Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Imo85 válasza akoska07 (#11589) üzenetére


Imo85
tag

Igaza van. :)

Imo

(#11602) troll81 válasza Imo85 (#11600) üzenetére


troll81
addikt

azért nem megyek be de utána érdeklödök mert szinte asus van csak itthon mindenbol lap mint vga is mindenem az de eddig csak giga lapom volt meg asrock döglött meg gyorsan és szo nélkül azért utána kérdezek :F :F

(#11603) Gery15 válasza Imo85 (#11601) üzenetére


Gery15
addikt

Használd kérlek a szerkesztés gombot, bőven a szerkesztési időn belül voltál...

HyperX

(#11604) NFree válasza Lalaboy (#11595) üzenetére


NFree
addikt

Hallod , egyre jobban tetszik ez a kis proci, mostmán nagyon irígy voook :) :B

vga

(#11605) tlac válasza NFree (#11545) üzenetére


tlac
nagyúr

Ez érdekes , ezt vajon nállunk is meg lehet oldani, mert akkor vagy 3-at kipróbálnék

ahogy olvasom csak 1 cserét állnak

(#11606) Lalaboy válasza tlac (#11605) üzenetére


Lalaboy
őstag

Kiskapuk mindenutt vannak! :D :K

[ Szerkesztve ]

(#11607) Lalaboy válasza NFree (#11604) üzenetére


Lalaboy
őstag

Meg is fizettem az arat! 8 eve nemvolt ilyen procim, ramfert mar........ Megnezem az IMC-jet a PSC IC-s G.Skill-ekkel. Kivancsi vagyok ra! :K :K

(#11608) Imo85 válasza troll81 (#11602) üzenetére


Imo85
tag

Ha most akarsz venni, akkor még várj egy kicsit a következő bios update-ig :) és akkor már jobb lesz.
nekem már pár asus cuccom szervizbe kötött ki, sajna *vga, alaplap, hangkari/ és ezek mind felső kategóriás termékek voltak. nagyon szép cuccokat készít az asus, de azt kell, hogy mondjam, hogy élettartamban nem olyan jó. Az msi-ért egyszerűen rajongok :) annyira jó, imádom. Szal azt ajánlom mindenkinek.

Imo

(#11609) Imo85 válasza Lalaboy (#11607) üzenetére


Imo85
tag

Lalaboy: Grat. a jól sikerült procihoz :)

[ Szerkesztve ]

Imo

(#11610) laychi válasza Imo85 (#11609) üzenetére


laychi
veterán

Pár perce szólt Gery15 a szerkesztés használata miatt.
Abban az esetben is kérjük használd a szerkesztés lehetőséget,ha másnak is címzel egy választ.

Például így,ahogy én most:

(#11603) Gery15: xxxxxxxxxxxxxxx :)

Na kezdődik a döntő :) Viszlát később vagy holnap :)

[ Szerkesztve ]

(#11611) tlac válasza laychi (#11610) üzenetére


tlac
nagyúr

nem teljesen úgy van, hanem így:

Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat.

(#11612) Imo85 válasza laychi (#11610) üzenetére


Imo85
tag

(#11610) laychi : XXXXXXXXXXXXXXXX

Sry, de behalt a netem :(

Imo

(#11613) h1mpi válasza Imo85 (#11596) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Valószínű, hogy ha a lalaboy prociját beletenném a gaming 7-be, hasonlóan vagy ugyanígy menne. Szerintem is mindig a cpu a szűk keresztmetszet egy jobb oc-s lapban lehet 0,01V-al jobban megy.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11614) MiklosSaS válasza Imo85 (#11597) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam nincs semmi bios problema.

(#11613) h1mpi: +999

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11615) Imo85 válasza h1mpi (#11613) üzenetére


Imo85
tag

(#11613) h1mpi : ezzel egyetértek veled :)
Én azért azt mondom, hogy az Asrockot sem szabad alábecsülni :)

Imo

(#11616) akoska07 válasza h1mpi (#11613) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vagy még jobban menne.
Nagyon jó a gaming 7.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11617) Imo85 válasza MiklosSaS (#11614) üzenetére


Imo85
tag

(#11614) miklosss2012 : Ahogy nézem a profilod /Cuccok: MSI Z97 MPOWER MAX AC/ neked msi-d van. Sztem azzal nem is lesz problémád :)

Imo

(#11618) h1mpi válasza akoska07 (#11616) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké ezt nem tudom megítélni, de hiszek Neked :) Egyetlen hiányom a cmos reset gomb. Azt azért tehettek volna rá. :U

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11619) Lalaboy válasza h1mpi (#11613) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ez igy is van! :R Engem ebben a Giga lapban az OC Touch fogott meg, nagyon gyorsan lehet manipulalni szinte mindent, ami kell egy proci kitesztelesehez, ellenben az Asrock Z97 OC Formula a 4 fazissal megtamogatottt memoriakezelessel szinten kivalo! (Nem akarok ezzel senkit sem megserteni! :K ) En ezt a ket lapot tartom a Z97-esek kozott izig-verig "OC-s" lapnak! (Erdemes korbenezni a neten es a forumokban, hogy milyen alaplapokkal tesztelik ki "elesben" (persze nem felven a +fesztol) a procikat, ramokat! A dolog pikanteriaja, hogy ez en procim sem menne kevesebbet (max. 100Mhz) pld.: egy beleposzintu Z97-es lappal! :K

(#11620) akoska07 válasza h1mpi (#11618) üzenetére


akoska07
nagyúr

Megnézted te rendesen azt a lapot ???

Ott van a hátulján a gomb.

h1mpi nem ártana tudatában lenni annak,hogy mi van a tulajdonodban. ;)

#11619 Lalaboy : Nekem egyetlen problémám van a csigabájt lapokkal,tulfeszel mindent úgy,hogy nem is tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11621) MiklosSaS válasza akoska07 (#11620) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mikor delid-elsz ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11622) akoska07 válasza MiklosSaS (#11621) üzenetére


akoska07
nagyúr

Amint kihevertem a 1.5 üveg whisky-t. :)
huuuu ne tudd meg mi vóóóttt ittt :DDD

#11618 h1mpi :

#11623 Gery15 : Melyik részére gondoltál ?

#11624 miklosss2012 : hát nem volt egyszerű,majd elmondom telón legközelebb. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11623) Gery15 válasza akoska07 (#11620) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben?

(#11622) akoska07 :"Nekem egyetlen problémám van a csigabájt lapokkal,tulfeszel mindent úgy,hogy nem is tudsz róla."

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11624) MiklosSaS válasza akoska07 (#11622) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ejnye, ejnye...akkor most amr tudom miert nem volt kedved telon beszelni :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11625) Lalaboy válasza akoska07 (#11620) üzenetére


Lalaboy
őstag

Errol nincs informaciom! Ott vannak a kimeropontok kabellel, igy konnyeden kilehet merni a konkret feszeket. Ha tulfeszelne mindent, akkor annak mar regen hire ment volna, igy ezt az allitast nemtudom alatamasztani! :K
Ezt persze a Z97 SOC-FORCE lapra vonatkoztatva irom...... A tobbihez nem volt meg szerencsem!

[ Szerkesztve ]

(#11626) NFree válasza akoska07 (#11620) üzenetére


NFree
addikt

Ez igaz, töbségünk azért tudja , hogy oc-t csak manuálisan beállított fesszel próbálgatjuk nem auto-n hagyott feszekkel, s akkor itt ki is zárhatjuk ezt a problémát. de tény hogy túlfeszel a lap nem is kicsit, án próbáltam a tuning profilokat, meg az auto tuningot , de csak érdekességképp, s rossz volt látni milyen feszeket enged meg a giga magának ilyen téren simány szétküldi a procit 2 perc alatt.

(#11607) Lalaboy
Elhiszem , anno nekem a q9550 korszakban volt egy nagyon jó példányom,de az is a 3. lett 1 árát meg teljesen bebuktam, mert elutaltam a lovét azóta se jött , meg a proci , a srác is valszinű letöltötte már a büntetésést, legalább volt egy ingyen balatoni utam

Minden esetre nekem is olyan kell mint a tied, és punktum vagy jobb :DDD

(#11627) akoska07
Jelenlegaz elvileg a beállított értékeket tarja stabilan a lap semmi túlfesz, de ha gondolod kimérem neked multiméterrel is mennyi az annyi pontosan. ha akarod.

[ Szerkesztve ]

vga

(#11627) akoska07 válasza Gery15 (#11623) üzenetére


akoska07
nagyúr

Többször is bebizonyosodott azután,hogy voltak akik kimérték a feszültség értékeket,hogy nem azokat a fesz értékeket kapja meg az alaplap és a proci amit te úgy gondolsz,hogy beállítasz.

#11626 NFree : Ez nem csak profil beállitásokról szólt. A konkrét megadott fesz értékekről.
Lehet már ezt sikerült túl lépnie a gyártónak,de én inkább veszek mást.

#11625 Lalaboy : Minek ment volna híre ? :)
Ez egy teljesen új chipset.
Nincsen még annyi Z97 tulaj,hogy bármilyen infót lehetne komolyan kezelni.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11628) MiklosSaS válasza akoska07 (#11627) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. En lemertem a MSI lapon es pont azt nyomja a processzorba amit az UEFI-ben volt megadva!

Kiraly alaplap!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11629) h1mpi válasza akoska07 (#11622) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Basszus tényleg :D a két usb eltakarta. Na én mára több okosságot nem is írok :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11630) akoska07 válasza MiklosSaS (#11628) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen,tisztában vagyunk vele,és örülünk. :)

Egyébként az egy komplex dolog.
Egyik feszt emeled huzza magával a másik 2-3-4 értéket is.

#11629 h1mpi : Rendben,elfogadjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11631) Lalaboy válasza akoska07 (#11627) üzenetére


Lalaboy
őstag

No ezzel adtal egy jo okot arra, hogy vegyek egy jo feszmerot! Ha tenyleg ugy van, akkor a TweakTown Giga support-ja kapni fog egy "baratsagos" hozzaszolast! :D :K

(#11632) akoska07 válasza Lalaboy (#11631) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó ideje nem használok giga lapot,és más giga alkatrészt sem.
Ahogy fentebb írtam,lehet már túl léptek ezen,remélhetőleg igen.
Csak ezért ne vegyél műszert. ;)

Én csak elmondtam a véleményemet a giga lapokról.
Van sok más gyártó,így nem kell kényszert éreznem semmivel kapcsolatban.

#11633 miklosss2012 : Nem csak a cpu feszről szólt ez.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11633) MiklosSaS válasza akoska07 (#11632) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem kellemes tapasztalataim voltak a Giga lapokkal...igazan rendkivuliek. Kulonosen az Z87-UD4H lap.

Havernak giga lapja van, megkerdem holnap hogy merje le mennyi a realis fesz amit a CPU kap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11634) Gery15 válasza akoska07 (#11627) üzenetére


Gery15
addikt

Ez elég érdekes mivel Giga lapom van és eddig nem vettem észre... tudnál pontos infót, linket adni, ahol utána tudnék olvasni ezeknek a fals értékeknek? Tuningoltam már elégszer és még nem halt meg a 4670k-m akkor gondolom, ha több feszt adna neki már rég megkellet volna. Vagy ez csak az új chipsetnél áll fent? z87-nél nem?

HyperX

(#11635) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Tenyleg kivalo az IMC!

Mielott valaki arra gondolna, hogy megkerdezze mennyi feszt kapott a ram, jobban jar, ha leul es megiszik par felest es sort! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#11636) NFree válasza akoska07 (#11632) üzenetére


NFree
addikt

Nos annyira felcsigáztál, hogy leszaladtama a műszerért. közbe volt egy pelenkázás+etetés :D

4 feszre mértem rá hirtelen
Cpu vrin 1.053v
Vring 1.738v
Cpu core 1.052v
DDR 1.487v biosba 1.5v van beállítva

A többi fesz autó, mivel nincs tuning meg semi nem állítottam be normalra vagy fixen.

De ezeknek az értékeknek fügvényében , én azt mondom nincs gond a lappal, legalább is az enyémmel.

Sajnos oc-s feszeket nem tudok mérni, mondjuk ha nagyon kell akkor beállíthatok biosba fix feszeket s megmérhetem ha kiváncsi vagy. de én annó úgy vettem észzre a külömböző progik által írt feszeket állítgattam be anno biosba. tehát csak század vagy ezred-ekkel lehet eltérés minimálisan .

(#11635) Lalaboy
Mennyit ? nekem már nem kell igyak semmit.

[ Szerkesztve ]

vga

(#11637) akoska07 válasza NFree (#11636) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez csak jó hír. :)

Lalaboy : nekem se kell igyak. szóval ne titkooolózzzzáááálll :D

Elvileg kedden itt van a 2. 4790K.
Azután jöhet a dupla javítás,mert szinte biztos vagyok benne,hogy szükség lesz rá.
Léghűtéssel és compact vízzel nem lehet lehűteni őket komolyabb órajeleken illetve komolyabb terhelésnél.

Lehet be kellene üzemelnem a True Coppert is . ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11638) Lalaboy válasza akoska07 (#11637) üzenetére


Lalaboy
őstag

1.92V Ezt birjak egy 32M erejeig, aztan tulmelegszenek, kekhalal. Nincs mivel hutenem oket......... :B :B :K 2.0V-ig ellehetne veluk menni!

[ Szerkesztve ]

(#11639) akoska07 válasza Lalaboy (#11638) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az szerinted tulzás,ha elrettentő példaként émlíteném meg ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11640) Lalaboy válasza akoska07 (#11639) üzenetére


Lalaboy
őstag

Annak elrettento, aki nem ismeri a RAM-okra szerelt IC-ket! Aki ismeri, annak nem! :D :K

(#11641) akoska07 válasza Lalaboy (#11640) üzenetére


akoska07
nagyúr

Értem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11642) NFree válasza Lalaboy (#11640) üzenetére


NFree
addikt

Nem a ramokra szerelt ic- nek sok , hanem lehet a prociba épített cucc nem bírja azt a feszt, az kap sokkot ennyi fesztől, ilyen terhelésnél nem árt a procit szerintem nitróval hűteni , de lehet hülyeséget írok.
Ezt majd valami oc guru megmondja , nekem már az 1,65v is hátborzongató.
Egyébként szép eredmény :C soha nem tuningoltam ramot , bármikor hozzá nyultam el sem indult a gép. (ddr2,ddr3) egyszerüen hülye vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

vga

(#11643) Lalaboy válasza NFree (#11642) üzenetére


Lalaboy
őstag

Hat epp errol is irtam korabban, hogy a 4790K-knak nagyon jo az IMC-juk!! A CPU IMC-je a lenyeg! A 4690K-mal ezt nemtudtam megcsinalni, besem butolt a gep! :K

(#11644) akoska07 válasza Lalaboy (#11643) üzenetére


akoska07
nagyúr

Biztosítást kössél a procira dzsasztinkéz. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11645) Lalaboy válasza NFree (#11642) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ha az a penz a zsebemben volna, amit ramokra koltottem es elbuktam, mert tulfeszeltem oket a regi szep idokben, akkor lenne egy normalis videokarim is! A baj, hogy nem tudhato elore, hogy az alaplap, a proci, vagy a ram a ludas memoriatuningkor :B :B :K

[ Szerkesztve ]

(#11646) akoska07 válasza Lalaboy (#11645) üzenetére


akoska07
nagyúr

Már hogyne lehetne tudni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11647) Speed® válasza Lalaboy (#11645) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Figyelembe véve, mennyi értelme van RAMot tuningolni manapság, mikor egy snasssz DC1333 ~20GB/s értékkel bír, javaslom a jövőben ha pénzkidobást tervezel, kérd el a számlaszámom ;p Hovatovább, akoska igazat szól, köss biztosítást a procira, mert előbb-utóbb belefolyik az IMC a foglalatba x)

(#11648) NFree válasza Lalaboy (#11645) üzenetére


NFree
addikt

Na mind1 az eredményeden felbátorodva , adtam a ramnak 1,72v -ot 2600 on sajna eljutto a vin-ig de kékhalál lett belőlle, érdekes , hogy a 2400-et cl13 ba simán bírja 1.65v al . de felette lehal, mondjuk 2400mhz en se kapok jobb eredményt mint mondjuk 2000mhz körül, lehet a proci miatt. mondjuk a 4770k val simán hozta az eredményket 2400 on

vga

(#11649) MiklosSaS válasza akoska07 (#11637) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eladtad a 4790K-t? :Y es rendeltel mar masikat is?

Le volt halkitva a telo. Holnap csorgok :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11650) Lalaboy válasza Speed® (#11647) üzenetére


Lalaboy
őstag

Jopar evet nevelkedtem az amerikai XS forumban! A mentalitasuk jocskan ellenkezik az europaival! Sokat tanultam toluk, fokepp rizikozni, ami ellenszenvesnek tunhet. De amit megtanultam, az az hogy nyugodt szivvel tegyek kockara barmit a cel erdekeben! Van jonehany forumtars, aki ismeri oket! Buktam is, nyertem is, erre is szukseg van szerintem! :B :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.