Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) #Morcosmedve válasza conqver (#11500) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:O
Remélem minden megoldódik, hamar kipróbáltuk! :)

Mindig ez a hajsza... :(((

© asszongya'hogy

(#11502) conqver válasza #Morcosmedve (#11501) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm És Hálám Üldöz Téged :DDD :C :C

Shadow&Dust.....

(#11503) MiklosSaS válasza Vadászmenyét (#11498) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

igen

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11504) #Morcosmedve válasza conqver (#11502) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs mit Főnök :DDD ! Lehet nekem lesz majd szükségem a segítségedre! :R :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11505) conqver válasza #Morcosmedve (#11504) üzenetére


conqver
aktív tag

Miben :F Tolj át egy Privátot!

Shadow&Dust.....

(#11506) klevente


klevente
tag

Már minden megvan az új gépemhez, kivéve a 4790k :D :O Már játszadoznék vele! :C

[ Szerkesztve ]

(#11507) Baleszpapa válasza klevente (#11506) üzenetére


Baleszpapa
csendes tag

szintúgy :)

(#11508) NFree válasza klevente (#11506) üzenetére


NFree
addikt

Akkor csak nincs meg minden :P
Én úgy döntöttem nem sanyargatom magam tovább vettem egy cerkát 10k-ért s majd ha lessz egy jó proci jó áron lecsapok. Addig meg nyugi van :))

vga

(#11509) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#11485) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erre nincs valami ötletetek? :)

(#11510) NFree válasza BomiBoogie (#11485) üzenetére


NFree
addikt

Csak a cpu feszt babrálod, így vagy az összes többit?
Vagy esetleg a lap nem emeli a feszt csak offsett beállításnál :F
Tegyél mindent autóra, nyomj egy bios defaultot, s úgy lődd be a feszt manuálisan, hogy ilyen esetben elindul-e, utánna ne csinálj semmit csak emeld meg a feszt ugyan csak manuálisan, s nézd meg ha elindul, hogy megemelte-e.
A másik dolog meg szerintem nincs baj az offsettel csak be kell lőni rendesen, kicsit fölé kell számolni, s nem lessz gond.
Tehát mondjuk kell a procidnak stabil 4,3-hoz 1.25v de nem avx es alkalmazás esetén kap kb 1,15-1,17v ot ami lehet kevés és ez okozhat instabilitást.
Akkor az a megoldás ha tudod hűteni , hogy beállítod , hogy kapjon, 1.27-1.28v ot teljes terhelés alatt, így egy kicsit magasabb a hő, de lehet nem avx es alaklmazásnál , már elég lessz a procinak az 1.18-1.19v s nem lessz vele gond , ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

vga

(#11511) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Igaz nem "i" processzor hanem egy kicsi Pentium, de raszolgalt hogy linkeljem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11512) h1mpi válasza MiklosSaS (#11511) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megyen ez szépen :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11513) Speed® válasza MiklosSaS (#11511) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem vagyok elájulva a teljesítményétől../core biztos fürge, de multi-threadben a legolcsóbb Quad agyonvágja..StarCraftII fanoknak ajánlanám ;p

(#11514) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Vegre osszejott! :K

Ezt a benchprogit nem ok nelkul tartjak egyfajta referencianak jopar nagy forumban! 4.8Ghz felett ezt a progit stabilizalni nagyon nehez. Olyan dolgokon (ertem bizonyos Mhz-ra es feszekre...) megcsuszik es kekhalalba viszi a gepet, hogy az ember csak nez ki a fejebol! Remelem nemsokara nehany szerencses uj 4790K tulaj megtapasztalja majd..........

(#11515) h1mpi válasza Lalaboy (#11514) üzenetére


h1mpi
nagyúr

:R én nem fogom ezzel a mostanival :)) ilyen fesszel be se bootol :(

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11516) MiklosSaS válasza Speed® (#11513) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem is mondta senki hogy versenyeznie kellene egy quad-al. Visszont dual-ban verhetetlen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11517) Lalaboy válasza h1mpi (#11515) üzenetére


Lalaboy
őstag

Mostmar leirom, aki elhiszi elhiszi, aki nem, az nem! Az elozo szallitmany ennel a boltnal, ahol vattem a procit L3-as volt. Ez nekem nem is lett volna baj. A baj az volt, hogy az ennel a cegnel vasarolt 2 db. 4790K azonos Batch#-al nagyon nagy kulonbseget mutatott. Az egyik jobban ment, mint a mostanim, a masik meg joval rosszabbul. Megvartam, hogy lefogyjon a keszlet es jojjenek ujak. Tavaly megtortent, hogy az uj szallitmany ugyanaz a Batch# volt. Most attol feltem, hogy a regi jon-e es 1/2 az eselyem, hogy egy kivalo CPU-t viszek haza, vagy karomkodok honapokig. Igy, amikor vettem a procit nem neztem a sorszamat, hazavittem, beraktam es bedobtam a melyvizbe! Ez azt jelentette, hogy adtam BIOS-ban 1.24V-ot, a szorzot felraktam 48-ra, ha bebutol nyertem es delid, ha nem, akkor "siri csendben" maradok.... Hat szerencsem volt!
No ennyi volt a proci tortenete! :K

(#11518) Lalaboy válasza MiklosSaS (#11511) üzenetére


Lalaboy
őstag

Negyon is jo, de mivel van hutve, hogy ilyen feszen ilyen magas a coretemp??

(#11519) MiklosSaS válasza Lalaboy (#11518) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze hogy magas mivel gyari hutovel van hutve. mITX hazban, mejd kell vegyek egy normalis hutot. Aztan mehet 4.6 - 4.8 GHz-et is :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11520) Lalaboy válasza MiklosSaS (#11519) üzenetére


Lalaboy
őstag

Szivesen kiprobalnam azt a procit! Igy is mehet, ha 1 magot lekapcsolsz! Parszaz Mhz-t meg kilehet belole csikarni, mig nem lessz jobb huto! :K

(#11521) MiklosSaS válasza Lalaboy (#11520) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, ki is p[robalom amikor lesz egy kis idom. Most belottem 4 GHz-re 1.02 V-al, atom stabilan :D. Erdekes egy processzor!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11522) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Egy erdekes teszteredmeny:

(#11523) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Egy meg erdekesebb leghutessel!!

Azon csodalkozom, hogy miert nem tudtam csak 2 magot hasznalni? Barmit csinaltam "kekhalal" Ami logikatlan, hogy 4 magon meg magas feszen lefut a 32M!

De ez az eredmeny mar er valamit! :B :K

(#11524) Lalaboy


Lalaboy
őstag

CPU-Z Validation:5200

(#11525) malphitee


malphitee
senior tag

Szerintem egyszer csak megdöbbented fogod észrevenni hogy megállt a processor alattad, ilyen feszek mellett.

(#11526) Lalaboy válasza malphitee (#11525) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ez csak a teszt idejere kapja! :K 24/7-re 4.8Ghz 1.26V-on hajtom......... A regi szep idokben, mikor megvolt meg a triplaradis egyedi vizhutesem, elmentem a boltba, vettem 2-3Kg jeget, leszereltem a ventiket, beleraktam egy vodorbe, igy szegeny core i5 2500K-t 1.5V fole kuldtem......... A poen, hogy itt van nem messzire tolem egy Asrock alaplapban es meg mindig vigan megy leggel 4.6-4.8Ghz-t! He nem merem ezt megcsinalni, amit csinaltam, akkor uljek a hatsomon es nezzek ki a fejembol, hogy a tobbiek mire is jutnak? Az nekem tul egyszeru! Igy legalabb adok egy kis osztonzest a tobbieknek, hogy van is valami ertelme a tuningnak! :B :K

(#11527) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hello!

Egy i7 4790 K megéri jelnleg az ártöbbletet a sima K nélküli változathoz képest? Igazából szívesen nem tunningolnék, csak ha van valami olyan + ami megérné számomra. Programozással foglalkozok, legújabb játékokkal játszanék. Egy sima 4790 kb meddig szolgálna ki játékok terén? 280 x vagy gtx 770el párosulna.

(#11528) dept válasza Vadászmenyét (#11527) üzenetére


dept
csendes tag

Elegendő a sima i7-4790-es proci is akkor még Z-s alaplapot sem kell venned. Gyáei hűtésük háát, az így is úgy is siramlas, de akármien másik hűtéstveszel 3-4 ezer forintért az bőségesen ki fogja szolgálni a CPU-t.

A "K"-s CPU-k csak az ilyen teljesítményhajhászoknak van mint mi :D

Játékra,munkára jelenleg bőségesen elég a i7-4790, de a többiek megcáfolhatnak,ha nincs igazam.

(#11529) Lacielvtárs válasza dept (#11528) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, ezt én is alá tudom támasztani....
ha nem akarsz tuningolni.
én nem akarok tuningolni, így a jelenlegi konfigomban tökéletesen teszi a dolgát az i7 4790 :)
és a hűtés is megfelel neki, ami jelenleg van nekem, nem egy mai darab de anno az FX-el is elbírt és hát azért itt a i7 világában lényegesen kisebb TDP-ről beszélünk :)
azért ez nem egy FX kazánház... :C

szerk: "Játékra,munkára jelenleg bőségesen elég a i7-4790, de a többiek megcáfolhatnak,ha nincs igazam."
több mint elég, sőt még azért is mondom ezt, mert engem az itteniek beszéltek le az FX nagyágyúkról és ezért álltam át a másik oldalra ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11530) Vadászmenyét válasza dept (#11528) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Értem. Köszönöm srácok! :) Milyen hűtő ajánlott a gyári helyett, szempont annyi, hogy beférjen a Zalman ZM-Z9 U3 házba!

(#11531) dept válasza Vadászmenyét (#11530) üzenetére


dept
csendes tag

Pontos márkát és típust nem tudok neked mondani, de gondolom akármeik thermaltake, coolermaster vagy corsair jó lenne rá.

(#11532) Lacielvtárs válasza Vadászmenyét (#11530) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

link
válogass kedvedre.... :R
igazából én lebeszéltem magam az egybe vízről, amit itt a nagyok játékvíznek titulálnak :)

nekem bőven elég a jelenlegi lég hűtésem is :C
de lehet itt több és jobb tanácsot fogsz kapni, szerintem

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11533) dept válasza Lacielvtárs (#11532) üzenetére


dept
csendes tag

Én is amondó vagyok, hogy egy egyszerűbb léghűtés bőven elég a célnak.

(#11534) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Köszi srácok a segítséget.

(#11535) Lacielvtárs válasza dept (#11533) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony bizony :R
nekem ilyen van és amit tudok garantálni ezen hűtővel kapcsolatban, hogy elfér mellette mind a négy ram slottban a magas profilú ramok is
tudom nem illik "régit" ajánlani, meg vannak jobbak is
de nekem nem húzza el az alaplapot, a nagy tömeg miatt, viszonylag, mondom viszonylag könnyű felszerelni :P :C
és jól teszi a dolgát, és mindezt nagyon csendben :)
a többinél kérdéses a ram magasságot összehozni

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11536) mobal válasza Lalaboy (#11523) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez honnan van? Ez már kezd jónak tűnni! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11537) bombibmw válasza Lalaboy (#11523) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez már azért elég ösztönző lehet. :K
Kár,hogy még mindig lutri,milyen darabot fogsz ki.
Küldj rá egy linxet! ;]
Az én 3570k-m is ilyen feszeket kér 4,8-ig,5GHz-nél már 1,38-at,linx alatt ilyenkor 80 fok körül tetőzik.
Grat hozzá,ezt jól kifogtad megint! :)

[ Szerkesztve ]

(#11538) NFree válasza Lalaboy (#11526) üzenetére


NFree
addikt

Érdekes egyébként , hogy 4,8 hoz elég 1,26v . 5,2ghz hez meg már meg kell feszelni rendesen. vigyázz rá ne kínozd szerintem, a haswell sajnos elég sérülékeny darab a nagyon kicsi gyártástechnológia miatt. én nem adnék neki 1,4v nál többet csak ha 0 fok alatt van a proci.
De nem rossz példány, kellene egy ilyen nekem . Félek vennemm kell majd egy pár darabot, hogy jó legyen, vagy majd kifingatom s megpróbálom gariztatni, ha antituningost fogok ki.

[ Szerkesztve ]

vga

(#11539) laychi válasza conqver (#11500) üzenetére


laychi
veterán

örülök annak,hogy nem a procival van a gond
bár ha nem olyan jó példány,mint az enyém volt,akkor nem gond,ha döglik és kifogsz egy jobbat,ahogy nekem is sikerült :D

neked amúgy milyen lap is van mellé? visszakerestem :)

[ Szerkesztve ]

(#11540) Erdei88 válasza Lalaboy (#11523) üzenetére


Erdei88
veterán

Grat hozzá, örülnék én is egy hasonló darabnak

(#11541) MiklosSaS válasza NFree (#11538) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1.25 V-nal nem adnak neki tobbet tartosan. En ugy figyeltem meg hogy kb 4.2 - 4.5 GHz-eken erzik jol magukat, 4.6 - 5.0 GHz-nel mar irrealisan nagy feszt kernek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11542) HaZsolt válasza MiklosSaS (#11511) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szépszépszép. Az enyém a 4500-at 1,31 V-al viszi.

(#11543) Lalaboy válasza MiklosSaS (#11541) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ahogy elnezem a DC-ket a forumokban kb. a 80% kozuluk feszultsegehsege skalazodik ugy, mint ahogy irtad. Ezt tapasztaltam is a 4690K-mal. 4.6Ghz 1.2-1.22V nagyon szep, meg a 4.7Ghz 2.41 is jo, de 4.8Ghz hirtelen mar 1.33V-on volt csak stabil es onnantol felfele veszettul kellett feszelni felfele. 10% mar 4.6Ghz-re is 1.3V korul ker, afelett nem is erdemes vele foglalkozni. A maradek masik 10%-nal feltolodik a feszultsegehseg 4.9-5Ghz-re........

(#11544) Lalaboy válasza NFree (#11538) üzenetére


Lalaboy
őstag

Kifingatni nem is olyan nehez! :D Egy srac az XS-en mar 2-ot kinyirt. Sokat lehet gyorsitani a halalan, ha a procifesz melle a Vring feszt is 1.3V fole emeli az ember! Akkor mar nem "lassan" degradalodik, hanem gyorsan kipurcan! A srac hozzatette, hogy vasarolt az Intel-tol biztositast 25$-ert OC-ra es tenyleg ki is csereltek neki! Itt is van: Plan

(#11545) NFree válasza Lalaboy (#11544) üzenetére


NFree
addikt

Ez érdekes , ezt vajon nállunk is meg lehet oldani, mert akkor vagy 3-at kipróbálnék ;]

vga

(#11546) PAtr0n válasza Lalaboy (#11544) üzenetére


PAtr0n
addikt

Mondjátok már el hogy ez a Vring voltage hogy van más néven még? Mert az Asrock-om BIOS-ában illyen nincs, vagyis tuti nem így hívják. Jól gondolom, hogy ez a cache voltage lesz?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11547) qad válasza PAtr0n (#11546) üzenetére


qad
senior tag

Cache a neve, más néven Vring vagy uncore.

(#11548) Jani_007


Jani_007
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ezekre az értékekre kalibrálta állította "optimalizálta" be az Asus Z97-A alaplapom
"5 way Optimization" programja, a konfigurációt, és hogy nem-e túl magas a processzornak az értéke, TPU.-ja i7-4790. (nem a K-s), esetleg valamin vissza kell-e állítani, vagy lehet ezen hagyni?
Az auto beállításon használnám inkább, a képek stabilitás teszt alatt készültek.

[link]
[link]

Az előző gépemben csak az ASUS EPU-6 Engine volt azt is auto.-n használtam, de az alacsonyabb % értékre állította a teljesítményt. Nem a tuning miatt használnám.
Köszönöm előre is a válaszokat. :R

(#11549) conqver válasza laychi (#11539) üzenetére


conqver
aktív tag

Igazán ki sem tudtam próbálni mert a H100I hűtés vízpumpája kerreget, hangos volt és addig nem nem akartam vele csinálni semmit!
Ez a Cpu-t csak átmeneti megoldásként vettem amíg I7 4790K ki nem jött :K
Remélem a Z87I-PRO lapot kicserélik és megnézem mit tud majd.....a 12+2 :DDD

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#11550) HaZsolt válasza qad (#11547) üzenetére


HaZsolt
őstag

Vring= uncore fesz emelése?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.