Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1774) PROTRON válasza dqdb (#1763) üzenetére


PROTRON
addikt

Pl a Te esetedben még mindig nem értem hogy miért rugózol velem kapcsolatban a lineáris, mondjuk red switcheken, mikor beírtam hogy tactilis kell nekem?---ezt a mondatomat az alábbi bejegyzés végéről hoztam az elejére ezt hogy érzékeltessem a lényeget

Hidd el nem beléd szállok, segíteni szeretnék, ahogy Te is csak segíteni szeretnél.
Nem 14 éves vagyok, hidd el tudom mit miért írok.
Más topikban itt a HA keretein belül én is igyekszem segíteni másoknak vásárlás terén és igen, az adott topikban én is rászólok az illetőkre hogy legyenek szívesek a topik rögzített bejegyzésben lévő kérdéssort kitölteni, hogy ha pontos választ szeretne.

Szóval pontosan ismerem amiért írsz, így Te is fogadd meg a segítő szándékú írást.

Attól még mert a másik nem járatos az adott eszközben, attól még ha célzott kérdést tesz fel, először illik arra válaszolni, ami mellett lehet segítőszándékúan emlékeztetni arra hogy összetett dologra kérdez rá. Mert így csak ellenségeskedsz.

Pl megtehetted volna az alábbi bejegyzést az első hsz-emre válaszul:
"
Szia, ez egy több tényezős téma, nem mind1 a fizikai kompatibilitás, sem az elektronikai.
A kérdésedre a konkrét válasz hogy például innen, innen meg innen szoktam én rendelni, mások még innen és innen.
Visszatérve a kompatibilitásra, látom kezdő vagy, írsz pontos szett típust? vagy nyákot? Nincs kedvem visszakeresni azt amit belinkeltél.
Azért fontos, mert nem mindenhol használhatóak pl az optikai típusok, de egyébként is vannak még tanulni valók.
"
Ilyen bejegyzés esetén nem ellenségeskedsz, nem lenézed a másikat, nm az érzékelteted vele hogy tűnjön el a topikból ha nem hajlandó mindent aprólékosan leírni elsőre, hanem emberként reagálsz.
Erre az én válaszom ez lett volna:
"
Köszi szépen a tippeket, ez a keychron link nekem is tettszik, látom optikaiban nincs taktilis barna, de sima low profilban van.
És külön hálás köszönet hogy említetted az optikai típusokkal kapcsolatos problémát.
Egyébként ez ilyen "handwire" típus, az alábbi linken szerepel itt és itt látható hogy egyesével vannak forrasztva a kapcsolók lábai, mert a felső platbe ülnek bele, nem a nyákba.
Így azt gondolom az általad említett fizikai kompatibilitás probléma nem lép fel, hisz nem a nyákra kell ráforrasztani.
Jól gondolom?
"

Látod mennyivel rövidebb a folyam, egymás felé emberibb hangnemek szerepelnek?
Hidd el ez egyáltalán nem "ingyen segítek és még nyaljam fényesre a talpa nyomát hogy segíthetek" dolog, ettől nem leszel csicska hogy megadod az emberi hangnemet, ez csak sima forum etikett része.

Fogadd el hogy 20 évnyi forumozás alatt én is sokféle emberrel találkoztam, nem hülyeségből írom ezt.

Ahogyan felnőtt, épületvillamosságban dolgozó emberként van fizikai rálátásom a dolgokra, szerelésekre, elektronikára.
Elhiszem hogy sok óvodással is találkoztál itt forumon, ebben a szekcióban akiknek feljebb állt, ami miatt ilyen a hangnemed, de nem csak azok vannak.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.