Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23301) ExtremeClock válasza Thusor (#23299) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

40% ra le kell meríteni és el kell tenni.

(#23302) cigam válasza ExtremeClock (#23301) üzenetére


cigam
félisten

Legenda...
Feltötve kell tárolni a LiIon aksikat. + Azért vettél notit, hogy aksi nélkül... Sose nem fogom érteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23303) Thusor válasza cigam (#23302) üzenetére


Thusor
őstag

Nem szeretném eltenni. Pont ez az, hogy én használnám az aksit de nem minden nap. Melóhelyen ha konferencia van, vagy ki kell menni egy telephelyre akkor csakis aksit tudok használni...de ezt nem lehet mindig előre tudni. Tehát engem az érdekelne ha van egy 9 cellás aksim amit nem minden nap használnék, mert főként hálózatról nyomom...akkor 2 hetente le kell-e merítenem az aksim, vagy valami más trükk amivel jobban karbantarthatnám az aksit?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23304) Misi1979 válasza cigam (#23302) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem legenda. Csak nem 40, hanem 60-70% körül kell tárolni.

A gépben való tárolás meg nem tesz jót neki, mert a folyamatos csepptöltés és a viszonylag magas hőmérséklet idő előtt tönkrevágja a cellákat.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23305) ExtremeClock válasza cigam (#23302) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

A szart!
Így basztunk el 2noti akksit. Hp 6735s és dv9550
100%ra fel lettek töltve és ki lettek szedve. Havonta rátöltöttünk. Meghalt mind a kettő.
Szerinted miért jön az összes telefon/laptop stb gyárból 40% körüli akksival? :W

(#23306) ExtremeClock válasza Thusor (#23303) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Ahogy fentebb írtam azt csináld !

(#23307) zoli03 válasza Misi1979 (#23304) üzenetére


zoli03
őstag

ExtremeClock jól írja, 40%-ra merítve, hűvös helyen kell tárolni. Ha nem hiszed, olvass utána.

Bár én ahogy láttam, teljesen mindegy mit mond az ember, kicsi az esély, hogy higgyenek neki, mert jön pár ember, aki egész mást mond az akkutárolásról. A legjobb lenne azt válaszolni, ott a Google, jó pár oldalon van találni írásokat. Olvassa el aki nem tudja, hogyan kell tárolni, aztán tárolja úgy, amilyen következtetéseket levont az írásokból.

(#23308) cigam válasza csabiks (#23255) üzenetére


cigam
félisten

HP Softpaq Download Manager

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23309) cigam válasza Misi1979 (#23304) üzenetére


cigam
félisten

Szerinted a a töltőelektronika nem tudja, hogy nem szabad cseptölteni?!
Csak ha 50 fok fölé megy a cella belső hőmérséklete

Amúgy meggyőzhető vagyok, de mondjuk egy HP hivatalos ajánlást is mutassatok mellé, és ne a sokak által emlegetett bateryuniversity-t linkeljétek!

ExtremeClock: Disztingváljál már egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23310) Thusor válasza ExtremeClock (#23306) üzenetére


Thusor
őstag

Én elhiszem, hogy így eltéve a szekrénybe jó lesz. De ha én elteszem a szekrénybe és viszem magammal a gépet a melóhelyre úgy hogy az aksi a szekrényben és hirtelen kellene akkor nem fogom tudni használni. Én úgy gondoltam valami megoldásra hogy mindig a gépben legyen az aksi, mert nem tudom hogy éppen aznap lesz-e rá szükségem...de mégis azért ne csesszem szét az aksit az állandó kisebb töltögetésekkel.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23311) dh66e


dh66e
veterán

Anno én is feltettem ezt a kérdést és akkor is kétféle segítséget kaptam.Látom eléggé megoszlanak a vélemények ezzel a "hogyan tároljam a nem használt aksit" témában. :F
A HP egyáltalán mit ajánl vagy ők fel se tételezik hogy valaki vegyesen használja esetleg természetes nekik ha tönkre megy idő előtt hogy veszek másikat?
Nekem most 98%-on van(hP620 Li-ion akksi) amikor kiveszem és kb hetente-kéthetente merítem meg lesz ami lesz.2óra 45 percet bírt HD adásokat néztem a neten Ámérikától- Itálijáig. :DD
Mondjuk még nem néztem meg mikori az aksi meg milyen állapotban van ugye eleve használtan vettem ki tudja mikor adja meg magát.Erre jó a HP assistant progija vagy használjak mást?

(#23312) ExtremeClock válasza Thusor (#23310) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Hagyd benne. Muternak 5éves a nx6325 akksi mindíg benne van néha viszi is. 90%-os.

(#23313) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Újrahúztam a wint reménykedve hogy jó lesz a 3G
Semmi se változott. Kapcsolódik de a dns-el valami baja van. :W

(#23314) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Én mindig benne hagytam a gépben az akkut, pontosan a gari lejárta után (1 év az akkura) már csak 10 percet bírt róla. Ősszel múlt 2 éves a gép, addigra ment annyira tönkre az akku, hogy már nem is érzékeli :) Most érkezik egy új, a 10 perc legalább arra elég volt hogy egyik helyről a másikra átvigyem töltővel, és a sleepet használhassam rendesen.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#23315) scitecinfo


scitecinfo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a laptopommal kapcsolatban!
Van egy HP pavilion dv5 laptopom, a jelenlegi videókártya benne egy nvidia geforce 9200m gs! Az lenne a kérdésem, hogy ezt ki lehet cserélni egy nvidia geforce 9600m gt videókártyára??
A gépben "szinte" minden olyan, mint az erősebb változatában, kivéve a videókártya, ezért gondoltam hogy lehetséges a csere!
A mostani kártya 256mb, míg a nagyobb 512mb és ddr3 lenne...
A komplett lapot kell cserélni vagy csak a kártyát? vagy az alaplaphoz van rögzítve?
Esetleg ha valakinek van ilyen tapasztalata megoszthatná velem!
köszi

(#23316) Misi1979 válasza scitecinfo (#23315) üzenetére


Misi1979
őstag

Irj neki: link, nagyon segitokesz.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23317) xstyle válasza Bdanyy (#23314) üzenetére


xstyle
tag

Manapság már a töltő áramkörök elvileg nem okozhatják ezt a hibát, sokkal inkább, ha azon a részen, ahol az akku van jelentősen melegszik a gép.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#23318) zoli03


zoli03
őstag

6910p-nél (Windows 7) be lehet állítani, hogy csak meghatározott akkumulátor szint felett kezdje tölteni az akkut? Most ha pár százalékot merül, akkor még nem tölt, de én úgy akarom, hogy mondjuk 60%-ig hagyja merülni, és csak utána kezdje el tölteni. Sehol nem találtam ilyen beállítási lehetőséget. Létezik hozzá valamilyen külön program?

[ Szerkesztve ]

(#23319) spyduck válasza zoli03 (#23318) üzenetére


spyduck
nagyúr

BIOS vezérli, esélytelen meghekkelni :)

(#23320) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

HP 8510-esemben elég lassúcska wifi kártya került (Intel 4965AG), és igen forrófejű is, a touchpad alatt iszonyat meleg szokott lenni a gép, ha kábelről használom, tehát wifi off, akkor csak meleg.
Kérdésem az lenne, hogy ha veszek hozzá egy N-es kártyát és kicserélem, akkor menni fog-e gond nélkül, vagy van valami, amire figyelnem kell? Azért kérdezem, mert múltkor 610-esek között cseréltem wifi kártyát, és nem volt hajlandó menni a másikéval.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#23321) spyduck válasza A_ScHuLcZ (#23320) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nézegettem a HP konfugurátort és egyes típusokba 5-6 fajta WIFI-t lehet szerelni. Egyik 6x drágább mint a másik. Azt, h az N-es működne-e nem tudom de pl.: a régi 8710w-en olyan Wifi volt, hogy 3x messzebb látott mint bármelyik notebook. Azt derítsd ki, h azt mivel szerelik alapból.

adm-nek adtam el a gépet, kérd meg, h nézzék meg!

[ Szerkesztve ]

(#23322) kutga válasza A_ScHuLcZ (#23320) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Én ezt találtam a gépedhez:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#23323) mario11


mario11
tag

Sziasztok
Egy Hp nx5000-est használok.A kérdésem az lenne,hogy tehető-e bele vga kari,mert az alap 64 mb-os elég karcsú.
Köszönöm,ha valaki tudna segíteni.

mario11

(#23324) kutga válasza mario11 (#23323) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Javaslom ennek a HSZ-nek és a topiknak az olvasgatását:

[link]

Egyébként nézegettem a HP oldalán a specifikációit de hirtelen nem láttam hogy lenne benne ilyen bővítőhely.

Let the Zone take me if I am.

(#23325) Thusor


Thusor
őstag

Mitől lehet az hogy a 2540p hangszórója el kezdett kattogni pattogni? Most nagy nehezen hangot tudtam kicsikarni de nagyon halk mintha a víz alól jönne, és recseg. Integrált mikrofon egyáltalán nem működik. Ez mitől lehet? Előző este még minden rendben volt.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23326) scitecinfo


scitecinfo
csendes tag

Sziasztok!

Mennyi ideig tart egy bios-t frissíteni, mert már kb. egy órája elindítottam a frissítést és majdnem a vége előtt megállt és lehet megfagyott a gép(egérre nem reagál)...a proci meg a venti iszonyatosan hangosan dolgozik! Azt írja a program, hogy ne kapcsoljam ki a gépet...akkor ilyenkor mi a teendő??
(Hp f.07 biost akartam f.21-re frissíteni)
mindenhol azt írta hogy kompatibilis

(#23327) csƵ válasza scitecinfo (#23326) üzenetére


csƵ
őstag

Pár másodperc az egész frissítés. Valami gebasz van nálad.

(#23328) scitecinfo válasza csƵ (#23327) üzenetére


scitecinfo
csendes tag

Az elején egész gyorsan haladt de megállt és azóta lefagyott szerintem...
kapcsoljam ki?? lehet valami baja? régi bios-t vissza lehet rakni?
(piros nagy betűvel írja h ne kapcsoljam ki, insyde flash progi)

(#23329) KZP válasza scitecinfo (#23328) üzenetére


KZP
őstag

Pedig más választásod nem nagyon lesz... :U

(#23330) Thusor válasza Thusor (#23325) üzenetére


Thusor
őstag

Felhívtam a HP-t. Alaplapcsere lesz. Most vettem novemberben ezt a gépet és már alaplapot kell benne cserélni. Még szerencse hogy helyszíni garis, mert akkor most még napokig várhatnék mire visszakapom a gépem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23331) Magnum_ válasza Thusor (#23330) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:-(

I humbly and respectfully decline™

(#23332) csƵ


csƵ
őstag

Múlt hét kedden behalt a notim winyója. Felhívtam a HP supportot, megbeszéltünk mindent, közölték, hogy csütörtökön küldik a futárt. Eljött érte, majd pénteken kaptam az sms-t, hogy megérkezett a szervizbe a laptop. Azóta viszont semmi.
Nem hiszem el, hogy egy héten belül nem lehet egy nyavajás HDD-t kicserélni. Abban sem bízom, hogy a héten visszakapom.

[ Szerkesztve ]

(#23333) spyduck válasza csƵ (#23332) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gondolom hallottál a HDD katasztrófáról Thaiföldön? :)
Én 8560p-t rendeltem tegnap magamnak és amiatt, mert 7200rpm-es HDD-vel kértem 3 hetet kell rá várni. Sógorom gépében behalt a HDD és lassan 3 hete van a lenovo szervizben. 2012 végéig a HDD szervizelés elég döcögős lesz.

(#23334) csƵ válasza spyduck (#23333) üzenetére


csƵ
őstag

Nagyon tudok neki örülni. Ráadásul az enyémbe is 7200-as kell.

(#23335) Cyrin válasza csƵ (#23334) üzenetére


Cyrin
addikt

itt az idő lecserélni egy ssd-re :D

(#23336) csƵ válasza Cyrin (#23335) üzenetére


csƵ
őstag

Majd idővel az lesz, hogy a HDD helyére megy a SSD, az ODD helyére meg a HDD.

(#23337) reload.


reload.
csendes tag

van valami infó a 2012es envyk magyarországi forgalmazásáról? árral gondolom mindenhol el lesznek szállva, az időpont kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#23338) Misi1979 válasza csƵ (#23336) üzenetére


Misi1979
őstag

Halkan mondom írom, hogy épp van egy felesleges hdd beépítő keretem, optikai meghajtó helyére. Ha érdekel, írj pü-t.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23339) Thusor


Thusor
őstag

Érdekes. Most meg 2 újraindítás után megjavult magától. Újra nem kattog, zúg a hangszóró és újra felismeri a mikrofont. Mi lehet a baj szerintetek?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23340) csƵ válasza Misi1979 (#23338) üzenetére


csƵ
őstag

Még nem érbevágó. De egy pü-t írj már, hogy mennyiért lehet egy ilyenhez hozzájutni.

(#23341) cigam


cigam
félisten

Találkozott vki a HP wifi-s egerével? Tapasztalat? Mennyire befolyásolja a wifi-s hálózati kapcsolatokat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23342) pumukli23 válasza cigam (#23341) üzenetére


pumukli23
senior tag

Én csak a blútyúkosat használtam egy délutánon. Azzal semmi gond nem volt.

(#23343) eastsider


eastsider
nagyúr

visszakaptam a gépem
a hibák amik voltak: billen x pergett. zár nem kattant be, bios jelszó..

na erre: full új a fedlap (új LCD is, az egész amit lehajtasz), új bill, új az alja, új alaplap
:D

gyakorlatilag a csuklótámaszon, ramok, hdd, odd-n kívül minden új

[ Szerkesztve ]

(#23344) SzaboZE válasza spyduck (#23333) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elég csúnya dolog. A Dell nem várat, 1-2 napon belül megjönnek a HDD-k is. Bár a HP-nél érdekes az 1 hét, azért 1-3 nap alatt meg szoktak jönni a garanciális alkatrészek a legtöbb esetben. Szerintem csak gyártói akarás kérdése, hogy legyen alkatrész a szervizeléshez. Az eladást megértem, hogy kevesebb prioritást élvez most, de a garanciális feltételeket muszáj teljesíteni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23345) Alcaponee


Alcaponee
csendes tag

Sziasztok nagyon régi [link] Laptopomra szeretnék internetet varázsolni"de nincs rajta Lan bemenet.

Valamiféle megoldást szeretnék kérni tőletek,köszönőm előre is :R

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#23346) SzaboZE válasza Alcaponee (#23345) üzenetére


SzaboZE
addikt

Például

[link]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23347) Alcaponee válasza SzaboZE (#23346) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

és ez az alkatrész oldalra megy be abba az üres részbe? :U :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#23348) csƵ válasza eastsider (#23343) üzenetére


csƵ
őstag

Úgy látom neked sem 1-2 nap volt a szervizben töltött idő... :(

Más: most gondolkodom, hogy elfelejtettem mondani a HP-s ügyintézőnek, hogy az akksi hátralevő idejét is hibásan mutatja a gép. 1-2 percet ír ki mindig, pedig 2.5-3 órát is bír.

(#23349) pumukli23 válasza eastsider (#23343) üzenetére


pumukli23
senior tag

:C

(#23350) eastsider válasza csƵ (#23348) üzenetére


eastsider
nagyúr

2 hét volt pontosan. (albacomp Pécs), de 18-i dátum van a lapon..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.