Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23201) Magnum_ válasza ExtremeClock (#23200) üzenetére


Magnum_
nagyúr

??????

I humbly and respectfully decline™

(#23202) Thusor


Thusor
őstag

Vettem a 2540p gépemhez egy 9 cellás akkut. A laptop azt jelzi a leden hogy teljesen feltöltötte, vagyis kéken világít, de a Windows azt írja 99% (csatlakoztatva, töltődik). Ezt már több mint 30 perce írja. Vajon így fel fogja teljesen tölteni vagy nem?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23203) ExtremeClock válasza Magnum_ (#23201) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Alkatrész :D

(#23204) SzaboZE válasza ExtremeClock (#23192) üzenetére


SzaboZE
addikt

Jaja emberpuha a cég :) Ha kihagy a gomb, akkor garis csere.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23205) SzaboZE válasza ExtremeClock (#23200) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem raktároznak a szervízek, a HP beküldi, szervíz beépíti. Pár nap alatt meg szokott lenni. De a Te problémád olyan, hogy szerintem akkor is beviheted, ha már megjött az alkatrész, persze egyeztetés után.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23206) ExtremeClock válasza SzaboZE (#23204) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Mi az az emberpuha? :F

(#23207) pumukli23 válasza SzaboZE (#23204) üzenetére


pumukli23
senior tag

Köszi a megerősítést. Majd lehet én is felkereslek titeket hasonló hibával (a billentyűzet alsó sora haldoklik.)

(#23208) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok!

Hardveraprón vettem egy HP Pavillion DV6-6b08eh (AMD A8, 2 videokartya, 1 TB vinyo, 4gigaram))

A srác nem adott számlát, és jóval a bolti ár alatt vettem. Hol tudnám leellenőrizni a garanciát? Vagy érvényesíteni? Holnap lesz 1 hete hogy vettem, de még nem foglalkoztam vele. Elvileg új. Crystaldisk alapján már 10 órát ment előtte, de lehet még a gyárban szöszöltek vele annyit. Egyébként elvileg nem renew, de ezt hol lehet megnézni?

Akinek ilyen gépe van a bal shift meg bal ctrl elég fura hangot ad ki ha lenyomom, de szinte minden billentyű ilyen hangot ad ki ami a bill szélén van, érdekes.. nektek is ilyen?

Elég szerencsétlenül van partícionálva, de mivel gyári win7-es nem akartam letúrni, a kérdésem az lenne,van rá mód hogy saját windowst tegyek fel, illetve saját magam partícionáljam? és mégis megmaradjanak a recovery funkciók (F11) ?

A gép egyébként valami elképesztően jól össze van rakva, leszámítva a billentyűzetet.

A monitort kalibrálta közületek valaki? Vagy honnan tudok letölteni színprofilt? Fényesnek elég fényes, de elképesztően hamis színeket ad.

Továbbá az ujjlenyomat olvasó, ha jól érzem valami fóliaszerű valami, volt már dolgom ujjlenyomat-olvasós géppel, de ott valami masszív cucc volt, ezt meg érzem hogy szinte mozog rajta. Ez ilyen? ( am pontos, és jol mukodik)

Köszi a válaszokat!
üdv.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23209) LacBp válasza dh66e (#23198) üzenetére


LacBp
tag

ok! megcsináltam a képeket! majd feltöltöm.... s linkelek!

(#23210) Z86 válasza csabiks (#23208) üzenetére


Z86
őstag

Gari ellenőrzéshez segítség: [link]

A renewség eldöntésére első körben én rákeresnék a típusszámára, ha külföldi oldalakat dobál, akkor gyanús, ha magyarokat akkor OK.

Partícionálhatod, csak a recoveryt ne töröld vagy készíts róla mentést.

(#23211) eastsider


eastsider
nagyúr

mostanában hol tudok beszerezni renew hp-t?
12-13-as elitebook kellene
nem az apróra gondolok, számlás kellene

[ Szerkesztve ]

(#23212) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Én is szeretnék egy 17 colos ,matt képernyős notebookot vásárolni max.120 ezer-ig!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#23213) Z86 válasza eastsider (#23211) üzenetére


Z86
őstag

Ilyen árfolyam mellett nem éri meg behozni őket.
[link]

(#23214) eastsider válasza Z86 (#23213) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm :(

(#23215) cigam


cigam
félisten

Beléptem a klubba (HP 8510p), és a kezdők kérdései következnek:
A kereskedő leradírozta a recovery partíciót (ha volt rajta).
- A Vista-s telpítő (merthogy (angol)OEM Vista Busines matricája van) / honnan szerezhető be?
- Vissza varázsolható vhogy a recovery paríció (F11)?

- A szomszéd Petike MSDN-es Vista-ja elfogadja a gép OEM kódját?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23216) pumukli23 válasza cigam (#23215) üzenetére


pumukli23
senior tag

Elvileg elfogadja a gép hasán lévő kódot.
Azt hiszem a hpnak van egy recovery manager nevű programja, azzal tudsz biztonsági mentést csinálni, gondolom partíciót is.
üdv

(#23217) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyik ismerősöm mondta hogy telepítsem már újra a gépét. Ami egy HP 620 típusú laptop. Pontos verziószámot nemtudok mondani de ez nemis lényeg mert nem hardveres gond van hanem szoftveres.

Alapból járt hozzá egy Win 7. Mielött akartam volna csinálni egy újratelepítést ( azt amit a gyár adott a lapihoz win 7-et ) megnéztem és megvolt minden, recovery partíció meg tools partíció. Ez eddig okés is de most kezdődtek a gondok.

Halvány lila foggalmam sincs hogy kell ennél a hp gépnél a partícióról visszaállítani a wint. Nyomtam boot-nál egy esc - > majd F10 de itt nemtaláltam semmi olyat ami arra utal hogy pl gyári beállítás visszaállítása vagy bármi ilyesmi. Volt egy olyan hogy factory defaults vagy mi, már nem emlékszem. Rámentem ok restart semmi. Akárhogy kutakodtam a bootnál a beállításoknál sehogyse tudtam előhívni a recovery menüt. Mit rontottam el? tudnátok segíteni?

köszönöm előre is.

üdv: jozsi252

iPhone 13 Pro Max

(#23218) pumukli23 válasza jozsi252 (#23217) üzenetére


pumukli23
senior tag

Azt hiszem F11 vagy Esc kell az indításnál. Lesz egy külön fekete hátteres HP-s menü.

[ Szerkesztve ]

(#23219) Thusor


Thusor
őstag

Energiatakarékosság szempontjából ha aksiról megy a 2540p, akkor érdemes bekapcsolni a fényérzékelőt, vagy inkább manuális fényerőt én állítsam be?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23220) pumukli23 válasza Thusor (#23219) üzenetére


pumukli23
senior tag

1-2 watt különbség lehet max a kettő között, valószínűleg a szenzorral kevesebbet fogyaszt (nekem a 6930p-n, legalábbis így gondolom). Jövő hét végén ha érdekel (és nem felejtem el) megmérem mikor mennyit eszik.

(#23221) Thusor válasza pumukli23 (#23220) üzenetére


Thusor
őstag

Rendben, köszönöm. Ha van rá lehetőséged akkor lemérhetnéd.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23222) jozsi252 válasza pumukli23 (#23218) üzenetére


jozsi252
veterán

Esc nyomtam előis jött egy menü de ott hiába kerestem nem találtam a recovery-t :(

iPhone 13 Pro Max

(#23223) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok. Az akku checkerrel néztem a bootolásnál hibásnak jelzett akkum. azt írta 701x volt töltve...

Nektek hány töltést bírt ki? A cellákat néztem, ránézésre (mérve, kicsit terhelve) jóknak tűnnek. Lehet hogy 5-600 töltés után tilt az elektronika?

dv5 1180eh

(#23224) pumukli23 válasza LacBp (#23223) üzenetére


pumukli23
senior tag

Sajnos ezt nem tudom, én még 239-nél járok.
(Egyébként pl egyes hp tintapatronokban van egy szavatossági idő ami ha lejár, akkor se enged nyomtatni ha tele van.. Bár gondolom ott csak egy gyártási idő van a csipen, és a nyomtató tudja, hogy azóta mennyi idő telt el.. De akkuknál ilyesmiről nem hallottam még..)

(#23225) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

van egy kb 3-4 hetes probook 4530s-sem, és egy elég furcsa probléma lépett fel... a héten kezdődött a dolog, hogy ha bedugtam a jack csatlakozóba hangfalat, vagy fülest, akkor random módon szakadozott rajtuk a hang, és a laptop hangszóróján lehetett hallani, mintha kontakthibás lenne. ez a mai napon odáig fajult, hogy ha fülest dugok rá, azon nem hallani semmit, a gép hangszóróin pedig elhalkul a hang. tapasztalt már más is ilyet?

nem szeretném feltétlenül emiatt visszavinni garanciáztatni, mert akkor ki tudja, hogy meddig nem lesz gépem, viszont a hiba felettébb zavaró és idegesítő...

köszi minden hozzászólást!

szerk: az is elképzelhető, hogy valami szoftveres hiba van a dologban? pl most filmnézés közben csak a hangszóró halkul el, a fülesen nem hallom a filmet. viszont a rendszerhangokat, pittyegéseket pedig a fülesen hallom... elég fura ez nekem :F

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23226) Misi1979 válasza bandus (#23225) üzenetére


Misi1979
őstag

Hülye kérdés, de hány hangkártya van feltelepítve?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23227) bandus válasza Misi1979 (#23226) üzenetére


bandus
veterán

az eszközkezelőben van egy olyan, hogy high definition audio hangeszköz, és egy idt high definition audio codec.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23228) Misi1979 válasza bandus (#23227) üzenetére


Misi1979
őstag

Erről az idt-ről most hallok először, mi lenne, ha megpróbálnád ideiglenesen letiltani őket, felváltva? Mondjuk először az idt-t.. de ez tényleg csak egy apró hülye tipp.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23229) bandus válasza Misi1979 (#23228) üzenetére


bandus
veterán

ezt letiltva egyáltalán nincsen hang. viszont a letiltás miatti újraindítás egyelőre megoldotta :D most van rendesen hang a fülesen. remélem nem lesz vele gond a továbbiakban. ha igen, akkor úgyis jelzem :D köszönöm az ötletet!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23230) bcrics


bcrics
tag

Sziasztok,
Eme laptop tulajdonosa lettem, HP Pavilion dv6-6144ca .

Az alábbi problémám lenne, a gyári Windows 7 premiumot letoltam, és egy Ultimate verzió csücsöl most fenn, (Windows 7 x64 hun Sp1 ultimate verzió.)
A fentebb linkelt oldalról le is szedtem a driverek nagy részét, de a Wifi drivert sehogy sem tudom telepíteni, a kártya típusát sem tudom, hogy melyik driver kellene nekem, egyébként egyik Wifi driver sem települ fel.

A Hdd-n lévő recovery és hp particiókat meghagytam abban a reményben hogy innen majd a Drivereket fel tudom rakni, de nem tudom hogyan kéne működésre bírjam, Hp assistant managert is feltelepítettem, de ez sem segít.

Szóval az a kérdésem lenne hogy ha már van egy gyári recovery particióm akkor erről hogyan tudnám feltelepíteni a drivereket?
Alap esetben ugye a partició tartalma rejtve van, nem férek hozzá semmihez sem.
Illetve ha vki tudja milyen wifi driver kellene ehhez a géphez az elég klafa lenne:)

(#23231) csabiks válasza bcrics (#23230) üzenetére


csabiks
senior tag

szerintem ebben is broadcom wifi van (az enyémbe az van)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23232) bcrics válasza csabiks (#23231) üzenetére


bcrics
tag

Drivert Esetleg tudnál küldeni, vagy hol találok?
Neked is egyanez a típus van, és milyen oprendszer megy, a gyárival?

(#23233) csabiks válasza bcrics (#23232) üzenetére


csabiks
senior tag

én az eredetivel használom (home premium), szal nem szedtem hozzá le drivert.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23234) ExtremeClock válasza bcrics (#23230) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Gondolom eredeti ultimate? :F

(#23235) bcrics válasza ExtremeClock (#23234) üzenetére


bcrics
tag

Közben Sikerült megoldani a problémát.
Mm, nemigazán eredeti ultimate.

(#23236) ExtremeClock válasza bcrics (#23235) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

nem sok közöm van hozzá de miért nem jó az eredeti :F

(#23237) bcrics válasza ExtremeClock (#23236) üzenetére


bcrics
tag

Honosítani szerettem volna, de a premium változaton ez nem volt elérhető.

(#23238) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Azthiszem feladom a 6930p és a mobilnet küzdést. Felkapcsolódik a hálózatra de a dns-el valami nem megy,

(#23239) Misi1979 válasza ExtremeClock (#23238) üzenetére


Misi1979
őstag

Gyorsan feladod..

Ezt próbáltad már?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23240) ExtremeClock válasza Misi1979 (#23239) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Letöltöttem persze. A HP programján keresztül felkapcsolódik. De a net nem megy mert valami dns kiszolgáló nem válaszol. Legalábbis a diagnosztika ezt írja,

(#23241) Misi1979 válasza ExtremeClock (#23240) üzenetére


Misi1979
őstag

ipconfig /release és utána ipconfig /renew próbaképp?

Valami beállítás nem stimmel szerintem, anno nekem sem ment elsőre. Amit még megnézhetsz, az a motionCM programja, keress rá guglin.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23242) ExtremeClock válasza Misi1979 (#23241) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

ezeket hova kell írni?

Megmutatom mit ír ki hibának.

(#23243) Misi1979 válasza ExtremeClock (#23242) üzenetére


Misi1979
őstag

start menü, futtatás

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23244) ExtremeClock válasza Misi1979 (#23243) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Betettem a kártyát a notiba. Kapcsolódtam. Weboldalak továbbra se jönnek be de a torrent szépen elkezd tölteni. WTF? :F

Itt egy kép:

(#23245) Misi1979 válasza ExtremeClock (#23244) üzenetére


Misi1979
őstag

Akkor nem a kártya a hibás, a windows beállításaival van valami probléma.

Mindent feltelepítettél a géphez? alaplap dolgai? hálókártya, wifi stb? service pack?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23246) ExtremeClock válasza Misi1979 (#23245) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

eszközkezelőben még van 3kérdőjeles dolog

egyik szerintem a kártyaolvasó,másik a másik az a mágneskártya vagy mi a 3. nem tudom

Igen minden fentvan. SP1

[ Szerkesztve ]

(#23247) Misi1979 válasza ExtremeClock (#23246) üzenetére


Misi1979
őstag

Márpedig valami nincs fent normálisan.

Én leszedném a wifi illesztőprogiját és felraknék egy másikat pl.

Az ipconfig-os parancsokat megcsináltad?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23248) cigam


cigam
félisten

Letöltöttem a HP winyó firmware frissítő programját
Nagy nehezen megcsinálta a bootdrive-ot (FAT32-es 8GB drive-ról nem volt hajlandó bootoloni, egy 1GB-os FAT16-ról elindult). Viszont a már vagy fél órája a indul(?) a FreeDOS. Annyit ír hogy -InitDisk
A BIOS frissítésekor is várt egy csomót ennél a pontnál, de vhogy beröffent, és sikerült frissíteni a legújjabbra. Dez ez vhogy megakadt.
Nálatok (ha már csináltatok ilyent), meddig tartott?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23249) ExtremeClock válasza Misi1979 (#23247) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Másikat? A wifinek ehez miköze?
Am megcsináltam de ugyan az...

(#23250) Misi1979 válasza ExtremeClock (#23249) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem valami illesztőprogram bekavar.. csak olyan lehet, aminek köze van a hálózatkezeléshez, tehát wifi, wwan, esetleg lan. A wwan programjai valószínűleg jók, a másik kettővel kellene kezdened valamit. A hp honlapjáról leszedtél minden drivert?

Esetleg ezt írd be parancssorba: netsh winsock reset catalog
így, egymás után. XP alatt működött ez a parancs, win7 alatt passz.

Sajna nem vagyok informatikus, csak ezeréve laptopon dolgozom.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.