Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22151) zsoltee10 válasza Kalandor (#22149) üzenetére


zsoltee10
addikt

Látod, a gépnek is van lelke. :))

(#22152) forceberg válasza Thunderzolee (#22123) üzenetére


forceberg
veterán

NHC?
Nekem NC4400-nál segített, de néha olyan, mintha nem működne. Akkor a progi megnyit, szabályozásnál pipa ki - pipa be, azt megint lehalkul... és XP van rajta.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#22153) Graphics válasza Syl (#22146) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 ,Nekem is volt G62 (és szerintem a g6 a folytatása).nagyon jo gép volt és csak azért váltottam mert kellett az újabb proci,kár hogy nem árulják friss hardverrel,de használtan is jó vétel..

-

(#22154) spyduck válasza Kalandor (#22147) üzenetére


spyduck
nagyúr

Velem is pont egy 6910p játszott ilyet, bár én az ODD-t nem néztem. Futtattam egy Mettest86-at ami RAM hibát mutatott. Próba szerencse.

Duliee: Most mid van? Mi volt a G62 előtt?

[ Szerkesztve ]

(#22155) spyduck válasza Syl (#22146) üzenetére


spyduck
nagyúr

Majd ha egy minimálisan drágább ProBook-od is lesz akkor megérted, addig biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#22157) Graphics válasza spyduck (#22154) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

G62 előtt nem volt notizás, lehet az első gép varázsa is, de ettől függetlenül cégnél láttam már sz@r és jó laptopot is.

A ProBook dologban pedig egyetértek, nem sokkal drágább, de a minősége tényleg jobb.

[ Szerkesztve ]

-

(#22158) sutszi válasza Kalandor (#22156) üzenetére


sutszi
veterán

Mikor elkezdtem olvasni fentről...sejtettem, hogy ez lesz. AHCI beállítás... Közben megoldottad. :DD
Igen jó lesz. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22159) zsoltee10 válasza Syl (#22146) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem is G62 van, egyelőre az Elitebook mellett, de eladó, páromnak nem kell. :)

(#22160) spyduck válasza Kalandor (#22156) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most már így beugrott, pont Saint_ -al szórakoztunk Januárban, ott is az ACHI kikapcsolása utána lehetett telepíteni :)

(#22162) pumukli23 válasza Kalandor (#22161) üzenetére


pumukli23
senior tag

8 gigás cikket linkelj pls :))

(#22164) sutszi válasza Kalandor (#22163) üzenetére


sutszi
veterán

Pont ugyanez a helyzet a T61-es Thinkpad-el is....8GB RAM...SATAII-re SSD...Caddy-be meg HDD...tényleg soha nem akarod majd lecserélni...
Igaz a DDR2-SO-DIMM nem túl gyakori és nagyon drága kb 3-4szeres a szorzó azonos kapacitású DDR3-hoz képest, viszont én úgy gondolom még így is megéri.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22165) pumukli23 válasza Kalandor (#22163) üzenetére


pumukli23
senior tag

Köszi :)

(#22166) Syl válasza spyduck (#22155) üzenetére


Syl
nagyúr

Kinek mit jelent a minimális. Ahogy elnézem, ha 30 ezret rádobtam volna a G62 árára, akkor lenne egy fele annyi memóriával felszerelt (2 GB vs. 4 GB) oprendszer nélküli (Linux vs. Win7 HP64) gépem. Valóban megéri. :U
A laptopot otthon, asztalon használom, nem hordom magammal szinte soha (az irodában van asztali gépem), rákötöttem egy 23"-os IPS monitort, nekem tökéletesen megfelel.

Azért mert másnak nincs igénye (vagy nincs pénze) drága, strapabíró gépre, azért még nem kell lenézni, lehulladékozni :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22167) eastsider válasza Syl (#22166) üzenetére


eastsider
nagyúr

a notikban pont nem a HW amiért a jelentős felárat kell fizetni
(persze az is, de a legtöbb ember, ha notit vesz csak a HW-t nézi, a többit nem "érti", nem akarja megfizetni, de majd egyszer rájön mindenki:) ) de ott még nem tartunk

(#22168) Syl válasza eastsider (#22167) üzenetére


Syl
nagyúr

Magyarul, aki olcsó laptopot vesz az tudatlan paraszt? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22169) eastsider válasza Syl (#22168) üzenetére


eastsider
nagyúr

vagy nem érdekli, hogy egy hulladék műanyag van az erős hardvere körül. gyengébb, hangosabb hűtés... ennyi szerintem
próbálj ki egy business class notit.
nem recseg, remeg, ropog az egész, nem himbálódzik a kijelző, mikor írsz rajta, dokkolási lehetőség stb...

el tudom képzelni, hogy van akit nem érdekel semmi a hardveren kívül... nem érdekli az anyagminőség, a masszív felépítés...

és nem feltétlen drágák a business class notik. lásd renew

[ Szerkesztve ]

(#22170) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Nem ismerem a HP-t egyáltalán,de most lenne aktuális az öreg notimat(8éves) lecserélni.
HP620 vs.HP G62. Kérem a segítségeteket melyiket érdemesebb megvenni használt mindkettő és gari már nincs rájuk.Játékra nem használom csak irodai alkalmazások,tervező program és netezés.Acert ill Fujitsut nem merek venni.

(#22171) mrmegtette


mrmegtette
tag

Na a Swissparts annyiért adja a kábelkitet mint amennyiért a newmodeus-ről kettőt veszünk MO-ra szállítással. lawl :))

Köszönjük érdeklődését!

Ajánlatunk a következő:

643638-001
Ár: 17 664 Ft (14 131 Ft + ÁFA)
Szállítási idő: 1,5 hét

Még az osztrák cég ajánlatát megvárom.

(#22172) forceberg válasza eastsider (#22169) üzenetére


forceberg
veterán

Akik asztali gépnek veszik, azoknak tökéletesen jók a kínai fröccsöntött házas gépek is.
Aki komolyabban hordozgatni akarja, az előbb-utóbb elgondolkodik a körítésen is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#22173) pumukli23 válasza dh66e (#22170) üzenetére


pumukli23
senior tag

Fujit vegyél nyugodtan, de NE Fujitsu Siemenst!
Az A530 (ha jól emlékszem az AH a fényes kijelzős, azt én kerülném) egész jó gép, olcsó, 3 év garanciával. 2010-es modell, gondolom azóta már van utódja, érdemes utánanézni.

A két hp közül én a g62-t választanám, de használt laptopnál minden állapot függő! Ha találsz, nézz meg egy újat valahol kiállítva, utána pedig a használt gépet vedd szemügyre. Nyüstöld egy kicsit, teszteld megfelelő progikkal, figyelj a ventire, hűtésre. Pl hd sentinellel meg tudod nézni hány órát ment benne a vinyó, így lehet tudni mennyit használták a gépet az egy év alatt. Az ilyesmit nem árt tudni, ugyanis nem véletlenül árulták 1 év garanciával őket.

(#22174) Syl válasza eastsider (#22169) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy barátom vett a nyáron egy Lenovo T420-at amit alaposan megnyomkodtam. Több mint duplájába került, mint az én kis "hulladékom", de mégsem estem hasra tőle. Jobbnak jobb, nem annyival (130 vs 300 eFt)!

(#22172) forceberg
Mert a Lenovo nem egy kínai fröccsöntött házas gép... :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22175) forceberg válasza Syl (#22174) üzenetére


forceberg
veterán

Átvitt értelemben értettem! ;)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#22176) Graphics válasza dh66e (#22170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézz szét hardverapro-n, nekem volt G62-öm és nem azért adtam el mert baja lett volna.
HA-n már van használt, azt hiszem még garis gép is 83ezerért.

-

(#22177) dh66e válasza pumukli23 (#22173) üzenetére


dh66e
veterán

Értem és köszönöm szépen a választ.
A G62 85k ért lenne talán kis alku belefér a 620-as pedig 70k.Nekem ezek már plafon árak nem tudok mit tenni,de a kis öreg Vaio már nagyon hangos és semmit nem lehet hozzá kapni.
A vinyója hibátlan pedig irdatlan sokat megy szinte non stop 24órát,de kiszolgálta magát USA-ból lett hozva már használtan.Nálam van már 4 éve.
Ezek az újabb notik nem tudom mennyit fogyasztanak de gondolom kevesebbet mint az én P4 2.8GHz asztali notim mert szerintem az eszegeti a villanyt rendesen.Még valami csak otthon használnám semmi cipelgetés aksi nem is lesz benne.
Fujitsut nem is láttam még csak a siemenses változatot de arról sok rosszat olvastam.Másikról dettó.Lenovot néztem még de azt sem ismerem és nem is találtam róluk sok infót.Gondoltam a HP megbízhatóbb persze ár érték arányban.Valakinek van még tippje tanácsa szívesen venném. :)

(#22178) eastsider válasza forceberg (#22172) üzenetére


eastsider
nagyúr

asztalinak meg hülyeség...
megint ott van a business előnye: a dokkolhatóság... az mindent visz

(#22179) dh66e válasza Graphics (#22176) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi!
Ott néztem ki mind a kettőt,de nem vágom hogy milyen proci mennyit számít mennyire tartósak,mennyire hangosak stb.stb (bár az öcsém toshibájára 3 év gari van nem tudom milyen ezeknek a sok éves tapasztalatai) mert akkor még gyűjtögetek inkább ha azt mondjátok,de szerintem nekem nem nagy lutri egy ilyen gép ennyiért ha megnézitek hogy mit használtam előtte. :) Persze ha meghal a 3.napon akkor tökön szúrom magam.

(#22180) pumukli23 válasza dh66e (#22179) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nézz 6930p-t is, ebből nem fogsz találni nehalem alapút mint pl a g62-ből, de több ismerősöm is vett az elmúlt hetekben használtan ilyen gépeket 70-90k körüli áron. És ezen klopfolhatsz húst is :D
Igaz egy gép teljesítményét sok minden befolyásolja, de pl itt találsz egy igen jó listát a mobil procikról: [link]
Minél fentebb van a listán, annál jobb.
Látszik, hogy egy Intel Core i3 330M (amit több g62-ben is láttam) és egy Intel Core 2 Duo P8600 (elég sok 6930p-ben csücsül) nincs nagy különbség. Alapvető különbség, hogy ennél az i3asnál a proci tokjába tettek még egy gpu-t is, míg a core2-nél az alaplapon van egy integrált intel chip.

(#22181) Syl válasza dh66e (#22177) üzenetére


Syl
nagyúr

A G62 gépem (i3 350M, 4 GB RAM, 320 GB 7200rpm HDD) wifivel 25-27 W-ot fogyaszt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22182) Graphics válasza pumukli23 (#22180) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a videó kééééész , hmm ,meggyőző, innentől kezdve ajánlott, igaz számomra azért vonzóbb az az i3, de hát nem lehet mindent egyszerre :D, Az tény, hogy a legnagyobb különbség, hogy 2mag 2 szál a P8600, az i3-330m pedig 2mag,4szál, de hogy ez hol érezhető, azt nem tudnám megmondani

[ Szerkesztve ]

-

(#22183) mokus1 válasza pumukli23 (#22180) üzenetére


mokus1
addikt

Azért architektúrában is borzasztó erős az core i.
Azonos órajelen is gyorsabb, kevesebbet fogyaszt.a T9***-eket is keresztbe lenyeli a legyengébb core i3 is sőt a pentiumok is.

(#22184) Graphics válasza mokus1 (#22183) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, erre volt egy logout-s cikk is, igaz nem ezekkel a procikkal, de ha ott ekkora különbség, érdemes megnézni. [link]

Ettől függetlenül az Elitebook anyagminőségét nem firtatom :C

-

(#22185) pumukli23 válasza mokus1 (#22183) üzenetére


pumukli23
senior tag

Ez igaz, a nehalem rengeteg újdonságot hozott, de a penryn magos cpu-k is igen jók. Okosabb energiamenedzsmentjük van, kevesebbet fogyasztanak mint egy core2, viszont a nehalem oldalára tehetjük a szimultán többszálúságot, az L3 cache-t, egy még ügyesebb energiamenedzsmentet (dedikált hardverrel), a turbo boostot (bár lehet, hogy ennek korábbi verziója volt a penrynben is.. mobil cpuknál nem emlékszem) valamint az FSB megszűnését és a memória vezérlő felköltözését a prociba (vagy épp a gpu chipjére).
Szóval egyértelműen jobb az i3 vonal, de szerintem nem olyan nagy "visszalépés" egy penryn cpu-s 6930p a fent említett két géphez képest, ha figyelembe vesszük a felhasznált anyagokat, a felépítést stb.. valamint, hogy egyik sem garanciás már.
Igaz, csak asztalra kell a gép, de azonos ár mellett megfontolnám egy régebbi hardverrel rendelkező, business class gép vásárlását is.

(#22186) dh66e


dh66e
veterán

Srácok!Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget.Miket tudtok ti? :)
Sztem maradok ennél az i3 procis megoldásnál ha már a fogyasztása is jobb,de ha a core2 duo-s lesz sokkal jobb áron akkor az is jobb megoldás mint a mostani. :) Most már csak egy jó vétel kéne ami hosszú távra-ebben csak reménykedem kicsi esélyt adva neki-megoldja a sony kiváltását.
Amennyiben sikerül HP-t vennem biztos lesz még bugyuta kérdésem(szoftverfrissítés,driverek,bővíthetőség stb stb.
Köszi még egyszer a segítséget mindenkinek! :R :R :R

(#22187) pumukli23 válasza Syl (#22181) üzenetére


pumukli23
senior tag

6930p (p8600, 3GB RAM, 160 Gb 5400 rpm) wifivel, max fényerőn, feltöltött akkuval "kiegyensúlyozott" teljesítményprofillal 22-25 wattot eszik konnektorból mérve.
A venti kb 900 rpm-en, CPU ~38 fok, ha indítok pl egy flessjátékot és felpörög, akkor ~45 fok, ~3000 rpm és 28-32 watt.

(#22188) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
ha adott egy 2év garis hp dv6-os noti, amiből a vinyót már eladtam, ssd ment a helyére, és mondjuk ne adj' isten meghibásodik, gariztatni fogom tudni az eredeti kis vinyó nélkül??
tudtok erről valami konkrét infót?
köszi!

(#22189) pumukli23 válasza Tibiajax (#22188) üzenetére


pumukli23
senior tag

Természetesen. A gép többi részére ugyanúgy érvényes a garancia, a cserélt elemek kivételével.

(#22190) Thunderzolee válasza forceberg (#22152) üzenetére

A Notebook Hardware Control csak 32bites verzióban létezik.
Mikor először felraktam egy 64bites gépre, összeomlott.

Pedig nagyon jó kis program. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22191) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Most is van kékhalál, most a tcpip.sys okozza. Valaki tudna valami megoldást rá??

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22192) ktommy91 válasza rmartin94 (#22191) üzenetére


ktommy91
addikt

Szakszerű windows reinstall, megfelelő vírusvédelem, esetleg rendszerkarbantartó programok(pl advanced system care). Ha ezek nem segítenek akkor user error...

Nincs kerítés.

(#22193) forceberg válasza Thunderzolee (#22190) üzenetére


forceberg
veterán

:(
Nálam sajnos nem megy tökéletesen, pedig amúgy tényleg jó!
Bár nálam az is furcsa, hogy proci hőmérsékletnél 56 után 66°C jön, nincs köztes érték. Ez normális?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#22194) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok!
Van egy hp dv6 3110eh laptopom. Kb. féléves lehet és ma jött elő egy olyan hiba, hogy nagyjából 20 perc játék után fogja magát a gép és bekapcsol a hibernáció, mivel elérte a 90 celsius fokot a processzor. Ami számomra azért érdekes, mivel ezen a gépen játszottam végig a Witcher 2-t és az új Cod részt is és akkor még nem volt semmi baja sem. Egyébként most a túlmelegedést a GTL nevű játékkal és a NFS legújabb részével tudtam elérni.
Valakinek van valami ötlete, hogy tudnám megoldani a problémát?
Everest szerint így netezős használatnál is 70fokos a CPU. :(
Köszi a tippeket előre is.

(#22195) pumukli23 válasza Gondar (#22194) üzenetére


pumukli23
senior tag

Takarítás :)
Keress hozzá manualt, ott leírják miként tudod szétszedni, mire kell figyelni a tisztításnál.

(#22196) Gondar válasza pumukli23 (#22195) üzenetére


Gondar
tag

Ha szétszedem az rögtön garancia vesztéssel jár nem?

(#22197) zsoltee10 válasza Gondar (#22196) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha garis, akkor meg egyértelműen szervizbe kell vinni. valszeg csak poros a borda, nem elég hatékony a hűtés, van ilyen. :)

(#22198) pumukli23 válasza Gondar (#22196) üzenetére


pumukli23
senior tag

Úgy szedd szét, hogy ne járjon azzal ;)
Amúgy ha nem akarsz otthon nekiállni, bemész egy szervizbe, valszeg rövid idő alatt megcsinálják. Ha épp nincsenek elhavazva munkával, lehet meg is várhatod amíg elkészül. :)

(#22199) Gondar válasza zsoltee10 (#22197) üzenetére


Gondar
tag

Akkor ez teljesen hétköznapi dolog?Megnyugodtam. Holnap keresek egy miskolci szervízt. Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#22200) dh66e válasza dh66e (#22186) üzenetére


dh66e
veterán

Na megvan. :) Egy 620-as lett a vége (15.6" HD CORE 2 DUO T6670 2, 2GHZ, 4GB ram, 320GB hdd, DVD-RW, INTEL GMA X4500HD) Nekem bőven elég lesz.
A délutánt rászántam megnéztem pár gépet volt ami erősebb volt ennél jó áron de úgy le volt harcolva hogy csak na,már a hangja is sejtette hogy ez bizony nem keveset futott..Este aztán megnéztem ezt kipróbáltam és nem tököltem tovább.
Kérdéseim a következők:
32bites win7 home van rajta érdemes ezt lecserélni 64bitesre?Amennyiben igen akkor honnan érdemes drivereket leszedni hozzá a magyar hp letöltő oldal az naprakész vagy nézzek más oldalt?
Holnap szétkapom biztos ami biztos egy pucolást megejtek rajta.Sokáig kell élnie. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.