Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23801) Graphics válasza ExtremeClock (#23800) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha jobb klikkelsz az asztalon akkor van ilyen hogy grafikus tulajdonságok beállítása, és lehet két opció.

A első opcióban te választod meg a grafikus vezérlőt: Intel-AMD
A második opcióban pedig alkalmazásokhoz tudod rendelni. Gondolom nálad utóbbin van aztán ezért van összevisszaság.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23802) ExtremeClock válasza Graphics (#23801) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Nekem itt ennyi van:

(#23803) csizo válasza ExtremeClock (#23781) üzenetére


csizo
tag

Szia!

Segíts légyszíves.Én is most vettem a DV6-ot.Hogyan kell belőle előcsalogatni a bluetoots-t?

(#23804) ExtremeClock válasza csizo (#23803) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Van benne BT?

Többiek:
Megy a 6770M szerintem. 3DMark06 11554 pont.

(#23805) Pocok256 válasza pethYeti (#23797) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen hasznalhato az alap windows ami fel van rakva nics tele telepitve hulyesegekkel. Amugy nem jar hozza win cd sajnos, de egy sima msdna -s windowst a letoltesz es a notihoz jaro kodal feltudod tenni es legalisan tudod hasznalni.

szerk.
Nalam van bt de ez opcoinalis.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23806) pethYeti válasza Pocok256 (#23805) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! Azt meg tudod mondani hogy van-e particionálva a HDD? Ha nincs akkor így is úgyis újra kell raknom.

(#23807) Ringman válasza pethYeti (#23806) üzenetére


Ringman
nagyúr

:F

win7 alatt lehet új partíciót lértehozni, easeus partiton managerrel még xp alatt is.

(#23808) pethYeti válasza Ringman (#23807) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez így is van, csak párszor már elszállt partícióm :) , de úgy se lesz rajta semmi amikor kapom.

(#23809) csizo válasza ExtremeClock (#23804) üzenetére


csizo
tag

Az eszközkezelő látja,hogy van benne.

(#23810) Pocok256 válasza pethYeti (#23806) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen van 4 particiod 1db 100 megás winnek ez rejtett. 1 db 300 megás hp nak tools ez is rejtett. 1 db 19 gigás ez a recovery partició ezt látod de nem éri meg változtatni rajta semmit, és 1db 900 giga körüli c meghajtód amire települ minden. A probléma ott kezdődik, hogyha windows alol particionálod zsugorítod kisebbre az alapot akkor a recovery particiónak lőttek véglegesen mert a sorrend megváltozik itt rontottam el én is azóta nincs recovery menüm semmim .... Szóval erre figyeljél :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23811) pethYeti válasza Pocok256 (#23810) üzenetére


pethYeti
addikt

És akkor hogy érdemes particionálni a c-t, milyen programmal?

(#23812) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm a tippeket a bolttal kapcsolatban! Ma visszavitte barátnőm egy bp-i notebookstoreba a laptopját de eléggé elutasítóak voltak vele, azt mondták a szoftveres hiba (amit szintén náluk vett) nem az ő hatáskörük fel kell hívni a microsoftot, a mikrofonra meg azt akarták elhitetni vele, hogy le van csak némítva (ami nem igaz), szóval meg sem voltak hajlandóak nézni csak rezsi óradíjért bevették volna javítani, meg telepíteni...
Gondolom ha itthon nekiállok újratelepíteni az egész win7-et attól semmi más gari nem fog ugrani igaz? Gyári win7-et minden gond nélkül újra lehet rakni elvileg ha jól gondolom ugye? :)

(#23813) DigitalAngel válasza Babetta-X (#23812) üzenetére


DigitalAngel
tag

A gyári-t F11-el bootolva tudod ha nem törölted korábban a particiót, és nem ugrik a gari :)

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23814) Babetta-X válasza DigitalAngel (#23813) üzenetére


Babetta-X
senior tag

No ezt nem igazán értem. Mentségemre legyen, laptopokra annyira még nem telepítgettem, kivétel egy ibm t22-est, meg egy 486dx-et, de az nem mai darab :))
Én azt hittem úgy van mint asztali pc-nél, dvd-t be, biosba benyomom, hogy dvd-ről bootoljon és utána törlök mindent, majd indul a móka jöhet a telepítés.

(#23815) ExtremeClock válasza csizo (#23809) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Melyik menüpontban?

(#23816) ExtremeClock válasza csizo (#23809) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#23817) Z86 válasza Babetta-X (#23814) üzenetére


Z86
őstag

Szoftver telepítés miatt nem ugrik a garancia.
Amúgy pont úgy kell, ahogy írtad, meg kell adni neki honnan bootoljon.
DigitalAngel a recovery partíción lévő telepítőre gondolt, arról a legegyszerűbb újrahúzni.

szerk: Mikrofon ügyben ne hagyd magad lerázni, mert annak lehet hardveres oka is (pl. alaplap), de előbb nyilván a szoftveres hiba lehetőségét kell kizárnod.

[ Szerkesztve ]

(#23818) pethYeti


pethYeti
addikt

Ez a recovery-s újrahúzás hogy működik, a fent lévő összes windows fájlt törli és recoveryből mindent visszatesz? Tehát adatok megmaradnak? Ha ilyen okosan működik és recovery eldobása nélkül nem lehet particionálni akkor megbarátkozok a gondolattal hogy 1 mindenes lesz.

(#23819) Z86 válasza pethYeti (#23818) üzenetére


Z86
őstag

Csak 1 alkalommal telepítettem recoveryről, de emlékeim szerint ugyan úgy működik mint egy sima telepítés, csak felpakolja a drivereket meg még pár egyéb HP-s programot is. Így elvileg meg lehet hagyni a fájlokat.
De lehet partícionálni a recovery meghagyásával is, azt nem kell törölni közben.

(#23820) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
1napja vettem egy Hp Pavilion Dv6 Beats laptopot.Adatok:AMD A8,8GB DDr3,1Tb vinyó,6755 1gb.
Tegnap full jól működött ma meg elkezdett be villanni a képernyő és kiírta hogy a video driver leáll..utána meg jött egy kékhalál memory dump volt és kaptam egy BBC 116 kódot ez milyen hiba?
Jó lenne tudnom mert akkor holnap küldöm is vissza cserére.
Illetve az a kérdésem,hogy van egy recovery partíció a gépen ez fontos v egy esetleg rendszer telepítésnél letörölhetem?!

(#23821) Pocok256 válasza pethYeti (#23818) üzenetére


Pocok256
veterán

Recovery legyaláz mindent a meghajtóról minden adatod elveszik teljesen sajnos ... Legalábbis nekem tutira ez történt.

macko18: Legújabb ati driver van fent?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23822) Gigabyga válasza Pocok256 (#23821) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Hát ez még ugye a gyári ati driver volt de most szedtem le az újat és utána volt a kékhalál.

(#23823) pethYeti válasza Z86 (#23819) üzenetére


pethYeti
addikt

De mint korábban írták ha a c-t feldarabolod akkor megváltozik a partíciók sorrendje és ekkor állítólag nem működik a recovery.

(#23824) Pocok256 válasza pethYeti (#23823) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem csak állítólag tényleg nem működik legalábbis ha windwosal csinálod ez 100%.

Macko: a legújabb ati amd drivert fel ne merd tenni mert teljesen megöli a rendszert .... Kékhalál kékhalál hátán 12.1a a legstabilabb azt tedd fel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23825) Gigabyga válasza Pocok256 (#23824) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

ok köszönöm akkor az a baja lehet..
Betudod nekem linkelni ha megkérlek?mert nekem AMD oldalán csak a 12.2dobja ki
Amd a8 35xx procim van

[ Szerkesztve ]

(#23826) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Van egy olyan érzésem hogy ebbe a dv6-ba sehol nincs BT... :W

(#23827) pethYeti válasza Pocok256 (#23824) üzenetére


pethYeti
addikt

Akkor még 1 kérdés a recovery win installon kívül tud valamit ami miatt érdemes meghagyni, mert nekem nem áll semmiből dvd-ről win7-et telepíteni + külön a drivereket.

(#23828) Pocok256 válasza pethYeti (#23827) üzenetére


Pocok256
veterán

driverek vannak csak amik fontosak igazából.

macko

Itt pedig egy hasznos link rengeteg infóval :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23829) pethYeti válasza Pocok256 (#23828) üzenetére


pethYeti
addikt

És azokat nem lehet átmásolni valahova, majd ha netán kell akkor elő lehessen venni? Bár ahogy néztem a hp oldalán fent van minden driver.

(#23830) Pocok256 válasza pethYeti (#23829) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyedül a wifi ddriver nem volt nekem fent de azt megtaláltam máshol.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23831) Gigabyga válasza Pocok256 (#23828) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Hú ez az oldal amolyan Tuningoljuk laptopunkat? :D
Megvagyok elégedve így is a tejesítményével játszani meg nem játszom max. minecraft 1x-2x :D

(#23832) pumukli23 válasza ExtremeClock (#23826) üzenetére


pumukli23
senior tag

biosban engedélyezve van? az eszközkezelőről dobj egy képek kérlek.

(#23833) pethYeti


pethYeti
addikt

Ez lehetséges (még mindig particionálás :) ):

Recovery Managerrel törlöm a recovery partíciót.
Felosztom a c-t, 100 gb primary-ra marad win7-nek, maradékból létrehozok egy d partíciót az pedig lesz megint primary mondjuk 20 gb recoverynek, a többi pedig secondary és ide jöhet az adat. Ezután pedig recovery managernél meglehet adni azt a 20-as partíciót amit létrehoztam?

Ezt mind akkor csinálnám amikor kézhez kapom és még 1 + program sincs fönt.

(#23834) DigitalAngel válasza pethYeti (#23833) üzenetére


DigitalAngel
tag

ird ki lemezre inkább azt törölheted végleg

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23835) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Nincs BT-m.

Akinek DV6van nyomna egy 3DMark06-t alapon?

(#23836) pethYeti válasza DigitalAngel (#23834) üzenetére


pethYeti
addikt

És hány dvd-re fér rá? Ha többre kerül kiírásra akkor telepítés közben cserélgetni kell és ennyi?

(#23837) DigitalAngel válasza pethYeti (#23836) üzenetére


DigitalAngel
tag

4-5 lemez. ja.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23838) CharlieDrop válasza pethYeti (#23836) üzenetére


CharlieDrop
veterán

sacc/kb

Meg hát az jogtiszta Win :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#23839) kapi12


kapi12
tag

Sziasztok egy dv6 6150sl gazdája lettem ma,de nekem jobban feküdne mondjuk a magyar windows,nem tudnátok segíteni h h magyarosítsam?Meg egy két linket kaphatnék h mit frissitsek rajta? Köszi elöre is!

(#23840) ExtremeClock válasza kapi12 (#23839) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Fogod keresel valahol egy MSDN-es 64bit-es Win7 HP-t és felteszed a gépre az alján lévő kóddal.

Hol vetted?

(#23841) kapi12


kapi12
tag

Itt a aprón.Kisembertől.

(#23842) dvid91


dvid91
csendes tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy ezt a procit-> [link] bele lehet rakni egy Hp 1213eh gépbe?

(#23843) Pocok256 válasza dvid91 (#23842) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23844) Graphics válasza dvid91 (#23842) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kis közelítéssel, Soha, amit linkeltél egy asztali proci /FM1/, a laptopod meg nyilvánvalóan laptop procival /talán FS1 foglalat/ üzemel :), más foglalat. Szerintem ne próbálkozz ezzel, erős modding , a lehetetlenhez konvergál a működés esélye

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23845) Babetta-X válasza Babetta-X (#23814) üzenetére


Babetta-X
senior tag

[Erre] valaki esetleg? :)

(#23846) shagy


shagy
tag

új pavilion dv7-eket túrok a neten. pl ebayen is.

Mi annak az oka h új (tehát nem felújított gépeket) a kiírás szerint csak egy év garanciával adják...? tudtommal már egy ideje a hp 2 évet ad... ha veszek egy egy év garisat, azt ki tudom vhogy terjeszteni szerintetek?

- shagy

(#23847) Z86 válasza shagy (#23846) üzenetére


Z86
őstag

Abban az országban ahol az eladó van csak 1 éves garival árusítják.

(#23848) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv a topicnak!

Az említett, pontosan megjelölt típusú notebookal lenne a következő problémám
dv 6327 ca

Bekapcsolást követően felvillannak a quick button-ok (ahogy, normálisan kéne neki), venti felpörög, majd néhány másodperc szünet után, kikapcsol és automatikusan újraindul. És ezt a folyamatot végzi megállás nélkül.

Előzmények:

kb. 2 éve volt chipset cserélve, mert tönkre ment, illetve az utóbbi félévben egyre hangosabban zúgott a venti, amikor dolgozott a gép.

Ötlet valaki?

Illetve jóféle Pesti notebook vagy HP szervíz holléte is érdekelne?

Esetleges válasz(ok)t előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#23849) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Nah valószínűleg valami összeakadt a rendszeren mert gondol egyet játék közben becsikoz a képernyő beakad a hang ...
Video driver összeomlott? mert állandóan azt dobálja ki hogy nincs feltelepítve meg h leállt..

(#23850) Gigabyga válasza Gigabyga (#23849) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Vagy gondolhatok a legrosszabbra?VGA hibás?!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.