Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23401) Graphics válasza bogar51 (#23394) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szériától függ, jelenleg az újabb procival szerelt variánsokon már fellelhető az USB 3.0 / 1db
i3-2330m / i5-2430m

Nekem az utóbbi van, ha érdekel róla a teszt akkor irány logout :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23402) bogar51


bogar51
csendes tag

Képbe jött még a ProBook 4535s négymagos AMD A6-3400M APU Radeon HD 6540G2 kétprocesszoros grafikus kártyával. Mi a véleményetek erről? Állítólag nagyon jó energiagazdálkodás párosul vele... Köszönöm a válaszokat... http://www.hpshop.hu/?sku=LG863EA#

[ Szerkesztve ]

(#23403) Thusor


Thusor
őstag

Ma a szervizes kijött a melóhelyemre, és 1 óra alatt kicserélte az alaplapot. Most már jó a hangkártya. Sajnos elfelejtett pendriveot hozni, így nem tudta a biosba beírni a gép sorozatszámát...majd jövőhéten újra jön. Valamint most észrevettem, hogy elméletileg visszaszerelte a bluetoothot is, de a gép nem látja, mintha nem lenne. Majd ha hív, hogy mikor jön köv héten akkor majd megemlítem neki.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23404) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Beszéltem a hp-val.
Miven svédországi vásárlás a gép ezért először honosítani kell. Kaptam egy telefonszámot amit hétfőn tudok hívni. Aztán ha ez megvan akkor mehet a gari.

(#23405) Def26


Def26
félisten

Sziasztok

Ha egy hp 620 -as laptop nem vesz fel a töltést, hibát is jelez (piros x) a töltő ikon. Ki is írja, hogy telep csere javasolt. Mit lehet ezzel tenni? Még fél év garancia van rajta, próbáljam meg visszavinni gariztatni vagy ennyi volt az akksi és vennem kell újat?

Ettől még hálózatról tudom működtetni a gépet?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23406) ExtremeClock válasza Def26 (#23405) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Igen tudod.
Vidd vissza.

(#23407) Yuden.Yari válasza csabiks (#23400) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

(#23408) kutga válasza bogar51 (#23402) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Én 6465b-t vettem, az enyémben A6-3410MX van és Radeon 6520G.

A teljesítménye rendben van, win és programjaihoz bőven elég, játékok alatt is jól teljesít, a hűtése lehetne csendesebb de legalább nem melegszik. Akksi idő is rendben van, bár még nem próbáltam de ha nagyon takarékoskodok elmegy 6 órát is, de ha nem lenne elég lehet hozzá venni nagyobbat.

Abszolút nem bántam meg hogy ezt a gépet vettem. Azóta már kibővítettem a benne lévő HDD-t egy SSD-vel az optikai meghajtó mellé, és tettem bele 3G modemet is, hogy mindig kapcsolatban maradhassak.

Kár hogy az i-s procival szerelt gépekhez csak iHD kártyával szerelteket láttam abban az árban amennyi nekem volt rá, úgyhogy most először AMD-s notebookot vettem de eddig semmi gond vele.

Let the Zone take me if I am.

(#23409) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Elitebookhoz akksit, eredetit hol tudok venni Szegeden vagy neten?
Fontos, hogy ne valami gagyi kínai akku legyen és lehetőleg 10 alatt érdekelne.

(#23410) kutga válasza 8nemesis8 (#23409) üzenetére


kutga
nagyúr

Udv!

Hpshop.hu-t ajanlanam, szerintem lehet kerni hazhozszallitassal.

Let the Zone take me if I am.

(#23411) 8nemesis8 válasza kutga (#23410) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, picit drágállom, de ha nem lesz más, akkor marad ez.

(#23412) kutga válasza 8nemesis8 (#23411) üzenetére


kutga
nagyúr

Eleg borsos aruk van az biztos. En amugy ebayen szoktam nezni, csak ott meg sok az eredetikent arult utangyartott akku, vigyazni kell.

Meg ugye kulfoldrol van ket het szallitasi ido is.

Let the Zone take me if I am.

(#23413) 8nemesis8 válasza kutga (#23412) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem még az idő nem is fontos, de ahogyan írod, tényleg sok az után gyártott.
Bár nem tudom azok mennyire lehetnek jók?

Nincs valakinek esetleg tapasztalat után gyártott akkuval?

(#23414) Yuden.Yari


Yuden.Yari
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig a HP 4535s a téma..itthon kb. 2 változatát kapni, de a nagy keresgélés közepette megakadt a szemem egy "R"-el kezdődő, és "adium"-mal végződő webáruház kínálatán. Gyanúsan sok modellt árulnak, 10-30 ezer forinttal olcsóbban. Na most itt is körbenéztem, és rá is leltem a "miértekre", szóval az már tiszta, hogy nem hivatalos magyar úton kerülnek ide. Sokan a billentyűzet matricázását is felemlegették, illetve a garanciát, mint hiányosságot. Erről van tapasztalatotok? Tehát milyen (rossz) az a matricázott billentyű és egy esetleges meghibásodás esetén hogyan alakul a garancia? Mert elméletileg world wide gari jár minden üzleti HP-ra, tehát akárhol veszed, vagy akárhol vagy a világon, ingyen kellene gariztatni, nem? Valaki fel tud erről homályosítani? Ha kényes a téma, akár PÜ-ben is... előre is köszönöm!

(#23415) kutga válasza Yuden.Yari (#23414) üzenetére


kutga
nagyúr

Radiumot nem nagyon szokták ajánlani mert külföldről származó gépeket árulnak.

Ha átmatricázzák akkor legalább tudod, de ha nem akkor nem lehet tudni a gép előéletét, én nem vennék tőlük.

Akkor már néznék egy renew HP laptopot.

Let the Zone take me if I am.

(#23416) Z86 válasza Yuden.Yari (#23414) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem érdemes lenne erről megkérdezni a hivatalos magyarországi HP képviseletet. Valami olyan szöveggel, hogy pl. "Kimegyek Németországba egy félévet tanulni és veszek ott egy xy típusú gépet. Később itthon is tudom érvényesíteni a garanciáját?" (mert a szürke import emlegetésére esetleg elhajtanának :) )

(#23417) Yuden.Yari válasza Z86 (#23416) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Öhöm.. Azt hiszem akkor megéri még spórolni egy 0 napos, hivatalos magyar gépre. Köszi!

(#23418) ExtremeClock válasza Yuden.Yari (#23414) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Én épp szopok ezzel a világ garival. Először honosítani kell a gépet a hp-nál pár adatrgadásával hogy a magyar rendszerben is benne legyen. Ez betelik egy kis időbe. Aztán lehet garit érvényesíteni. (svéd elitebookom van)

(#23419) Centrumpc válasza Yuden.Yari (#23414) üzenetére


Centrumpc
csendes tag

rendeltem már tőlük, a magyar bill. rendelt noti meg is érkezett 4! azaz 4 hét múlva orosz billenttyűzettel.Mikor érdeklődtem egy hét elteltével hogy ugyan hol a 72 órán belül ígért noti majdnemhogy elhajtottak legyek türelemmel.Nem ajánlom őket.

(#23420) Graphics válasza Centrumpc (#23419) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ezzel eldőlt, és ki is derült, honnan is érkezik a cucc...
Gondolom a keleti régiókból...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23421) dh66e válasza Graphics (#23420) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a hibaüzenetem jön win7 alatt egy HP620 gépen:

Az USB-eszközt nem lehet felismerni

Percenként felugrál nekem halál idegesítő jah igen és a lényeg hogy nincs is csatlakoztatva rá semmilyen usb-s eszköz!!!
Ez noti hiba vagy menjek inkább a win7 topicba????

(#23422) Yuden.Yari válasza dh66e (#23421) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

A webkamera, vagy a kártyaolvasó (ujjlenyomat olvasó, stb.) például (belső) USB-s eszköz, lehet azokkal van valami gond. Minden driver fenn van, eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz?

(#23423) ExtremeClock válasza Centrumpc (#23419) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Nana... :N Centrumpc...
Lehet azért írtad hogy tőled vásároljanak inkább

(#23424) dh66e válasza Yuden.Yari (#23422) üzenetére


dh66e
veterán

Bocsánat elfelejtettem írni hogy megnéztem az eszközkezelőt természetesen és futtattam egy hardverváltozásokat is benne hátha kiderül,de sehol egy x vagy !-jel.Lefuttattam a Müveletközpontban lévő hibaelhárítót is minden opción de csak fel jön.Délután kezdte el csinálni.Lehet valami win7 frissítés csinálja bár nem látom hogy érkezett volna.

Az Avastnak jött csak ma egy program frissítése,ha az csinálja megeszem a kalapom. :F

[ Szerkesztve ]

(#23425) pumukli23 válasza dh66e (#23424) üzenetére


pumukli23
senior tag

Csinálj egy rendszervisszaállítást tegnapra, vagy nézd meg csökkentett módban.

(#23426) dh66e válasza pumukli23 (#23425) üzenetére


dh66e
veterán

Az lesz.
Köszi mindkettőtök segítségét csak kiderül.

(#23427) Centrumpc válasza ExtremeClock (#23423) üzenetére


Centrumpc
csendes tag

semmi ilyen célzat nem volt, amúgy hála a válságnak egy éve bezárt a bazár, ugyhogy bajos lenne nálam vásárolni :(((

(#23428) ExtremeClock válasza Centrumpc (#23427) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

:O

(#23429) kraftxld válasza Thusor (#23330) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is alaplapcserés... több mint egy hete várok az alaplapra, meg helyszíni garis aztán még semmi hír. Max annyit csinálhatok, hogy hívogatom őket, de nem tudnak mondani semmit.
Sok sikert :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23430) Thusor válasza kraftxld (#23429) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem bejelentés után másnap már cserélték is. Csak elfelejtett pendriveot hozni a szerelő, így jövőhéten visszajön, hogy a biost frissítse és valamit beleírjon...na meg hogy megnézessem vele a bluetoothot, mert szerintem elfelejtette rádugni az alaplapra, csak beszerelte, mert most jelenleg mintha nem is lenne a hardverkezelő szerint.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23431) Bdanyy válasza 8nemesis8 (#23413) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem ez most érdekezett meg. Működik jól, majd kiderül meddig bírja.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#23432) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Miért lehet az, hogy a laptop bekapcsolása után megint be kell állítani az időt, mert nem azt mutatja, mint ahogy kéne. Mit lehet ilyenkor csinálni megoldásként?

Live poor, die ritch.

(#23433) pumukli23 válasza gyáliSanyi (#23432) üzenetére


pumukli23
senior tag

Gondolom régebbi laptop. Van egy gombelem az alaplapon, valszeg lemerült.

(#23434) gyáliSanyi válasza pumukli23 (#23433) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Nincs egy éves.

Live poor, die ritch.

(#23435) pumukli23 válasza gyáliSanyi (#23434) üzenetére


pumukli23
senior tag

biosban is a rossz időt mutatja? milyen gép?
bár ha nincs egy éves (és biosban is rossz az idő, mármint az óra :DDD ) akkor inkább a szerviz nyúljon bele.

[ Szerkesztve ]

(#23436) 1501N


1501N
tag

Helló!
Van nekem egy HP6510b gépem, aminek a drága rokonom kitörte az F betűjét, konkrétan lifeg. Felül bepattan, de az alsó rögzítő letörött.
Arra gondoltam, hogy lecserélem egy általam nem használt gombra. Ki lehet azt pattintani anélkül, hogy eltörne vagy reménytelen?

15k kicsit sok egy gombért....

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#23437) csƵ


csƵ
őstag

A héten remélem megjön a laptopom. Már lassan több időt tölt szervizben, mint amennyit használtam.

(#23438) pumukli23 válasza 1501N (#23436) üzenetére


pumukli23
senior tag

Általában ha oldalról felfeszíted, akkor kipattan.
DE inkább keress youtube-on róla videót , van egy csomó féle, elmondják mire kell figyelni. Lehet, hogy a 6510b-hez is találsz.
Nézz meg 4-5 videót, azokban összesen már biztos elhangzik annyi infó, ami elég lesz a cseréhez :)
(A töröttet próbáld megragasztani.. már ha úgy tört el.)

[ Szerkesztve ]

(#23439) 8nemesis8 válasza Bdanyy (#23431) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Mennyit bírja róla a gép?Bírja úgy, mint a gyárival?
Töltés ideje változott? Melegedés van?

Ez a 3 év gari, ha be is tartják, mindenképpen jó lehet.

(#23440) LacBp válasza 8nemesis8 (#23439) üzenetére


LacBp
tag

Nekem 4 hónapos utángyártott akksim van 11e ft volt. wifivel netezve nem energiatakarékos módban 2órát tuti ment. dv5 1180eh

Bár nemt udom hogy a gyári új akkuval mennyit bírna..

(#23441) 8nemesis8 válasza LacBp (#23440) üzenetére


8nemesis8
veterán

Valami Hong Kong felől történő vásárlás?
Mennyit használódott el, valami programmal meg tudnád nézni esetleg?

(#23442) jcscom


jcscom
csendes tag

Hali!

Van egy HP 620-as gép, amit ha megpróbálok bekapcsolni, a tápcsati mellett
lévő LED /sárga/ villog, a gép semmit sem csinál! Elötte működött!

Segítségeteket előre is köszönöm:

jcscom

[ Szerkesztve ]

(#23443) LacBp válasza 8nemesis8 (#23441) üzenetére


LacBp
tag

Tatabányáról származik egy cégtől. De kínai cucc. Ha jól rémlik akkro 41 töltési ciklus van benne. és 98% os. de ezt nem tudom potnosan mert a régi van a gépemben az új csak arra van,ha akkuról kellene használnom. de arra valami "kalibrálás szükséges (20) " üzenetet küld.

(#23444) 8nemesis8 válasza LacBp (#23443) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az korrekt.
Akkor nem kell ezektől az akkuktól szerintem annyira félni!

Ha még valakinek van kínai akkuval tapasztalata, szívesen fogadom :)

(#23445) 1501N válasza pumukli23 (#23438) üzenetére


1501N
tag

Szia!
Kösz siker!
Sajna nem nagyon tudom ragasztani, pont egy bepattanó rész törött, gyanús, hogy a ragasztó nem bírná ki. Illetve pótolni is kéne a hiányzó darabot valamivel.
Mindenesetre most kafa, a windows gomb nem működik, de a betűim megvannak.

Bár épp ma olvastam, hogy: ""Rövidesen kiderül, mi lesz a Tisztaszoftver programmal ... „Őszintén hiszünk abban, hogy az új megállapodás a 21. századi Magyarország érdeke is, hiszen a világ digitális közös nyelve a Windows, amelynek ismerete nélkül versenyhátrányba kerülnének a magyar diákok és a fiatal szakemberek” – írta a cég a válaszában"."

(#23446) pumukli23 válasza 1501N (#23445) üzenetére


pumukli23
senior tag

Majd nyomtatsz rá egy win matricát :D

(#23447) cigam válasza 1501N (#23445) üzenetére


cigam
félisten

ki, és hol írt ekkora baromságot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23448) Z86 válasza cigam (#23447) üzenetére


Z86
őstag

Gondolom aki fél, hogy nem lesz miből megvenni a már kinézett új BMW-t ;]

(#23449) DigitalAngel válasza jcscom (#23442) üzenetére


DigitalAngel
tag

@jcscom, valoszinüleg az akku lemerült, töltést pedig nem kap, probáld ki másik adapterrel, ha azzal se jó akkor panelhiba.

@gyáliSanyi: Lemerült a CMOS elem szerintem, van hogy felhasználó által hozzáférhető helyen van (HDD,WLAN kártya alatt), ha nem akkor szerviz ha garis.

[ Szerkesztve ]

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23450) jcscom válasza DigitalAngel (#23449) üzenetére


jcscom
csendes tag

Hali!

Köszi a választ DigitalAngel!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.