Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) Lompos48 válasza jolti05 (#42900) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az elosztó, amit linkeltem passzív. Ez azt jelenti, hogy egy bemenőjelből osztás után kötelező módon 2 kisebb jel fog kijönni.

3,5dB csillapítás - 22dB erősítés

Ez így együtt értelmetlen, csak azért mert a:

3,5dB csillapítás amplitúdóban 1.5x-es csillapítást jelent, ami egy kétfele osztásnál, mint korábban is írtam nem lehetséges,

22dB erősítés pedig tényleges 12.6x-os erősítést(!) jelent, ami egy passzív elosztónál nincs.

Szerintem vásárolj egy olyan 200Ft-os cuccot, ha nem válik be se fogsz anyagi csődbe zuhanni.

Az árnyékolás bekötése pontosan mit takar?

A kábel árnyékolásának jól kell érintkeznie a csatlakozó külső gyűrűjével. Ezt már leírni bonyolultabb, mert többféle konstrukció létezik.

Esetleg ha valami hasonlóságot fedezel fel, ez irányadó lehet:

(#42902) jolti05 válasza Lompos48 (#42901) üzenetére


jolti05
őstag

Szerintem amit én linkeltem, az sem aktív, pedig olyanra lenne szükségem. Mindegy, keresek majd valahol egyet, jó áron.
Azt olvastam le a dobozról...németül volt, így lehet pontatlan, amit írtam :) A 3,5 előtt volt egy kacsacsőr, tehát <3,5dB.

A lezárásnak utánanézek, érdekel.
Köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42903) Lompos48 válasza jolti05 (#42902) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt olvastam le a dobozról...németül volt, így lehet pontatlan, amit írtam :) A 3,5 előtt volt egy kacsacsőr, tehát <3,5dB.

Gondolom egy kicsatolásos lehetett. A továbbmenő (fő) vonalom a csillapítás <3,5dB, míg a leágazásnál az 22dB. Az pedig sok, nem is csoda, hogy bolhás lesz a kép. Főleg magasabb frekvenciákon. Ismétlem: lehet egy jó minőségű kábel segítene, pl. RG7 típusú.

olyanra lenne szükségem

Azt szélessávú erősítőnek keresztelték.

[ Szerkesztve ]

(#42904) jolti05 válasza Lompos48 (#42903) üzenetére


jolti05
őstag

Veszek egy ilyet 200 forintért, ha nem oldja meg a dolgot, akkor veszek új kábeleket (ezt az RG7-et felírom), ha nem nyerne, akkor egy erősítőt.
Köszönöm.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42905) mezis válasza jolti05 (#42904) üzenetére


mezis
nagyúr

Én egy ilyet javaslok. Ha nincs kedved F-csatlakozókat szerelni, vannak Fcsatlakozós átalakítók is.

(Ugyanis az a 200 ft-os cuccban valószínűleg van egy T alakú fém, ami csak egyszerűen összeköti a három oldali csatlakozót. Ha zacskóban árulják, lehet olyan felirat, hogy "Rádió vételhez". Ott nem kell számítani szellemképre.
Az általam javasolt (5 - 2400 MHz !) alkalmas a kábel TV-s internetcsatlakozás elosztására is. )

mezis

(#42906) Batman2 válasza Lompos48 (#42899) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Igen, ezt észrevettem méréskor, hogy mind a dióda (ellenállás), mind a tranyó (HFE) értéke változik, mikor mérem, ahogyan melegszik a kezemtől, miközben fogom.
Ezt még nem tudtam eddig, hogy a tranyó paraméterei jobban változnak a mezei diódáénál.
Diódát gondoltam hőmérőben használni, de akkor inkább egy tranyót fogok, ha nem hőellenállást.

Köszi az infót ! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#42907) Lompos48 válasza Batman2 (#42906) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezt még nem tudtam eddig, hogy a tranyó paraméterei jobban változnak a mezei diódáénál.

Én ilyet - hogy jobban változnak - nem írtam. Hanem: '...Egy BC típus esetén, jobb erre, mint egy kis szilícium dióda (pl. 1N914)...". A fizika fizika marad, és a 2mV/C is ugyanaz. Egyszerűen a B-E átmenet egy kis tranzistor esetéj jóval apróbb, mint a dióda "morzsája". Inkább ezt használják előszeretettel.

(#42908) Batman2 válasza Lompos48 (#42907) üzenetére


Batman2
őstag

Akkor félre értettem.
Tehát akár dióda, akár tranyó, mindegyiknek 2mv/fok a hőmérséklet függése.

Viszont még mindíg nem teljesen értem, hogy miért jobb a tranyó, miért érdekes, hogy annak kisebb a kristálya, legalábbis azon belül egy egyik átmenete. :U

Netán gyorsabban reagál a hőmérséklet változásra, mert gyorsabban felveszi a hőt, vagy kisebb a töltése a kisebb átmenetnek, mint a diódánál a nagyobbnak ? :U

Bár ez utóbbi csak gyors egymás utáni váltásokkor lenne érdekes, pl. kapcsoló üzemű tápoknál.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#42909) jolti05 válasza mezis (#42905) üzenetére


jolti05
őstag

Ez nem csak egy műholdas elosztó, nagyobb sávszélességgel? 2dB-lel nagyobbat csillapít mindkét kimenetén annál, mint amit én linkeltem és ugyanúgy passzívnak tűnik. Biztosan praktikusabb ilyet vásárolnom?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42910) Lompos48 válasza Batman2 (#42908) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak a termikus tehetetlenség a magyarázat.

Bár ez utóbbi csak gyors egymás utáni váltásokkor lenne érdekes, pl. kapcsoló üzemű tápoknál.

Azoknál már nem fontos a hőfüggés (persze nem a disszipáltról beszélek), elvégre a tranzisztorok nyitott (telőtett) és zárt állapotok között kapcsolgatnak. Az, hogy a Vbe nyitúfeszültség a hőmérséklet miatt 50 fokkal melegebb, vagy hidegebb nem oszt és nem szoroz.

(#42911) Kernel válasza jolti05 (#42900) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez mondjuk újabb típus, ahhoz képest, amiket én régen javítottam, mindenesetre az elhangolódás egy hiba, ami inkább varikap diódás rendszerekre jellemző, ez meg gondolom, forgókondenzátoros. Bár manapság már erre sem lehet mérget venni, ha gyártónak olcsóbban jön ki a varikapos megoldás.

Forgókondenzátor inkább csak recsegni szokott, mozgatás hatására, noha előfordulhat az is, hogy elhangolódást is okoz. Nem nagyon lehet így távolról mit mondani rá, meg kell vizsgálni belülről, azután vagy kiderül valami, vagy nem éri meg foglalkozni vele.

Nekem nem "csavarósra" lenne szükségem, "dugdosós" mindkét kábelem.

Na igen, csak én úgy gondoltam (ha nem is fejtettem ki bővebben), hogy F-csatlakozós splittert ajánlottam, aminek törvényszerű vonzataként le kell cserélni a dugókat is, hogy szakszerű és minimális veszteségű elosztás legyen megvalósítva. Pár F-csatlakozó feltekerése nem egy nagy kaland, ha átmérőben illeszkedik a kábelhez.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42912) jolti05 válasza Kernel (#42911) üzenetére


jolti05
őstag

Szét fogom szedni, megnézem belülről. Esetleg ha készítenék egy szép képet a belsejéről, meg tudnád tippelni, hogy mire érdemes kiemelt figyelmet szentelnem?

Azt hiszem igazad van, nem kellene kikerülnöm a csavarós csatlakozást.
Ha bemegyek egy szaküzletbe és csatlakozót kérek, elég megmondanom a koax kábel teljes átmérőjét?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42913) Kernel válasza jolti05 (#42912) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megnézhetjük, de az elhangolódásos hibák általában nem olyan egyszerűek, hogy távgyógyításban menne. Esetleg a forgókondenzátor recsegése lehet árulkodó, ha mozgatásra érzékenyen reagál, vagy varikapos megoldásánál a potméter, illetve a hangolófeszültség is vizsgálható. Kontakthibát is lehet keresni.

A kábel külső átmérője támpontnak jó lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42914) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!

Egy napelemes, beépített akkupakkos mobil ~zöld~ mobiltöltő építésén agyalok.Első körben a napelemhez kellene valamilyen Step-down konverter.[kezdésnek ezt találtam.]. Ha valaki talál benne hibát, nyugodtan szóljon, a neten találtam.Ennek kellene tölteni a napelem által előállított villannyal a saját akkupakkot, aztán ha éppen rá van dugva a telefon akkor az akksi és a napelem együtt töltené a mobilt.Természetesen valamilyen 5 volt felett leoldó védelem kell a telefon elé, mégiscsak jó dolog, ha nem sütöm meg az első próbánál.

Javaslatokat, ötleteket észrevételeket várok, vannak itt nálamnál nagyonsokszor okosabb "öreg rókák" akik láttak már egyet-s mást.Szerintetek?

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#42915) jolti05 válasza Kernel (#42913) üzenetére


jolti05
őstag

Lőttem két képet: 1 2

Jelenleg a szobámban üzemel 25 perce és nem mászott el az adás. Lehet, hogy a sötétkonyhában van rossz helyen? Erre eddig nemigen gondoltam.

Kábel: Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42916) mezis válasza jolti05 (#42909) üzenetére


mezis
nagyúr

A műholdas elosztáshoz elég az 1000 MHz-es határfrekvencia. Azt hiszem a kábel TV-s internethez kell a 2400 MHz.

Ha nem akarsz F-csatlakozóket szerelni, vannak ilyenek is. De minden csatlakozó egyben csillapító is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42917) jolti05 válasza mezis (#42916) üzenetére


jolti05
őstag

Az internet nem koaxon jön be.
Az nekem fura, hogy 10 méter koaxon és a felénél egy legegyszerűbb 2way splitterrel ennyire lecsökken a jel.Anno, amikor ezt így megoldottam, azt az infót kaptam, hogy ekkora távolságoknál még minden oké, de ezekszerint mégsem.
Az F csatlakozó kisebbet csillapít?
Jól sejtem, hogy minél kevesebb kábelmennyiséggel oldom meg a csatlakozást, annál "jobb vagyok". Jelenleg nagyjából 2 méterre van édesanyám TV-je a fali koax csatlakozótól, mégis egy 5 méteres kábel van ott "gyárilag". Ezt mondjuk le lehetne csökkenteni.
Hozzám kell az az 5 méter, nincs mese, de ami hozzám jön kábel, annak a teljes átmérője 0,5cm. Ez mennyire gáz?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42918) mezis válasza jolti05 (#42917) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelzés nélküli kábelek általában sokkal jobban csillapítanak. Általában a kisebb átmérőjű koax jobban csillapít.
A rövidebb koax kevésbé csillapít. A F-csatlakozó kevésbé csillapít mint a korábban TV-khez használt utólagos szerelésű csatlakozók.

Ha gondod van a jelszinttel, törekedj a minél kisebb csillapításra !

mezis

(#42919) jolti05 válasza mezis (#42918) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm. Akkor eljátszok a különböző komponensekkel.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42920) Lompos48 válasza jolti05 (#42917) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az az 5mm átmérőjű kábel gayanús, hogy nem egy 75 ohmos TV kábel. Akkor pedig megvan a ludas. Itt a tegnap ajánlott RG7U adatlapja. Össze lehet hasonlítani Benne van egy táblázat egy csillapítással is.

(#42921) Kernel válasza jolti05 (#42915) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elhangolódás és jelszintcsökkenés két külön dolog, utóbbi esetben soha nem kell korrigálni az állomáskeresővel. Előbbi hiba, utóbbi nem. Az is lehet, hogy valami kontakthibája van, ami a szétszerelés hatására is javulhat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42922) Kernel válasza mezis (#42916) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fordítva.

Internet a TV-frekvenciák alatt, valahol a VHF-sáv környékén szokott menni, oda-vissza irányban. TV meg legfeljebb a 69-es csatornáig, ami még 900 MHz alatt van.

Paraboláról jön 1000 MHz felett a jel, az is már egy lekevert jel, ami a fejegységben lévő oszcillátor és a műholdfrekvencia különbségi frekvenciája.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42923) Kernel válasza bandi94 (#42914) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem építenék olyan low-cost áramkört, amíg ez 1$ áron kapható:

http://www.ebay.com/itm/161113720125

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42924) bandi94 válasza Kernel (#42923) üzenetére


bandi94
tag

Jéé...hogy ilyen van készen is?Nem gondoltam volna.Köszi! :)

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#42925) CPT.Pirk válasza Kernel (#42923) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudsz ilyenben olyat is, ami negatív feszültséget állít elő hasonló paraméterekkel?

Itthonra kell nekem valami táp, hogy tudjak ezt-azt éleszteni. Az áramkorlát részt szerintem megcsinálom magam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42926) Kernel válasza CPT.Pirk (#42925) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt hiszem, ezt néztük a múltkor is, rá is kerestem, de nem nagyon volt alkalmas megoldás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42927) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#42925) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az egy tápból szimmetrikust nem felel meg a célodnak? Azt itt régebb kiveséztük.

(#42928) Batman2


Batman2
őstag

Tud valaki jó, olcsó forrást szerelő dobozokra, vagy bármi olyan dobozra, ami kinézet alapján alkalmas műszerdoboznak ? :F

Mindig az áramkörök bedobozolásával vagyok bajban, mert nem találok megfelelő dobozt hozzá, vagy legfeljebb csak nagyon drágán ! :(

Á kisebbeket általában falon kívüli kábel szerelő dobozba szoktam betenni, pláne ha az esztétika annyira nem fontos, mert pl. nem látható helyen lesz elhelyezve.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#42929) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#42927) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra gondoltok, amit az LM317 - 337 párossal lehet csinálni? Az szerintem megfelel a célnak, csak 1-1 külső tranyóval meg kell nyomnom kicsit a maximális áramot. Ilyen viszont nincs az ebayen, ezt meg kell építenem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42930) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#42929) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az se rossz, de nekem a feszültségfelezős jutott eszembe, ahol a 2 kimenőág eltérő terhelésen is egyenlő marad.

[ Szerkesztve ]

(#42931) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#42930) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez még egyszerűbb, mint a másik. Viszont magasabb tápfeszhez így nem jó a művernyő, vagy drága nagyfesz típus kell, vagy bootstrapping mint itt: [link]. No megint van mit szimulálnom. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42932) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#42931) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Viszont magasabb tápfeszhez így nem jó...

Szerintem 2 ellenállással meg 2 Zenerrel megoldható ez a gond is. Az opamp nagyjából középen marad mindenestől. Szimuláld le ezt is. Itt nem áll fenn a wide voltage swings állapot, mnt, amit a

...bootstrapping... ír le.

Az egy látványos megoldás. Úgy is hívják, hogy a "farok csóválja a kutyát".

[ Szerkesztve ]

(#42933) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#42932) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, értem mire gondoszl. :)

Lent a rajz szerinti bekötésben mikor az egyik bemenet a földre van kötve, akkor a bemeneti feszültség tűrésre melyik paraméter vonatkozik, a Vinput, vagy a Vinput diff? Szerintem a Vinput, ami a lenti művernyőnél mindössze 15V, de a Vi diff is "csak" 30V. Erre oda kell figyelnem, mert a +- táp fele mindig kimegy a bemenetre, nekem meg +- 40, 45V körüli táp kellene.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42934) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#42933) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A tápnak, amelyiket "kettévágod", lebegnie kellene a testhez képest. A testet a kimeneti középpontra kötöd. CSAK.

(#42935) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#42934) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah értem, így már világos. Thx!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42936) jolti05 válasza Lompos48 (#42920) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi.
Emlékeim szerint úgy vettem ezt az 5mm-eset, hogy kifejezetten tv-hez. Ennek a kábelnek a hullámimpedanciáját házilag hogy tudom a legegyszerűbben ellenőrizni?

Kernel: Amióta leszedtem a hátulját és az elejét, majd visszaraktam őket, azóta pöpecül működik. Mindenesetre köszönöm a segítséget.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42937) Lompos48 válasza jolti05 (#42936) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sajnos nem tudod. A minőségibbeknek rá van matricázva általában a köpenyére.

(#42938) jolti05 válasza Lompos48 (#42937) üzenetére


jolti05
őstag

Holnap világosban azért megnézegetem a kábelt, hátha találok rajta valami feliratot.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42939) #03364352


#03364352
törölt tag

Üdv Mindenkinek!

A következő probléma megoldásában kérem segítségeteket:
-Van két darab 18V-os akkumulátoros fúró csavarozó gépem.Tönkre mentek az akksik és szeretném trafóval (adapter)működtetni hálózatról.Az akkumulátorok pótlása nem megoldható számomra.Milyen trafót és hol szerezzek be hozzá?
:F

(#42940) Kernel válasza #03364352 (#42939) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valószínűleg én kipróbálnám egy PC-táp 12 V kimenetéről is. 18 V csak a névleges feszültség, ami terhelés hatására úgyis csökken, főleg amikor már kezd merülni az akku.

Megmérném az áramfelvételt is, hogy legyen mivel kalkulálni. Ez 18 V-on persze kb. másfélszeres lesz.

Ezeknél a szerszámoknál van egy jókora indulási áramlökés, amit a Ni-Cd akku nagyon jól tolerál, alacsony belső ellenállása miatt. Tápegységek számára ez már nehézséget okozhat, leoldhat a túláramvédelem, de próbálkozni kell, kísérletezni.

(PC-tápnál állít le a védelem, ami újraindítást igényel, egyéb adaptereknél csak leszabályoz egy pillanatra, vagyis itt nem kell újraindítani, a pillanatnyi túláram megszűnése után mehet tovább.)

Mintha olvastam volna ilyen PC-tápra kötött szerszámról, hogy működött valakinek, mindamellett van lehetőség arra is, hogy belenyúlni a tápegység szabályzókörébe, megnövelni a kimeneti feszültséget.

20-22 V-ig van elvi lehetőség, vagyis ebbe belefér még a 18 V.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42941) mezis válasza Kernel (#42940) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a 12 V-os Wagner 120T típusú akkumulátoros csavarozómnak akkor van a legnagyobb áramfelvétele, amikor már megszorul a csavar. Gyakorlatilag egy helyben erőlködik. Ilyenkor 10 A-nél is nagyobb az áramfelvétele. Egy régi, 200 W-os Moretetec PC tápom védelme ilyenkor lekapcsol. (Reset aztán fúrok, csavarozok tovább. :) )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42942) Tamy


Tamy
senior tag

Van egy Yamaha RX-V557 házimozi erőlködőm, aminek tulajdonképpen már nagyon régóta problémás a távirányítója (külső behatás nem érte, egyszerűen ilyen). Az érdekes az, hogy épp azok a gombok nem működnek, vagy csak izomból, amiket alig használok. Korábban javíttattam már más távirányítót, de sokáig nem húzta, így már régebben is úgy gondoltam veszek helyette egy másikat. Igen ám, csakhogy idehaza ez a távirányító több mint 40e. Ft. Ebay-en postával együtt 14e. körül megáll, de még erre is húzom a számat.

Tud valaki esetleg olyan megbízható szervizt, akik tényleg hosszútávú megoldást tudnak rá? Vagy jobban járok az Ebay-el?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42943) Kernel válasza Tamy (#42942) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vannak éppen módszerek a gumipogácsa javítására, de nem nagyon látom értelmét. Egyszerűbb venni egy ilyen taníthatót:

http://www.ebay.com/itm/140834498815

...és betanítani. Bónuszként több készüléket is kezel. (A fotón talán kisebbnek hat, kézhez kapva derült ki, hogy valamivel tekintélyesebb méretű, kézreálló típus.)

A régit vagy addig kínozni, míg átadja a kívánt parancsot, vagy csak annyira megtisztítani, esetleg alufóliával átragasztani (nem baj, ha nem tartós), amíg sikerül a tanítás. Ami kellemetlenebb, ha hajszálrepedéses a panel, ami a ritkán használt gombok hibájával is járhat.

Ez egy meglepően jó távszabályzó, még az én igényeimnek is megfelel, pedig van egy komolyabb Philips távom is, csak az már elég régi, kímélni is akarom.

A kör alakú navigációs gombok és az OK (noha gumiból van, mint a többi) "pattanós" kivitelű. A többi gomb szokványos megoldású. Lassan egy éve használom, semmi baja, finoman, érzékenyen működik. Egyszer szét is szedtem, van egy ilyen zseniális eszköz, amivel roncsolás nélkül bonthatók a hasonló dolgok:

http://www.ebay.com/itm/221299989214

Belülről is korrekt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42944) Kernel válasza mezis (#42941) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igazság szerint én is úgy gondoltam, hogy mérni üresjárásban és terhelve is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42945) Tamy válasza Kernel (#42943) üzenetére


Tamy
senior tag

Bármit, csak taníthatót soha :) Egyébként ez is kezel több készüléket is, programozható. Ugyanakkor egy univerzális távirányítón soha sem lesznek rajta fizikailag azok a gombok (nem az alap funkciókra gondolok), ami egy gyárin rajta van.

Sejtettem, hogy ez nem lesz menthető, mint említettem korábban nekem is hasonló tapasztalataim voltak. Akkor lehet veszek egyet Ebay-ről, esetleg nézelődök folyamatosan, hátha felbukkan valahol egy hasonló típusú hibás készülék, aminek a távja megegyezik az enyémmel. Addig meg elvagyok ezzel is, végül évek óta így használom. Szerencsére a nem működő gombokat úgyse sűrűn használom.

Azért köszönöm a javaslatod.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42946) Kernel válasza Tamy (#42945) üzenetére


Kernel
nagyúr

Univerzális (nem tanítható) nekem sem jó. De taníthatónál nem okoz problémát, hogy arra tanítom be a kívánt funkciót, amelyikre akarom.

Azon simán túl tudom tenni magam, hogy némelyik gombnak más lesz a felirata, mint amit csinál. Csak megszokás kérdése, a speciálisabb funkciók is betaníthatók valamelyik gombra. Többire meg úgysincs szükség általában.

Ha lecserélem például a TV-t (ami nálam időnként előfordul), maradok ugyanannál a megszokott távszabályzónál. Ezzel vezérlem a számítógépet is, lejátszóprogramot, amit kell. Plusz van egy vezeték nélküli egér is, ha esetleg a távval nem megy valami, de több távszabályzó (netán távszabályzók sokasága) engem már zavar.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42947) Tamy válasza Kernel (#42946) üzenetére


Tamy
senior tag

Azért ha megnézed a gyári távját lényegesen több gomb van rajta, mint az általad linkelt taníthatón. Ezek közül nagyon sokat használok is. Persze van amit nagyon ritkán, de ha már lecserélem a mostanit, azt azért tenném, hogy azokat is használhassam, hiszen az alap funkciók most is mennek.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42948) #03364352 válasza Kernel (#42940) üzenetére


#03364352
törölt tag

Köszi!Akkor most mit csináljak?Ugyan is én ilyet összebarkácsolni nem tudok.
:F :O

(#42949) PHM válasza #03364352 (#42948) üzenetére


PHM
addikt

12V/125 VA-es trafó, rá egy 40A-es graetz-híd, + egy 25V 10000 uF-os kondi.
Menni fog, mint a veszett fene, csak a trafó miatt elég drága mulatság.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#42950) kovy79 válasza #03364352 (#42948) üzenetére


kovy79
őstag

Ahogy más is írta, nem olcsó, ha egy trafóról akarod rendesen meghajtani. Egyszerűbb és olcsóbb lenne újracellázni a régi akksit, bár mondjuk ehhez is barkácsolni kellene, de a mobilitás megmaradna. Vagy kimehetsz használtpiacra és keresgélhetsz valami bika trafót. Szerintem ott sem kapod meg olyan nagyon olcsón.
Esetleg kérj meg valakit, hogy egy erős, olcsó pc tápot alakítson át neked 18V-osra és így viszonylag gazdaságosan kijönnél. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.