Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) djnice válasza blakey (#1149) üzenetére


djnice
veterán

Az előző HiSilicon SoC amit a Q5-ben volt, nem skálázott fel valami jól, rosszabb volt az összes többi lejátszónál, lehet azóta ezt javították, de nem írnak erről az Imprex 2.0-ban. Olyan lejátszóval meg még nem találkoztam, ami a film felbontásához állítja be a kimenetet passthrough módban, hogy a TV skálázzon, még a Kodi sem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1152) Joshi válasza djnice (#1151) üzenetére


Joshi
titán

"Olyan lejátszóval meg még nem találkoztam, ami a film felbontásához állítja be a kimenetet passthrough módban, hogy a TV skálázzon, még a Kodi sem tudja."
Ez kifejtenéd érthetőbben? :B :R

(#1153) blakey válasza djnice (#1151) üzenetére


blakey
titán

Csak arról tudok írni amit használtam is, de többnyire a tv-k skálázójához viszonyítottunk. Én sem tudok olyanról ami ne skálázna, de a Dune pl. tudott olyat, hogy a felbontásnak megfelelő jelet küldte tovább, most, hogy az passtrough volt vagy sem, azt nem tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1154) djnice válasza blakey (#1153) üzenetére


djnice
veterán

Nekem volt Dune Connect, az nem tudta.

(#1152) Joshi: Ennél jobban nem nagyon tudom, a film felbontásának és frekvenciájának megfelelő kimeneti jelet küld ki a HDMI-n.

(#1155) Joshi válasza djnice (#1154) üzenetére


Joshi
titán

Korábban ezt írtad: "Olyan lejátszóval meg még nem találkoztam, ami a film felbontásához állítja be a kimenetet passthrough módban"
De hát a passthrough-nak pont az lenne a lényege hogy nem változtat semmin, tehát azt küldi tovább ami van különben nem beszélhetünk passthrough-ról.

[ Szerkesztve ]

(#1156) djnice válasza Joshi (#1155) üzenetére


djnice
veterán

Ezt írtam én is, nem értem mit nem értesz. Nem fogsz találni olyan lejátszót ami ezt tudja.

(#1157) c4 válasza Joshi (#1155) üzenetére


c4
őstag

Minden lejátszón be kell állítani valamilyen kimeneti felbontást. Olyan nincs a menüben, hogy "passthrough".
Nem is értem, hogy került ide a passthrough, az az erősítőknél játszik szerepet, mivel csak jelet továbbít, azaz egy köztes eszköz a lejátszó és a megjelenítő között. És ez már szerintem OFF a javából. :)

(#1158) Joshi válasza djnice (#1156) üzenetére


Joshi
titán

Magyarul ha én beállítom a lejátszóba az 1080p felbontást és elindítok egy 2160p felbontású filmet, akkor is 2160p-ben fog kimenni a jel? Mert írtam hogy ilyenkor az erősítő és a TV is 1080-at ír. :U
Ha tényleg úgy van amit mondasz akkor az 1080p infó kamu, amit az erősítő és a TV mutat.

ui.: ez a példa konkrétan Downscaling, de ez is megdönti a tézist függetlenül attól hogy fel vagy lekonvertálásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1159) c4 válasza Joshi (#1158) üzenetére


c4
őstag

Ha kimeneti felbontásnak 1080p-t állítasz be, akkor ahogy az erősítő és a tévé is mutatja: 1080-ban megy ki még az UHD anyag is. Mi ebben az érthetetlen?

(#1160) djnice válasza Joshi (#1158) üzenetére


djnice
veterán

Ha tudna ilyent a lejátszó akkor igen, mindig arra a felbontásra és frekvenciára váltaná a TV-t amilyen a forrás, függetlenül attól hogy milyen felbontást állítasz be a GUI-ban. De ezt a funkciót a lejátszók 99%-a nem tudja, csak a képfrekvenciát tudják váltani, a felbontást nem.

(#1161) bigdigit


bigdigit
addikt

Ha már skálázás....egyértelműen jobb minőségben csinálta ezt a popi 410.Van sorozatom még divxben ég és föld a különbség.De mivel van különbség biztos nem a tv skálázza fel.

(#1162) Joshi válasza djnice (#1160) üzenetére


Joshi
titán

Ebben az esetben viszont furcsa, hogy ha a lejátszón fix 1080p60Hz-et állítok be, akkor pl 2160p filmnél miért küld 1080p jelet. :F Szerintem egyezzünk meg abban hogy te sem tudod hogy működik a dolog, de a Himedia biztosan meg tudja mondani. :D

[ Szerkesztve ]

(#1163) djnice válasza Joshi (#1162) üzenetére


djnice
veterán

Pont azért küld 1080p jelet, mert nem tudja amit írtam... Nem én nem tudom, hanem még mindig nem érted a lényegét.

(#1164) Joshi válasza djnice (#1163) üzenetére


Joshi
titán

Mégis figyelmen kívül hagyja a lejátszó a forrásanyag felbontását, nekem ez azt jelenti hogy nem lenne nagy dolog belerakni ilyen funkciót. :U Ha nagyon rosszul gondolok valamit akkor mindenképpen rakj rendet a fejemben. :K :R

(#1165) c4 válasza Joshi (#1162) üzenetére


c4
őstag

Netán kevered a pixelszámot és a képfrissítési frekvenciát? Ha 1080p/60Hz-et adsz meg kimenő felbontásnak, minden azzal jön ki a lejátszóból, az UHD és a 640x320-as xvid is...
Ha nem így lenne, példának okáért nem tudnád megnézni az UHD forrásodat egy 1080-as megjelenítőn, sőt, ha HM mozi erősítőn keresztül viszed a jelet, már ott véget is ért a nóta, ha nem támogatja az UHD felbontást. Na ezért kell a lejátszónak végezni a feladatot. A képfrekvencia meg más tészta. Az ismert patch már elérhető, hogy a lejátszó automatikusan végezze el a váltást.

Valamit nagyon rosszul gondolsz. Szerintem olvass utána a dolognak.
A lejátszó az ismert ricegésen kívül jól végzi feladatát.

[ Szerkesztve ]

(#1166) Joshi válasza c4 (#1165) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal neked is 4K TV-éd van, állítsd a lejátszót 1080p-re most tökmind1 hogy milyen frekire (egyébként nem keverem a felbontást a frekivel), és indíts el egy 2160p anyagot. Neked milyen felbontást ír a TV vagy erősítő?

(#1167) c4 válasza Joshi (#1166) üzenetére


c4
őstag

Jó, akkor leírom tizenkettedszerre: ha 1080-as videokimenetet állítasz be a lejátszón, minden forrásanyag 1080-as felbontással hagyja el a lejátszót. Ha 1080p 60Hz-re állítom, akkor minden 1080 60Hz-en jön ki, ha 1080p 50Hz-re akkor úgy,. Mit nem tetszik érteni ezen? Mi más jönne ki, ha az van beállítva? :DD
És ez mindenkinél így van. Még a Bélánál is!

(#1168) Joshi válasza c4 (#1167) üzenetére


Joshi
titán

Ez a bajom, mert ha 2160-as anyagot akarok 2160-as felbontáson továbbküldeni akkor is 1080-ban jön ki a lejátszóból. Tetszik érteni Béla? ;]

ui.: ja hogy akkor tegyem 2160-ba! De akkor az 1080-as anyag is 2160-ban jön ki. Tetszik érteni Béla?
Az Upscaling minőségéről ellentmondások vannak, ha a Himedia legújabb chipje tényleg jól teszi a dolgát akkor ok, de pont ezt szeretném kipróbálni csak nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1169) c4 válasza Joshi (#1168) üzenetére


c4
őstag

2160-as anyagot UHD tévén minden további nélkül kiküldhetsz 2160-as beállításon.
Ha a filmed 1080-as, és 1080-ban is küldöd ki a lejátszón, akkor a tévéd fogja felkonvertálni 2160-ra.
Fejedbe vettél valami butaságot és ezzel írjuk tele a lejátszó topikját. Feltételezem, nem 4K monitorod van a sz. gépedhez, azon hogy nézel UHD felbontású filmet? Ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

(#1170) Joshi válasza Joshi (#1168) üzenetére


Joshi
titán

"Az Upscaling minőségéről ellentmondások vannak, ha a Himedia legújabb chipje tényleg jól teszi a dolgát akkor ok, de pont ezt szeretném kipróbálni csak nem tudom."
Na már megkevertél rendesen, szóval ha úgy döntök hogy a TV végezze az Upscaling-et, akkor a 4K anyagoknál mindig vissza kell állítanom a felbontást 2160-ra. Azért lenne jó egy olyan opció a lejátszóban, hogy mindig a forrásanyag felbontásával induljon. Oké hogy egyelőre nincs sok 4K anyag, de idővel ez változik.

(#1169) c4 azt egyáltalán nem tartom butaságnak hogy minden video a saját felbontásán menjen, ehhez nem kell sok csak egy beállítás a lejátszón. Nyilván a legegyszerűbb ha a TV natív felbontását beállítom a lejátszóba és kész, de ugye ezzel egyértelműen a lejátszót jelölöm ki mint felkonvertálót.

Ha nem akarod hogy a lejátszó konvertáljon nincs más lehetőséged, mint minden forráshoz hozzáigazítod a felbontást. Na erre kellen egy Auto mod.

[ Szerkesztve ]

(#1171) c4 válasza Joshi (#1170) üzenetére


c4
őstag

Én feladtam, bocsi.

Majd ha lesz egy automatikus forrás felbontásérzékelős médialejátszó a piacon, vegyél egyet.

[ Szerkesztve ]

(#1172) blakey válasza djnice (#1154) üzenetére


blakey
titán

Dune Base 3.0 és a Duo-ban volt Auto választási lehetőség és a forrásnak megfelelően küldte a jelet a tv-re, tehát egy DVD-t 576i-ven, 720p-t 720p-ben, stb.

(#1155) Joshi
Passtrough nincs és nem is lesz egy lejátszón, Auto lehetséges de hogy ehhez hozzányúl-e vagy natívban küldi tovább azt nem tudom, ennyire nem érdekelt, fix 1080p-re állítottam és kész. Ha te minden esetben 2160p-t akarsz akkor arra a felbontásra állítsd. 1080p-re állítva 1080p-n fogja tovább küldeni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1173) Joshi válasza blakey (#1172) üzenetére


Joshi
titán

Biztos hogy nem az ördögtől való ez a lehetőség, de ugye a Downscalingnál is működik tehát működik. :DD
Nem is értem mi a sz@rt bizonygatom az igazamat pont itt. :O
Ok tegyük túl magunkat ezen, most már engem se érdekel. :(

(#1174) blakey a miérteket leírtam, mert lehet hogy van olyan eszköz a körben ami az upscalinget jobban oldja meg. De tényleg hanyagoljuk a témát, mert most már megutáltattátok velem is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1174) blakey válasza Joshi (#1173) üzenetére


blakey
titán

Egy 4K-s lejátszóba én már nem várom el, hogy egy DVD-t natívban küldjön ki. Persze mint mindenes lejátszó lehet, hogy bele lehetne tenni, de szerintem manapság már ezzel nem nagyon foglalkoznak.
A Mede(er tudja, nem?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1175) c4 válasza blakey (#1174) üzenetére


c4
őstag

Azt se feledjük, hogy a DVD szabvány még nem pixelre bontott (Pal forrás esetén a 720x576 lenne). Szabvány szerint több, mint 500 TV sor a felbontása. Mindezt kizárólag interlace lemezekkel.

(#1176) Joshi válasza blakey (#1174) üzenetére


Joshi
titán

"A Mede(er tudja, nem?"
Az a gond hogy nektek még az se esett le hogy kizárólag 1080 és 2160-as felbontásokra gondoltam, nagyon nagy baj lenne nálam ha még DVD-ét meg Divx-et néznék. :D Zárjuk le a témát. :R

(#1177) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Természetesen 4:3-as anyagokat én sem húzatok szét 16:9-re, főleg mivel ezek általában SD-k. Ilyenkor a TV-ben állítom át a "Képernyőhöz igazítás"-ról 4:3-ra. Minden x800-as esetben marad a az igazítás, ahogy írták is korábban nem olyan eget rengető az a megnyújtás, szinte észre se venni szerintem.

Azonban: tényleg tudhat valamit ez az Imprex. Korábban írtam, hogy nem voltam épp elájulva tőle az elején, kicsit zavart is és ki is kapcsoltam esetenként (elmosottnak tűntek a részletek, ahhoz képest amit megszoktam a TV lejátszójával és a notim-on), de most néztem 4:3 SD videót és ha a "Noise reduction"-t (mind a 2-őt) a menüben High-ra raktam, jelentősen javult a minőség (pedig elég ősrégi, zajos kópia). És még 1: néztem egy kb. 3GB-os 720p-s WDL anyagot, amitől a 40"-os FHD TV-n nem vártam épp sokat, de az Imprex-el alap beállításokon, jobb volt szinte mint bármelyik 1080p-s anyag. :F Szép, telt, világos színek, kivehető, zajmentes kontraszt stb... Bár gondolom forrástól is függhet, de a notim kijelzőjén nem volt ilyen szép ez a videó....

(#1178) blakey válasza Joshi (#1176) üzenetére


blakey
titán

Oké, de olyan nem lesz, hogy csak 2 felbontást engedélyezel. Most komolyan, mit nem értesz?
Ha lesz Auto választási lehetőség akkor minden anyagot a forrásnak megfeleő felbontásban fog kiküldeni.

Van a Mede8erben Auto felbontás aminek hatására a natív felbontásban küldi ki a jelet?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1179) Joshi válasza SunMount3r (#1177) üzenetére


Joshi
titán

De egy Chaplin filmtől se vár az ember HD minőséget. Ezt azért írtam mert manapság a minőséget a HD anyag képviseli, nem nagyon fér bele még a DVD sem. Ha éppen egy SD anyagot nézek, akkor arról tudom hogy a mai követelményeknek már nem felel meg, egyszerűen megnézem és kész.

[ Szerkesztve ]

(#1180) Vincent45 válasza blakey (#1172) üzenetére


Vincent45
tag

A Q10-nél az az "apró" probléma,hogy hiába állít be az ember 2160p-t egyszer,mert a következő alkalommal visszaáll 1080i-re vagy 1080p-re.

(#1181) blakey válasza Vincent45 (#1180) üzenetére


blakey
titán

Oké, de ezt miért nekem írod, tudom, hiba amit javítanak, 1080p-re állítva sehova sem mászik el, pontosan ott marad. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1182) Joshi válasza Vincent45 (#1180) üzenetére


Joshi
titán

Érdekes módon eleinte nekem nem volt ilyen problémám, de most már nekem is ezt csinálja (Q5 Pro). :O :W
A Futekón azt írták hogy van bug a felbontás beállításánál, javítást követően reméljük lesz Auto mód is. ;]

(#1181) blakey Ja, FHD TV esetén lehet, de nekünk 4K TV-énk van. Lehet hogy eddig nem esett le. :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#1183) blakey válasza Joshi (#1182) üzenetére


blakey
titán

Most nem azért, de konkrétan mi a bajod?
Gondolom tele vagy 4K-s anyaggal és nem bírod ki azt a pár hetet 1080p-n míg javítják. TV-d úgyis javít rajta valamit mivel 4K-s megjelenítő.
Tudom, hogy kinek milye van, ettől még 1080p-n semmi probléma. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1184) Joshi válasza blakey (#1183) üzenetére


Joshi
titán

"Tudom, hogy kinek milye van, ettől még 1080p-n semmi probléma. :D"
Szerinted nincs probléma, semmi probléma azt jelenti hogy senkinél nincs semmi probléma. ;) De mindent úgy állítasz be hogy szerinted, én úgy érzem hogy nem vagy hiteles. :B

(#1185) blakey válasza Joshi (#1184) üzenetére


blakey
titán

Legalább 20x leírtam, hogy mennyi probléma van ezzel a lejátszóval…

Úgy érzem, hogy nem neked való a médialejátszó meg a 4K, mert nem érted miről szól ;]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1186) Joshi válasza blakey (#1185) üzenetére


Joshi
titán

Már késő, olvastam amit elsőre írtál. :DD :C
Majd akkor válaszolj a kérdéseimre, ha lesz 4K kijelződ. Köszi. :R

(#1187) blakey válasza Joshi (#1186) üzenetére


blakey
titán

Olvasni tudni kell és szándékosan írtam azt amit majd töröltem, reméltem, hogy elolvastad.
Akkor kérdezz ha már érted is a kérdést. ;)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1188) Joshi válasza blakey (#1187) üzenetére


Joshi
titán

Hozzászólásokon keresztül értetlenkedtetek hogy most mi ez a felbontás problémám, mindenki mondott valamit, aztán kiderült hogy halvány lila fogalmatok sincs arról, hogy is működik ez az egész. Nem kell magyarázkodnom főleg nem neked. ;)

ui.: egyébként komolyan gondoltam azt, hogy "Majd akkor válaszolj a kérdéseimre, ha lesz 4K kijelződ."

[ Szerkesztve ]

(#1189) blakey válasza Joshi (#1188) üzenetére


blakey
titán

Rendben, nem tudjuk, de tanuld meg értelmezni amit leírtunk és már nem 1X le lett írva, hogy fix felbontás esetén azt küldi tovább ami be lett állítva. Hogy tudod azt kérdezni, hogy ilyenkor átvált-e másik felbontásra vagy sem?
Az is nyilvánvaló, hogy a lejátszóban nincs Auto felbontás állítás (EDID), de tovább boncolgatod a témát.
Boncolgasd, csak értsd is amit kérdezel.

Én meg komolyan gondoltam, hogy "ismerd meg a cuccaidat" és csak utána kérdezz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1190) Dareiosss válasza Joshi (#1188) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ha ennyire bele vagy betegedve a bugokba, miért nem vettél Vtent? Annak 1 év alatt úgy tűnik ki tudták javítani a hibáit....
Reméljük ennél nem fog addig tartani, mást nem tehetünk.

(#1191) Joshi válasza blakey (#1189) üzenetére


Joshi
titán

Mindig is tudtam hogy azt a felbontást tolja a lejátszó ami be van állítva, de basszus pont ez volt a bajom. :O :W Aztán djnice azt állította hogy nem képes más felbontást tolni a lejátszó mint ami a forrásanyag, erre megcáfoltam hogy bezzeg egy 2160p felbontásnál simán megy a Downscaling akkor miért ne mehetne akár az auto mód is? Na erre már nem kaptam értelmes magyarázatot csak azt hogy ne keverjek, meg hogy engedjem el a témát. Na meg tőled hogy baj van a fejben. Azt már meg sem merem említeni hogy djnice szerint az előző Q szériában nem is volt olyan jó az Upscaling szerinted meg tök jó sőt.

(#1190) Dareiosss nem a Q5 Pro hibáiba vagyok belebetegedve, hanem a PH fórumtagokba. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1192) blakey válasza Joshi (#1191) üzenetére


blakey
titán

2160p beállításánál, hogy mehetne Downscaling? Beállítod 2160p-re akkor minden anyagot arra konvertál, ha nem akkor hibásan működik, tehát bug.
Auto mód persze hogy mehetne sőt 8K is, de ha nincs beépítve akkor nem tudja. :) Ha valaki beleteszi akkor menni fog, de ugye egyelőre még a sima frekiváltás sem működik.
Előző széria más volt, én arról nem is tudok nyilatkozni, nem próbáltam, viszont, Dune, Popcorn után nem tudom azt mondani, hogy rossz, egyáltalán nem rossz, sőt jobb, mint az A400-am volt és a Dune Duo volt. Ráadásul ezt akár egy firmware is javíthat, ahogy a Dune-nél is javítottak az interlace-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1193) Joshi válasza blakey (#1192) üzenetére


Joshi
titán

A lejátszó ha 1080p-re van állítva és 2160p forrásanyagot kap akkor megy a Downscaling. De már unom, szerintem aki beleolvasott a topikba az már biztosan kiugrott az ablakon. :DD

ui.: azt nem mondom hogy nem vagyok nehéz eset, de hogy nem vagyok egyedül az is biztos. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1194) blakey válasza Joshi (#1193) üzenetére


blakey
titán

2160p felbontásnál simán megy a Downscaling Ezt írtad. Ez azt jelenti, hogy te beállítottad fix 2160p-re a kimeneti felbontást és azt le tudja konvertálni kisebb felbontásra.
Azt kellett volna írnod, hogy 1080p kimenet esetén működik a 2160p downscaling, azaz "lekonvertálja" 1080p-re. :)
Én meg egyszerűen leírtam, minden anyagot azon a felbontáson küld ki amire be lett állítva, ez lehet kisebb vagy nagyobb, mindegy, a lejátszó arra konvertálja.
Te azt szeretnéd ha működne az AUTO mód és minden felbontást a maga felbontásán küldjön tovább és a tv-d konvertáljon, ez volt az elsődleges alap felvetésed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1195) Joshi válasza blakey (#1194) üzenetére


Joshi
titán

Te se látsz tovább egy hsz-nél, de azért szívod a véremet. Ülj le 1-es. :(((
Itt vannak a hozzászólásaim, olvasgasd. ;)
ui.: feküdj le és pihenjél, én is ezt teszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#1196) kezo0 válasza SunMount3r (#1177) üzenetére


kezo0
addikt

"nem olyan eget rengető az a megnyújtás, szinte észre se venni szerintem" --> kiszámoltam az egyik hsz-ban, hogy konkrétan 35%-kal nyújtod meg ilyenkor függőleges irányban a képet. Hát, ha ez szerinted szinte észre sem vehető, akkor csak nézegesd így sokat... De persze mindenképpen legyen kadenciahelyes! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1197) c4 válasza Joshi (#1191) üzenetére


c4
őstag

"Mindig is tudtam hogy azt a felbontást tolja a lejátszó ami be van állítva, de basszus pont ez volt a bajom. "

És hol, melyik gyári specifikációban olvastad, hogy automatán kimeneti felbontást állít a készülék?
Ha itthon vetted, van/volt 14 napod az elállásra. A piac tele van jobbnál jobb, 4K, HDR, HDMI 2.0-ás támogatású lejátszóval, válassz olyat, ami megfelel az ízlésednek.

Azért nem megy az Auto mód, mert többnyire semmi értelme. Ezerszer leírtuk a miérteket.
Ki az hülye, aki egy 4K-s tévén 720x400 képponttal nézne egy .avit. vagy SD sorozatot...
Szóval vegyél egy 4K-s stúdiómonitort, ami képes lehet a natív jel fogadására, és tegyél elé egy auto módot tudó lejátszót. De ne a Himedia legyen, mert az nem tudja., És nem bug vagy hiba.

Én meg azt mondom, hogy Q-va jó volt már a Q5, mivel volt Dune lejátszóm, Popcorn V-TEN is, így bizton állíthatom. Na most akkor ki hazudik?

Szerintem add el, várj egy neked megfelelő készülékre.
Az idelátogató most éppen vagy 3 oldalnyit nyugodtan visszalapozhat, mert a készülékről semmilyen információt nem tud meg...

(#1190) Dareiosss:

Csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel... :) Megy már a True-HD hang lejátszása? A több m2ts-ből álló BD lemezeknél nem áll meg egy-egy pillanatra a lejátszás a váltáskor? Hálózatból megy már rendesen HD hanggal a nagyobb bitrátájú BD iso is? :)

[ Szerkesztve ]

(#1198) SunMount3r válasza kezo0 (#1196) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Számolgatni lehet, nézni és élvezni megint más dolog. Mert én inkább ez utóbbit teszem. (És ebben benne van az is amit írtam, nekem nem annyira zavaró, élőben a kutya se méregeti colostokkal mennyi a különbség és nem is tűnik fel és leírom MÉG 1X, hogy ez nekem is kompromisszum, de számomra jobbik a kettő közül.) Nekem ez az igényem, nem kellene ezért ujjal mutogatósdit meg kigúnyolósdit játszani ezen az ovis szinten. :D Pityeregni úgyse fogok, csak mert nektek nem tetszik és a sarokba sem fogok kukoricán térdelni miatta. :D :N ..

Lépjünk inkább... :)

(#1199) Dareiosss válasza c4 (#1197) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nekem nincs VTEN, csak a másik topicban bizonygatták, hogy az már ilyen stabil meg olyan stabil. Holnap jön meg a Q10 prom.

[ Szerkesztve ]

(#1200) kezo0 válasza SunMount3r (#1198) üzenetére


kezo0
addikt

Egy pöttyet túlérzékeny vagy. Nem a gúnyolódás volt a célom, hanem az, hogy rávilágítsak: amit teszel, azzal SZERINTEM többet ártasz a képnek, mint a lejátszó bármelyik jelenlegi hiányossága. És hogy ki reagál ovis módjára, azt inkább ne feszegessük... Tekintsd jótanácsnak, amit írtam, nem pedig cseszegetésnek, szóval nem kell megsértődni. Én meg tudomásul veszem, hogy nem lehet téged meggyőzni, na bumm.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.