Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) SunMount3r válasza pali923 (#10450) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A HD hangsávokat nem tudja dekódolni, de ez nem baj, ilyen sztereó analóg hangkimenetnél nem sok értelme lenne, meg úgy is ott van mellettük a sima DD, meg DTS is. De ez lehet inkább szoftveres limitáció és csak az analóg kimeneten nem tudja kiküldeni, mert amúgy a 7.1-es PCM-be átkódolásnak működnie kellene HD hangsáv esetén is. Filmezésre szerintem elég jó, ha normális hangfalat köt rá az ember. Zenére, meg, háát, ízlés kérdése. Minden esetre nagyon küldi, főleg a mélyeket, nekem kicsit nyers és "arcba mászó" zenére a hangja. Nyilván nem egy felsőkategóriás DAC-ot raktak bele, Hi-Fi-sta céllal. De akinek nem tetszik, az bármikor rádughat egy akármilyen USB-s DAC-ot, ami neki bejönne, filmmel, zenével egyaránt működik.

[ Szerkesztve ]

(#10452) kovacspro


kovacspro
csendes tag

Sziasztok,
árulok egy Q5 Pro-t ha esetleg érdekel valakit.
Himedia Q5 Pro - HardverApró (hardverapro.hu)

[ Szerkesztve ]

(#10453) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

El kellene nekem egy kis segítség SMB problémával.
A Mediacenter nem tudja kezelni az itthoni NASom.

Évekig ment minden gond nélkül, de nemrég újra kellett húzzam a nasom.
Utána feltűnt, hogy a wrapperrel nem indulnak el a filmek, csak fekete képernyő.
Gondoltam volt már ilyen, valami olyan kódolás amit nem szeret, váltottam kodi playerre.
Minden OK...

Tegnap elkezdtem kicsit jobban foglalkozni vele, és rájöttem, hogy a medacenter nem tudja elérni a nasomon lévő smb sharet.
A kodi simán betallózza gond nélkül, de a mediacenter ha autosearch, akkor megtalálja, beírom a user/pass párost, de utána üres képernyőn megáll...
ha kézzel akarom az ikont hozzáadni, akkor sikerül, tehát "látja", de mikor bele akarok lépni query error.

Van valakinek esetleg ötlete?
A nas egy QNAP 251+, a lejátszó meg Q5 Pro.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10454) SunMount3r válasza Shokkolo (#10453) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

SMB V1 verzió van beállítva a NAS-on? A HiMedia ennél följebb nem kezeli az SMB-t.

Ill. a NAS tűzfal beállításaival is lehet gond, ott is lehet külön engedélyezni kell valamit hozzá, vagy ki kell éppen kapcsolni. De első körben az SMB-t nézd meg.

(#10455) Shokkolo válasza SunMount3r (#10454) üzenetére


Shokkolo
addikt

Megnézem, csak az a furcsa, hogy pl a Kodi mint jukebox gond nélkül kezeli :F

Illetve a másik gondom, hogy hajnal 3 körül elkeseredésemben toltam a boxon egy factory resetet, aminek hála oda lett a wrapper, így át se tudom tenni a kodi playerre :W
a legrissebb firmware-t ha újra rakom a pendriveos módszerrel, remélem meggyógyul...

******
Update
Közben néztem a nast, igazad lehet, a qnap úgy döntött, hogy smb v2 lesz az alapbeállítás és erről elfelejtett értesíteni. Visszaraktam V1-re, némi hiszti után engedte is. Most települ a q5, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10456) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Hmmmm, valami még mindig nem olasz.
Az újratelepítés visszaadta a wrappert, eddig szuper...
de az SMB gond maradt.

Engedélyeztem a v1 -et, guin is, és a biztonság kedvéért ssh konzolon is, de ugyan az, nem akarja elérni a sharet.
Query error

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10457) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Lecsúsztam a szerkesztésről, mert rebootoltam a nast.
... de ennek így jnak kell(ene) lennie, de mégse:

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10458) SunMount3r válasza Shokkolo (#10457) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor a Media Center-ből sem és Wrapper-ezéssel sem működik Kodi alól?
Nekem is volt olyan, hogy a MC-ből nem ment, de ha a Kodi-ban !manuálisan! hozzáadtam a megosztásokat az alól Wrapper-al már ment a lejátszás. A Kodi-ban is csekkold a beállításokban, hogy milyen SMB verziók vannak benne beállítva.

De ha nem segít, akkor mint írtam a NAS tűzfalában lehet még valami beállítás esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#10459) Shokkolo válasza SunMount3r (#10458) üzenetére


Shokkolo
addikt

Media Center írja a query errort.
Es sajnos kodi alól se megy wrapperrel.

Kodi látja a sharet, és a saját playerrel tökéletes, ahogy atrakom wrapperre, csak fekete képernyő és semmi.
Turkalom meg a nast. De egyelőre semmi olyat nem látok ami releváns lenne. :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10460) SunMount3r válasza Shokkolo (#10459) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Kodi-ban automatikusan látja az SMB-jét a NAS-nak és úgy tallózod be? Mert ha igen, akkor próbáld ki amit írtam, hogy manuálisan írod be a NAS megosztásaink az adatait és úgy veszed fel őket a Kodi-ba. Nálam pl. "automatikus felismeréssel" nem működik Kodi alól. Az MC-ben is manuálisan írd be az elérés adatait.

Nekem az SMB megosztásaim Windows-os gépen vannak ugyan, de csak úgy sikerül csatlakozni, ha a mappákra a megosztás beállításainál a "Mindenki"-t is felveszem és legalább olvasási engedély adok neki (de ettől még kellenek neki az Admin belépési adatok).

[ Szerkesztve ]

(#10461) Shokkolo válasza SunMount3r (#10460) üzenetére


Shokkolo
addikt

Mc-Ben próbáltam kézzel is, felveszi az ikont, tehát látja (amíg rosszul adok meg mappanevet addig network error), de az eredmény ugyan az.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10462) SunMount3r válasza Shokkolo (#10461) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Próbáld meg Kodi-ban is így felvenni.

(#10463) Shokkolo válasza SunMount3r (#10462) üzenetére


Shokkolo
addikt

Végre volt egy pici időm próbálkozni.
Kodi mindenhogy működik és mappeli és eléri a share-t...
az MC viszont továbbra se makarja az igazat :(

- Hozzá tudom adni "ikon" -ként, tehát látja (amíg helytelen addig ugye network error)
... de ha rá akarok lépni "query error"

- ha Network shareként tallózva keresem, akkor megtalálja, rálépve kéri a user/pass párpost, azt megadva viszont megáll a töltő fekete képernyőnél.
Nem fagy le mert a visszanyílra reagál

Kellemetlen, mert a kodi saját playere nos hát... tényleg jelentősen butább :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10464) SunMount3r válasza Shokkolo (#10463) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nomost akkor Wrapper-el sem jó Kodi alól? Reset-elted már a Wrapper-t?

(#10465) Shokkolo válasza SunMount3r (#10464) üzenetére


Shokkolo
addikt

Eddig se volt jó.

Jó:
- Kodi látja a sharet
- Kodi player lejátszik mindent is

Nem jó:
- MC látja a sharet, de nem tudja kezelni a tartalmat
- Wrapper kodi alól sem játszik le semmit (fekete kép csak)

Nemhogy reseteltem, újra is telepítettem a boxot.
Próbáltam először a "szoftveres" factory resetet a boxon, de akkor eltűnt a wrapper teljesen, úgyhogy pendrive-ról indítottam rá egy "updatet", avagy újraraktam a boxot.
Nincs változás, ugyan az.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10466) SunMount3r válasza Shokkolo (#10465) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Reset-eld a Wrapper-t (összefoglaló). Bár itt más lehet a gond, szinte biztos, hogy a NAS beállításaiban van a bibi. Próbáld úgy, hogy a maximális SMB verziót is V1-re állítod.

(Amúgy már sokszor ki lett beszélve itt, hogy a Factory Reset ezeken a Box-okon nem arra való, amire elsőre gondolná az ember és csak nagyon szélsőséges esetekben ajánlott, mert leszed egy csomó fontos rendszer app-ot is, de ezt csak a továbbiakra írom, hogy ne ezzel próbálkozz legközelebb).

[ Szerkesztve ]

(#10467) Shokkolo válasza SunMount3r (#10466) üzenetére


Shokkolo
addikt

megtanultam a saját káromon :DDD
maradt a pendrive

hogy kell resetelni a wrappert? nem találom fent :U

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10468) SunMount3r válasza Shokkolo (#10467) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pedig ott van leges legfelül:
Fontos, hogy ha frissítjük, vagy újra telepítjük a KODI-t, akkor a Wrapper-t a további megszokott működéséhez újra kell aktiválni. Ennek módja: MyApps-> Wrapper-> Megnyitjuk-> KODI Player-re állítjuk-> Kilépünk-> Újra megnyitjuk-> Wrapper Player-re állítjuk-> kilépünk és kész.

(#10469) Shokkolo válasza SunMount3r (#10468) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jaaaaaa, az megvolt már párszor ha mást nem próbálgatás miatt

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10470) Gedi113


Gedi113
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Fantec 4KP6800 média lejátszóm, ami pontosal úgy néz ki, mint a HiMedia Q10 PRO!
https://www.fantec.de/fileadmin/downloads/products/heimkino/4KP6800/datasheet/FANTEC_4KP6800_datasheet_EN.pdf
Olyan, mint ha csak a neve lenne átírva.
Elképzelhető, hogy a Q10 firmware-k használhatók rajta?

:F

(#10471) kezo0 válasza Gedi113 (#10470) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
most milyen sorszámú firmware van rajta?
(Ha a fw is hasonló módon számozódik, mint a HiMedia fw-ei, az is lehet egy támpont a kérdés megválaszolásához. Persze 100%-os biztonságot az sem jelent...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10472) SunMount3r válasza Gedi113 (#10470) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pár helyen találni róla olyanokat, ahol azt írják, hogy teljesen megegyeznek, pl.. De én ezt (mi ezt) itt szerintem nem tudjuk soha 100%-ra megerősíteni.

(#10473) Gedi113 válasza kezo0 (#10471) üzenetére


Gedi113
csendes tag

Android 7.0
Kernel: 3.18.24_hi3798vc2x
Build-szám: HMD-2.0.8 2020-03-19.195232
Kodi 17.0
xmbcwrapper 1.0.3_HMD_0411_Release

Egy ideje a fiókban pihent, de annyi pozitívat olvastam itt a Q10 Pro-val kapcsolatban, hogy úgy döntöttem, teszek vele egy próbát.

(#10474) SunMount3r válasza Gedi113 (#10473) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezeket találtam még: Kérdezd meg tőle, vagy tőle, hogy rámegy e és tuti jó e rá a Q10 Pro firmware. Bár a második esetben már írva is van a hirdetésben, hogy az van rajta.

(#10475) EgySrac


EgySrac
tag

Sziasztok!
Android 14en már nem lehet telepíteni a Hicontrol alkalmazast. Tudtok valami más alternatívát? Nagyon hiányzik ez az alkalmazás a kényelmes vezerleshez :R

(#10476) SunMount3r válasza EgySrac (#10475) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt próbáltad? (Jobb klikk a linkre és link címének másolása után illeszd be a böngészősávba). Amúgy ilyen app nincs másik, a PlayStore-ban vannak univerzális távvezérlő app-ok, mint mondjuk a CetusPlay (pl. az egérkurzor vezérléséhez), de ilyen képernyőtükrözést egyik sem tud.

[ Szerkesztve ]

(#10477) EgySrac válasza SunMount3r (#10476) üzenetére


EgySrac
tag

Sajnos nem működik, én is innen töltöttem le :(

(#10478) SunMount3r válasza EgySrac (#10477) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Esteleg próbálkozhatsz olyan app-okkal, mint pl. az AnyDesk, ezekből az egyiket a Box-ra, a másikat a telóra kell telepíteni. De van belőle egy csomó fajta, erről az Android-os alkalmazások Topic-ban érdeklődj. Én az AnyDesk-et próbáltam egy régebbi FW-el, akkor nem működött rendesen, de lehet neked (valamelyik ilyen app) fog majd.
---

Amúgy mi az, hogy a HiControl app nem működik? Kiír valamit, hogy miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#10479) EgySrac válasza SunMount3r (#10478) üzenetére


EgySrac
tag

Android 14, Galaxy s24 ultra. Régebbi, android 13 ason még ment

[ Szerkesztve ]

(#10480) coreska válasza EgySrac (#10479) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem az Android 14 a hunyó, mert Xiaomi 12T telefonon működik.

(#10481) EgySrac válasza coreska (#10480) üzenetére


EgySrac
tag

Ezt jó tudni... Amugyis cserélem le egy Oneplus 12-re

(#10482) SunMount3r válasza EgySrac (#10481) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nobby kérdés, de engedélyezve van a telón a "Nem megbízható forrásokból származó alkalmazások telepítése", vagy ilyesmi?

(#10483) EgySrac válasza SunMount3r (#10482) üzenetére


EgySrac
tag

Természetesen engedélyezve van.

(#10484) torian2 válasza EgySrac (#10475) üzenetére


torian2
csendes tag

Nekem miui 14en android 13on települ, de ha elindítom ,akkor pillanatra bejön egy fekete kép aztán olyan, mintha kilépne, de a háttérbe fut, viszont a képe nem jön vissza. Android 12őn ment. Próbáltam a kompatibilitást állítani a telefon egy menüjében ,de nem segített, bár elég sok paramétert lehet állítani több api szinten, pontosan nem tudom, hogy mit kell beállítani, hogy menjen. Valaki belefutott ilyenbe?

(#10485) coreska válasza torian2 (#10484) üzenetére


coreska
aktív tag

A leírtakból nem derül ki sok minden, de lehet hogy telefon függők ezek a problémák. [kép] [kép]
A képek Xiaomi 12T telefonon készült HyperOS Android 14 rendszerrel, és semmi kompatibilitás beállítást nem igényelt.

(#10486) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Update az SMB ügyemben:
Sehogy nem akarja látni az MC :( De mindig vna egy alternatíva, engedélyeztem az NFS-t, azzal már boldogul...
... éééés már majdnem örülhetnék is, de...
... msot épp a KODI bosszantott fel, hiába állítom végre vissza wrapper playerre, alapértelmezetten a saját lejátszóval indít mindent, és nem találok a beállítások között "default player" opciót.

Az egyetlen workaround, ha fájlszinten indítom kodiban, hosszan nyomom az OK gombot, feljön egy menu és ott választhatok lejétszot.
De ez mondjuk 15-20 perces anime esetén elég kellemetlen.
Fogalmazzunk úgy, hogy nem feleség kompatibilis :DDD

Van erre valakinek ötlete? :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10487) SunMount3r válasza Shokkolo (#10486) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mielőtt újra aktiválod a Wrapper-t lép ki a Kodi-ból a felső "Power" ikonnal és még nyomj egy "Seprű Clean-t" is a főképernyőn, hátha...

(#10488) Shokkolo válasza SunMount3r (#10487) üzenetére


Shokkolo
addikt

Megvolt, de nem akarja az igazságot :(Közvetlenül restart után is próbáltam csiki-csuki vagy 10x és csak utána indítottam a Kodit, de sajnos az sem vált be

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10489) SunMount3r válasza Shokkolo (#10486) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez még az a Kodi, ami gyárilag fenn volt a firwmare-en? Próbáld meg totál unistallálni és feltenni frissen a PlayStore-ból.

Nálam jó SMB-n és NFS-en is, igaz nem NAS-ról, hanem Win 11-es megosztásokból. Amúgy nálam mindig is alap volt (ahogy azt javasolták is), hogy a gyárilag felrakott Kodi-t töröljük és a PlayStore-ból rakjuk fel inkább.

De itt én gyanítom, hogy megint a NAS a ludas.

A Kodi mappájában (valahol) lévő playercorefactory.xml file-ba kellene belenézni (pl. TotalCommander-el), hogy átírja e benne a dolgokat a Wrapper, hogy a HiMedia Player-el induljanak.

Itt egy példa, hogyan kellene kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#10490) Shokkolo válasza SunMount3r (#10489) üzenetére


Shokkolo
addikt

Megnézem.
Nem a gyári, de nem töröltem hanem rendszeresen updatelem playstoreból.

Az xml-be belenézek majd, csak rá kell jöjjek, hogy a Q5 pro-n hogy tudom megnézni, még sose kellett :N
De mindenképp köszönöm a példát, és hogy próbálsz segíteni :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10491) SunMount3r válasza Shokkolo (#10490) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pl. a TotalCommander-el bele tudsz nézni, ha jól emlékszem, csak meg kell keresni vele, hogy Kodi mappáján belül hol is van ez a file, arra már nem emlékszem pontosan.

(#10492) Shokkolo válasza SunMount3r (#10491) üzenetére


Shokkolo
addikt

Akkor este letöltöm, viszem a billentyű-egeret és turkálok :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10493) yodgi válasza EgySrac (#10479) üzenetére


yodgi
csendes tag

Szia, én is ezzel küzdök HyperOS alatt. Sikerült valami megoldást találni ?

(#10497) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Tönkrement a régi hangszóró ami rá volt a média lejátszóra kötve. Az új hangszórón van optikai bemenet. Viszont nem akar menni.

Van valami külön beállítás ehhez?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10498) SunMount3r válasza Moonwolf (#10497) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sztereó hangszóró ugye? A Beállítások->Lejátszási beállításokban rakd az SPDIF-et PCM-re.

(#10499) Moonwolf válasza SunMount3r (#10498) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Így már működik! Köszi!
RAW volt állítva. A RAW on nem megy, de mi lenne a RAW meg az LPCM? Mi a különbség?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10500) SunMount3r válasza Moonwolf (#10499) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

RAW-on az eredeti hangfolyamot engedi át, pl. DD-t, vagy DTS-t, ez csak akkor jó, ha a fogadó hangeszköz ezeket tudja is dekódolni. A "sima'" sztereó hangfalak általában nem szokták tudni, ezért a lejátszó 2.0-ás PCM-re átkonvertálva küldi ki rájuk.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.