Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) blakey válasza benceb77 (#199) üzenetére


blakey
titán

A Zyxel beállításaihoz nem értek.
Ha NFS-nél is megadtad a felhasználót meg a jelszót akkor nem kell mást beállítani, nálam úgy működik ahogy az SMB is.
SMB-n tökéletes, minden működik, használd azt.

(#200) RedCat
Nem hallani csak 10 cm-ről és mindig megy, mondjuk nekem van benne merevlemez, nélküle passz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#202) benceb77 válasza blakey (#201) üzenetére


benceb77
tag

Köszi, de SMB-n a BD3d akadni szokott, jó lenne az NFS. Egyébként az SMB-t beállítottam, szépen betallózott mindent.

(#203) blakey válasza benceb77 (#202) üzenetére


blakey
titán

Már ahol, mert nálam a 120Megás 4K is megy, semmi sem akad. Én Qnap NAS-t használok és semmi gondom SMB-n. Szó szerint minden megy, igaz én kábelt használok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#204) RedCat


RedCat
senior tag

Q10 pro vásárlásán gondolkozom. A kadenciahelyes lejátszást olvastam hogy még nem tökéletes. De ez miben nyilvánul meg? Abszolút nem tudja, vagy csak néha rosszul vált?

Ha nem akarok hdd-t bele tenni, akkor érdemes ezt megvenni, vagy várjam meg a Q5 pro-t? Ahogy néztem nincs különbség közöttük.

Jelenleg egy Medi8er 600-at váltanék le vele, főleg a 4k és a kodi miatt.
A kodi egyébként úgy fut mint pl egy htpc-n? Olyan gyorsan, simán, akadás mentesen? Tekerés a filmekben tökéletes?

(#205) bigdigit


bigdigit
addikt

Beújítottam ma egy q10 pro-ba....
Jelzem teljesen analfabéta vagyok Kodi és társaiban.Hol rontom el ha bármilyen videót eddig elindítottam és csak hang van kép meg semmi?Csak 4K demó videókat próbáltam eddig .webm .ts vagy .mp4.

Ha valaki privátban adna online elérhetőséget megköszönném.(messenger,viber,skype)bármi jöhet a finomhangoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#206) kezo0 válasza bigdigit (#205) üzenetére


kezo0
addikt

A készülék saját lejátszójával is próbáltad ezeket lejátszani? Tehát a Kodit el sem indítva, hanem a főmenüből belépve a MediaCenter-be, és ott simán betallózva a megfelelő fájlokat.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#207) bigdigit válasza kezo0 (#206) üzenetére


bigdigit
addikt

Ez a része már megoldódott csak nem tudom mitől....az autoframe nem tiszta még számomra.

(#208) kezo0 válasza bigdigit (#207) üzenetére


kezo0
addikt

Hát az sajnos nekem sem. De az már az elődjén sem volt nekem tiszta.
Szerencsére az általam nézett anyagok többsége 24p-s, így azt csak ritkán kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#209) bigdigit válasza kezo0 (#208) üzenetére


bigdigit
addikt

Demó 60fps videó esetén auto 30fps van.Most épp nem vagyok előtte de talán a mód váltó gombbal se engedi ilyenkor a 60-at beállítani.Olyan mintha nem is tudná vagy a hozzá adott hdmi kábel nem tudja.Egy már most biztos az a-410-nek szebb képe van.Azzal sem voltam tisztában a torrent itt nem fut mint popcorn esetében akkor is ha úgy mond ki van kapcsolva.Pedig nekem a lassú neten mellett az volt a kényelmes.Most kénytelen leszek routeren torrentezni.

(#210) kezo0 válasza bigdigit (#209) üzenetére


kezo0
addikt

Amikor átvettem a készüléket, direkt megkérdeztem, hogy a mellékelt HDMI-kábel megfelel-e hozzá, vagy azt célszerű vmi jobbra cserélni, mert gagyi. Azt mondták, ez egy jó minőségű kábel, és mindent át kell vinnie, amit a lejátszó tud.

Ami a torrentet illeti, én azt ilyen eszközzel sosem próbáltam, szerintem ha működik is rajtuk, ezek a készülékek elsősorban nem erre vannak kitalálva.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#211) bigdigit válasza kezo0 (#210) üzenetére


bigdigit
addikt

Youtube kliens is csalódás vagy érzékeli a netem sebességét...max 1080p.Úgy gondolnám ha 4k a lejátszó a kliens is tudni fogja.

(#212) Joshi válasza bigdigit (#211) üzenetére


Joshi
titán

Ha ennyire nem felel meg az elvárásaidnak, akkor vidd vissza. Ma már semmi se kötelező, ráadásul még a pénzedet is visszakapod. Egyébként az eddig olvasottak alapján engem se győzött meg a Himedia, azt meg végképp kételyekkel fogadtam, hogy a Himedia jobb képet produkál mint egy 100k-ás Popi vagy Dune. Nekem ez nagyon kínainak tűnik.

(#213) kezo0 válasza bigdigit (#211) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, hogy egyáltalán létezik-e bármilyen eszközön 4K-s youtube-kliens... De hát az ott elérhető 4K-s anyagok amúgy sem csúcsminőségűek.
Sok eszközön a yt-elérhetőség le van korlátozva 720p-re, ha ezen tényleg megy az 1080p is (nem próbáltam, nem nagyon izgat), akkor ez ilyen szempontból erős eszköznek számít. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#214) bigdigit válasza Joshi (#212) üzenetére


bigdigit
addikt

Az a baj a leendő A-500 se lesz megfelelő mivel 4K kamerák 60fps videóinak lejátszása kizárt lesz rajta a HDMI 1.4 miatt és én mindig előre gondolkodom már.

kezo0 :Még a telefonomon is megy legalább 1440p.

[ Szerkesztve ]

(#215) kezo0 válasza bigdigit (#214) üzenetére


kezo0
addikt

Gratulálok, jó telefonod lehet. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#216) Joshi válasza bigdigit (#214) üzenetére


Joshi
titán

Nálam a 4k video nem játszik, a 4k filmek pedig még elérhetetlenek lesznek egy darabig. Nagyon úgy néz ki, hogy számomra 4k nélkül marad ez az év is. :B

(#217) Joshi


Joshi
titán

Egy gondolat ha nem haragszotok. Hogy lehet a piacra dobni egy terméket úgy, hogy azt senki nem tesztelte le? :F Nagyjából van egy 20-30 fájlból álló teszt állomány amit le kellene játszani a lejátszón. Ha ez nem megy akkor ott valami nem jó. Ez olyan bonyolult a fejlesztőknek? :F Nekem mindig az jut eszembe az ilyen termékek gyártóiról, hogy talán ők azok akik éppen hogy csak átmentek a vizsgákon. Valamihez értenek, de igazából jobb ha elmentek volna a TESCO-ba árufeltöltőnek. ;]

ui.: ha valami média állományt nem visz, akkor azt nem nagyon lehet megmagyarázni. Akkor miért dobták a piacra? Ez számomra elfogadhatatlan. :(

[ Szerkesztve ]

(#218) kezo0 válasza Joshi (#217) üzenetére


kezo0
addikt

Ha ezeket a Q10 Pro-ra írod, nálam pl. minden állományt lejátszott, amivel eddig kipróbáltam. Szerintem sokat számít az is, hogy miként jut el a jel a tévéig, és milyen az a tévé, mert az egész láncnak tudnia kell a HDMI 2.0 követelményeit, hogy a legdurvább 4K-s anyagok is menjenek. De ez ugye nem a HiMedia sara.
Nekem pl. csak akkor mennek át problémamentesen a 4K-s tesztvideóim, ha közvetlenül a tévére dugom a Q10 Pro-t. Ha közbeiktatom a nem is olyan olcsó, elvileg 4K-kompatibilis Onkyo házimozi-erősítőmet, akkor pár video már akadozik, elcsúszik a hangja, vagy teljesen szétesik a kép... Szóval legközelebb (nem mostanában) az erősítőt kell majd egy olyanra cserélnem, ami egyértelműen HDMI 2.0-ás paramétereket tud felmutatni. De ezzel ráérek, mert egyelőre tesztvideókon kívül valóban nem sok natív UHD anyag érhető el.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#219) Joshi válasza kezo0 (#218) üzenetére


Joshi
titán

Azért itt nem csak a 4k-ról beszéltem, állítólag a HD hangokat se viszi át a lejátszó mindenhol. Nekem olyan tákolmánynak tűnik ez a Himedia. :U

ui.: azt megjegyezném, hogy az ára az nagyon rendben van. Pont azért késleltetném a vételt, hogy talán addigra kiforrná magát minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#220) kezo0 válasza Joshi (#219) üzenetére


kezo0
addikt

Minden HD hangot átvisz, bár tény, hogy pl. Atmost nem próbáltam, mert úgysincs 100.5-ös hangrendszerem. :)
Szóval nem tudom, honnan származnak ezek az infóid, de látom, ragaszkodsz hozzá, hogy ez a lejátszó nem jó. Hát kérlek szépen, akkor vegyél jobbat, és írd meg a tapasztalataidat. Én érdeklődéssel fogom olvasni.

u.i.: ja, hogy mégis ilyet akarsz venni, csak később. Hát, te tudod, de szerintem ez már jelen állapotában is használható, fw-frissítések meg elég gyakran jöttek már az elődjéhez is. És itthon most van bevezető áron, később kicsit drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#221) djnice válasza Joshi (#212) üzenetére


djnice
veterán

Pedix az Imprex 2.0 jobb mint a VXP, ami eleve egy lite verzió a Sigma SoC-ban.

(#222) Joshi válasza kezo0 (#220) üzenetére


Joshi
titán

Kérdés, válasz. Én még kivárok, egyenlőre megvagyok a Mede600-al. Ha mókerolás nélkül menni fog minden a Q5 és Q10 Pro szérián, akkor váltok.

(#223) kezo0 válasza Joshi (#222) üzenetére


kezo0
addikt

Tehát azért, mert egyvalaki azt írta, hogy "kadenciahelyességről még korai beszélni, nem tökéletes". Értem, akkor várd meg, míg itt a fórumban már mindenki szerint tökéletes lesz. :)
(Szerintem ilyen nem lesz, de ennek alapján más lejátszót sem fogsz soha venni...)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#224) djnice válasza blakey (#132) üzenetére


djnice
veterán

Az SPMC AMLogic SoC-hoz van optimalizálva, HiSilicon SoC esetén csak a szoftveres dekóder működik.
Eleve a jó képminőséget vágjátok agyon vele, ha azt használjátok...

(#225) bigdigit


bigdigit
addikt

Én már nem is értem miért szükséges a Kodi.Gyári lejátszó is visz mindent igaz néha nyomogatni kell a frame beállítást.De ennek az óra kijelzőnek vajon mi értelme?Akkor lenne jelentősége ha kikapcsolt állapotban is mutatná a pontos időt.Film nézés közben meg inkább zavaró úgy világít.Ki lehet ezt lőni valahol?

(#226) LógaGéza válasza kezo0 (#218) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálunk minden feltétel adott a HDMI2.0-hoz, direkt így lettek összeválogatva az alkatrészek, és mégsem megy sok anyag. Majd hamarosan lesz időm jobban tesztelni, és akkor konkrét eredményekkel tudok szolgálni.

Közben úgy látom nem írta senki, de tegnap délután óta rendelhető a Q5 Pro.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#227) bigdigit válasza LógaGéza (#226) üzenetére


bigdigit
addikt

Milyen anyag nem megy?

(#228) tsilver válasza bigdigit (#225) üzenetére


tsilver
aktív tag

a regi Q5-nél a setup menüben kikapcsolható

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#229) blakey válasza djnice (#224) üzenetére


blakey
titán

Majd ha kipróbáltad akkor szólj, személy szerint nagyon elégedett vagyok vele, teljesen rendben van a kép, ráadásul sokkal stabilabb, mint a Kodi.

A másik, hogy valóban jobb az imprex, mint a vxp. Aki a fordítottját állítja az nem nézte meg a beállításokat, nem jók a kábelei, stb.

A lejátszó már most jobb, mint 2 évesen a popi A400, nálam mindent visz, igaz, vannak hiányosságok de nem olyanok ami miatt használhatatlan lenne a lejátszó.

Persze én is örülnék ha egyböl jó firmwarerel jönne ki a lejátszó de a mai világban ez nem jellemző, sajnos. Nézzétek meg a popikat, az új dune-t, stb, mind úgy jön ki, hogy szinte béta az egész firmware.

Dune után a Popi nagy csalódás volt, visszasírtam de közben meg jött az Q10 pro, gondoltam belevágok, nem felhőtlen a boldogság de jobb választás egyelőre az A400-nál.

Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#230) blakey válasza Joshi (#222) üzenetére


blakey
titán

Semmit sem kell csinálni, csak lejátszani. Sok a user error, egyáltalán nem olvassák el a fórumokat, nem értenek a beállításokhoz, stb, azért ez mégis csak egy androidos lejátszó ahol az androiddal is képben kell lenni, némileg. Kodit is félreértik, az ugye nem a belső lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#231) RedCat válasza RedCat (#204) üzenetére


RedCat
senior tag

Erre senki? #204

(#232) DoItYourself válasza djnice (#224) üzenetére


DoItYourself
addikt

Inkabb a Shield TV-hez. :)
S905-ön csak a standard dolgok mennek rendesen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#233) djnice válasza blakey (#229) üzenetére


djnice
veterán

Én erre hagyatkoztam, itt tisztán látható a különbség a belső lejátszó javára: [link]

(#234) blakey válasza djnice (#233) üzenetére


blakey
titán

Személy szerint ajánlom a Q10 Prohoz az SPMC-t, teljesen jó, Kodi képminőségben, sőt hangban is alulmarad, persze ez bármikor fordulhat hiszen folyamatosan csíszolgatrják.

És egyáltalán nem hasonlítom a belső lejátszóhoz, nincs is értelme, Kodihoz kell hasonlítani vagy vidOn-hoz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#235) blakey válasza bigdigit (#207) üzenetére


blakey
titán

A frekiváltás még nem működik normálisan, ez le van írva. 1080p alatt gyakorlatilag egyáltalán nem működik. Dolgoznak rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#236) blakey válasza bigdigit (#209) üzenetére


blakey
titán

Nem a kábel a gond. Képminőségben meg jobb, mint a VXP-s A400-am volt, ez kétségtelen, lehet, hogy nem ellenőrízted a beállításokat.

Torrent meg szerintem megoldható, hogy a háttérben fusson, hiszen android, tehát kell egy app és jogosultságot kell adni neki a háttérben való futtatáshoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#237) bigdigit válasza blakey (#236) üzenetére


bigdigit
addikt

A képjavító itt milyen néven fut vagy hol tálalom? Valami andvanced menüben látok valamit de állítani nem enged semmit. Standard fut mert az mondja hdr módban vagyok nem sdr. Vagy valami ilyesmi. Ami még érdekes ha a felbontást felteszem 4K-ra ami nálam a natív akkor a full hd filmeket is felkonvertálja.

[ Szerkesztve ]

(#238) bigdigit válasza blakey (#236) üzenetére


bigdigit
addikt

Torrent meg szerintem megoldható, hogy a háttérben fusson, hiszen android, tehát kell egy app és jogosultságot kell adni neki a háttérben való futtatáshoz.

Hogy tudna futni a háttérben ha kikapcsolom a lejátszót totál ki is kapcsol nem úgy mint a popcorn ami csak gpu-t állította le?Bekapcsolásnál teljes boot van.Max úgy tudom elképzelni mert láttam olyat a beállításokban idővel kikapcsolja a hdmi-t de a lejátszó bekapcsolva marad.

(#239) blakey válasza bigdigit (#237) üzenetére


blakey
titán

Lejátszás közben megnyomod a Menü gombot és az Advanced Settings alatt található a 24p, PQ Setting és még valami amire nem emlékszem. A PQ Settings alatt az Imprex engine-re kell menni és ott lehet állítani a dolgokon, próbáld meg nem HDR módban, nekem egyelőre FHD tv-m van és ott SDR alatt állítható, HDR-re is van állítási lehetőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#240) blakey válasza bigdigit (#238) üzenetére


blakey
titán

Úgy oké, ha kikapcsolod, a NAS-son sem fut kikapcsolt állapotban. :)
Van HDMI kikapcsolási lehetőség, ehhez még nem nyúltam, egyáltalán nem torrentezek lejátszóval, de gondolom megoldható ez is, időzítőt is lehet telepíteni amivel automatikusan be ill kikapcsol a lejátszó, feltételezem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#241) bigdigit válasza blakey (#239) üzenetére


bigdigit
addikt

Megpróbálnám én nem HDR módban ha tudnám hol kell állítani.:)

(#242) blakey válasza bigdigit (#241) üzenetére


blakey
titán

Settings/More alatt. :)
Android beállításoknál még nem jártál? :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#243) bigdigit válasza blakey (#242) üzenetére


bigdigit
addikt

Telefonon ilyeneket nem kell állítani sőt szerintem nem is lehet.Na de megtaláltam.Arra jó volt míg át tettem sdr-re ki is tudtam lőni a teljes képjavítást.Míg be volt kapcsolva voltak képi anomáliák gyorsabb mozgások esetén.A tv-ben mozgás interpolálós részt is illik kilőni mert hasonló jelenséget produkál.

(#244) bigdigit


bigdigit
addikt

Még egy észrevétel.SDR módban nem működik a freki váltás HDR10-ben igen.

(#245) blakey válasza bigdigit (#244) üzenetére


blakey
titán

SDR módban 1080p felbontásnál kisebb esetén nem működik, BD ISO-knál szépen vált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#246) bigdigit


bigdigit
addikt

Összességében én 24p esetén is látok időnként meg-meg röccenést sajnos.Az SMPC esetén még nem tudom betallózni a belső hdd anyagát sem.Béna vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#247) blakey válasza bigdigit (#246) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#248) Joshi


Joshi
titán

Nem bírtam ki és rendeltem egy Q5 Pro-t. :B Csak holnap lesz megrendelve, remélem addig marad az In Stock. :D

(#249) SunMount3r válasza Joshi (#248) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

:F Azt meg hogy csináltad?! :F

Már megrendelted, de mégsem, mert még csak holnap lesz megrendelve... ?!:F

(Bocs, ha ez valami Pay-Pal-os trükk lenne, amit nem ismerek (kb. 2 hete használtam először azt is, pont a Q10 Pro rendelésekor).

(És bocs a sok :F -ért is-> :F :F :F :D :) )

(#250) Joshi válasza SunMount3r (#249) üzenetére


Joshi
titán

Igen Pay Pal-os, a lényeg hogy holnapig még legyen. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.