Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Vincent45


Vincent45
tag

Nálam még mindig a felbontás változtatásával van baj. Alapból 2160/60p YCbCr 4:2:0 10 biten használnám a lejátszót de az előbb is miután megnéztem egy filmet visszaugrott 1080i/60 RGB 4:4:4 10 bitre. Idegesítő,hogy mindig állítgatni kell. :W

(#1052) nadtom válasza c4 (#1039) üzenetére


nadtom
tag

Szerintem ha ezt eladja valaki akkor jelenleg hasonló árban nincs más alternatíva. Amit ezen túl érdemes lenne venni az az Opo de az nem ebben az ársávban mozog. Talán ha majd megjelenik a Popcorn 500 vagy a pro verziója, akkor az lehet még egy reális alternatíva de az is dupla áron lesz.

Én őszintén szólva nem értem miért olyan fontos a 24p de ez biztos az én hibám/hiányosságom. :)
A filmeket 1080p/60hz-ben most már dadogás nélkül viszi, a kép 100"-on is gyönyörű, akkor hol a probléma? :U

(#1053) bigdigit válasza nadtom (#1052) üzenetére


bigdigit
addikt

Ott a probléma,hogy oldalra pásztázáskor rángat a kép ilyenkor."svenkeléskor"

[ Szerkesztve ]

(#1054) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Hát, nem volt szerencsém ezzel a Aeaon Nox skinnel. KODI-ból a "Quit"-el való kilépésre rendszeresen lefagyott a KODI (bár a Home gombbal így is ki tudtam lépni) és volt egy alkalom, hogy bekapcsolás után a "boot"-nál fagyott le a Q10 Pro, ekkor jelet se küldött a TV-re és a kikapcsoló gombra sem reagált, csak az segített, hogy kihúztam a konnektorból. Vissza is raktam a default skint, bár rejtély, hogy melyik hibát mi okozta. :(

És van ami még nem hagy nyugodni: ha manual állítom be az időt és a dátumot, akkor azt kikapcsolás után elfelejti és az újbóli bekapcsolásnál mindig vissza áll a dátum 1970 Jan 1.-re :F és az idő is elállítódik. De ilyenkor az LCD kijelzőn csak vonalkákat mutat. Ez normális szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#1055) kezo0 válasza SunMount3r (#1054) üzenetére


kezo0
addikt

Olyan már nekem is volt egyszer, hogy boot közben fagyott le a box (konkrétan a "boot" felirat kijelzése alatt), és akkor nekem is csak egy rövid áramtalanítás segített. És ennek nyilván semmi köze ahhoz, hogy a Kodiban milyen skint használunk – én pl. mindig a defaultot.

Miért akarod manuálisan beállítani az időt? Tökéletesen működik az időzónának megfelelő automatikus beállítás. Bekapcsoláskor, amint megtalálja a box a netkapcsolatot, már mutatja is a pontos időt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1056) c4 válasza nadtom (#1052) üzenetére


c4
őstag

Az Oppo nem támogat HDMI 2.0-át, 10 bitet, HDR-t, UHD fedlbontást, h265-öt. :)

(#1057) SunMount3r válasza kezo0 (#1055) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem annyira nem fontos ez az idő dolog, csak rákérdeztem, hogy normális e és hogy másnál is így van e, hogy nem utalhat esetleg valami bug-ra ez. Amúgy meg amíg nincs router-em addig nem nagyon kötöm netre a lejátszót, eddig is csak pár dolog letöltésére használtam a Wi-Fi-t, a notebook-omon létrehozott virtuális router-en keresztül megosztva a netet, de hosszú távon majd kell egy rendes router, mert ez nem biztos, hogy teljesen biztonságos. Addig gondoltam beállítom manuálisan, de szerintem ez egy bug, hogy lokálisan mindig elfelejti az időt a bekapcsolás után. Persze lehet, hogy mivel nincs benne elem ez így "természetes", de akkor meg a koncepció a hibás, mert az sem normális, ha elvárják, hogy állandóan be legyen kapcsolva a lejátszó.

De ha azt mondjátok, hogy ez nálatok is így van, akkor nem csinálok nagy ügyet belőle.

(#1058) c4 válasza SunMount3r (#1057) üzenetére


c4
őstag

Kapcsold ki az automatikus dátumot, nincs neten.
Léptesd az időzóna beállításához, ott keress egy "GMT+02:00" várost, és jó lesz kikapcsolás után is.

(#1059) SunMount3r válasza c4 (#1058) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pedig úgy van minden beállítva ahogy írod eddig is, mégis elállítódik... :F

(#1060) c4 válasza SunMount3r (#1059) üzenetére


c4
őstag

Akkor passz. Kérdezz rá a gyártói fórumban, vagy ha itthon vetted, a lejátszósoknál.

(#1061) SunMount3r válasza c4 (#1060) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Feltettem a kérdést a Futeko fórumon. De tőled/tőletek kérdezem, hogy nektek is ezt csinálj, ha manuál állítjátok be az időt?

(#1062) c4 válasza SunMount3r (#1061) üzenetére


c4
őstag

Nálam nem csinálja ezt ki-bekapcsolás után. Megtartja a beállítást.

(#1063) Joshi válasza SunMount3r (#1061) üzenetére


Joshi
titán

Nekem megmarad a manuálisan beállított idő, viszont most megint nem tudom állítani az Advance Opción belül a Video colorspace & HDMI deep color-t.

Ezt az üzenetet dobja, pedig amikor frissen tiszta telepítéssel újraraktam az 1.0.5-ös fw-t akkor tudtam módosítani.

(#1064) SunMount3r válasza Joshi (#1063) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hát ez érdekes, maguktól megbolondulnak a lejátszók egy idő után? :F

Amúgy a Futeko-n válaszolt már egy tag, hogy neki is ugyan úgy visszaállítódik az idő. Akkor ez biztosan bug, de lehet nem mindenkinél jelentkezik és miért nem?

(Szerintem te is írd meg a fórumukra a hibát amit tapasztalsz.)

(#1065) Joshi válasza SunMount3r (#1064) üzenetére


Joshi
titán

A felbontás meg őúáű fórumtársnak állítódik el minden alkalomkor. :D Sajnos én nem tudok olyan szinten angolul hogy fórumokba írkáljak.

(#1066) Vincent45 válasza Joshi (#1065) üzenetére


Vincent45
tag

Igen sajnos így van. Az angol tudásom nekem is gyér ahhoz,hogy elmagyarázzam a Futekon a problémámat.

(#1067) nadtom válasza c4 (#1056) üzenetére


nadtom
tag

Akkor csak a Q10pro a megfelelő választás!!! :))

(#1068) nadtom válasza Joshi (#1065) üzenetére


nadtom
tag

Ha leírod ide magyarul amit szeretnél a futeko-ra írni, lefordítom angolra.

(#1069) SunMount3r válasza SunMount3r (#1064) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Most írták a Futeko fórum-on, hogy a lejátszónak nincs is belső órája és mindig a netről kell szinkronizálni. Akkor ahhoz képest fura nektek meg miért marad úgy manuálisan is. :F

(#1070) Joshi válasza SunMount3r (#1069) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam és tényleg nincs belső órája a lejátszónak, kihúztam a hálózati kábelt és nekem is csak vonalakat mutat, a beállításokban pedig 1970. január. 1-et. Akkor nálad nem fér hozzá az internethez az indítást követően, szóval én ott keresném a hibát. Mondjuk az is érdekes hogy ha nincs belső órája a lejátszónak, akkor minek a manuális beállítás. :DD

(#1068) nadtom köszi a lehetőséget de én biztosan nem fogok regisztrálni ez miatt, főleg úgy hogy másoknak meg "tökéletes" a lejátszója. :R

[ Szerkesztve ]

(#1071) c4


c4
őstag

Kíváncsiságból előkapartam a sublót mélyéről 2 valós 24p-s filmet.
Bekapcsoltam a 24p-t a lejátszón... és szerintem ricegés-röcögés nélkül mentek.
Custom 1.0.5. FW.
Tehát: ha valós 24 képkockás a film, lehet nyugodtan 24p módban nézni.

(#1070) Joshi:

Nem értem, ő be van regisztrálva a futeko fórumra, neked ide kéne leírnod a hibajelenséget, vagy privibe, aztán nadtom interpretálja külföldiül a Futeko fórumra, ha válaszolnak, feltételezem arról is értesít majd... :)

[ Szerkesztve ]

(#1072) SunMount3r válasza Joshi (#1070) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor legalább ennek a végére jártunk. :) (Amúgy én még direkt nem kötöm még netre, írtam is miért, majd ha meglesz a router akkor mehet.)

(#1073) Joshi válasza SunMount3r (#1072) üzenetére


Joshi
titán

Ez is valami. :D

(#1071) c4 én úgy értelmeztem hogy csak lefordítja nekem. :U

(#1074) nadtom válasza Joshi (#1073) üzenetére


nadtom
tag

Nem tudtam, hogy nem vagy regisztrálva a Futeko-n, természetesen beírom a saját nicknevem alatt is ha akarod.

(#1075) Joshi válasza nadtom (#1074) üzenetére


Joshi
titán

Köszi a lehetőséget, majd összeszedem a gondolataimat és írok egy PÜ-t. :R

ui.: igazából ez a Himediának egy lehetőség, hogy emberek időt és energiát ölnek az esetleges javításba. :B :(((

[ Szerkesztve ]

(#1076) blakey


blakey
titán

Hamarosan jön az új frissítés. :)
Ha minden igaz, ez már tartalmazza a javításokat, nincs röcögés, kadenciahelyes lejátszás minden anyag esetén, stb, de ez még béta, tesztelés alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1077) szrobert válasza blakey (#1076) üzenetére


szrobert
tag

Szuper, reméljük megoldja a problémákat...

(#1078) csabi63 válasza blakey (#1076) üzenetére


csabi63
senior tag

Fel merted rakni?

(#1079) blakey válasza csabi63 (#1078) üzenetére


blakey
titán

Nem raktam fel, csak olvastam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1080) blakey válasza blakey (#1076) üzenetére


blakey
titán

Ezt tartalmazza:
1. LED display showing"----" fixed
2. The box die in certain time when play HDR fixed

Szóval még lehet várni, hogy javítsák a dolgokat, de dolgoznak rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1081) csabi63 válasza blakey (#1079) üzenetére


csabi63
senior tag

Gondoltam. :) Csak dolgozzanak nyugisan és precízen, nem kell semmit elkapkodni.

(#1082) c4 válasza csabi63 (#1078) üzenetére


c4
őstag

Szerintem nem szűnt meg vele a rici-röci, de nem tiszta telepítéssel tettem fel.

(#1083) blakey válasza c4 (#1082) üzenetére


blakey
titán

Nem szűnt meg, még csak azt a két dolgot javították amit előzőleg írtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1084) c4 válasza blakey (#1083) üzenetére


c4
őstag

Ja, bocsi, a changelogját nem néztem. :B
Nálam a play áruház elérhetetlensége miatt állandóan felugrott egy figyelmeztetőablak vele.

(#1085) Mulholland válasza blakey (#1080) üzenetére


Mulholland
tag

No, lehet hogy akkor ez megoldást jelent majd az én problémámra. H kikapcsolásnál többször égve marad a kijelző és visszakapcsolni sem tudom, csak ha kihúzom.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1086) SunMount3r válasza blakey (#1076) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hát ezek közül egyiket sem tartalmazza, csak azt a 2 másik apróságot... :(

Pedig már megörültem, hogy javították is a stutter-t.

Mondjuk gyanús volt, hogy az 1.0.5 után ilyen hamar kint volt... Szerintem én várok a "nagy" update-re...

[ Szerkesztve ]

(#1087) Joshi


Joshi
titán

Na megint tesztelgettem a lejátszót és lehet hogy megint rájöttem valami "anomáliára", ami lehet hogy nem is az. Ugye panaszkodtak arra, hogy a lejátszó megváltoztatja a beállított felbontást minden újraindulást követően. Nálam van egy Onkyo 636-os erősítő a körben, és ha elsőre a Q5 Pro van elindítva majd az erősítő, akkor minden esetben visszaáll a lejátszó felbontása 1080i@60Hz-re. Ha viszont a Q5 Pro-t kapcsolom be utoljára, akkor minden esetben megmarad az előzőleg beállított felbontás és frissítés akár 2160p 60Hz is. Nálam az ARC (CEC) ki van kapcsolva és nem szoktam használni.

Aztán ugye panaszkodtam arra, hogy nem működik a Video colorspace & HDMI deep color beállítás. Na ez csak 1080-as felbontás mellett állítható de ott pl a YCbCr420 8bit és 10bit-re azt írja, hogy csak 4K50 és 60Hz-en választható. Rákötöttem direktben a lejátszót a TV-re, de úgy sem tudom változtatni 2160p-ben a YCbCr420 8bit-et. Előfordulhat, hogy a TV 2160p felbontás mellett csak a YCbCr420 8bit-et képes kezelni. Erre vonatkozó infót nem találtam a TV-ről a neten.

Aztán amikor direkt rákötöttem a lejátszót a TV-re a HDMI 2-es foglalatra, egyszerűen nem tudtam átváltani 2160p50 és 60Hz-re, max a 2160p30Hz-et engedte. Átdugtam a HDMI kábelt a HDMI 1 foglalatba és ott már engedte a 2160p60Hz-et is. Azért fucsa a dolog, mert a PC-ét be tudom állítani HDMI 2 és HDMI 3 foglalatban is 2160p60Hz-re hiszen ilyen felbontáson szoktam játszani is. Ráadásul a TV specifikációja is a HDMI 2/3-ra írja az összes frekit.

Utolsóként egy kérdés. Ha a Kodit nem használom, akkor az auto frekiváltás működik az 1.0.5 fw-vel a gyári lejátszón? A 24p lejátszás be van pipálva és azzal nincs is semmi gond, de 25/29,970/50 az nem működik. Semmilyen Patch nincs feltéve.

(#1088) blakey válasza Joshi (#1087) üzenetére


blakey
titán

Erősítő beállításait nézd át, mert valószínűleg nem tud átváltani és emiatt lesz 1080i/60, passtrough legyen a HDMI. ARC, CEC más-más dolog és semmi köze a felbontás váltásához, legalábbis ahhoz amit írsz.
Szerintem használd egyelőre a 4:4:4/10 bites beállítást.

Egyelőre patch nélkül nem működik a frekiváltás, de ha a motion resolutiont bekapcsolod és atv-den jól működik az interpoláció akkor nem lesz olyan zabaró a frekiváltás hiánya, addig amíg nem csinálják meg normálisan, nem kapcsolom be még 24p esetén sem, mert a "microstutter" zavaróbb tud lenni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1089) Joshi válasza blakey (#1088) üzenetére


Joshi
titán

"Erősítő beállításait nézd át, mert valószínűleg nem tud átváltani és emiatt lesz 1080i/60, passtrough legyen a HDMI."
Hogy tudna átváltani az erősítő ha be sincs kapcsolva, szerintem nem jól értelmezted amit írtam. Az erősítő természetesen Trough beállításban van, de bekapcsolva teljesen jól működik.

"de ha a motion resolutiont bekapcsolod és atv-den jól működik az interpoláció akkor nem lesz olyan zabaró a frekiváltás hiánya"
Hol találom a motion resolutiont? :U

(#1090) blakey válasza Joshi (#1089) üzenetére


blakey
titán

Jól értelmeztem, a helyedben átnézném az erősítő beállításait.
Az Imprexnél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1091) Joshi válasza blakey (#1090) üzenetére


Joshi
titán

"Az Imprexnél."
És ez mi akar lenni? :B

ui.: esetleg a motion resolution-ra valami? :D

(#1092) Vincent45 válasza blakey (#1090) üzenetére


Vincent45
tag

Nálam is passtrough a beállítás mindig is az volt. A lejátszó önállósítja magát.

(#1093) blakey válasza Vincent45 (#1092) üzenetére


blakey
titán

Oké, elhiszem. Szerencsére nálam nincs ez a gond. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1094) Joshi válasza Vincent45 (#1092) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy írtam nekem csak akkor állítódik el a lejátszóban beállított felbontás, ha a lejátszót kapcsolom be elsőre. Neked van erősítő a körben?

(#1095) Joshi válasza Joshi (#1094) üzenetére


Joshi
titán

Leesett hogy neked is van erősítőd, de a biztonság kedvéért vedd ki a körből és próbáld meg direktben rákötni a TV-re. Ha úgy is elmászik a beállított felbontás és freki, akkor a lejátszó a ludas. ;)

(#1096) blakey válasza Joshi (#1091) üzenetére


blakey
titán

Képjavító és válaszoltam a kérdésedre. :)
Imprex beállításainál van a mozgásjavítás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1097) Vincent45 válasza Joshi (#1094) üzenetére


Vincent45
tag

Igen van egy Denon AVR-X1200W.

(#1098) Joshi válasza blakey (#1096) üzenetére


Joshi
titán

B@szki úgy kell kódolni a válaszaidat. Most a lejátszóról beszélsz vagy a TV beállításairól? Még mindig nem tudom mi az az Imprex. :(

(#1097) őúáű Próbáltad úgy hogy legutolsóként kapcsolod be a lejátszót? És a direkt TV-re kötésnél is produkálja a jelenséget? Fontos hogy az erősítőt kizárd a körből, különben nem fogod megtudni hogy mi okozza a galibát.

(#1099) Mulholland


Mulholland
tag

No, most megvárom az alternatív firmware-t :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1100) SunMount3r válasza Joshi (#1098) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A lejátszó menüjében az Advanced->PQ alatt van, az az Imprex (a Himedia saját képjavítója).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.