Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) SunMount3r válasza Chrys_ (#749) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Most már figyelni fogok erre is, de ritkán volt még garis dolgom, az sem webshop-os. Elég sok volt a megtudakolni, egyeztetni való a garis ügy körül, úgyhogy e felett valahogy átsiklottam...

Amúgy gondolom meg valahogy az is bennem volt, hogy ahonnan szoktam venni a cuccokat, ott a számlán részletesen szerepel még a termék széria száma is. Kerestem is tegnap a Futeko-s számlán, aztán látom, hogy hopp-kopp...

Amúgy: ugye nem baj, ha vannak más file-ok és mappák is a pendrive-on a rámásolt firmware mellett?

(#752) blakey válasza SunMount3r (#751) üzenetére


blakey
titán

Nem baj, menni fog a frissítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#753) bigdigit


bigdigit
addikt

23.976 frame skips and microstutters sajnos még mindig jelen van.Mintha néha egy pillanatra belassulna a cucc.Így tudnám legjobban leírni.

(#754) blakey válasza bigdigit (#753) üzenetére


blakey
titán

Patch fent van? A firmware nem tartalmazza, még.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#755) kezo0 válasza blakey (#754) üzenetére


kezo0
addikt

De mi ez a patch, és hol van? Korábban utaltál rá, hogy ennek a felrakása után nem akart elindulni nálad a box. Végül hogy oldottad meg?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#756) bigdigit válasza blakey (#754) üzenetére


bigdigit
addikt

Nincs patch.Ami volt és találtam korábban az csak a Kodihoz volt szerintem.

(#757) blakey válasza bigdigit (#756) üzenetére


blakey
titán

Akkor olvassátok figyelmesebben a futeko forumát, van a belső lejátszóhoz is patch

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#758) SunMount3r válasza kezo0 (#755) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Itt a patch, Wrapper-el és Himedia player-el működik amúgy. Én még nem próbáltam, most raktam csak fel a firmware-t, de csak akkor rakom fel, ha szükség lesz rá. Az új firmware-ben egyébként elméletileg már működik az autó freki váltás 23.976/24/25 fps esetén, a patch csak 29.97/59.94 fps-hez kell már. De azt ígérik ezeket is javítják majd a következő firmware-ekben. (Forrás: Futeko fórum).

Szek.: (#757) blakey->Megelőztél... :U

[ Szerkesztve ]

(#759) blakey válasza SunMount3r (#758) üzenetére


blakey
titán

Wrapper nélkül is működik, ezt a wrapper dolgot ne úgy kezeld mint egy lejátszót, csak ahhoz kell, hogy Kodiból elindítsa a belső lejátszót. Aki nem használja a Kodit annak zavaró lehet a "wrapperezés". :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#760) kezo0 válasza blakey (#757) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, de arra nem feleltél, hogy ennek a telepítése után lett-e majdnem tégla a boxodból, és végül hogy tudtál kikeveredni ebből.

nlpK: Köszi neked is. Mivel később bekerül a gyári fw-be is, egyelőre nem kísérletezem vele. Úgyis főleg csak 24p-s anyagaim vannak.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#761) SunMount3r válasza blakey (#759) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Tisztában vagyok már vele mi a Wrapper, de lehet kicsit tényleg félreérthető amit írtam, annak aki még nem.Szóval pontosítok akkor: Kodi alól Wrapper-el (ami a Himedia lejátszót nyitja) és a csak a Himedia lejátszóval is működik. (De most már ne csűrjük, csavarjuk, ennél pontosabb fogalmazás nem kell... :N )

(#762) blakey válasza kezo0 (#760) üzenetére


blakey
titán

Nem, én ezt még nem tettem fel, csak frissítés után fogom feltenni.Most értem haza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#763) kezo0 válasza SunMount3r (#761) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk az érdekes is lenne, ha Kodi alól wrapperrel menne, de csak magában a HiMedia lejátszójával nem menne. Hiszen Kodi alól a wrapper a HiMedia lejátszóját indítja el. ;)
Bocs, hogy tovább csűrtem. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#764) blakey válasza kezo0 (#763) üzenetére


blakey
titán

:K
Pontosan emiatt felesleges a "wrapperezés", egyértelmű, hogy megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#765) SunMount3r válasza kezo0 (#763) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Épp azért fogalmaztam így, hogy tiszta legyen annak is "aki nem érti még mi a Wrapper" és félreértené, hogy csak "simán" a Himedia lejátszóval működik... Ehh, egy felesleges új kérdést és egy választ akartam megspórolni, de úgy tűnik erre ez lett belőle... :N :D

(#766) nadtom


nadtom
tag

Valaki próbálta már az új firmware-t? Mik a tapasztalatok? Én csak jövő héten jutok oda, hogy feltelepítsem, de kíváncsian várom a fejleményeket. :K

(#767) nadtom


nadtom
tag

"Is it just me seeing them or there are still microshutters with the new firmware? :\
And as I see HiMedia didn't states that it is fixed they say "improved". Sad

Actually they are even more noticeable now then before. Maybe it's just this video I will try another one later."

Szóval a "dadogás" nem múlik el a frissítés után, sőt a fenti kommentelő szerint még jobban észrevehető... :F

(#768) kezo0 válasza nadtom (#767) üzenetére


kezo0
addikt

Én pedig azt kérdezem, hogy miért van (és lesz ebből a fw-ből is pár napon belül) OTA frissítési lehetőség, ha a futeko is mindenképpen a pendrive-os, hátul pöcök-benyomós frissítést javaslja...?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#769) bigdigit válasza nadtom (#767) üzenetére


bigdigit
addikt

Kb ugyanezt írtam én is és 2160/60p-ről nekem nem vált 24p-re a gyári lejátszó.Eddig viszont legalább az váltott.

(#770) c4 válasza bigdigit (#769) üzenetére


c4
őstag

Tedd vissza a régi FW-t, ha az jobb neked.

(#771) bigdigit válasza c4 (#770) üzenetére


bigdigit
addikt

Az automata váltás nem izgat csak reagáltam.A dadogás az viszont egy lejátszó esetén olyan mint autónak a darabos benzin.

(#772) c4 válasza bigdigit (#771) üzenetére


c4
őstag

A dolog nem szokatlan. Kijavítanak 1 hibát, lesz 5 új helyette. :D
Minden márka, minden készülékénél így van. :)

(#773) LógaGéza válasza Mulholland (#750) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából menüből lehet frissíteni úgy, hogy megmaradjon minden... Az más kérdés, hogy mennyire ajánlott :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#774) csabi63 válasza kezo0 (#768) üzenetére


csabi63
senior tag

Azért nincs OTA, mert hivatalosan a Himedia még nem tette közzé a frissítést. Majd ha kiteszik a weboldalukra, onnantól lesz OTA is.
A Futeko pedig, mint a Kínán kívüli legnagyobb forgalmazó, mindig pár nappal előbb kapja meg a frissítéseket. Ez gyakorlat, nem egyedi eset. Hogy miért a pöckös megoldás? Hát nyilván mivel nincs még OTA, az kiesik. És biztonságosabbnak ítélik, mint a gépre másolva frissíteni. Valami oka biztos van, én nem tudom mi.

(#767) nadtom Ezt a "dadogás" dolgot én nem látom/hallom. Nem is tudom, mit akar ez jelenteni. Sorban nézem dél óta az 1080p sorozatokat, de semmi galibát nem tapasztaltam.

Más. Most vettem észre, hogy már mókolás nélkül is van 1080p felbontás YouTube-on. (FHD képernyőn.) Íme.

(#775) kezo0 válasza csabi63 (#774) üzenetére


kezo0
addikt

Pont nem az volt a kérdés, hogy miért nincs OTA, hanem az, hogy egyáltalán miért VAN/LESZ ilyen lehetőség, ha a futeko a pöckös, "tiszta" telepítést ajánlja. Mindig azt ajánlják. De ha az OTA nem olyan jó, kevésbé megbízható stb., akkor egyáltalán miért van ilyen lehetőség a gyári felületbe beépítve? Ezt akartam kérdezni (és szerintem ezt is kérdeztem...).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#776) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Hát, állítólag most a felirat kezelésen is javítottak ilyen hibát, de nekem most is, ugyan úgy, azoknál a bizonyos videóknál még mindig elcsúsznak a feliratok. A többi videónál meg teljesen rendben vannak. :F És a Himedia lejátszón belüli menet közbeni átidőzítés sem segít, mert kb. 5 percig még jó, utána megint el kezd csúszni. Marha jó... PC-n MPCHC-val játszva pedig teljesen rendben van a felirat. Ezt nem igazán tudom összerakni, hogy miért lehet... :(

(#777) SunMount3r válasza kezo0 (#775) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez kb. olyan, mint a Win7->Win10 upgrade. Lehet, lehet így is, van akinek semmi gondot nem is okoz, de mindig biztosabb a friss install.

(#778) csabi63 válasza kezo0 (#775) üzenetére


csabi63
senior tag

Szerintem ez elég nyilvánvaló. Nem mindenki fórumlakó, rengeteg embernek fogalma nincs a letölthető frissítésekről. Hírből sem hallott a recovery-ről, pendrive-ról feltolt update.zip-ről, menüből való frissítésről. Az OTA viszont mindenkinek kiböki a szemét. Csak rányom bármilyen laikus, és el van intézve. Hát ezért van beépítve. Valamint azért, mert a Himedia figyel a vevőire. Egy mezei dzsunka cég biztos nem kedveskedik ilyesmivel.

Hogy a Futeko mit erőltet, az más kérdés. Nem tudom elképzelni, hogy bármi gond lenne az OTA frissítéssel. Ajánlják a recovery-t, mert az a tuti. Csak a user-nek kényelmetlen, mert taccsra teszi a beállításait, törli a telepített app-okat. De nekik jó, mert a user minden szemetét, belebarmolt hülyeségeit is lenullázza, így kevesebb lesz a hiba miatt reklamáló ember.

(#779) nadtom válasza csabi63 (#774) üzenetére


nadtom
tag

A nagyobb méretű mkv file-oknál 15-20s-ként olyan, mintha megállna egy pillanatra a lejátszás, alig észrevehető de zavaró, ezt neveztem el dadogásnak. :K
Ez csak a kép esetén látható a hang rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#780) Joshi válasza nadtom (#779) üzenetére


Joshi
titán

A dadogás az több apróbb megállás, ez inkább akadás mert csak egyszer egy pillanatra jelentkezik. Egyébként én is észrevettem, habár én még nem frissítettem a lejátszót.
Számomra nem teljesen tiszta hogy most akkor mit frissít az új Firmware. A 23,976Hz natív lejátszás lett megoldva, de a microstutter ahogy nevezi a Himedia az egyenlőre nem? És az automatikus frekiváltás az működik? Vagy az sem? És mindez hol? A Kodi lejátszójában vagy a gyári lejátszóban? Esetleg mindkettőben?

[ Szerkesztve ]

(#781) kezo0 válasza Joshi (#780) üzenetére


kezo0
addikt

A firmware frissítése a Kodi saját lejátszójára sosem vonatkozik, ahhoz semmi köze a HiMediának. Az egész Kodi csak egy extra androidos app, amit - néhány más app mellett - előre telepítenek a boxra, mondhatni, szívességből, mert azt úgyis elég sokan telepítenék maguknak. De magát a Kodit egy teljesen más fejlesztői gárda fejleszti. A HiMedia firmware-jei pedig rendszerint a Kodiból elérhető legfrissebb stabil verziót (ami most épp a 16.1-es) szokták előtelepíteni. Viszont ahhoz nincs köze a HiMedia firmware-jének, hogy ez a Kodi verzió épp mit tud vagy mit nem... A wrappert épp azért mellékelik, hogy a Kodiból is el lehessen indítani a saját lejátszójukat, ha valaki úgy szeretné.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#782) Joshi válasza kezo0 (#781) üzenetére


Joshi
titán

Ok ezt sejtettem de azért biztos ami biztos megkérdeztem. És a lényegi kérdésemre van válaszod?
"Számomra nem teljesen tiszta hogy most akkor mit frissít az új Firmware. A 23,976Hz natív lejátszás lett megoldva, de a microstutter ahogy nevezi a Himedia az egyenlőre nem? És az automatikus frekiváltás az működik? Vagy az sem?"

(#783) kezo0 válasza Joshi (#782) üzenetére


kezo0
addikt

Arra még sajna nincs érdemi válaszom, mivel én még nem tettem fel az új firmware-t.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#784) SunMount3r válasza Joshi (#782) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Már írtam róla: Az új firmware-ben egyébként elméletileg már működik az autó freki váltás 23.976/24/25 fps esetén, a patch csak 29.97/59.94 fps-hez kell már. De azt ígérik ezeket is javítják majd a következő firmware-ekben.

Továbbá: a micro stutter a Futeko-s infók szerint, csak az eltérő képfrissesség miatti stutter-re hozott most javítást és a meggyező fps-s lejátszás esetén még nem javították. Viszont, már azt is megoldották, de ebbe a firmware-be már pont nem fért bele időben és a következőbe rakják majd bele (állítólag).

Illetve, amire itt is sokan panaszkodtak: a jelszavas SMB elérés már a wrapper-el is lehetséges, ez benne is van az új fw-ben...

(Forrás: Futeko fórum)

(#785) SunMount3r válasza SunMount3r (#784) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ja és azt is írják, hogy -állítólag- csak nagyon kevés embernél jelentkezik a stutter (nálam se, legalábbis ahogy meg tudom állapítani), de azért javítani fogják.

(#786) bigdigit


bigdigit
addikt

Ezt a mostani wrappert nem is értem. 1.03 esetén triviális volt az install uninstall. De most ilyen nincs is és nálam Kodi alól nem is indul a gyári lejátszó. Hogy kell most beállítani? Egyébként igaz sokat nem volt időm nézni de lehet Kodi esetén nincs is dadogás csak a gyárin.

(#787) Warlordkill


Warlordkill
csendes tag

A kijelzőt lehet állítani ,vagy csak az időt mutatja ?

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#788) blakey válasza bigdigit (#786) üzenetére


blakey
titán

Menü megnyomása (vagy Enter hosszan nyomva tartva) után kiválasztod, hogy mivel szeretnéd indítani, eddig is megvolt ez a lehetőség annyi különbséggel, hogy automatikusan a belső lejátszóra küldte a parancsot.

Kodi alatt nincs dadogás, szép, folyamatos a lejátszás, legalábbis eddig nem találkoztam vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#789) SunMount3r válasza bigdigit (#786) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pedig az új firmware-ben előre van telepítve. Hogyan frissítettél?
Ha app-ként megnyitod a wrapper-t akkor lehet választani, hogy a Kodi lejátszója maradjon, vagy váltson a Himedia-ra.

(#790) blakey válasza SunMount3r (#789) üzenetére


blakey
titán

Így van, gondolom még tovább fogják fejleszteni, de jó így is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#791) Mulholland


Mulholland
tag

Hát az új Firmware-rel nem lett több a támogatott formátumok száma, továbbra is vannak olyan blu-ray iso anyagaim, amelyeket nem ismer fel. Az új Wrappert nem teljesen értem. Ha nem állítottam be samba jelszót, akkor minek kell felhasználó nevet meg jelszót beállítanom benne?

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#792) blakey válasza Mulholland (#791) üzenetére


blakey
titán

A támogatott formátumok listája így is elég széles. Attól, hogy nem mennek bizonyos iso-k az nem feltétlenül a lejátszó hibája. Értem én, hogy másik lejátszóval megy, de ez nem sokat jelent. Minden formátum támogatottsága a "szabványos" megoldásokra vonatkozik. Nálam van olyan ISO amit az A-400-as Popi el sem indított, nem a lejátszóra fogtam hanem az ISO készítőjére, Q10 Pro-n vígan megy. Ehhez hasonló problémák minidg is lesznek, megszokott, bejáratott "gyártóktól" kell beszerezni vagy reménykedni, hogy jó lesz.

A második kérdésedet nem értem, de majd ránézek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#793) c4 válasza Mulholland (#791) üzenetére


c4
őstag

"továbbra is vannak olyan blu-ray iso anyagaim, amelyeket nem ismer fel."

Custom, vagy nem gyári lemezkép esetén nem garantálja semelyik gyártó, hogy a házi kreációk működni fognak. A szabványokat veszik alapul a médialejátszók. Az ilyen lemezképek remuxolva biztos menni fognak.

(#794) Joshi válasza Mulholland (#791) üzenetére


Joshi
titán

Blakey véleményével én nem értek egyet, mert ha 5 lejátszóból 4 elindítja az adott állományt, akkor nem hinném hogy az anyaggal lenne gond. A Sony fényképezőgépemmel készített AVC 1080p anyagot felismeri a Q5 Pro, de ha BDMV mappastruktúrában vannak az mts fájlok akkor nem hajlandó elindítani. Vannak érdekes dolgok, most inkább a fontosabb dolgokat javítsák aztán bízom benne hogy idővel ezek a hibák is orvosolva lesznek.

(#795) c4 válasza Joshi (#794) üzenetére


c4
őstag

"felismeri a Q5 Pro, de ha BDMV mappastruktúrában vannak az mts fájlok akkor nem hajlandó elindítani."

Ha önmagában lejátssza a fájlt, akkor csak a BD struktúrával lehet a gond.

(#796) Joshi válasza c4 (#795) üzenetére


Joshi
titán

Egy az egyben átmásoltam a Sony fényképező által készített BDMV mappát a vinyóra mindenféle mókolás nélkül. Ha a BDMV mappán kívül létrehoztam egy akármilyen nevű pappát, akkor több mélységből is simán lejátssza ugyan azokat az mts fájlokat. Szerintem a BDMV mappa név miatt valami metaadatot keres és talán ezért nem akarja lejátszani. Más lejátszóknál ez nem gond.

(#797) c4 válasza Joshi (#796) üzenetére


c4
őstag

Kodi alól, a Kodi lejátszójával biztos nem fog fájlmódban elindulni. A lejátszó saját felületéről már nem emlékszem, hogy a megy-e, vagy ott is csak iso-ban indítja el a lejátszást.

Szóval a fájlszerkezetet csomagold át iso-nak.

(#798) Joshi válasza c4 (#797) üzenetére


Joshi
titán

Se Kodi sem pedig a gyári lejátszója nem indítja el. Nem mondod hogy BD mappa struktúrából nem indítja el a fájlokat. :Y

[ Szerkesztve ]

(#799) c4 válasza Joshi (#798) üzenetére


c4
őstag

A Kodi biztos nem indítja, be kell lépkedni a mappákon a videó fájlig...
A BD liszenszdíjas, ugye...

(#800) Joshi válasza c4 (#799) üzenetére


Joshi
titán

Arról beszélek hogy még úgy se hajlandó elindítani az mts fájlokat. :(

ui.: lassan jön le az új Firmware, ha lejött kipróbálom azzal is hátha.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.