Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) emre33 válasza Joshi (#1599) üzenetére


emre33
addikt

Pontosan!
Remélem értitek már!
2160p 50 és 60 hz esetén le levált 24hz-re de RGB-re kapcsol, 444 helyett.

Jó angolos leirhatna az angol forumba.

Ilyen szintű medialejátszó igen is NE RGB módba váltson le automatikus módba.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1602) blakey válasza Joshi (#1599) üzenetére


blakey
titán

Oké, én is leírom, a forrásanyagok 24p-k? Ha igen akkor azért lesz RGB, pl. És ez írta is, hogy 50/60Hz esetén tökéletesen működik.

(#1601) emre33
Na erről van szó, a lejátszó rosszul kapcsol át, de én eddig nem ezt olvastam ki a leírásokból, hanem, idézem "Ha a lejátszót 2160p 50 vagy 60Hz-re állítjuk, akkor minden forrásanyagnál RGB-ét tol a lejátszó" és ez azért nem ua. jelenti.

Tehát a lényeg az, hogy 2160p/24Hz forrás esetén, ha a lejátszó beállított felbontása 2160p/60Hz akkor a lejátszó rosszul azonosítja a színteret és RGB-re vált YCbCr 4:4:4 helyett.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1603) Joshi válasza c4 (#1600) üzenetére


Joshi
titán

Ne értetlenkedj. :B

(#1602) blakey te se értetlenkedj, 4:4:4-nek minden esetben működnie kellene, de 2160p 50 és 60Hz-nél csak RGB van lejátszó oldalról. Pont moaz előbb linkelted a táblázatot. Teccik érteni? ;]

"Tehát a lényeg az, hogy 2160p/24Hz forrás esetén, ha a lejátszó beállított felbontása 2160p/60Hz akkor a lejátszó rosszul azonosítja a színteret és RGB-re vált YCbCr 4:4:4 helyett."
Pontosan erről beszélünk, szóval ez a lejátszó hibája. Komolyan mondom csak ezért rendeltem az Amlogicos lejátszót, hogy megtudjam azzal mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1604) emre33 válasza blakey (#1602) üzenetére


emre33
addikt

És egy BD filmhol RGB?

RGB nem egyenlő 420 -val!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1605) blakey válasza Joshi (#1603) üzenetére


blakey
titán

Csupán kihagytad, hogy a forrás 24p-s lenne. Ami lényeges szempont és nem minden forrásanyagra vonatkozik. 50/60Hz esetén jó. Szóval te nem fogalmaztál pontosan, mielőtt elkezdenéd …

(B)(#1604) emre33 (/B)
Elég hülye kérdés, ilyet senki sem állított, kihagytátok a 24p-t mint lényeges "összetevőt". Emiatt keletkeztek félreértések.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1606) Joshi válasza blakey (#1605) üzenetére


Joshi
titán

Értsd már meg hogy teljesen mind1 hogy milyen a forrás, ha a lejátszó 2160p50 vagy 60Hz-re van állítva, akkor kizárólag RGB-ét tol ki magából. Ne haragudj de ezt nem tudom konkrétabban leírni. :B

(#1607) blakey válasza Joshi (#1606) üzenetére


blakey
titán

[link]
Nem egészen ez a meglátása, döntsétek el, hogy mit akartok, én tudom, hogy miről írok, le is írtam, ezt kell megírnotok a Himediának.
Kapcsold ki a 24Hz-et és máris 4:2:0 lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1608) emre33 válasza blakey (#1607) üzenetére


emre33
addikt

24p/25p filmeket ha 50/60hz beállítás mellett csakis RGB beállítás mellett nézheted. Ha ezt nem érted te bajod. Létező legnagyobb hiba.

Én látom mi a különbség, VTEN lejátszóm is van szerencsére.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1609) Joshi válasza emre33 (#1608) üzenetére


Joshi
titán

A hiba tény, de ha 2160p30Hz-re állítod a lejátszót, akkor már van 4:4:4. Szóval nincs dráma, csak hiba. :DD

(#1607) blakey de miért kapcsolnám ki a 24p-ét? Hozzáteszem hogy a 4K 24p nem feltétlenül szükséges, ugyanis nincs. Ezt csak megemlítjük mi 4K tulajok hogy itt valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#1610) blakey válasza emre33 (#1608) üzenetére


blakey
titán

Bakker, én értem, azt írtad, hogy 50/60Hz és anyag esetén hibátlan, akkor most mi az igazság? Milyen források esetén vált RGB-re.
Ahhoz, hogy segíteni tudjanak minden apró részletet pontosan kell leírnod, elég hiányosan fogalmaztok emiatt akadhatnak félreértsek. Soha nem használtam RGB-t és nem is fogok. Pontosan le kell írni, hogy milyen a lejátszó alapbeállítása, milyen forrás esetén mire vált, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1611) c4 válasza emre33 (#1608) üzenetére


c4
őstag

És a VTEN-en hogy nézel HDR 10 bites 60p filmet? :DDD

(#1612) Joshi válasza blakey (#1610) üzenetére


Joshi
titán

Már egyszer leírtam: (#1606)

De leírom pontosan: Ha a lejátszó felbontása és frekvenciája 2160p50 vagy 60Hz-re van állítva, akkor kizárólag RGB a kimenet legyen a film 23,976/24/29,970/30/50/60 fps.

[ Szerkesztve ]

(#1613) blakey válasza Joshi (#1609) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki és nézd még, hogy mire vált, ennyi. Ha nem RGB-re akkor közelebb vagyunk a válaszhoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1614) blakey válasza Joshi (#1612) üzenetére


blakey
titán

Akkor te tényleg nem érted, sajnálom, én értem, emre33 le is írta és abból kiindulva nem az amit te állítasz.
"Kicsit teszeltem:
- 2160P 60hz mellett a menüben inaktív! Tehát YCbCr
- 24Hz opció bekapcsolása mellett lejátszás közben lehet állítani. Tehát RGB van.
- 24Hz opciót kikapcsolva 23,976 és 25fps és 30 fps filmnél is inaktív a menüpont a TV-n. Tehát YCbCr
"

Szerintem ennek itt légyen vége, dobjátok össze a tapasztalataitokat és írjatok még a futeko.com-rá, hogy iktassanak be valami kapcsolót, mert az nem egészséges ha RGB-ben mennek az anyagok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1615) Joshi válasza blakey (#1614) üzenetére


Joshi
titán

Konkrét példával élek, remélem így már érthető lesz a bug. Ráadásul itt még tetőzik a bug abban is, hogy a példában szereplő 4096x1716_24fps_AVC_Elysium_trailer_4K.mkv esetén mindig visszaáll a lejátszó az eredetileg beállított 2160p60Hz-ről 2160p30Hz-re. :DDD

A példánál kikapcsoltam a lejátszóban a 24Hz-et, de bekapcsolva is ugyan ez a helyzet. Egyébként minden képsebességű filmnél csak RGB van ha a lejátszót 2160p50 vagy 60Hz-re állítom.

Mediainfó a filmről:

[ Szerkesztve ]

(#1616) blakey válasza Joshi (#1615) üzenetére


blakey
titán

Szuper, akkor az van, hogy 2160p/30 Hz és 8 bit konkrétan a képen látható anyag. Egyébként amikor 2160p/60Hz-re állítod akkor mit ír ki az erősítő? Tehát csak a menü esetén minden megfelelő az info alapján?
Ezeket a képeket nyugodtan hozzáfúzheted a hsz-hez amit majd elküldtök a futeko-hoz, mert ezt el kéne küldeni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1617) Peat76


Peat76
őstag

Nekem pl. most raktam fel a 1.0.7-et és a beállítás 2160p 60hz, 10 bit, 4.2.0, auto hdr...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1618) Joshi válasza blakey (#1616) üzenetére


Joshi
titán

Érdekes módon a lejátszó menüjének display infóját az erősítő csak a saját mátrix kijelzőjén mutatja, de ott csak a felbontás és a freki látható más infó nem (ezek természetesen stimmelnek). Ha elindítok egy filmet akkor az alábbi képen látható Input és Output infó látható. Az erősítő egy Onkyo 636-os.

(#1617) Peat76 indíts el egy filmet és egyből nem az lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#1619) blakey válasza Joshi (#1618) üzenetére


blakey
titán

A fó gond, hogy nincs frekiváltás, 24fps az anyag, a lejátszó meg 30 fps-en tolja, az meg hab a tortán, hogy valamiért RGB-re állítja. Egy dolgot még kipróbálhtasz. Kodival vagy SPMC-vel próbáld ki úgy, hogy telepítve van a HiMedia switcher Add-on, akkor vajon jól vált frekit? Minden jó lesz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1620) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Eddigi tapasztalatok az új FW-el:

1. HD MKV (most csak azt teszteltem) microstutter megszüntetve.

2. A "Black area ghosting"-ot szerencsére -ahogy láttam-, ki tudták javítani (szerencsére írtunk egy páran a Futeko-nak az ügyben (én is az itteni szkepticizmus ellenére) és úgy tűnik, bevált). : =+1 :)

3. Ez már nem az a Ghosting probléma, de: (Azért a fekete túlsúlyos/sötét jelenetekkel még mindig nem vagyok annyira (teljesen) kibékülve, lehetne kevésbé zajos és a fekete is feketébb (jó, oké, most jöhet megint, hogy "LCD LED, mit vársz?!", de mint kiderül az itt lehurrogott 2.-pontos ghosting-ra is ezt írtátok és mint kiderült, mégis javítani lehetett az új fw.-ben), de az se mondom, hogy 100% nekem van igazam (pedig Samu a TV és nem is "szürkés" LG...)... =-1

Bonus: Szerintem az Imprex-ben, (közepes/jó forrás esetén) mind két zajszűrést bőven elég Low-on hagyni, ez kiszűri a túlzott és felesleges "Filmgrain"-t, igaz simít és elmos is egy picit, de még tűrhető kompromisszum... SD, full zajos anyagoknál, meg mehet High-ra, de ezt mindenki tudja és ízlése szerint... :)

[ Szerkesztve ]

(#1621) nadtom


nadtom
tag

Felraktam én is az 1.0.7-es verziót OTA firssítéssel. Talán még szebb lett a kép, mint volt, de már nem tudom eldönteni, mert eddig is szuper volt. :)) Simábbnak tűnik a lejátszás mondhatnám úgy is, hogy folyamatosabb.

A 24p akkor most be kell kapcsolni, vagy még mindig kikapcsolva kell hagyni? (1080p esetén)

Én is azt látom, hogy sötétebb részeknél kicsit "szöttyös" a kép, vissza kellett venni a kontrasztból.

Az lehet állítani, mint a Kodi-ban, hogy a Media Player hol keresse a feliratot?

Update: ha kikapcsolom a 24p-t nem szöttyös a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1622) emre33 válasza nadtom (#1621) üzenetére


emre33
addikt

24p esetén a tv- hdmi feketeszint állítás probáld meg.

Ez az RGB hiba,,..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1623) SunMount3r válasza emre33 (#1622) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Írtam már amúgy, hogy 24p mód (és 23.976fps) esetén, 1080p-n és alatta nincs HDMI feketeszín állítási lehetőség, tehát elvileg ilyenkor működik és ycbcr van...

(#1624) Beni2360 válasza blakey (#1480) üzenetére


Beni2360
félisten

még megvárom a Nexbox A95X-et. - szerintem nem fogsz tőle elájulni a maga 70 gr súlyát is figyelembe véve. Mi van ebbe építve? Hosszú távon mit fog produkálni,
A MINI MX III 17 dkg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1625) blakey válasza Beni2360 (#1624) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, megnézem. Nem a súly számít, elég ha mindent visz, már az is dicséretes, hogy ennyiért ilyen tudásút lehet kapni. Csodát nem várok semmiképp sem. Egyébként mostanság kezdem értékelni az ATV4-et, ennyire stabil lejátszó nagyon kevés van, ha van egyáltalán, amit tud azt maximálisan tudja. Nincs frekiváltás, de a tv-m ezt vissza tudja számolni, innentől kezdve nincs semmi probléma a mozgással. Ha valamit a rovására lehetne írni az a kis mérete és nem lehet külső eszközt csatlakoztatni, nekem ez nem gond, de másnak az lehet ill. a frekiváltás hiánya ha olyan a megjelenítő vagy olyan beállításokat alkalmaz amelyek nem teszik lehetővé az akadásmentes lejátszást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1626) RedCat válasza blakey (#1625) üzenetére


RedCat
senior tag

Milyen tv-d van? MElyik tudja ezt és melyik nem? Pl egy JU7000 Samsung meg tudja oldani?

(#1627) nadtom válasza emre33 (#1622) üzenetére


nadtom
tag

Nekem annyira nem hiányzik a 24p, kikapcsoltam így szebb a kép. A projektoron is lehet hdmi feketeszintet állítani?

(#1628) blakey válasza RedCat (#1626) üzenetére


blakey
titán

Sony W75C, próbáld meg te is, kapcsold be az interpolációt a neked megfelelő értékre, nálam a Tiszta az ami interpolációt +BFI-t alkalmaz valamint bekapcsoltam a Filmmódot és így nagyon jól "megoldlja" a kadencia problémát, emellett nincs szappanopera hatás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1629) Széna Tom


Széna Tom
csendes tag

Boldog Ünnep és tengermély tiszteletem a fórumtársaknak!

Sikerült az összes hozzászólást elolvasnom, ezért ma ennek tiszteletére volt egy kis tűzijáték.
Sokat tanultam, amit köszönök és néha jókat derültem is a félreértéseken. :)

Engem egyébként borzasztóan bosszant, hogy úgy hoznak forgalomba egy készüléket, hogy nincs magyar nyelvű használati utasítása. Üzembe helyezési van, de használati nincs. Így az itt is kérdőjelekkel futó Imprex és társairól nem tudunk részletesebb dolgot. Említettem a forgalmazónak, de nem hatódtak meg.

Egy érdekes problémám van, amivel nem hiszem, hogy találkoztatok, mert vagy belső vinyót vagy nas-t használtok. Én jelenleg belsőt és egy külsőt is párhuzamosan. A gondom pedig, hogy attól függően, hogy melyiket sikerül először felpörgetnie, annak függvényében osztja ki az sda és sdb-ket. Tehát valamikor a belső valamikor a külső vinyó. Ez kodi elérési útnál az izgalmas. Próbáltam már keresgélni a neten, de nem igazán találtam a megoldást. A himedia zárt fóruma meg még - mondjuk úgy - kiforrás alatt.

Ha van ötlet, akkor köszönettel veszem. Jóccakát :R

(#1630) blakey válasza Széna Tom (#1629) üzenetére


blakey
titán

Ez Kodi probléma sajnos nem tudja fixen kezelni, a belső lejátszó fixen kezeli ha jól emlékszem, ki van osztva mindegyiknek egy címke.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1631) kezo0 válasza Széna Tom (#1629) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, üdvözlünk a klubban!
Ami a magyar nyelvű leírás hiányát illeti, azzal teljes mértékben egyetértek. Annál is inkább, mivel ezt tudtommal törvény írja elő.
Ami az sda-k és sdb-k változó kiosztását illeti, én pont pár napja figyeltem fel erre, amikor az új fw telepítése után egy darabig még benne volt a pendrive az USB-csatlakozóban. A frász jött rám, amikor azt láttam, hogy a Kodi nem találja a belső HDD-n levő filmek elérési útját... Aztán rájöttem, hogy a bedugott pendrive miatt megváltoztak az eredeti elérési utak. Kihúztam a pendrive-ot, és minden helyreállt. Ez egy elég idegesítő Android "feature", és nem tudom, van-e rá olyan megoldás, ami fixálná egyes meghajtók elérési útját. Ha van, engem is érdekelne.

blakey: Biztos, hogy ez a Kodin múlik? Nekem az, hogy mikor melyik meghajtóból lesz sda, sdb stb., inkább az Android sajátosságának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1632) Széna Tom válasza blakey (#1630) üzenetére


Széna Tom
csendes tag

blakey: Köszi a választ.
Azért gondolom, hogy a készülék baja és nem a Kodi-é, mert a laptopon hálózati meghajtóként csatlakoztatva van mindkét vinyó és már a Q10 indulásakor látom ezeken a hálózati meghajtókon, hogy néha megcserélődtek.

Ha valaki nagyon unja magát és kíváncsi a jelenségre és rádug egy külső merevlemezt és beszámol a tapasztalatáról, akkor megköszönöm.

(Közben látom kezo0 megerősítését a témában)

[ Szerkesztve ]

(#1633) blakey válasza Széna Tom (#1632) üzenetére


blakey
titán

Android hiba, de a Kodit kérdezted. Belső lejátszó jól kezeli.

(#1631) kezo0
Kodira kérdezett rá, ezért írtam Kodit, de majd a másik lejátszóval is megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1634) c4 válasza kezo0 (#1631) üzenetére


c4
őstag

Ha minden igaz, és jól silabzáltam, akkor erre a kérdésre itt a megoldás. És Linux, ill. Android probléma... A meghajtók betűjele a felpörgési sorrend szerint lesz kiosztva.

[ Szerkesztve ]

(#1635) Széna Tom válasza c4 (#1634) üzenetére


Széna Tom
csendes tag

Köszi, igen ez lesz a bajság. Rápillantok majd mélyebben, csak most épp szervízben a cucc, recseg a bal analóg kimenete :(

(#1636) Peat76


Peat76
őstag

Anomáliák...
Frissítettem 1.0.7-re de mégis talál a Q10pro-m még újabb firmware-t OTA-n, az aktuális 190824 azonosítóval rendelkezik ugye, ezt nyomógombos frissítéssel tettem fel, viszont ugyanazzal a dátummal talál egy 190825-öt, frissítettem erre de semmi de újra indítás után nem változik semmi, megint megtalálja a még újabbat! Nem is értem, ez most mi akar lenni? Valakinek hasonló?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1637) c4 válasza Peat76 (#1636) üzenetére


c4
őstag

Ez mondjuk nem készülék anomália...

A Futeko fórumán már jelezték. Szerintem figyelmen kívül hagyható, míg nem tisztázódik, hogy esetleg nem-e valami félreértés az egész... De ha sok ideje, kedve van valakinek, tesztelgesse , hátha talál valami különbséget a 2 FW közt...

[ Szerkesztve ]

(#1638) Peat76 válasza c4 (#1637) üzenetére


Peat76
őstag

Van egy színtér opció, 4.2.2 de se Rgb, se ycbcr, ez mi a manó?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1639) c4 válasza Peat76 (#1638) üzenetére


c4
őstag

Nem tudom, minek a 4:2:2. Valójában 4:2:0-án kívül gyári forrás nincs.

(#1640) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Tesztelgetem a lejátszót én is, egy WDTV Live az ellenfele...
Először is itt is írtátok, de én is azt tapasztaltam, hogy olyan mintha a Q10 képén egy szürke szűrő lenne...
A fekete nem fekete, olyan mint amikor a képnek magas a feketéje, katyvaszosak a sötét részek...
A tévé (50W750) beállításával kell mókolni, hogy ugyan olyan szép legyen a képe, mint a WDTV képe alapból.. Ugyanakkor a WD alapból olyan képet játszik le, hogy hozzá sem kell nyúlni a tévé beállításaihoz, úgy jó a kép ahogy van...
24p működik rendben, igaz csak FHD anyagokkal próbálgattam..
Ez a szürke viszont nagyon zavar...
HDR10, YCbCr 8Bit-et használok, próbáltam más beállításokat is, a képen változást nem tapasztaltam...
Próbáltam HDMI kábelt is cserélni, ugyanaz...
Egyébként mintha az 1.03 -as firmwernél ez nem lett volna, utána történt valami...

Ti mit gondoltok?
Üdv!

(#1641) blakey válasza szrobert (#1640) üzenetére


blakey
titán

FHD tv-n minek használsz HDR10-et? Állitsd Auto-ra, YCbCr 4:4:4 10 bitet válassz, nálam nincs szürkeség, valószínűleg a korábban kitárgyalt RGB-re váltás miatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1642) szrobert válasza blakey (#1641) üzenetére


szrobert
tag

Kipróbáltam, ugyan olyan így is...

(#1643) blakey válasza szrobert (#1642) üzenetére


blakey
titán

Ha van kedved kisérletezgetni akkor nézd meg még 1X az 1.0.3-as firmwarrel éesetleg Kodival, SPMC-vel vagy bármilyen másik lejátszóval, hogy úgy milyen a kép. Imprex beállításaihoz hozzá nyúltál? Én már megnéztem egy-két filmet, hozzányúltam az Imprexhez, megnéztem a tv beállítasit, mindent úgy használok ahogy kell és nem tapasztalok szürkeséget. Este megint megnézem, de nagyon jónak találom a képminőséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1644) szrobert válasza blakey (#1643) üzenetére


szrobert
tag

Pont ezt kezdtem el amit írtál..
Képjavító kikapcsolva, KODI lejátszás is ugyan olyan szürke volt...
Most megnézem 1.03-al..

(#1645) kezo0 válasza c4 (#1637) üzenetére


kezo0
addikt

Az OTA verzió már a legutóbbi fw-frissítéskor is más verziószámot kapott, de ettől még ugyanarról a firmware-ről van szó. Ha valaki már telepítette pendrive-ról, akkor nem kell az OTA-val foglalkozni. Valamiért mindig úgy oldják meg, hogy az OTA verziószámának legutolsó számjegye 1-gyel több, mint a pár nappal korábban elérhető nem OTA-verzióé. De ennek a telepítése után is az eredeti, 1-gyel kisebb végű fw lesz a boxon.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1646) blakey válasza szrobert (#1644) üzenetére


blakey
titán

Akkor a tv-nél a feketeszint rosszul van beállítva, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1647) szrobert válasza blakey (#1646) üzenetére


szrobert
tag

Ugyan az a beállítás mindkét HDMI csatlakozáshoz, egyiken a Q10 másikon a WD....
Minden alap szinten, direkt azért, hogy lássam mi a helyzet...
Egyébként mikor bemenetet választok a tévén, már akkor látszik ez a szürkeség....
Amelyik bemenetre a Q10-et dugom, az alapból szürkés...Nem tudom mi lehet...

[ Szerkesztve ]

(#1648) emre33 válasza szrobert (#1647) üzenetére


emre33
addikt

Felbontás mennyire van állítva Q10-en?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1649) szrobert válasza emre33 (#1648) üzenetére


szrobert
tag

1080p 60

[ Szerkesztve ]

(#1650) emre33 válasza szrobert (#1649) üzenetére


emre33
addikt

1080p 24hz be tudsz állítani fix-en? Ha igen probáld meg így.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.