Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) szrobert válasza blakey (#1900) üzenetére


szrobert
tag

Igen, akkor biztos a kábel, pedig úgy emlékeztem, hogy mindenhol gigabites van, de akkor mégsem...

(#1902) G-Bali válasza csabi63 (#1888) üzenetére


G-Bali
senior tag

Uhh, kérnénk testet ;)

(#1903) SunMount3r válasza csabi63 (#1888) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Minden rendesen működik rajta, nincs pointer lag, akadás vagy ilyesmi? És az IR learning funkció is rendesen működik?

Köszi!

(#1904) blakey válasza SunMount3r (#1903) üzenetére


blakey
titán

Lag semmiféle képpen nincs, minden funkciója működik, legalábbis nálam és ugye tanítható alap funkciókra, ha valakinek szüksége van egy TV bekapcsolására vagy hangerő állításra. Rendesen működik, de ezeket már írtam, szerintem, de várjuk meg a kérdezett válaszát is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1905) csabi63 válasza G-Bali (#1902) üzenetére


csabi63
senior tag

Out of the box működik, de semmivel nem tud többet, vagy jobban, mint a harmad pénzért vett elődje. Jobban néz ki, jobban össze is van rakva, de pl. a gombjai ugyanúgy kattognak, mint a büdzsé légegérnek. Egyébként teljesen rendben van. Egérkurzor nem ugrál, nem akad, gépelés kényelmes. Jó használni.

A tanítható dolgokról nem nagyon tudok mit mondani, mert nem akarok kiváltani vele semmit. A Q10 Pro mellé vettem, pont. Az IR learning mindenesetre működik. Az A.I. Power gombra betanítottam a bekapcsolást, mert a "rendes" power gomb csak kikapcsolni hajlandó a box-ot, be nem. A betanított power gomb meg csak bekapcsol, ki nem. Tisztára mint az előző légegerem. A bekapcsolást akkor átraktam a tévé távjára. Marad is, mert ez a tanított power elég furán viselkedik. Teljes rálátás kell neki, míg a rendes gombokat lényegében mindenhonnan érzékeli a box. Az meg nálam a soundbar mögött van, és helyhiány miatt ott is marad. Csak a STB tetejére tehetném, az meg elég meleg szabadon is. Van még egy 3. opció is, bekapcsoláskor kimászok a fotelból. De az nem fog megtörténni.
Ezen a bekapcs mizérián kívül elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#1906) blakey válasza csabi63 (#1905) üzenetére


blakey
titán

Az nem azért kattog, mert gagyi. A Logitech Harmony 50e-s billentyúi is kattognak, állítólag így van megoldva, hogy tartós legyen.

Azért nem kapcsolja be, mert az USB nincs áram alatt, ha be akarod kapcsolni akkor az infrát kell betanítani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1907) SunMount3r válasza blakey (#1906) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor az IR-es bekapcsoló gomb ki és bekapcsolásra is működik, ha a Box távirányítójáról tanítom be?

Néztem róla egy pár review, de kicsit összezavartak az infók, hogy akkor menet közben lehet 2 féle preset között is váltani? Pl. Megtaníthatom a TV és erősítő hangerőszabályozását is külön-külön ugyan arra a Vol +/Vol - gombokra, amik között (mintha két külön profil lenne) lehet a jobb alsó 2 gombbal váltani? :F

Mert akkor lehet én is inkább ezt veszem a Rikomagic helyett...

(#1908) blakey válasza SunMount3r (#1907) üzenetére


blakey
titán

Igen.

Olyat nem próbáltam, de 4 eszközt lehet betanítani, ezeket lehet váltani menet közben semmi akadálya egy tanítható táv esetén, hangerő a kiválasztott eszköznél működik, nekem sem táv kiváltására van az eszköz hanem az androidos box irányítására, ahhoz nekem tökéletes.

Rikomagic melyik, hasonlóan néz ki, mint a Mele 10?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1909) SunMount3r válasza blakey (#1908) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez lenne az, bár kinézetre jobban bejön, mint a Mele és kényelmesebbek is tűnik (vékonyabb és nem olyan "lépcsős") és olcsóbb is innen, de ha jól tudom ezen csak a felső 5 narancssárga gomb IR programozható és arról sincs infóm, hogy váltogatni lehetne a preset-ek között.

De ha az IR-es bekapcsolás ki és be is működik ugyanarról a gombról, akkor már nagyon hajlok a Mele felé inkább... Jó lenne egy all-in-one távkapcs, amivel a Q10 Pro és TV távját is ki tudnám váltani.

[ Szerkesztve ]

(#1910) blakey válasza SunMount3r (#1909) üzenetére


blakey
titán

Nem tűnik rossznak, én a Mele-t már 1 évvel ezelőtt kinéztem aztán mégsem vettem meg, nemrég fent volt az aprón egy új és azonnal megvettem, nem bántam meg, nem nagy és könnyen kezelhető, a lépcsős kialakítás miatt sötétben tudod, hogy melyik oldalon vagy és itt mindkét oldalon bekapcsolható az egér, tehát fekvő állásban is egerezhetsz. Gondolom a Rikonál is hasonló lehet a megoldás, sajnos nem ismerem, lehet, hogy utána kéne nézni. Külsőleg közel állnak egymáshoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1911) SunMount3r válasza blakey (#1910) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Be tudnád valamikor fotózni a kézikönyvét és belinkelni? Biztosra akarok menni, hogy tudja e azt amit akarok tőle. Itt sajnos már nincs fent.

Köszi! :)

(#1912) G-Bali válasza csabi63 (#1905) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm, hát szerintem egy se lesz tökéletes... De taníthatóság jó dolog úgyhogy lehet erre esik a választás, a másikat meg lehet eladóm.... :F

(#1913) SunMount3r válasza blakey (#1910) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Közben megtaláltam. Kicsit másként képzeltem el a valóságban, de ezek szerint ahhoz, hogy a TV-re beprogramozott gombokat használni lehessen, előbb meg kell nyomni a TV gombot, hmm... Akkor gondolom közben meg a normál Android-os gombok nem működnek (amiket nem programoztam át) amikor TV módban van...??? :F A betanított Power gomb használatához pedig MYBox módba kell lépni?

[ Szerkesztve ]

(#1914) szrobert válasza blakey (#1900) üzenetére


szrobert
tag

Úgy volt ahogy mondtad, bent maradt egy Cat5-ös kábel, cseréltem és máris
megy 50-60 MB/s-al a másolás..

Köszi a segítséget!!!

(#1915) blakey válasza SunMount3r (#1913) üzenetére


blakey
titán

Minden úgy működik ahogy egy tanítható távon, nyilván akkor van ki/bekapcsolás ha az adott eszközt kiválasztjuk. Az androidos gombok működnek, mert nem infrán kommunikálnak, azok a gombok fognak IR-n kommunikálni amiket betanítottál.

(#1914) szrobert
:C

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1916) nadtom


nadtom
tag

Szerintetek mi lehet annak az oka, hogy letöltök egy BD 50-t azt beolvassa a Kodi feldobja a filmek közé, egy másik BD50-et meg csak a video/file/..../stream/ könyvtárból tudok csak indítani? :F
(A BD50 könyvtárban természetesen ugyanaz mindkét esetben az alkönyvtárstruktúra, BDMV és CERTIFICATE).

(#1917) Joshi válasza nadtom (#1916) üzenetére


Joshi
titán

Valószínű hogy nem szabványosan lett készítve az adott release.

(#1918) Chrys_


Chrys_
addikt

Q5Pro:
Egy darabig nem használtam a wrapper és NAS közötti problémák miatt, de az új FW-rel már működik. Viszont a filmek indítása KODI alól wrapper-rel érdekes: film a NAS-n, play-t nyomok, elindul a wrapper, de ugyanaz a kép fogad, mint régen. Valami Himedia player felirat a bal felső sarokban, és alatta egy bazi nagy fekete kép (a régi hiba). Itt nyomok egy vissza gombot, kilép a KODI-ba, ahol középen írja, hogy ha vége a filmnek, nyomjak OK-t. OK után viszont elkezdi a filmet lejátszani :) Néha előfordul, hogy csak második indításra sikerül, de minden esetben elindul valahogy. A NAS-n nincs engedélyezve a guest (nem is lesz), működik a hozzáférés a rendes login-nal is ilyen módon. Remélem lesz még jobb is, de így már elfogadható.

(#1919) c4 válasza Chrys_ (#1918) üzenetére


c4
őstag

Nem tapasztalok ilyen gondot . A Kodi segédablaka valóban felugrik, ami jelzi, hogy elindul a külső lejátszó. A 14.1-es Kodinál ez még nem ugrált fel feleslegesen. Lehet a NAS-od alvó üzemmódban van, ilyenkor lassabb lesz a lejátszás indítása, mert meg kell várni, míg "felébred". Esetleg hálózati probléma miatt áll fenn a lassú kommunikáció.

(#1920) blakey válasza Chrys_ (#1918) üzenetére


blakey
titán

Wrapperben add meg a felhasználónevet és a jelszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1921) Chrys_ válasza c4 (#1919) üzenetére


Chrys_
addikt

A NAS always on. A KODI a Q5P-n talán a 16.1 Jarvis.

A wrapper-ben meg van adva a login, másképpen nem is menne szerintem normál loginnal, emiatt kellett volna a régebbi verzió esetén a guest-t engedélyezni a NAS könyvtárára.

[ Szerkesztve ]

(#1922) c4 válasza Chrys_ (#1921) üzenetére


c4
őstag

Egy "tiszta telepítéssel" megpróbálkoznék a helyedben. De a routert előtte újraindítanám... (reset nélkül)

A kis segédablak mindig fel fog ugrálni, beteges Kodi perverzió. :)

[ Szerkesztve ]

(#1923) blakey válasza Chrys_ (#1921) üzenetére


blakey
titán

Szerintem kommunikációs hiba van nálad, én is NAS-t használok, de első indítás után megy a film, nem kell kilépni meg vissza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1924) Chrys_


Chrys_
addikt

Router restart volt már más okból kifolyólag, az biztos nem segít. A browser és a filmlejátszás is megy gond nélkül. A reinstall-t lehet kipróbálom valamikor, bár szerintem akkor nem csak KODI reinst lesz, hanem valahogy teljes reset megy a Q5Pro-ra. Itt is van recovery boot, mint az androidos telefonoknál, ahol mehet egy full wipe?

(#1925) c4 válasza Chrys_ (#1924) üzenetére


c4
őstag

A hálókártya és a DC aljzat közt van a "reset" gomb. Egy meghajtó gyökerébe bemásolod a feltelepíteni kívánt FW-t.

A készüléket kikapcsolod, reset gombot benyomod fogpiszkával vagy gemkapoccsal és nyomva tartod, a készüléket bekapcsolod, megjelenik az android robotocska, ekkor elengedheted a reset gombot.

Minden beállításod és adatod törlődni fog.Érdemes lementeni a médiatárat például...

(#1926) Széna Tom


Széna Tom
csendes tag

Ha nem látogatnátok a himedia.hu oldalt, akkor FYI (izgalmas hírek)
Idézném:
"A Q10 Pro és Q5 Pro modellekre várhatóan 1 hónapon belül megérkezik az Android 7 béta verziója, majd kicsit később a hivatalos is – tudtuk meg ma Amszterdamban az IBC 2016 kiállításon a HiMedia standján.

Rákérdeztünk a NETFLIX-re is, hiszen a processzor tartalmaz mindent, ami a szolgáltató számára a biztonságos streameléshez kell. Kiderült, hogy minden készen áll a szoftver oldaláról, folyamatban van a NETFLIX-től a minősítés megszerzése, így igen valószínű, hogy a legjobb minőségű NETFLIX szolgáltatás is használható lesz előbb-utóbb a Himedia Pro modelljein.

Többen kérték, hogy szeretnének leírást olvasni az Imprex képjavítás beállítási lehetőségeiről, hiszen a pár szavas angol funkciónevek nem sokat árulnak el. Ígéretet kaptunk rá, hogy hamarosan kapunk részletese leírást, illetve az új kezelőfelületen a rendszerben is megtalálható lesz. Ráadásul lefordíthatjuk magyarra, így a menüben is lehetőség lesz magyarul megjeleníteni mindent."

Jófejek, hogy meghallgatják a nép akaratát, igényét és lépnek is. Respect :C

(#1927) Joshi válasza Széna Tom (#1926) üzenetére


Joshi
titán

És miért jó nekünk az Android 7 egy médialejátszónál? A Netflix jó dolog, de tudtommal magyar vonatkozás nem nagyon van (felirat formájában se).

(#1928) kezo0 válasza Joshi (#1927) üzenetére


kezo0
addikt

Az utolsó pár hozzászólást érdemes elolvasni: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1929) Joshi válasza kezo0 (#1928) üzenetére


Joshi
titán

Elolvastam, és? :U

[ Szerkesztve ]

(#1930) kezo0 válasza Joshi (#1929) üzenetére


kezo0
addikt

Ott írják, hogy nemrég számottevően bővült a magyar nyelvű tartalom a Netflixen. Köszönöm, hogy elismételhettem. :P

Az viszont engem is érdekelne, hogy egy médialejátszó szempontjából milyen konkrét előnyökkel járhat majd egy újabb Android rendszer. Én inkább arra tippelek, hogy eleinte pont, hogy inkább hibákat fog eredményezni, mondjuk a Kodi működésében. Aztán majd arra fogunk várni, hogy javítsák a Kodit, aztán egy új fw-re fogunk várni (mondjuk arra most is...), aztán egy új Androidra fog mindenki izgulni, ami alatt megint nem fognak rendesen működni bizonyos dolgok, és így tovább, és így tovább...
Milyen jó is lenne, ha egyszer valami KÉSZ lenne, és működne, nem pedig állandóan valaminek a javítására kéne várni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1931) Joshi válasza kezo0 (#1930) üzenetére


Joshi
titán

A netflixes fórumon megnéztem a belinkelt listát és ott pont nem ezt láttam, aztán lehet hogy valamit benéztem. :B

(#1932) c4 válasza kezo0 (#1930) üzenetére


c4
őstag

Ne is reménykedj... Ha kijön az új modell, azt fejlesztik. És biztos ki fog jönni. :)

(#1930) kezo0:

Emlékeim szerint pécsi egyetemistákkal fordíttat a Netflix, így a feliratok száma biztos folyamatosan nő. A szinkronok más kérdés, az drágább, mint egy felirat.

[ Szerkesztve ]

(#1933) kezo0 válasza c4 (#1932) üzenetére


kezo0
addikt

Jaja, a "pécsi" egyetemistás hírt én linkeltem be a Netflixes topikba. De nem Pécs, hanem Szeged. :)
[link]

(Szóval azt mondod, karácsonyra érkezik a HiMedia Q10 Ultra Pro 8K? :P )

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1934) csabi63 válasza c4 (#1932) üzenetére


csabi63
senior tag

Az egyetemistáknak nyilván van/lesz fontosabb dolguk is. Ráadásul olyat is fordítanak, ami megy a tévében szinkronizálva. Mire odáig jutnak, hogy premiert kellene fordítani, már az is 5 éves lesz. Ők meg nyugdíjasok.
A Nugátot meg nem is értem. Nem telefon ez, nincs más dolguk a lejátszóval?

[ Szerkesztve ]

(#1935) Joshi válasza kezo0 (#1933) üzenetére


Joshi
titán

Ez nagyon tetszik a cikkben:
"Pedig a Netflix hazai használói már régóta várják a magyar feliratokat, mert így az angolul nem beszélők (például a gyerekek) nem tudják használni."
Mintha csak a gyerekek nem tudnának angolul. :DD Pont néhány napja diskuráltunk erről a témáról BBécivel (mármint a szinkron és felirat jelentőségéről), akit érdekel itt olvashatja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1936) nadtom válasza Joshi (#1927) üzenetére


nadtom
tag

Én sem fogom feltelepíteni az biztos. Most végre minden jól működik, nem bántom a rendszert. :K

(#1937) SunMount3r válasza kezo0 (#1933) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Debreceni egyetemistákkal is igazán fordíthatnának... :U :D

(Amúgy tényleg ezt a "jön az új modell" témát miért kellett felvetni, hol van ez írva?! :F )

(#1938) c4 válasza SunMount3r (#1937) üzenetére


c4
őstag

Miért. szerinted nem csinál a Himedia az életben több lejátszót? Egyébként ott volt a "ha". Feltételes mód.

(#1939) SunMount3r válasza c4 (#1938) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ne is reménykedj... Ha kijön az új modell, azt fejlesztik. És biztos ki fog jönni.->Csak ez a mondat volt nekem így kora reggel kicsit értelmezhetetlen, de már kisilabizáltam mire értetted.

Az ezzel kapcsolatos fenntartásokat a jelenlegi modelleknél, osztom az előttem szólóval (bár nem vagyok egy nagy Android guru), remélem ezért nem kezdődik előröl a fw mizéria és még valami jó is kisül belőle...

(#1940) c4 válasza SunMount3r (#1939) üzenetére


c4
őstag

A médialejátszós öreg rókák már rég rájöttek, ha nincs olyan számukra fontos dolog beépítve egy-egy új FW-be, akkor akár ki is hagyják. Volt olyan,hogy a Dune lejátszómon antiknak számító FW futott. Tök felesleges lett volna frissítenem, minden jól ment, amit használtam.

(#1941) Gtaati válasza blakey (#1868) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Csatlakoznek en is az ftp megoldast hasznalok koze. Segitseget szeretnek kerni, mert egyenlore nem boldogulok vele. Az altalad linkelt alkalmazast felraktam a Q10 pro-ra. Beallitottam h indoljon a boxal, felhasznaloinev user, jelszo nincs, igysem megy ha allitok valamit akkor sem. A pcn a totalcommanderben hoztam letre ftp kapcsolatot de akarmivel akarhogy probalkozom csatlakozaskor a kovetkezo hibat kapom:Kapcsolathivasi hiba.

Nem tudom mivel lehet a gond totalcommanderben hasznaltam mar ftp kapcsolatot es nem volt vele gond...

Koszonom!

(#1942) blakey válasza Gtaati (#1941) üzenetére


blakey
titán

Nyomtál egy Start Server-t az app indítása után? Az nem elég, hogy elindítod, első alkalommal nyomni kell neki egy Sttart Server-t a felső sávban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1943) Gtaati válasza blakey (#1942) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Igen!:) Fut az ftp server. Most kodi feluleten beluli fajlkezelovel masolok smb-vel. Ez mukodik, igaz12-13 megaval pedig minden gigabites. Majd az utp kabeleket atnezem.... Ftp-vel nem jutottam elorebb.

(#1944) blakey válasza Gtaati (#1943) üzenetére


blakey
titán

Pedig egyszerű, telepíted az app-ot, beállítod amit kell és elindítod a szervert. A gépen meg bármelyik programmal ami FTP-t is kezel, beírod a megfelelő adatokat, tehát ip- cím, portnak beírod a 12345-őt és active módban legyen, tehát ne passzív legyen a csatlakozás, ennyi. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1945) Gtaati válasza blakey (#1944) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Érem és én is így gondolom. De valamiért nem jó! Xboxhoz stb is csináltam már korábban ftp-t és jó volt. Köszi amit linkelte néztem már korábban is, annyi hogy totalcommandernél nem találtam olyan lehetőséget ahol port beállítást megadhattam volna, lehet ez a probléma.

(#1946) blakey válasza Gtaati (#1945) üzenetére


blakey
titán

12345 nélkül nem fog menni, kell a port mindenképp, alaphelyzetben a 21-est keresi, de nem ott van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1947) Joshi válasza Gtaati (#1945) üzenetére


Joshi
titán

..."annyi hogy totalcommandernél nem találtam olyan lehetőséget ahol port beállítást megadhattam volna, lehet ez a probléma."
Ezt külön engedélyezni kell a TotalCommanderben, legalábbis szerintem.

(#1948) csabi63 válasza Gtaati (#1945) üzenetére


csabi63
senior tag

Ajánlom a Filezilla progit. Beírod az IP-t, a Port-ot, és kész.
Mondjuk ez a vánszorgás kissé meglepett. Oké, hogy drót nélküli átvitel, de ennyit tud az Airdroid is.

(#1949) Gtaati válasza Joshi (#1947) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! Ezt nem tudtam, kiprobalom koszonom!!

(#1950) Gtaati válasza csabi63 (#1948) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! Koszonom, ha nem marad mas akkor megprobalkozok majd vele! Koszonom!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.