Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) eumano válasza SunMount3r (#3991) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm, hogy te is próbálkozol!
Igen hiába teszi bele egyből a megadott időpontnál kezdi a lejátszást és nem a videó elejétől.
Vagyis ha, az 1 perces filmhez adok 2 másodpercet akkor szumma 1 perc 2 másodperces a videó de 2 másodperctől kezdi valamiért a film lejátszását az összes lejátszó. :(

(#4002) magicbox válasza SunMount3r (#3999) üzenetére


magicbox
senior tag

Ami érdekes, a felirat automatikus kódolás felismerés hiba. A legelső filmnél előjött. Akkor azt beállítottam Central Europe-ra. Azóta az összes film jó, kb. 20 filmmel próbáltam. Lehet, hogy megjegyzi?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4003) SunMount3r válasza magicbox (#4002) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, megjegyzi amire utoljára beállítottad.

(#4004) magicbox válasza SunMount3r (#4003) üzenetére


magicbox
senior tag

Akkor örülök :) Nekem így nem kell állítgatnom semmit az external feliratoknál.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4005) SunMount3r válasza magicbox (#4004) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az 20 filmnél már elég jó. Illetve furcsa, mert nekem is az 1.0.9 van fent és azért tapasztaltam már jó párszor.

Csak Subrip volt mind, vagy vegyesen?!

(#4006) magicbox válasza SunMount3r (#4005) üzenetére


magicbox
senior tag

Teljesen vegyes. Aztán lehet, hogy csak szerencse/véletlen.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4007) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Elvittem a szervizbe.
Rárakták minden gond nélkül a kék usb (c) bemenetre dugva a pendrive-ot, az 1.1-et.
Kikérdeztem azaz láttam, hogy pont ugyanúgy csinálta mint ahogyan én! Ha nem romoltam volna már ezerszer azt mondanám én vagyok a bal...! Ilyet sem látam még, hogy 5 pendrive-ot ne fogadjon el! Ahhoz már nem volt képem, hogy megkérjem az enyémet is próbáljuk ki! Sőt azt mondta a nagyon szimpatikus szervizes, hogy vigyek el egy próba készüléküket 2.0.3-as rommal. Hátha kiderül, hogy az nem fagy le. És mégis a készülékemmel van a gond. (Nem fogadtam el)Akkor lecseréli a készülékem!
Na ilyen szerviz is kevés van ahol ilyen maximálisan segítőkészek! Példa értékű! :R
Most tesztelem aztán kiderül. :)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4008) coreska válasza csocsoszán (#4007) üzenetére


coreska
aktív tag

És az nem lehet, hogy a letöltött firmwaréd volt sérült?

(#4009) SunMount3r válasza coreska (#4008) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezért kell mindig a Futeko-s link-ekről letölteni a fw-eket, mivel azok még be is vannak csomagolva egy plusz zip-fel ba, így ha hibás a letöltés, az már a kicsomagolásnál kiderül. Nem véletlenül találták ki így. :K

(#4010) csocsoszán válasza coreska (#4008) üzenetére


csocsoszán
őstag

Kérdeztem a szervizest Himedia.hu oldalról tölti ő is. Ugyanonnan többször töltöttem le.
Futeko-ra regisztráltam és onnan is letöltöttem.
Azt mondta egy "mezei" pendrive.
Szerintem hivok papot mert csoda történt. :F
Ha egy mate 8 nem fog ki rajtam(lekopogom), pedig ott vannak gázos helyzetek, ez hogyan? Csak a pen lehet....!
Na a lényeg, hogy hamarosan kiderül, hogy az ön készülékében van-e a hiba! Viszont a szervizre lehet támaszkodni!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4011) aelfwine válasza magicbox (#4006) üzenetére


aelfwine
tag

Szerencse. De majd ha jön egy UTF8 kódolású az ANSI helyett úgyis meglátod. :)

(#4012) c4 válasza aelfwine (#4011) üzenetére


c4
őstag

A beágyazott felirat mind UTF-8, a külső UTF-8-at 1 pillanat ANSI-nak kódolni, az UNICODE meg eleve nem műxik, mintegy 2 éve jeleztük. Bár azt is 1 pillanat átkódolni, ez ott érdekes, ahol az ANSI kódolás mellett nem maradnak meg az UNICODE karakterek.

[ Szerkesztve ]

(#4013) aelfwine válasza SunMount3r (#3999) üzenetére


aelfwine
tag

Az a zseniális ebben a lejátszóban, hogy teljesen kiszámíthatatlan. :D
Most pl istennek nem tudom előhozni a hibát, akkor se, ha több másodperces átfedést csinálok a feliratban... Úgy látszik, valahogy megjavítottam. :P

(#4014) aelfwine válasza c4 (#4012) üzenetére


aelfwine
tag

Én tudom, bár magicboxnak hasznos infó lehet.

Azaz ha furcsa karakterek vannak ékezetek helyett, és a HiMedia lejátszóját akarod használni, át kell kódolni a feliratot pl Notepad++ -al.

(#4015) Joshi válasza aelfwine (#4013) üzenetére


Joshi
titán

Nálam a feliratkezelésnél csak a kódolás felismerésében voltak hibák, az általad említett "átfedés" problémát én soha nem vettem észre. Hozzáteszem hogy feliratos filmet nem sokat nézek.

(#4016) magicbox válasza aelfwine (#4011) üzenetére


magicbox
senior tag

Most volt az első utf8 :) Alapvetően ansi a feliratok nagy része nálam, ezért jött ki később bug. Ezt a notepad++ dolgot már én is írtam. A wdtv-nek volt olyan időszaka amikor csak utf8-as kódolás működött.

4010 (csocsoszán)

Én ugyanúgy szívtam mint te. Majd egy órát szórakoztam míg feltettem a 1.0.9-et. A második pendrive tetszett csak neki és az is a (kék) usb3-as portról futott végig. Minden más esetben hibával leállt a telepítés.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4017) aelfwine válasza Joshi (#4015) üzenetére


aelfwine
tag

Futeko -n rengetegen jelezték a hibát, és nálam is megvolt jó ideig. Azért kiváncsi lennék, mitől múlt el, vagy hogy lehet megint előhozni.

(#4018) kezo0 válasza aelfwine (#4017) üzenetére


kezo0
addikt

Melyik firmware-en vagy?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4019) aelfwine válasza kezo0 (#4018) üzenetére


aelfwine
tag

2.0.0

(#4020) captainnemo válasza aelfwine (#4017) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Fura nekem folyamatosan jelentkezett a kimaradó feliratok probléma, gyakorlatilag nem nagyon volt olyan sorozat, film ahol ne találkoztam volna vele. Ezért váltottam MX playerre. De majd teszek egy próbát. Amúgy a 2.0.1 használom, a 2.0.3 nekem a bekapcsolt imprex alatti villogás miatt nem jó.

(#4021) aelfwine válasza captainnemo (#4020) üzenetére


aelfwine
tag

Tudsz mondani egy feliratot/release -t, ami tuti hibás volt? Lehet a film fps -e is lényeges.

(#4022) captainnemo válasza aelfwine (#4021) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Ok, ha hazamegyek megnézem, de a Split-re konkrétan emlékszem. Megtesztelem este és elküldöm. De talán inkább privátba, mert konkrét release-eket ide beírni már inkább a warez kategória.

(#4023) aelfwine válasza captainnemo (#4022) üzenetére


aelfwine
tag

Oké.

(#4024) SunMount3r válasza captainnemo (#4022) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem is elküldhetnéd. Ha emlékszel rá, hogy időben kb. hol jelentkezett akkor azt is írd hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4025) kezo0 válasza aelfwine (#4019) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem a 2.0.1 van fent, és nálam most is van olyan anyag, amelyikben kimaradnak feliratok. Ugyanezen feliratokat gond nélkül megjeleníti a Dune HD Smart D1-esem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4026) aelfwine válasza kezo0 (#4025) üzenetére


aelfwine
tag

Igen, nekem a 10 éves Denon dvd lejátszóm (xvid -et) meg a 8 éves LG bluray -em (mkv -t) is gond nélkül tudta ezt kezelni. Őskori wdtv -knél se volt ilyen gond, úgyhogy ja...

(#4027) magicbox


magicbox
senior tag

Én a KODI-val többet szívok, mint a lejátszóval, amit nagyon gyorsan beállítottam. Nekem borzasztó körülményes mind a kezelése mind a használata jukebox terén. Magyar tartalom már van már a filmeknél, nagy nehezen megfejtettem. De roppant nehézkes megtalálni bármit. Most a felhasználó felületekkel szórakozom, mert van jobb és rosszabb elrendezésű. Én a kedvencek menüt használnám, amit persze nem lehet kezdésnek állítani. Ugrálhatok oda. A Filmek mappa nekem már több mint 200 filmet tartalmaz, percekig mászkálhatok benne, lehetetlenség bármit megtalálni, aminek nem tudom fejből a címét. A fájlkezelő résznél, ahol hónap szerint vannak rendezve nálam a filmek, meg messze nem mutat annyi információt, tartalmat stb. Lehet, hogy megszokom, de azt érzem, a kevesebb néha sokkal több lenne. Rengeteg kattintgatással jutok el oda, ahova szeretnék. Szerintem az olyanoknak kezdték el a wallpaper post-ot csinálni, mint én...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4028) SunMount3r válasza magicbox (#3989) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Amúgy elméletileg ha belépsz a kezdőképernyőn a "+"-app-ba, akkor ott lehet kivenni a pipát a kezdőképernyős alkalmazásokról, amiről kivetted elvileg eltűnik a kezdőképernyőről.

(#4029) magicbox válasza SunMount3r (#4028) üzenetére


magicbox
senior tag

Már írtak ezzel kapcsolatban, hogy a 9 ikon fix, csak cserélni lehet őket. Kicseréltem, azóta nem zavar :) De azért köszönöm!

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4030) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Kész a Bug-lista első béta változata:[link] mielőtt beletenném az összefoglalóba, ha tudjátok olvassátok át és ha van kiegészítésre, javításra javaslatotok, akkor azt ide legyetek szíves posztolni.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#4031) magicbox válasza SunMount3r (#4030) üzenetére


magicbox
senior tag

"404 Not Found

Sajnos a kérést nem sikerült teljesíteni, mivel a kért adat nem létezik."

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4032) c4 válasza magicbox (#4031) üzenetére


c4
őstag

Giga bug. :D

(#4033) magicbox válasza c4 (#4032) üzenetére


magicbox
senior tag

Az :)

Viszont lehet, hogy hülyeség, de egy pozitív lista is kellene...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4034) c4 válasza magicbox (#4033) üzenetére


c4
őstag

Szerintem semmi akadálya, írd össze őket. Első pozitívum: nagy közösségi támogatás.

(#4035) SunMount3r válasza magicbox (#4031) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sorry, ez már jó lesz :U ->[link]

(#4036) c4 válasza SunMount3r (#4035) üzenetére


c4
őstag

* A FLAC 7.1-es hangsávokat csak abban az esetben játssza le a Himedia Player, ha van mellettük még egy másik hangsáv is a video file-ban.

És ha van mellette másik hangsáv szól a flac 7.1? Mert ha nem, akkor az a bug, hogy 7.1-es flac esetén nincs hang. Bár sose értettem, minek ez a flac őrület. De ez most nem érdekes.

* Ha több merevlemez van egyszerre csatlakoztatva a lejátszóhoz (külsőt és belsőt is beleértve), akkor a boot-olás után nem fix sorrendben mount-olja és nevezi el őket.

Ez sem bug, az operációs rendszer sajátossága, nem csak az android ilyen.

KODI-val kapcsolatos Bug-ok, korlátozások:
Nem Himedia kompetencia, Kodi fejlesztői fórumon kel verni az asztalt.

*Nincs igazi, grafikus DVD/BD menu, csak az egyszerűsített, úgynevezett "Lite menu", ami a Himedia Player alól érhető el.

Nem bug, nem hiányosság, a specifikációban pontosan le van írva.

*A Netflix ezeken a lejátszókon max 480p-re (SD-re) van limitálva, licencjogok hiánya miatt. (Ennek megváltozása nem is várható.)

Le is írtad a megfejtést. Licencjogi kérdés. Nem bug. Hasonló "probléma" a YouTube 4K-s videók támogatottságának kérdése.

Csak gyorsan átfutva,

(#4037) SunMount3r válasza c4 (#4036) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

És ha van mellette másik hangsáv szól a flac 7.1? Mert ha nem, akkor az a bug, hogy 7.1-es flac esetén nincs hang.-> Nem, a bug az, hogy HA nincs mellette másik hangsáv, AKKOR nem szól a FLAC 7.1-es hangsáv. Az más kérdés, hogy a "nem szól" nincsen belefogalmazva, mert szerintem ezt csak az érti félre aki direkt akarja. Az is kérdés, hogy miért "nem szól", mert szerintem azért, mert ilyenkor nem játssza le.Ha pedig nem játssza le, akkor logikus, hogy "nem szól". Eh... Sebaj, beleírom, hogy "nem szól", hogy mindenkinek világos legyen. :) :D

Ez sem bug, az operációs rendszer sajátossága, nem csak az android ilyen.-> Ok ezt nem tudtam. Máshova és más kommenttel fogom belerakni, de benne marad.

Nem Himedia kompetencia, Kodi fejlesztői fórumon kel verni az asztalt.-> Minél több helyen annál jobb. A Himedia ígéri a 17.x-re a javítást és a többi is hasznos infó lehet annak, aki a KODI-t is szeretné lejátszónak használni. Benne marad, de átkommentálom.

Nem bug, nem hiányosság-> Akkor így: "hiányosság". És máris belefér. Lehet az lenne a korrektebb, de a "korlátozás"-t kicsit erősnek éreztem. De OK, belefogalmazom másképp, de... BENNE MARAD! :D :U

Ennyire nem kell amúgy szőrszálhasogatónak lenni... :N

[ Szerkesztve ]

(#4038) c4 válasza SunMount3r (#4037) üzenetére


c4
őstag

Ezek nem szőrszálhasogatások voltak, tények.
Csak példaként említeném, hogy az Atmos hangsáv kétféleképpen van csomagolva. A TrueHD Atmos sáv tartalmazza a "core" hangot is, ilyenkor a nem TrueHD kompatibilis készülékek még kezelik a core hangsávot, tehát van hang. A másik, mikor önálló hangsávként van alkalmazva. Na ilyenkor, ha nincs mellé betéve külön ac3, dts vagy egyéb kódolású hangsáv, nuku hang. De ha van mellette, akkor sem az Atmos sáv fog szólni.

De végül is nekem tök mindegy, azt írsz bele, amit akarsz.
A licencjogi fogalom használata indokolt, nem hiányosság.

[ Szerkesztve ]

(#4039) magicbox válasza c4 (#4034) üzenetére


magicbox
senior tag

Ez jó, "nagy közösségi támogatás" :))

Viccet félretéve, ez még igaz is, mert nekem mindenben segítettek itt, és így a beállítással se kellett annyit szórakoznom.

Annak ellenére örülök, hogy azért ilyen is szerepel a bug-listában:

"A fenti lista első látásra hosszúnak tűnik, de ez még nem kell, hogy alapból elijesszen senkit. Mindenki gondolja át és mérlegelje, milyen valós elvárásai, igényei vannak a lejátszóval szemben és úgy vesse őket össze a fenti bug-listával.."

Én is több fórumot olvasgattam és nem véletlenül vettem meg, mivel a hibáival is képben voltam így nem feszülök rajta másokkal ellentétben. A hibák a 95%-a nem érint és nem is fog. Meg is lennék lepve, hogy ha egy android alapú lejátszó nem lenne bug-os. Mindegyik fóruma üvölt a hibáktól.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4040) SunMount3r válasza c4 (#4038) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az Atmos és core ésatöbbi hangsáv nem tudom most hogy jött ide. Teljesen különböző dolgokról van szó. Még 1x: A Flac 7.1-et lejátssza, de csak ha van mellette egy másik (tök mindegy milyen) hangsáv is.

És csak nem a HD felbontáshoz szükséges Netflix-es licencjog hiányáról beszélsz?! :D Az előző válaszomban direkt azért tettem "idézőjelbe" a "hiányosságot", mert gondoltam leesik, hogy így máshogy is lehet értelmezni. De OK, oda írom akkor azt is, hogy "limitációk". De ezzel megint csak a gátat duzzasztjuk, a nyugvópont helyett. (Mert gondolom neked ez sem tetszik... :D ) De mind 1, majd megtalálom a módját... (Amúgy kezdem azt érezni, hogy ez részedről nem is a fogalmak és kategóriák megnevezéséről szól, hanem úgy alapból elvetnéd ezeknek a megemlítését az összefoglalóban, amivel végképp nem értenék egyet... :N ) Ha nem így lenne akkor sorry...

(#4033) magicbox: Már meg is van említve jó néhány pozitív tulajdonság ebben a listában is (gondolom az egyértelmű, hogy nem a lejátszók direkt szapulásáért írtam meg :N ), pl. a kiváló képminőség, az, hogy a Bug-listában felsoroltakon kívül mindennel gond nélkül és akadás mentesen megbirkózik a lejátszója és hogy a KODI-t opcionálisan Jukebox-ként lehet vele használni. Sőt még az is (akinek ez valamiért fontos), hogy a KODI 16.1-nek a saját lejátszóját is teljes értékűvé lehet varázsolni egy kis mókolással. Számomra az előbbi 3 tény az, ami alapján én azt mondom, hogy az igényeimen és elvárásaimnak eléggé megfelelő a lejátszó.

Persze jöhetnek még ötletek, pl. ott van még az Android OS, webböngésző, YouTube is és miegymás... :K

(#4041) magicbox válasza SunMount3r (#4040) üzenetére


magicbox
senior tag

Képminőséggel nagyon megvett. Tény, hogy ez miatt elnéző is lettem. Viszont ez a kihagyó, egymásra csúszó felirat dolog nálam se jelentkezett. Biztos, hogy van, de én még nem láttam.

Kodi-ról már beszélni se szeretnék, csak felbosszant. Most reset-eltem le az egészet, mert fagyott, és percekig szórakozott egy infó frissítésével. Ez a skin cserélgetés megártott a lelkének :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4042) aelfwine válasza SunMount3r (#4037) üzenetére


aelfwine
tag

KODI-val kapcsolatos Bug-ok, korlátozások -at nyugodtan benne hagyhatod HiMedia problémaként, amíg olyanokról van szó, mint a HD hang hiánya: a HiMedia nem használja az SDK -t, ami dokumentált feltétele a Kodinak.

"DVD-ket alapból felezett fps-el játssza le"
Szerintem az 50fps alattiakat nem. De javíts ki, ha tévedek.

A "Cropp"-olt
Az "Crop" -olt. :)

A HD hangokról persze le kell mondanunk a 16.1-es KODI lejátszója esetén
A DTS és a DD is HD hang (meg a FLAC is).

Nincs igazi, grafikus DVD/BD menu
Kodi -val van teljes DVD menü.

Ami kimaradt:
A 23.976 3D MVC -t 2D -ben tudja csak megjeleníteni.
A FLAC -os részhez beírhatod, hogy a reklámozott 192Khz 24bit passtrought -t nem tudja, lekeveri 16 bitre.

(#4043) Joshi válasza aelfwine (#4042) üzenetére


Joshi
titán

"A DTS és a DD is HD hang (meg a FLAC is)."
Ez bizony nem igaz. A DTS-nek a HD hangja a DTS-HD Master Audio aminek a coreja a sima DTS 5.1.
A Dolby Digitálnál ez a Dolby TrueHD aminek a coreja a sima Dolby Digital 5.1.

A Flac egy veszteségmentes tömörítés, mégis mi köze van a mozis HD hangokhoz? :B Nem is használják Blu-Ray kiadványoknál.

Olvass utána mielőtt ilyeneket írsz.

[ Szerkesztve ]

(#4044) c4 válasza aelfwine (#4042) üzenetére


c4
őstag

50fps-es DVD? Ugyan merrefelé? PAL DVD, ami itthon szabványos, 25fps interlace. NTSC 23.976, szintén interlace.

(#4045) Joshi válasza Joshi (#4043) üzenetére


Joshi
titán

De már létezik DTS X és Dolby Atmos is csak hogy fokozzuk. Egyébként ezeket 3D hangzásnak hívjuk, vagyis a nézőt már felülről is érik a hangok. Gyakorlatilag egy aurát képez a néző(hallgató) körül.

[ Szerkesztve ]

(#4046) aelfwine válasza Joshi (#4043) üzenetére


aelfwine
tag

High-resolution audio

High-resolution audio, also known as High-definition audio or HD audio, is a marketing term used by some recorded-music retailers and high-fidelity sound reproduction equipment vendors.

...

File formats capable of storing high-resolution audio include FLAC, ALAC, WAV, AIFF and DSD, the format used by Super Audio Compact Discs (SACD)...

Ennyit az olvasásról.

(#4047) aelfwine válasza aelfwine (#4046) üzenetére


aelfwine
tag

Mondjuk ha azt vesszük, hogy a DD és a DTS veszteséges tömörítés, akkor ott a pont és tényleg nem HD hangok. Csak a FLAC. :)

Amúgy úgy jön a FLAC, hogy szoktak csomagolni mkv -be FLAC -ot. Filmeknél ritkán (főleg régi stereo -t), animéknél gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#4048) Joshi válasza aelfwine (#4046) üzenetére


Joshi
titán

Most mit igazoltál? HD Audio mozis körökben az általam említett formátumok, de ez ki is van emelve a megnevezésben. Ennek a 3D változatát ugyancsak megneveztem. Ha ezeket támogatja az adott hardver és szoftver akkor hurrá örülünk. ;)

"Amúgy úgy jön a FLAC, hogy szoktak csomagolni mkv -be FLAC -ot. Filmeknél ritkán (főleg régi stereo -t), animéknél gyakran."
Jól fogalmaztál, szoktak. Ez viszont messze nem egy szabvány amit kötelező támogatnia egy eszköznek.

Egyébként a DTS-HD Master Audio és a Dolby TrueHD Lossless tehát veszteségmentes.

[ Szerkesztve ]

(#4049) aelfwine válasza Joshi (#4048) üzenetére


aelfwine
tag

Téged igazollak abban, hogy hülyeséget mondtam, és a DTS és DD nem HD audio.

De milyen szabvány és milyen kötelező? Azért tegyük már ezt helyre, ez nem egy asztali bluray lejátszó. Ez egy asztali média lejátszó, ami különböző audio/video filok lejátszására való, amiknek egy kis része a bluray iso rippek, amiknek a szabványát még csak nem is támogatja teljesen menü lejátszás hiányában. És mivel ez egy média lejátszó, és nem szabvány bluray lejátszó, ezért a otthoni felhasználok körében elterjed formátum párosításokat érdemes tudnia lejátszani (és nem kötelező). Magyarul x264-265 rippeket, amiket warezolnak, mert valljuk be, 10% -ot nem ér el azoknak a száma, akik csak legálisan megszerzett tartalmak lejátszására használják. Megnéztem az ncore -on, és első keresésre 135 filmet találtam, ami FLAC hanggal jön, de ha keresgélek, lesz még több is. Ha otthon lennél az anime warez világában, akkor tudnád, hogy szinte minden bluray anime rip FLAC hanggal jön. De ha te nem is tudod, a HiMedia -nak nem árt tudni, és mivel támogatják az mkv -ba integrált FLAC -ot a lejátszójuk, tudják is.

[ Szerkesztve ]

(#4050) Joshi válasza aelfwine (#4049) üzenetére


Joshi
titán

A mozis világban bizony szabványok vannak amibe a Flac nem fér bele. Az hogy otthon ki milyen tákolmányokat készít az csak egy dolog. Szerinted a Flac -et miből készítik? Az csak úgy van? Szerinted mi az eredeti forrás?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.