Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) justaview válasza blakey (#1749) üzenetére


justaview
őstag

(#1749) blakey
(#1750) csabi63

Nagyon köszönöm a részletes válaszokat. :R

Egy főmenü, ahonnan a KODI-t indítom, még nem zavaró.
A távirányítójával azért gondolom teljes értékűen lehet kezelni a KODI-t.

Rádiós billentyűt, egeret tud kezelni (ami mondjuk nem BT-s, hanem USB portba dugható ellendarabja is van)?

Az androidos KODI tud magyarul?

[ Szerkesztve ]

(#1752) blakey válasza justaview (#1751) üzenetére


blakey
titán

Gyári távjét nem használom, de mindent kezel. Légegeret is kezel, USB-s, BT-s is működik.
Tud magyarul a Kodi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1753) justaview válasza blakey (#1752) üzenetére


justaview
őstag

Wow, köszönöm. :)

Te mit használsz hozzá?

(#1754) SunMount3r válasza blakey (#1749) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Kodi és maga a lejátszó is képes a kadenciahelyes megjelenítésre. Bocsi, de ez a KODI esetében, nem csak az Auto framerate switching Add-On-al lesz érvényes?!

(#1751) justaview: Ezeket a perifériákat tudja a felhasználói tapasztalatok szerint biztosan kezelni: [link]->persze ennél lehet jóval több is kompatibilis, de arról nincs biztos tapasztalat elérhető.

(De Minix Neo A2 légegeret semmiképp nem vegyél hozzá, mert azzal én is befürödtem :( ...)

[ Szerkesztve ]

(#1755) blakey válasza justaview (#1753) üzenetére


blakey
titán

Logitech Harmony a távom és egy légegér ami szerintem egy androidos boxhoz nélkülözhetetlen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1756) justaview válasza blakey (#1755) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. :)

(#1757) blakey válasza SunMount3r (#1754) üzenetére


blakey
titán

Ez nem változtat semmin. A Kodi tudása többnyire kiegészítőkön alapul, annyi különbséggel, hogy néhány előre telepítve van, ez még nincs, de a Himedia gondolhat egyet és testreszabja a Kodit, nem ő lenne az első.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1758) justaview válasza SunMount3r (#1754) üzenetére


justaview
őstag

Köszi az infót!

(#1759) SunMount3r válasza blakey (#1757) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Szerintem meg pont annyit változtat, hogy kadenciahelyes lesz a lejátszás KODI-n, ami alapból nem az... :D :)

(#1760) blakey válasza justaview (#1758) üzenetére


blakey
titán

Akkor nézd meg, hány kiegészítővel indul, utána írkálj ennyi hülyeséget. A Kodi lényege a sok kiegészítő, magyarul is akkor tud, ha letöltőd, stb. A DD, DTS is kiegészítő. Akkor állítottam volna valótlant ha azt írom, hogy az androidos Kodi képes a kadenciahelyes lejátszásra, de ez nem igaz, kevés lejátszónál van ez megoldva. Felesleges ezen lovagolnod, az EU-s forgalmazó biztosítja a kiegészítő elérését. Hasonlóan a wrapperhez, de azt előre telepítették, ha gondolod akkor írunk a Futekonak, hogy telepítsék a HiSwitchert is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1761) blakey


blakey
titán

Mielőtt még tovább "boncolgatnád", a hangsúly azon van, hogy képes-e a kadenciahelyes megjelenítésre, a válasz igen, a Kodi is és a Himedia saját lejátszója is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1762) SunMount3r válasza blakey (#1760) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt most kinek írtad? No mind 1, látszik...

Először is milyen konkrét hülyeséget írtam én, ami valótlan? :F Idéznéd? Az illető kérdező, kivehetően elég newbie a témához (ha másképp lenne, sorry) és gondoltam hasznos kiegészítő infó lehet a te -nem egészen teljes körű tájékoztatásod mellé- (És még konkrétabban a Q10/Q5 Pro és KODI viszonylatában, ami szintén egy külön eset). Oh, még én kérek bocsánatot, hogy pontosítani/segíteni akartam, releváns és akkurátus infó nyújtásával. (A stílusból pedig és túlreagálásokból pedig kicsit vissza kéne venned szerintem, ezt már nem először javaslom, mert ez a habitus szerintem itt és ilyen esetekben teljesen felesleges és látszik, hogy ez is csak "csípőből ment" (mellé)... Thank You. :)

[ Szerkesztve ]

(#1763) headhunter válasza c4 (#1747) üzenetére


headhunter
addikt

(#1764) blakey válasza SunMount3r (#1762) üzenetére


blakey
titán

Sorry, többet nem írok, majd te válaszolsz. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1765) blakey válasza headhunter (#1763) üzenetére


blakey
titán

Ezekkel mi a célod? Itthon is olcsóbb ill. a Futekotól is olcsóbban rendelhető. Nem értem minek máshonnan rendelni drágábban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1766) SunMount3r válasza blakey (#1765) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Kupon kóddal, lehet olcsóbb, mint a Futeko-ról. De továbbra is kérdés, hogy a GB-n EU/Int-es e, no meg a gari...

(#1767) headhunter válasza blakey (#1765) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

Itthon olcsóbb?!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1768) blakey válasza headhunter (#1767) üzenetére


blakey
titán

Ha garanciáztatni kell vagy épp nem EU-s firmware-rel kapod akkor az a 10e Ft nem pénz, hogy biztosan jó forrásból kapd. A 300$-os ár vicces, kupon kód meg gondolom fizetésnél jön elő, ha minden frankó és EU-ból kapod valamint EU forgalmazás akkor jó ár.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1769) Joshi válasza headhunter (#1767) üzenetére


Joshi
titán

Az USA dollár 275Ft, a linkeken ~300USD van, akkor szerinted megéri a magyar 60ezressel szemben? Már a Futekóról se érdemes rendelni, mert itthon is ugyan annyiba kerül ráadásul gariztatni is egyszerűbb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1770) justaview


justaview
őstag

Tapasztalatotok alapján egy olyan céleszköz, mint a Q10 Pro ugyanazzal a forrásanyaggal jobb képet produkál, mintha egy sima PC-vel küldeném a képet a TV-re?

(#1771) c4 válasza justaview (#1770) üzenetére


c4
őstag

Nem láttam Még HDR képes HTPC-t. De olyat is ritkán, ami hardveresen támogatja a 10 bites HEVC-et.
Nincs semmi gond a képminőséggel. Pláne tévéken. A Dolby Vision minőséget nem ajándékba adják...

(#1772) justaview válasza c4 (#1771) üzenetére


justaview
őstag

Nem is HDR-re gondoltam, csak olyan formátumra, amit egy normál PC is simán elvisz. De szavaidból ítélve a normál PC-nél, laptopnál a Q10Pro lejátszás, képjavítás tekintetében többet tud.

(#1773) emre33 válasza c4 (#1771) üzenetére


emre33
addikt

Ilyenkor szoktam visszakérdezni: Ha felbontást 2160p-re és 60Hz rakod a beállításoknál, és 23,976 vagy 24 vagy 25 vagy 30fps filmet nézel, és szerinted nincs gond a képminőséggel, akkor nincs igazad.

Szerencsére egyre közelebb vagyunk az RGB bug megoldásához.

Lejátszás közben már át lehet állítani a színteret.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1774) csabi63 válasza justaview (#1770) üzenetére


csabi63
senior tag

1 perccel ezelőtti tapasztalatom alapján a Q10 PRO Himedia Player lazán elveri a PowerDVD16-ot és a GTX 970-et. Még sosem hasonlítottam össze azonos forrást, így most eléggé meg vagyok lepődve. Nem vagyok egy sólyomszem, pláne nem keresek hibákat, de ezt 10 méterről is meglátnám. Szebbek a színek, élesebbek a kontúrok.
Más felállásban sem változik a helyzet.
Kodi vs. VLC, MX Player vs. MPCHC, a Himedia egyértelműen szebb képet ad mint a PC.

(#1775) Vincent45 válasza c4 (#1771) üzenetére


Vincent45
tag

Hogyan csalogattad elő a Dolby Visiont? Nálam a TV (LG UH7707) szépen lejátssza,látványos is a különbség de a Q10 nem ad csak egy normál képet. Nem életbevágó csak kíváncsiságból kérdezem.

(#1776) c4 válasza Vincent45 (#1775) üzenetére


c4
őstag

Pont úgy csalogatod elő, mint a THX minőségi paraméterezett képet. Alkalmas a berendezés az ilyen képminőséggel kiadott videók megjelenítésére. Az Imprex v200 ezt nyújtja. Ettől (is) kerül ennyibe a készülék.

(#1777) blakey válasza Vincent45 (#1775) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tévedek akkor a HDR-t kell Other-re állítani és akkor aktív a Dolby Vision.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1778) c4 válasza blakey (#1777) üzenetére


c4
őstag

Hát... egyelőre nincs HDR forrásunk. :) Na de majdcsak lesz..

És addig még vagy 5 -10 FW. :)

[ Szerkesztve ]

(#1779) justaview válasza csabi63 (#1774) üzenetére


justaview
őstag

Nagyon köszönöm!!!
Pont erre voltam kíváncsi. :)

(#1780) headhunter válasza Joshi (#1769) üzenetére


headhunter
addikt

(#1781) Joshi válasza headhunter (#1780) üzenetére


Joshi
titán

Kupon kód? Tudsz ilyet? Továbbra se látom hogy lesz ez jobb vétel mint az itthoni webshopok ajánlatai. :F

(#1782) c4 válasza Joshi (#1781) üzenetére


c4
őstag

Lehet neki van kuponkódja, így felajánlja egy érdeklődőnek az olcsóbb vásárlás lehetőségét önzetlenül, mert jó szívű. Csak még mindig nem tudjuk, kínai vagy eu FW van rajta?

(#1783) SunMount3r válasza Joshi (#1781) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sose vásároltam még a GB-től (sem), nem tudom, hogyan megy a kuponosztás pontosan, csak gyors ránézésre feltételeztem a "kód"-os eljárás esetét, mivel néhány ismertebb hazai webshop-ban meg így működik. Excüzi moá a tévedésem miatt :D ...

(#1784) headhunter válasza Joshi (#1781) üzenetére


headhunter
addikt

Képen a kód, itt sokan néznek, de nem látnak... :U

(#1785) szrobert


szrobert
tag

Torrentezni szeretnék a Q10-en, hogy ne menjen a nagy gépem..
Megoldható valahogy, próbálta már valaki, hogy fogjak hozzá?

Köszi!

(#1786) Vincent45 válasza szrobert (#1785) üzenetére


Vincent45
tag

Töltsd le az aTorrent Pro-t. Evvel be tudod állítani,hogy a belső HDD-re töltsön le.

(#1787) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Nektek már csinált olyat, hogy "boot" közben lefagy és semmire se reagál (jel sincs a TV-n)?! :F Mert most nekem 1x igen és csak a konnektorból való kihúzás segített. Utána már rendesen beboot-olt.

(#1788) blakey válasza SunMount3r (#1787) üzenetére


blakey
titán

Igen, előfordulhat ilyen jelenség, de ha megnyugtat akkor Popcornnál és Dune-nél is volt ilyen. Lehet, hogy android hiba, lehet, hogy valami más hibája.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1789) szrobert válasza Vincent45 (#1786) üzenetére


szrobert
tag

Köszi!!

(#1791) kezo0


kezo0
addikt

A futeko-sok írták ma az utolsó fw fórumtopikjában:

"HiMedia were pointed to the other thread last week:
http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=1149.0
I think the problems are related.
In general we have asked HiMedia to review the switching problems with 4K colorspace / HDR and make everything work as it should. We've also asked for some documentation, which would make life easier for us all!"

Tényleg jó lenne már.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1792) Joshi válasza kezo0 (#1791) üzenetére


Joshi
titán

Ma próbáltam a BD50 3D ISO-t is és ott is jó lenne ha nem lenne mikrostutter. De sajnos ez itt megmaradt. Vannak még problémák.

(#1793) kezo0 válasza Joshi (#1792) üzenetére


kezo0
addikt

De ez nem épp valami olyan, ami csak a friss fw-rel jött elő? Úgy rémlik, eddig a BD3D ISO-knál pont nem volt röccenés.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1794) emre33 válasza kezo0 (#1791) üzenetére


emre33
addikt

nagyimre1980 az ott én lennék, próbáltam leírni angol tudás nélkül, hogy mi a probléma, remélem megértették.

Annyi fejlődés van már, hogy lejátszás alatt PC-ről parancssorból lehet állítani a színteret.
Így talán pcristi tud rá automatikus scriptet írni.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1795) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Himedia Q5-ös tulajként, és szinte nulláról ismerkedve a Kodival roppant elégedett vagyok. Mindent vitt eddig, teljesen jó a cucc. Lehetne gyorsabb is a rendszer, de nem vészes, plusz akkor nem is ennyibe került volna.

A távirányító jól néz ki, de valahogy bazári érzésre, a totál átlagos Pana plazma TV-mhez adott távirányító gombjainak nyomáspontjai sokkal komolyabb benyomást keltenek.

A beépülők persze nem mindig hibátlanok, trakt.tv-vel szinkronizálom a dolgaimat, volt, hogy nem hozta fel az értékelés lehetőségét. Szerencsére csak egyszer. :) (Bár ez lehet a hálózat "terheltsége" miatt is volt.)

Szeretném is talán ezt a távirányítót lecserélni, mondjuk valami olyanra, aminek van valamilyen háttérvilágítása is, de azért minőségi is. Van aki tudna valami tippet adni? Előre is köszöntem.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1796) SunMount3r válasza unrealnoise (#1795) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Eddig nekem nem sok gondom volt a távirányítóval (azon kívül, hogy csak egy szimpla "IR-es távkapcs"), de az utóbbi időben az OK gomb már nem reagál úgy, mint újkorában (pedig, ugye annyira nem régi és nem is nyomkodom folyton, mint a vadalma) és a nyomáspontja keményebb lett, sokkal jobban le kell nyomni, mint a többi gombot, hogy reagáljon. Komfort és minőségérzet -1. :( :((

Amúgy egy légegér kiválthatja nálad is, ebből a listából válogathatsz, ezek amik biztosan működnek vele az eddigi user infók szerint. (De ott van még a Harmony vagy bill.+trackpad kombós megoldás, ha a légegér nem jönne be, ez utóbbikról szintén ott az infó.)

Én speciel egy Obsmart (Rikomagic) légegeret fogok beszerezni hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#1797) justaview válasza SunMount3r (#1796) üzenetére


justaview
őstag

Ezekre gondoltál?

(#1798) SunMount3r válasza justaview (#1797) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

[link] :K

(Mivel külsőre tök u.a. és valószínűleg csak rebrand-elve vannak, akkor ez ennek is jónak kell lennie, mint az Obsmart AM-1-nek, ami tuti jó hozzá. Legalábbis én bízom benne annyira, hogy berendelem.)

(#1799) justaview válasza SunMount3r (#1798) üzenetére


justaview
őstag

Jól néz ki, meg jött a kedvem hozzá. :)

Szerintem is kompatibilis lehet, mert ezt írja a Spec:

System Requirements:

· HID compatible device
· USB port
· Windows 2000
· Windows XP
· Windows Vista, Windows CE, Windows 7,Windows 8
· Linux (Debian-3.1, Redhat-9.0 Ubuntu-8.10 Fedora-7.0 tested)
· Android OS (With standard USB interface)

(#1800) blakey


blakey
titán

Ez 100%-osan működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.