Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) blakey válasza bigdigit (#550) üzenetére


blakey
titán

1,5 hónapja dolgoznak rajta, állítólag. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#552) nadtom


nadtom
tag

A nagyobb méretű fájlok lejátszásánál 20-25 másodpercenként van egy kis dadogás a filmbe (alig észrevehető, de van) nem tudom hogy ez minek köszönhető remélem hogy a következő frissítése megoldódik.

Ti is tapasztaljátok ezt?

(#553) Joshi válasza nadtom (#552) üzenetére


Joshi
titán

Valószínűleg a nem kadencia helyes lejátszásból adódó juddert látod.

Én is nyomkodom ezerrel a Q5 Prót, hát van még mit reszelni ezen a lejátszón az biztos. Most pl a 4k Youtube videók alatt fagytam ki, nagyon meleg volt a lejátszó de nem tudom biztosan hogy ez miatt fagyott ki. Nekem a gyári Video lejátszója jobban tetszik, már csak azért is mert a Kodi alól nem gyün ki a HD hang. Böngésztem a Chrome-al is, szerintem egész használható, jelenleg egy Logitech K400r billentyűzettel. Tényleg, tudja valaki hogy a billentyűzetet hogy lehet átállítani magyar karakterkódolásra? Ugyanis a K400r magyar kiosztású és jó lenne magyar ékezetet is írni, ha egyáltalán lehetséges ez.

[ Szerkesztve ]

(#554) csabi63 válasza Joshi (#553) üzenetére


csabi63
senior tag

A Q10 Pro nem melegszik. Van értelme annak a ventinek, pedig voltak fenntartásaim. De hangja gyakorlatilag nulla, és még 10 bit 4K lejátszásakor sem nagyon melegszik. Tegnap egész nap 1080p sorozatot daráltam, és a kezem melegebb volt mint a doboz. A 27-28 °C-os szobában.

Ismerős. Nekem sem jeleníti meg az ékezetes karaktereket (Logitech K750). Az meg főleg érdekelne, miért teszi taccsra a tisztító app (QuickClean) az Anysoft Keyboard-ot. Ha csinálok egy tisztítást, azonnal átvált Anysoft magyarról gyári angolra a virtuális billentyűzet. Valami bug lehet, mert a Clean Master ugyanezt produkálja. Nem tudom miért, de a tisztítók minden telepített virtuális billentyűzetet kinyírnak. Visszakapcsolni 2 másodperc, tisztítani sem kell nyakra-főre, de akkor is...

(#555) SunMount3r válasza csabi63 (#554) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezek az android-os tisztító appok jók valamire? Miket tisztít ki? :F (Csak mert az Android-os topic összefoglalójában direkt kitérnek rá, hogy ezeknek semmi értelme...)

(#556) csabi63 válasza SunMount3r (#555) üzenetére


csabi63
senior tag

Cache-t tisztít, memóriát szabadít fel, törmelék fájlokat töröl. Elméletileg. Valamit mindenesetre ügyködik, mert minél ritkábban használom, annál többet mókol. Tableten hetente lefuttatom, néha 2-300 mb-ot is kipucol. Aztán lehet, hogy a díjakat némelyik a semmiért kapja, de kárt még nem csinált nálam egyik sem. Most meg már divat lett, valamelyik fajzata majdnem minden droidos cuccon előre van telepítve. A Himedia is felrakta. Tőlük kellene megkérdezni, miért.

(#557) SunMount3r válasza csabi63 (#556) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Kodi és a belső lejátszó log file-t és a már megnézett videók listáját lehet vele töröltetni? Van benne ilyen beállítás?

(#558) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Amúgy annyi tapasztalatot még leírok (bár sok időm nem volt tesztelni), hogy az Imprex képjavító nekem pl. az elején nem jött be annyira. Mintha elmosta volna a részleteket, főleg az arcokon volt kivehető. Ki is kapcsoltam az elején, mert szinte zavart. Aztán megnéztem még pár videót rajta, úgy hogy be volt kapcsolva és a végén már tényleg az volt a benyomásom, hogy mégis csak így a jobb. Lehet szokás/átszokás kérdése, mert a TV-m belső lejátszójához viszonyítottam, de a végén már tényleg szebbnek találtam a képet. Úgyhogy most kicsit hiányérzetem is van, hogy vissza kellett térni a TV lejátszójához. :O (A képminőség alapból jobb volt, színek stb. tekintetében is, csak az Imprex-et bekapcsolva volt valami fura az elején.)

Nektek egyből bejött az Imprex? Nem volt kicsit fura, vagy olyan, mint amit leírtam?

(Remélem minél hamarabb megjön a csere Q10 Pro :U , alig néztem meg rajta egy pár videót...)

(#559) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki a Q10 Pro-ba rakott-e már HDD-t? Olyan problémám lenne h pc-ből egy ntfs fájlrendszerű 3T Seagate vinyót beleraktam bekapcsoltam és se kép se hang.... Ez mitől lehet? Fel sem pörög a vinyó és nem is látszik a rendszerben sehol?

Köszönöm!

(#560) kezo0 válasza Gtaati (#559) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor valószínűleg nem toltad rá elég erősen a csatlakozót. Érezhetően kattannia kell.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#561) blakey válasza Gtaati (#559) üzenetére


blakey
titán

Erősen rá kell tolni a csatlakozást, nekem benne van a vinyó és hibátlanul kezeli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#562) Gtaati válasza blakey (#561) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Igazatok lett, mindkettőtöknek! Köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy ennyire erősen rá kell tolni....., pedig de! :R

(#563) kezo0 válasza Gtaati (#562) üzenetére


kezo0
addikt

Először, még a korábbi Q10 4K3D-nél én is óvatoskodtam, aztán ugyanúgy jártam, mint te. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#564) Hooper


Hooper
őstag

Érdekesség: bár lehet keveseket érint, de esetleg aki Synology (vagy dsm-et futtato) NASról játsza a filmeket érdemes letölteni a DS File és a DS Video alkalmazást a lejátszóra (nekem q5van).
Minden vacakolás nélkül lát és lejátszik mindent a nasról (gyári lejátszót indítva) a DS Videoval pedig megvan szépen a filmek rendezése, borítókkal leírással stb.

Ami fura h indításra, hangsáv váltásra ha innen indul a film akkor valamiért lassabban reagál, amit nem értek miért lehet.
Szerintetek?

(#565) nadtom válasza Hooper (#564) üzenetére


nadtom
tag

Kipróbáltam. A DS fájl lejátszó ugyanúgy a Himedia vagy a Kodi lejátszót indítja, a DS videó lejátszója pedig fényévekre van minőségben és használhatóságban a Kodi-Himedia lejátszó duóhoz képest.

(#566) Joshi válasza nadtom (#565) üzenetére


Joshi
titán

A Kodi se egy hibátlan alkalmazás, én még valamikor az XBMC-ét próbáltam és szolgáltatásban lehet hogy előrelépés történt, de a működése nem sokat javult. Volt olyan hogy telefonra telepített Kodiból ki se tudtam lépni a kilépés gombbal, de ugyan ez volt egy Androidos Sony Tv-vel is. A Q5 Pro gyári lejátszója nekem tökéletes lenne ha menne a 23,976Hz-es lejátszás illetve az automatikus frekiváltás.

(#567) nadtom válasza Joshi (#566) üzenetére


nadtom
tag

Igen, a Kodi sem közelíti a Himedia lejátszó képminőségét. Remélem a Himédia mihamarabb megoldja a bosszantó problémákat (számomra az a "dadogás" amit korábban is írtam) és akkor egy tuti lejátszó lesz.

Van arról info mikor jö a következő hivatalos firmware?

(#568) Joshi válasza nadtom (#567) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól emlékszem akkor blakey írta hogy a 24p lejátszáson már 1,5 hónapja dolgoznak, félő hogy mélyebb a probléma mint az elsőre látszik. Nekem egyáltalán nem hiányzik a Kodi, ha a gyári lejátszó jó lesz akkor már megérte megvenni a Q5 Prót. :K

(#569) kezo0 válasza Joshi (#568) üzenetére


kezo0
addikt

Nem egyedül azon dolgoznak, hanem egy csomó egyéb, kisebb-nagyobb javításon, finomításon is, és egyszerre akarják majd egy nagyobb frissítésben kiküldeni mindet. Futeko-sok írták, hogy a HiMedia-nál – tetszik vagy sem – ez a frissítési/hibajavítási koncepció a szokásos, és nem az, hogy kétnaponta reszelnek valami kisebb bugon.
Hát, meglátjuk, így járunk-e majd jobban...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#570) Joshi válasza kezo0 (#569) üzenetére


Joshi
titán

Az nem gond ha ritkábban egy nagyobb javítócsomag érkezik, csak érkezzen. :D

ui.: egyébként furcsa hogy a natív 23,976-os lejátszás + az auto frekiváltás nem megy, mert ez ma már alap dolognak kellene lennie egy ilyen szintű lejátszónak. Kiadás előtt nem próbálták ki? :F :Y Ha tényleg fejlett architektúra akkor ennek alapból működnie kellene. :F

[ Szerkesztve ]

(#571) kezo0 válasza Joshi (#570) üzenetére


kezo0
addikt

Ezzel egészen addig egyetértek, amíg a nagyobb javítócsomagok nem hoznak magukkal sok új, kisebb-nagyobb, addig nem létező hibát. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#572) Joshi


Joshi
titán

Van egy formátum amit nem hajlandó lejátszani a gyári lejátszó, az a fura hogy a Q5 Prón kívül minden lejátszó boldogul vele. Előnézeti kép van, de nem játssza le a videókat. Mi lehet a bibi? A videók egyébként egy Sony DSC-HX200V fényképezővel lettek készítve.

Ja és az időzónát ti mire állítjátok a Q5 Prón vagy Q10 Prón?

[ Szerkesztve ]

(#573) Joshi válasza Joshi (#572) üzenetére


Joshi
titán

Nem a formátummal van baja a gyári lejátszónak, hanem a mappastruktúrával. A BDMV->STREAM mappákból nem hajlandó lejátszani a fájlokat, ha készítek egy más nevű mappát akkor bármilyen mélységből elindítja. Érdekes. :U

(#574) Joshi


Joshi
titán

Tovább teszteltem most a 4K Youtubot:
4K Youtube? Download and install microG for OGYT
Letöltöttem a két fájlt és telepítettem, de sajnos max 1440p amit be lehet állítani. Ha valaki tudja a megoldást akkor ne kíméljen.

(#575) kezo0 válasza Joshi (#574) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam is ez a max. kiválasztható felbontás, bár én nem szoktam erre használni a boxot, csak kiváncsiságból tettem fel ezt a spéci yt-appot, amit a futeko-n ajánlanak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#576) Joshi válasza kezo0 (#575) üzenetére


Joshi
titán

Szóval akkor nincs 4K Youtube. :((( Na nem mintha akkora dráma lenne, de azért számomra érthetetlen hogy akkor miért nem 2k-nak hirdetik? :U Esetleg fizetős a 4K felbontás? :U

Találtam egy ingyenes és teljesen használható progit PC-re (Freemake Video Downloader), simán le lehet tölteni a 4K anyagokat amit aztán meg lehet nézni a lejátszón. Hihetetlen látványt nyújtanak ezek a videók. Még hogy nincs létjogosultsága a 4K-nak. :D

[ Szerkesztve ]

(#577) csabi63 válasza Joshi (#576) üzenetére


csabi63
senior tag

+1. Még FHD TV-n is nagyon szépek. Bár ez mind tömörített 4K, a Youtube már csak ilyen. Találsz még többet itt és itt.

(#578) Joshi válasza csabi63 (#577) üzenetére


Joshi
titán

Köszi de ismerem ezeket a linkeket. :R

(#579) Mulholland


Mulholland
tag

Csak jelzem, hogy aki kompatibilis légegeret keres akkor pl. az Rii i25A is megfelelő e célra. Kipróbálva.)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#580) bigdigit


bigdigit
addikt

Ha jól emlékszem kint van futeko oldalán valami app amitől a kodi is frekit vált automatikusan.

(#581) Warlordkill válasza Joshi (#578) üzenetére


Warlordkill
csendes tag

Samsung 55ju6000 tv-n alpból bejön a 4k Youtube,és gyönyörű a kép.2160p60Hz.

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#582) Warlordkill válasza Warlordkill (#581) üzenetére


Warlordkill
csendes tag

Most rendeltem Rii Mini i7 2.4G Mini,remélem jó lesz:))

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#583) Joshi válasza Warlordkill (#581) üzenetére


Joshi
titán

És azt honnan tudod hogy milyen felbontáson megy a youtube? Valahol kiírja a TV menüje? Mert ne azt nézd amit általánosan ír mint felbontást, mert mindent felkonvertál a TV.

A Rii Mini i7 2.4G Mini beviteli eszközt mihez veszed?

(#584) bigdigit válasza Joshi (#583) üzenetére


bigdigit
addikt

Ki lehet az információkat íratni a képernyőre.Bár nekem 55JU7000 van de 4k még sose volt nálam a yt.A 15-ös netem is kevés hozzá biztos érzékeli az app.

(#585) Warlordkill válasza Joshi (#583) üzenetére


Warlordkill
csendes tag

Ki írja a tv az infóba,meg óriási a külömbség a 1080p-hez viszonyítva,pedig nuku HDR ,amit a q10 pro max megjelenitése a youtube 1080p.Elméletileg ezt is felkorvertálná a tv.Airmouse q10pro társa lesz.

[ Szerkesztve ]

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#586) SunMount3r válasza Mulholland (#579) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Minden gombja működik? Előre/hátra tekerés is? Amúgy jó lenne, csak nem elemes, én meg nem akarom folyton tölteni.

Én a Minix Neo A2-t (vagy Lite-t) néztem ki, de addig nem merem berendelni, amíg nincs róla tapasztalat ezzel a lejátszóval...

(#587) Mulholland válasza SunMount3r (#586) üzenetére


Mulholland
tag

Hogy egyeseknek milyen problémáik vannak :). Én személy szerint annak örültem, hogy nem kell külön venni elemet bele :) Kipróbáltam és működnek ezek a funkciók is. Az elején picit meglepődtem, mert az egér túl könnyen "járt" és nem volt pontos. De orvosoltam úgy, hogy visszavettem a sebességből és kalibrálta is magát a légegér. Viszont ami elsőre fura volt, hogy bekapcsolva előjön a kurzor, kikapcsolva viszont távirányítóként funkcionálnak a gombok :).

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#588) kezo0 válasza bigdigit (#580) üzenetére


kezo0
addikt

Nem teljesen értem, amit írsz.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#589) SunMount3r válasza Mulholland (#587) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hogy egyeseknek milyen problémáik vannak :F

-Hát pedig nem finnyásság, hanem praktikum és tapasztalat. Ezek a belső aksis töltős ketyerékre általában érvényes, hogy töredék annyi ideig bírják csak, mint az elemes társaik (egy töltéssel) és mindig épp rosszkor merülnek le. Ha meg épp akkor akarok egy filmet megnézni, akkor épp akkor és ne keljen már külön pipiskedni vele... Néztem ezekről a töltős Airmouse-okról elég review-r a YT-on, ami megerősített ebben és volt már egy aksis sima egerem is, azzal is előfordult amit írtam, egy pár elemmel meg hosszú hónapokra meg van oldva a dolog (sőt)... :K

(#590) bigdigit válasza kezo0 (#588) üzenetére


bigdigit
addikt

Auto framerate a kodihoz.A himedia saját lejátszójához nem jó.

(#591) kezo0 válasza bigdigit (#590) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt írják: "now every time playback video with kodi player(dvdplayer) the video fps match to hz of screen."
Az látszik az egész oldalon, hogy ezek a német srácok komoly kihívásokkal küzdenek az angol nyelvet illetően, de ez nem azt akarja jelenteni, hogy a lejátszott anyag képfrissítése fog a képernyő képfrissítéséhez igazodni? Mert ha így van, akkor nem inkább fordítva kéne?
Vagy én nem értem, mire jó ez az add-on? Vagy csak rosszul fejezik ki magukat angolul?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#592) SunMount3r válasza kezo0 (#591) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én az nem értem hirtelen, hogy a video fps-ét meg hogyan változtatják meg? :F

(Bár biztos lehetséges...)

De az is érdekes lehet, hogy egy 24fps-es videót 60fps-el kezd el játszani, így legalább az unalmas filmeket kevesebb mint fele annyi idő alatt végig lehet nézni, végül is hasznos... :D

[ Szerkesztve ]

(#593) tsilver


tsilver
aktív tag

nekem újdonság volt ha valaki nem ismeri és zenelejátszót szeretne HM usb-ből

HibyMusic

USB DAC , DSD native support

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#594) bigdigit válasza kezo0 (#591) üzenetére


bigdigit
addikt

Valamilyen szinten kipróbáltam. 24p-re átvált ha a képernyő eleve másra van állítva. Csak van amikor UHD 60p is 24p-re vált. De nekem továbbra se ez a bajom a lejátszóval mert nem nagy dolog manuálisan átállítani a megfelelő értékre hanem a lejátszás közbeni akadások....mikrosutter vagy mi a szösz

(#595) SunMount3r válasza tsilver (#593) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Kipróbálom, ha megjön a csere darab. (Csak jönne már...) Nekem kicsit fura volt KODI-val a zenelejátszó képessége hangzásilag. Olyan FLAC zenékkel próbáltam, amiket már jól ismerek, de Kissé bass-heavy-nek éreztem. Bár lehet az is közre játszott, hogy a padlón voltak a hangfalak és fejmagasságban szoktam meg.

Tényleg a KODI-hoz van jó equalizer add-on? Alapból nem találtam benne ilyet, de az is fura, hogy ennyire tolja a basszust alapból...

(#596) tsilver válasza SunMount3r (#595) üzenetére


tsilver
aktív tag

hát a mély tónus abszolút lehet. A magas hangok ugye irányítootak, és az nem a fülednél volt :)
A Kodi nem zenelejátszó ne is várjál sokat tőle. Az ideális az lenne, hogy a chiphez programpzzák a szoftvert mint a Pi esetében például, de DAC -al sokkla jobban kellene szólnia.
Nekem Q5 van az analóg hangja az szakadozik is de koax-on már jó DAC-al. Én is kipróbálom majd hétvégén az USB kimenettel.

Az equalizett meg felejtsd el, ha jó a zene a forrás és a cucc akkor nem szabad hozzá

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#597) SunMount3r válasza tsilver (#596) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

EQ-ra csak tényleg azért gondoltam, hogy kísérletezzem és kiegyenlítsem valahogy a mély túlsúlyt, én is tudom, hogy alapból mindig OFF...

Én az analóg kimenetekre kötött aktív hangfalakkal próbáltam, ua.-kkal mint a notim-ra kötöttek (alaplapi Realtek), ahol már egy "megszokott" hangképet kapok. Ehhez képest nehéz eldönteni, hogy most hol a bibi. De az a sok mély akkor sem adja, én speciel többet vártam zenelejátszó szinten is (hamár), elvégre csak egy notis alaplapi Realtek-el kellene versenyeznie... Szóval, ez a "ne várj sokat"-esetében nállam a "minimálisnál azért többet (jobbat) vártam"-ra módosul...

De majd még kísérletezek ezekkel a lejátszó csoda appokkal is, meg lehet tényleg túl alacsonyan voltak a hangfalak, fene se tudja...

[ Szerkesztve ]

(#598) Mulholland válasza SunMount3r (#597) üzenetére


Mulholland
tag

hát igen, ha nem mély hangokat akarsz hallani a hangszórókat azért legalább fejmagasságba kell a hangfalakat rakni :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#599) Mulholland


Mulholland
tag

Hú, de csönd lett itt. Mindenki várja az 1.4 frissítést :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#600) SunMount3r válasza Mulholland (#599) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én speciel előbb a csere Q10 Pro-mat várom... :D De úgy néz ki, minden OK, jó a support, most írták meg, hogy már feladták... :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.