Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) SunMount3r válasza kezo0 (#1200) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Szerintem meg ezt inkább most te reagáltad túl, a kritizált mondataim mellett mind ott a smiley, csak egy kis humorérzék kellett volna a megfelelő kiolvasáshoz... Úgyhogy szó sem volt itt sértődésről, meg érzékenykedésről (részemről) azt is írtam miért... :D :N

(#1202) blakey válasza SunMount3r (#1198) üzenetére


blakey
titán

Azért fura ellentétek ezek, hogy zoomolod a filmeket, tehát ezzel veszítesz a felbontásból de zavar a nem kadenciahelyes megjelenítés, a szerinted rossz Kodi analóg hang mégis RCA-ra kötve, kis dobozokkal hallgatod a zenét. Semmi rosszindulat nincs a mondanivalómban de azért érdekes. :)
Semmi pénzért nem zoomolnék egy filmet csak azért mert ott a fekete csík, inkább nagyobb megjelenítőt veszek ha ennyire zavar.
A hanghoz meg annyit, hogy ha veszel egy DAC-ot ami optikaiból csinál analóg (rca) hangot akkor is jobban jársz, de felőlem tesztelgess más progikat, engem nem zavar, poweramp és player pro appokat is megvettem, player pro szerintem jobb, mint a poweramp, de ezen a lejátszón csakis digitális kimenetet használok, analóg nem túl acélos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1203) blakey válasza Joshi (#1195) üzenetére


blakey
titán

Csak tudnám, hogy miért kell személyeskedni. :F
Miért kell ilyen stílusban írni, válaszolni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1204) kezo0 válasza SunMount3r (#1201) üzenetére


kezo0
addikt

Én is szmájlival zártam a magam korábbi hsz-át, szóval szerintem most meg inkább ne kezdjünk azon vitatkozni, hogy melyikünk a nagyobb Humor Harold... A tanácsomat viszont komolyan gondoltam, és ezzel most már tényleg befejezem.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1205) Joshi válasza blakey (#1203) üzenetére


Joshi
titán

Sok-sok hsz-en keresztül tapicskoltuk a kakit és így sikerült a témát lezárni. Bocsi. :R

(#1206) Beni2360 válasza Joshi (#1193) üzenetére


Beni2360
félisten

szerintem aki beleolvasott a topikba az már biztosan kiugrott az ablakon. - hát én nem bele olvastam hanem végig kísértem a párbajokat.Eleinte mosolyogtam rajta :) aztán már kezdett bosszantani. :)) Most már amint olvasom vége lett a tapicskolásnak és lehet fontos tulajdonságokat és hibákról is olvasni. :K
Ugye akkor THE END ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1207) nadtom


nadtom
tag

Bocs ha erről már írtatok valahol, de nem értem miért némul el a hang ha a média lejátszón a TreuHD hangsávot választom? (A Q10 pro lejátszóját használom.) Az erősítőm természetesen tudja a TrueHD-t.

(#1208) c4 válasza nadtom (#1207) üzenetére


c4
őstag

Esetleg valami nem jó az audiokimeneti beállításoknál.

HDMI Output: RAW
HBR Output: 7.1

a jó beállítás.

(#1209) blakey válasza nadtom (#1207) üzenetére


blakey
titán

Milyen beállításokkal használod? Közvetlenül megy a HDMI az erősítőbe?
A lejátszón a HDMI RAW-ban legyen
A HBR-nél próbáld meg az 5.1-el és a 7.1-gyel is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1210) nadtom válasza blakey (#1209) üzenetére


nadtom
tag

blakey, C4

Köszi az infót.
HDMI 2.0-s kábellel megy a kép és hang az erősítőbe. A média lejátszóban és az erősítőben is még 5.1-es hangrendszer beállítva (ma szerelek fel még két hangfalat :)). A többi beállítást meg kell néznem.

(#1211) c4 válasza nadtom (#1210) üzenetére


c4
őstag

A lejátszón állítsd át 7.1-re... Menni fog azonnal szerintem.

(#1212) blakey válasza nadtom (#1210) üzenetére


blakey
titán

HDMI 2.0-s kábellel
Maradjunk az egyszerűbb elnevezéseknél. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1213) nadtom válasza blakey (#1212) üzenetére


nadtom
tag

Köszönöm a segítséget. :)

(#1214) nadtom válasza blakey (#1212) üzenetére


nadtom
tag

Jelentem működik az Atmos és a TrueHD, nagyon szuper így a hang :)) Feltettem a plusz hanszórókat, bekaIibráltam a rendszert, és ahogy javasoltátok átállítottam 7.1-re a média lejátszót.

Most hagyta a media player, hogy állítsam a Video color space &HDMI deep color beállítást.
YCbCr444 10bit-re állítottam de nem látok semmi különbséget. Van ennek valami jelentőssége? Mi az optimális beállítás?

(#1215) Joshi válasza nadtom (#1214) üzenetére


Joshi
titán

Gyári lejátszóval működött is, valószínű hogy korábban elállítottad a beállításokat. ;)
Attól függ hogy mit támogat a TV, nálam is csak 2160p@30Hz mellett támogatja az YCbCr444 10bit-et.

(#1216) blakey válasza nadtom (#1214) üzenetére


blakey
titán

YCbC4 4:4:4/10 bit maradhat, ha majd kijavítják a hibákat akkor választhatod a 4:2:0-át is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1217) Joshi válasza blakey (#1216) üzenetére


Joshi
titán

A linkemen olvasható hogy a 4:2:2 és 4:2:0 gyengébb színadatot továbbít cserébe magasabb frekvenciát biztosít. PC-én lehet látni a különbséget a 4:4:4 javára, persze csak nagyon közelről.

ui.: ez nem biztos hogy hiba, ugyanis PC-én se tudtam 2160@60Hz-en beállítani a 4:4:4-et csak a 4:2:0-át.

[ Szerkesztve ]

(#1218) nadtom


nadtom
tag

Köszi mindenkinek, akkor hagyom így a beállításokat. :DD

(#1219) blakey válasza nadtom (#1218) üzenetére


blakey
titán

Ha megoldódik a felbontásbéli javítás akkor tedd 4:2:0/10 bitre, a HEVC-hez, a 10 bithez és a Rec. 2020-hoz az lesz a jó beállítás.
A 4:4:4 eddig volt használatos, mivel nagyjából azzal lehetett legközelebb lenni a 4:2:0/8 bithez-hez mivel a DVD-k és a BD-k ezt támogatták.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1220) Joshi válasza blakey (#1219) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy tudom, hogy az YCbCr egy szín-mintavételezési eljárás. Ezt az infót találtam, gondolom angolul sokkal több és részletesebb infó áll rendelkezésre.
4:4:4
4:2:2
4:2:0

(#1221) SunMount3r válasza blakey (#1219) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Utána olvasgattam egy kicsit és nekem az jött le, hogy a 4:4:4 a legjobb, ez tartalmazza a legtöbb színadatot. Akkor miért ajánlod a 4:2:0-át? Csak a képfrissítés miatt, mert alacsonyabb YCbCr-en az magasabb lehet? :F

(#1222) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Kijött egy Videó kimeneti diagnosztikai program: [link], az eddigi posztok alapján valami tényleg nem stimmel az fps-el. De egyelőre azt sem lehet tudni, hogy biztos jó értéket mutat e a cucc.

(#1223) emre33


emre33
addikt

4:4:4 10biten nem fogsz átvinni HDMI 2.0 csatlakozón, kevés ehhez a HDMI 2.0 sávszélessége:

Video Formats defined in BT.2020 and supported by HDMI 2.0 specification:
– 2160p, 10/12 bits, 24/25/30Hz, RGB/4:2:2/4:4:4
– 2160p, 10/12 bits, 50/60Hz, 4:2:0/4:2:2

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1224) djnice válasza SunMount3r (#1221) üzenetére


djnice
veterán

Mind a Blu-ray, mind az UHD Blu-ray 4:2:0, tehát akkor már felesleges konverzió lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1225) c4 válasza Joshi (#1217) üzenetére


c4
őstag

4:4:4 forrásod maximum a filmstúdiók veszteségmentes forrásanyaga lehetne. :) Egyébként több színinformációt tudnál továbbítani, ha lenne mit, ugye... :) Viszont a rec 2020 érdekes lesz.
Ha a mintafilmem képi világa igaz, akkor neki lehet veselkedni az új megjelenítőkalibrációnak. Kell majd 1 bt709 és a bt200-ra egy-egy beállítás...

(#1226) blakey válasza SunMount3r (#1221) üzenetére


blakey
titán

Ha kijavitják akkor aki ki szeretné használni a lejátszó elönyeit és van 4K tv-je valamint képes megjeleníteni a 4K/60Hz-et az tegye 4:2:0 10 bitre, különben nem lesz HDR, Rec. 2020, stb.
Még olvasgassatok a színmélységgel kapcsolatban, mert hiányosak az ismeretek, úgy látom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1227) SunMount3r válasza blakey (#1226) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

1080p-re a 24p mode használatával melyik ajánlott, akkor is a 4:2:0/10?

(#1228) blakey válasza SunMount3r (#1227) üzenetére


blakey
titán

Nem, ott nyugodtan használd a 4:4:4/10 bitet, nem működik a 4:2:0/10 bit, a tv-den csak 1,4-es HDMI van.
Évek óta 4:4:4-et használok lehetőség szerint 12 biten (36 bit), de itt nincs ilyen opció, max. 10 bit van, de az is jó és bőven elég.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1229) SunMount3r válasza blakey (#1228) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ok, köszi!

Amúgy: tegnap néztem egy BD 3D iso-t és nem emlékszem, hogy bármikor is beröccent volna (mkv-t esetén eddig sokszor észrevettem), szóval ez stutter lehet a forrásanyagtól is függ...

(#1230) nadtom válasza blakey (#1212) üzenetére


nadtom
tag

Ha már itt tartunk, hagy tanuljak még egy kicsit :) Mi a különbség az ethernet-es és a sima HDMI kábel között? Mikor van ennek jelentőssége? (Éppen most néztem, hogy az erősítő és a projektor ethernet-es HDMI kábellel van összekötve.)

(#1231) blakey válasza nadtom (#1230) üzenetére


blakey
titán

Amelyikben van ethernet az 100Mvit/s adatátvitelre képes és ha a készülékek támogatják, pl. egy tv és egy lejátszó akkor kábelen keresztül tartalmakat lehetne megosztani, őszinén szólva még nem találkoztam olyan készülékkel amelyik ezt támogatná. Általános használat során nincs jelentősége.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1232) G-Bali


G-Bali
senior tag

Valaki meg tudná mondani hogy elindul-e Éli könyve DB 50 - s a népszerű kölcsönzöből? Csak mert nekem nem

(#1233) Aurig@ válasza G-Bali (#1232) üzenetére


Aurig@
őstag

Akkor valami baj van azzal a BD50-es fájllal.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1234) G-Bali válasza Aurig@ (#1233) üzenetére


G-Bali
senior tag

Szedjem le még 1x?!

(#1235) blakey válasza G-Bali (#1232) üzenetére


blakey
titán

Kodival is próbáltad?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1236) c4 válasza G-Bali (#1234) üzenetére


c4
őstag

Minek? Kell még 1y xarul? :D
Muxold át. vagy a főfilmet vedd ki a BDMV mappából.

(#1237) G-Bali válasza blakey (#1235) üzenetére


G-Bali
senior tag

Kodi alap azt írja hogy egy vagy több elem lejátszása sikertelen volt. További információt erről az üzenetről a hibanaplóban.

A HiMedia azt hogy videó probléma
Nem ISO

C4:max ki venném, de jobb azt szeretném ha elindulna ahogy le töltöttem,és nem foglalkozni (mokolni) vele... :)
De megpróbálom még 1x, 43GB mi az :D

[ Szerkesztve ]

(#1238) blakey válasza G-Bali (#1237) üzenetére


blakey
titán

Egy másikat próbálj meg, ua. felesleges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1239) Vincent45 válasza G-Bali (#1237) üzenetére


Vincent45
tag

Próbáld meg a remux változatot. Ugyanaz a minőség csak kisebb méret és .mkv kiterjesztés ami jobban fekszik a lejátszónak.

(#1240) Joshi válasza G-Bali (#1237) üzenetére


Joshi
titán

Ha PC-én bemountolod a virtuális meghajtóba és a PowerDVD 16 lejátssza, akkor nincs gond a release-el. ;)

(#1241) G-Bali


G-Bali
senior tag

Megnézem a BD 25 - t majd

(#1242) Joshi válasza G-Bali (#1241) üzenetére


Joshi
titán

Ezzel nem deríted ki hogy a release-el vagy a lejátszóval van gond. :(

(#1243) G-Bali válasza Joshi (#1242) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ezért kérdeztem hogy ezt a filmet kinek indítja el, ez a lejátszó..

(#1244) Joshi válasza G-Bali (#1243) üzenetére


Joshi
titán

Pont ezért írtam le hogy mit tegyél: (#1240) Ne várd el hogy mások letöltsenek egy BD50-es anyagot főleg a virágboltból. :B

(#1245) G-Bali válasza Joshi (#1244) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nincs PC - m!
Nem azt kértem hogy töltsék le, hanem hogy kinek indítja el Ha meg van...!
De köszi a a tippet :R

(#1246) Joshi válasza G-Bali (#1245) üzenetére


Joshi
titán

Nyilván pont ez a BD50-es release van meg az embereknek. :D Ok, akkor tényleg az lenne a legjobb, ha letöltenél egy másik release-t. ;)

ui.: "nincs PC-ém."
És valami hasonló PC-nek csúfolt valami? :B

[ Szerkesztve ]

(#1247) G-Bali válasza Joshi (#1246) üzenetére


G-Bali
senior tag

Most nincs (szerviz) :U

(#1248) nadtom


nadtom
tag

A BD formátumú filmek nem jelennek meg a Kodi-ban a Filmek menü alatt. A Video menüben az adott film könyvtárába belépve tudom csak elindítani ezeket a filmeket. Ez nálatok is így van?

A BD vagy a hasonló méretű mkv file-okat játsza le elméletileg jobb minőségben a lejátszó?

Töltöttem le 40GB körüli BD és mkv file-okat de nem láttam dadogás/röcögést a lejátszás közben.

(#1249) blakey válasza nadtom (#1248) üzenetére


blakey
titán

A BD-ket is be kell tallózni ahogy a többi filmet és megfelelő elnevezés esetén megjelenik a többi filmmel együtt.
Kodi alatt nincs röcögés ha telepítve van a Switcher kiegészítő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1250) SunMount3r válasza Mulholland (#579) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hello!

Téged kérdeznélek, mert látom van egy Rii i25A légegered hozzá, hogy a felső narancssárga gombokat neked is külön IR tanítani kellett, vagy már eleve működtek a BOX-al? :F (Mer ahogy olvasom azok csak IR jelet adnak.) És még azt kérdezném, hogy honnan rendelted?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.