Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) c4 válasza G-Bali (#1499) üzenetére


c4
őstag

A Kodi médiatárat tudod a Kodin belül menteni. A beállításait tartalmazó xml fájlokat is el szoktam menteni hálózatból. A "share\sdcard\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\userdata\" útvonalról

[ Szerkesztve ]

(#1502) Vincent45 válasza blakey (#1498) üzenetére


Vincent45
tag

Igazából 2160/60p felbontáson szeretném hagyni bár egyelőre filmek hiányában nem zavarna az 1080/60p sem. A gond az,hogy a bekapcsolási sorrenddel nem stimmel valami. Ha a TV--Q10--erősítő a sorrend akkor 2160/60p marad,ha Q10--TV--erősítő akkor 1080i/60,ha meg Q10--erősítő--TV akkor 1080/60p. Valami a HDMI-CEC vezérlés körül nincs rendben szerintem de a megoldást nem tudom.

(#1503) Joshi válasza blakey (#1498) üzenetére


Joshi
titán

Szinte biztos hogy a 4K kever be, mert nekünk 1080p60Hz-en is RGB van.

(#1504) c4 válasza Vincent45 (#1502) üzenetére


c4
őstag

Lehet nálad is a HDMI CEC kavar be... De ez a bekapcsolási sorrend jelenség sem kizárólag a Himediára jellemző...

(#1505) Vincent45 válasza c4 (#1504) üzenetére


Vincent45
tag

Az ősöreg Popcorn A-210-esnél nem volt ilyen gondom. Fejlettebb technika=több probléma. :) Láttam a Futekon egy ilyen CEC vezérléssel kapcsolatos kérdést de ott a javaslat az volt,hogy ki kell törni a 13-as érintkezőt amivel nem szívesen próbálkoznék. Ha régebben nem volt gond akkor most miért olyan bonyolult kiolvastatni a natív felbontást?

(#1506) SunMount3r válasza Vincent45 (#1505) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Vagy veszel egy CEC-less adaptert. Talán kevésbé drasztikus. :D

(#1507) c4 válasza Vincent45 (#1505) üzenetére


c4
őstag

Az ősöreg készülékek nem is tudják a 4K felbontást. :) Példának okáért a Dune lejátszó és az Emotiva UMC-1 processzor esetén nem volt kép... aztán kalapáltak az Emotíva FW-én és lett...) De már akkor is sok gond volt a HDMI kézfogásokkal, hiába szabvány. Minden cég csak egy picit alakít, már kész is a káosz. Ha megfigyelésed szerint mindig jó a megjelenítés, bizonyos bekapcsolási sorrend mellet, csak ez lehet a gond. Valamelyik készülék lassabban érzékel, így alaphelyzetre áll... vagy ilyesmi. :)

(#1508) Vincent45 válasza c4 (#1507) üzenetére


Vincent45
tag

Erre nincs valami szoftveres megoldás? Egyszerűbb lenne mint sötétben sakkozni,hogy melyik távirányító akad a kezembe és melyikkel kezdjem a sort. :)

(#1509) Vincent45 válasza SunMount3r (#1506) üzenetére


Vincent45
tag

Az igaz ;] Várok még hátha javítják.

(#1510) c4 válasza Vincent45 (#1508) üzenetére


c4
őstag

Nem tudom, ehhez olyan szakember kéne, aki ismeri a HDMI kézfogás teljes protokollját, és ezt át is tudná írni... De az is lehet, hogy az erősítő FW-ét kéne modifikálni. :D

(#1511) Vincent45 válasza c4 (#1510) üzenetére


Vincent45
tag

Klassz :D Pedig azt hittem naívan,hogy a szorgos kis kínaiak összekalapálnak majd valami javítást szoftveresen ha már annyira büszkék a terméktámogatásukra. :)

(#1512) c4 válasza Vincent45 (#1511) üzenetére


c4
őstag

A terméktámogatás nem azt jelenti, hogy minden egyedi gondot azonnal, mindent félredobva orvosolnak.
Pláne olyanokat, amiről nem is tud a gyári szoftverfejlesztő csapat (ami lehet 2 fős. :) )
De mint írtam, lehet az erősítő a ludas, és nem a Himedia. De az sem elképzelhetetlen számomra, ha mondjuk a te hibádra írnak valamit szoftveresen, másoknál más hiba fog jelentkezni a HDMI kézfogáskor. :D
Csak hogy egyszerű legyen a dolog.

(#1513) blakey válasza Vincent45 (#1502) üzenetére


blakey
titán

Használod a CEC-et? Én nem, alapból kikapcsolóm mivel Logitech harmonyt használok. Szerintem tv-n, erősítőn kapcsold ki és úgy próbáld meg.
Az oké, hogy 2160p-n szeretnéd hagyni, kérdés, hogy a menü és a játékok mit szólnak ehhez. Ha 1080/60 Hz-re állítod akkor filmeknél átvált 2160p-re?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1514) emre33 válasza Vincent45 (#1502) üzenetére


emre33
addikt

Ugyan ez a bajom nekem is.
2 megoldás van: Megadott sorrendű bekapcsolás.

Mivel ez nem kivitelezhető, kénytelen voltam a HDMI-CEC funkciót kikapcsolni minden ezsköznél.

De most rendeltem egy HDMI-CEC less adaptert.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1515) Vincent45 válasza c4 (#1512) üzenetére


Vincent45
tag

Nem is várom el,hogy eldobjanak mindent,hiszen a microstutter problémát is hónapok óta csiszolgatják több-kevesebb sikerrel. Annak nagy volt a visszhangja az igaz. Az is lehet a 4K zavar be de direkt ezért vettem a Q10-et az időtállósága miatt és nem gondoltam,hogy ilyen apróságok mint a natív felbontás érzékelése ekkora gondot okoz egy olyan lejátszónak aminek a fő erőssége pont a 4K teljes támogatása.

(#1516) c4 válasza Vincent45 (#1515) üzenetére


c4
őstag

Öööööö.... a probléma akkor is fennáll, ha a jelútból kikerül az erősítő?

(#1514) emre33:

Majd veszel egy ilyet és lemakrózod vele a bekapcsolási sorrendet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1517) Vincent45 válasza blakey (#1513) üzenetére


Vincent45
tag

Hazaérek utánanézek köszönöm.

(#1518) Vincent45 válasza c4 (#1516) üzenetére


Vincent45
tag

Úgy még nem próbáltam de megnézem,hátha.

(#1519) Joshi válasza Vincent45 (#1515) üzenetére


Joshi
titán

Ezt a témát korábban már kitárgyaltuk, az lenne a legbiztosabb módszer, ha lenne egy másik gyártótól egy 4K lejátszó. Ha annál is ugyan ez a helyzet akkor nem a Himedia a ludas. Azt hiszem rendelek egy ilyen kütyüt és akkor kiderül, de előtte leinformálom hogy tényleg HDMI 2.0 van rajta.

(#1520) blakey válasza Joshi (#1519) üzenetére


blakey
titán

Az enyém már az országban van. :) Talán a héten megkapom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1521) Vincent45 válasza Joshi (#1519) üzenetére


Vincent45
tag

Tudom emlékszem rá de abban reménykedtem,hogy az eltelt időben hátha talált rá valaki megoldást. Nálam az erősítő kavar be.

(#1522) Joshi válasza blakey (#1520) üzenetére


Joshi
titán

Közbe megerősítették hogy HDMI 2.0-ás, akkor én is rendelek egyet. Te is az Aliról rendelted? Majd írd meg nekem privibe légyszi hogy mennyi idő alatt jött meg. Köszi. :R
Ha megjön akkor ki tudom próbálni ezt a felbontás és szín "bugot".

(#1521) őúáű ha Passthrough-ra van állítva az erősítő (nekem azon van), akkor nem kavarhat be. Most nem keresem vissza az ezzel kapcsolatos hsz-em, de én próbáltam erősítő nélkül is és ugyan úgy működött mint erősítővel. Mindjárt feldobom az 1.0.7-es fw-ét, aztán megint próbálgatom.

[ Szerkesztve ]

(#1523) Vincent45 válasza blakey (#1520) üzenetére


Vincent45
tag

Kíváncsi leszek rá. :) Majd írd le a tapasztalatokat :R

(#1524) blakey válasza Joshi (#1522) üzenetére


blakey
titán

Gearbestről rendeltem, 2 hét alatt ért az országba. Remélem holnap vagy holnapután nálam lesz. LibreELEC SD már megvan. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1525) kezo0


kezo0
addikt

Van valaki, aki úgy tette fel az új fw-t, hogy nem nyomott hátul update pöcköt, hanem csak simán rátelepített a meglévő rendszerre, és utána nem volt vele semmi gond?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1526) nadtom válasza blakey (#1524) üzenetére


nadtom
tag

Ez a lejátszó amit rendeltetek jobb, mint a Q10 pro? Szebb a képe? :Y

(#1527) SunMount3r válasza Joshi (#1519) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Már én is elgondolkodtam egy ilyenen, csak sajnos nincs rajta analóg audio kimenet :D ... Kár érte... Most nézem, hogy ezen van. Valamelyik másik best buy szuperolcsó csodával kevertem... :U

[ Szerkesztve ]

(#1528) c4 válasza nadtom (#1526) üzenetére


c4
őstag

Á, ők még hisznek a csodákban. :)

A frissítéshez: úgy néz ki, tényleg megoldották a ricegés-röcögés kérdését. A 23,976-os film sem riceg-röcög 24p módban.

A custom FW várat magára, míg visszajön a polgár a szabijáról. Már csak a bejelentkező kép miatt, az nekem jobban bejön...

[ Szerkesztve ]

(#1529) blakey válasza nadtom (#1526) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, azért rendeltem, mert 7e-ért megnézném mit tud, tartaléknak is jó. Nem hiszem, hogy jobb a képminősége, meglátjuk.

(#1525) kezo0
Most érdemes a nyomógombos megoldással frissíteni, egy picit komolyabban belenyúltak a firmwarebe.

(#1528) c4
Tegnapi filmnézésnél nekem is úgy tűnt, hogy minden oké, minden frekiváltás megvolt és tette a dolgát.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1530) Joshi válasza nadtom (#1526) üzenetére


Joshi
titán

Én is hasonlók miatt rendelek egyet mint blakey, olcsó és jó lesz a hálóba vagy az ajtót kitámasztani. :D

(#1531) nadtom válasza Joshi (#1530) üzenetére


nadtom
tag

Ajtókitámasztónak kicsit drága. :D
Nekem is van még 2db Asus média lejátszóm, de egyiket sem használom, mert nem egy "ligában mozognak" a Q10-zel.

(#1532) Mulholland


Mulholland
tag

Azt láttátok hogy az új firmware-ban már elalvás kapcsoló is van? :) a device infó környékén keresve a beállításoknál. Szuper! Szeretem :) Továbbá javítva, hogy a poweramp és a Titanium backup is normálisan jelenjen meg, így nem kell mókolni rajta :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1533) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Innét is érdemes/ajánlott megrendelni a Q10 Pro-t vagy ha már hazai vásárlásban gondolkozik valaki kizárólag a lejatszo_hu jöhet szóba?

[link]

[link]

Mindkettő esetben a leírás említi a "HiMedia.hu termékregisztrációs kártyát" Thx :R

(#1534) c4 válasza Azurooandrew (#1533) üzenetére


c4
őstag

"HiMedia.hu termékregisztrációs kártyát"

Akkor a lejatszo.hu viszonteladói. Az ő őrületük a zárt fórumozás. Ahhoz kell a kártya. Bár minden kiegészítőt megtalálsz a gyári oldalon is. A Futeco-n, és linkek formájában szinte mindent itt is.

(#1535) nadtom


nadtom
tag

Arról van infó, hogy mikor lesz a 1.0.7 OTA verzióban?

(#1536) c4 válasza nadtom (#1535) üzenetére


c4
őstag

Pár nap késéssel szokott felkerülni.

(#1537) SunMount3r válasza c4 (#1534) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Futeko.

(Bocs, de már vagy negyedjére láttam, c-vel írva... :D :) )

(#1538) szakmaster válasza szakmaster (#1474) üzenetére


szakmaster
tag

Utánajártam a hangkimaradás/akadozás problémának. A Q10 Pro-t direktbe rákötöttem a TV-re a lejátszó saját HDMI kábelével és így nincs hang probléma.
Visszakötöttem az erősítőt a rendszerbe de a HDMI kábel maradt a lejátszó mellé csomagolt és így ismét jelentkezett a probléma.
Visszaállítottam mindent az eredeti állapotba és a beállításokat átnéztem. Fentebb olvastam, hogy a HDMI CEC, ARC okozhat bizonyos anomáliákat. Az erősítőben kikapcsoltam már rég ezt a funkciót, mivel valóban más lejátszókkal is gond volt, de a TV menüjébn bekapcsolva maradt a HDMI CEC. MIután kikapcsoltam ott is, megszűnt minden hanggal kapcsolatos problémám.

[ Szerkesztve ]

(#1539) nadtom válasza szakmaster (#1538) üzenetére


nadtom
tag

Ma néztünk egy filmet 2.0-ás magyar hanggal annál nálam is ki-ki maradt egy pillanatra a hang hektikus rendszerességgel. A film 5.1-es angol hangjával azonban már nem volt semmi gond. Lehet a 2.0-s hang DTS:X-re konvertálását nem szereti a rendszer. :)

(#1540) Mulholland válasza nadtom (#1539) üzenetére


Mulholland
tag

Hát ott nem a Q10 pro lesz a ludas, mert ugye ő csak kiküldi a hangot ha RAW-ban van. A feldolgozást az erősítő végzi, illetve a film eredeti 2.0 hangját is meg kéne hallgatni másfajta kódolásban.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1541) c4 válasza nadtom (#1539) üzenetére


c4
őstag

A DTS-X hang eleve 7.1-es kiosztású minimum. :) A Dolby Atmos megfelelője.
2.0 az sima DTS vagy ac3. Na meg gyári keverés biztos nem lehet,

(#1542) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Ezt esetleg érdemes lehet elolvasni (#872-es post). ->Úgy tűnik most meg a 3D iso fps-t fuserálták el... :(

(#1543) Mulholland válasza c4 (#1541) üzenetére


Mulholland
tag

Ezeknél a módoknál automatikus a felkeverés :) Nem ez e lényeg, hanem hogy azt szűrje ki, hogy ez a szakadozás csak DTS-X nél van, vagy más hangzásmódban is ez történik.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1544) c4 válasza Mulholland (#1543) üzenetére


c4
őstag

Ezt most nem értem. Adott egy DTS: X HD hangsáv, ami elvileg csak 7.1 vagy több csatornás lehet. Van a sima DTS 2.0, ami sztereó hangsáv.
Ha nem RAW-ban küldöd ki a hangot az erősítőnek, akkor az erősítő valóban tud DTS. Neo 6 hangsávot generálni a sztereó jelből, de az nem DTS: X.

Hogy ne csak OFFoljunk. A DTS: X 7.1-es hangsávos filmjeim hiba nélkül mennek RAW-ban kiküldve. Természetesen egyik sem magyar nyelvű. Nem is tudok olyan kiadványról, amin DTS: X 7.1 magyar hangsáv lenne gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#1545) blakey válasza c4 (#1544) üzenetére


blakey
titán

DTS 2.0 is elég ritka. Én még ilyennel nem találkoztam, nem állítom, hogy nincs vagy nem létezik, gondolom koncerteknél előfordul.

Tegnap én is megnéztem egy pár dolgot és nem volt gondom, most már 60fps-en is egész folyamatos a lejátszás, igaz a tv is sokat segít ebben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1546) nadtom válasza c4 (#1541) üzenetére


nadtom
tag

Ez nem a Q10 problémája szerintem sem.
Sima sztereo hangsáv volt a film alatt, amit ha beállítom az erősítőn akkor (csak virtuális) DTS:X -re felkever. Az erősítőnek RAW formátum megy az adat. Az erősítőre 5.1.2 hangsugárzó van kötve.
Ezt csak egyszer tapasztaltam eddig, igaz ne is nézek csak ritkán sztereo hanggal filmet.

(#1547) Mulholland válasza c4 (#1544) üzenetére


Mulholland
tag

A DTS:X az nem csak 7.1 lehet :) Nem ez a lényege. Hanem az, hogy mint az atmos objektumorientált hangkép forma, azaz az ilyen módon kódolt hangsáv egy softver segítségével figyelembe veszi, hogy az adott hangforrások hogyan helyezkednek el. Tehát lehet akár a forrás sztereó is! Mert ő fel mátrixolja, ha éppen nem surround.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1548) emre33


emre33
addikt

Magyar forglmazónak felvetettem az RGB hibát és hogy az UHD BLU-RAY szabvány a 2160p 23.976 fps és YCbCr420 szabványt nem támogatja a készülék.
Erre ezt írták vissza:

"Ezt mi alapján mondod? Milyen UHD rippet próbáltál? Milyen programról írsz?"

Teljesen nem értenek hozzá.

http://himedia.hu/forum/viewtopic.php?f=15&t=42

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1549) c4 válasza Mulholland (#1547) üzenetére


c4
őstag

Szerintem ezt kérdést még fusd át párszor. 2.0-án NINCS DTS: X keverés, semmilyen szoftverrel. De Dolby Atmos se. Látom, alakul az új városi-legenda.

Csak a játék és a példa kedvéért, írnál pár Dolby Atmos és DTS: X 2.0-ás gyári kiadványt? Igazán kíváncsi lettem. Aztán én abba is hagynám az OFFolást ez ügyben.

(#1548) emre33:
Pedig ők szakértői a médialejátszóknak.

[ Szerkesztve ]

(#1550) Mulholland válasza c4 (#1549) üzenetére


Mulholland
tag

Szerintem inkább te beszélsz zöldségeket. Kicsit tanulj: http://moziszobamagazin.hu/2016/06/30/1767/

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.