Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) blakey válasza Joshi (#1098) üzenetére


blakey
titán

B@szki, ennyire nem ismered a lejátszódat? :)
Lejátszás közben Menü/PQ Settings és Imprex alatt vannak a beállítások.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1102) Joshi válasza SunMount3r (#1100) üzenetére


Joshi
titán

+ blakey

Már emlékszem, néztem ezt a beállítást, és itt mit érdemes állítani vagy mit javasoltok átállítani a standardhoz képest? A motion resolution be van kapcsolva alapon is, a TV-ben érdemes még valamit bekapcsolni? Egyébként mintha tényleg enyhült volna a stutter a 24Hz kikapcsolásával és nem is zavaró a nem kadenciahelyes lejátszás, egyenlőre én is így hagyom.

(#1103) blakey válasza Joshi (#1102) üzenetére


blakey
titán

Szinte mindent állítottam, din. kontraszt ki, az 50-es értékeket meg 10-re állítottam, de most nincs előttem, hogy mi volt az a két érték valamint a zajcsökkentést is kikapcsoltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1104) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Lenne egy kérdésem: BD sio-khoz hogyan lehet a külső feliratot beállítani a Himedia Player-ben (vagy bárhol)?
A sub menüben csak az iso-ban eleve bele kódolt feliratokat tudom választani...??? :F

Köszi!

(#1105) blakey válasza SunMount3r (#1104) üzenetére


blakey
titán

Tölts le egy hozzá tartozó feliratot, ua. legyen a neve max annyi, hogy nev.hu.srt és próbáld ki, elvileg a filmmel együtt kéne betöltenie a külső feliratot is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1106) Vincent45 válasza Joshi (#1098) üzenetére


Vincent45
tag

Kizártam az erősítőt a képből. A 2160/60p maradt és YVbCr 4:4:4 8 bit lett. Elsőre úgy tűnik a bekapcsolási sorrend lesz a ludas ahogy mondtad bár az elég érdekes,hogy ilyenektől függ. Talán a TV-lejátszó-erősítő sorrend lesz a nyerő de még próbálgatom.

(#1107) Joshi válasza Vincent45 (#1106) üzenetére


Joshi
titán

Ez a képfelbontásos dolog biztosan nem jól működik, nekem 2160p-ben egyáltalán nem enged állítani semmilyen YCbCr-ét, de még RGB-ét se. :( Neked milyen TV-éd van? Lehet hogy kérdeztem már. :B

(#1108) Vincent45 válasza Joshi (#1107) üzenetére


Vincent45
tag

Nálam is csorbul a beállítási lehetőség 2160p-nél YCbCr 4:2:0 8-10 bit,4:2:2 és RGB 4:4:4 8 bit a választék a többi nem megy bár lehet,hogy a TV az oka vagy a kábelek vagy tényleg a O10 a hibás. Egyébként LG 49UH7707 a TV típusa. :)

(#1109) Joshi válasza Vincent45 (#1108) üzenetére


Joshi
titán

Basszus és nem tudja a TV-ém, 2160p60Hz-en nem tudja az YCbCr 4:4:4 csak a YCbCr 4:2:0 8bit-et. :DD PC-én próbáltam ki hogy miket enged és valóban, 2160p30Hz-nél már mindent enged. :B

(#1110) c4 válasza Vincent45 (#1108) üzenetére


c4
őstag

2160p 60Hz-hez már HDMI 2.0 bemenet kell...

(#1111) Joshi válasza c4 (#1110) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem neki is és nekem is HDMI 2.0 van a TV-be. :K

(#1112) c4 válasza Joshi (#1111) üzenetére


c4
őstag

Nekem is az van, a 3 közül csak 1 az.

[ Szerkesztve ]

(#1113) SunMount3r válasza blakey (#1105) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Köszi, gondoltam amúgy, mert a többi videónál is így csinálom, de azt hittem ezzel az iso lejátszással trükközni kell valahogy...

De lenne egy újabb kérdésem a BD iso anyagok eljátszásával: Azt nem lehet megoldani, hogy a szélesvásznú videókat is 19:6 képarányban jelenítse meg. Nem vagyok hozzászokva az alsó/felső fekete csíkhoz, nekem jobban tetszik, hogy ha még nyújtja is egy picit a képet, de legalább ki van töltve a teljes képernyő. Ezt nem lehet valahogy elérni? Észrevettem, hogy ilyenkor a TV-m beállításainál eltűnik a "Képernyőhöz igazítás" opció, így még ott sem tudom beállítani... :F

Köszi!

(#1114) Joshi válasza SunMount3r (#1113) üzenetére


Joshi
titán

Film lejátszása közben Menü -> Quit Full Screen (felülről a második).

(#1112) c4 mármint LG TV-éd van?

[ Szerkesztve ]

(#1115) c4 válasza Joshi (#1114) üzenetére


c4
őstag

Igen.

(#1116) Joshi válasza SunMount3r (#1113) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam iso-val is de annál nem működik valamiért, csak mkv fájlnál működik. Ki kellene próbálni több filmnél is mert lehet hogy csak az én kópiámnál van bibi. :B

ui.: iso-nál Menü -> felül Setup és itt már felülről a harmadik a Quit Full Screen.

ui.: ez a gyári lejátszóra vonatkozik, Kodit nem tudom. :B

[ Szerkesztve ]

(#1117) SunMount3r válasza Joshi (#1116) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Köszi, holnap majd kipróbálom. :)

Amúgy nekem minden nem 19:6-os videót a TV húz szét, hogy a teljes képernyőt kitöltse, de ISO-nál meg sem jeleni az a menu a TV-n, ezen kicsit csodálkoztam is... :F

(#1118) Joshi válasza SunMount3r (#1117) üzenetére


Joshi
titán

Inkább legyen 16:9. :DDD A lejátszón megjelenik, de megnyomva nem történik semmi. Előfordulhat hogy a "BD szabvány módban" való indítás kizárja ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#1119) SunMount3r válasza Joshi (#1118) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

16:9... :D Kár... :( Nem szeretem azt a két fekete csíkot, túl sokat takar ki...

(#1120) Mulholland válasza SunMount3r (#1113) üzenetére


Mulholland
tag

Hát arra sajnos ne nagyon számíts. Ezzel a Himedia mindig is adós volt. Eddig mondjuk 1 média lejátszóm volt olyan ami teljesen ki tudta nyújtani a filmeket akár 3D filmek esetében is az egy Xtreamer prodigy volt régen :).
Nálam panasonic plazma van abban van nyújtási lehetőség, kivéve 3D filmek esetében.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1121) Joshi válasza Joshi (#1118) üzenetére


Joshi
titán

Belegondolva biztos hogy azért van, ugyanis a BD szabványnál a fekete csíkok is bele vannak kódolva a filmbe, ezért ír minden BD filmre16:9-es képarányt. Aztán ha nem így van akkor kijavítanak.

(#1119) nlpK MKV filmeknél működik, de gondolom ott a TV is megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#1122) SunMount3r válasza Mulholland (#1120) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez egy Samu UEH6400-as, eddig minden videót szépen 16:9-re igazított alapbeállításon, de 3D iso esetén teljesen hiányzik a TV Tools menüjéből az egész "Képbeállítások" almenü. :O Csak tudnám miért... :F

Jashi: szerintem rendes BD esetén épp, hogy nincs belekódolva, amiről te beszélsz szerintem a Remux (bár lehet én tévedek).

Ui.: megnéztem MPHC-val és ott is hiába állítom az Aspect ratio-t 16:9-re, ugyan úgy fekete csíkos marad. Akkor lehet mégis bele van kódolva.... :F

[ Szerkesztve ]

(#1123) Joshi válasza SunMount3r (#1122) üzenetére


Joshi
titán

Biztos hogy bele van kódolva, mert ha megnézel egy BD filmet Mediainfoval, akkor az minden esetben 1920x1080-as felbontást ír hiába 2.40:1-es a film.

Példa Star Wars 7:

[ Szerkesztve ]

(#1124) kezo0 válasza SunMount3r (#1119) üzenetére


kezo0
addikt

Azok a sávok nem takarnak ki semmit. A tévéd 16:9-es képarányú, a mozifilmek pedig általában ennél "keskenyebbek". Akkor látod a helyes, az eredeti filmmel megegyező képarányt, ha meghagyod azokat a fekete sávokat alul-felül. Ellenkező esetben egy torz, megnyújtott, természetellenes képet fogsz látni, tojásfejű emberekkel. Nehéz elhinnem, hogy ez neked jobban tetszene az eredeti képaránynál... Vagy ha igen, akkor nem is értem, hogy zavarhatnak holmi röcögések a képben, meg a nem kadenciahelyes lejátszás, ezek ugyanis sokkal kisebb hibák egy mozgókép megjelenítésében, mintha az eredetitől eltérő képaránnyal nézel egy filmet. Szóval tényleg nem bántásiból mondom, de próbálj hozzászokni a fekete csíkokhoz, mert ez kb. az otthoni mozizás elsőszámú ökölszabálya.
(És ha így nem elég nagy a hasznos képfelület, akkor arra sajnos csak az az egyetlen megoldás létezik, hogy nagyobb megjelenítőt kell venni... Mert az soha nem lehet elég nagy. ;) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1125) SunMount3r válasza kezo0 (#1124) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Huhh, nem is tudod hányszor, hány helyen írták már nekem erre az igényemre ugyan ezeket, amiket te. Most nincs is kedvem egy újabb érv csatába belemenni. Nekem ez az igényem és meg is vannak ehhez a saját érveim. (Ez ellen a "akkor vegyél nagyobb TV-t" szintű érvelés ellen vitatkozni meg már tényleg unalmas, nem is megyek bele inkább. :N )

[ Szerkesztve ]

(#1126) Joshi válasza kezo0 (#1124) üzenetére


Joshi
titán

Ezt írta nlpk: "...Nem vagyok hozzászokva az alsó/felső fekete csíkhoz, nekem jobban tetszik, hogy ha még nyújtja is egy picit a képet, de legalább ki van töltve a teljes képernyő."
Szóval neki jobban tetszik a nyújtott fej, el kell fogadni hogy nem vagyunk egyformák. :D Az mondjuk fura hogy nincs hozzászokva az alsó/felső fekete csíkhoz, pedig a legtöbb mozifilm szélesvásznú. Na mind1.

(#1125) nlpK pedig hidd el hogy minél nagyobb a kijelző annál inkább lesz mozihatása a filmnézésnek. Általában azokat zavar a fekete csík, akiknek a TV-nek a feketéje gyalázatosan rossz azaz inkább szürke. Venni kell egy min 50-55"-os LCD VA vagy ha felvet a pénz akkor egy OLED-et. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1127) blakey válasza SunMount3r (#1122) üzenetére


blakey
titán

Butaság egy filmet nagyítani, ez "filmek elleni szándékos gyalázás", úgy kell nézni ahogy forgatták, ahogy zoomolsz egyből veszít a minőségből. BD-k esetén azért nem működik, mert az anyag minden esetben 1920x1080, legalábbis ha szabvány szerint készítik, mkv és egyéb konténerek esetén 1920xY mivel levágják a felesleges sávokat amivel kiegészül a BD, pl. ha a film maga 1920x800, a BD-n 1920x1080.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1128) SunMount3r válasza Joshi (#1126) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem kell kiforgatni a szavaimat. Nem azt írtam hogy az tetszik, ha nyújtott, hanem ha ki van töltve teljesen a kép. Ez pedig ezzel a kompromisszummal jár, de én inkább ezt választom. Nyilván a legjobb nekem is az lenne, ha a film natív 16:9-es lenne, nyújtás nélkül és szó sincs itt "nyújtott fej" fétisről :D :N ...

De a további vitába tényleg nem megyek bele...

Ui.: látom most már egyre többen kezdenek rászállni erre. És az érveléseknél már az 55"-os OLED-eknél tartunk, úgyhogy plíz, én itt befejeztem, vitának nem látom értelmét...

[ Szerkesztve ]

(#1129) Joshi válasza SunMount3r (#1128) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem vita csak beszélgetünk, egyébként is nekem mind1 hogy nézed a filmeket. :D Különben nem hülyeség a fekete csíkok elleni minél nagyobb kijelző, hidd el hogy működik. :DDD

(#1130) kezo0 válasza Joshi (#1126) üzenetére


kezo0
addikt

"nyújtja is egy picit a képet" --> hát ez az, hogy itt ráadásul nem csak egy pici nyújtásról van szó, hanem az esetek többségében elég nagyról.
Számoljunk egy picit. Azok az mkv-k, amelyeket úgy készítenek, hogy ne legyenek belekódolva a fekete csíkok, a leggyakrabban 1920 x 800 képpont méretűek, vagyis az 1080-ból összesen 280 (2 x 140) képpontnyi sávot vágnak le. Ha a 800 pixelnyi képmagasságot megnyújtjuk 1080-ra, akkor az lényegében a kép +35%-os megnyújtása függőleges irányban! Ez azért nem egy "pici" nyújtás...
De persze olvastam én is, hogy ez őt nem zavarja annyira, és igyekeztem is nem bántóan, "magas lóról" fogalmazni, csak próbáltam adni egy jószándékú tanácsot. (Ahogy te is.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1131) Joshi válasza kezo0 (#1130) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint ennyi erővel egy kövér nő is lehet bombanő, csak rossz méretarányban nézzük. :DD

ui.: lehet hogy mégiscsak velünk van a baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1132) kezo0 válasza Joshi (#1131) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, kövér nőknél kifejezetten hasznos függőlegesen megnyújtani a képet! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1133) headhunter válasza SunMount3r (#1125) üzenetére


headhunter
addikt

"Álmaid" TV-je lehetett volna...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1134) kezo0 válasza headhunter (#1133) üzenetére


kezo0
addikt

Klassz lehet ezen egy 4:3-as régi filmet nézni. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1135) Joshi válasza headhunter (#1133) üzenetére


Joshi
titán

Ez rosszabb mint a 16:9-es kijelző, mert nem minden mozifilm szélesvásznú, de a TV adások kivétel nélkül 16:9-sek vagy rosszabb esetben 4:3-sok. Aztán az is lehet hogy oldalt fel se tűnne a fekete csík. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1136) Mulholland


Mulholland
tag

No most még mielőtt közösen eldöntenétek, hogy micsoda szentségtörés a "nyújtás" elmondanám, hogy nekem tetszett ez a feature az Xtreamernél és a "tojásfejű" emberek is enyhén szólva túlzás állítani. Arról nem is beszélve, hogy többször láttam már olyan filmet az RTL-en vagy a TV2-n. Ahol látszott, hogy ugyanúgy volt kissé nyújtva a kép. Mégsem volt túlzás. Engedtessék már meg az hogy valaki azt szeresse, hogy nem az alsó-felső csíkokat bámulja. 3D filmeknél különösen tetszett hogy volt erre lehetőségem a prodigy-nél. Szóval ezt az 1 dolgot visszasírom én is :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#1137) Joshi válasza Mulholland (#1136) üzenetére


Joshi
titán

"Engedtessék már meg az hogy valaki azt szeresse, hogy nem az alsó-felső csíkokat bámulja."
Én korábban is írtam hogy felőlem mindenki úgy nézi a filmeket ahogy akarja, az viszont tény hogy nem az az általános hogy széthúzzuk a képet több okból sem. De a miértek már le lettek írva. ;)

(#1138) Beni2360


Beni2360
félisten

Én általában ha olyan a film beállításai, hogy nem sok minden történik a széleken akkor 10%-t szoktam nagyítani rajta. Így vékonyabb lesz az alsó és felső fekete sáv marad a kör kör és nem tojás alaku és valami veszteség lesz két oldalt. Egyébként a KODI enged némi képfelbontás váltást de ő sem engedi teljesen felhúzni. Tudom nem kodival nézitek a filmeket.
Ez a megnyújtás emlékeztet arra amikor megvették az első 16:9 TV-ket és a 4:3 képeket széjjel húzták és a miértre azt válaszolták, ha már megvettem a széles képernyőjű Tv akkor úgy is fogom nézni. Bocs nem sértésnek szántam. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1139) csabi63


csabi63
senior tag

Sosem zavart a csík. Mintha ott sem lenne. Nem bámulom, a film nem ott megy. Ennyi erővel zavarhatna a tévé kerete, a fal mögötte, vagy a soundbar alatta. Mind beleesik a látószögembe. (Sajnos nincs moziszobám, és 200 hüvelyket vetítő projektorom.)

Ettől függetlenül elhiszem, hogy valakit idegesít. (A Philips Ambilight glóriája nekem is sok, sosem kapcsolom be.) De én nem fogom szándékosan rontani a képminőséget, és/vagy torzítani a képet.

(#1138) Beni2360 Néhány napja néztem 4:3 oldalarányú régi tévésorozatot. Ha valaki azt széthúzza, az nem komplett. :D Sokáig mondjuk nem néztem, de nem a két oldalsó bazi nagy fekete sáv, hanem a képminőség miatt. A VHS-nél azért jobb volt, de a 2. részt már a tableten néztem. 10 hüvelyken egész élvezhető volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1140) Joshi


Joshi
titán

Egy kérdés Q5 Pro felbontással kapcsolatosan. Ha a lejátszó felbontását 1080p60Hz-re állítom akkor a 2160p anyagokat is 1080-as felbontásban küldi ki, legalább is a TV és erősítő 1080-at ír. De ugye ilyenkor nem nyúl hozzá a lejátszó a felbontáshoz?

ui.: engem az zavar, hogy nincs konkrét kapcsoló a 4K felskálázásra, és a 2160-as felbontást miért nem 2160-ban tolja tovább?

[ Szerkesztve ]

(#1141) c4 válasza Joshi (#1140) üzenetére


c4
őstag

Ha 1080-ra állítod be a kimenetet, akkor leskálázza a videojelet, ha 2160-ra tudod beállítani, mert 4K-s tévéd van, akkor felskálázza a videojelet, még az SD-tartalmat is.

(#1142) Joshi válasza c4 (#1141) üzenetére


Joshi
titán

Beírta nadtom fórumtárs a Futeko fórumára, és ott azt írja egy tag, hogy ez ismert hiba és javítva lesz. Az lenne a jó, ha lenne egy olyan opció, hogy minden felbontású anyagot ugyan abban továbbítana a lejátszó. Vagy ha azt akarom hogy a lejátszó skálázzon fel, akkor azt most is megtehetem ha 2160p-re állítom. Természetesen 4k TV-ről van szó.

(#1143) c4 válasza Joshi (#1142) üzenetére


c4
őstag

És hogy oldanád meg a 2160p forrás lejátszását 1080 vagy HD ready megjelenítőn? Szeretnéd ha képinfornációt vesztenél a kép két oldalán, esetleg alu-felül is? A HM erősítők sem kezelik le többnyire a 2160p jelet, nem támogatja a videoáramkörük, csak a 4K-ra felkészített modellek.

[ Szerkesztve ]

(#1144) blakey válasza Joshi (#1142) üzenetére


blakey
titán

Szerintem valami nagy kavarodás van a fejekben, a lejátszó arra konvertál amire állítod a fix felbontást, ha lehetőség van auto kiválasztására akkor lesz ún. passtrough tehát a megfelelő felbontást küldi tovább, de a közbeiktatott eszközök is beleszólhatnak, erősítő, tv. A TV skálázni fog, akkor is ha pl. 4K tv-n 1080p-t ír ki és teljesen betölti a képernyőt. Akkor nincs semmilyen felskálázás ha a képernyő közepén van egy 1080p-s kép, akkor pixelpontos, de így meg senki nem nézni. 4K tv-n a 4K-s anyaghoz akkor nem nyúl ha minden képjavító ki van kapcsolva, pl. Imprex.
Azt szeretném tudni, hogy miért szeretnéd ha nem skálázna a lejátszó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1145) Joshi válasza c4 (#1143) üzenetére


Joshi
titán

Amikor a lejátszót FHD TV-re kötöttem akkor nem is tudtam mást kiválasztani mint 1080p felbontást, ott volt mint lehetőség a 2160p is, de hiába nyomtam rá visszaállt 1080-ra ami normális. De nekem 4k TV-ém van és az erősítő is tudna 4k-ra konvertálni de az erősítőt szándékosan passtrough-ra tettem. Azért írtam hogy akinek 4k TV-je van az had állítson be a lejátszón egy Auto módot ami azt jelentené, hogy minden felbontást úgy küld ki ahogy van.

(#1144) blakey: "Szerintem valami nagy kavarodás van a fejekben, a lejátszó arra konvertál amire állítod a fix felbontást, ha lehetőség van auto kiválasztására akkor lesz ún. passtrough tehát a megfelelő felbontást küldi tovább"
Semmi gond nincs a fejekben, ráadásul le is írtad ami hiányzik a lejátszó menüjéből. Pont ezt hiányolom és próbálom körülírni.

"Azt szeretném tudni, hogy miért szeretnéd ha nem skálázna a lejátszó?"
Nem tudom biztosan, de úgy gondolom, hogy a TV ezt jobb minőségben teszi.

[ Szerkesztve ]

(#1146) blakey válasza Joshi (#1145) üzenetére


blakey
titán

De nem világos, úgy látom, ha nem skáláz a lejátszó akkor a tv fog skálázni, az miért jó neked? Ha nincs skálázás egyik eszközön sem akkor kisebb felbontás esetén egy kis képet látsz a képernyő közepén.
A TV nem teszi jobb minőségben, ezért van kavarodás a fejedben. a lejátszó mindig jobban skáláz hisz eleve "nála van az anyag".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1147) Joshi válasza blakey (#1146) üzenetére


Joshi
titán

"A TV nem teszi jobb minőségben, ezért van kavarodás a fejedben. a lejátszó mindig jobban skáláz hisz eleve "nála van az anyag"."
De ha lejátszó oldalról lenne passtrough, akkor nincs olyan hogy "nála van az anyag". Vagy arra gondolsz hogy mivel a kép megjelenítését végzi a lejátszó, ezért jobb arra bízni a felskálázást?

ui.: amikor megjelentek az első Divx felskálázós lejátszók, akkor elég silány minőségben skáláztak fel, lehet hogy ez már a múlt?

(#1148) c4 hagyjuk már ezt a középen kicsi képet, teljes mértékben tisztában vagyok azzal hogy a TV skáláz fel, de hiszen pont ezt akarom.

[ Szerkesztve ]

(#1148) c4 válasza Joshi (#1145) üzenetére


c4
őstag

A távirányítón ott a "TV mode" gomb, ott állítgathatod, milyen kimenetet akarsz.
És minek küldene ki az általad kívánt auto módban egy 480p jelet? Szeretnéd a tévéd közepén kicsiben nézni? Egyébként meg a TV skálázza fel...

(#1149) blakey válasza Joshi (#1147) üzenetére


blakey
titán

A lejátszók gyakorlatilag minden esetben jobb skálázóval rendelkeznek, mint a tv-k, de néha az erősítőkben is jobb skálázó van. Én soha nem bíztam a tv-re a skálást, hiszen ő megjelenítő, inkább a lejátszó skálázzon és véleményem szerint a Himedia jó skálázóval rendelkezik, sőt.

A DIVX-et hagyjuk, akkor nem csak a skálázással voltak gondok hanem a tömörítéssel is, manapság a divx is jobb, mint 10 évvel ezelőtti "társa".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1150) Joshi válasza blakey (#1149) üzenetére


Joshi
titán

Nekem elég lett volna ha ennyit írtok már az elején :D , ilyen téren nem értek a dolgokhoz. Ahogy írtam még anno a Divx lejátszókat látták el 720p és 1080p felskálázásra, de azok nem voltak valami jó megoldások. Nyilván minél kisebb egy felbontás annál nehezebb abból egy elfogadható minőséget kreálni. Na mind1, akkor maradok a fix 2160p60Hz-nél. Köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.