Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) szrobert válasza emre33 (#1650) üzenetére


szrobert
tag

Szerintem azt fixen nem lehet a Q10-en állítani..
Vagy rosszul tudom..?

[ Szerkesztve ]

(#1652) blakey válasza szrobert (#1647) üzenetére


blakey
titán

Ha már váltáskor ilyen akkor a TV HDMI fekeszintje kötül kéne nézelődni, lehet, hogy RGB-re van állítva amivel a WD-t használod és ahhoz van beállítva a másik bemenet is viszont itt YCbCr-rel dolgozna a lejátszó. Cseréld meg a bemeneteket, úgy is ellenőrízd, a színtérrel lesz a gond. WD mire van állítva? RGB, YCbCr, Full RGB, stb?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1653) szrobert válasza blakey (#1652) üzenetére


szrobert
tag

WD RGB High-ra van állítva..
A Tévén lehet állítani a bemenetekhez a színteret?

(#1654) blakey válasza szrobert (#1653) üzenetére


blakey
titán

RGB-t többnyire számítógépek esetében használunk, YCbCr az ajánlott, 4:2:2 vagy 4:4:4.
Gondolom a feketeszint is teljes-re van állítva vagy valami hasonlóra ami az RGB-hez igazítja a HDMi feketeszintjét ráadásul feltételezem, hogy a képbeállítások is az RGB-hez igazódnak így soha nem lesz jó az YCbCr kimenetes lejátszó, első körben tedd a Himediát RGB-re és nézd meg, hogy úgy mit tapasztalsz, utána érdemes a médialejátszók, Blu-ray lejátszók kimenetére vonatkozó színtérrel kapcsolatos beállításokról olvasgatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1655) szrobert válasza blakey (#1654) üzenetére


szrobert
tag

Tudod azért állítottam a WD-t RGB-re mert így volt a legszebb a képe..
Feketeszint kiemelés, egyebek gyári közép állásban vannak...

(#1656) blakey válasza szrobert (#1655) üzenetére


blakey
titán

Majd megerősítik akik szintén WD-t használnak, én nem tudom megerősíteni, hogy WD esetén ez a jó beállítás, elég sok médialejátszóm volt ill van és egyiken sem az RGB adta a legszebb képet, a kijelzők kalibráva vannak, stb, tehát RGB nem ad jó képet ha a minőséget veszem alapul.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1657) szrobert válasza blakey (#1656) üzenetére


szrobert
tag

Nézd, képminőségre biztos, hogy az volt a legjobb beállítás, azért azt látja az ember..
Azért köszi a segítséget, próbálkozom...

(#1658) blakey válasza szrobert (#1657) üzenetére


blakey
titán

RGB vs. YCbCr környékén keresd a megoldást, nálam Sony W755C-vel tökéletes a kép, nincs semmi szürkeség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1659) szrobert válasza blakey (#1658) üzenetére


szrobert
tag

Újabb fejlemény:
SDR, RGB10Bit - 24p kikapcsolva: rendben, gyönyörű a kép!!!!!
SDR, RGB10Bit - 24p bekapcsolva: azonnal jön a szürke homály...
Ha AUTO, YCbCr 8-10 Bitre állítom már a bekapcsolás alatt, a Himedia feliratnál már szürke minden...

(#1660) blakey válasza szrobert (#1659) üzenetére


blakey
titán

Ezt írtam már pár hsz-szel ezelőtt, RGB-re van állítva a tv-d, ez több mint valószínű, tehát az RGB-t szereti. 24p esetén meg YCbCr-re vált ezért szürke minden. Most nézek egy filmet, 24p bekapcsolva, YCbCr 4:4:4 10 bit és tökéletes a kép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1661) szrobert válasza blakey (#1660) üzenetére


szrobert
tag

És hogy tudom átállítani a tévét?
Ugyan olyan tévém van, mint neked, azt hiszem..
Mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

(#1662) blakey válasza szrobert (#1661) üzenetére


blakey
titán

Home/Beállítások/Megjelenítés/Dinamika tartomány, itt nézd meg, hogy mire vannal állítva az általad használt bemenetek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1663) szrobert válasza blakey (#1662) üzenetére


szrobert
tag

Automatikusra van állítva mindegyik..
Ez jó, vagy mi legyen, Neked mire van állítva?

(#1664) blakey válasza szrobert (#1663) üzenetére


blakey
titán

Auto-ra van állítva nálam is. Nálad valami nem jó, vagy nálam de ha RGB-re váltom a lejátszót akkor látom, hogy a tv átvált, de nem szürke és nem is túl sötét, tehát jól működik az átváltás.. Valami nem jó nálad. Másik bemeneten is próbáltad? Van a lejátszó és a tv között valami közbe iktatva, pl erősítő? Nálam a 4-es portba van csatlakoztatva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1665) blakey válasza blakey (#1664) üzenetére


blakey
titán

A frissítés hogy történt? Nyomógombos, tehát tiszta telepítés volt vagy csak simán ráfrissítettél?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1666) SunMount3r válasza szrobert (#1663) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Fura, mert ha eleve YCbCr-t ad ki a lejátszó, akkor nálam már nem is lehet semmit állítani a HDMI fekete színnel (Normál), ami alapból így kell, hogy legyen (legalábbis Samu TV-n). :F

(Amúgy nálam nincs szürkeség, mármint a normál jeleneteknél, ott teljesen jó a kép, de az, hogy a fekete túlsúlyos/sötét scene-ek minősége milyen, az megint más téma, de szerintem ezért is a lejátszó inkább a felelős, remélem ezt is javítják, nem én vagyok az egyetlen aki észrevette...)

(#1667) szrobert válasza blakey (#1664) üzenetére


szrobert
tag

Meggyógyult!!!!
Kihúztam mindent, átdugtam a 3-as portra a Q10-et, beállítottam az általad megadott színteret, 24p-t és most úgy működik ahogy Te is leírtad...!!!

Nagyon köszi a segítséget!

(#1668) blakey válasza SunMount3r (#1666) üzenetére


blakey
titán

Erre annyit mondok, hogy ki kéne próbálni. Szeretném látni, hogy te mit látsz túlsúlyosnak. Mindezt azért írom, mert nálam minden jól van beállítva, tv kalibrálva, stb, tehát a teszvideók és egyéb kalibrálási képek alapján a lejátszóval minden jól működik és ha egy másik lejátszót csatlakoztatok ua. a portra akkor nem változik a feketeszint, fehéregyensúly, stb, tehát jól működik a lejátszó.
Van olyan film amit esetleg fel tudnál hozni példának? Akár privátban is és akkor megnézném.

(#1667) szrobert
Előtte melyik portban volt? 1es? Volt ki/be húzigálva belapcsolt készülék mellett? Most kipróbálhatod a régibe, hogy ott is jó? Ha nem akkor azon a porton valami másképp működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1669) szrobert válasza blakey (#1668) üzenetére


szrobert
tag

Előtte a 2. portba volt..
Most nem variálok vele, örülök, hogy végre jó lett... :C
És köszi mégegyszer a segítséget... :R

(#1670) blakey válasza szrobert (#1669) üzenetére


blakey
titán

Szívesen, jó, hogy sikerült. :C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1671) blakey


blakey
titán

Kint van a legfrissebb Q5/Q10 CFW .

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1672) RedCat válasza blakey (#1671) üzenetére


RedCat
senior tag

Ez mit tartalmaz, miben másabb mint a gyári hivatalos?

(#1673) G-Bali válasza blakey (#1671) üzenetére


G-Bali
senior tag

Én most készülök fel rakni az gyári ota-t, ez miben más mint a ota? Csak hogy melyiket rakjam fel, (bár ma rafrissitettem már kíváncsiságból) de a tiszta telepítés lesz a vége...

(#1674) blakey válasza RedCat (#1672) üzenetére


blakey
titán

Majd leírják akik használják, többnyire csiszolgatják a gyárit, tehát akár még jobb is lehet valamint a gyári valamiért nem mutat minden app-pot, ezzel minden látszik, teljesen jó firmware. Lehet, hogy én is fel teszem.

(#1673) G-Bali
Ez nem gyári, Custom Firmware (CFW).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1675) c4 válasza G-Bali (#1673) üzenetére


c4
őstag

Itt megnézheted,, bár a fiss changelog nem került ki.

Más desktop, fájlböngésző, az előző verzióban pár igazítás, pl: feliratkezelés.... stb

(#1676) G-Bali válasza blakey (#1674) üzenetére


G-Bali
senior tag

Tudom hogy nem gyári ezért kérdeztem hogy miben más

c4 köszi.,

(#1677) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Mert téma volt: Most olvastam, hogy az OTA firmware szándékosan van mindig 1-el magasabbra számozva, mint a manuál letöltős (valami belső Himediás megkülönböztetés), de teljesen ugyan az a kettő...

Más: Azt is olvastam, hogy a HDR-t ajánlatos "Other"-ra rakni a jobb képminőségért, rá is nézek, hogy javít e a feketén...

(#1678) emre33 válasza SunMount3r (#1677) üzenetére


emre33
addikt

"Other" Köszönöm!

Valóban jobb a képmiőség. RGB bug miatt!

Ha Other-re rakod, akkor 24p esetén végre nem RGB a kimenet!

Ezt az egy beállítást nem probáltam ki. Kösssszzzz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1679) nadtom válasza SunMount3r (#1677) üzenetére


nadtom
tag

Ha a HDR-t Other-re állítom akkor a Video color space "elszürkül" azaz nem állítható és YCbr444 8bit-re visszaáll. Ez nem gond?

(#1680) SunMount3r válasza nadtom (#1679) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én sem tudom mit csinál pontosan, csak a Futeko fórum-on olvastam, de nincs dokumentálva egyelőre, hogy mit is csinál. Annyit írtak, hogy YCbCr 4:4:4-re rakja...

(#1681) emre33 válasza SunMount3r (#1680) üzenetére


emre33
addikt

Sikerült rájönnöm, hogy Q10pro-ból hogyan lehet kiszedni, hogy milyen módon küldi ki a képet.
Sajna nekem a TV-m nem írja ki, erősítőm meg csak 1080p tud és ő se írja ki :( .

Készítettem pár képet (szükséges scriptet feltöltöttem), mivel angolul nem tudok, remélem a képekről egyértelmű, hogy mi a baj.

Szépen látszik, hogy mikor van RGB mód és mikor nincs.

És hogy egy 10bites HEVC film lejátszásához milyen módon lehet rábírni a Q10pro-t a helyes kimeneti beállításokra.

Other mód esetén YCbCr444 és 8 bit van. Jobb mint az RGB, de nem 10bit.

http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=1149.0

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1682) szrobert válasza emre33 (#1681) üzenetére


szrobert
tag

blakey fórumtárs javaslata alapján én Auto-ra állítottam és így van 444 10 Bit. gyönyörű a kép!!!!
Csak ajánlani tudom, próbáljátok ki!

(#1683) emre33 válasza szrobert (#1682) üzenetére


emre33
addikt

Persze 2160p és fix 24Hz mellett igen, de én 2160p és 60hz szeretnék beállítani (24on kapcsolóval).

És 60Hz mellett RGB van sajna (ha 24hz-re levált a cucc).

És képekkel ezt végre bizonyítani is tudom.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1684) nadtom válasza szrobert (#1682) üzenetére


nadtom
tag

Nekem is ezen volt eddig, most kipróbáltam ezt az Other beállítást de én nem látok semmi különbséget.

(#1685) szrobert válasza nadtom (#1684) üzenetére


szrobert
tag

Én is kipróbáltam, de én sem láttam....
Hagyom az Auto-n...

[ Szerkesztve ]

(#1686) c4 válasza szrobert (#1685) üzenetére


c4
őstag

A custom FW is csak tiszta telepítéssel lesz jó.
Ráfrissítettem a gyári 10-re és döcögős volt. Kodi megbolondult.
Tovább nem is kínlódtam vele, fenékbe döftem.:) Utána jól működik egyelőre.

(#1687) blakey


blakey
titán

Nálam van a Nexbox A95X, annyit írok, hogy jól jönne a Q5/Q10 Pro-ra is egy LibreELEC. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1688) nadtom válasza szrobert (#1685) üzenetére


nadtom
tag

Helyesbítek, a HDR auto esetén szebb a kép...(és ha a YCbCr444 10bit van beállítva).

(#1689) RedCat válasza blakey (#1687) üzenetére


RedCat
senior tag

A fejlesztő nem csinál? Vagy hogy készül ez el?

(#1690) blakey válasza RedCat (#1689) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem tudom, egyszerűen teszi a dolgát, van frekiváltás, jó a képminőség, egyelőre még csak ismerkedés fázisban vagyok, de ez jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1691) szrobert válasza nadtom (#1688) üzenetére


szrobert
tag

Egyetértek..!!

(#1692) Peat76


Peat76
őstag

Beállítás gondjaim vannak a Q10-el, legújabb firmware.
Ha 24p be van kapcsolva és a tv-n motion flow Sony KD55X8509 "normal mód", akkor
nekem kissé szaggatott a mozgás így is, a WD HD Live is 24p-vel ment
mindig, de ott nem érzékeltem ennyire...Simábbnak tűnt.
Ha motion flow-t egyenletesre állítom akkor kissé szappan opera hatású,
bár ilyenkor a 3D iszonyatosan ütős, de a mozgás túl "sima" Nem
találok köztes megoldást, esetleg valakinek ötlete?
Rengeteg beállítást próbálgattam, de nem jutok nyerő megoldásra,
gyorsabb mozgások szaggatottak, így "filmesebb a hatás" mint motion flow
"egyenletes" módban. Ez a minimális szaggatás normális jelenség talán?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1693) blakey válasza Peat76 (#1692) üzenetére


blakey
titán

Állítsd Tisztára, emiatt egy picit magasabbra kell venned a fényerőt és a Filmmódot is kapcsold be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1694) Peat76 válasza blakey (#1693) üzenetére


Peat76
őstag

Motion Flow-ból, ha jól emlékszem "KI" "Normal" "Egyenletes" van , na igen de ez csak 3D módban van így... 2D-ben akkor beállítom a "tiszta"-t, a film mód nekem max-on van mindig, reggel próbálkozok vele!
Akkor ezek szerint 3D-be kevesebb beállítást enged.. valamiért!? Köszi az info-t :R
Akkor a legtutibb a 2160p , 24hz, 10bit 4.4.4 auto HDR?

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1695) Vincent45 válasza blakey (#1687) üzenetére


Vincent45
tag

Érdekelne majd hogyan viselkedik nálad mert én is szemezek egy hasonló Amlogic S912-essel. :)

(#1696) blakey válasza Vincent45 (#1695) üzenetére


blakey
titán

Az S912-re még nincs LibreELEC, így egyelőre nem lennél előrébb, márpedig az a legnagyobb előny, nincs Android, csak a tiszta médialejátszás Kodi alapon. Amúgy az android része egész tűrhetően van összerakva, még a Kodihoz is hozzányúltak, HD hangok, módosított skin, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1697) Vincent45 válasza blakey (#1696) üzenetére


Vincent45
tag

A LibreELEC-et nem ismerem :B Nélküle mennyire lenne használható? HD hangok,kadenciahelyes lejátszás,képminőség ilyenek.

(#1698) c4 válasza blakey (#1687) üzenetére


c4
őstag

Minek még 1 Kodi? A wrapperrel abszolút semmi szükség a lejátszóképességre. A médiatár részt meg mindegy melyik biztosítja. Az add-on támogatás mindegyiknél hektikus vagy az lesz... :)

(#1699) blakey válasza Vincent45 (#1697) üzenetére


blakey
titán

Android alatt gyakorlatilag Himedia szintű tudás, nincs kadenciahelyes lejátszás, egyedül a Kodi egy picit jobb, átdolgozottabb, ehhez kell a LibreELEC, ez egy egyszerű oprendszer a Kodihoz. Egy ilyen jól jönna a Q10 Prora is.

(#1698) c4
Ez nem még 1 Kodi, teljesen másik oprendszer, arról bootolsz, mást nem látsz, tehát van egy médialejátszó központod LibreELEC alapokon, Kodival, android be sem bootol.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1700) Vincent45 válasza blakey (#1699) üzenetére


Vincent45
tag

Akkor megvárom hátha elkészül nemsokára. Köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.