Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) SunMount3r válasza blakey (#297) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A számítógép lejátszója belső kábelezésének köszönhetően sokkal jobban összhangba van állítva, mint egy médialejátszó és egy tv, médialejátszó és tv összeköttetése során Lip sync is bezavarhat, tehát ha nem is durván de a hang a képhez is csúszhat és ha pl. ezt nem vesszük észre akkor akkor csak a feliraton látható, hogy valami nem kerek.-> Nekem ez a "kábelezés" miatti csúszás elég furán hangzik. Olyanról már hallottam, hogy HTPC esetén, ha a hang nem a HDMI-n megy, hanem mondjuk a hangkártyából optikán az erősítőbe, akkor ott lehet elcsúszás a képhez képest, amit egy !!egyszeri!! beállítással korrigálni lehet. De ez ugye pont a fordított eset mert itt a media lejátszóról beszélünk és nem is a hangról.

Én meg egy -még egyszer hangsúlyozom- !!dedikált asztali média lejátszó!! (ami ráadásul nem épp az olcsóbbik fajta) esetén, ami direkte videó lejátszásra van kitalálva, tervezve és optimalizálva eléggé nem tudok megbékélni ezzel a "kábelezési kifogással"... (Valójában eléggé ködös, hogy mit is értesz ez alatt és mi köze a jelenséghez.)

csabi63: A videó 29.73, de a felirat nem tudom, milyen változathoz készült, erről nincs infó, minden esetre időzíteni kell. De pl. nekem, ha a Subs Edit-el rendesen és kocc-pontosan hozzá igazítom az első és az utolsó feliratot, akkor a videó közepén és az egészében is minden kocc-pontos lesz. Pedig, biztos, hogy eltérő fps-ű a felirat, mint a film, de még egy eset sem volt, hogy ez ne működjön (PC-n és a TV lejátszójával is). Ami csúszást a TV-vel kapcsolatban írtam az sem a felirat miatt volt, hanem ott is a lejátszó lehetett a ludas. (Megj.: ha az linkelt oldalt használod az időzítésre, akkor átrakja a kódolását UTF-8-ra, amit Sub Edittel utána vissza kell rakni Közép EU-sra).

(#302) blakey válasza SunMount3r (#301) üzenetére


blakey
titán

Oké, akkor tedd azt amit jónak látsz.

A videó 29.73, de a felirat nem tudom, milyen változathoz készült, - ez már a gond első alapja, minden esetben meg kell nézni, hogy milyen fps-hez készült és első körben azt kell átállítani majd ha az nem volt elég akkor időzíteni.

Lip sync nem mond neked semmit? HDMI esetén elég sűrűn előjöhet és ennek köze van a kábelezéshez.

Szerintem írd meg a "bug" listát és tedd fel a futekora, majd segítenek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#303) SunMount3r válasza blakey (#302) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Lip sync? Pont erről szólt a válaszom első fele (elolvastad egyáltalán)?

Ok, most akkor kérdezhetném, hogy miért fontos a feliratnál átállítani az fps-t, ha a Progresszív szinkronnal ugyan az érem el (mert erről még csak nem is hallottam eddig, hogy a felirat file tartalmaz "FPS-re vonatkozó adatokat, vagy ha azt nem, akkor miért lenne ez fontos), de ettől még lehet olyan dolog ez is amit eddig nem tudtam. Az eddig OK, hogy az fps eltérés miatt kell időzíteni, de mivel a Prog időzítéssel eddig tökéletesen ment a dolog, akkor ez képbe se került nekem. (És még csak nem is hallottam róla és nem hiszem, hogy az én hibám).

Írtam is pár Hsz.-el ezelőtt, hogy ha valamit nem jól tudok, akkor csupa fül vagyok (és normális stílusban, azt hiszem).

Szerintem írd meg a "bug" listát és tedd fel a futekora, majd segítenek.

-Kösz, de ez azt hiszem a biztatásod nélkül is menni fog. (Amúgy meg ez a Fórum és külön ez a topic is részben azért van, hogy tájékozódjon és segítséget kérhessen az ember, persze látom, ezzel nem mindenki ért egyet.)

Részemről zárom, PEACE és további jó sorozatnézést.

[ Szerkesztve ]

(#304) Joshi válasza SunMount3r (#301) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy blakey is írja a képkocka sebesség az első amit meg kell adni a feliratszerkesztő progiban, aztán onnantól már lehet játszani a csúsztatással, időzítéssel. Olyan progit használj amiben meg kell adni a film képsebesség értékét is, de fontos hogy pontosan azt az értéket add meg ami a Mediainfoban szerepel.

Egyébként a Mede8er Med600-am tud letölteni online feliratot az éppen játszott filmhez, eddig még mindig jó volt és nem kellett görcsölnöm ilyesmin.

[ Szerkesztve ]

(#305) blakey válasza SunMount3r (#303) üzenetére


blakey
titán

Megírod, hogy milyen film és felirat?

Szerintem nem nagyon érted a dolgokat, attól, hogy számítógépen csak csúsztatod a feliratokat, de az fps-t nem állítod át, nem jelenti azt, hogy úgy jó, sőt gépen még akár jó is lehet, mert a háttérben korrigálja azokat az fps hiányosságokat amit egy lejátszó nem tud, sőt akár olyan beállítás is lehet ami épp nem tökéletes, de véletlenül jó.

Ha megadod a filmet és a feliratot akkor megnézem a meglévő 5 lejátszómmal, hogy mit produkálnak és gépen is megnézem. :)

Amúgy a feliratkódolás UTF-8-cal jó, ha már így belemegyünk a dolgokba, ezt több médialejátszó után írom. Persze megoldható másmilyennel is, de általánosságban az UTF-8-nak kéne jónak lennie.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#306) djnice válasza SunMount3r (#301) üzenetére


djnice
veterán

29.73 fps az biztos hogy nem szabvány. 23.976 vagy 29.97 aminek lennie kell.

(#307) blakey válasza djnice (#306) üzenetére


blakey
titán

Ebbe ne menjünk bele, direkt nem feszegettem, mert láthatóan érti amit csinál, így inkább saját szememmel látnám azt a két anyagot és csak utána írnám le, hogy mi nem jó. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#308) Joshi válasza djnice (#306) üzenetére


Joshi
titán

Igazából az mindegy is lenne ha azonos a film és a felirat képsebessége, akkor van gond ha a film valójában nem is 29,73 amit mutatnak a mediainfo progik.

(#309) SunMount3r válasza Joshi (#304) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

és Blakey: na így már korrekt. Ilyesmivel lehetett volna kezdeni és megúsztunk volna vagy 10 felesleges HSz.-t és félre értést. :) Mint írtam, nekem eddig a Prog delay tökéletesen működött, mind PC-n, mind a TV lejátszóján, ezért fel sem merült bennem, hogy van más lehetőség is. (És ez életem első asztali lejátszója.)

Blakey: hiába adnám meg őket, mert, mint írtam a feliratot házilag időzítettem hozzá, ezért nem találod meg a neten (más hozzá passzoló felirat meg nincsen, csak az amit megint csak állítani kell).

De majd tesztelem ezzel az fps állítgatással is, mert akkor lehet ez a probléma.

djnice: ezt félre gépeltem sorry, 23.976. (Direkt megnéztem előtte, úgyhogy csak elgépelés volt).

[ Szerkesztve ]

(#310) blakey válasza SunMount3r (#309) üzenetére


blakey
titán

Privátban is elküdheted, rengeteg "felhő" van.

Addig amíg nem derül ki a turpizság elég nehéz kitalálni, hogy mi az amit nem jól csináltál, de folyamatában derült ki, hogy az fps-sel nem nagyon foglalkoztál, pedig azzal kell kezdeni, egyeztetni kell, hogy a film és a felirat azonos fps-sen van, utána lehet csúsztatni.

A másik, hogy elég határozottan leírtad, hogy miért mi nem jó és nem akartad elfogadni, hogy nem biztos az állításod amiatt már feltételezni sem akartam, hogy nem értesz hozzá. :)

Próbáld ki Kodival, SPMC-vel, nézd meg, hogy ott miként viselkedik a felirat a filmhez képest.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#311) Joshi válasza SunMount3r (#309) üzenetére


Joshi
titán

"hiába adnám meg őket, mert, mint írtam a feliratot házilag időzítettem hozzá, ezért nem találod meg a neten (más hozzá passzoló felirat meg nincsen, csak az amit megint csak állítani kell)."
Na várjunk csak, ha egy már meglévő feliratot csúsztattál, akkor van felirat hozzá nem? Vagy most nem értem. :F Ha van, akkor nézd meg a felirat infójában hogy milyen képsebességhez készítették.

[ Szerkesztve ]

(#312) SunMount3r válasza Joshi (#311) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nyilván meglévő volt a felirat, de most arról van szó, hogy az én verziómmal nem ment a dolog.

A felirat infóját meg hol nézzem meg? SubEdit-ben nem látok ilyen opciót, csak a Change Frame Rate-allatt írja, hogy 23.976-ról lehetne átrakni. Ez a korrekt infót jelzi ki? Mert akkor megint fura, hogy a miért nem jó az időzítésem, mivel a video is 23.976fps-es... :F

(#313) csabi63 válasza SunMount3r (#312) üzenetére


csabi63
senior tag

A film és felirat frame rate egyezés semmit nem garantál. Ugyanaz a sorozatrész de eltérő release-ek (pl. dimension vs. web-dl), mindkettő 23.976, mégis különböző felirat kell hozzájuk. Nem meglepő. Más forrásból származnak, talán máshogy, más progival is konvertálják. De az biztos, hogy a videó hossza szinte soha nem egyezik.

A legutóbbi Person of interest-nél a dimension verzió 19 mp-el hosszabb, mint a web-dl. Az első szöveg idejében 0,5 mp. eltérés van, az utolsónál már 11 mp. Mivel az fps stimmel, jó esetben elég az elejét és végét időzíteni. De nem mindig ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#314) SunMount3r válasza csabi63 (#313) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nyilván tudom, hogy a videó hossza is számít és eltérő lehet a különböző források esetén. Esetemben arról volt szó, hogy már a videó-hoz igazítottam az időzítést is, tehát elvileg ez kizárva. Így maradt az fps, de a fenti infók szerint az is stimmel. Így már nem tudom mire lehetne fogni... :F

[ Szerkesztve ]

(#315) headhunter válasza csabi63 (#287) üzenetére


headhunter
addikt

"Nálam akadozik rendesen. Végig nem néztem, de pl. 23.50-től kimondottan zavaró. (Q10 Pro, saját lejátszó.)"

Megnyugodtam, nem nálam van a hiba.

Mind a hat rész ugyanúgy akadozik, ugrik.

Sorozat egy 6/10 érdemel. (Wolf Creek S01)

(#316) Mulholland válasza blakey (#302) üzenetére


Mulholland
tag

Sziasztok, blakey-től kérdezném, hogy írod, hogy SPMC-t használsz. Melyik verziót? A wrappert sikerült ehhez is beállítanod? illetve, nálad van legalább 5.1-es Dolby/DTS hang SPMC alatt?

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#317) kezo0


kezo0
addikt

Nem tudom, készül-e már a topikösszefoglaló, de addig is, míg elkészül, szerintem legalább ezt a linket oda lehetne tenni:

Q5/Q10 Pro Firmware, Downloads, and FAQ

A link a futeko.com fórumának arra a topikjára mutat, ahol az első hsz-ben mindig megtalálhatók a - folyamatosan aktualizált - legfontosabb infók és letöltési linkek az épp elérhető legfrissebb firmware-ekhez, fontosabb kiegészítőkhöz és más okosságokhoz. Viszonylag alapszintű angoltudással is érthető a legtöbb instrukció.

Olyanok vannak itt, mint pl. hogyan adhatunk virtuális power gombot a kezdőképernyőhöz, vagy hogyan tehetjük 4K-képessé a YouTube-lejátszást (ez utóbbi itt nagyon hiányzott valakinek - nos, elvileg 2 db apk-t kell hozzá telepíteni, mindkettőhöz van link).

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#318) bigdigit válasza kezo0 (#317) üzenetére


bigdigit
addikt

Ki is próbáltam a 4K yt appokat de azzal se volt jó vagy valamit rosszul csinálok.Az angolom mondjuk nem egy egetverő.

(#319) kezo0 válasza bigdigit (#318) üzenetére


kezo0
addikt

Hát ehhez nem is adnak túl sok instrukciót, ami azt illeti. Csak annyit írnak, hogy telepíteni kell azt a két app-ot. Talán nem mindegy a sorrendjük, nem tudom... Mert ugye az egyik a másiknak a kiegészítője.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#320) blakey válasza Mulholland (#316) üzenetére


blakey
titán

A legújabbat használom és ezt direkt wrapper nélkül, de szerintem ami a gépen van az nem is jó hozzá, másik kéne. DD, DTS van, működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#321) Mulholland válasza blakey (#320) üzenetére


Mulholland
tag

Nálad eleve telepítve volt SPMC? Hát nálam nem volt ilyesmi. Illetve a wrapper sem működik együtt vele. Pedig hivatalosan vásároltam Magyarországon a készüléket.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#322) blakey válasza Mulholland (#321) üzenetére


blakey
titán

Nem volt telepítve és nem működik vele a telepített wrapper, ahhoz a storeból kéne letölteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#323) Mulholland válasza blakey (#322) üzenetére


Mulholland
tag

Á akkor sem működik vele a Himedia wrapper. DE mindegy is. Köszönöm a választ.
Nálad is egyébként folyamatosan visszavált a HDR SDR-re? a boxon? Mert hiába állítom be a lejátszót HDR-re folyton visszavált SDR-re magától.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#324) Chrys_


Chrys_
addikt

Megérkezett a Q5Pro...

(#325) G-Bali válasza Chrys_ (#324) üzenetére


G-Bali
senior tag

Gratula

(#326) blakey válasza Mulholland (#323) üzenetére


blakey
titán

Nem is kell működnie, az SPMC úgy önmagában jó. Ha wrapper kell akkor Kodi.
Egyelőre én SDR-ben használom mivel nincs UHD tv-m.

(#324) Chrys_
:C

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#327) Joshi válasza Chrys_ (#324) üzenetére


Joshi
titán

Grat, én is várom hogy megérkezzen. A rendeléstől számítva neked mikorra érkezett meg?

(#328) Chrys_ válasza Joshi (#327) üzenetére


Chrys_
addikt

Május 22-n rendeltem meg, június 7-re ígérték, de június 2-n jött az email a késésről, hogy 15-n küldik. Ma meg is érkezett.

(#329) bigdigit válasza blakey (#326) üzenetére


bigdigit
addikt

SMPC esetén manuálisan állítod be a minden filmhez a megfelelő frameratet a sima képernyő beállításban?Microsutter nincs 23.97 esetén?Mert bizony nekem szúrja a szemem.

(#330) Joshi válasza Chrys_ (#328) üzenetére


Joshi
titán

Ezek szerint te még akkor rendelted, amikor még nem volt raktáron nekik. Az én rendelésemkor már volt nekik raktáron, most is van.

[ Szerkesztve ]

(#331) blakey válasza bigdigit (#329) üzenetére


blakey
titán

SPMC-nél semmit nem állítok, már írtam, csak használom, nincs frekiváltás, nem annyira zavaró, mint a gamma/fényerő ingadózás ráadásul ha a tv ezt jól kezeli akkor gyakorlatilag alig vehető észre, per pillanat ezt a programot sorozatok nézésére használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#332) SunMount3r válasza Chrys_ (#328) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

2 nap alatt odaért? :F Akkor gondolom nem Mo.-ban laksz?

Más: Használ itt valaki (akár régebbi Himedia tulajok is) valamilyen légegeret a Box-hoz?

Én eddig ezeket néztem, csak néhány review-ben említik, hogy lehet, hogy nem minden Box-al teljes a gombok funkcionalitása és érdekelne van e konkrét tapasztalat velük: Minix Neo A2 lite, Rii mini i25.

Fontos lenne a jó minőségű légegér funkció és, hogy a Menu, vissza, Play/Stop, előre/hátra tekerés funkciók rendesen működjenek vele...

(#333) Joshi válasza SunMount3r (#332) üzenetére


Joshi
titán

"2 nap alatt odaért? :F Akkor gondolom nem Mo.-ban laksz?"
Június 2.-án írtak neki hogy 15.-re várható de 18.-án kapta meg. Hol van itt a 2 nap? ;]

Telefonos app van a Q10 Próhoz?

[ Szerkesztve ]

(#334) Chrys_ válasza SunMount3r (#332) üzenetére


Chrys_
addikt

Június 13-n küldték el.

(#335) SunMount3r válasza Joshi (#333) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

de június 2-n jött az email a késésről, hogy 15-n küldik.

Sorry, de nekem ebből az jött le, hogy 15.-én adták postára. (Ha félreértés, szerintem nem rajtam múlt...)

Mivel az én rendelésem esetén is csak arról küldtek e-mail-t amikor feladták... (És nem arról, hogy mikorra várható, hogy megjön, mert ahhoz a GLS csomagkövetőjén kellett lógnom, hogy megtudjam.).

Szerk.: Joshi: jó lesz az 17.-ének is.

Chrys_: akkor nálad jóval informatívabbak voltak, mint velem...

[ Szerkesztve ]

(#336) Joshi válasza SunMount3r (#335) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg, 18.-a már szombat. :D

Visszatérve a kérdésemre, telefonos appként a Kodit kell használni? Eddig mi a véleményed a lejátszóról?

(#337) kezo0 válasza SunMount3r (#332) üzenetére


kezo0
addikt

A tegnapi #317-es hsz-omban ott egy link egy futeko-s fórumoldalra, ahol pl. konkrét légegerekről is szó van.

Joshi: van ott egy link egy "screen mirroring Android remote app"-hoz is.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#338) SunMount3r válasza Joshi (#336) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

telefonos appként a Kodit kell használni?

->Miből gondolod, hogy én ezt tudom? :F Csak pár napja van meg a lejátszó (és vizsga időszak van), úgyhogy még nem nagyon volt időm még az alap dolgokat se átnézni... Eddig egy 40 perces videót néztem rajta, meg kiszúrtam egy-két alap bug-ot. De a kérdésed se nagyon értem, lehet, mivel okos telóm sincsen. Annyit levettem, hogy valami távirányítós megoldást akarsz a telóra, de, hogy lenne ilyen külön Kodi-s verzió belőle konkrétan, vagy, hogy egyáltalán bármilyen szinten megoldható azt nem tudom. A Futeko fórumán szerintem nekem feltűnt volna, ha lenne ilyen (mert akkor lenne toipic-ja)... Vagy, hogy ez általában egy Android-os cucc esetében mennyire megoldható az totál passz... Minden egyébre ott a gugli :) ...

(22.-e után szabadulok föl, hogy mélyebbre ássam magam benne, akkor lesz alapos tesztelés, megírom a buglistámat a Futeko fórum-ra, meg egyéb nyalánkságok, ahogy a keresztmetszeten kifér... :D )

(#339) Joshi válasza SunMount3r (#338) üzenetére


Joshi
titán

Bocs de honnan kellene tudnom hogy milyen elfoglaltságaid vannak? :((( A telefonos app nagyjából arra való amire te egy légegeret keresel, csak éppen egy telónak van háttérvilágítása ami sötétben filmnézésnél jól jön. én pl az Onkyo erősítőm távját nem is használom, mert az Androidos app nagyon jól működik, de ugyan ez a Sony TV-nél is.
Mindenképpen írd meg ide a tesztedet én nagyon kíváncsi vagyok minden részletre, szerintem addigra az én Q5-öm is megjön. THX. :R

(#337) kezo0 "van ott egy link egy "screen mirroring Android remote app"-hoz is."
A 317-es linkeden? Vagy pontosan mire gondolsz? :F

(#340) kezo0 válasza Joshi (#339) üzenetére


kezo0
addikt

A #317-es hsz-omban van egy link, ami a futeko fórumának egy olyan oldalára mutat, ahol a legelső hsz-ban csupa ilyen alapinformáció van összeszedve. A linkem (ami a #317-ben szerepel) közvetlenül oda mutat. És ott találod a felsorolásban azt a linket is, ahonnan letölthető az említett androidos app. Meg még egy csomó más okosság is van ott, amire itt folyton rákérdeznek egyesek. Azért kértem a topikgazdát, hogy legyen ez a link betéve a topikösszefoglalóba, mert ennél jobban sehol nincs összeszedve az összes olyan tudnivaló, ami a Q5/Q10 Pro-val kapcsolatos. (De a topikgazda nem reagált még...)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#341) Joshi válasza kezo0 (#340) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy figyelmetlen vagyok, de én ott csak a Kodi+Wrapper apk linket látom, kimondottan telós alkalmazást nem. :( :B Igazából engem olyan telós alkalmazás érdekelne, amivel ki tudom váltani a lejátszó távirányítóját. Létezik Kodi alkalmazás, de ugye ez nem kimondottan a lejátszóhoz való, persze ha éppen a Kodi fut akkor biztosan működik ezzel is.

[ Szerkesztve ]

(#342) kezo0 válasza Joshi (#341) üzenetére


kezo0
addikt

Márpedig ott van az, a "Downloads" alatt. Ezen a képkivágáson a legalsó sorban.

Nem tudom, mit tud, én nem töltöttem le, mert nem szeretem telefonnal irányítani a szórakoztató-elektronikai berendezéseimet. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#343) kezo0 válasza Joshi (#341) üzenetére


kezo0
addikt

No, le is szedtem, és csak a te kedvedért fel is telepitettem a mobilomra. :)
Szerintem valami ilyet keresel. 1:1-ben azt látni a mobilon, amit a tévé képernyőjén, vagyis mindent tudsz a mobilodról vezérelni – még a Kodi alatt is!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#344) kezo0 válasza kezo0 (#343) üzenetére


kezo0
addikt

Sőt, van egy ilyen felülete is.
(Bocs, hogy külön posztokba teszem ezeket, de az előbb még nem jutottam el eddig a funkcióig, és közben lejárt a szerk. idő.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#345) Beni2360 válasza SunMount3r (#332) üzenetére


Beni2360
félisten

2 nap alatt odaért? :F Akkor gondolom nem Mo.-ban laksz? Hát én igen itt Bp. mellett.
Szombati rendelés,hétfői postázás, szerdai kézhezvétel,ez volt a DHL expressz Angliából. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#346) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Hali!

Lenne egy kérdésem: nálatok az alapból fent lévő File Manager látja rendesen a külső tárolóra másolt .apk kiterjesztésű file-okat tartalmazó mappákat normál nézetben? :F Mert nekem csak akkor látja, ha "Pictures" nézetre váltok a jobb felső ikonokkal. Ez több mint fura. Mikor újra kellet rakni a Kodi-t vagy egy fél órát elpengettem vele, mire rájöttem a "trükkre"... De nem tűnik épp valami "hivatalosnak" ez a megoldás. :( :F

Köszi!

(#347) Chrys_ válasza G-Bali (#75) üzenetére


Chrys_
addikt

Megoldódott a probléma? Mert nálam a Q5Pro-nál is ez van most.

(#348) blakey válasza Chrys_ (#347) üzenetére


blakey
titán

Folyamatban. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#349) Mulholland válasza blakey (#326) üzenetére


Mulholland
tag

Ezzel kapcsolatban akkor egy észrevétel, hogy tapasztalatom szerint, ha HDR re van állítva a kép, akkor nálam TV-n is szebbnek tűnik, legalább is 1080p file-oknál. De köszönöm a választ..

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#350) blakey válasza Mulholland (#349) üzenetére


blakey
titán

Ez természetes, ez a lényege a HDR-nek, viszont 2 helyen kell beállítani a dolgokat, az Advanced Options alatt is állítsd be, mert lehet, hogy amiatt ugrik vissza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.