Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) blakey válasza Joshi (#800) üzenetére


blakey
titán

Azt ugye tudod, hogy nem Kodival játszaná le? Belső lejátszó írta a Videoproblémát.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#802) blakey válasza Mulholland (#791) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem a Sambára vonatkozó részt. Jelszót akkor kell megadni ha van, mivel már az elején is írtam, a wrapper még egyszer szeretne belépni a mappákba, de ha jelszóval védettek akkor nem tud, mert nem adtunk neki jogosultságot, ezért van az a lehetőség, hogy a jelszóval védett mappáknak az új wrapperrel jogosultságot adunk és így talán minden esetben működni fog a lejátszás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#803) Joshi válasza blakey (#801) üzenetére


Joshi
titán

Igen a Kodi így lejátssza, csak akkor még a Kodi lejátszójával nem próbáltam. :B És tényleg a gyári lejátszóval bele se lehet menni a mappastruktúrába. :( Az asztal most 2160p@24Hz-re volt állítva, viszont ezek a nyaralásos videók 50Hz-sek és nagyon szaggattak, átállítottam a beállításokban 2160p@50Hz-re és hibátlan lett. Kíváncsi leszek az új Firmwarre hogy ez automatikus lesz vagy sem.

(#804) Joshi válasza Joshi (#803) üzenetére


Joshi
titán

Felraktam a Firmwaret de nekem minden beállításom megmaradt. Én úgy frissítettem, hogy reseteltem a lejátszót hátul a reset gombbal, majd bekapcsoltam a készüléket és amikor már bejött a menü bedugtam a pendrivot amin az update.zip volt és menüből az Update ikonon belül frissítettem a lejátszót. Minden beállításom megmaradt. :DD

A gyári lejátszónál működik az auto frekiváltás, 2160p@24Hz-ről 2160p@50Hz-re biztosan, mert az 1.0.3-as firmwarrel nem működött most viszont működik. Alakul ez. :C

(#805) blakey válasza Joshi (#804) üzenetére


blakey
titán

Magyarul nem úgy csináltad ahogy leírták, azaz nem volt tiszta telepítés. Hátul a gomb upgrade-re való, nem reset. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#806) kezo0 válasza Joshi (#804) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, hát persze, hogy így megmaradt minden beállításod, hiszen ez így nem volt tiszta telepítés, csak ráfrissítettél a meglévő rendszerre. Ha tiszta telepítést akarsz, akkor kikapcsolt állapotban tartsd benyomva a hátulsó kis lyukban a pöcköt, és így kapcsold be a készüléket. Amikor megjelenik a képernyőn a droid figura, elengedheted a pöcköt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#807) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

3 videót néztem eddig. 2-ben rendben volt, a harmadikban viszont előjött a gamma ingadozás, igaz csak egy-két jelenetnél (kameraállásnál). Úgy tűnik ezek szerint ezt még nem javították az új fw.-ben... Az a baj, hogy ez pont olyan hiba, amiről tudod, hogy az és ez elég ahhoz, hogy elterelje a figyelmedet a filmezés közben. Még ha pár másodperc is, de kizökkent... :(

(#808) kezo0 válasza SunMount3r (#807) üzenetére


kezo0
addikt

Bárcsak látnám ezt a hibát, de vagy a szemem/agyam nem elég hozzá, vagy nálam nem jelentkezik... Futeko-s fórumon jelezte ezt valaki, volt róla szó egyáltalán, hogy javítani kéne?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#809) SunMount3r válasza kezo0 (#808) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Futeko fórum-on nem találkoztam vele (valami tán rémlik, de lehet csak 1 post volt és nem hiszem, hogy prioritásban van náluk a javítása, persze lehet, hogy tévedek), de itt többen is írták már.

[ Szerkesztve ]

(#810) Joshi válasza blakey (#805) üzenetére


Joshi
titán

"Hátul a gomb upgrade-re való, nem reset."
Na basszus még ilyet nem láttam ahol a "Reset" gomb bekapcsológomb. :DDD Végül is jobb ez így mert nem kell szórakoznom a beállításokkal. Most néztem meg a 10 Cloverfield Lane-t, nagyon jó kis film.

(#811) kezo0 válasza SunMount3r (#809) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, itt már olvastam én is erről, de ha a futeko-sok nem tudnak róla, akkor soha nem is fogják jelezni a kínaiaknak. Bár ugye szerintük a microstutter-jelenség is csak pár felhasználónál jelentkezik, és arról azon a fórumon is elég sokat lehet olvasni.
Én azt sem érzékelem, és nem tudom, hogy nálam tényleg nem jelentkezik, vagy egyszerűen csak erre sem vagyok érzékeny...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#812) SunMount3r válasza Joshi (#810) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

a "Reset" gomb bekapcsológomb.-> :F Ilyet még én se, tudnád linkelni? :D

(Nyomogathatod, ha ki van kapcsolva, de bekapcsolni biztos nem fog tőle :N ... Amúgy ha jobban megnézed oda is van írva fölé, hogy "Upgrade"...)

[ Szerkesztve ]

(#813) Joshi válasza kezo0 (#811) üzenetére


Joshi
titán

Pedig sok hasonló jelenség van ami idegesítő tud lenni mint pl a Judder a kamera pásztázásakor, sajnos én érzékelem az időközönkénti megakadást is.

(#812) nlpK idézőjelben bekapcsológomb, meg aztán külsőleg nem nagyon nézegettem a lejátszót. A lényeg hogy most már tudom hogy mire való a "Reset" gomb. :D

(#814) nadtom válasza kezo0 (#811) üzenetére


nadtom
tag

Microstutter csak nagy méretű file-nál jeletkezik, azaz ha csak 7-10GB-os file-okat nézek nincs semmi "dadogás", illetve a 100"-os kivetítőn minden sz@rságot észreveszel.

Szóval akkor megéri frissíteni a firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#815) Joshi válasza nadtom (#814) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen érdemes frissíteni mert rosszabb biztosan nem lett a lejátszó sőt, az auto frekvenciaváltás is működik.

(#816) kezo0 válasza nadtom (#814) üzenetére


kezo0
addikt

Hát én néha 40 gigás BD3D ISO-kat is nézek, de ott sem tűnik fel...

Szerintem megéri frissíteni, mert pl. a FHD anyagoknál akkor is megy az auto frame rate 24p-re, ha nem pont 1920x1080-as a felbontás (mert az alul-felül fekete sávokat levágva kódolták, ezért "csak" pl. 1920x800-as). Ez eddig ugye nem működött, és manuálisan sem lehetett ilyenkor 24p-re váltani.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#817) Joshi válasza kezo0 (#816) üzenetére


Joshi
titán

Ez is érdekes hiba volt, mert a nagyobb mozifilmek szinte soha nem 1.78:1 képarányúak, persze vannak ilyenek mint az AVATAR stb, de alapvetően szélesebbek. Lehet hogy csak a TV sorozatokkal próbálták teszteléskor. :D

(#818) kezo0 válasza Joshi (#817) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk attól, hogy maga a hasznos kép nem 16:9-es, hanem keskenyebb, még lehet(ne) úgy is kódolni egy mkv-t, hogy a fekete csíkokat is benne hagyják a release-ben, csak akkor feleslegesen nagyobb lenne a file mérete, ezért nem jellemző ez a megoldás. Én azért már találkoztam ilyennel is.
De lehet, hogy a világnak azon a részén, ahol ez a lejátszó készül, mindig csak érintetlen, full legális anyagokat játszanak le vele, ezért nem is gondoltak rá, hogy léteznek a szabványtól eltérő felbontások is. :P (Na, jó, ezt én sem gondolom komolyan.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#819) Joshi válasza kezo0 (#818) üzenetére


Joshi
titán

Ha belekódolnák a haszontalan részt akkor meg a projektorosok sírnának, szerintem csak a hasznos képet kell kódolni ezzel nincs semmi gond. A gond a Himediánál volt. ;] Egyébként a Ben Hur 2.78:1 képarányú, ami talán a legszélesebb kép ami valaha is volt. A röhej az, hogy még ezt is 16:9-nek hívják pedig nem az. :D

ui.: egyébként a 16:9-es képarányt pont az otthoni Mozizáshoz találták ki, próbáltak egy arany középutat találni a valós Mozi és a 4:3-as akkori TV-zés között.

[ Szerkesztve ]

(#820) c4 válasza Joshi (#819) üzenetére


c4
őstag

Az aljas nyolcas sem pite...
Aspect Ratio 2.76:1
:DD :C

(#821) blakey válasza SunMount3r (#807) üzenetére


blakey
titán

Nálam 2-3 hete nincs semmilyen fényerő vagy ganma ingadozás. Még nem tudom biztosan de köze lehet a HDR beállitásokhoz. Fix SDR-re állitottam, 10 bit 4:4:4 és semmi ingadozás, tök egyenletes, imprexnek nem tudom, hogy van-e köze hozzá vagy sem, mert ugye Kodi alatt is tapasztalható volt. Új firmware-ben már csak 1helyen állítható a HDR, meg egyéb dolgok is jobbak lettek, még nem töjéletes, de számomra a Kodi megfelelő, az új 17-es Kodi jobb lesz, most még alfa fázisban van és pl. nincs DD hang, DTS van, a többi hiányosság ellenére maradt volna, de így visszakerült a 16.1.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#822) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Azt hogyan tudom megnézni a Himedia lejátszóban lejátszás közben, hogy mennyi a konkrét fps éppen? A Menu gombbal nem jön elő ilyen infó... :F

[ Szerkesztve ]

(#823) Mulholland válasza blakey (#802) üzenetére


Mulholland
tag

Köszönöm. Így már értem. Csak elsőre picit furcsa volt a wrapper, Nem az amit megszoktam :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#824) Mulholland


Mulholland
tag

Valaki telepített már poweramp-ot a lejátszóra? Arra lettem figyelmes, hogy hiányoznak az alkalmazásból a menü elemek. Tehát nem tudok könyvtárakat kiválasztani, Hangszínt állítani. Tehát nem működik úgy, ahogy kellene. Ugyanez a helyzet a UPC-s Horizon Go-val. A Quad-nál ezek már "jók" voltak, remélem itt is orvosolják majd ezt.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#825) SunMount3r válasza Mulholland (#824) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én is a PowerAmp-al küzdök. Már tudakoltam az Android-os topic-ban, ott azt írták, hogy ez van, mert a Himedia távkapcs nem erre lett "kifejlesztve". Az egér pointer-t bekapcsolva el lehet jutni a Folder menü-ig, de már ott is kínszenvedés betallózni a könyvtárakat, szóval felejtős...

De hogy érted azt, hogy a Quad-al már jó volt, azon is a gyári távkapcsot használtad és volt rendes menü a PowerAmp-ban? :F

(Amúgy szerintem az egyetlen megoldás egy légegér lesz majd...)

(#826) Mulholland válasza SunMount3r (#825) üzenetére


Mulholland
tag

Természetesen, mint annyiszor ez az érverés amit írtak neked nem igaz. A Quad-on ezek a programok simán elfutottak mindenféle "mókolás" nélkül. Remélhetőleg javítják majd ezen kompatibilitási problémákat is.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#827) Joshi válasza SunMount3r (#825) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen nem úgy működik a PowerAmp mint mondjuk a mobilokon pedig nekem meg van a teljes verzió, egyszerűen meg sem jelennek az ikonok. Én egy Logitech K400r billel is próbáltam de semmi, mitől lenne jobb egy légegér?

(#828) Mulholland válasza Joshi (#827) üzenetére


Mulholland
tag

semmitől :). Ez kompatibilitási probléma. Remélhetőleg javítják, szokták! :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#829) Joshi válasza Mulholland (#828) üzenetére


Joshi
titán

Oké de melyikben van a hiba, ki javítja? A Himedia vagy a PowerAmp?

(#830) Mulholland


Mulholland
tag

A himedia természetesen. A poweramp-nak ehhez semmi köze.

Írtam egyébként ez ügyben a Futekon és ott azt magyarázta egy ürge, hogy szerinte az a gond, hogy a Himedia 10q quad még "tablet" módod használt és azért voltak jók az alkalmazások a pro viszont "TV" módot és hogy szerinte azért nem jó :).
Ajánlott egy megoldást ami még most kezdtem el silabizálni, ha van fejlemény majd szólok :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#831) blakey


blakey
titán

Ma kipróbálom a Custom Firmware-t, az mindent tartalmaz, patch, kisebb kurzor, stb.

(#830) Mulholland
Igen, a Q5/Q10 Pro Android TV Box, ennek már nem jó a tabletes változat.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#832) csabi63 válasza Mulholland (#824) üzenetére


csabi63
senior tag

A Horizon Go nálam sem megy. Élő TV csatorna vagy médiatár, 4101 hibakóddal elküld a fenébe.

(#833) Mulholland


Mulholland
tag

(P:L)No kérem szépen, itt van a megoldás, persze csak hozzáértőknek és saját felelősségre, de nálam kipróbálva és működnek most már az olyan alkalmazások rendesen mint a Poweramp és Titanium Backup.

3 féle metódus van amivel "rendbe lehet hozni" az alkalmazásokat képernyőileg. Ebből 2 rootolt készüléken működik.

1. megoldás
Windows esetén:
- Letöltöd a ADB Kits-et (525 KB) http://adbshell.com/upload/adb.zip
- kicsomagolod adb.zip Ex: C:\adb
- futtatod, amikor kéri, beírod a médiaplayer ip címét pl: 192.168.xxx.yyy
és még a következőket:

adb connect ip_player
adb remount
adb shell "busybox sed -i '/television/d' /etc/permissions/tablet_core_hardware.xml"

2 megoldás
ha van root és mondjuk már titanium backup
- letölt a play-ről ezt: Terminal: https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&hl=en
- megnyit és futtat
azután a megfelelő helyen beír:
su
busybox sed -i '/television/d' /etc/permissions/tablet_core_hardware.xml

3. megoldás (a legegyszerűbb :) szintén rootolt készüléken
tölts le egy root file kezelőt én pl fx file managert és a hozzátartozó FX root file beépülő modult

a következőt megkeresed a file elérésben:
etc/permissions/tablet_core_hardware.xml
az xml ben kitörlöd azt a sort (miután kilakatoltad, hogy szerkeszteni tudd!!!)
<feature name="android.hardware.type.television" />
ezután elmenteni a változást.
Újraindul, és voila, visszatértek a menük a poweramp-ba rendesen! :)(/P)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#834) SunMount3r válasza Mulholland (#833) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az első metódusról kérdezném, hogy nem rontja el a többi alkalmazás kezelőfelületét, ami meg pont TV Box-ra van optimalizálva? Mert gondolom vagy Tablet mód vagy TV Box mód lehet csak egyszerre érvényben az egész rendszeren, vagy egyik vagy másik... Illetve, hogy vissza fordítható e biztonságosan?

Illetve a többiektől is kérdezném ,mert nem kaptam még rá választ, hogy lejátszás közben hogyan tudom megnézni, milyen fps-en van éppen a lejátszó? (Hogy működik e az auto frame rate switching)?

Köszi!

(#835) LógaGéza válasza SunMount3r (#834) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mind a három metódus végülis ugyanazt csinálja, ergo ha az első elrontja, akkor az összes többi is :)
Amúgy elméletileg de, elrontja. Kérdés, hogy mennyi alkalmazás van TV módra optimalizálva főleg, és nem tabletra...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#836) blakey válasza SunMount3r (#834) üzenetére


blakey
titán

TV info gombjával tudod megnézni vagy Kodi alatt beállítod az info bill-re a parancsot.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#837) Mulholland válasza SunMount3r (#834) üzenetére


Mulholland
tag

Tekintettel arra, hogy kifejezetten TV-re optimalizált android alkalmazás kevés lehet (én még ilyennel nem találkoztam :) ezért elméletileg nem nagyon lehet az hogy valamiről lemaradnál mert az TV-re van optimalizálva :)
Csatlakozva az előttem szólóhoz, mindhárom metódus ugyanazt csinálja és én csak a 3.-at próbáltam ki. Az a célnak, rootolt készülék lévén, kitűnően megfelel.
Visszaállítás, meg szerintem egyszerű, amint új rom-ot teszel fel máris az eredetiben vagy, vagy pl a 3. eset esetén egyszerűen visszamásolod azt a sort a file-ba.

Szintén megjegyezném, hogy aki azt a megoldást használja root-nak amit én raktam fel anno ide. Egyszerűen az is megszűnik egy újabb firmware esetén, vagyis újra kell vagy lehet azt is telepíteni, vagy nem :) kinek kinek ízlése szerint.:O)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#838) kezo0 válasza SunMount3r (#834) üzenetére


kezo0
addikt

Én a házimozi-erősítőm menüjében szoktam megnézni, hogy milyen formátumú jel érkezik a rákötött eszközből, és milyet küld tovább a tévé felé.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#839) blakey válasza blakey (#831) üzenetére


blakey
titán

Kezd nagyon jó médialejátszó érzésem lenni a CS Fimrware telepítése után. :) Ugye ez tartalmazza a patch-et, Power Menu-t és a többi finomságokat, egyedül a Kodi kiegészítőt ( Hi Frequency) kell telepíteni és máris minden frekin működik a lejátszó, Kodi és belső lejátszó alatt is. Igaz, 1080p-n próbáltam, de minden jónak tűnik. Csak így tovább, mert most már van remény egy jó lejátszóra, ha nem a legjobbra. Ha valakinek kell a patch, stb, akkor a CS Firmware-t érdemesebb feltenni, egyelőre.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#840) Mulholland válasza blakey (#839) üzenetére


Mulholland
tag

No igen, csak éppen a 1.0.5 CS firmware nincs kint sajnos, csak az 1.0.3-as

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#841) c4 válasza Mulholland (#840) üzenetére


c4
őstag

Már hogyne lenne :)

Fórum

[ Szerkesztve ]

(#842) Mulholland válasza c4 (#841) üzenetére


Mulholland
tag

és ez hová van linkelve mert a csóka aki csinálta és futekon meghírdette, eltávolította a mediafire-ről. Csak az 1.0.3 van ott... és ez az :B

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#843) SunMount3r válasza c4 (#841) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez az 1.0.3-as...

(#844) c4 válasza SunMount3r (#843) üzenetére


c4
őstag

Akkor törölhették. Nálam a Q5-é megvan.
Tegnap még fenn voltak...

[ Szerkesztve ]

(#845) Beni2360 válasza Joshi (#819) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha belekódolnák a haszontalan részt akkor meg a projektorosok sírnának
Hát pedig ott van a fekete sáv alul-felül majdnem minden filmen, az az még nem találkoztam olyannal amelyiken nem volt, igaz még csak most kezdtem projizni 80". De miért lenne rossz? Több fekete sávot kapunk alul a 3 cm felül a kifutóhoz. Nálam a sárga felirat az alsó részre van állítva.
Na itt jön elő a Pl az 55" tv-nél full 16:9 mondják "juj de nagy" de az ilyen fekete sávos filmeknél már nem is olyan nagy.
Más kérdés, akkor azoknál a filmeknél ahol nem lehet az alsó fekete sávba rakni a feliratot, azoknál nincs fekete rész kódolva?
--------------------------------------
Az aljas nyolcas sem pite...
Aspect Ratio 2.76:1

Hát nálam ezt mutatja 1920x1080 . SAR 1:1 DAE 16:9 - elég keskeny kivitel. Felírat alul a fekete sávban. (MKV)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#846) blakey válasza Mulholland (#840) üzenetére


blakey
titán

Tegnap fent volt, gondolom törölték, mert lett egy újabb autoFMTswitch és valószínűleg lecseréli a tegnap délelőttit. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#847) c4 válasza Beni2360 (#845) üzenetére


c4
őstag

Fekete rész mindig van a 21:9-es filmeknél, csak a kódoláskor lehet választani, hogy cropolja vagy ne a filmet (A BD mezen nincs cropolva, a lejátszó intézi.). A feliratot m2ts esetén előre kell pozicionálni a muxolásnál, .srt esetén a lejátszók képesek maguk is állítana. (Egyes lejátszók a sup magasságát is állítják, de az összes többi paramétert nem lehet, mert jpg a tartalom.)

(#848) Mulholland válasza blakey (#846) üzenetére


Mulholland
tag

Hát majd meglátjuk. De eddig nekem mondjuk a CS-el az volt a gondom, hogy valahogy sosem működött rendesen. Mindig volt vele valami gond. Remélhetőleg ez jó lesz :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#849) blakey válasza Mulholland (#848) üzenetére


blakey
titán

Most nincs vele gond, minden "finomság" benne van, még az is ami kimaradt az új gyári firmwareből, eddig nekem sem volt fent, tegnap próbáltam ki és minden működött.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#850) Joshi válasza Mulholland (#848) üzenetére


Joshi
titán

Nem hinném hogy túl sokat kellene várni a következő hivatalos firmware-re amiben benne lesznek ugyan úgy a mostani hiányosságok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.