Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#2201) Rick4 válasza koti (#2200) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem akár egy előszerelt lankábel is jó, vagyis a megszokott bekötés kell, az internetről pillanatok alatt lekérhető, google-be lan connector pinout, és van millió találat!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2202) koti válasza Rick4 (#2201) üzenetére


koti
tag

Köszi Rick4!
Persze a normál bekötést ismerem. Majd leírom az eredményt.
Üdv ;) ;)

(#2203) Yodamest


Yodamest
addikt

Jól tudom, hogy HDMi 2.0 4K videójel erősítésre jóformán nincsen lehetőség? Nálam a PC-ből megy a TV-be 10 méteren a jel és minden oké, de a színskálát már nem tudom 10bitre tenni (amit amúgy kezelne mindkét forrás) mert akkor már villódzik a kép a jelszakadás miatt.

Próbáltam már ezeket az egyszerű repeatereket, de gyakorlatilag semmit nem használtak. Ami lehetne még az egy külső tápos repeater, de ilyet meg nem találok értelmes áron (értsd 20-30K alatt), szóval úgy látom ez nagyon rétegigény lehet, pedig szerintem sokkal jobb megoldás, így összekötni a PC-t, mint külön még venni egy minden paraméterében gyengébb külső lejátszót a TV mellé.

(#2204) Rick4 válasza Yodamest (#2203) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyenem van 15m-esben, hibátlan. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2205) koti válasza Rick4 (#2204) üzenetére


koti
tag

Szia Rick4!
No megérkezett az UTP-s HDMi jeltovábbító [link] . 40 méteres UTP 6CAT kábelt használtam. Teljesen hibátlanul átvitte a kommersz 4K-s kamera képét a projektorra ill. a kivetítő vászonra. Szerintem sokkal jobb megoldás, mint a jelerősítős módszer használata. A vezeték hajlékonyabb és vékonyabb a HDMi kábelnél. Könnyebben elvezethető. Az egész rendszer pedig még drágább is az a most ajánlottnál. Köszönöm a segítségedet. Üdv :) :)

(#2206) Rick4 válasza koti (#2205) üzenetére


Rick4
félisten

Örülök, hogy gyorsan meglett a minden szempontból megfelelő megoldás. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2207) poLeH


poLeH
junior tag

Hi. Létezik usb-c (thunderbolt)- HDMI 2.1 átalakító? Ami itthonról is rendelhető főképp.

(#2208) Rick4 válasza poLeH (#2207) üzenetére


Rick4
félisten

ugyanezt beírtam a google-be: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2209) poLeH válasza Rick4 (#2208) üzenetére


poLeH
junior tag

És ? Nincs köztük Hdmi 2.1 adapter.

[ Szerkesztve ]

(#2210) Rick4 válasza poLeH (#2209) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, tehát akkor csak én látom 5790Ft-ért. Rendben, szia! :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2211) poLeH válasza Rick4 (#2210) üzenetére


poLeH
junior tag

Egyszerűbb ha belinkeled ha segíteni akarsz,mint barkóbázol. Továbbra se látok közöttük Hdmi 2.1-et.

(#2212) fain89


fain89
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek, tanácsotok kérni.
Szeretnék vásároli HDMI-HDMI 10m hosszúságú kábelt (előny ha 90 fokban döntött a vége).
Jelenleg egy Full Hd tv-hez menne a kábel, idővel 4k fejlesztés lesz.

Köszönöm,

(#2213) BTom1970


BTom1970
tag

Lenovo T500-as laptopot Ati hd3650 (2008-2009) kötnék Panasonic 43-cx750 4K Tv-re (2015). Mire kell figyeljek a Displayport-HDMI kábelválasztásnál?
TV - HDMI 2.0
T500 - Displayport (nem tudom milyen verzió)
Minképp Sandberg, deLock márkást érdemes?
Vagy elég egy Gembird, Hama stb.?

Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#2214) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Szép jó estét mindenkinek!

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy a High Speed STYLE 20276 80°C, 30V, VW-1 HDMI kábelről nem tudtam kideríteni, hogy most melyik HDMI verzió (pld HDMI 1.4), hogy tudtok ezzel kapcsolatban segíteni?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#2215) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szükségem lenne 5m-es HDMI kábelre. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a kábellel kapcsolatban?
AlzaPower Premium HDMI 2.0 High Speed 4K 5m
:R

iPhone 13 Pro Max

(#2216) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Hello! Nem találtam kifejezetten HDMI Caputre Card-al vagy jelrögzitővel foglalkozó topikot.

Van esetleg olyan külső eszköz, amit HDMI kábelre a forrás és a cél köző kötve fel lehet venni a HDMIn átfolyó jelet (video és hangd)?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2217) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Van egy Asus PB287 monitorom:
True Resolution : 3840x2160 at 60Hz (DisplayPort) ,3840x2160 at 30Hz (HDMI)

Ami csak displayporton keresztül tud kiadni 60Hz-et. Azt leteszteltem ott tény letudja. Na már most a laptopomon (Lenovo P53) csak hdmi 2.0 kimenet van. Szerintetek ha hdmi/displayport convertert veszek, akkor is meg tudja hajtani 60Hz-en valahogy?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2218) forizs.antal


forizs.antal
újonc

Sziasztok

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy HDMI 2.0 kimenet van a laptopomon. De a HDMI port már foglalt a monitoron az asztali gép miatt. DP port van még szabadon.
Ez a kábel jó erre a célra? Mármint hdmi - ről DP - re alakítani a jelet.
[link]

Köszi

(#2219) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok,
Lehet, hogy számotokra egyértelmű a kérdés, de nem igazán értek ehhez.
Kinéztem egy monitort (Philips 276B1/00) amin az alábbi csatlakozók vannak.

Két eszközt is rácsatlakoztatnék. Egy laptopot USB-C-n keresztül és egy PC-t HDMI 1.4-n (vagy akár Display por 1.4-en keresztül ha szükséges)
A kérdésem az lenne, hogy mi történik ha a monitorba bedugok egy USB-s billentyűzetet?
Ha a laptop van kiválasztva bemenetnek akkor USB-C n keresztül gondolom a laptopon megjelenik amit a külső billentyűzeten gépelek.
De ha átváltok a HDMI bemenetre akkor azon keresztül is "átmegy" a külső billenytűzet jele és érzékeli majd a PC? Valamint ugyan ez a kérdésem vonatkozna az ethernetre is. Azt is képes továbbítani a PC-be HDMI-n keresztül?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2220) dzsoke2


dzsoke2
tag

Sziasztok.
A problémám a következő.
Bedöglött a videókártyám ezáltal nincs pc-m.
A telefonom szeretném összekötni monitorral.
De sehogy sem sikerül.
Otg mhl chechker szerint támogatja a telóm(több app-al is megnéztem)(realme x50 5g)usb C display port os kábellel és usb C HDMI kábel el is próbáltam.
Nincs jel.Telefon beállításokban otg on.
Viszont ahogy csatlakoztatom a kábelt az otg opció egyből el is halványul.
Mit csináljak hogy jó legyen?
Csináltam fotókat a kábel, monitor stb-ről hátha így könnyebb. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
A válaszokat előre is köszönöm szépen.

(#2221) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!
Ezzel a kábellel milyen képfrissítés vihető át egy erre a monitorra?

Köszi, ha valaki vágja!!! :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#2222) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

Vettem egy LG OLED C11LB Televíziót, és szeretnék majd néha játszani rajta PC-ről(R5 3600+RTX3070), viszont a gép kb. 6-7 méterre van a tv-től. Létezik ilyen hosszúságú 2.1-es HDMI kábel? Neten kerestem, de 5 méter fölött semmit sem találtam.

Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

(#2223) Sarcophagus


Sarcophagus
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan hdmi kábelt amivel a monitor alvó módba megy normálisan?Vagy hdmi csatlakozóval nem fog működni?Ha számít:gigabyte b460m ds3h lap + philips 243v monitor.Köszi a segítséget előre is!

(#2224) ballazol válasza kicsako (#2222) üzenetére


ballazol
senior tag

sztem egy 2.0-s is megtenné :)
azokból is vannak top quality-k
less rá!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#2225) lorcsi


lorcsi
veterán

szerintetek mi oka lehet , h a hdmi 1.4 kábellel az adataimnál lévő konfig esetén, a monitor ki-be kapcsol ?

hagyományos vga kábellel stabilan megy
a dvi kábel meg eltört :(, azzal újraindulás és instabilitás az eredmény

(#2226) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok, próbáltam visszakeresni de nem találtam hasonló kérdést semelyik topicban, de nem is tudom hova kéne menjen:

PC-re rá van kötve egy monitor (displayporton) és egy tv is hdmi 2.0-val (RTX2070), utóbbit csak filmnézésre használjuk. Ha be vagy kikapcsoljuk a tv-t, 2-3 másodpercre a monitoron megakad a kép. Ez például játék közben rendkívül zavaró. Ki lehet ezt valahogy védeni? Hdmi tervezési probléma, avagy Nvidia, esetleg win10?

[ Szerkesztve ]

(#2227) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Lehet nqgyon noob a kérdés, de nem találok választ a neten.

Adott egy GTX 1060 a PC-mben. Nem erőgép, de a pasziánszot még ha röcögve is, de elviszi ( 😁 ) guglis találatok szerint HDR supported. Namármost, akad a szobában egy 50"-os Samsung TV, szabad HDMI csatival. UHD TV elvileg High speed HDMI cable supported. Szóval az a nyűgöm, hogy milyen kábel vegyek, hogy a Passziánsz és a HDR közös metszetet alkossanak? Googli barát szerint a HDMI 2.0 nem barátja a HDR-nek, a 2.0b viszont már igen. (a v2.1-et hagyjuk, az a zsíros kenyeret is átviszi nagysebességgel) Nézem a kábeleket, 1.4.....2.0.....2.1. Egyedül talán egy villamossági üzlet kínálatában találtam HDMI 2.0b nevű kábelt.

A HDR pasziánszhoz mindenképp 2.1-es kábelt vegyek, vagy a 2.0 az jó lesz, a lényeg, hogy a jeladó (GTX 1060) és a vevő ( Samsung 50") mindkettő tudjon high speed HDMI-ül?
Kb 10méter kábel kell sajnos. 2.1 nem olcsó.

Köszönöm

(#2228) peete88


peete88
tag

Sziasztok!
Egy TV és egy Xboxot szeretnék össze kötni amik 10m távra vannak egymástól.
4k felbontású képre lenne szükség HDMI 2.0-val
Milyen kábelt ajánlanátok erre a célra
Köszönöm előre is :R

(#2229) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
1 monitor - 1PC+1laptop felálláshoz szeretnék switchet, mert a monitoron nincs dedikált bemenetváltó gomb.
Mivel monitor DP-on tudja csak a 165Hz-et, így gondolom DP switch kéne.
Találtam 1-2t, de szerintem ezek TV-khez valók, mert max. 60Hz-t tudnak.
Igazából ezekben van valami chip, de nekem egy passzív kéne inkább, és akkro nem lenne Hz probléma, vagy ez így hülyeség?

Kérdés: létezik olyan DP switch, ami tud 60Hz felett is?

Köszönöm.

(#2230) ballazol


ballazol
senior tag

Halle!

hdmi 1.4-en szeretnék wqhd felbontás mellett 60Hz helyett 75Hz-et kisajtolni ebből a monitorból, tudna valaki segíteni?
előre is nagy thx!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#2231) balint730


balint730
csendes tag

Sziasztok.
Van egy LG 43nano793ne tv-m és egy LG ht903ta 5.1-es házimozim.
Hogyan lehetne HDMI kábellel a tv-ről a hangot átjuttatni? Előbbin van HDMI ARC, utóbbin csak HDMI bemenet van, hiába kötöm össze sehogysem szólal meg a tv.
Ha a laptopot rákötöm HDMI-vel a házimozira a kapcsolat létrejön, de akkor sem szólal meg, a laptop beállításokban látni, hogy szól.

[ Szerkesztve ]

(#2232) pall.gergo


pall.gergo
tag

Sziasztok. Beleugrottam egy HDMI kábel vasárlasba.
[link] Elég jó a leíras szerint. Meg is vettem jó vastag tényleg jó minőség ránézésre.
Nade UHD 60Hz nem megy át rajta csak YCbCr420ban ott is fehér pöttyözz.. :W YCbCr442 vagy 444 ill RGB ben nem ad kepet....
Van valami praktika amivel ki lehet hozni a gyári működést? Ferrit gyűrű ér valamit ?
Köszönöm.

(#2233) KadamQQ


KadamQQ
tag

Sziasztok!
Ha van egy laptomom egy darab HDMI kimenettel, és szeretnék rá 2 darab HDMI-s monitort csatlakoztatni, akkor az megoldható valahogy? Valamilyen átalakítóra lesz szükségem? Esetleg tudtok ajánlani?
Ilyesmikre vagy ilyesmikre gondoltam.

(#2234) gaspargeri


gaspargeri
csendes tag

Sziasztok!
Lassan kalapáccsal verem szét az egész cuccot, úgyhogy segítsetek please :D
Vettem egy 4k qled csúcsmodell tv-t (qn95a 55) aminek 4 egyenrangú hdmi 2.1 csatlakozója van.
Egy xbox series 2.1 kábellel kötöm össze egy Radeon Rdna2 Rx6800-as 2.1 vga-val.
Minden gond nélkül be tudtam állítani vele a 10bit croma 444 4k 120hz vrr-t, de csúnya színsávozódásom volt( tv-n pedig be van kapcsolva a hdmi deep color), ezért kipróbáltam eg masik kábelt is, majd vissza.
Azóta szűkített bandvich-el hajlandó csak képet adni a tv, 1080p-t ajánlja a felbontásnak 4k helyett, és csak 60hz-t lehet kiválasztani.
Teszi ezt az összes porton!
Csinalta ezt 2 hete is amikor kihuztam a kabelt, de a cru program letöltése, és a program ujraindítása megoldotta a problémát, most sajnos az sem..
Ha a kábelt sokszor ki-be dugom akkor idővel végre kapok 4k 10bit jelet, de amint 120hz-re kapcsolok elmegy a kép..
Emellett már napok óta amikor bekapcsolom reggel a gépet, akkor random nem ad képet a tv, de a kábelcseréig a ki-be dugás megoldotta a gondot.
Mi lehet a gond?
Win 11-et használok, de win 10en is ugyanez volt
Köszönöm!

(#2235) ughhh válasza gaspargeri (#2234) üzenetére


ughhh
senior tag

Ha bekapcsolt állapotban ki-be dugod a hdmi kábelt azzal megölöd a tv-t, ez nem usb. Jó eséllyel hdmi bumm-os lett a tv-d, alaplap csere.

(#2236) r3dsnake válasza ughhh (#2235) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erről még soha nem hallottam, eszembe nem jutott volna kikapcsolni a tévét, vagy bármit egy kábel bedugáshoz.

(#2237) gaspargeri


gaspargeri
csendes tag

Nem lett hdmi bummos, sőt a sony-nál ajánlják is hdmi dropout esetében, hogy bekapcsolt állapotában húzd ki, és dugd be.
Most működik, miután az összes drivert letöröltem,és újraraktam, amit fórumokon ajánlottak.
Viszont volt nekem ugyanez pár hete is, és hogy pontosan mi okozhatja arra nem jöttem rá.
Erre kértem itt segítséget :D

(#2238) Kczgabor


Kczgabor
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Vettem egy retro 4k játékkonzolt ami HDMI kábellel csatlakozik a tv-hez. A problémám az hogy a tv kb. 2014 LG LCD tv. Emiatt sok játék eléggé pixeles, és a hang is torzít pár játéknál. Van esetleg valami megoldás olcsón hogy javíthassak ezen?
Köszönöm a segítséget! :)

(#2239) gaspargeri válasza Kczgabor (#2238) üzenetére


gaspargeri
csendes tag

Milyen retro 4k konzolt?
Pl Nes classic?
Mert azok alapból nagyon pixeles játékok, azokon javítani nem lehet, max ha van olyan effekt a játékok vagy a konzol menüjében, ami összemossa szoftveresen a pixeleket

(#2240) Troy.


Troy.
addikt

Monitor HDMI csatlakozóját működés közben lehet kihúzni illetve bedugni laptopba?

[ Szerkesztve ]

.

(#2241) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Van egy LG tv-m 3 db hdmi bemenettel. Usb bemenet sajnos beesett, nem használható. Lehet kapni led szallagot amit a tv hátuljára tennék és a tvből kapná a tápot. Ez megoldható HDMI bemenetről?

(#2242) noxon


noxon
őstag

Helló.

Az rtx2070 super videókártya 2.0 hdmi kimenetét szeretném átalakítani hdmi 2.1re.

Van erre lehetőség? Neten nem találok hozzá átalakítót.

Kőszi.

We live in a simulated world...

(#2243) gaspargeri válasza noxon (#2242) üzenetére


gaspargeri
csendes tag

Szia!
A hdmi 2.1 szabvány kompatibilis az alatta lévő összessel, csak nyilván a leggyengébb port határozza meg a sávszélességet.
Szóval nyugodtan használhatsz egy hdmi 2.0, vagy egy egy 2.1 kábelt is, a sávszélességed 2.0 lesz

(#2244) noxon válasza gaspargeri (#2243) üzenetére


noxon
őstag

Szia, tudom :) De én 2.1 sávszélességggel szeretném használni, mert a tv-re van kötve ami 120 mhzet tud.

És bár át tudom állítani az nvidia control panelban 2160p 120 Mhzre, viszont akkor bukom a HDR-t.

Úgy tudom van átalakító ami a 2.0ból 2.1et csinál, hogy menjen a 120 mhz, 48 gbs.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#2245) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok,
Van 1 gondom.
Nem tudom rábírni a 4k monitorom a 60hz frissítésre csak a 30-ra.
HDMI 1,4 az alaplapon, Intel UHD Graphics 630 a prociba. Friss driverek, több hdmi kábelt próbáltam...... nem megy.
Mi lehet az oka?
Az 1.4 HDMI?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#2246) gaspargeri válasza noxon (#2244) üzenetére


gaspargeri
csendes tag

Sajnos lehetetlen egy 2.0 porton 48gb/s-t át erőszakolni. Esetleg nagyon durva színtömörítéssel(4:2:0) lehet 4k 120hz-t kiimádkozni

(#2247) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

HDMI porton teljesen kizárt a 4K 60hz?
Ahhoz DP kell mindenképpen?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#2248) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv. Keresem azt a HDMI kábelt ami garantáltan tudja : 4K/120Hz + HDR- és az EARC-tbiztosítani egyidejűleg. Lg C1 + PS5 + erősítő.
Tud valaki ebben súgni ami még elérhető áron is van + és lepróbált termék, márka.
Válaszokat köszönöm

(#2249) katokacaj


katokacaj
tag

Helló,Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.
Vettem egy pc-t és feltett szándékom rákötni a tv-mre a monitorom mellé.
A monitor ideiglenesen VGA-hdmi csatlakozón van rákötve.
A tv-t az alaplapi csatlakozóra kötöttem de sajnos nincs jel, egyik sem találja a másikat.
Lehet, hogy nem is tudja egyidejűleg kezelni a kettőt?
Az elképzelés az volt, hogy a média kontent kimegy a tv-re, a munka rész meg marad a monitoron, tehát kiterjesztésben használnám.

Megoldható az elképzelésem? Ha igen, hogyan?

Ha nem megoldható, az is jó lenne ha egyszerre csak az egyik monitor megy, de sajnos nem ismeri fel a tv-t.

(#2250) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

van korulbelul egy 8méteres high speed hdmi cable with ethernet kàbelem , amihez szeretnék hdmi anya-anya adaptert ami képes a 4k-t tovabbíttani.

Gyakorlatban a Tv-m be belenne dugva sgy high speed hdmi kábel ami kb 1,5 mégeres . Annak a végére jönne az Anya-Anya adapter és úgy menne bele a 8 méteres high speed hdmi kábel.

Kérlek szépen Titeket , ajánljatok nekem ilyen anya-anya adaptert koszonom! :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.