Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17789) sunnysys


sunnysys
tag

sziasztok!

ebben tud valaki segíteni?

"Sziasztok!

Az MPC-HC-n milyen beállításokat végezzek el, hogy a leginkább kevesebb erőforrást igényelje? Történt ugyanis, hogy az eddigieknél sokkal jobban akadozik a lejátszás, és két napja azokat a filmeket is akadozva játssza, amiket eddig simán. Nem tudom, hogy miben lehet a hiba, mindenesetre ezek történtek a közelmúltban:
1. volt egy TS kiterjesztésű file, amit nem tudott lejátszani, és ami miatt feltettem VLC-t, Splash Pro-t, Hali-t, hdtvpump-t
2. a hdtvpump megoldotta a dolgot, le tudtam játszani a TS filet, így a fentieket leszedtem a gépről
3. frissítettem az MPC-HC-t (1.5.2.3456.x86 -> 1.6.1.4235.x86)
4. az MPC-HC frissítésekor minden addigi beállítást töröltem
5. már nem volt szükségem a hdtvpump-ra, így ezt is leszedtem

Most pedig ott tartok, hogy sokkal rosszabbul teljesít az MPC-HC. Hiába raktam vissza a régebbi verziót, azzal sem oké. Szóval azt gondolom, hogy vagy valami beállítást nem tettem meg az MPC-HC újratelepítése után. Ha valóban ez lehet, akkor mit hova állítsak, hogy minél zökkenőmentesebben tudjak filmet nézni egy nem túl erős gépen?
(A gépem nem egy erőmű, DXVA-t sem támogatja, de eddig el voltam vele. Avast nem talált rajta semmi károkozót, elvileg vírus sem lassítja.)

köszi!

szerk:
hogy éerződjön a különbség az eddigi és a mostani teljesítmény között:
- eddig kevés akadással vittem a kb. 12 Mbps, 1080p-s mkv filmeket,
- most a 8 Mbps, 1080p-s mkv filmeket sem tudja normálisan lejátszani."

köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.