Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) bigrock válasza jézusom (#5950) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Szakmai zsargonban NAT-olást jelent... :DDD

(#5952) urban racer válasza nyogo83 (#5947) üzenetére


urban racer
senior tag

Próbáld megmagyarázni, ha bevált egy márka, elégedett is vagy vele, akkor minek erőlködsz? Pár ezresért? :W
Mondhatod, hogy elfogult vagyok, de már a legnagyobb provision pártiak is hikvision road showra járnak :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5953) urban racer válasza bigrock (#5951) üzenetére


urban racer
senior tag

A 3 betűs rövidítéseket nem értik az ügyfelek :DDD
Csak az SLA-t, de azt nagyon :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5954) elszabi válasza urban racer (#5952) üzenetére


elszabi
tag

az a pár ezres jelen esetben azért majdnem dupla felár. :)

(#5955) nyogo83 válasza urban racer (#5952) üzenetére


nyogo83
senior tag

Azert kicsit tulzasnak erzem, hogy "erolkodnek"...

Elsodleges szempont a jelenlegi kameranal a pontosan beallithato latoszog/tavolsag, nem a +1MP felbontas vagy a markahuseg. Jo lenne a Hikvision is, de fix lencses, a hasonlo tudasu vario lencses meg nem 40-45k korul allna meg itthon.
Nem annyira lenyeges penz szempontjabol, mert megtudnam venni Hikvision-bol is a hasonlo parameteru fix lencsest. De... jelenleg a kulonbsegbol pont kijon meg egy jominosegu 64-128Gb-os kartya bele, valamint POE injector es egy wireless AP amivel kulterrol csatlakozik majd a halozathoz.

Ha a penz szamitana, akkor eleve nem belfoldrol vennem.

Ha nagyon nem leszek vele elegedett, akkor meg lecserelem Hikvison-re, ennyi.

(#5956) jézusom válasza urban racer (#5953) üzenetére


jézusom
addikt

Mi az a SLA? De most tényleg? :D

(#5957) maci25


maci25
aktív tag

Kellene nekem egy kamera a szobába. A kamera képe szinte csak este volna érdekes. Viszonylag nagy felbontásút szeretnék, hogy az apró részletek is jól látszódjanak rajta kinagyítva. Ja és a látószöge ha minél nagyobb az nem volna hátrány.
Esetleg van valami jó vétel?
Az nvr szerepét egy s y nology nas látja majd el.
Konkrét kamera is jöhet de ha esetleg mondanátok, hogy mi az a paraméter ami fontos egy kamera kiválasztásánál azt is meg köszönném.

(#5958) krx21 válasza maci25 (#5957) üzenetére


krx21
nagyúr

A kevés fénybe használod, a fényérzékenység fontosabb mint a felbontás!

(#5959) urban racer válasza jézusom (#5956) üzenetére


urban racer
senior tag

Service Level Agreement, ami tartalmazza mennyi időn belül kezdjük el az ügyfélnél a hibaelhárítást illetve a változáskezelést.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5960) urban racer válasza maci25 (#5957) üzenetére


urban racer
senior tag

Ha hikvisiont szeretnél, akkor mindenképp EXIR ledeset. 2 nap múlva lesz nálatok road show, ha van rá lehetőséged, regisztrálj, menj el, ott van lehetőség alkalmi vételre... Én is vettem 15 kamerát meg 3 NVR-t :K

Ugyan nem alkalmi és nem is olcsó, de a darkfighter kamerák nagyon brutálak(sajnos ár szempontjából is) :U

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5961) bigrock válasza urban racer (#5960) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Magánszemélyként, vagy cégesen vettél ilyen szép számú eszközöket?
Kíváncsi vagyok, melyik az a Hikvision disztribútor, aki nagyker áron ad el magánszemélyeknek cuccokat.
Ha tényleg van ilyen, akkor csókoltatom.

(#5962) maci25 válasza urban racer (#5960) üzenetére


maci25
aktív tag

Meg néztem az oldalukat és valóban 17 én itt lesznek nálunk. Van egy megrendelő lap amin ki kell választani a kamerát. Te melyiket ajánlanád az én elvárásaimnak leg megfelelőbbet? Helyszínen is lehet vásárolni ez a lap nélkül is?

(#5963) urban racer válasza bigrock (#5961) üzenetére


urban racer
senior tag

Volt magán és volt céges is, így egybe adtuk le a rendelést. Van egy családi vállalkozás, ott kidobjuk a seccamos rendszert, oda kell 1 NVR, 6 kamera, szüleim nyaralója 1 NVR 5 kamera, szüleim háza 2 kamera-itt synora megy a rögzítés), nekem épül a házam, oda is megvettem 6 kamerát(itt még nem döntöttem el, hogy syno vagy hik rögzítő) Céges megrendelés is volt bőven, sőt lehet megyünk még pestre, hátha lesz valami jó ajánlat...Lehet kérni a szállítást viszonteladó partnerhez vagy saját részre is.
A roadshow egyaránt szól az új telepítőknek, a meglévőknek és a profiknak is. Volt ott is olyan, aki még nem hallott a hikvisionről vagy a satelről...
Ez roadshow-s kedvezmény, csak azon a napon és csak ott érvényes...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5964) urban racer válasza maci25 (#5962) üzenetére


urban racer
senior tag

Igen, egy megrendelőlap volt, pár csőkamera 1-2 dómkamera és egy turret. Beírtad az oszlopba hányat kérsz belőle. Van komplett termékkatalógusuk, ha még nem ismernéd fel számozásról. Helyszínen csak megrendelni tudod, átvenni nem. De van demófaluk, ott meg tudod nézni, hogy mégis miről van szó.
A roadshow-s ajánlat elég szűk, nem biztos, hogy lesz neked való. Hogy Sümegen mi volt éppen akciós nem releváns, mert azok az árak és azok a termékek csak azon a napon és ott voltak érvényesek.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5965) Elemental válasza urban racer (#5964) üzenetére


Elemental
addikt

Bocs, hogy neked címzem a kérdést, de a leírtak alapján láttál már kamerát. :)
Otthonra, kertes házhoz telepítenek 4 kamerás rendszert, syno nas lesz a rögzítő. Kinéztem full hd hikvisiont 2.8-as széles látószögű kamerát.
A kérdésem, hogy szerinted/szerintetek elég a full hd max 30 méteres távolságra, vagy jobb lenne a 3M?

(#5966) mutyi


mutyi
őstag

Nekem még mindig az lenne a kérdésem, hogy milyen megoldás lenne viszonylag olcsó, abban az esetben ha szeretnék 1 darab kamerát egy kb 15 nm-es üzletbe hanggal együtt?
Nem akarok NVR-t venni, hanem olyan kamera kellene ami tud SD kártyára felvenni, továbbá online rá lehessen nézni, hallani.
Csak mobil net jöhet szóba, így kell hozzá egy sim kártyát is fogadó router.

(#5967) bigrock válasza mutyi (#5966) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#5968) urban racer válasza Elemental (#5965) üzenetére


urban racer
senior tag

Mi lenne a kiválasztott egyed?
Nekem 2120-asom van, ha hazaérek tudok küldeni egy kameraképet, éppen pont a kiválasztott távolságparaméterekkel.
Fontos lenne tudni azt is, hogy mi a célod vele. Nekem elég volt a fent említett egyed arra, hogy timelapse videót készítsek majd az építkezésről illetve hogy nézegessem, hogy éppen hogy dolgoznak a csatornások. De hogy pontos (tűéles) kép legyen egy esetleges tolvaj fejéről, hát... szerintem arra nem 3 kéne, hanem inkább 5 vagy afeletti 30 méteren 2,8-as optikával. De megjöttek a 3 Mpixeles turret kamerák, amúgyis belvárosban lakok, csinálok neked azzal is egy képet nagyon szívesen(csak azok 4mm-esek)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5969) urban racer válasza mutyi (#5966) üzenetére


urban racer
senior tag

Én csak annyit tennék hozzá, hogy folyamatos felvételre az SD kártya nem túl tartós megoldás... Mozgásérzékelésre még oké, de 24/7re :U
SD kártya a kieső hálózat áthidalására szolgál, esetleg pillanatfelvételekre :K

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5970) mutyi válasza urban racer (#5969) üzenetére


mutyi
őstag

Nem cél a folyamatos felvétel, igazából az üzlet nyitvatartás alatt kellene maximum, azaz 8-12 órát és akár 1-2 naponta törlődhet is a felvétel és az új mehet rá.
Én nézegettem Arlo meg Xiaomi IP kamerákat is erre a célra, de nem vagyok biztos benne hogy olcsóbban jövök ki,mint egy Hikvision kamerával. A kérdés, hogy Hikvisonból pl. melyik típus az,ami sd-t tud, nem kell hozzá NVR hanem csak a mobil nettel kiszolgált routerre csatlakoztatom és távolról mobilról is tudom nézni és hallgatni?

Most látom hogy Bigrock konkrét típust linkelt. :Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5971) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Érkezik egy új típusú Xiaomi Miija 1080p kamera ami az Aqara termékcsaládba tartozik, tehát a saját gateway mellett ZigBee kompatibilis is. Szinte minden irányban állítható 180°-os halszem-objektívvel szerelt. 36.99$ presale.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5972) bigrock válasza Elemental (#5965) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kérdés, hogy milyen szélességű/magasságú tárgyat akarsz 30 méter távolságban látni.
Egy 2.8-as fix optikával nem fogsz 30 m-en arcot, rendszámot felismerni, pláne éjszaka, hogy ha nem EXIR LED-es a kamera.
Nem elsősorban a felbontás számít, inkább az optika és a megvilágítás.
#5970:
Ipari SD

(#5973) krx21 válasza bigrock (#5967) üzenetére


krx21
nagyúr

Audiós kameránál mindig érdemes megvizsgálni, hogy csak audio bemenete van, vagy tényleg van benne egy mikrofon.

(#5974) urban racer válasza Elemental (#5965) üzenetére


urban racer
senior tag

15 méter széles telek
kamera kb 3,5 méter magasan
ds-2cd2120F-I, ami öregecske modell, nem exir ledes, nem nagy cucc, tényleg csak timelapsre kell.

Videó:
[link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5975) Elemental válasza urban racer (#5968) üzenetére


Elemental
addikt

és bigrock
Köszi!

Igazából átgondolva én sem tudom, hogy mi a célom. Meg hülye is vagyok, mert nálam is van a boltban, meg faternél is van a cégnél, szóval lenne viszonyítási alapom. Csak azokat biztonságtechnikus telepítette, ezzel meg én fogok játszadozni, lehet, azért parázom túl :)
DS-2CD2120F-I a kiválasztott, és 4 kamera teljesen lefedi a kertet és a bejáratokat..
Közben néztem videókat ami ezzel a kamerával készült, szerintem elég lesz.

(#5976) urban racer válasza urban racer (#5974) üzenetére


urban racer
senior tag

Holnap majd csinálok egy 2332-essel(régebbi modell, 3MP, turret, viszont külön van az exir ledje) is képet meg hozok egy 2155-öt (dóm, 5 MP). Van egy 12 vagy 16 millis kamera is, ügyfélnek kell áttelepíteni, megpróbálok azzal is egy képet lőni.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5977) Elemental


Elemental
addikt

Köszi!

Ez a 2,8mm-es? full hd?

(#5978) urban racer válasza Elemental (#5977) üzenetére


urban racer
senior tag

igazán nincsmit ;)
igen és igen

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5979) hzsolee válasza urban racer (#5974) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát itt nem nagyon lesz még idén költözés ;) Az elapse-t mivel/hogyan csinálod?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5980) urban racer válasza hzsolee (#5979) üzenetére


urban racer
senior tag

Hát igen, elbtam... Kőművesek vagy nem adtak ajánlatot vagy idén nem vállalták. Végül generál mellett döntöttünk, mert soha nem lesz kész, ha mi keresünk szakembert. Így zéró felelősség, határidőre meglesz.

FTP-n küldök a kameráról egy képet 10 percenként reggel 7 és délután 6 között.
Most még elég uncsi, mert idén össz-vissz a csatornát kötöttük be(látszik), vízóraaknaépítés(látszik), kerítést betonoztunk 70 méteren(ami nem is látszik a videón) egy melléképületet alapoztunk(szintén nem látszik, mert 50 méterre van) illetve apróbb munkálatok(favágás, tereptisztítás, stsbtb)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5981) hzsolee válasza urban racer (#5980) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm. Mivel fűzöd össze a képeket?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5982) urban racer válasza hzsolee (#5981) üzenetére


urban racer
senior tag

sony movie studio
be tudod állítani, hogy milyen hosszú legyen a kész videó, és ahhoz időzíti a képkockasebességet.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5983) hzsolee válasza urban racer (#5982) üzenetére


hzsolee
őstag

:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5984) Gondwana válasza urban racer (#5960) üzenetére


Gondwana
addikt

SecuriForum kiállításon, a tesztpódiumon láttad-e esetleg a Darkfighter mellett a Videosec starlight kamerát? Amikor ki volt minden világítva, kb. minden kamera képe rendben volt. Amikor viszont az összes fény az volt, ami a függönytartó alatt beszivárgott, valahogy eltűnt a többszörös árkülönbség nyújtotta előny.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5985) kbhuinfo válasza kbhuinfo (#5919) üzenetére


kbhuinfo
tag

Erre valaki?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#5986) urban racer válasza Gondwana (#5984) üzenetére


urban racer
senior tag

Negatív. Megbízhatóság és minőség szempontjából a cég anno hikvision mellett döntött és nem is foglalkozunk mással. 1x-1x előfordul provision meg dahua egy korábban kiépített rendszernél, de ott addig maradnak, amíg működnek, jellemzően Syno nasra rögzítenek.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5987) urban racer válasza kbhuinfo (#5985) üzenetére


urban racer
senior tag

Én nem adok javaslatot sd kártyás rögzítésre, mert az nem arra való. És ipari SD kártya esetén SEM. Biztos van olyan, aki nem ért velem egyet, de 3-4 hónapnál tovább nem bírta még 1 sd kártya sem.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5988) kbhuinfo válasza urban racer (#5987) üzenetére


kbhuinfo
tag

Anélkül esetleg? Kínai nálam is idő előtt bekrepált, márkás SD kártyák minipc-kben sokáig bírják (több év), pedig ott nem szekvenciális olvasás-írásra van használatban.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#5989) urban racer válasza kbhuinfo (#5988) üzenetére


urban racer
senior tag

Ha elég a 2x zoom, akkor DS-2DE2202-DE3/W, ha exir ledes kell, akkor DS-2DE2202I-DE3/W, ha nem elég a 2x zoom, akkor DS-2DE2204IW-DE3/W, de ez már exir

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5990) sasi1


sasi1
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mivel abszolút analfabéta vagyok kamera kérdésben.
Adott egy terem, melynek egyik végében előadásokat tartanak, és én az előadást szeretném "átvinni" élőben egy másik teremben levő televízióra. A kamera az előadó teremben az előadóval szemben levő falon lenne elhelyezve kb 6 méterre, az előadótól, tehát viszonylag távol, ezért gondolom kellene valami zoom.
Ip kamera, vagy ahd, vagy valami egészen más kell nekem?
Köszönöm a segítséget.

(#5991) krx21 válasza Gondwana (#5984) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a kamera tényleg jó volt, jó szenzor és kiolvasó egység van benne. (abban, nem mindegyikben)
A Viedosec kamerák OME gyártmányok... Tehát ilyen márka nincsen. Az ott latható videósec nevü kamerát a Uniview gyártja oem termékként, enyhe butitással... Tehát az gyakorlatilag egy Uniview kamera volt... :K

(#5992) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Otthonra (beltér) keresek Hikvision márkájú kamerát. Igényeim minimálisak, mozgás érzékelés esetén email értesítés (képpel), sd kártyára rögzítés legyen. Esetleg forgatható, esetleg kétirányú hang. Ár max 30-35, ha indokolt, lehet több kicsit. Az nem tudom megoldható-e, hogy mozgás észlelésekor egy a routerre kötött USB HDD-re mentse a képeket, esetleg a videót is.

Ezeket preferálom:

- mozgásérzékelés pontossága
- éjjellátás
- látószög minél nagyobb legyen
- képminőség

Köszi!

(#5993) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Kísérletezett már valaki a Xiaomi Mijia 1080p kamerán az rtsp protokoll engedélyezésével? Van rá egy kezdetleges hack, ami itt található. Több helyen is utánaolvastam, és a leírások szerint fel kell másolni egy image fájlt az sd-kártyára, majd tápot adni a kamerának. Az image a legújabbról (3.3.9_0139) egy korábbi firmware verzióra (3.3.6_0099) állítja vissza a kamerát. Utána fel kell másolni a hack könyvtárat az sd-kártyára, újra tápot adni a kamerának, ami elvégzi az ssh, az sftp és az rtsp engedélyezését, majd az 554-es porton már elérhető a stream. Ez így is van, sikerült minden lépést végrehajtanom, működik is minden mindaddig, amíg ismét fel nem kerül a legújabb firmware. Onnantól megint nincs ssh + rstp. Viszont a leírások szerint a hack után már nem probléma a kamera frissítése újabb firmware-re, nem veszik el az rtsp. Sajna nálam mégis. Valakinek van ezzel valami tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5994) AcCEsS válasza AcCEsS (#5993) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Hopp, asszem megvan, a fórumbeírásokkal ellentétben egyelőre nem mehet fel rá újabb firmware. A fejlesztő az egyik konfigban le is tiltja (Added option in midgard.ini to disable OTA updates)...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5995) espista válasza AcCEsS (#5993) üzenetére


espista
senior tag

Van ennek a megoldásnak valami előnye a MiHome alkalmazáson belüli "nézéshez" képest? Nem értek hozzá ennyire, csak pont ilyen kamerám van.

Romani ite domum!

(#5996) Gondwana válasza krx21 (#5991) üzenetére


Gondwana
addikt

Igen, OEM Uniview a Videosec smart IP kamerák. Az UNV-cimkéstől a firmware-k nem csak a logóban térnek el, hanem jónéhány más módosításban/javításban is, a másik előnyünk pedig a telepítői árlistában látszik.
(Szerk.: ja, és a szűrt termékpaletta)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5997) AcCEsS válasza espista (#5995) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A MiHome alkalmazáson kívüli "nézés".

Igazából csak egy plusz alternatív elérési módként szerettem volna felhúzni az rtsp protokollt is. Majd megoldják a legújabb firmware verzióval is...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5998) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Hello

Van valami olcsó jó ár/érték arányú kínai külső ip kamera ami mostanában ajánlott?

(#5999) krx21 válasza Spuri2000 (#5998) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy párszázat lehetne sorolni...

(#6000) Spuri2000 válasza krx21 (#5999) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elég lesz a Top5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.