Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Gondwana válasza poolbig (#5199) üzenetére


Gondwana
addikt

Több olyan pàràsodàst làttam, ahol nem vìz volt a kondenz, hanem a pcb összerakàsàhoz hasznàlt cuccokbòl kiszabadulò maradék oldòszer, amit a szilika gél nem tud összeszedni. Ilyenkor jobban jàrsz, ha a màr kicsapòdott cuccot kitörölteted, mintha kérnél egy màsik valòszìnűleg ugyanolyant.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5202) poolbig válasza sambenez (#5200) üzenetére


poolbig
aktív tag

EZ. :(

(#5203) poolbig válasza Gondwana (#5201) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos a bolt ajánlotta fel a cserét, meg persze törvényi kötelezettsége is ez volt, de én tényleg jobban örültem volna egy garanciális tisztításnak. Most egyelőre várom a bolt válaszát, hogy mi legyen. Ugyanilyen paraméterekkel (varifokális, auto zoom, 4MP, 50-60m éjszakai infra, stb.) tudtok ajánlani kamerát?

[ Szerkesztve ]

(#5204) kovy79 válasza Snoop-y (#5198) üzenetére


kovy79
őstag

Olyan termékbe szerintem hasznos, ami bizonyos időközönként karbantartást is kap.
Én évente szétszedem, kitakarítom a kültéri cuccokat.
Egyébként ha a szilika gél nedvességet von el, az csak pozitívum, még ha később ki is párologtatja, mivel a kettő közötti időben legalább nem lesz párás a készülék és esetleg nem okozhat gondot a következő karbantartásig.
Ha nincs szilika gél, elmarad a karbantartás és bejut a nedvesség, akkor meg úgyis mindegy....

(#5201) Gondwana, az kültéri elektronikus cuccoknál inkább a hőingadozás/különbség miatti kicsapódás a gond. Ha már van bent nedvesség, ez sajnos elkerülhetetlen. Bár ha melegszik az idő és könnyebben párolog a folyadék, akkor tud "dolgozni" a szilika gél. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5205) kovy79


kovy79
őstag

Más: tudtok ajánlani valami nagyon-nagyon olcsó min 4 csatornás nvr-t onvif kamerákhoz?
Ebay-es, kínai is jó, ha kipróbált és "valamennyire" működik.
Eladtuk a lakásunkat (októberig maradunk), a rendszerrel együtt és a mostani nvr természetesen beadta a kulcsot? :(

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5206) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Xiaomi MiJia és társai is teljes értékű ip kamerák. Egy szobát szeretnék távolról megfigyelni windows-ról
köszönöm

(#5207) poolbig


poolbig
aktív tag

Egy 4MP(2592x1520)/18fps kamera mekkora adatforgalmat generálhat a rögzítő felé? Úgy számolgattam, hogy olyan 40MB/s. Helytálló ez? Azért érdekel, hogy milyen NVR-t vegyek (vagy csináljak, még nem tudom), hogy max két ilyen kamerát tudjon kezelni a rögzítő és ténylegesen rögzítve legyen az a 4MP.

[ Szerkesztve ]

(#5208) poolbig válasza poolbig (#5202) üzenetére


poolbig
aktív tag

No, megjött a bolt válasza. A beszállító elismerte a hibát, hogy ebből a szériából kihagyták a páramentesítőt. Elméletileg kapok az új szériásból, de előtte a bolt kipróbálja minimum egy órás próbaüzemmel. :)

(#5209) MaCS_70 válasza poolbig (#5207) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a 40 MBps hogyan jött ki? Nekem nagyon soknak tűnik. 18 fps-mal még Mbps-ból is sok lenne, de legalább reális.
Nálam a 2k-s videó 30 fps-mal 2,4 MBps bitrate-et eredményez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5210) poolbig válasza MaCS_70 (#5209) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ja, bocs, 40 Mbps-re gondoltam, nem mindegy ugye, hogy kis vagy nagy "b". :B
De akkor ezek szerint ez is sok. Akkor kb. mekkora lehet ez a szám, illetve vannak NVR-ek ahol az van írva, hogy 80Mbps-ig tudnak rögzíteni, akkor egy ilyen képes, mondjuk 2 ilyen 4MP-s kamerát lekezelni?

(#5211) Gondwana válasza poolbig (#5207) üzenetére


Gondwana
addikt

Reálisan 4MP - 18fps - 6Mbit/s, 4MP - 25fps - 8Mbit/s számolhatod ezt a kamerát, kb. 16Mbit/s a maximuma. A hivatalos oldalon van fent hozzá olyan firmware is, amivel 4MP/25fps az első stream, viszont 720p helyett csak D1 felbontású a második stream.
(Elvileg az XVR-7104 lenne hozzá az ajánlott minimum rögzítő, koax helyett IP módba kapcsolva, de bármi másra is rögzíthető)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5212) Panthera


Panthera
őstag

Ha a (KPE csőben vezetett) kültéri IP kamera FTP kábele mellett 230V-os kábel is megy, az okozhat zavarokat az IP kamera jelében? Azt mondják, ne együtt vezessük.

(#5213) poolbig válasza Gondwana (#5211) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi. Ez a firmware frissítés tetszik, azért a 25 fps, mégis csak 25 fps. A másodlagos stream a betekintéshez kell igaz, vagy van annak más funkciója is?
A XVR-7104-re ez az oldal azt írja, hogy 4MP-en csak 8fps-t tud rögzíteni. Mivel beleültetted a bogarat a fülembe az firmwar-rel, tuti frissítek, szóval jön a dilemma, NVR-t vegyek, vagy csináljak hozzá magam gépet. Van egy öreg ITX Intel lapom, gondoltam csinálok rá egy csendes rögzítőt, de már nem tudom melyikkel jönnék ki olcsóbban. :))

(#5214) Gondwana válasza poolbig (#5213) üzenetére


Gondwana
addikt

A 4MP az 6fps, nem 8 (mert 8-at az XVR-7116 tud), de csak akkor, ha koaxon, 4MP AHD kamerákat kötsz rá és a rögzítő digitalizálja+tömöríti. Te viszont IP módban használnád, tehát a kamerában történik a tömörítés akárhány fps-en, a rögzítő csak írja ki, amit kap hálózaton a kamerától, a hdd-re, illetve megjelenítheti, ha kötsz rá monitort. Mondjuk, lehet, hogy egy ZoneMinder is elég lenne rögzíteni, vagy pl. Axxonból létezik ingyenes licensz, ha Win-re akarod rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5215) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim házához szeretnék 3 kamerás megfigyelő rendszert telepíteni. Kellene ugye a 3 kamera, illetve az NVR is. Találtam egy viszonylag jónak tűnő ajánlatot a SEC-CAM oldalán. (Ha van jobb akkor azt is meghallgatom) :))

Viszont amikor beszéltem velük telefonon le akartak beszélni az IP kamerás rendszerről mondván, hogy miért nem választom az AHD-s rendszert, mert hogy olcsóbb is, meg FPS-ben még akár jobb is. Viszont nekem eddig csak IP kamerákkal volt dolgom. Az AHD-t egyáltalán nem ismerem. Esetleg fel tudnátok homályosítani, hogy miért éri meg egyik vagy másik mellett döntenem?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5216) poolbig válasza Gondwana (#5214) üzenetére


poolbig
aktív tag

"Te viszont IP módban használnád, tehát a kamerában történik a tömörítés akárhány fps-en, a rögzítő csak írja ki, amit kap hálózaton a kamerától, a hdd-re,"
Most már felfogtam végre, hogy IP kameráknál nem a rögzítő tömörít, így nem is kell aggódni az fps-ek, meg a Mbps-ek miatt (annyira). :D Gondolom, hogy a 100Mbps hálókártya nem szűk keresztmetszet ilyenkor, de akkor mi a szűk keresztmetszet, hol van a buktató? Egy DSM Surveillance Station simán megoldja a problémámat? Nézegettem a ZoneMinder-t, az Axxon-nal még nem találkoztam, melyik kezesebb?
:R

(#5217) jézusom válasza zex (#5215) üzenetére


jézusom
addikt

Mondjuk kérhetsz egy árajánlatot 2 megapixeles 30fps rendszerről. Kíváncsi leszek, melyik olcsóbb... El lehet dönteni, melyik kell, de ha véletlenül ahd mellett döntesz, akkor is érdemes utp-t húzni, és balunt használni, hátha meggondolod magad.

[ Szerkesztve ]

(#5218) Skorpyskorp


Skorpyskorp
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek az alábbi problémámban!

3-6 db IP kamera képét szeretném rögzíteni valamilyen Windows alatt működő NVR szoftverrel. Már több verziót is kipróbáltam, de eddig egyik sem találta meg a kamerákat, pedig azok ugyanazon a PC-n, a böngészőbe beírt IP címük alapján, rendben elérhetők.
Sajnos, a gyártmányuk ismeretlen, legalább is nekem nem sikerült kiderítenem.
Próbáltam beírogatni az NVR szoftverek kamera-felismerési paramétereit, legalább is amiket a közvetlen eléréssel ki tudok olvasni (IP cím, port..) de nem segített.
Több olyan paramétert is kér, amit nem tudok.

Ismertek valami szoftvert, ami a szükséges adatokat lekérdezi, vagy valami más módszert, vagy NVR-t, ami nem csak az előre "beégetett" gyártmányokat ismeri fel?

A kameráim, egy felirat szerint ONVIF kamerák, de közelebbi nem derült ki.

Köszönöm!
:R

(#5219) sambenez válasza Skorpyskorp (#5218) üzenetére


sambenez
addikt

iSpy-t próbáltad már?

(#5220) Jackie_Chan válasza sambenez (#5219) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Én a KkMoon 806 nevezetű kamerát abszolút nem tudtam beüzemelni alatta!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#5221) sambenez válasza Jackie_Chan (#5220) üzenetére


sambenez
addikt

Ha jól látom ez nem onvif, amiket én próbáltam mind az volt.

(#5222) Skorpyskorp válasza sambenez (#5219) üzenetére


Skorpyskorp
csendes tag

Nem, még nem ismerem az iSpy-t! De kösz, kipróbálom!
Ha felismeri, akkor az adatok is hozzáférhetők?

Egyébként, az előbb kifelejtettem, hogy részben AK-3509 típusú kameráról van szó.
A dobozán van egy ONVIF felirat, de egyéb erről, semmi.
Mellékelem a kinézetét és egy cimke fotóját.

[ Szerkesztve ]

(#5223) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok. Egy családi házat szeretnék kültéren bekamerazni. Kértem egy cégtől ajánlatot es 4-600 ezer forintot kaptam megapixeltol függően. Ez reális lehet? 6 kamerával számoltak plusz a többi összetevő. Típust nem írtak. Ha magamnak szeretném megoldani akkor hogy álljak neki? Milyen márkákat ajánlatok, hol nézelodjek?

(#5224) bigrock válasza Skorpyskorp (#5218) üzenetére


bigrock
Topikgazda

MileSight VMS Lite

[ Szerkesztve ]

(#5225) Snoop-y válasza leroyclub (#5223) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet de ez az ar lehet olyan is hogy lehuzas az egesz nem garancia a minosegre.

Ennyiert mar profi axis kamerakat is vehetsz.
Nekem az egyik £350 a masik £430 volt.

A megapixel nem jelent semmit lehet egy 4mp-s kamera is tok alkalmatlan megfigyelesre.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5226) zex válasza jézusom (#5217) üzenetére


zex
aktív tag

AHD-s rendszereknél 58eFt lenne a 3 kamerás szett, míg a 25fps-es 3 IP kamerás szett pedig 93eFt.

Amúgy nincs más vélemény az AHD vs. IP kamrákra?

(#5227) bigrock válasza zex (#5226) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az IP kamerás rendszer legnagyobb előnye az AHD-val szemben, hogy távolról egyenként az összes kamerád eléred, míg az AHD rendszeren távolról csak a rögzítőn keresztül tudsz kamera képet látni, állítani semmit nem tudsz a kamerákon .

(#5228) zex válasza bigrock (#5227) üzenetére


zex
aktív tag

Aha értem. Akkor gyakorlatilag mindkettő jó lehet, csak max az AHD-nél kevésbe módosíthatóak a beállítások távolról. De ha erre nincs szükség, csak a beállított kameraképeket kell rögzítenie akkor akár ez is megteszi..

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy a rögzített fájlok AHD esetében milyen formátumúak? Vagy a rögzítés mikéntje a rögzítőtől függ? Csak mert olyat is hallottam, hogy az AHD-s rendszerek rögzített felvételeit csak a rögzítőn lehet visszanézni és nem egy sima mp4-es fájlokat kreál, amik adott esetben egy számítógépről is megtekinthetőek. Igaz ez?

(#5229) bigrock válasza zex (#5228) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ugyanabban a formátumban rögzít, mint az IP-s.

(#5230) jézusom válasza zex (#5226) üzenetére


jézusom
addikt

Nem látok minimum 4*25fps képes ahd rögzítőt a linkedben.

[ Szerkesztve ]

(#5231) KKope


KKope
tag

Sziasztok!

Laikus vagyok (még) a témában és gondoltam először titeket kérdezlek ki, mint szakértőket.
A téma:
Kültéri IP kamera családi házhoz 4 darab. Rögzítő készülék külön nem szükséges mert microserveren megoldható.
-Kábeles kialakítás és a tápellátás is POE-n menne.
-Képminőség HD
-Éjszakai üzemmód
-Mozgásérzékelés

Milyen jó ár/érték arányú típust tudok javasolni, illetve érdekelne mellé a management szoftver is.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Kkope

(#5232) zex válasza jézusom (#5230) üzenetére


zex
aktív tag

Hát 25fps vagy 30fps között nem igazán látok különbséget. Végül is nem mozizni akarok, csak értékelhető felvételeket. :) Azt is olvastam, hogy 10-15 fps is már értékelhető felvételt ad, bár jómagam is jobban örülnék a 20-25 fps-nek! :)

(#5233) jézusom válasza zex (#5232) üzenetére


jézusom
addikt

A linkelt rögzítő összesen 60at tud, mákod van, hogy csak 3 kamera kell.

(#5234) zex válasza jézusom (#5233) üzenetére


zex
aktív tag

Jah, hogy a rögzítőnek is megvan hogy hány fps-el tud rögzíteni? És ez nem kameránként értendő? Tehát ha 60fps-el rögzít 3 kamerát, akkor is max 20fps lesz egy-egy kamerán?

(#5235) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Hikvision DS-2DE3304W-DE PTZ 3MP kamerát. Magyar nyelvű leírást lehet valahol találni hozzá. Minden ok vele, csak a PTZ beállítások résznél nem minden világos. Sok dolgot nem értek még ezzel kapcsolatosan.
Előre is köszönöm!

Impair

[ Szerkesztve ]

(#5236) jézusom válasza zex (#5234) üzenetére


jézusom
addikt

Elvileg 3 kamerával meglehet a 20 de 4nél már cumi. De ha van négyes rögzítőd, akkor nem raknék 3 kameát, de ez a te dolgod.

(#5237) zex válasza jézusom (#5236) üzenetére


zex
aktív tag

Egyelőre elég a 3 kamera (anyagilag is), viszont a későbbiekben bármikor bővíthetem a jelenlegi állapotot.

(#5238) KKope válasza KKope (#5231) üzenetére


KKope
tag

Sziasztok!

Továbbra is várom a hozzáértők javaslatát.

Idő közben ezt néztem ki:
Hikvision IP Dome Kamera kültéri /DS-2CD2120F-I(2,8MM)/

Ár/érték arányban szerintem ez a legjobb...

(#5239) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Érdeklődnék: adott a kamera típusa (SCM-SW2662CD-3.6HD) Kínából és bekapcsolás után kommunikál Hong-Kong-al, meg USA-val azonnal (32100-as port). Később sem hagyja abba, bár a forgalom nem sok.

A kérdésem: azon kívül, hogy megakadályozom a kommunikációt, van más lehetőség? (mint router-re az openwrt?)

Nem tetszik ez, hogy tudtom nélkül ezt csinálja...

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#5240) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy Foscam C1 Lite kamerám amihez keresnék valami ingyenes FTP servert mentés miatt. Tudnátok valami ajánlani? Ha 1 2 napos felvételeket szeretnék menteni 720p be akkor mekkora tárhelyre van szükségem? Illetve a kamera tudja e azt, hogy a régebbi felvételeket automatán felül írja?

(#5241) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Nem rég beszereztem egy Hikvision DS-2CD2432F-IW kamerát melyet a legújabb V5.4.5 build 170123 fw-el használok. Szerettem volna beállítani, hogy az ASUS RT-N66U routeremre kötött HDD-re mentesen amit smb vagy ftp protokollokon keresztül érhetne el, de sajnos valamiért nem tudom összelőni. A kézikönyvbe látható séma alapján próbálom megadni a megosztás adatait, de nem fogja el őket. Más Wines, Linuxos gépről ugyanezekkel a hitelesítési adatokkal gond nélkül látom a megosztást.

Mounting to NAS server failed. Invalid directory or incorrect user name/password.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?

(#5242) dni válasza dni (#5241) üzenetére


dni
őstag

Azt elfejtettem írni még, hogy próbálkoztam a Windowsos és linuxos gépen is smb share-t létrehozni és ahhoz csatlakoztatni a kamerát, de nem jártam sikerrel. Csak FTP-hez tudott csatlakozni, de oda meg nem tud videót rögzíteni.

(#5243) Impair1980 válasza dni (#5242) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Az elérési útba kell az elejére a "/" jel!
Az user beállításánál meg kell adni, hogy mekkora területet választhat le a hdd-ből. Természetesen csak akkor, ha nem a teljes hdd területet akarod használni.
User beállításnál a megfelelő jogokat kell megadni. Nekem NAS-on tökéletesen működik a HIK kamera!

Üdv.: Impair

[ Szerkesztve ]

(#5244) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
20-25 ezer forint körül keresek ip camerát. Főbb feladatai egy szoba távoli felügyelete lenne. illetve egy akváriumot figyelnék meg vele.
köszönöm előre is a segítséget. :R

(#5245) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv,
Érdeklődnék hogy adott egy Neo Coolcam NIP-20- as típusú kínai IP kamera.
Bár benti felhasználásra készült, de kinti megfigyelésre lett felhasználva végül.
Nappal még elfogadható képet ad, éjjel viszont igen kevés az IR által megvilágított
terület, haloványan látni.Az érdekelne hogy szerintetek melyik lenne hatékonyabb
kiegészítés éjjel látásra?Én úgy gondolom a 10W- os, de elképzelhető hogy tévedek.
A chip az 850nm- es, ahogy néztem videókon, az tisztább képet ad, mint a 940nm- es.
[link]

[link]

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#5246) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Nem találtam ennél megfelelőbb topikot, úgyhogy itt kérdezem meg.
Adott egy Logitech C920 USB-s webkamera, ami bent van a melóhelyen.
Meg tudom-e osztani valahogy ezt a kamerát a neten keresztül olyan formában, hogy az otthoni pécémről el tudjam érni, és akár Skypeolásra, vagy flash felületen keresztül, webkamerás chates oldalakon képes legyek használni erről az otthoni gépről, mintha csak a saját gépemre lenne dugva USB-n? Az hogy mennyire fog lagolni/késni az most nem lényeges, de létezik erre valami megoldás?

(#5247) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Ismerősömnek kellene kültéri, wifis, éjjes látós kamera. Ár olyan 10k körül, ha van ilyen.
Mi ebbe a kategóriába az ajánlott? :R

(#5248) leroyclub


leroyclub
senior tag

Erről a kameráról mi a véleményetek? [Hikvision]
Illetve milyen 8 csatornás video szervert ajánlotok hozzá?

(#5249) dni válasza Impair1980 (#5243) üzenetére


dni
őstag

:R Műkszik.

(#5250) bigrock válasza leroyclub (#5248) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az, hogy ez nem IP kamera, hanem AHD, tehát némileg offtopic. A 12mm-es objektív miatt nem lesz széles látószöged. Bármilyen AHD rögzítő megteszi hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.