Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) hzsolee válasza Spuri2000 (#6250) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem sajnos. De közben feltelepítettem pár video konverter progit, és találtam olyat ami kiírja a tulajdonságokat.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6252) Turcy086


Turcy086
tag

Srácok!
Digoo DG-XME NVR-t hogy lehet resetelni? Elfelejtettem a belépő jelszót.
Hátul reset lyukat nem látok, panelen sem semmi idevágót.
Ötlet?

(#6253) motrola válasza Turcy086 (#6252) üzenetére


motrola
aktív tag

Vedd ki az elemet 5-10 percre talán elfelejti a beállításokat.
Pc-n bevált ahol nincs bios reset jumper.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#6254) Arti1 válasza bigrock (#6220) üzenetére


Arti1
aktív tag

Valahogy megjavult a kamerám :Y Már pont felvettem a kapcsolatot az egyik Hikvision forgalmazóval, lebeszéltem, hogy ha küldök XML-t, meg minden mást, amit kérnek, és elküldik vissza a feloldó file-t, mikor ránéztem az SADP-re, és a kérdéses kamera "inaktív mód" ban volt, írhattam be az új jelszót :F Hétvégén próbálkoztam Bigrock által javasolt kódgenerátor oldallal (köszönöm még1x, hátha mégis az volt), de akkor nem sikerült, mindig hibát írt és fel is adtam a reményt. Hogy most miért állt vissza alaphelyzetbe a kamera, fogalmam sincs, de nem bánom. (Talán őrangyal, vagy valami isteni szikra, de remélem nem hackerek jártak a rendszerben :DDD )

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6255) Gondwana válasza Turcy086 (#6252) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha kiveszed belőle az elemet, utána már nem tudok segíteni - a jelszót is az SPI flashbe írja bele, ellenben a dátumját utána már nem tudod átállítani. (A többit privátban)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6256) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Egy olyan kamerát keresnék, hogy...

-Wifi csatlakozás
-rögzítés memória kártyára
-mozgás érzékelő
-andoridos telefonról való betekintés neten keresztül (melóból néznék rá néha)

Kutya kennelhez szerelném. Fedett, száraz helyre.

Wish, aliexpress is opció... bár jó lenne gyorsan készhez venni.

Árban úgy 10ezerig gondolkodok.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6257) sambenez válasza cashback (#6256) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem a wifit felejtsd el ha jót akarsz. Nagyon gyenge a wifije ezeknek a kameráknak.

(#6258) cashback válasza sambenez (#6257) üzenetére


cashback
őstag

Akkor ez esetben marad a vezeték... majd valahogy átvezetem.

Ez az eszköz jó lenne?: Tp-link NC 200 IP

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6259) Rick4 válasza sambenez (#6257) üzenetére


Rick4
félisten

Ismerősnek raktam felé két wifiset, 3 téglafalon, az épület másik végében van az egyik, az is tökéletesen működik bő egy éve. Meglepően jó a jelszint, és sosincs probléma, hogy nem vezetékes a cucc. Aliexpresses, kb 12K-s kategória.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6260) sambenez válasza Rick4 (#6259) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem pont ellentétes tapasztalatom van.
De akkor írd ide melyikben van ilyen jó wifi hátha pont jó lesz neki.

(#6261) Rick4 válasza sambenez (#6260) üzenetére


Rick4
félisten

Ez volt az: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6262) kisapa válasza sambenez (#6260) üzenetére


kisapa
senior tag

Én egy Dahuát próbáltam de sajnos az sem működik két falon keresztül kb 10 méterre. Ugyanott a tabletnek simán van térereje.

(#6263) hzsolee válasza Rick4 (#6261) üzenetére


hzsolee
őstag

Na puff neki, nekem is ez a besder-es van. Csak akkor még nem így volt rászitázva a logo. Az egyiknek tényleg frankó a wifije, a másiké siralmas...
Ez a szórás megvan másnál is. Van szintén még két egyforma kamera, egy eladótól, és mégsem egyforma a kép.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6264) elszabi válasza hzsolee (#6263) üzenetére


elszabi
tag

azért wifinél nagyon nem mindegy, hogy 720p v. 1080p-s, esetleg nagyobb felbontású a kamera. mert ilyenkor az adatátvitel is jócskán megugrik. én amúgy próbáltam kamerára nagyobb antennát rakni de úgy is instabil volt az egész, ezért letettem róla (kb. 20-25 méter lett volna a távolság, közben néhány terepakadállyal a kerten keresztül; kábel lett a vége). esetleg, ha van egy külön router a wifis kamera céljára, akkor nem lehet olyan vészes a helyzet. ellenkező esetben, mikor minden mobil eszköz rácsimpaszkodik egy közös routerre, akkor egy mezei 720p-s is dobhatja a képet.

(#6265) Rick4 válasza hzsolee (#6263) üzenetére


Rick4
félisten

Ezen sincs szota, bő egy évesek már, és nincs egyforma helyen, tehát itt esély sincs, hogy azonos legyen a jel, de ha az egyik gyengébb lenne, átcserélném (szétszedném a házat), hátha.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6266) hzsolee válasza elszabi (#6264) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát amelyik jó, az tizen-huszon méterről is jó volt, amelyik rossz az 5 méterről is szakadozott. 720 mindegyik, és egy routerre csatlakoztak. Sajnos a jót továbbadtam, a rosszabb maradt, de az meg kábeles lett, ennyi. Olcsó húsnak híg a leve. Kis pénz kis foci.... stb :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6267) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Sajnos ez a techson nem jött be nekem. Nagyon botrányos az éjszakai képe, és ráadásul akadozik is, nem képes tartani legalább egy 20 fps-t. A kép amit linkeltem ott 1/15 re van állítva, így már semmi sem látszik abból ha bejön valaki, de ha 1/25 re rakom, akkor már teljesen vállalhatatlan sajnos :(

Itt egy minta kép éjszakáról: [link]

Mit lenne érdemes néznem? Olyan 35.000 Ft ig tudok elmenni.

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6268) csutka011


csutka011
csendes tag

Sziasztok! A cloudlens2 appal próbálok mobilon távoli elérést összehozni. Ezeket kéri beállításkor: device name, GID, felhasználónév, jelszó, az utolsó három stimmel de hol találom a kamera nevét?

(#6269) jézusom válasza hkari (#6267) üzenetére


jézusom
addikt

Sony starvis chipes kamerát kapsz 35 alatt. Nekem van egy elég jó éjszakai képe van, én is azért vettem. De szerintem lehet nézni egyéb értékeket ami számít ebből a szempontból, de ezt így nem tudom.

(#6270) espista


espista
senior tag

Nekem egy Xiaomi Mijia wifi-s 1080p-s kamerám is van (most rendeltem még kettőt) és működik szépen kb 10 m-ről wifin.

Romani ite domum!

(#6271) hkari válasza jézusom (#6269) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :)

Hát keresgéltem, ezt találtam amit meg tudok venni, és Sony szenzoros.

Videosec IPW260S

Erről tudtok esetleg valamit? :)

(#6272) Gondwana válasza hkari (#6271) üzenetére


Gondwana
addikt

Azon túl, hogy van belőle készleten (és pár napig még akciós áron kapják a nagykerek), szóval nézz körül a neten, akadhat olcsóbb is), ha van róla bármilyen kérdésed, szólj.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6273) hkari válasza Gondwana (#6272) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :)

Ami benne van hardverileg az nagyon jó előjel, még a Videosec IPW-260Z-t is néztem, a Z ben IMX322 az S-ben meg 291 van. Melyik a jobb választás?

Köszönöm a segítséget!

(#6274) elszabi válasza hkari (#6273) üzenetére


elszabi
tag

[link]

én mondjuk itthon semmi pénzért nem vennék kamerát, hacsak nem céges számlára menne...

(#6275) Gondwana válasza hkari (#6273) üzenetére


Gondwana
addikt

Videosec terméktámogatási kérdések hozzám futnak be, viszont csak telepítő/viszonteladó partnereket szolgálunk ki. Kínai sajátimportra pedig itt a fórum, hátha valaki már találkozott az adott problémával.
Ha a jobb éjszakai kép a szempont, akkor az S mint Starlight, ha pedig a motoros zoom+AF, akkor a Z végűt keresed.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6276) NORBl


NORBl
aktív tag

Mi a legjobb ár értékű kamera most a piacon? Kéne egy ithonra, hogy tudjam nézni melóból mizu.

(#6277) markussandor


markussandor
senior tag

Kérdés: ha vennék egy forgatható dóm kamerát, be lehet programozni, hogy X másodpercig álljon "A" pozícióban, majd forduljon el "B" pozícióba, és újabb X mp. után vissza "A"-ba?
Így megdupláznám a figyelendő területet. Pl a ház sarkáról a ház két oldalát is lefedhetném.

(#6278) markussandor válasza NORBl (#6276) üzenetére


markussandor
senior tag

Direkt nem bolt linket adok, keres rá, de a minőségi kamerák között ez nagyon jó vétel:
http://www.hikvision.com/us/Products_1_10533_i7579.html

Azt viszont nem értem, hogy a 4mm-es változata miért sokkal drágább...

Egy hete üzemeltem be, nonstop menti a videót 4MP felbontás és 20 fps mellett, és vele párhuzamosan a szintén 4MP-es jpg-ket is FTP-re, ami nálam jelenleg ugyanaz a NAS, de mehetne kétfelé is, akár távolra az FTP része. A videó mappát folyamatosan felülírja, amint elérte a 96%-ot a diszk foglaltság.

Én POE switchre kötöttem, így csak egy kábelt kell kihíznom a helyszínre, és még veszek mellé legalább 1 másikat ebből a modellből, és egy 4mm-es fókusztávolságút, mert az egyik helyre nagyobb látószögre van szükségem.

(#6279) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok

kamera kérdésben kezdő vagyok...néztem ezekt az IP kamerákat, mindeképpen szükség van NVR rögzítőre? nem tud felhőbe, tárhelyre menteni?

mcs10

(#6280) markussandor válasza mcs10 (#6279) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem kötelező. Ha van FTP és vagy CIFS/Samba megosztásod, akkor azokra is tudnak menteni.

(#6281) gozso


gozso
senior tag

napokban olvastam itt egy elfelejtett jelszó problémát és eszembe jutott: ismerősnél lecseréltük a rendszerét a nyáron, Fisotech DVR+8 kamerát Hikvision cuccokra (Fisotech kamerából a 8-ból, 4 elhalt majd' 1 év alatt :( )
nálam maradtak a régi cuccok, sajnos az dvr jelszavát elfelejtette. a nyáron volt időm, próbálkoztam mindennel, aztán feladtam. most pakolás közben előkerült :D tudna valaki segíteni ebben? anno írtam mail-t is a fisotech forgalmazónak, azt hiszem 4500+afa lenne a resetelés, ami nem egy nagy összeg, teljesen méltányos, viszont ha hozzácsapom a futárt oda-vissza... :( ennyit már nem ér meg nekem
hátha...
szükség esetén természetesen a számlával tudom bizonyítani hogy a tulajdonosa kéri :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#6282) nTom


nTom
aktív tag

az aliexpressen most 1 napos akció lesz, nézem a hik ptz kamerákat. Ezekehez kell külön még valami hardver a vezérléshez, vagy csak szimplán a mobilos/pécés szoftverrel lehet irányítani?

(#6283) jézusom válasza hkari (#6271) üzenetére


jézusom
addikt

Pont ilyenem van 1db :) Még színesre is be tudom állítani éjszaka, csak akkor a nappali lesz kaki. De a többi 2 mpixeleseimhez képest sokkal jobb.

(#6284) pyth


pyth
tag

Sziasztok.
A Hikvision Nvr működik más márkájú (ONVIF) kamerákkal is?

Nagypapagájok megfigyelésére használok IP kamerákat. Vannak amik a költőodú tetejébe vannak beépítve. (pl. ilyen) Nagy igényeim nem voltak a kamerákkal és a költséghatékonyság miatt zömmel kínából rendeltem őket. (de van itthon vásárolt Hikvision és Foscam is). PC-n az iSpy-t, androidon meg a tinyCam programot használom és ezidáig mindegyik kamerát be tudtam állítani. Most szeretnék egy NVR rögzítőt egyrészt a rögzítés, másrészt meg hogy PC nélkül TV-n vagy monitoron tudjam folyamatosan ellenőrizni a madarakat. Letöltöttem a Hikvision által használt iVMS-4200 windowsos verzióját, de a Hikvision kamera kivételével egyik kamerát sem tudom beállítani. Nem tudom, bele merjek-e vágni egy ilyen NVR vásárlásba?

Egyébként ezeket néztem ki: Hikvision DS-7616NI-E1

Hikvision DS-7616NI-K2

(#6285) Gondwana válasza jézusom (#6283) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha nem tud egyszerre jò lenni az éjjeli is és a nappali is, akkor valami nincs jòl beàllìtva. Ha küldesz (priv) egy screenshotot a CameraParam almenüről, szívesen segìtek.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6286) jézusom válasza Gondwana (#6285) üzenetére


jézusom
addikt

Tud jó lenni, csak úgy akartam, hogy éjjelit színesre egész jól bekalibráltam, és úgy a nappali már nem jó. De ha fekete-fehéren hagyom akkor is jó az éjjeli, meg persze nappal is színes :)

De amúgy nem jobb éjjelre a színes csak érdekes.

(#6287) Greenbook válasza pyth (#6284) üzenetére


Greenbook
tag

Ha nem ugyanaz a kamera-nvr gyártó akkor kizárólag csak tapasztalat/szerencse a meghatározó.
Az ONVIF nagyjából nem jelent semmi garanciát. :K

http://csatlakozok.atw.hu

(#6288) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Olcsóbb árkategóriában (30-40 $) melyik kültéri IP kamerák ajánlottak?
Sricam SP007 jó lehet ?
Kettőt szeretnek venni, egyikkel az autót figyelni(mászkálnak rajta macskák, nyestek stb), masikkal pedig a kaput.

(#6289) sambenez válasza #04441088 (#6288) üzenetére


sambenez
addikt

Ez elég drága 720p létére. Nézd meg pl. a Dahua IPC-HDW4431C-A alig drágább.

(#6290) #04441088 válasza sambenez (#6289) üzenetére


#04441088
törölt tag

Focusban nagyobb értek az egyenlő azzal hogy nagyobb látószög? Vagy?

Plusz ha jól látom nem jár hozza adapter.

[ Szerkesztve ]

(#6291) sambenez válasza #04441088 (#6290) üzenetére


sambenez
addikt

Nem. A nagyobb érték kisebb látószög, de az oldal közepe körül van egy kép ami megmutatja kb. melyik mit jelent.

(#6292) #04441088 válasza sambenez (#6291) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi, most már látom. Viszont a leírásban az van, hogy adapter nincs hozzá: 'Pls note the camera does not come with adapter , thx!'
Milyet kell vennem mellé?

(#6293) sambenez válasza #04441088 (#6292) üzenetére


sambenez
addikt

Mondjuk egy ilyet: 12v2.5a
Ez az eladó is árulja a kamerát.

Ha egy helyről szeretnéd.

(#6294) tibibi


tibibi
őstag

no-ip-vel van mostanában valakinek gondja? Rajtam kívül... :DDD

(#6295) hzsolee válasza tibibi (#6294) üzenetére


hzsolee
őstag

Nekem nincs. No-ip-m se.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6296) Rick4 válasza tibibi (#6294) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6297) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Próbálom beállítani az IP kamerát, hogy távolról is lássam. EZT a leírást találtam.

A port forwardnál elakadtam. Az egy dolog, hogy a számítógép IP címe a honlap szerint más, mint a WAN címe, gondolom a WAN-t kell használni. Így szépen beállítottam a port forwardot:

Beírom, hogy 100.XXX.XXX.XXX:34567 és semmi. A routert (Asus RT-N56U) az otthoni szervergépen keresztül állítom, TeamViewerrel, tehát még csak nem is ugyanazon hálózaton próbálkozom. Mit csinálok rosszul?

Innen lenne a következő lépés a DDNS beállítás, de amíg ez se megy...

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6298) Spuri2000 válasza Dark Archon (#6297) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Fix IP esetében nem kel DDNS, de ha minden egyes (újra)csatlakozásnál más IP-t kapsz, akkor kell a DDNS. Van egy maroknyi a neten ingyenes és fizetős vagy lehet az IP kamerádhoz is kaptál valamit.
Legyen ez most: kiskakas.dyndns.org

Router beállítás:

Az IP kamerád a beüzemelést követően kap egy IP címet a belső hálózatodon. Pl.: 192.168.1.100
Ezt is érdemes fixre állítani, hogy mindig ugyanezt kapja. A routereden vagy a kamera beállításai között ezt is be tudod állítani.
Port forwardnál a 192.168.1.100 kell beállítani IP-nek, innen fogja tudni a router, hogy hova irányítsa a külső netről a kérést/forgalmat. Port-ot is itt tudod megadni. A lenti példád okánál fogva 34567.

Tehát a következőt kell beírni a böngészőbe ha a belső ip kamerádat el szeretnéd érni külső hálózatról:

http(s)://kiskakas.dyndns.org:34567

Ha nem akarsz ilyen hosszú portszámot megjegyezni, akkor lehetőséged van arra, hogy kívülről például az 55-ös számú portot hívod, de a routerben beállítod, hogy az 55-ös hívójelhez a 34567 tartozzon.

Ha belső hálózatból szeretnéd meghívni a kamerát, akkor érdemes a hozzá tartozó ip címet és portot meghívni:

http(s)://192.168.1.100:34567

van lehetőség a

http(s)://kikkakas.dyndns.org:55 használatára is, de ez függ attól, hogy a NAT loopback be van e kapcsolva vagy nem. MultiNAT alól valószínű nem fog menni. Általában a nethez legközelebb álló eszközön kell beállítani.

Remélem érthető voltam. TeamViewer-en keresztül is a belső hálózatodat éred el, így ott hiába próbálgatod.

Ha nem megy szólj és valahogy összehozzuk.

(#6299) hzsolee válasza Dark Archon (#6297) üzenetére


hzsolee
őstag

Szia!
Mivel akarod távolról látni? Böngésző, mobil...? Nekem még ki van fordítva a 80, 34599 is.

Lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6300) Dark Archon válasza Spuri2000 (#6298) üzenetére


Dark Archon
addikt

Próbáltam a kamerához kapott szoftverrel (CMS), de durván bonyolult, gondoltam előbb megpróbálom egyszerűbben. Gyakorlatilag a router is tudja a DDNS-t, a saját Asus-ost meg is csináltam és működik is, de csak a helyi hálózatról, kívülről nem. Nincs fix IP címem, de mielőtt a DDNS-szel vacakolnék, gondoltam az épp aktuális IP címmel is működnie kéne.

Próbálgattam a port ellenőrzőket, mind azt írja, hogy zárva a 34567. De a 80 is.

Belső hálózatból egyébként nem működik, ha a portot is utána írom az IP címnek. Tehát, ha beírok egy olyat, hogy http://192.168.1.10:34566/ , akkor beint a böngésző. De port nélkül működik (közben átírtam a portot, mert lesz még egy kamera).

Amit elfelejtettem - s lehet, hogy a kutya itt van elásva - hogy az RT-N56U routerhez kapcsolódik egy másik, RT-N12D is hozzáférési pont módban és ahhoz van kötve a kamera. Ebben a módjában viszont sok mindent azon nem lehet állítani.

A router tűzfalát kikapcsoltam, engedélyeztem a WAN pingelést, nem tudom már, mi a fenét csináljak...

hzsolee: leginkább mobilról szeretném majd látni a vMEyeSuper programmal a mostani TeamViewer-es megoldás helyett.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.