Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) motrola válasza hzsolee (#5699) üzenetére


motrola
aktív tag

Nálam kamerával van ilyen jelenség. A teszt hibás, de a kamera küldi a képeket a könyvtárba.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#5702) hzsolee válasza motrola (#5701) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát végül is mindegy, működik azt' jó van :) Viszont második könyvtárnak nem fogadja el. Tehát ha azt írom ./xxx./camera , akkor az xxx alatt hiába van camera könytvár létrehoz egy újat cameradátum_ipcímbla-bla-bla névvel, plussz még pár könyvtármélység csatornaszám meg még mittudomén. Hát még majd szórakozom kicsit vele, ha lesz időm. A múltkor ugyanez a próbálgatás ment a gmail-es mailküldéssel.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5703) Gondwana válasza hzsolee (#5702) üzenetére


Gondwana
addikt

A ./ a jelenlegi foldert jelenti, a ../ az eggyel feljebbit, a megfejtés pedig, hogy a path vége mindig / legyen (üresen se maradhat, akkor is kell egy / )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5704) motrola válasza hzsolee (#5702) üzenetére


motrola
aktív tag

Az én kameráim csak sima könyvtárnévre mentenek, nincs / meg más pl. kapu a kapu kamera oda ment.
A kamera csinál magának benne alkönyvtárat pl. 2017-08-26 és abban az aznapi képek vannak, de még van 01 és pic és ebbe rakja a képeket.
A gmail az izgalmasabb. Nem megy minden kameránál de próba cseresznye.
1. kell egy dos ablak rendszergazdai jogokkal.
2. ping smtp.gmail.com
Ez ad 3 válasz és benne egy ip cimet.
Ezt az ip címet kell beírni az smtp.gmail.com helyett.
port 465, az ssl be van jelőlve.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#5705) hzsolee válasza Gondwana (#5703) üzenetére


hzsolee
őstag

Az igen. Ezt magamtól ki nem tököltem volna. Köszönöm, kipróbálom.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5706) hzsolee válasza motrola (#5704) üzenetére


hzsolee
őstag

Ftp:
megpróbálom amit a kollega írt. Mondjuk az is érdekes, hogy nekem videót mentet, nem képet h264 formátumban. Amúgy pontosan ez a struktúra: Az_nvr_ip_címe+egy_számsor?/dátum/kamera_száma/ rec/időtől-időig.h264

Mail:
Kb egyforma kameráim vannak, kettőnél csináltam a mailes dolgot. Volt egy kis gebasz, és a videójel hiányt kellett jelezni. Működött mindkettőnél. Nem a kamerákkal vacakolok hanem az nvr-ben állítottam be és az smtp.gmail.com-al jó volt. A gmail fiókban kellett mókolni.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5707) poli27


poli27
veterán

vga kimenetről vagy hdmiről, hogyan tudok kinyerni analóg jelet, hogy rá tudjam a koax lakáshálózatra kötni, és minden tévén nézhessem a kamerák képét?

[ Szerkesztve ]

(#5708) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!
Adott egy Dahua IPC-C35 kamera.
A mobilapplikációval összebarátkozott, működik is szépen. Az applikáció easy4ip viszont eléggé buta, semmit nem lehet állítani benne, ezért úgy gondoltam, hogy majd akkor webböngészőn keresztül. Itt jönnek a problémák!

1. Chrome-ban képtelen vagyok belépni! Amint elkezdem bepötyögni a felhasználónevet, folyamatosan kitörli azt! Amint leütök egy billentyűt azonnal törlődik! :Y
2. Csak Firefox alatt tudok belépni. Itt viszont nincs kép. Egy kiegészítőt kell telepíteni, de hiába töltöttem le, az exe fájl nem fut le, elkezdi a telepítést, de egyszerűen bezárja az ablakot!
3. Hogyan lehet beállítani az email riasztást? :F

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5709) kisapa válasza Dolphine (#5708) üzenetére


kisapa
senior tag

Próbáld meg a firefox esr változatát innen. Az talán engedi telepíteni a szükséges bővítményt.

[ Szerkesztve ]

(#5710) Dolphine válasza kisapa (#5709) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem a Firefox, hanem maga a Windows nem futtatja le a telepítőt! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5711) kisapa válasza Dolphine (#5710) üzenetére


kisapa
senior tag

Mellesleg az email riasztás beállításához nem kell kép.

(#5712) Dolphine válasza kisapa (#5711) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt tudom, csak képtelen vagyok beállítani! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5713) kisapa válasza Dolphine (#5712) üzenetére


kisapa
senior tag

Ismerek egy módot de most kipróbáltam és Dahuánál nekem sem működik. Ugyan az Hikvisionnál simán megy.Igaz ott is csak bizonyos verziószám felett.

[ Szerkesztve ]

(#5714) sambenez válasza Dolphine (#5708) üzenetére


sambenez
addikt

IE alatt működik, én is azzal menedzselem a kamerákat.

(#5715) Dolphine válasza sambenez (#5714) üzenetére


Dolphine
addikt

És tényleg! :Y
IE alatt van kép is. :Y
Na, akkor a következő lépés! :DDD
Mit kell beállítani, hogy működjön az email riasztás?
Végezetül, nem helyi hálón hogyan érem el a kamerát weben keresztül? Mobilapplikáció, az működik gondolom :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5716) Billu válasza poli27 (#5707) üzenetére


Billu
aktív tag

vga-video-pc-tv-atalakito
HDMI-Composit
UHF RF Modulator

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#5717) kirkri


kirkri
addikt

Rendelt már valaki Ebay/Aliexpress vonalról ilyen POE illesztőt? A hétvégém ráment, hogy a három felszerelendő (nem POE) kamerámnak kiépítsem az elektromos hálózatot a padlás teljes hosszán, erre most elbizonytalanodtam, mert, ha ez valóban működik, akkor sokkal levesebb melóval megoldhattam volna. A TP-Link POE megoldását nézegettem, de a három kamerához hirtelen nagy kiadás lett volna, de ezt a 3.5 dollárt bevállaltam volna kameránként. Eleve tavasszal át kell alakítanom, mert parázok tőle, hogy egy nyáron nagyon meleg padláson vannak bedugva a kamerák tápjai a 230V-os hálózatba. Nem lenne szerencsés, ha egy zárlatos adapter miatt leégne le a ház. A távolság kb 25m lenne, nem tudom mekkora feszültségesés lenne ezen a hosszon, ha csak a kamera gyári, 12V-os adaptere szolgáltatná a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5718) poli27 válasza kirkri (#5717) üzenetére


poli27
veterán

nem kell kínáig menni, itthon is olcsó : [link]

(#5719) kirkri válasza poli27 (#5718) üzenetére


kirkri
addikt

Valóban. :R

Esetleg van tapasztalatod ezekkel a passzív kábelekkel?

21 éve a Prohardveren! ™

(#5720) bigrock válasza kirkri (#5719) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Teljesen jól működnek, jó párat elszereltem már az idők során...

(#5721) kirkri válasza bigrock (#5720) üzenetére


kirkri
addikt

A fenébe, ha hamarabb benézek a topikba, akkor egy csomó felesleges munkától megkímélem magam... A 20-25 méteres táv sem probléma? (Digitus cat6 kábeleket húztam mindenhová, szóval ezzel a részével elvileg nem lesz gond)
Megéri a passzív kábelből is esetleg Digitus-t venni kétszeres áron, vagy megfelel amit a fórumtárs által linkelt oldalról a noname változat?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5722) bigrock válasza kirkri (#5721) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Tökéletes a második variáció. Én is onnan szoktam venni, semmi baj a noname cuccokal. A 25m sem probléma, sőt a duplája sem... :)

(#5723) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

IP kamerához használja valaki az email riasztást gmail segítségével? Vagy, ki, hogyan oldja meg?
Email tesztnél folyamatosan hibát dob a program! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5724) kisapa válasza Dolphine (#5723) üzenetére


kisapa
senior tag

Itt nézd meg. Igaz ez más kamerához van írva de az email szempontjából nem biztos ,hogy számít. Az viszont biztos, hogy ennél a típusnál nem mindegy a fw verzió. Szerintem ez igaz lehet a Dahuára is.

(#5725) Dolphine válasza kisapa (#5724) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem megy! :W
Már azon is gondolkodtam, hogy lehet, hogy a TCP/IP beállítás a rossz? Hogy képtelen kommunikálni a kamera a külvilággal? De akkor miért megy az easy4ip? :F

[kép]

A bal oldali képen a TCP/IP beállítás látszik. A routerben fix IP címet kap a kamera 192.168.1.74 címen. Lehet, hogy át kellene állítanom akkor itt is statikusra?
A jobb oldali képen az email beállítás, de már a tesztnél elhasal! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5726) Dolphine válasza Dolphine (#5725) üzenetére


Dolphine
addikt

Sikerült! :C
Ez a videó segített! [link] + ez a leírás [link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5727) Dolphine válasza Dolphine (#5726) üzenetére


Dolphine
addikt

Apróság, de azért érdekes:

Mi ez a hat óra mínusz? Milyen időzóna ez? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5728) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Xiaofang tipusu IP csodát az ebayrol :) Ar ertek aranyban teljesen jo , elveztem hogy melohelyrol lehet vsekkolni anlakast es a torteneseket. 2 hetig mukodott , majdnaz uj frissites utan eloben nem lehetett hasznalni. Tudom hogy van erre valami hack dolog amitol megy csak en ehhez hulye vagyok 😳 Tudna valaki segiteni? Az andoidos telomon sikerult visszaallitani az utoljara mukodo szoftvert de az eszkozon nem megy. Iphonon is van ilyen trukk? Hogy a marciusi verziot visszarakom? Koszonom elore is!
Esetleg milyem kamerat vennetek ha most kéne vásárolnotok?

K.M.

K.M.

(#5729) kisapa válasza Dolphine (#5726) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha jól látom ugyanazt csinálja a videón mint ami a leírásban szerepel. Gratulálok. :)

(#5730) Dolphine válasza kisapa (#5729) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen így van. A videóra azért volt szükség, mert a Hikvision és a Dahua menüje eléggé eltérő. Viszont a TCP/IO beállításhoz nem nyúltam. Van esetleg ötleted az időbélyegző anomáliára?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5731) kisapa válasza Dolphine (#5730) üzenetére


kisapa
senior tag

Esetleg az időzóna beállítások de gondolom azt már nézted. Kipróbáltam és nálam rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#5732) motrola válasza Dolphine (#5730) üzenetére


motrola
aktív tag

Ha Dahua a kamera itt próbáld meg beállítani.A böngésző IE.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#5733) Dolphine válasza motrola (#5732) üzenetére


Dolphine
addikt

kisapa A Gmail-t lehet valahol külön szinkronizálni?

motrola Igen Dahua. Érdekes, hogy a kamera jó időkódot küld, a tárgymezőben szerepel rosszul. Akkor ezek szerint nem elég a géppel való szinkron. Akkor NTP szerver update, akkor majd ezt is beállítom! :R

Most egyelőre az a bajom, hogy túl sok mindenre állítottam be értesítést. Most 10 mp-ként küld valamit! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5734) Dolphine válasza motrola (#5732) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos nem hozott eredményt. A fejlécben ugyanúgy 6 óra eltérés van mínuszban! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5735) kisapa válasza Dolphine (#5733) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem az alábbi kép szerint van beállítva és rendben volt a dátum idő.

(#5736) drstein


drstein
tag

Sziasztok! Olyan kamerát keresek a lakás megfigyelésre, amit nem kell egy cég weblapján keresztül aktiválni, és localban tudja menteni a képeket/videókat. Nem szeretném, ha folyamatosan menne stream fel a netre a kamera gyártójának. Esetleg van megoldás, hogy távolról is elérjem a kamera képét, miközben csak dinamikus ip-m van az ISP-től? Van erre megoldás?

(#5737) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Egy szoba/akvárium megfigyelésére keresek ip kamerát. 20 ezer környékéig.
Eddig a foscam c1-t néztem. Mennyire jó választás? :) :R

(#5738) Dolphine válasza kisapa (#5729) üzenetére


Dolphine
addikt

Egy napig bírta! Most megint nem működik! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5739) sugarforce válasza drstein (#5736) üzenetére


sugarforce
őstag

ilyen nemhiszem, hogy sok van, viszont routerben meg mindig tilthato a nem kivant forgalom, persze ez plusz munka mindig.

(#5740) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Szeretnék vásárolni Hikvision vagy Dahua kamerát egyet beltérre kettőt kültérre, tudnátok ajánlani megbízható kínai beszerzési forrást ahonnan már rendeltetek és nem volt gond. Működjön együtt synology nassal és lehetőleg ne legyen szoftveres probléma. Köszönöm

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#5741) daniel2121 válasza Kulbi (#5740) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez engem is érdekelne.

(#5742) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Vettem egy Eminent EM6330-as belső IP-kamerát.
A termékkel meg vagyok úgy nagy vonalakban elégedve, nagyjából azt kaptam amit olvastam róla a gyártó oldalán.
Az első nap a kicsomagolás után a hozzáadott kártyán lévő infók alapján sikerült is üzembe helyeznem, minden ment, kivéve a PC-s szoftver nem akart elindulni, password miatt (lehet elfelejtettem vagy ilyesmi). Írja a leírás, hogy ilyenkor no problem egy reset egy tűvel megoldja, minden visszaáll a gyári állapotra. Így is tettem, ám már a böngészőben a kamera IP-vel belépve a tools-ba már nem a kártyán lévő password-öt fogadta el hanem egy másikat. Szóval arra szeretnék ezzel kilyukadni,hogy minden megy megint a PC-s szoftver is, viszont azóta nem tudok FTP-re menteni, mert azt írja a Test-re, hogy Test is ...failed, unknown error..és nem is ment semmit FTP-re. Azóta már volt több gyári reset is, de semmi. Minden más feature megy, csak az FTP nem, holott ez is ment még első nap. Természetesen ugyanazokkal a beállításokkal és belépéssel van próbálva az FTP mint amikor ment. Ja és ezekkel a belépési paraméterekkel mindennel és mindenhol be tudok lépni FTP-re (Commanderrel, böngészővel, Android APP-al, otthonról és távolról is. Egyébként Zyxel NAS326-os az FTP szerver)
Ha tudna valaki segíteni, ötletet adni esetleg azt megköszönném.

(#5743) Timyyy válasza Timyyy (#5643) üzenetére


Timyyy
őstag

Erre valaki??

Van itt egyáltalán valami szaki? Mert kérdések azok látom jönnek, válaszok már kevésbé...

(#5744) tibibi válasza Timyyy (#5743) üzenetére


tibibi
őstag

Ezt már számtalanszor átbeszéltük, mit szeretnél megcsinálja neked egy szakember ingyen esetleg meg is vegye? Itt szinte mindenki laikus ,és tapasztalatokkal próbáljuk segíteni egymást .Olyat aki ebből él és ingyen fog segíteni nem fogsz találni. Vegyél egy olyat amennyi a max. költségvetésbe belefér és valamelyik nevesebb gyártó hikvision ,dahua, ott talán lesz támogatás hozzá....

(#5745) Gondwana válasza Timyyy (#5743) üzenetére


Gondwana
addikt

Most én ajánlhatnék neked egy IPW-2322-28Z kamerát vagy a dóm párját, ami az IPD-3632-28ZC, de itt általában az Alis, garancia nélküli cuccokat igénylik okosba', akkor meg minek. Az pedig, hogy melyik memóriakártya hány napig bírja a folyamatos írási terhelést, szintén megérne egy eszmecserét (Schrödinger-backupnak hívjuk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5746) kisapa válasza Gondwana (#5745) üzenetére


kisapa
senior tag

:C

(#5747) Minstrel válasza Gondwana (#5745) üzenetére


Minstrel
senior tag

Most, hogy leírom biztos elromlanak, de nálam már 1 éve bírja egy samu 64GB és egy transcend 32 is, de azt lecseréltem pár napja 64GB samura.

(#5748) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok,
Egy kis technikai segítségnyújtásra lenne szükségem. Van egy Techson S5504-es POE-s rögzítőm, amire jelenleg rá van kötve direktbe kettő Techson kamera. Vettem most egy Hikvision kamerát, amit aktiváltam is a routerbe dugva a laptopomon keresztül. Viszont ha bedugom az NVR-be, akkor az NVR vagy nem látja, vagy azt írja,hogy offline. Egyszer a routerből átdugva az NVR-be sikerült működésre bírni, de kb 1 óra múlva már eldobta a képet és utána már nem tudtam visszacsatlakozni.
Ezen kívült ha a routerbe van bedugva a kamera, akkor az NVR a Hikvision IP címét beadva látja a kamerát (általában).
Úgy gondolnám valami IP ütközéses dolog lehet a háttérben de nem tudom,hogy pontosan mi lehet a gond.
Mit lenne érdemes első körben ellenőríznem a beállításoknál?

Az NVR-ben először nem volt bekapcsolva a DHCP, később bekapcsoltam de mindkét esetben ilyen bizonytalan a kapcsolat. A routerben DHCP van beállítva.

Köszi előre is!

(#5749) bujdi19


bujdi19
tag

Sziasztok adott egy kamera rendszer ahol a rögzítő a switch-be van kötve és a switch pedig a routerbe.szeretnék egy másik kamerát is berakni a rendszerbe és arra gondoltam hogy a powerline cuccot alkalmazom hozzá. Szerintetek ha rárakom simán a routerre a kamerát powerline-on keresztül akkor a rögzítő észleli majd és rögzíti az új kamera képét?A történethez hozzá jön még az is hogy a routertől az első powerlinehoz ami továbbítja a netet 10m utp vezet ez mennyire lenne baj?

Valahogy így képzelem el.

(#5750) bigrock válasza bujdi19 (#5749) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A powerline csak egy bridge, azaz -elvileg- ha jó az elektromos hálózatod és egy fázison van a két kütyü, akkor fog működni. Hosszabbítóba ne dugd, mert nem szereti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.