Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) akom válasza Dluinet (#5388) üzenetére


akom
senior tag

Én is rendeltem egy ilyen NVR-t. Köszönöm az információt.
Ehhez az NVR-hez milyen kamerát vennétek?
Van egy PoE-s switch-em, jó lenne a kamerát PoE-n keresztül táplálni.
Árban olyan 20-25k lenne a plafon.

:R

(#5402) Dluinet válasza akom (#5401) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hikvision DS-2CD1041-I

review

itt más lencséket is találsz hozzá, ha nem tetszene az eredeti látószög

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5403) KKope válasza KKope (#5345) üzenetére


KKope
tag

Ezt valaki meg tudja válaszolni?:

Sziasztok!
Az alábbi esemény kategóriákat segítetek definiálni hogy konkrétan milyen beállítást jelent?
- Intelligens esemény->Behatolás észlelés (miben különbözik a mozgázérzékeléstől?)
- Intelligens esemény->Vonalkeresztezés észlelése?
- Szabotázs észlelés (miben különbözik a mozgázérzékeléstől?)
Ezeknél az eseményeknél van érzékenység állítás, az rendben van. De mi a küszöbérték?
Köszi előre is a segítséget.
KKOpe

(#5404) sambenez válasza z123456789 (#5398) üzenetére


sambenez
addikt

Kutyát megfigyelni egy ilyen tökéletesen elég.
Érdemes szétnézni hátha máshol olcsóbb.

(#5405) nesa válasza Dluinet (#5392) üzenetére


nesa
veterán

Belso halozaton jó, kulso halozat nem megy.

(#5406) Snoop-y válasza KKope (#5403) üzenetére


Snoop-y
veterán

nem tudom milyen kamera de pl nalam az alabbiakat:

- Intelligens esemény->Vonalkeresztezés észlelése?

A beallitott nezetben egy virtualis vonalat keszithetsz es csak akkor triggerel ha azt atlepik amig nem addig hiaba van mondjuk a vonal elott mozgas nem riaszt (ez peldaul jol johet ha az utcara is nez a kamera ami forgalmas igy nem kreal fals riasztasokat

Intelligens esemény->Behatolás észlelés

Hasonlo mint felette de nem virtualis vonalat figyel hanem egy adott teruletet a latokepen belul pl egy szoban belul ne matassal a vaza kozeleben (ugyanez kulteren ajtok korul vagy amit eppen figyelsz)

- Szabotázs észlelés

Allokep eszlelese, spray eszlelese, kamera elmozditasanak eszlelese

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5407) kovy79 válasza Snoop-y (#5399) üzenetére


kovy79
őstag

Persze, én is úgy értettem.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5408) Dluinet válasza nesa (#5405) üzenetére


Dluinet
nagyúr

megnézed melyik ip-n és porton lehet lekérdezni
DDNS-t beállítod a routeren
Aztán pl a 39999 portot átirányítod a routeren az NVR címere
Kívülről a DDNS cím 39999 portján eléred

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5409) z123456789 válasza sambenez (#5404) üzenetére


z123456789
addikt

Rossz a link, de erre gondoltál? :)

(#5410) sambenez válasza z123456789 (#5409) üzenetére


sambenez
addikt

Most látom a link elé került egy pont azért nem jó.
Igen erre.

(#5411) z123456789 válasza sambenez (#5410) üzenetére


z123456789
addikt

OK, köszönöm, lecsekkolom. :R

(#5412) z123456789 válasza sambenez (#5410) üzenetére


z123456789
addikt

Illetve egy kérdés. A szállítási idő miatt gondolkoztunk abban is, hogy itthonról rendelnénk.
Az ismerősöm ezt találta.
Általad említetthez képest ez mennyivel kevésbé ajánlott?
Azt látom, hogy ez csak HD pl. meg hogy valami noname márka lesz, ami már magában hordozza, hogy én nem venném meg, de van még valami egyébként ami kevésbé ajánlottá teszi a Sricammel szemben? :R

(#5413) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

2db Escam QD300 Wifi kamerát üzemelnék be, remélhetőleg pár héten belül. 8-10 méterre kellene csak elvezetnem az utp-t. Poe megoldással vinnék hozzá tápot. Wifi képességeit nem dicsérték agyon, ezért kábelt eszközölnék.

Ezen az elven működne a dolog?

Köszi!

(#5414) yoli666 válasza tomi5244 (#5413) üzenetére


yoli666
tag

Pontosan így működik, ha nem POE-s a kamera...

(#5415) mrmrg válasza Snoop-y (#5395) üzenetére


mrmrg
tag

tudsz ajánlani valami basic megoldást?

(#5416) Snoop-y válasza mrmrg (#5415) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sajnos nem ismerem az olcso eszkozoket annyira hogy barmelyiket konnyu szivvel ajanlani tudjam.

Amiket erdemes megfontolni mikor security kamerat vasarolsz:

Megbizhato gyartotol venni akik javitjak az esetleges bugokat biztonsagi reseket
IP kamera nem egyenlo security kamera (elobbiben lehetnek rosszul implementalt funkciok vagy amiknek semmi keresnivalojuk egy sec kameraban)

Ha gagyit vesz az ember gyakorlatilag az ellenkezojet ered el mint amit szeretnel (beengedsz a privat szferadba ismeretleneket)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5417) bigrock válasza Snoop-y (#5416) üzenetére


bigrock
Topikgazda

...sajnos arra sincs semmi garancia, hogy egy Hikvision, Dahua stb... kaliberű gyártó nem helyez el backdoor lyukakat a kameráik szoftverében. Amikor a magyar határkerítés IP kameráit kínaiak telepítik és szállítják (Dahua), akkor nehogymár nem támogasson a drága kínai állam egy pár okos hackert, akik megmókolják a firmware-ket és az elvtársak rögtön mindent tudnak rólunk. Remélem, csak paranoid vagyok, de....

(#5418) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Az alábbiaknak megfelelő rendszert keresek:

Olyan kamera rendszerre gondolok, ami mozgás esetén jelez (mint egy GSM riasztó), és bárhonnan bele tudok nézni a kamerák által mutatott képre neten keresztül, illetve opcióként számítógép HDD-re is rögzít folyamatosan.

Van egy GSM-riasztóm, de az csak akkor jelez ( épületen belüli mozgásérzékelőkkel ), ha már betörtek, és ezt szeretném elkerülni a kamera rendszerrel.
Ráadásul vannak téves riasztásai is,- pl macskára, egyéb kis állatokra.

Fontos lenne az is, hogy ne email-t küldözgessen riasztás esetén, hanem hívja a mobilomat.

Az IP-s rendszert össze akarom kötni a meglevő GSM riasztó rendszerrel, annak van ajtónyitás bemenete, ami azt jelenti, hogy ha két pólust összekapcsolsz, vagy bontasz, akkor erre is riaszt,- alaphelyzetben összekötve, bontásra riaszt.
Ha jól értettem az IP kamerás rendszerek rögzítőinek tanulmányozásából, akkor van olyan rögzítő, aminek van Alarm OUT-ja.
Ezt az Alarm OUT-ot akarom felhasználni arra, hogy összekössem az IP-s rendszert a régi Home HSM 700 GSM riasztó rendszeremmel.
Home HSM 700 GSM riaszó leírás
A fent linkelt pdf második oldalán az 5. ábrán látható, hogy alaphelyzetben a két pólus át van hidalva.
Ha az Alarm OUT-al kapcsolni tudnék egy relét, vagy ha ez nem megy akkor egy egyszerű elektronika beiktatásával kapcsolnám a relét, ami viszont a GSM riasztó két pontját (5. ábra) kötné össze, illetve bontaná riasztás esetén.
Tud valaki konkrét adatot arról, hogy az IP rögzítők Alarm OUT-ja milyen jelet ad ki?
Mekkora feszültséget, és az mekkora áramerősséggel terhelhető?

További paraméterek:

A kamerák lássanak éjjel nappal, 20-30m-ig.
1-2 belső kamerára (ez lehet akár jobbfajta webkamera is), és kb 4 db külső kamerára gondolok.
A kamera ne árulja el magát világító félig piros-félig infra LED-es világítással (igazi infra LED-ek) ha ez túl drága, akkor marad a félig piros félig infra változat.

Fontos lenne, hogy áramszünet, vagy a villanyóra lekapcsolása esetén is működjön akku-ról az egész rendszer kamerástól (szünetmentes táp).
Nem tudom, hogy mi a jobb adatátvitel, és tápellátás: WIFI, vagy inkább kábel a kamerák és a központ között?
Gondolom a kábel előnye, hogy csak 1 db szünetmentes táp kell, es biztosabb az adatátvitel, mint a WIFI-nél.

Az épülő házunkhoz kellene egy ilyen rendszer.

Miben érdemes gondolkozni,- PC-s rendszerben, vagy inkább olyanban, amihez saját központi egység tartozik?

Nekem a PC-s szimatikusab, mert rugalmasabb.

Mit ajánlotok?

A legfontosabb kérdésem a GSM és IP rendszer összekötése lenne!

Köszönettel: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#5419) kisapa válasza Veriakilis (#5418) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezt úgy ahogy van felejtsd el. A kamerákkal még több téves riasztásod lesz mert az nem erre van kitalálva.Főleg nem kültéren. :W

(#5420) Espla


Espla
aktív tag

Tudástár témák nincsenek biztonsági kamera témakörben? Vagy topik összefoglalót nem kezd írni valaki?
Most kezdek infókat gyűjteni a témában és gondolom sokaknak hasznos lenne.

(#5421) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Az itthoni LAN-on van egy Wanscam HW0021-es ipcamera(192.168.1.123) és egy Zyxel NSA326 nas(192.168.1.69). A kamera FTP-beállításaival szeretném a Nas-ra menteni a rögzített képeket.
Böngészőből minden gond nélkül elérem a Nas-t FTP-n. Total commanderrel is és távolról is, LAN-on kívülről, mert van cloud-szolgáltatása, tehát a ftp://*****.zyxel.me:21 -en is. Egyedül a kamera nem látja FTP-n valamiért, pedig ugyan azokkal az adatokkal próbálom.
Van valakinek ötlete mi lehet a baj? A routerben nem gondolom, hogy ne lenne jól beállítva valami, mert más eszköz eléri FTP-t.
(a kamera FTP-beállításaiban természetesen a Nas felhasználóneve és jelszava szerepel)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5422) motrola válasza huan (#5421) üzenetére


motrola
aktív tag

Könyvtár nevet is meg kell adni a Storage path sorban ahova a képet mentse. A könyvtárat létre kell hozni.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#5423) Gondwana válasza huan (#5421) üzenetére


Gondwana
addikt

Minimum egy / legyen a path

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5424) Veriakilis válasza kisapa (#5419) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Egy ilyen kamerával megoldható szerintem:

Videosec IPD-324-28F

Van Riasztási kimenet/bemenet-e,- a riasztás kimenetre rákötök egy kis áramfelvételű relét, ami riasztás esetén bontja a GSM riasztó riasztás bemenetét (a GSM riasztón az ajtónyitás érzékelőn, két pólus bontása riasztást vált ki), és máris hívja a mobilomat a GSM riasztó.
Ekkor nincs más dolgom, mint ránézni a kamerá(k)ra neten keresztül, és illetéktelen behatolás esetén felhívni a rendőrséget, és megkérni őket, hogy fogják el az illetőket.

Mivel SMART kamera, ezért tudja ezeket a funkciókat:

Viselkedés-érzékelés
Behatolás, vonalátlépés, mozgásérzékelés
Történés-érzékelés
Hang-esemény észlelése
Intelligens azonosítás
Arcészlelés
Statisztikai elemzés
Emberszámlálás

Ez így elvileg nagyon jó!
4 Megapixel, és csak 34 000 Ft.

Gondolom PC-ről, és telefonról lehet állítani pl a vonalátlépést, és megfigyelt területet.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#5425) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok,

A Hikvision kameráknál a böngészők NPAPI támogatásának hiányában hogyan oldható meg a teljeskörű webes konfiguráció és élőkép? Egy vonalfigyelést be kellene iktatnom valahogyan.

(#5426) bigrock válasza akisbandi (#5425) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Internet Explorer használatával.

(#5427) k2laci


k2laci
tag

Egy komplikált kérdésem lenne a szakikhoz : :)

Van egy IP-alapú kamerarendszerem, Videosec és ESCAM kamerákkal és Videosec NVR-7108 rögzitővel.
A két beltéri kamera Escam QF001, nagyon jó képet ad és tökéletesen együttműködik az NVR-rel.
Most lehetőség lenne az NVR-t egy Mazira cserélni, de egyszerűen nem lehet az ESCAM-okat behúzni alá (papíron nem is ONVIF kompatibilisek).
Kérdés, tudtok olyan beltéri kamerát (akár az Aliról v. ebay-ről) ami ONVIF, legalább 1MP és van olyan jó mint a QF001 (nem kell hogy mozgatható legyen) és kijön kb. 10000 Ft-ból ?

[ Szerkesztve ]

(#5428) balazsovics


balazsovics
tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a riasztós boltoktól bekért ajánlatoknál kb 15-20e-rel drágábbak a kamerák (Hikvision), mint amiket mondjuk az árukereső kidob? Kicsit sokallom ezt az összeget supportra elkölteni...

Köszönet!
B

(#5429) jézusom válasza balazsovics (#5428) üzenetére


jézusom
addikt

Mondjuk ott kapsz supportot, míg egy PC boltban csak hebegnekhabognak, ha kérdezel. A riasztóboltosok inkább a telepítőkre fókuszálnak, akik kedvezménnyel nagy tételben vásárolnak.

(#5430) bigrock válasza balazsovics (#5428) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A 20e Ft felárat egy 40e-es kameránál költői túlzásnak érzem... :)

(#5431) akisbandi válasza bigrock (#5426) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Köszi, erre nem is gondoltam.

Lenne egy másik problémám.

Összeraktam egy rendszert: Camera -> Ethernet kábel -> POE -> Ethernet kábel -> Router, mindez egy szünetmentesen.

A problémám az, hogy míg a teszt alatt itthon működött rendben az egész, az új helyén minden estére elérhetetlen lesz a kamera távolról és csak az újraindítás segít (fizikailag oda kell mennem)

Az elérés VPN alatt megy, be is tudok jelentkezni, a routeren látom, hogy csatlakoztatva van a kamera, de nem lehet elérni sötétedés után. Látszólag megy, világít is a LED, de nem elérhető. (napközben minden OK)

Ami változott: itthon a Camera és POE között a LAN kábel egy gyári szerelésű 1,5 méteres kábel volt, beszerelve a végleges helyére egy 7 méteres mentavilles UTP kábelt kapott.

Amire gondolok, hogy este sötétedés után bekapcsolnak az IR LED-ek, megnő az áramfelvétel és leáll a kamera vagy legalábbis elérhetetlen lesz.

Van valami előírás az Ethernet kábel minőségére, hosszára vonatkozóan? Hogyan lehet tesztelni, hogy jó lett e krimpelve?

(#5432) Snoop-y válasza akisbandi (#5431) üzenetére


Snoop-y
veterán

Cat6 tol felfele hasznalnek. A masik hibalehetoseg az az hogy a PoE injektorod teljesitmenye keves az eszkoznek. Egy atlag kamera 4-5w -ot eszik Ejszakai uzemmodban ez felmehet akar 7-8w -ig is. (eszkoztol fuggoen)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5433) Snoop-y válasza akisbandi (#5431) üzenetére


Snoop-y
veterán

ez lemaradt:

Ez eleg gaz szerintem. Oke ,hogy nem eleg a nafta de mikor visszajon szepen ujra kene indulnia a kameranak.

Ezert irtam fentebb, hogy security kamera =/= ip kamera.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5434) akisbandi válasza Snoop-y (#5433) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Hát a kábelt újra fűzni nem lehet (CAT5E van jelenleg), szünetmentes nélkül nincs értelme direktben megtáplálni a kamerát, szóval max. tényleg egy erősebb POE lehet a megoldás (már ha létezik) vagy az sem. A kábelből tudnék vágni még egy métert, ha az számíthat valamit.

EXIR LED-es Hikvision, de van a menüben egy Infra LED opció is, azt kikapcsolom, hátha úgy elmegy sötétben (ha tényleg az a baja).

Van még mellette egy 6x0,22-es risztó kábel, esetleg azon lehetne neki vinni extra naftát vagy nem tudom.

Minden esetre egész nagy csalódás, nem csak emiatt, valamiért többet vártam tőle. Játéknak minden esetre drága.

[ Szerkesztve ]

(#5435) sambenez válasza akisbandi (#5434) üzenetére


sambenez
addikt

Cat5e elég kell legyen pláne 7 méterre. Valami más lesz ott a gubanc nem a kábel.

(#5436) akisbandi válasza sambenez (#5435) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A krimpelést hogy lehet ellenőrizni?

Az a gyanús, hogy csak akkor tudom elérni, ha először wifivel kapcsolódok a routerre, vpn-en nem. Aztán utána már azon is.
Mondjuk ez még nem magyarázat arra, hogy miért áll le.
Két napja üzemeltem be a távolban, macerás odafutkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5437) sambenez válasza akisbandi (#5436) üzenetére


sambenez
addikt

Egy ilyennel tudod ellenőrizni:

(#5438) Snoop-y válasza akisbandi (#5434) üzenetére


Snoop-y
veterán

Keress ra a pontos tipusra es nezd meg mennyit fogyaszt.
Az a kabelhossz nem szamit.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5439) akisbandi válasza Snoop-y (#5438) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Hirtelen felindulásból resetelném az egész rendszert, de semmi más nem változott, csak a kábel.

A tesztre nincs valami szoftveres megoldás?

(#5440) Snoop-y válasza akisbandi (#5439) üzenetére


Snoop-y
veterán

Otthon mukodott este is ezekszerint?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5441) balazsovics válasza bigrock (#5430) üzenetére


balazsovics
tag

Nem az, kb közép, van még drágább ajánlatom is!

(#5442) akisbandi válasza Snoop-y (#5440) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Igen. Az a gond, hogy nem tudom előidézni a problémát. Jön magától majd este, reggel odamegyek, lesz egy lövésem, újraindul majd (bár látszólag megy, csak nem érem el) és következő nap újra próbálkozhatok.

A kamera 6.5W fogyasztású, poe 15 Wattot tud, a cat5e kábellel 100m-ig működik 10 mbiten.
A HGG firmwareben a 4-es porton 100 fullduplex kapcsolatot ír.

Nyitottam egy SSH elérést a kamarában, majd meglátjuk, hogy mit mutat.
Kikapcsoltam a hibás bejelentkezés védelmét is.

(#5443) k2laci válasza akisbandi (#5439) üzenetére


k2laci
tag

A kábelek bekötési sorrendje rendben van ? Én egyszer egy ilyennel szívtam meg.

(#5444) k2laci válasza akisbandi (#5439) üzenetére


k2laci
tag

(#5445) sambenez válasza k2laci (#5444) üzenetére


sambenez
addikt

Ez a kép összezavarhatja mert ezen egyszerre 2 féle bekötés mód van. Viszont a kép úgy néz ki mintha a kábel két végén nem egyforma bekötési sorrend lenne.
Szóval csak óvatosan az ilyen kép linkelésével.

(#5446) k2laci válasza sambenez (#5445) üzenetére


k2laci
tag

Én egyszer jártam úgy, hogy egy analóg kamerákból álló rendszerhez ilyen CAT5e kábelek mentek. Ott ugye nem számított a színsorrend csak hogy 1:1 bekötés legyen.
Aztán jött az IP kamera ugyanarra a vezetékre. Fél napig méregettük hogy mi lehet a gond, a feszültség megvolt, a műszer mutatta az a 8 ér 1:1 bekötését mégsem ment a kamera. Amikor megnéztem a sorrendet akkor derült ki :)) :)) :))

Mindkét végén a kábelnek egy új RJ45 dugó a fenti sorrenddel és egyből működött minden.

(#5447) sugarforce válasza k2laci (#5446) üzenetére


sugarforce
őstag

Mármint az egyik vége A, a másik vége B?

(#5448) k2laci válasza sugarforce (#5447) üzenetére


k2laci
tag

Nem !!!

Mindkét vége vagy A vagy B. A kábel mindkét végének ugyanolyan bekötés kell.

(#5449) akisbandi válasza k2laci (#5448) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A bal oldali ábra szerint van bekötve mindkét fele.
Mi tagadás, küzdöttem a zöld-fehér és a kék-fehér megállapításával.

(#5450) k2laci válasza akisbandi (#5449) üzenetére


k2laci
tag

Na jó felejtsük el az előző képet, így kössétek be :

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.