Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) tibibi


tibibi
őstag

Van itt valaki akinek kell egy rakás rossz ip kamera ? Vagyis nem rossz csak mindnek van valami nyűgje ingyen vihető.

(#6502) snooze válasza tibibi (#6501) üzenetére


snooze
veterán

Milyen nyügjei vannak?javithato?engem érdekelne!

GO Gunners!!!

(#6503) szemmelver válasza tibibi (#6501) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Szia!

Engem érdekel! :)

(#6500) snooze:
Ird le mi a baj, vagyunk egy paran.... Hatha valaki tud segiteni. :)

(#6504) snooze válasza szemmelver (#6503) üzenetére


snooze
veterán

Lejjebb már leirtam,de amit javasolak nem jött be..

GO Gunners!!!

(#6505) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Üdv!

Vásároltam 11.11-én ESCAM G02 IP kamerát. Ethernet kábellel működik gond nélkül, de Wifin nem bíroma routeren átfűzni
MAC -ra szűrök, ott mindkét helyen engedve van a Connectboxon, saját IP-t is kap.
Amikor csatlakozni akarok a Wifi hálózathoz, Conenction failed hibaüzenetet dob és így elérhetetlen a kamera.
Sem OPEN sem titkosított csatornán nem sikerült. 2m,4 / 5Ghz van beállítva, WPA2

Valakinek adódott már dolga hasonló készülékkel, menthető?
Köszi

(#6506) snooze válasza bokrosolajos (#6505) üzenetére


snooze
veterán

Ha jol tudom,ezek a kamerák mac adreessel nem tudnak kapcsolodni,csak ssidvel és jelszo párositással..

GO Gunners!!!

(#6507) gozso válasza tibibi (#6501) üzenetére


gozso
senior tag

érdekel engem is :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#6508) elszabi válasza tibibi (#6501) üzenetére


elszabi
tag

álkamerának ezek a legjobbak. akár igazi mellé. :p

(#6509) tibibi válasza tibibi (#6501) üzenetére


tibibi
őstag

köszönöm elvitték helyben :R

(#6510) Minstrel


Minstrel
senior tag

Hikvision-nél átállítom a képek mentési helyét, de bárhova állítom csak azt írja, hogy a fájl létrehozása nem sikerült :F Mi nem tetszik neki?

(#6511) bigrock válasza Minstrel (#6510) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Mappába sem engedi? Esetleg pendrive-ra próbáld meg.

(#6512) jézusom válasza tibibi (#6501) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem is van egy rossz kamera, plusz infrának tökéletes, mert az még működik rajta :)

(#6513) Minstrel válasza bigrock (#6511) üzenetére


Minstrel
senior tag

Se mappába se pendrive-ra, viszont ha a win10 felhasználó alatt lévő mappát állítok akkor azt írja, hogy sikeres képmentés, de nem tudja megnyitni és nincs kép sehol. Pl. user/desktop vagy user/documents

(#6514) elszabi válasza Minstrel (#6513) üzenetére


elszabi
tag

Ez valami jogosultsági probléma lesz. Futtatás rendszergazdaként esetleg?

De lehet, hogy a PC-s programmal jobban jársz.

(#6515) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Firefox 57 alatt valami mókolással meglehet oldani, hogy a Hikvision plugin működjön?
Firefox 52-ig működik, de onnét felfelé már nem!
Sajnos így kénytelen vagyok továbbra is IE alatt használni az Élőképet és a felvétel kezelést!
Másik kérdésem, hogy IE alatt a bejelentkezésnél valahogy rá lehet kényszeríteni a böngészőt, hogy elmentse a Felhasználó nevet és jelszót? Minden oldal jelszavát menti, de a Hikvision web oldalán nem!
Firefox alatt lehetett.

Impair

(#6516) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok! Érdekes dologra használnám, ezért is írok új kommentet, nem keresgélek.
Adott 1 monitor, amit figyelnie kellene a kamerának. Nem tudom, hogy ilyen feladatra mennyire kellene költekeznem stb. Én úgy gondolom, ezt egy olcsóbb is el tudja látni, de lehet tévedek. Nem vagyok jártas. Tudnátok nekem ajánlani valamit, ami egyszerű és nem túl drága?
Köszönöm!

(#6517) nTom válasza Veriakilis (#6491) üzenetére


nTom
aktív tag

közben megjött a másik refi is, ezen rajta van hogy 90fok

ez infra nélküli, az utca túloldalán van egy oszlop, világítással

ezek csak az infra reflektorral, a kamerán kikapcsolva

ez már jó, ezt fogom felrakni

[ Szerkesztve ]

(#6518) elszabi válasza maxiszalai12 (#6516) üzenetére


elszabi
tag

PC-s gép saját hozzáféréssel? Mert akkor szoftveresen talán egyszerűbb vmi erre írt programmal. Van olyan is, ami rejtve csinálja ezt. Más kérdés, hogy az illetőt tájékoztatni illik róla, hogy jogilag rendben legyen.
Persze lehet külön kamerával is. Távolság függő, hány mm-es optikával, hogy felismerhető legyen a képernyőn megjelenő szöveg.
Egyik sem drága mulatság.

(#6519) maxiszalai12 válasza elszabi (#6518) üzenetére


maxiszalai12
tag

Bányász oprendszer, linux alapú, egyes error-okat nem ír ki a webes felület, csak a képernyőn jelenik meg. és így nem kellene a hideg szobában ülnöm 3 órát, hogy kiderüljön ad e hibát. :)

(#6520) elszabi válasza maxiszalai12 (#6519) üzenetére


elszabi
tag

Erre tuti van vmi program. Akár egy Teamviewer is megtenné, azzal rá tudsz nézni.

Ellenkező esetben GBBF103 kuponnal Xiaomi Dafang és 19 USD a vége.

De lehet, hogy más tud olcsóbb ajánlatot.

(#6521) laszlo.kiss


laszlo.kiss
csendes újonc

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni: Hol lehet kapni ezt a [XiaoFang] tipusú kamerát jelenleg is,
de olyat, ami teljesmértékben működik itthon (hack nélkül is), gyári appal?

[ Szerkesztve ]

(#6522) qqzs válasza laszlo.kiss (#6521) üzenetére


qqzs
őstag

Ez nem megy nalunk. Miert ez kene pont? A dafang sokkal jobb foleg ennyiert

Eladó: GTS450

(#6523) jézusom válasza maxiszalai12 (#6519) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem a gépnek, meg monitornak nem kellene egy szobában lenni. Eleve távoli hozzáféréssel szokták menedzselni a bányagépet, de ez nem is ide való téma.

(#6524) leviatan


leviatan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ZS - GX1 1080P WiFi IP Camera Webcam-om. Mivel ahová tenni szeretném ott nincs usb/ethernet elérés. Wifiről megy, de meg kellene oldanom a tápellátást. Arra gondoltam hogy vennék egy power bankot és arról működtetném. Ez működhet így? Mire kellene figyelnem, nem teszi tönkre vagy amúgy is csak annyit fogyasztana róla amennyi a működéséhez szükséges?

(#6525) Minstrel válasza elszabi (#6514) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kösz, ez volt a gond. IE rendszergazdaként fut és így lementi a képeket. Csak eddig a gyári mappákhoz nem kellett és nem is gondoltam erre.

(#6526) Gondwana válasza leviatan (#6524) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy powerbank legyen 50Wh (10Ah/5V), egy kamera fogyasszon wifistől, infra nélkül kerek 1W-ot. Kétnaponta kimész cserélgetni?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6527) theuprising


theuprising
tag

Sziasztok, éjjellátó kamerát szeretnék kültérre tenni ami folyamatosan veszi a történéseket. Kb 25 méterig kellene ellátnia minél jobb minőségben es FPS-sel ( 1080/25-30?).
Nem értek a kamera témához, NAS-t fel tudok állítani neki, de melyik terméket kellene megvenni ehhez?

Mit ajánlotok? Kp-ban olyan 100k-ig el merek menni, ha ebből 2 kamera is kijön annak örülnék :)

(#6528) elszabi válasza theuprising (#6527) üzenetére


elszabi
tag

Ennyiből szerintem kamerástól, mindenestül fel is szerelik neked. Bár nem ismerem az itthoni árakat. Oké, valószínű nem, szóval...

Ha magadnak akarod csinálni, akkor ár/minőség/megbízhatóságot nézve jelenleg talán egy kínai piacos 4MP-es H.265-ös Dahua v. Hikvision érné meg. A kínai hátránya, hogy a felhő szolgáltatás nem fog működni, illetve a fw piszkálása nem ajánlott, különben kínaira vált és bajlódhatsz vele... A tartókonzol műanyag, minden másban korrektnek tűnik a cucc. A Hik Exir ledes, ami éjszakai, közeli felvételeknél érdekes (nem világítja túl a képet a led). Lehet, hogy van olcsóbb beszerzési forrás is, de ezeket az eladókat teszteltem már.

Dahua IPC-HDW4431C-A - mikrofonos kamera 13,5e. Ha elcsúszik a vámon, akkor 20e - ha egyenként rendeled, akkor szerintem nem fog.
HIK DS-2CD3345-I - exir ledes kamera 16e, áfázva/vám 24e.

Valami IR fényvető, mert ezekkel a kamerákkal nem lesz meg a 25 méter.[link]
[link] - 4,5e/db
Ezekhez adapterek. [link] - 800/db

Poe switch - [link]l - 9,5e

Ha elég a nas-ra mentés, akkor még kábelek, csatik, talán dc hosszabbító az ir ledhez. Igényesebb megoldás esetén kamerához passzoló gyári csatlakozó doboz (junction box), ellenkező esetben sima műanyag kötődoboz. 50-ből össze lehet hozni szűkösen. Amennyiben valóban elég az 1080p, akkor kameránként 9,5e-ből kihozható, de az összesített árra nincs olyan nagy hatással, ezért szerintem már nem éri meg ezen spórolni.
Vannak amúgy kamerák gyárilag több és nagyobb IR leddel, de szerintem jobban jársz a külön fényvetőkkel. Ellenkező esetben a nyári időszakban ellepnek a pókok és rovarok és naponta takaríthatod le a pókhálókat a kamerákról, ami egy idő után elég idegesítő tud lenni.

(#6529) jézusom válasza theuprising (#6527) üzenetére


jézusom
addikt

Ha nem kell rögzítő, simán tudsz venni itthon jó kamerát ennyiből, 1080p25 fps értékekkel.

(#6530) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Adott egy Sricam SP0007 kamera. Mindent úgy csinálok, ahogy a leírásban szerepel. A wifivel sincs gond, nem tartalmaz se a neve, se a jelszó különleges karaktereket, dhcp be van kapcsolva...stb.
Mégse tudom a kamerát csatlakoztatni, Network error felirat fogad. :W

(#6531) snooze válasza #04441088 (#6530) üzenetére


snooze
veterán

Lan kapcsolat van a kamerával?mert ha igen,pc-n kell a saját programjával megetetni a te wifi adataidat,mert magátol nem fognak wifire ugrani ezek a tipusok..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#6532) #04441088 válasza snooze (#6531) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen. Úgy is próbáltam. De network time out.. Stb

(#6533) snooze válasza #04441088 (#6532) üzenetére


snooze
veterán

Jelszora nagyon kényes,probáld meg ugy,hogy átirod a routerbe a jelszot,mondjuk csak számokra!

GO Gunners!!!

(#6534) #04441088 válasza snooze (#6533) üzenetére


#04441088
törölt tag

Megcsináltam úgy is. Nincs eredmény. Video interrupt...network time out...azt hittem jó vétel volt 9500 Ft-ért 2 ilyen kamera, postával együtt, hisz itthon 20 fölött van. Tévedtem.

(#6535) snooze válasza #04441088 (#6534) üzenetére


snooze
veterán

Egyik sem megy??amugy gépre vagy alkalmazáshoz kötve van kép,csak wifin nem megy?

GO Gunners!!!

(#6536) #04441088 válasza snooze (#6535) üzenetére


#04441088
törölt tag

Na most úgy néz ki sikerült beloni.
Ilyen a képe link.

(#6537) snooze válasza #04441088 (#6536) üzenetére


snooze
veterán

Nem nyithato meg a link..

GO Gunners!!!

(#6538) #04441088 válasza snooze (#6537) üzenetére


#04441088
törölt tag

Pedig nyilvanos. Nalam jo.

(#6539) markussandor válasza #04441088 (#6538) üzenetére


markussandor
senior tag

valami "UMG letiltotta" felirat fogad

(#6540) espista


espista
senior tag

Na, rendeltem még egy "dafang"-ot 20 dollárért. A kártya bele 24 $ volt. :D

Romani ite domum!

(#6541) #04441088


#04441088
törölt tag

Megprobalom ujra. :D
De nem jon ossze. 5 mp-enkent befagy a kepe. Video interrupt... Illetve a mozgaserzekelos riasztas sem mukodik rendesen, hiaba allittam be, hogy kuldjon mailt.

(#6542) snooze válasza markussandor (#6539) üzenetére


snooze
veterán

Nálam is..

GO Gunners!!!

(#6543) unv válasza elszabi (#6528) üzenetére


unv
újonc

Itt vagyok még ;)

Miért éri meg kínából rendelni, garancia nélkül, ha ugyanennyiért van itthon, raktárról, 3 év garival, működő felhő szolgáltatással, számlával, supporttal és ha nem tetszik 2 héten belül visszaveszik?

:Y

(#6544) #04441088


#04441088
törölt tag

Na. Feltettem drive-ra, igy talan jo: link.

(#6545) snooze válasza #04441088 (#6544) üzenetére


snooze
veterán

Másik kamera is ugyanigy nem tud kapcsolodni,lefagy?

GO Gunners!!!

(#6546) #04441088 válasza snooze (#6545) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen. Ugyanezeket produkálja.
Lehet hogy a Telekomos hwg egy rakás...
Van egy Xiaomi 3G routerem, de a hwg t nem tudja atnyomni központ modem módba, elvileg hónap közepén jön rá új szoftver és akkor megtudom csinálni magam.

(#6547) elszabi válasza unv (#6543) üzenetére


elszabi
tag

Hol veszel 4MP-s Hik-et itthon ennyiért? Ha tudsz ilyet, dobj linket, mert érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#6548) snooze válasza #04441088 (#6546) üzenetére


snooze
veterán

Akkor az nem kamera hiba,hanem hálozati lesz..

GO Gunners!!!

(#6549) sambenez válasza unv (#6543) üzenetére


sambenez
addikt

Kínai áron ezekkel a feltételekkel amit leírtál hol adnak itthon kamerát? Linket pls!!

(#6550) nTom válasza unv (#6543) üzenetére


nTom
aktív tag

erre a lehetőségre sokan kíváncsiak vagyunk :K

eddig 3 hik 4MP-es kamerát rendeltem kínából, olyan 60 dodó körüli áron, meg egy Digoo DG-M1Z 1080P SHARK -ot, ezt csak szórakozásból, jó lesz kisállat figyelőnek. És még kb 3 kamera kelleni fog. De ha ezért a horror árért itthon még jár hozzá gari, support, akkor valóban sokan hülyék vagyunk hogy nem találjuk az itthoni üzletet, ahol meg tudjuk venni. :)

na jó, kicsit komolyabban, mostanában nem néztem az árakat, de ez itthon szerintem 40ezer környékén van, vagy többe.
egy régi analóg rendszerem volt, mikor elhatároztam hogy áttérek IP kamerára, saccoltam is hogy majd 150-et kellene költenem egy jó rögzítőre meg 2 kamerára kezdéshez. De olvasva ezt a fórumot, nézegetve a fórumozók linkjeit, úgy döntöttem, bevállalom a kínait, potom pénzért. Mivel az IP rögzítők azért évente fejlődnek, ezzel még várok, de addig is rendeltem egy digoo 8ezer forintosat, és nem bántam meg.

Én maradok továbbra is a kínainál

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.