Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Toobee válasza NORBl (#6950) üzenetére


Toobee
veterán

Lehet zavarja ilyenkor mindenki, meg otthon is nagyon neteznek a többiek. Csúcsidőben nekem is belassul a Xiaomi kamera.

https://barbieripnk.hu/

(#6952) NORBl válasza Toobee (#6951) üzenetére


NORBl
aktív tag

De még egyszer nem sikerült előhozni a képet. Otthon senki nem netezik, és a router pont mellette van. Szóval jól kapja jelet. Nem értem.

Absolved. Le kellett frissíteni cumókat.

[ Szerkesztve ]

(#6953) jézusom válasza Meghivott (#6947) üzenetére


jézusom
addikt

-Zoom meg forgás, akkor kell ha van egy biztonsági őröd, aki az eseményre forgat realtime,amúgy meg egy PTZ kamerát 3db fixxel ki tudsz váltani, az ára meg nem 3x.

-mindegyik elérhető telefonról
-kb mind éjjellátó
-viheted UTP-n a tápot, de azt is ki kell kábelezni, és drágább POE képes kamera kell

Javaslom olyan kamerát vegyél, ami éjjel is jó minőségű, esetleg kínából rendelj plusz infravetőt, az megéri onnan. A kutyák éjjel csinálják a csalafintaságot...

Javasoltam már másnak is Sony starvis chipes kamerát, nem annyira drága és színes frankó képet ad éjjel.

Ja igen, a routerbe bedugod, az utptjét, aztán eléred wifin. Wifis kamerát nem ajánlok, és szerintem itt senki.

[ Szerkesztve ]

(#6954) Meghivott válasza jézusom (#6953) üzenetére


Meghivott
addikt

(#6955) kirkri válasza Meghivott (#6954) üzenetére


kirkri
addikt

A bemutatóvideó meglehetősen látványos, kíváncsi vagyok valóban ezzel a kamerával készült-e.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6956) jézusom válasza Meghivott (#6954) üzenetére


jézusom
addikt

Nem kell mindent kínábol rendelni. de most már százalékot fogok kérni a bolttól. :) 😀

(#6957) kirkri válasza jézusom (#6956) üzenetére


kirkri
addikt

A fórumtárs által linkelt kamera forgatható, gondolom ez szempont lehet neki. Ugyanakkor, mivel arra várhatóan rámegy az áfa, 40k alatt nem jön ki.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#6958) Meghivott


Meghivott
addikt

Köszönöm a válaszokat! Jónak tűnik a belföldi áru is :)
Akkor gyakorlatilag már csak azt kell kitalálnom hová dugom a tápot és hogyan kötöm össze a routerrel (gondolom ez kell ahhoz hogy telón tudjam nézni a képet).

(#6959) sambenez válasza jézusom (#6956) üzenetére


sambenez
addikt

Nem hát, ha az ember a pénztárcája ellensége. Motoros zoommal szerelt 2mp-es kamerát 12e ft-ért lehet venni. Biztos megéri majdnem 3x-os árért itthonról.

(#6960) Meghivott válasza sambenez (#6959) üzenetére


Meghivott
addikt

Dobsz egy linket, köszi

(#6961) hzsolee válasza Meghivott (#6958) üzenetére


hzsolee
őstag

Szia!
Van egy hasonlóm, ezért felhívnám a figyelmed valamire. Az enyém ugyan nem wifis, valamint zoom sincs benne és a gyártó neve sem stimmel, de lehet egy kaptafára készülnek. Ha teszek bele kártyát frankón rögzít rá, amit a webes felületen vissza tudok nézni. Viszont amit adtak hozzá mobil app sajnos erre nem képes. Az élő képet látom csak. Nekem annyira nem gond, mert egy nvr-hez csatlakozik, így ki is vettem a kártyát belőle. Viszont az nvr-hez csatlakozás is szopás. Csak onvifel tudom csatlakoztatni, a riasztással kapcsolatos dolgokat az nvrben nem tudom elérni. Ezt a webes felületen tudom beállítani, valamint azt is ott tudom szépen beállítani ha pld járőrözni akarok. Lehet amit linkeltél nem ilyen, de vásárlás előtt kérdezz rá az eladónál. Az enyém ilyen, a tesztpadon 😁:

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6962) Meghivott válasza hzsolee (#6961) üzenetére


Meghivott
addikt

Köszi. Nekem az élő kép a legfontosabb (telón). Nyilván a rögzítés egy hasznos funkció. A gondom annyi, hogy mivel kintre menne, a tápot meg tudom oldani, de pl az utp kábel miatt már fúrni kéne pl az ablakkeretet. Vagy teszem ablakon belülre... És akkor már jó lehet egy beltéri is. Gondolom az ablak sokat nem ront a képen.

[ Szerkesztve ]

(#6963) NORBl válasza NORBl (#6952) üzenetére


NORBl
aktív tag

Most megint sz*r. Lefrissítettem legújabb firmware re ma reggel, és azt írja camera offline. Próbáltam újra párosítani, de qr kódnál nem jarattyol mást, és nem megy el 100%-ig a töltés utána. 90 körül kidob. Karattyol valamit 20 ms ként, meg sárgán villog alul, de nem akar semmit csinálni.

(#6964) hzsolee válasza Meghivott (#6962) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát ablakon belül nem lesz jó, mert az üvegen tükrözi az infra fényét. A kábelt nem értem mert wifist linkeltél. Ha mégis utp kell azon elmegy a táp is feladóval, és semmiképpen nem fúrnám az ablakot hanem egy flat kábelel megoldható.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6965) sambenez válasza Meghivott (#6960) üzenetére


sambenez
addikt

Például.
De érdemes alin szétnézni, biztos van másik is, ezt csak egy gyors kereséssel találtam.

(#6966) snooze válasza sambenez (#6965) üzenetére


snooze
veterán

Wifisbe nincs ilyen??

GO Gunners!!!

(#6967) kirkri válasza sambenez (#6965) üzenetére


kirkri
addikt

Érdekes, hogy kinézetre milyen kísértetiesen hasonlít az itthon is kapható Foscam 9903-as kamerára.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6968) sambenez válasza kirkri (#6967) üzenetére


sambenez
addikt

Csak az ára nem hasonlít rá. :D

(#6969) kisapa válasza sambenez (#6965) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez szép és jó ráadásul olcsó is. A probléma akkor kezdődik amikor rögzítőt akarsz használni hozzá és rájössz ,hogy nem minden funkció működik rendesen.

(#6970) hzsolee válasza hzsolee (#6964) üzenetére


hzsolee
őstag

Kicsit vastagabb apa-apa verzió:

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6971) Meghivott válasza hzsolee (#6964) üzenetére


Meghivott
addikt

Nem teljesen értem.
Az írták ne nézzek wifiset. Ok.
Szóval ház homlokzatára kimegy a kamera, de a router/modem akármi bent van. Az utp kábelt valahogy ki kell vezessem, ezért írtam a fúrást.

(#6972) hzsolee válasza Meghivott (#6971) üzenetére


hzsolee
őstag

Oké, értem. Még ott tartottam, hogy az "ez milyen lenne" hsz-ben lévő kamera wifis.
Akkor mindenképp a flat kábelt (feladóval) ajánlom. Én biztos nem fúrnám ki az ablakot ezért.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6973) Meghivott válasza hzsolee (#6972) üzenetére


Meghivott
addikt

De akkor hogy viszed ki a kábelt? Router bent, kamera kint.

(#6974) nTom válasza Meghivott (#6973) üzenetére


nTom
aktív tag

Az ablakszárny és a keret közé szorítva a lapos kábelt

(#6975) Meghivott


Meghivott
addikt

Világos, köszi.
Connect box vajon tudja kezelni a kamerát vagy router kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#6976) seger


seger
addikt

Mobilra kellene egy app amivel a kamerákat tudnám nézni az aktuális képet. Erre valakinek van valami bevált? Play-en van 1000+1.... nem szeretnék próbálgatni!

(#6977) kisapa válasza seger (#6976) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez sajnos kamera függő. A kamera leírásában kellene keresni.

(#6978) Athlon77 válasza elszabi (#6949) üzenetére


Athlon77
újonc

Szia

Igen, mindenkép megnézem. Egyszer már kerestem hasonló beállításokat. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a második kamera, amivel jelenleg kínlódok ismét 720p-s. Pont azért rendeltem újra ilyent, mert emlékeztem hogy a jobb felbontás az NVR-nél korlátokat is jelenthet.

(#6979) Gondwana válasza sambenez (#6965) üzenetére


Gondwana
addikt

(Az nem baj, ha a szövegben egy olyan 2.8-12mm motoros objektívet emleget, ami a képen látható 6mm fix obi helyére talán be se férne ebbe a házba? Mondjuk, én magyar nagyker árakat látok, szóval nekem már nem is annyira jók ezek az alis árak, de ez egyéni szoc.problémám.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6980) NORBl válasza NORBl (#6963) üzenetére


NORBl
aktív tag

Dafang tulaj tudna segíteni?

(#6981) sambenez válasza Gondwana (#6979) üzenetére


sambenez
addikt

Az ali nem is a nagyker áron vásárlóknak van kitalálva. Mivel én nem látok nagyker árat, csak azt hogy 2-3x annyiba kerül itthon egy hasonló tudású kamera így nekem az ali igencsak megéri.
A konkrét kamerára visszatérve, nem néztem meg részletesen, csak megmutattam milyen árkülönbség van ali és a hazai árazás között.

(#6982) sambenez válasza seger (#6976) üzenetére


sambenez
addikt

Én a tinyCam-ot használom.

(#6983) kirkri válasza sambenez (#6982) üzenetére


kirkri
addikt

Szintén tinyCam Pro.

Akciósan 800 forint volt valamikor a tavalyi évben. Egy ideig a virágbolti változatot használtam, de aztán úgy döntöttem, hogy megéri az árát, így megvettem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6984) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Fejér megyében esetleg Székesfehérváron nem tudtok megbízható jó céget ajánlani akik telepítéssel foglalkoznak?
Vagy esetleg itt a fórumon,ha van valaki aki maszekban tud ilyent vállalni szívesen fogadnám a megkeresését!

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#6985) hzsolee válasza Meghivott (#6973) üzenetére


hzsolee
őstag

Azt hittem a kép alapján egyértelmű, hogy simán rácsukod az ablakot 😉 Kollega megelőzőtt, de hozzáteszem ezen átküldheted a tápot is...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#6986) jézusom válasza sambenez (#6965) üzenetére


jézusom
addikt

Lehet, hogy jó de ez csak simán zoomos, nem forgatható. Nem látom értelmét, a motoros zoom akkor jó, ha a forgatás miatt változik a tárgy, és más látószögre van szükség. Én speciel szeretem a varifokálisat, de fogom a telefont élő képpel, aztán csavarhúzóval szépen beállítom.

(#6987) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen IP kamerát vegyek lakásba.
20 nagyon max 24 ezer forint lenne a keret.
Szeretném ha látna éjjel is , akármikor rá tudjak pillantani, hogy mi a helyzet, ha lehet rögzítsen felhőbe vagy memóriakártyára (esetleg mindkettő), ha lehet mozgásnál jelezzen a telefonom. Merre fele keresgéljek? Mik az ajánlott márkák?

/\____/\

(#6988) Nmsbalint


Nmsbalint
csendes tag


Ránéznétek lécci a gondomra: a kamerát egy app segítségével 192.168.1.136:1018-on meg tudom nézni, ha otthon vagyok. A routeren sajnos nem sikerül kinyitnom ezt a portot. Több beállítanivaló van, mint a korábbi cserélt routeren. Hol lehet a bibi? Router: Huawei HG8245H.

[ Szerkesztve ]

(#6989) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

egy nem túl világos, de nem is sötét alagsort szeretnék megfigyelni.
olyan kamerát keresek amire rá lehet állni utp-vel, valamilyen fix áram ellátása van, nem elemes vagy aksi, és sd kártyára rögzít mozgáskor, de nettől mindig rá lehet nézni.

szívesen rendelek Kínából ha tudtok valami jót

(#6990) kirkri válasza Zlcsi (#6989) üzenetére


kirkri
addikt

Ha alagsorban szeretnéd használni, akkor gyanítom, hogy túl magasra nem tudod felszerelni. Így viszont az SD kártyára rögzítésnek szerintem nem sok értelme van, mert ha én rosszban sántikálnék, akkor vinném a kamerát kártyával együtt. (Apámék nyaralójában a riasztót vitte magával a betörő, pedig elég magasra volt felszerelve.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#6991) markussandor válasza Nmsbalint (#6988) üzenetére


markussandor
senior tag

Ránézésre jónak tűnik a router beállítás, milyen IP címhez csatlakozik a telefonod?

(#6992) Nmsbalint válasza markussandor (#6991) üzenetére


Nmsbalint
csendes tag

Köszi, hogy ránéztél.
A külső IP címemet beírva is kipróbáltam (**.**.***.***:1018), hogy kizárjam a DDNS hibáját. Mellesleg a DDNS már működik, látom, hogy azonnal frissít, mikor újraindítom a routert.
Szóval
192.168.1.136:1018 OK
KülsőIP:1018 NOK
*******.myftp.org:1018 NOK

Portchecker is hibát küld, nincs nyitva a port.

(#6993) odrif válasza kirkri (#6990) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha magasra is van szerelve akkor is fognak egy karót és leverik és már el is vitték

20 éve a Prohardveren

(#6994) kirkri válasza odrif (#6993) üzenetére


kirkri
addikt

A lényeg ugyanaz, hogy nem igazán szerencsés megoldás az SD kártyás rögzítési mód. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#6995) sambenez válasza Nmsbalint (#6992) üzenetére


sambenez
addikt

Egész véletlen nem NAT-olt ip-d van? Mert akkor nem fog menni.

(#6996) Nmsbalint válasza sambenez (#6995) üzenetére


Nmsbalint
csendes tag

Erről most hallok először.
Sanszos. Most váltottam ADSL-ről optikaira. Az infrastruktúra a Telekom-é, de a szolgáltatóm az Invitel.
Gondolom, meg kellene kérdeznem az ügyfélszolgálatot.
Az jelent valamit, ha a www.whatismyip.com-on a beazonosított pozícióm nincs még csak a környéken sem, hanem pár 100 km-rel arrébb?

(#6997) markussandor válasza Nmsbalint (#6996) üzenetére


markussandor
senior tag

milyen IP címet mutat a whatismyip.com?

(#6998) nTom válasza Nmsbalint (#6996) üzenetére


nTom
aktív tag

Na azt az ip-t hasonlitsd ossze a router által mutatott ip-vel. Ha egyezik, az a jó.

(#6999) Nmsbalint válasza markussandor (#6997) üzenetére


Nmsbalint
csendes tag

Az előző például ez volt: 82.131.129.17
De azóta már újraindítottam. Most nem vagyok otthon. Vagy az épp aktuálist kérdezed?

(#7000) markussandor válasza Nmsbalint (#6999) üzenetére


markussandor
senior tag

ez teljesen jó, neked publikus címed van, akkor nincs ötletem

annyit tudok segíteni, hogy ha az aktuálisat megadod, leszkennelem a portjait

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.