Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) retexis


retexis
tag

Sziasztok!

Remélem van itt valakinek tapasztalata Techson rögzítővel (SS3008H+).
Tegnap áram szünet volt az épületben ahol ez a nyolc csatornás rögzítő van telepítve.
És bekapcsoláskor csak a boot képernyőt látni, nem töltődik be a rendszer.
Van valakinek valami tippje mit lehet ilyenkor csinálni? kamerákat már lehúztam, a HDD-t kivettem, még a gombelemet is kicseréltem, de semmi.

(#5552) Greenbook válasza retexis (#5551) üzenetére


Greenbook
tag

Amennyiben garanciális, kérdés nélkül vissza, amennyiben nem kérj ajánlatot a javításra.
( már találkoztam ilyen meghibásodással garanciában javították )

Amennyiben rám hallgatsz az áramszünet dolgot NE említsed... :B

Üdv!

http://csatlakozok.atw.hu

(#5553) retexis válasza Greenbook (#5552) üzenetére


retexis
tag

Köszi a gyors választ.
Már legalább 3 éves, nem egy mai darab.

(#5554) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Otthonra szeretnék egy wifis kamerát. A kamera és a router ugyanabban a helységben lennének.
A következő 2 típust néztem ki amikről olvastam:
[link]
[link]

Valakinek van tapasztalata a fent említett 2 kamerával kapcsolatban?
Hasonló árkategóriában van más ajánlott típus?

Üdv,
GBoy

(#5555) sugarforce válasza gameresboy (#5554) üzenetére


sugarforce
őstag

Én TP-linket nem vennék. Volt nc250, de nagyon nem voltam vele elégedett. Szoftveresen buta, hardveresen meg az alja kategória. Csalódtam benne.

(#5556) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Sziasztok, nem tudom h van e topikja, de ez legalabb porog..
az lenne a kerdesem h milyen NVR-t ajanlanatok jelenleg 3 kameram van egy Blitzwolf es 2db escam OWL
ezekhez szeretnek vmi rogzitot.. eddig csak a Blitz van felszerelve az elso udvart/kocsibeallot nezi de a hatso kertben vki elkezdte lopni a gyumolcsfainkrol a termest igy fel akarok szerelni hatra is egyet (az egyik OWL-t)
A Blitzwolf sd kartyas bar meg nem sikerult ugy beallitani hogy rendesen vegyen.. elvileg mozgasra kene rogzitenie de a mentett felvetelek kozott azt latom h egyik felvetelen pl ott a kocsi a masikod meg mar nincs.. :D az h kint maszkalok meg nyitom a kaput kiallok es zarom a kaput nincs meg..:D
epp ezert gondoltam hogy a rogzitesi feladatot atadnam egy NVR nek meg akkor tudom hasznalni a tobbi kamerat is ami nem tud onmagaban rogziteni.. Erre keresnek egy megfizetheto NVR-t ami legalabb 4 kameras de ha nem nagy a kulonbseg arban akkor lehet 8as is..

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5557) jézusom válasza koanla (#5544) üzenetére


jézusom
addikt

Nem kell egyben szett, lehet különböző márka, ha ki tudod válogatni. Az Nvr-be teszed a hddt, az rögzít, és hálózatra küldi a streameket. Ip rendszernél külön is látod a kamerákat.

(#5558) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!
gyerekszobába szeretnék kamerát, mit ajánlatok? A elvárások:
- éjjel látó is legyen
- nem kell mozgathatónak lennie
- tudjam távolról telefonról nézni az élőképet (rögzítettet)
- tudjon SD kártyát fogadni, amire folyamatosan rögzít
- hang nem fontos
- 720p felbontás
- használható android app legyen hozzá
- mozgás/hangérzékelésre riasztó e-mail (vagy a mobilos app jelez)
- tápon kívül más nem kelljen neki (wifis legyen)
:R köszi :R

(#5559) nyesix válasza sugarforce (#5555) üzenetére


nyesix
senior tag

Szia,
konkrétan mi volt a bajod TP-LINK nc 250-el? Szoftveresen mit nem tudott, amit kellett volna? Az hogy hardveresen az alja, az mit jelent? lefagyott/újraindult/szar volt a képe?
kösz

(#5560) sugarforce válasza nyesix (#5558) üzenetére


sugarforce
őstag

Foscam c1-et ajánlom.

Konkrétan a hardveres bajom annyi volt vele, hogy a képe (főleg az árához képest) szar, zajos, életlen, hiába 720p, egyszerűen kritikán aluli, legalábbis az én igényeimnek mindenképp. Az anyaghasználata gyatra, a rászorító anya alig képes megtartani a kamerát, úgy kellett erőlködni a ráhúzásnál, hogy ne mozduljon meg. Ezen felül wifin és kábelen is irtózatosan instabil volt és ez egy főképp hálózati termékeket gyártó cégtől kritikán aluli dolog. Labor és otthoni körülmények között is ugyanazt produkálta, így nem hálózati gond volt. (Egyébként a márkával semmi bajom, kismillió tplink eszközt üzemeltettem, üzemeltetek nap mint nap probléma mentesen, azért is bíztam abban, hogy ez is jó lesz, hát kár volt...)
Szoftveres baja részben volt, hogy a szoftvere telefonon hol csatlakozott a kamerához, hol nem. A másik, hogy a webes felületén a helyzet ugyanez volt, ha képet nem adott, akkor hiába volt mozgás, felvétel sem történt. Sokszor nem volt képes a működő ftp szerverre se képeket feltolni, se e-mail riasztást küldeni, úgy hogy a szerverek ugyanekkor más eszközről elérhetőek és működőképesek voltak. Teljesen instabil volt, hogy mikor megy és mikor nem.
Ezen felül mozgásérzékelés rácsa irtózatosan nagy, ráadásul akárhogy is állítottam az érzékenységét, akkor is elindult a rögzítés, ha az inaktív területen volt mozgás.
Próbáltam szoftver upgrade-del, downgrade-del, de akármelyik verziót is raktam rá, a helyzet nem javult. Több gondom volt vele, mint örömöm.

(#5561) krx21 válasza gameresboy (#5554) üzenetére


krx21
nagyúr

Tplink-et nem vennék. De 1Mp-es kamerát már szintén nem...

(#5562) gameresboy válasza krx21 (#5561) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello,

akkor milyen kamerát (SD kártya rögzítési mód) javasolsz otthoni használatra?

[ Szerkesztve ]

(#5563) krx21


krx21
nagyúr

Egy igazán jó kis otthoni kamera: Dahua IPC A35

(#5564) krx21 válasza krx21 (#5563) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem kell a PTZ lehetősége, akkor K35 vagy C35.

[ Szerkesztve ]

(#5565) sambenez válasza krx21 (#5563) üzenetére


sambenez
addikt

Az ára sem semmi.

(#5566) gozso


gozso
senior tag

van itt valaki, aki még használja a HiDDNS szolgáltatást?
tudom, átvette a helyét a Hik Connect, de elméletileg még működnie kell. napok óta nem érek el pár eszközt

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5567) kisapa válasza gozso (#5566) üzenetére


kisapa
senior tag

Arról valószínűleg nem a hiddns tehet. Nekem mindegyik megvan. Néha nem árt ráfrissíteni az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#5568) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Tud valaki olyan kamerat ami push-on keresztul kuld a telefonra riasztast?

(#5569) kisapa válasza Gsx-rr (#5568) üzenetére


kisapa
senior tag

Az ip kamerák általában tudják de a hikvision biztosan.

(#5570) Gsx-rr válasza kisapa (#5569) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En eddig csak olyat lattam/vettem ami email-es riasztast tud.
Van egy Sricam kameram az elvileg tudja de rapszodikusan. Ha nem fut a hatterben akkor egyaltalan nem.

(#5571) kisapa válasza Gsx-rr (#5570) üzenetére


kisapa
senior tag

Nyilván a hikvisionnál is a mobil appban bejelentkezve kell maradni, különben nem jön a push.

(#5572) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ma jött meg kínából egy Escam QD300 Wifi kamera

Viszont beüzemelés után nem találja a nas. :( A saját ip-jével se tudok feljelentkezni rá, nem jön be a login oldal böngészőn. DHCP hálózat van itthon. Router után egy sima swichről kapná a jelet. Próbáltam poe injektorral, és direktbe a saját tápjával is. Az a fura ha lan kábel nélkül csak a tápot dugom rá, akkor a két kis led (sárga, zölt) világít, de ha a lan kábelt is rádugom, akkor csak a sárga világít szaggatottan. Már direktbe is kötöttem a pc-re, de úgyse megy.

Túrtam a neten hozzá egy alap, fapados kis ipsearch programot, azzal megtalálja, kijelzi az ip-t, mac címet, fw, id-t mindent. De semmilyen más programmal nem találom meg.

A surveillance se látja, se automatikus, se manuális adatok megadásával.

Hol álljak neki a dolognak?

:R
T

(#5573) tomi5244 válasza tomi5244 (#5572) üzenetére


tomi5244
őstag

Megoldottam, sikerült. ip címet kellett változtatni és átjárót. Azzal a kis egyszerűnek tűnő programmal sikerült is. Most ismerkedem a SurveillanceStation-vel. :) Bármi hasznos jó tanács jöhet.

(#5574) ANOka válasza tomi5244 (#5573) üzenetére


ANOka
őstag

Mármint a kamera IP címét kellet átírnod?
Azt nem lehet beállítani DHCP kliensnek?

(#5575) tomi5244 válasza ANOka (#5574) üzenetére


tomi5244
őstag

0.1-re végződik a routerem. Így az alapértelmezett átjáró nem volt jó. Ebből adódik, hogy a kamera ip-je is 0.X ip-re kellett állítani. Most jó.

Bár a beállítás még döcögve megy. Ha valamit módosítok, akkor alkalmazás után kis idő elteltével bontja a kapcsolatot. Olyan mintha megfagyna. De még ismerkedem a programmal.

(#5576) george61 válasza tomi5244 (#5575) üzenetére


george61
csendes tag

Hali! Melyik keresőprogramot túrtad a neten ? Megkaphatnám a nevét, esetleg egy linket ahonnan letölthető? Köszi előre is.

(#5577) tomi5244 válasza george61 (#5576) üzenetére


tomi5244
őstag

[link]

Más: Valami nem kóser. Bármit állítok a SS-ben a kamerabeállításokon, felvétel, minőség stb, akkor az alkalmazás után újra aktiválja a kamerát. Ez oké, pörög a kis homokóra. De utána elakad és bontja a kapcsolatot. Sehol nem találok újracsatlakozási lehetőséget. :U

(#5578) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Olyan kamerára lenne szükségem, amivel élő képet kapok adott helyiségről megfigyelés céljából, mondhatni biztonsági kamera kellene. Ami nagyon fontos, h min. 720p-t tudjon, wireless legyen és lehetőleg minél nagyobb szöget fogjon be. 20k lenne a plafon. Hang, éjjellátó, rögzítési lehetőség meg hasonló funkciók nem kellenek. Magyarán egy helyiség be nem látható részét szeretném ellenőrizni elsősorban PC-ről vagy iOS-ről. Tehát kb. egy olyan eszköz kellene, mint egy webcam, csak wireless legye. Köszönöm!

ps: ezeket nézegettem, nem tudom ezek közül megfelelne-e valamelyik a célra.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5579) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Van 3 db foscam kameránk. Mindegyik működik külső programból, de a kamerák kezelőfelületére nem lehet belépni nem biztonságos kapcsolat címszóval. Hiába írom be, hogy https:// ip cím
,így se enged.
Csatolok képet, hogy egyértelműbb legyen. Ja a plugin telepítve van és 3 böngészőből is kipróbáltam (Firefox. opera, chrome)

(#5580) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#5579) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Közben megoldódott.

(#5581) ANOka válasza kisgyerek85 (#5580) üzenetére


ANOka
őstag

Leírhatnád a megoldást mások okulására...

(#5582) kisgyerek85 válasza ANOka (#5581) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igazából annyi az egész, hogy Internet explorert kell használni. Böngészőn belül a beállításokban a biztonság fül alatt "a zóna biztonsági szintje" le kell húzni a legalacsonyabbra (közepes)
Ezután enged belépni a kamerák felületére.

(#5583) Arti1


Arti1
aktív tag

Van két kamera, csak abban különböznek, hogy 2,8mm vagy 4mm-esek (Hikvision DS-2CD2120F-I) dómok, és letesztelem velük, hogy melyikkel mit látni (a különböző látószög miatt).
Ha lenne mondjuk ugyanígy két DS-2CD2020F-I (ugyanaz a szenzor elvileg(?), csak bullet házban szerelve) kamera (szintén 2,8mm-es és 4 mm-es), akkor a bulletek is ugyanazt fogják látni látószögben, mint a dómok, ha ugyanoda teszem fel?
Vagy jelent valami más különbséget is a dóm/bullet kialakítás a képben/látószögben ha az ugyanolyanokat hasonlítom (2,8-as dómot a 2,8-as bullettel, 4mm-es dómot a 4mm-es bullettel)?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5584) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

IP kamerán gondolkodom, amit lehetőleg Wifin keresztül szeretnék a Synologyval működtetni kültérből. Milyet tudtok ajánlani ami szépen menne vele? Létezik aksis kamera?

Arlo PRO rendszerről olvasgattam jókat, de nagyon drága

(#5585) krx21 válasza Zebu (#5584) üzenetére


krx21
nagyúr

Akis kameráról, ami használható nem tudok.
Tipp: DAHUA HFW1320S-W
Ez csőkamera... A távolságok fontosak a vétel miatt...

[ Szerkesztve ]

(#5586) Zebu válasza krx21 (#5585) üzenetére


Zebu
addikt

Hm valahogy meg kell akkor etetnem táppal....

(#5587) vmicza


vmicza
csendes tag

Sziasztok!
Egy 21m2 helyiséget szeretnék bekamerázni. Synology DS213 NAS-on futó Surveilance Station-re rögzítene. Eddig Foscam kamerák voltak a helyiségben (FI9821 V2 és FI9826W) de a képük nem volt a legjobb valamint szaggatott a videó is meg a hang is.

Tudnátok ajánlani olyan kamerákat amik ár/érték arányban jónak számítanak?

(#5588) bigrock válasza Arti1 (#5583) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nincs különbség, mind az elektronika mind az optika, mind a szoftver ugyanaz mindkettőben.

(#5589) Arti1 válasza bigrock (#5588) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm!
:R

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5590) Zolcsi67


Zolcsi67
csendes tag

Sziasztok,

NVR-t szeretnék vásárolni, ebben kérném a segítségeteket. Idővel 4 darab 4MP-es kamerát tervezek rákötni, jelenleg még csak egy van, ez a típusa:
http://en.uniview.com/Products/Cameras/Bullet/4/IPC2124SR3-DPF36(60)(120)/#~Product specification
Elégedett vagyok vele, úgyhogy ezzel tervezem majd kibővíteni a rendszert.
Ehhez szeretnék NVR-t, de túl nagy a választék, és nem tudom, hogy mi az, ami már elég lenne nekem, de mégsem túl komoly. Árban jó lenne, ha olyan 80.000 Ft körül megállna, remélhetőleg ez még nem irreális elvárás. Van esetleg valami ötletetek?
Köszi!

(#5591) terra052


terra052
őstag

Segítség,
Egy vilámcsapás kinyírta a router lan portjait, közvetlen pc-re (laptopra) kapcsolódva kábelen hogy érem el a kamerát (Foscam I9900P)? Be kellene kapcsoljam a wifi-t benne... :D

werkmania.hu

(#5592) ANOka válasza terra052 (#5591) üzenetére


ANOka
őstag

A közvetlen eléréshez valószínűleg crosslink kábelre lesz szükséged!

(#5593) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Tudnátok ajánlani programot, vagy böngésző bővítményt, amivel egy gombnyomásra tudom nézni egy adott kamera valós képét? Ha pl valaki becsenget, akkor ne keljen sokat tökölnöm, egy programmal, hogy megnézzem ki áll a kapuban. :) Vannak erre gyors módszerek?

Köszi

(#5594) kisapa válasza tomi5244 (#5593) üzenetére


kisapa
senior tag

Vegyél egy ip kaputelefont az rögtön adja a képet neked és még beszélni is tudsz vele.

(#5595) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani olyan otthoni kamerát beltérbe, ami éjszaka is lát, távolról elérhető, vezérelhető és lehetőleg legyen Wlan hozzáférése? Estére, kevés fényben értékelhető kép kellene.
Rögzítés vagy SD és / vagy felhő.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5596) krx21 válasza Dolphine (#5595) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden kamera kompromisszum. Mi az összeg határ?

(#5597) Dolphine válasza krx21 (#5596) üzenetére


Dolphine
addikt

Azaz igazság, hogy fogalmam sincs, hogy mennyitől lehetne normális kamerát kapni. Egy korábban általad javasolt kamera (Dahua) közel 65e forintos összege azért kicsit sok. Ha viszont nincs alternatíva akkor elgondolkodnék rajta....

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5598) krx21 válasza Dolphine (#5597) üzenetére


krx21
nagyúr

Alternatíva mindig van... Kérdés milyen képet szeretnél? Ez ugye pedig igen relatív. Ezért kérdeztem...
Nézz olcsóbb dahua kamerát, abban tudok segíteni...

(#5599) Dolphine válasza krx21 (#5598) üzenetére


Dolphine
addikt

Éjszakai üzemmód jó lenne.
Most egy régi tablet (Asus Nexus7 2012) előlapi kamerája van használva. A semminél több, de botrányos a képe.
Na, annál jobb kell. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5600) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy olcsó kínai IP kamerát csak úgy kíváncsiságból, hogy az udvart jó lesz megfigyelni. Minden működik úgy ahogy kell, kivéve egy dolgot. Távolról nem tudom elérni RTSP-n keresztül. Böngészőből megy a távoli elérés (VPN nélkül is), de VLC-ben már nem. A helyi hálón minden tökéletesen megy. Helyi hálón az alábbi címen érem el VLC-ben:
rtsp://10.1.1.X:554/user=admin_password=kj3TqCWv_channel=1_stream=0.sdp

A routerban a kamera TCP portja (34567) át van írányítva az 554-es RTSP portra, de mégsem működik. A távoli link így néz ki: rtsp://***.asuscomm.com:34567/user=admin_password=kj3TqCWv_channel=1_stream=0.sdp de próbáltam a rtsp://***.asuscomm.com:554/user=admin_password=kj3TqCWv_channel=1_stream=0.sdp-el is.

Mi lehet a probléma? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.