Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Pörp válasza Dolphine (#16499) üzenetére


Pörp
senior tag

Szia!
Nekem 2 Dahua 1 Imou van, én PC-n állítgatom őket a SmartPSS progival.

(#16502) Dolphine válasza Pörp (#16501) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

A SmartPSS program nekem is megvan, használom is.
Egy olyan kamerát viszont ami még nincs hozzárendelve a hálózathoz, azt hogyan adod hozzá a SmartPSS-hez? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16503) Dolphine válasza Dolphine (#16502) üzenetére


Dolphine
addikt

WiFi-s kameráról van szó!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16504) Dolphine válasza Dolphine (#16499) üzenetére


Dolphine
addikt

A történet folytatása.
A Global support szétválasztotta az email címet és az IP kamera sorozatszámát.
Tudtam is telepíteni, de kb. 1 percig működött, utána piros LED. Valószínűleg ennek a kamerának annyi. :F Dahua IPC-C35

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16505) vacs


vacs
Topikgazda

GTheo: szándékosan linkeltél halszemoptikás kamerát?

Rögzítő lesz, vagy sd kártyára vesz a kamera?
Én a helyedben egy 4mm körüli 5 MP, de inkább 8MP-es kamerát vennék.
A saját Hik-connect felhőjével bármikor eléred a kamerát!

tobias40: nem feltétlenül kell Hik, egy Reolink is tökéletes lenne akár, természetesen IP rendszer.
Feltételezem, hogy folyamatosan menne a felvétel, így nem fontos pl a vonalátlépés se.
Gyakorlatilag bármelyik 4-5 MP-es rendszer jó lesz, de a 2MP legyen a minimum.

tundermacko: "Ha a human shape detectiont kikapcsolnám, úgy esetleg jó lehet?"

Igen, hiszen a nevében is benne van, hogy emberi alak felismerés!

(^)(>.<)(^)

(#16506) GTheo válasza vacs (#16505) üzenetére


GTheo
csendes tag

Igen, nagy területet kéne venni.

SD kártya lenne, ilyenkor be lehet állítani, hogy mindig törölje a régebbi felvételeket? Előfordulat, hogy néhány hétig nem lennénk a helyszínen.

Zoom nem biztos, hogy szükséges, halszem miatt lehetne látni az egész területet, azért gondoltam rá.

Köszi a segítséget!

(#16507) vacs válasza GTheo (#16506) üzenetére


vacs
Topikgazda

Elég komoly a kamera, hiszen tud vonalátlépést, behatolás-észlelést, tárgyeltávolítás-észlelés, arcfelismerést is, illetve minden kamera tudja azt, hogy ha betelik az sd kártya, akkor a legrégebbi fájlt felülírja! :K
Nem hiszem, hogy csalódnál benne!

(^)(>.<)(^)

(#16508) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Sziasztok.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
Vettem egy hiseeu whd812b wifis kamerát, ami a wifi hálózatomhoz csatlakozva telefonnal tökéletesen működik.
Egyszerűen pc-hez nem tudom beállítani. Letöltöttem kb 50db kamera kezelő szoftvert, de nem látja.
Egy tplink ac1200 c5-ös roterem van.
Azt már kibogóztam, hogy a kamera a 192.168.0.123 as ipt használja. Próbáltam fixálni ezt az ip-t, és csináltam mellé viruális szervert http-et, de így sem ment. Még a böngésző sem tölti be. Dinamikus ip van a routeren beállítva.
Valaki kérem segítsen, hogy mit cseszek el.
Köszi

(#16509) vacs válasza A.M.D. (#16508) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia, Melyik mobil app kezeli?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#16510) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Icsee

(#16511) vacs válasza A.M.D. (#16510) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha a topik tetején az összefoglalót megnézted volna, akkor most tudnád, hogy csak és kizárólag Internet Explorer böngészővel fog működni, illetve az is le van írva, hogy ICSee mobil apphoz milyen PC app tartozik! :K

(^)(>.<)(^)

(#16512) nosiapu


nosiapu
csendes tag

Sziasztok! Kezdő vagyok ebben a topikban, bocsánat a láma kérdésért: van egy VR-V380-as lámpakamerám, melyet belső hálózaton jól láthatok. Egy gondom van: a Digi Mobil hálózatán , telefonon, nem tudom nézni. A saját hálózatom nincs nat-olva, sajnos a Digi Mobil natolva van. Mi a helyes megoldás? Ebben kérek segítséget! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#16513) A.M.D. válasza vacs (#16511) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

A gond, hogy explorer böngészővel sem megy. Leszedtem a pc-s verziót is, de nem működik egyik sem.

(#16514) A.M.D. válasza vacs (#16511) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

Alapból az app-ban beállított felh. nevet, és jelszót nem fogadja el semmi.
Egyszerűen nem értem, hogy miért nem érem el simán.
A VMS-be sima adminnal enged csak be, ott beállítom az ip címet, de nem tud rácsatlakozni, pedig az eszköz aktív.
Valaki help me....

(#16515) vacs


vacs
Topikgazda

Biztos vagyok benne, hogy az összefoglalóban nem olvastad el az Internet Exporer-es részt, mert akkor most működne a kamerád!

A VMS alap belépési adatait NEM kell piszkálni!
VMS-ben a kamera hozzáadásánál (Home > Device manager > Manual add) a Login Type - Cloud ID legyen, ezután megadod a kamera sorozatszámát, majd felhasználónév Admin és a jelszavadat és örülsz, mert működik! :K

nosiapu: itt a videóban szépen bemutatják a helyes beállításokat

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#16516) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Van itthon egy 2MP-es dome Hikvision kamerám, ami úgy tűnik megadta magát. Sem wifin, sem LAN-on nem bírok vele kommunikálni, nem indul el. TTL-USB kommunikáció sincs, hálózatra dugva a led villog, de a tűzfalon nézve IP-t sem kap, nem kommunikál a routerrel.
Szóval cserélnem kellene. Eddig úgy működött, hogy wifin kapcsolódott a hálózatra és egy memóriakártya volt benne, amire mentett.
A jelenlegi wifim stabilabb, így a memóriakártya kiváltható a NAS-sal elvileg. A kábelezés az elhelyezése miatt sajna nem játszik. Tudtok ajánlani helyette egy kültéri IP kamerát, ami ár érték arányában megéri? Érdekelne magyar és kínai piacos is, mivel a Hik-et is anno aliról rendeltem.

Köszönöm a segítséget és üdv:
spgabor

(#16517) motrola válasza spgabor (#16516) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Több dologban is más de kiindulásnak jó lehet. Gyorsan ideért.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#16518) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok! Túl vagyok az összefoglaló elolvasásán de mivel teljesen kezdő vagyok ezért inkább kérdeznék.
Új házat vásároltunk ahol van egy (max. tíz éves) 4 kamerás rendszer. Jortan márkájú, a felbontásról foglalmam sincs, videojel(sárga)+táp(piros) a fejegységtől megy a kamerákhoz. Mivel a tulajdonos már elhalálozott így sem jelszavat sem egyéb dolgot nem tudok a rendszerről. Nagyon béna helyen van a központi egység, el is kellene tennem onnan, de a kábelek már rövidek, így újakat kellene vennem. Ebből adódik a kérdésem: érdemes nekem még ebből a rendszerből bármit felhasználnom, vagy hagyjam a kamerákat is?

Tehát kellene nekem egy 4 kamerás rendszer, az ajánlóban a Hikvision DS-7104NI-Q1 a befutó, de ehhez akkor nekem új kamerák is kellenek, mert ez UTP kábellel csatlakozik az NVR-hez, igaz? (ahogy látom egy kamera kb. annyiba kerül, mint egy NVR... :( )
Max. 20 méteres UTP kábelek esetén elég energiát tud szolgálatatni az NVR, vagy pedig kell egy külső energiaforrás nekik?
Milyen kamerát javasolnátok ehhez az NVR-hez?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16519) -conrad- válasza -conrad- (#16518) üzenetére


-conrad-
addikt

Közben összeszedtem mi is ami nekem kellene: 4 darab legalább 2 megapixeles IP kamera vonalátlépéssel, 3jszakai móddal meg egy NVR.
Lakóház utcafronti és hátsó részét figyelnék.
Vonalátlépés: folyamatosan rögzít de csak akkor riaszt/küld emailt pl. ha zónatörés van ugye? Pl. Veszi az utcafrontot de csak akkor riaszt, ha kapun belüli területen van mozgás?
Lehet olyat, hogy pl. saját kutyára nem riaszt? (Méret alapján vagy formafelismerés alapján pl.)

NVR jó lenne akár az ajánlott (bár kár, hogy fehér :) ) de kamerában tudtok segíteni?
Előre is köszönöm!

(#16520) spgabor válasza motrola (#16517) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm! Ilyen volt nekem is, csak 2 MP-es. Az, hogy dome, vagy cső, az mindegy, mert mind a kettőt fel tudom rakni a régi helyére. Közben nézegettem, hogy lehet le tudok húzni mégis utp-t, akkor viszont se wifi se sd kártya hely nem kell neki. Úgy POE-n megtáplálnám és mehetne a NAS-ra a felvétel, vagy később bővítés esetén NVR-re.

(#16521) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok! Már kb. 1 éve követem a topikot, lassacskán már a saját rendszerem is összeáll. Most viszont lenne egy kérdésem a merevlemez kiválasztásához. Az érdekelne, hogy megközelítőleg mennyi időt tud rögzíteni egy 5MP rendszer 4db kamerával. H264 és H265 is lehetséges. Vagy van valami táblázat? 1 vagy 2 terás hdd ben gondolkodom .

(#16522) Pörp válasza ptesza (#16521) üzenetére


Pörp
senior tag

Itt egy jó kis kalkulátor.

(#16523) akos_g


akos_g
csendes tag

Sziasztok! Valakinek már sikerült más felületen hozzaadnia Xiaomi 360-as kamerát?

Nekem van itthon egy 7 kamerából álló rendszert felvevővel, távolról pedig xmeye-al érem el mindet. Most a Xiaomi kamerát is szeretném beilleszteni a rendszerbe, hogy ne kelljen külön meg a Mi Home appot használni ahhoz, hogy a kamera képét meg tudjam nézni.

Sajnos asztali gépről nem látja a cms, xmeye sem találja a hálózaton, plusz a felvevon sem tudom hozzáadni. Egyedül a tv okositon lévő tinycam találta meg a hálózaton, de ő még jelszót kér hozzá, amiről fogalmam sincs mi. Mi Home beállításain belül a rögzítés helyenel ki tudom választani az asztali gépemet, illetve a hálózaton lévő nas-t, de a felvevot nem.

Valakinek ötlet?

(#16524) -conrad- válasza akos_g (#16523) üzenetére


-conrad-
addikt

Hello. Az összefoglalóban ez van:
Remek minőségű kamerák, de nem mindenkinek ajánlott!

A Mi Home Basic és Mi Home 360° kamera 940 nm-es infrát használ,
ennek köszönhetően éjjel teljesen láthatatlan az emberi szem számára!
Így a lakásban jól elrejthető és a tolvaj észre sem veszi, hogy kamera rögzíti minden lépését!

A kamerákat csak a mobilos Mi Home app kezeli (új nevén Xiaomi Home), mert nem támogatnak se Onvif, se rtsp, se egyéb szabványokat!
Nincs se Windows PC, se MacOS támogatás!
Létezik windowsra a BlueStacks android emulátor, így nézhető a kamera képe … de ez is csak amolyan félmegoldás!
Másik hátrányuk, hogy kamera és a telefon közti kapcsolat mindenképpen a Xiaomi szerverein keresztül fut (van magyar szerver is), ezért ha valami baj lenne a szerverrel, akkor nem érjük el a kamerát.
MicroSD-re is rögzít mozgásra vagy folyamatosan.
A kártyán lévő videókat nem tudjuk lementeni a Mi Home appon (hálózaton) keresztül!

(#16525) sambenez válasza akos_g (#16523) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt jobb ha elfelejted. Nem lehet beilleszteni.

(#16526) akos_g


akos_g
csendes tag

Rendben, köszi az infókat!

(#16527) vacs válasza -conrad- (#16519) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.

A powerbizt.hu/hikvision oldalon remekül le vannak írva a Hik kamerák okos funkciói!
Olvasd át, neked az Objektumazonosítás kell a kutyáid miatt.
A Vonalátlépés pedig az amit írtál, hogy a kamera érzékeli a mozgást, de csak akkor indítja a felvételt (és riaszt), ha a kijelölt vonalon átjön valami/valaki!

(^)(>.<)(^)

(#16528) stickermajom


stickermajom
addikt

Megjött az Annke C500 tegnap 5 nap alatt EU raktárból. Hogy ez a gagyi műanyag talp mennyire lesz tartós, azt nem tudom. :D Remélem legalább a képminősége rendben lesz.

(#16529) ptesza válasza Pörp (#16522) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi szépen! Ez elég hasznos kis link. Talán bekerülhetne az összefoglalóba is ha nincs valami ok amiért nem.

(#16530) vacs válasza ptesza (#16529) üzenetére


vacs
Topikgazda

Benne van már hónapok óta! :K

Kalkulátor néven van, de ha bárkinek van jobb ötlete, hogy milyen néven legyen, akkor szívesen átírom.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#16531) Csabex válasza vacs (#16530) üzenetére


Csabex
őstag

Bocsi, ha vak vagyok, de a Kalkulátor alatt a jól bevált Powerbizt-es kalkulátor van.
Lehetne akár ahogy te is írtad "Hikvision kamerák okos funkciói" vagy "Hikvision okos kamera típusok és azok leírásai"

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#16532) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Bocs, hogy itt teszem fel a kérdést, de talán ti értetek a legjobban ehhez. Babaőrnek keresek olyan kamerát amihez normális szoftver és online támogatás van, meg secure is azért.
Szeretném minimálból megoldani, de úgy hogy nem robban le pár hónapxalatt, nem dagyogat meg xarik be random.

Az sem baj, ha később lehet valamire használni

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#16533) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Sziasztok!

A fenti ajánlás alapján ez a kamera nagyon tetszik, de sajnos csak kínai raktárban van és a vámhatár fölé esik, úgyhogy kénytelen vagyok mást keresni. Ezzel a kamerával van valakinek tapasztalata? Van EU raktárban és nem tűnik rossz alternatívának.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#16534) nihill válasza Koncipappa (#16533) üzenetére


nihill
őstag

Nekem van ilyen HiSeeu 5MP csak dóm változatban. Sokat nem kell várni tőle, az 5MP biztos nem igaz és a képminősége is bőven elmarad egy Annke vagy Reolink kamerától. Persze nem is annyiba kerül, kérdés mi a cél és mennyi pénz van rá.
Ha tudsz feljebb menni árban akkor:
Pl. [link] Cseh raktárból csak 49$, 5MP bár csak 15FPS de jó képpel.
Vagy [link] Németből 63$, szintén 5MP de már 30FPS, szintén jó képpel, bár ezzel lehetnek kompatibilitási gondok, nekem mondjuk kínai boarddal megy.

[ Szerkesztve ]

(#16535) markussandor válasza Koncipappa (#16533) üzenetére


markussandor
senior tag

Van ilyen Hiseeu kamerám, szerintem teljesen frankó.

(#16536) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Tanácsot kérnék:
Két IP kamerára lenne szükségem aminek az éjszakai látótávolsága 10-12m. (A kaput és az udvart figyelnék.)
NVR-re vagy egy raspberry pi + winchesterre történne a rögzítés, ha megoldható és olcsóbb rpi-vel akkor azt választanám.

Az IP kamerákat nem akarom az internetre kötni, csak LAN hálózatra. Ez lenne a legbiztosabb módja annak hogy ne törjék fel távolról.
Viszont így elesnék attól a lehetőségtől, hogy távolról ránézhessek vagy ha van rajta mozgásérzékelés, akkor a push üzenetektől.

Ha úgymond offline LAN-ban használnám, akkor a rögzítőnek a padláson kéne lennie. Oda úgysem megy fel a betörő és így megmaradnak a felvételek.

Hogy lenne a legbiztonságosabb?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#16537) stickermajom válasza zolka95 (#16536) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha nem akarod kitenni netre, de mégis elérnéd: VPN. Onnantól meg mintha a helyi hálózaton lennél. Bár én őszintén nem aggódnék amiatt, hogy valaki a kaput és az udvart nézegeti. Pushról hamar lemondanál amúgy is a rengeteg fals értesítés miatt.

NVR-t én biztosan nem tenném a padlásra, mert a winchester nem köszöni meg, inkább a viszonylag stabil hőmérsékletű lakótérbe.

Legbiztonságosabb? Ház négy sarkán 2-2 vandálbiztos kamera egymással szembe fordítva, hogy ne legyen vakfolt ahonnan esetleg megközelíthető bármelyik. Helyben valami RAID képes NVR, illetve egy másik városban folyamatosan szinkronizált backup. :D

[ Szerkesztve ]

(#16538) -conrad- válasza vacs (#16527) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,
nagyon köszönöm a linket, ez nagyon jó oldal. Nem gondoltam volna, ha külön-külön lehet ezekkel a funkciókkal 20-30 körül venni kamerát akkor egyben 80-90k egy ilyen... :O (DS-2CD2086G2-I)
Találtam ebay-en 55k-ért ilyen kamerát, mennyire megbízhatóak ezek a rendelések, nem valami gagyi jön helyette? Esetleg van bejáratott oldal a külföldi rendelésre? Röhej, hogy a powerbizt oldalon 135k, árukeresőn 80k, ebayen meg 55k... Gondolkodom rajta, hogy meg tudom-e oldani csak egy funkcióval, mert ha nekem ebből kell 2-3 kamera az azért nem olcsó.

Más: jól gondolom, hogy a kisebb lencse nagyobb látószöget jelent?

(#16539) sambenez válasza -conrad- (#16538) üzenetére


sambenez
addikt

Az 55k az már áfázós lesz ha nem EU-ból jön.
A kisebb szám nagyobb látószög, de közelebbi fókuszt is jelent.

(#16540) vacs válasza -conrad- (#16538) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ajánlom figyelmedbe az Anpviz és UniLook kamerákat és a HIK&DHStore-t, ezek Hikvision kompatibilisek (topik összefoglalóban találod a linkeket)!

Én tudtam, hogy az igényeidnek megfelelő Hik kamera ára fájni fog, de nem akartam én közölni a rossz hírt! :D

Van nekem Kínából rendelt Hik kamerám, kb fele annyiért vettem, mint itthonról, hibátlanul működik évek óta, de érdemes pár dologgal tisztában lenni:
- ha nem EU raktár, akkor a vám megfoghatja
- ha maga a kamera nem eu piacra szánt modell, akkor nem lesz hozzá firmware support, sőt konkrétan kiemelik, hogy tilos rajta frissíteni, mert téglázni fogod
- a hik-connect app-hoz nem tudod hozzáadni, mert tudja a rendszer, hogy nem eu modell, ezért csak rögzítővel érdemes használni

Mutass egy ebay linket, megnézzük.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#16541) motrola válasza -conrad- (#16519) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Én nem vásárolnék Anpviz, Hiesu, Fisotech kamerákat mert gagyik. Nekem rosszak a tapasztalataim velük.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#16542) markussandor válasza motrola (#16541) üzenetére


markussandor
senior tag

Ár/érték arányban nem ismerek jobbat a Hiseeu kameráknál, a másik kettőt nem ismerem.
Van több, sokkal drágább Hikvision kamerám is, de 1-2 funkciót még azok sem tudnak, amit a Hiseeu alapból tud. Mindennek megvan a maga helye. Gagyinak semmiképpen nem nevezném.

(#16543) motrola válasza markussandor (#16542) üzenetére


motrola
aktív tag

Nem az a lényeg, hogy egy kamerának 1000 funkciója legyen, sokkal fontosabb, hogy megbízható legyen. Az általam linkelt kamera minden hétköznapi fontosságú funkciót ismer és biztonsággal le is kezel miközben folyamatosan működik stabilan.
A nevet elírtam bocs, de tabletről írok.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#16544) vacs válasza motrola (#16541) üzenetére


vacs
Topikgazda

A Fisotech-re sem mondanám hogy gagyi, nekem a nagyszüleimnél 3 db Fisotech megy hibátlanul lassan 3 éve!
Soha nem fagytak le, nem indultak újra!
Ténylegesen Sony szenzor van bennük, emiatt nagyon szép a képük is!
Ár/érték arányban Magyarországi viszonylatban teljesen jók.

Természetesen a nevesebb gyártók termékei jobbak, de drágábbak is és mivel a magyar piac nagyon árérzékeny, ezért van helyük a kisebb gyártóknak is.

:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#16545) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Tudom analóg rendszerről kérdezek, de jobb topikot nem tudok neki mert ez is kamera lenne.
Vettem egy ilyen kamerát. Egy ilyen rögzítőre kötöttem, de a 3-as csatornára.(Tudom, nem fogja tudni venni 20fos-el sem, de nem is ez volt a cél.) Viszont a kamra csak 1920x1080p-re van állítva, és a 4mp-nek megfelelőt be sem tudom állítani, legalábbis távolról nem. A kamera AHD beállításban van. Ha rákötök egy monitort a rögzítőre akkor magán rögzítőn fel tudom majd tenni 2560 x 1440-re a 3-as csatornán? Vagy ha jól nézem akkor ezt a felbontást, csak az 1-es csatornán támogatja a rögzítő? Ha igen akkor elég átkötnöm a kábelek végét, és már menni is fog a 4mp is?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#16546) odrif válasza vacs (#16540) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezek az Anpviz és UniLook kamerák a Hik-Connect alkalmazásba gond nélkül felvehetőek?
Gondolom a Hik-Connect domain itt nem játszik.

20 éve a Prohardveren

(#16547) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami multifunkciós "Viewer programot"? Van ~30 boltunk, ahol nem egyforma kamera rendszerek lettek felszerelve (Miért is lettek volna? :W ) így kb 10 féle gyári appot kellene feltennünk, hogy rá tudnunk nézni a kamerákra. Van valami multifunkciós app, ami képes kezelni minden féle-fajta kamerát? :R

(#16548) markussandor válasza bucihost (#16547) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, megoldható, ha mindegyik beszél egy közös protokollt, az onvif-et.
Nálam, itthon 3 különböző gyártó kamerája van rákötve a hikvision NVR-re, és egy appból látom az élő képet.

(#16549) markussandor válasza motrola (#16543) üzenetére


markussandor
senior tag

"Nem az a lényeg, hogy egy kamerának 1000 funkciója legyen, sokkal fontosabb, hogy megbízható legyen."

Ebben is egyetértünk, viszont eddig nem találtam semmilyen kifogást a Hiseeu kamerákkal. Fém doboz, Sony szenzor, FW frissítések, magyar GUI, okos funkciók, stb. A legkevésbé se jutna eszembe erről, hogy gagyi.
Ha az első Hiseeu kamerám két év alatt bármivel is megszívatott volna, akkor nem veszek a havernak is hármat + NVR-t ettől a márkától. És mindezt gombokért vettem.

(#16550) -conrad- válasza motrola (#16541) üzenetére


-conrad-
addikt

Helló.
Köszi a linket, de ezen is csak vonalátlépés van. Két dologra kellett volna, vonalátlépés a kerítés miatt meg objektumazonosítás a rohangáló kutya miatt. Úgy néz ki, hogy a kamera elhelyezésével kell játszanom azért, hogy ki tudjam hagyni a vonalátlépést de az objektumfelismerés az kelleni fog, kutya lesz. :)

vacs: nézel Privátot pls? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.