Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Malachi válasza spammer (#12400) üzenetére


Malachi
addikt

most nincs folyamatban semmi épp. :)

amúgy nekem a DL mappámban is feltűnnek a .torrent fájlok, viszont ott volt mind az appdatában is.

(#12402) hackeeeee válasza FoxiestFox (#12397) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem találkoztam ilyennel.

Véleményem szubjektív...

(#12403) Dog 11


Dog 11
tag

Chrome és magas Ping.

Telepítve: Vista>Chrome>Speedtest.net>Ping 430-600 ms.Feltöltés:4.5-7.5 Mbitps Letöltés .:20 Mbitps névleges érték körül.
Explorer 9 keresőre váltva>Speedtest.net>Ping: 0-36 ms.Feltöltés:9.5-10.5 Mbitps névleges körüli .Letöltés változatlanul 20 Mbitps. névleges körüli .A Chrome esetén a durván magas Ping érték adottság,vagy befolyásolható valamilyen módon ? A válaszokat köszönöm.

(#12404) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Barátnőm gépén a Chrome meghalt. Újratelepítés, Ccleaner, semmi nem segít rajta, ahogy megnyitunk egy oldalt (csak a kezdőoldalt, nem is kell weboldal), azonnal jön az "A manóba!" jelzés. Az otthoni gépen is csinált ilyet, de ott pár nap után magától elmúlt. Itt viszont egyszerűen nem akar megjavulni, beállítások, előzmények, letöltések menü sem megnyitható. Van erre valamilyen javaslat? Visszaolvasva elég sokmindent megcsináltam, amit ajánlottatok, de nem működik. Köszi!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12405) spammer válasza Peethy (#12404) üzenetére


spammer
veterán

Teljesen lepucoltad? (Appdataból is mindent, registryből is). Ha minden csontig le lett pucolva és a friss telepítés után sem jó, akkor biztos , hogy valami külső dolog kavar be (vírusirtó, spyware, firewall, vagy más külsős cucc).

Azon kívül nem ír ki semmit, hogy "A manóba" ?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12406) Orlin


Orlin
addikt

Pár napja megbolondult a Facebook Notifications 1.27
Dobálja fel az ablakott a már olvasott üzenetekről :F

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12407) spammer válasza Orlin (#12406) üzenetére


spammer
veterán

Nálam is csinálja néha... Kikapcsolom a bővítményt, mást nem lehet tenni.. Később/másnapra megjavul általában.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12408) dokee78


dokee78
félisten

Ha pl. újrarakom a PC-met és telepítem a Chrome-t,akkor jól gondolom,hogy minden könyvjelzőm és mentett alkalmazásom meglesz ugyanúgy?

(#12409) Braddock válasza dokee78 (#12408) üzenetére


Braddock
őstag

Ha előtte szinkronizálod ezeket. A beállításokban meg tudod adni, mi kerüljön a felhőjébe. Majd a Chrome újratelepítése után, belépsz ebbe a fiókba és leszed minden mentett könyvjelzőt, alkalmazást, témát. Nálam a könyvjelzőket azonnal, a téma és a bővítmények később szinkronizálódnak. Hogy mi lehet az oka, mitől függ, azt nem tudom, de várni kell rá 5-10 percet. (Lehet Windows-zon ez nincs) Én általában a könyvjelzőkről készítek külön mentést is. (Nekem azok a legfontosabbak)

(#12410) FoxiestFox válasza Braddock (#12409) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Windowson kb azonnali, net sebességétől függően.

(#12411) concret_hp


concret_hp
addikt

milyen reklámmentesítő cuccok ajánlottak chrome alá? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12412) FoxiestFox válasza concret_hp (#12411) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Adblock Plus.
Do Not Track Plus

(#12413) dokee78 válasza FoxiestFox (#12412) üzenetére


dokee78
félisten

Do Not Track Plus ez Adblock alternatíva vagy másra jó?

(#12414) FoxiestFox válasza dokee78 (#12413) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Arra jó, hogy ne tudják követni a tevékenységed azok az oldalak, amik amúgy különböző okokból megtennék.
Gondoltam, jó kiegészítő egy reklámblokkoló mellé. :)

(#12415) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Bekapcsoltam böngészőn belül a do not track funkciót. Nem az mondom, hogy eget rengetően, de azért meglassult a böngészés...

Véleményem szubjektív...

(#12416) Loco7us


Loco7us
tag

Az mitől van hogy google chrome alatt yt videó lejátsza közbe nincs hang, Operánál mindne jó. Próbáltam letölteni egy shockwavet, de sehol se találtam telepítőt, amúgy én operát használok

(#12417) spammer válasza Loco7us (#12416) üzenetére


spammer
veterán

Chrome-ban alapból van flash plugin, de nekem külsővel jobban működik. Flash player telepítő

Chrome flash plugin ki-bekapcsolás:

Címsorba beírod: chrome://plugins , aztán jobb oldalon a plusz jelre kattintasz, utána a listában lehet tiltani/engedélyezni. Egyszerre csak egy flash plugin legyen aktív!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12418) XtremLor


XtremLor
őstag

Hi

Erdekes jelenseg szivat mostanaban, bongeszo inditaskor akad a gep(zene szaggat, a film lejatszasa is akadozik), ha betoltott onnantol kezdve minden okes, viszont ezt csak a chrome produkalja, egyik program se csinal ilyet, nincs erre valami megoldas?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12419) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Újfent megtörtént velem, hogy egy oldalról direkt-linkekre kattintva töltögettem le fájlokat. A húszezredik letöltés után a Chrome dobott egy figyelmeztetést: Az alábbi oldal megpróbált fájlokat letölteni. Engedélyezi?" vagy valami hasonló. Első alkalommal rányomtam a nem-re. Nekem ne töltögessen a hátam mögött... Innentől kezdve képtelen voltam az adott oldalon direkt-linkeken keresztül letölteni. Vagy megnyitás új ablakban, vagy link mentése másként van...

Már másodjára futok bele ebbe a problémába, ezúttal kinyomtam X-el, de ugyanaz a hatás, és meglehetősen idegesítő.

Keresztbe-kasul áttúrtam a beállításokat, de sehol se találtam ehhez még hasonlót se. Aki tudja, hogy hol lehet ezt visszacsinálni, kérem írjon.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12420) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Az mitől van, hogy a Chrome megjegyzi a keresett előzményeket? Gondolok itt arra, hogy beírtam egy alaplap típust kb fél éve. Azóta chrome reinstall/frissítések/előzmények törlése is volt, és mégis felhozza első 5 karaktert bepötyögve, mint lehetséges keresési opciót. Ennyire jó a memóriája....? :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12421) FoxiestFox válasza pocokxx (#12420) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gondolom a Google fiókod figyel ennyire jól. : )

(#12422) pocokxx válasza FoxiestFox (#12421) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

hmm. Ez érdekes...:) Az embernek már semmi magánélete nem lehet...:DDD

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12423) myke01 válasza pocokxx (#12422) üzenetére


myke01
senior tag

A Google-nél ki van zárva a magánélet .... :DD

Apropó , ajánljatok egy jó YT kieg-et , amivel mindig ugyanazzal a minőséggel indulnak el a videók (pl.:1080HD-ban).

[ Szerkesztve ]

(#12424) Rototti válasza myke01 (#12423) üzenetére


Rototti
senior tag

Ez tud mindent, amit kell: [link]

Kimi - The King of Spa

(#12425) Loco7us válasza spammer (#12417) üzenetére


Loco7us
tag

kösz a segítséget! Egyszer két shockwave volt aktív egy 15.x es 14.x es. Miután a 15.x et tiltottam jó lett, de ha 14.x et akkor semmi se változott. a Lényeg az hogy jó gondolom valami frissítési gumbanc lehet.

(#12426) Neró válasza Loco7us (#12425) üzenetére


Neró
őstag

A hang probléma még mindig nem oldódott meg? Elég idegesítő egy dolog, de azóta én is raktam külön flash playert.

| www.diablohungary.hu

(#12427) laszlohu válasza Loco7us (#12425) üzenetére


laszlohu
addikt

Alapértelmezett ez :

11.5.31.2 ,
ami nálam is alapból tiltva van.

Már rég kijött a :

11.5.502.110

Én innen frissítettem :
[link]

a 11.4 - es már régi, csak azt manuálisan kell frissíteni a fentire.

(#12428) D@niel


D@niel
addikt

srácok az miért van, hogy időnként egy 'search' nevű fájlt ment el a chrome, értelem szerűen miután kerestem valamit? köszi.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12429) Nus válasza laszlohu (#12427) üzenetére


Nus
tag

Most komolyan ez a megoldás , hogy tiltsam a peppert és telepítsek egy flash palyert, nagyon hiányzik a hw gyorsítás...:/

The sky was pink...

(#12430) Loco7us válasza Neró (#12426) üzenetére


Loco7us
tag

Szerencsére nem engem idegesít(ett), mert nem az én gépem csak én oldom meg a gondokat rajta, én maradok hű Opera felhasználó :)

(#12431) laszlohu válasza Nus (#12429) üzenetére


laszlohu
addikt

Lehet, hogy videókari függő (videókari driver), hogy kinek műkszik a hw gyorsítás, kinek nem,
pepper alatt, nálam létszükséglet a hw gyorsítás, ezért "mókolok".

(#12432) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Helló!

Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet egy weboldalt blokkolni?
Úgy, hogy sehogysem érjem el.

(#12433) hackeeeee válasza Cartman023 (#12432) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kiegészítővel lehet. Például..

De javaslom, hogy nézelődj a bővítmények között.

Véleményem szubjektív...

(#12434) spammer válasza Cartman023 (#12432) üzenetére


spammer
veterán

- Website blocker (beta)

- Host file megoldás

- HT Employee Monitor (lap alja)

- Blokkolod routerből.

Választhatsz :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12435) Cartman023 válasza spammer (#12434) üzenetére


Cartman023
aktív tag

és hackeeeee

Köszönöm a válaszokat, a host file-s megoldást próbáltam, de nem sikerült, de a Website blocker (beta) jól végzi a dolgát.

(#12436) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali! Hangproblémára!!!!!!

Nekem bejött! A hangbeállitásnál a speaker setup ban sima stereo ra kell állitani a hangkimenetet!!!!!!!!!!
És láss csodát műkszik a hang!!!
üdv :Y

(#12437) Neró válasza nagyfejü (#12436) üzenetére


Neró
őstag

És tényleg! Örök köszönet! :C :R

| www.diablohungary.hu

(#12438) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok, elvileg a Chromenak van beépített click to flash opciója, de istennek sem találom. merre van?

(#12439) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok!

Kb. egy hónapja a lastpass kiegészítő így jelenik meg, pl. ahol több account közül lehet választani:

Szóval el vannak csúszva az oszlopszélességek, nem jöttem rá, hogy lehet helyrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#12440) szildavid


szildavid
csendes tag

Hol Lehet kikapcsolni a Chrome alapértelmezett Flash playerét? Az alapértelmezett jobb vagy egy külső? Vagy netán mind kettő? Köszi..

(#12441) napocska2 válasza vamosip (#12439) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam is dettó ugyanígy néz ki, de nincs ötletem a megoldására. A fordítás is elég jól sikerült, Utolsó megtekintés 7 órák ezelőtt. :) Hátha egy következő frissítés megoldja.

(#12442) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Tudnàtok ajànlani bövitményt amivel visszatudnàm nézni milyen oldalakat làtogattam?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12443) vamosip válasza napocska2 (#12441) üzenetére


vamosip
tag

Akkor "megnyugodtam" hogy nem én toltam el valamit :)

(#12444) spammer válasza szildavid (#12440) üzenetére


spammer
veterán

Keress rá, csak én leírtam vagy 10x már :)

(#12442) Orlin: Ctrl + H

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12445) spammer


spammer
veterán

Új rendszer, új Chrome (v. 23) és nem jó egyik "utolsó tab bezárás elleni" bővítmény sem. Vagyis az egyik "jó", de az csak annyit csinál, hogy háttérben a memóriában már előre betöltve tart egy Chrome-ot és ha bezáródna, azonnal nyitja újra az ablakot.. Gagyi. :W

Chrome toolboxot használtam eddig, de most a chromeextensions oldaláról letöltött nem működik, ami pedig a store-ban van, arra azt írja, hogy nem letölthető:

"This application is not supported on this computer. Installation has been disabled."

Windows 8 (végleges) alatt, pedig eddig semmi baja nem volt ezzel :U :W

Szóval a store-ban fellelhető last tab keep alive és hasonlók nem működnek/gagyik. Esetleg valaki tud egy olyan bővítményt, amivel működik is az, hogy utolsó tabbal ne zárja be ezt az Istenverte böngészőt? :W Idióta Google évek óta nem képes belerakni egy ilyen opciót, egyszerűen szánalmas már. :W

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12446) laszlohu válasza spammer (#12445) üzenetére


laszlohu
addikt

Adblock - ot próbáltad letiltani, mielőtt fel próbáltad tenni a bővítményt?

Valakinél ez okozott problémát.

(#12447) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van olyan beépülő, ami teljes képernyős módban is működik, amivel lehet váltani a tabok között előnézeti képpel? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12448) spammer válasza laszlohu (#12446) üzenetére


spammer
veterán

Kipróbáltam most így is, de így sem engedi... Google fórumban is olvasni ilyenről, előfordult már másnál is, csak más bővítményekkel, de megoldást nem írtak. Passz. Majd valahogy megküzdök vele, bár nem hiszem, hogy működne a last tab funkció, ha a másik letöltöttnél sem működik :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12449) laszlohu válasza spammer (#12448) üzenetére


laszlohu
addikt

Úgy tűnik másnál is ugyanez a probléma fennáll Win8 Pro - nál,
és nem csak ennél a bővítménynél.
Win7 - nél simán felmegy.

ill. ha Win7 - ről van upgrade - elve Win8 - ra, akkor is műkszik.

(#12450) spammer válasza laszlohu (#12449) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, akkor lehet, hogy tényleg a Win 8 Pro lesz a gond. Remélem a gugli mielőbb javítja a hibát, mert ez kicsit röhejes :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.