Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) ielektros válasza dokee78 (#12850) üzenetére


ielektros
senior tag

En hasznalom. mar lassan egy eve. nagyon szeretem mert tenyleg ad valami "tisztabb, szarazabb, biztonsagosabb erzest". Nekem nem tudom pontosan, hogy hany naponta, de ugyanugy bekeri a jelszot es kuld sms-t. Talan havonta kb. De azert hetente vagy havonta szeintem nem olyan marhara megerolteto beirni. Ha mar biztonsagrol beszelunk.

Mondjuk azt hiszem, hogy regionkent is masok a biztonsagi beallitasok. Tehat emiatt lehet elteres nalad-nalam. Az desktop bongeszodon is az alkalmazasfuggo jelszot hasznalod, vagy a mester jelszot? Ez okozhat nemi kulonbseget szerintem.

(#12852) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap frissítette magát a click&clean bővítményem 8.0 verzióra és azóta nem nagyon akar működni. A beállítások menü inaktív valószínű ezért sem működik rendesen,de vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#12853) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Gyakori hiba nálam, hogy a böngészőben "összeomlik" a flash, így nem tudja megjeleníteni az ilyen tartalmakat. Youtube-nál, PH-n, stb. Ilyenkor elég, ha frissítek egyet ( oldal újratöltése ), de előfordul, hogy a frissen újratöltött oldalon is egyből előjön a hiba.
Win 8 x64, a böngésző folyamatosan frissül ( alapbeállítás ) a flash is frissítve van. Talán Win 7 x64-en is előfordult ez, már nem emlékszem annyira, egy ideje nem használtam azt... :)
Mi lehet a hiba? :F

(#12854) ToBeY válasza ToBeY (#12852) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A beállítások megvannak már csak azt nem tudom hogyan lehet beállítani,hogy miután bezárom a chromot törölje az előzményeket. magától.

(#12855) spammer válasza AthlonXP (#12853) üzenetére


spammer
veterán

Ha külső flash plugint is használsz (Adobe telepítős), akkor a böngészőben valószínűleg 2 aktív egyszerre, ez elvileg nem gond, de lehet, hogy ez okozza. Tiltsd le mondjuk a beépítettet (pepperflash)!

címsorba: chrome://plugins

aztán jobb oldalon a plusz jel, és a listában ott lesznek a pluginek.

Ha nem használsz külső flash plugint, akkor tégy egy próbát vele, szedd le az Adobe oldaláról, majd a fentiek szerint tiltsd le a pepperflasht (chrome sajátja). Nálam külsővel stabilabb, de van akinél a sajátjával stabilabb, nem tudom, mitől függ :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12856) ToBeY válasza ToBeY (#12854) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na ez is megvan,jól megkavarták a dolgokat.

(#12857) AthlonXP válasza spammer (#12855) üzenetére


AthlonXP
őstag

Megcsináltam amit írtál...
Viszont azt a pepperflasht amit írtál, nem találtam csak a külső adobésat, ami ugye telepítve van. Na ezt most letiltottam, újraindítottam a böngészőt és most semmilyen flash tartalom nem indul el kéri, hogy telepítsem a adobe flasht ( pl. a youtube kérte ).
Ezek szerint nekem nem is használta a sajátját a chrome, nincs is a listán... Nem értem.

(#12858) spammer válasza AthlonXP (#12857) üzenetére


spammer
veterán

Ez érdekes, mert elvileg a Chrome alapból beépített flash pluginnel jön. :U Akkor kénytelen leszel megpróbálni újratelepíteni, a hivatalos oldalról letöltött Chrome telepítővel.

Vagy uninstall az Adobe flash-re, aztán az Adobe oldaláról leszeded a legfrissebb telepítőt és újrarakod, hátha jó lesz.

Valamelyik flash plugin mindenképpen kelleni fog, anélkül nem lesz flash.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12859) Rototti válasza dokee78 (#12848) üzenetére


Rototti
senior tag

Nekem még egyszer sem kellett újra bejelentkezni, bár az otthoni gépet biztonságosnak pipáltam be első google accos bejelentkezésnél.

Kimi - The King of Spa

(#12860) AthlonXP válasza spammer (#12858) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na úgy tűnik, hogy igencsak el voltam tévedve ami azt illeti. :(
Ugyanis kiderült, hogy egyáltalán nem volt feltéve nekem az adobe flash ( pedig esküdni mertem volna rá, hogy feltettem, de ezek szerint nem ), csak a böngésző sajátja működött ( nyilván ).
A pluginoknál engem az tévesztett meg, hogy a chrome adobe flash playernek írta a sajátját is és én csak erre figyeltem.
Utána megnéztem az exe fájl elérési útvonalát, ami a chrome könyvtárában volt és ez volt az a pepperflash, amit én nem vettem észre korábban. :U
Ezt letiltottam, felraktam az adobe oldaláról a flash playert, majd ezt engedélyezve, megjavult a böngészőm is.
Megnéztem pár youtube-os videót és nem volt gond a flash tartalommal, szóval úgy tűnik, hogy a böngésző sajátja makacsolta meg magát..

Köszi a segítséget! :R

(#12861) IG55


IG55
senior tag

Legegyszerűbben hogy lehet azt elérni, hogy ha a bookmark toolbaron rákattintok egy linkre, akkor az új tabon nyíljon meg?
Középső egérgombot leszámítva.

(#12862) ielektros válasza IG55 (#12861) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem vagyok gep elott, hogy probalhassam de a Control + klikk itt nem jatszik?

(#12863) IG55 válasza ielektros (#12862) üzenetére


IG55
senior tag

Ja igen, azt is leszámítva :)
Sima bal egérgombra kéne új tabon nyitnia.

(#12864) laszlohu válasza IG55 (#12861) üzenetére


laszlohu
addikt

Én egy időben ezt használtam :

[link]

A bővítmény beállításaiban testre szabható viszonylagosan.

(#12865) ielektros válasza IG55 (#12863) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat nem adod meg konnyen magad :DDD

(#12866) kenny123


kenny123
addikt

Ha chrome-val töltök le valami installert -dropbox pl-, és rámegyek hogy megnyitás ha végzett, miért gondolkodik hosszú másodpercekig? A letöltés befejeződött, a mappában látom is, de a chrome még gondolkodik. Miért van ez?

yo

(#12867) IG55 válasza laszlohu (#12864) üzenetére


IG55
senior tag

Nem találok olyan feature-t benne, amire szükségem lenne.

(#12868) Ooops!


Ooops!
csendes tag

Miért nem menti el a Chrome a jelszavaimat?
Eddig felajánlotta de most valamiért abbahagyta :( Beállításoknál be van állítva, hogy jegyezze meg

A szabadságharcosok mind terroristák addig amíg nem győznek... onnantól hősök

(#12870) krystman válasza spammer (#12855) üzenetére


krystman
őstag

Köszi! Ez a Flash dolog amit írtál nekem is segített! A sajátját letiltottam és a másikat hagytam aktívnak. Gondolom az a külső. És így szépen mennek a Youtube videók.

(#12871) Ooops! válasza #15551744 (#12869) üzenetére


Ooops!
csendes tag

Több oldalon is előfordul.

HVG, SG, 1-2 torrent oldal

Esetleg az "Ezen a weben soha" dolognak hol lehet utána nézni?

A szabadságharcosok mind terroristák addig amíg nem győznek... onnantól hősök

(#12873) Ooops! válasza #15551744 (#12872) üzenetére


Ooops!
csendes tag

Ott Chrome szerint egy oldal sincs a kivételek között :O

A szabadságharcosok mind terroristák addig amíg nem győznek... onnantól hősök

(#12875) hengelhof


hengelhof
senior tag

Hogy lehet letiltani a beágyazott képek megjelenítését? Gondolok itt arra, hogyha rákattintok egy képre, vagy linkre, ne előtérbe kerüljön, hanem pl. nyíljon meg rendesen, mint régen. Nagyon idegesítő, hogy vagy nem nyílik meg, vagy halványan jelenik meg.
Ha nem tudjátok, akkor kérlek adjatok egy olyan fórum címet, ahol esetleg tudnak rajtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12876) Outlander


Outlander
őstag

Üdv.

Tud valaki olyna kiegészítőt, ami segítségével, az AXN player-en/által játszott videót le tudnák menteni?

Köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#12877) laszlohu válasza Outlander (#12876) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezzel azt írták elvileg műkszik,bár nem próbáltam :

[link]

Szerintem kieg nincs olyan, amilyet szeretnél.

(#12878) myke01


myke01
senior tag

Az RTLmost oldalon lévő videókat melyik kiegészítővel lehet letölteni ? Az IDM-el (ami nem "kispályás" letöltésvezérlő :) ) lehetetlen .Az IDM sok darabban szedi le (pl. egy 18 perces videót 49 darabban szedett le) ,és nem lehet lejátszani ; vagy ez a kereskedelmi TV "trükkje" az illegális letöltés ellen?

(#12879) pocokxx válasza IG55 (#12863) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Húzd fel (drag&drop) a nyitott lap mellé.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12880) IG55 válasza pocokxx (#12879) üzenetére


IG55
senior tag

Ez sem az igazi:)
Valami extension kéne rá, ahogy arra is, hogy ha az address baron beírok egy url-t és enterezek, akkor az oldal egy új tabon nyíljon meg.

(#12881) pocokxx válasza IG55 (#12880) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

ctrl+alt+enter illetve ctrl+alt+klikk is új lapon nyitja meg..

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12882) sonar


sonar
addikt

Hi,

XP->Win7 upgradem lesz a céges gépemen és valahogy backupolnom kellene a Chrome-ot. Igazából könyvjelzők+jelszavak amik kellenek. Könyvjelzők sima ügy, de a jelszavakra nem találtam használhatót.
Az online pwd managerekkel az a baj, hogy nem tudsz profilt szinkronizálni mert tiltva van (tűzfal+webszűrés van amit nem tudok kikerülni)
Valami Mozbackup szerű lenne az ideális :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12883) zetecR válasza sonar (#12882) üzenetére


zetecR
addikt

Ezek szerint a Google-fiókoddal sem tudod szinkronizálni?

(#12884) spammer válasza sonar (#12882) üzenetére


spammer
veterán

Keresés->backup

Chrome backup and profile tool vagy Google fiókba bejelentkezel és tudod szinkronizálni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12885) sonar válasza spammer (#12884) üzenetére


sonar
addikt

Nem tudok szinkronizálni.
Ha tudnék nem is irtam volna ezt a post-ot.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12886) spammer válasza sonar (#12885) üzenetére


spammer
veterán

Akkor marad a backup tool + a biztonság kedvéért kimásolhatod kézzel is az Appdata -ban levő Profilt (User Data) + extra biztonság: screenshotokat csinálsz a jelszavakról :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12887) sonar válasza spammer (#12886) üzenetére


sonar
addikt

A profil nem érdekes csak a könyvjelzők + jelszavak.
Jelszavakra meg közben találtam egy fasza progit és nem kell screenshotolni
chromepass

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12888) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Meg tudja valaki mondani, hogy a chrome nálam miért nem nagyítja a képfeltöltés.hu képeit ? Ott van hogy "A képet szükség szerint lekicsinyítettük, kattints rá az eredeti mérethez!" de nem nagyítja. Más böngészővel ok. ( explorer, firefox )

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12889) laszlohu válasza rostiron (#12888) üzenetére


laszlohu
addikt

Pl. itt egy kép, nálam semmi gond :

[link]

(#12890) rostiron válasza laszlohu (#12889) üzenetére


rostiron
őstag

Na ez-az, nálam nem történik semmi ha rákattintok.

Nem jövök rá mivel lehet a gond. Tudom hogy régebben jó volt, de most bár melyik verziót használom nem jó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12891) hengelhof válasza laszlohu (#12889) üzenetére


hengelhof
senior tag

Rákattintottam a linkedre, és azon kívül, hogy elszürkült a kép, nem történt semmi. A szürkeségbe belekattintva újra a fórumon találtam magam.

(#12892) rostiron válasza laszlohu (#12889) üzenetére


rostiron
őstag

Melyik chrome használod ? Verzió ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12894) laszlohu válasza rostiron (#12892) üzenetére


laszlohu
addikt

A jelenlegi stabilt :

23.0.1271.97

(#12895) laszlohu


laszlohu
addikt

Új flash playerek jöttek ki :

[link]

(#12896) rostiron válasza laszlohu (#12894) üzenetére


rostiron
őstag

Na megvan mi okozta a gondot. :K Mióta Full HD ( 1920x1080) monitorom van, hogy ne legyenek annyira kicsik a betűk a chrome beállításokba a megjelenítést 125% -on használom. Amint visszarakom 100%-ra azonnal megjavul a kép nagyítása ha rákattintok.

Újratelepítettem, csak mielőtt beállítgattam volna magamnak megnéztem és jó volt, miután megcsináltam a szokásos beállításokat megint nem nagyította. Na így jöttem rá. :W

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12898) spammer válasza Woo Woo (#12897) üzenetére


spammer
veterán

címsorba: chrome://plugins

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12900) IG55 válasza pocokxx (#12881) üzenetére


IG55
senior tag

Köszi, ez tetszik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.