Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) DS39 válasza myke01 (#11350) üzenetére


DS39
nagyúr

a pepper flash nem szükséges, azt tilhatod, a másik kettőből meg amelyik jobb az legyen aktív, a középső a chrome gyárija, az alsó meg amit a firefox, opera, safari használ.

(#11352) myke01 válasza DS39 (#11351) üzenetére


myke01
senior tag

"gyorsít" a böngészőn ha a 3-ból letiltok kettőt ? Mondjuk a két "felsőt" ,tehát az Adobe gyárija marad csak aktív.

(#11353) Raaf válasza spammer (#11324) üzenetére


Raaf
csendes tag

hali spammer!
Hát frissitettem a régit (21. 0.1180.60 beta) ról 21.0.1180.75 -m lett belőle!
Mi az az "m" a számok után?!
Sajnos változás nincs csak annyi hogy már hiába kapcsolok ki bármit a korábbi 3 Flash közül a Farmerama egyes továbbmenő oldalairól kidob, csak frame (kerete!) marad meg a bejövő oldalnak -mint régen- meg a visszaváltó gomb! :(
Még jó hogy a visszaváltó megvan különben csak a lapbezárás lenne a vége! :K
Lehet hogy a Revo Uninstallal kelett volna leszedjem a Guglit?!? :F
Neked melyik G.C. verzió van fent?
Emlékeim szerint amíg a 20 as körüli verzió volt fennt, nem volt gondom a Farmerama -val ! :U
A Foxot nem nagyon használtam (csak régebben!) de sajnos most is viszakell mennem a G.C ból ha minden funkcióbeállítását használni akarom a játéknak ! :O
Teljesen magam alatt vagyok olyan jó volt ez a G.C. böngésző most meg téregessek vissza a Foxhoz néha! :Y
Ja és indulásnál egy picit (1-2mp!) leáll a betöltésnél -eddig nem volt- de aztán betölt, még jó hogy (TE említetted asziszem) lementettem itt a bookmarks és bookmarks.bak fileokat , mert vissza importkor egy IMPORTÁLT -nevű főkönyvtárba teszi bele az összes könyvjelzőt !
Ja és a lényeg hogy a 3db (korábban belinkelt FLASH!) Shockwave és Adobe Flash verziószáma változatlan maradt!!!? Ugyanazt használja ez is vagy azt NEM frissitette?
Még valami ötlet, pedig uninstallal töröltem és minden amit hagyni akart azt is töröltem!
Bocs a szájmenésért! :))
Raaf

(#11354) Raaf válasza myke01 (#11350) üzenetére


Raaf
csendes tag

szia!
Bocs hogy raktad ide be a plug-in ok beállítási képeit, mert én csak letöltött kép linkjét tudtam csatolni?! Köszi a választ! :R
üdv: Raaf

(#11355) DS39 válasza myke01 (#11352) üzenetére


DS39
nagyúr

hát hogy te érezni fogod-e a különbséget nem tudom, de vmit biztos hisz nem tölt be a böngésző 3 plugint indításkor, csak 1-et. (valószínűleg ma már ez millisec-ekben mérhető)

[ Szerkesztve ]

(#11356) TRob1 válasza Raaf (#11353) üzenetére


TRob1
veterán

Most a 21.0.1180.77 a legújabb, de ezzel is, a 75 végüvel is, a 60as végüvel is, meg az összes előzővel is működik/működött a farmerama nálam mind2 gépen (perpill is kipróbáltam, most is minden oké vele)

(#11354) Raaf :
Mikor írod a szöveget, alul ott van hogy Feltöltendő képfájl... kiválasztod, leokézod majd megjelenik a beillesztés.

vagy ha már fenn van vhol a képed, akkor alul katt a Kép vagy a Link fülre (attól függően hogy akarod-e látni az előképet vagy csak kattintható linket szeretnél) és beilleszted az url címet.

De a Kép fülre kattintva csak kis méretű képeket linkelj, mert nem férne bele az oldalba. :DDD

Gyakorolj pl. ebben a topikban. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11357) laszlohu válasza Raaf (#11354) üzenetére


laszlohu
addikt

Alt + Print Screen

Majd Paint indít ,
majd mentés, pl. jpg - be,

majd az elmentett kép feltöltése a PH szerverre, belinkelése,

vagy ha már túl sok képet töltöttél fel a PH - ra , akkor

[link]

(#11358) myke01 válasza Raaf (#11354) üzenetére


myke01
senior tag

Tök egyszerű : "Print Scrn" billentyű (Insert fölött :) ) ; Paint indítása _szerkesztés_beillesztés_kijelölés_méretre vágás_ mentés másként.

Itt a hsz-nél pedig : "Fájl kiválasztása" és OK .

(Nálad lehet ,h a kép nagyobb volt méretben a megengedettnél )

(#11359) TRob1


TRob1
veterán

Látom nálatok a Paint a nyerő még mindig, de ha win7 (remélem már mindenki minimum azt használ :) ) akkor azért sokkal jobb/egyszerűbb a Képmetsző szerintem (legalábbis nekem). :U

Jah, és a kephost.com is jobb mint a képfeltöltés (persze szintén csak szerintem :D)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11360) Raaf


Raaf
csendes tag

Sziasztok Mindenki !

Kérdésem lehet valahogy közvetlenül G:C. ben Flasht cserélni, nekem is 3db van fennt!
De nem cserélném a 235 végű flasht mert azt használja minden Mozz. Fox, a You Tube, stb azok mennek hála! :R
De látom/olvasom van akinek más Flash jön be! :K
De itt ma a frissen feltett G.C. a Farmeraman ( ott ahol most a nyereményjátékban a sorsjegyeket kell feltenni! ) kidob, csak a keret marad meg a kikapcsoló gomb! 1 szó mint 100 mi a sza.... tudok csinálni ????
Van valkinek valami ötlete még?? Korábban már SPAMMER segített hálás is vagyok neki nagyon ezért, de hátha nektek is van még valami ötletetek amit nem próbáltam még ki?!

Ja és nagyon köszönöm mindenkinek aki segített a kép közvetlen berakásában a javaslatával!
A PrtScr ismerem csak doc-ba és a képfeltöltésre full méretben tettem fel és a linkjét csatoltam eddig!

üdv Raaf

(#11361) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes, nálam nem csinálja, és Chrome topic-ban sem sokan panaszkodtak rá.

Internet Explorer-ről Chrome-ra térő felhasználóknak, vagy olyanoknak akik egymás mellett használják a kettőt:

Do Not Track Plus - Abine

Ugyanaz a követésvédelmi lista.

Van lehetőség a megbízható oldalak engedélyezésére.

(#11362) TRob1 válasza #41133696 (#11361) üzenetére


TRob1
veterán

"és Chrome topic-ban sem sokan panaszkodtak rá."

Ez a Chrome topik. nem ment kicsit félre?!? :F

¤ R'n'R ¤

(#11363) hackeeeee válasza #41133696 (#11361) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Engem csak az angry birds bosszant FB alatt. Ha engedélyezve van a PPAPI-s flash, akkor nem lehet használni benne a scroll-t, meg pattog, akad a hang...

Amúgy jah, nem nézted be a topic-ot? :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11364) #41133696 válasza hackeeeee (#11363) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eredetileg ide tettem be, szokás szerint, csak közben úgy gondoltam, hogy jó lenne ide is, viszont azt a mondatot elfelejtettem korrigálni :D

Az A B-vel nekem is volt gondom, így nálam az IE9 alatt futott. Bár már vagy 1.5 hónapja nem játszottam vele. A Többi játék meg eleve tiltva van nálam Facebookon :D

(#11365) hackeeeee válasza #41133696 (#11364) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha letiltod Chrome-ban a PPAPI-t a flash-nél akkor jó lesz.. Ha van kedved próbáld ki. :D

Véleményem szubjektív...

(#11366) enginev3.0


enginev3.0
félisten

mit csináljak ha nem fordítja le a chrome a weboldalt?
Van amikor jobb egér gomb oldal fordítása gombbal rögtön lefordítja, de most pl egyáltalán nem akarja, csak kiírja hogy lefordította, de még sem
Pedig ugyan az a weboldal

Hiába indítom újra akkor sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11367) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekesség.

Létrehoztam a könyvjelzősávra egy üres mappát. Hiába teszem be egy helyre, magától arrébb teszi, ha teszek bele valamit, akkor is. Elég idegesítő..

Véleményem szubjektív...

(#11368) enginev3.0 válasza hackeeeee (#11367) üzenetére


enginev3.0
félisten

az nálam is így van, de nem csak mappáknál, a legtöbb könyvjelzőt mindig elpakolja oda ahol neki tetszik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11369) hackeeeee válasza enginev3.0 (#11368) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most pakoltam be újakat, azok ott maradtak ahová Én tettem őket, és a régiek is ott vannak, ahol voltak. Ez most tűnt fel.

Véleményem szubjektív...

(#11370) #41133696 válasza hackeeeee (#11365) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, majd kipróbálom. Úgy látom ez a 20-assal kezdődött, akkor már én nem igen játszottam vele.

Amúgy igen sok gond van vele, ezt a Google is elismeri, bár főleg a Linux platformot jelölik meg.

Érdekes az is, hogy a Google engedélyezi a DNTP-t mint kiegészítőt. Végül is neki szívás:

Ugye anno nagyon nem tetszett nekik, hogy az MS befezette az IE 9-től kezdődően. Ez persze nem tiltja a reklámokat - ellentétben a Chrome alatt szintén elérhető Adblock-al -, csupán annyit csinál, hogy a reklámok már nem célzottan jönnek - amennyiben nem használunk reklámblokkolót külön - hanem ömlesztve. Ugyanis amelyik böngészőben be van kapcsolva a DNT akár Chrome akár IE, ott a reklámok nem relevancia alapján érkeznek hanem ömlesztve. Magyarán nagyobb eséllyel kapnak női kozmetikumokról reklámot mint például HW-ekről holott nyilván nem érdekel egy rúzs :D

Szóval két élű dolog.

(#11371) zsid


zsid
senior tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki ilyennel?
[link]

Egy idő után ilyet dob az épp nem használt ablakra - nem mindre, random 1-2-re csak- scrollozásra néha eltűnnek a "színes kockák", néha csak akkor ha visszatekerem a lapot az elejére, néha meg csak az oldal frissítése segít. Van valami ötletetek?

Kb 2 hete jöttek elő, ma újratelepítettem a chrome-ot , a jelenség megmaradt.
Chrome 21.0.1180.75 m , Win7Home Premium, nagyjából 1 éve nem volt semmilyen változtatás a rendszeren.

<tRucKdriFteR>

(#11372) hackeeeee válasza #41133696 (#11370) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Linux alatt kicsit másképp megy ez az egész flash dolog. De ugye azóta lett ez a kavar, amióta bekerült sandbox-ba a flash.

Én próbálgattam, mondjuk végül engedélyeztem mind3 flash-t.

Én sem játszok túl sűrűn, csak a challange-eket meg szoktam csinálni, aztán feltűnt...

Most nézem: Típus: PPAPI (folyamaton kívüli)

Itt mit takar a folyamaton kívüli?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11373) predakon


predakon
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség, kb 3 hete szívok azzal a jelenséggel hogy chrome alatt kivétel nélkül mindegyik videó beakad néha, zavaróan.
Bármilyen online playert használok a jelenség megvan, elindul a videó majd meg meg akad.
Bővítményeket nem használok és a legfrissebb chrome, flash player van feltelepítve.

IE alatt nem jelentkezik ez a hiba, firefox szintén szar.
Tapasztalt más is ilyet? Mi a megoldás?

Köszi!

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#11374) #41133696 válasza hackeeeee (#11372) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az jó kérdés :D

(#11375) Raaf


Raaf
csendes tag

Sziasztok!

Erről halottatok Google Chrome felhasználók?! :F
http://sampforum.hu/index.php?topic=29528.0

Ha tudna valaki (akárki!) segíteni korábbi bejegyzéseimben azt megköszönném! :B

köszönöm : Raaf

(#11376) dethroner válasza TRob1 (#11345) üzenetére


dethroner
veterán

Ok megvan, köszi.
Az hogy a francba van hogy revouninstallerrel töröltem a programot, utána ccleaner-el csináltam registry tisztítást, újraindítottam a gépet, újratelepítettem és mit látok? Az összes könyvjelző és mentett jelszó megmaradt :(( Törlés közben nem kérdezte meg hogy akarom-e az összes beállítást törölni. Miért?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#11377) #41133696 válasza Raaf (#11375) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows XP Sp1-el??? A másiknak Windows 7 volt, de gondolom az sem frissített... az egész sztori olyan mint amikor pár warez win beszívott volna egy raklap férget a réseken keresztül, aztán ennyi.

Nálunk ilyen gond érdekes, nem fordult elő a fórumon.

(#11378) #41133696


#41133696
törölt tag

Először csak Youtube-nál tűnt fel, hogy a videó ablaka elcsúszik, a folyamatjelző sáv vastagsága csökken, nehéz rajta navigálni. a Magic Actions-ra gondoltam mint kiváltó okra, de a szöveg torzulása nem csak a videómegosztón tapasztalható, hanem egyéb oldalakon is.

Igaz utóbbi helyeken ritkábban jön elő sokkal. Ami még fix, hogy több fiókomon is ezt csinálja. Ti nem tapasztaltátok még?

(#11379) Hawk1979 válasza #41133696 (#11378) üzenetére


Hawk1979
őstag

De.
A Jútyúb alatt nekem már minden gondom van.
Elcsúszik az ablak, nem lehet néha teljesképernyőre nagyítani rendesen, mert több a fekete rész mint maga a film, mert azt nem mindig teszi ki nyagyba.
Szerintem a reklámok a felelősek elsősorban ezekért ahogy figyeltem.
Ha nincs reklám benne akkor nincsenek ezek a malőrök.

(#11380) hackeeeee válasza #41133696 (#11378) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyszer tűnt fel eddig.

Valamit b@szni kéne már ezzel a flash-el, mert elég sok gond van.

(#11377) GoodSpeed: Hehe.. Kb. Bár persze, van olyan, h nem frissít a felhasználó, mert van ilyen. De nah.. Azért legalább win alatt 1 SP1 legyen, XP-nél pedig egy SP3, legalább.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11381) predakon


predakon
őstag

Videók akadásával kapcsolatban nincs semmi ötletetek?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#11382) laszlohu válasza #41133696 (#11378) üzenetére


laszlohu
addikt

Igen, nálam is előfordult már ilyen, de biztos, hogy nem a Magic Actions csinálja,
ui. az nálam nincs fenn.

Én pl. a Yousabletubefix - re gyanakszom, esetleg egy régi flash playerrel meg lehet próbálni, hogy csinálja - e.

Esetleg a Neither to the bar opció :

youtube alatt a csúszka mindig látszódik kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

(#11383) #41133696 válasza hackeeeee (#11380) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, tényleg Internet Explorer 9.0 alatt is a Flash volt a ludas ezért a hibáért. HTML5-ös videóknál nem fordult elő.

Persze mielőtt kiderült volna, hogy HTML5-nél nem fordul elő, tehát ,hogy a Flash sara, csak beugrik az embernek az is, hogy lehetett volna akár fricska is az MS felé, hiszen a Youtube is a Google tulajdona. Az meg egészen biztos, hogy az optimalizációt főként a Chrome-ra végzik már csak azért is mert népszerűségben utolérte az IE-t.

Végül nem ez volt, hanem a Flash. Pont most amikor már hosszú évek óta először elérték az adobe-nál, hogy Flash-ük egyszerűen automatikusan frissüljön, már kezdtem megszeretni :D

Amúgy ennek a technológiának túl sok nagy péntekje nincs: Egyre soványabbak a Flash tartalmak.

Igazából, még a warezosoknál sem elterjedt, hogy Windows XP SP1 -et használjanak... mondhatni, ott is kuriózum :D

Hawk1979: A Hírdetéses videóknál vannak érdekességek sajnos Youtube-nál. Tényleg 2000 nézettség után ajánlják fel, hogy reklámot tesznek a vidbe és részesedsz belőle?

Olvastam a velveten, hogy pár dekoratív csaj ebből tengődik.

Ja ez volt a sztori...

laszlohu: régi flash playerrel az a baj, hogy egyfelől biztonsági kockázat, másfelől a Chrome eleve beágyazva kapja központilag a Flasht.

[ Szerkesztve ]

(#11384) lcee79


lcee79
őstag

Munkahelyi gépemen belassult a Chrome (otthonin nem tapasztalom ezeket) és ha külső alkalmazásból kattintok egy linkre pl Outlook-ból, akkor sokáig molyol, és van hogy be sem jön, vagy addig nem indul el az oldal amíg egy másik lapon be nem töltök egy másik oldalt.

Explorerrel teljesen jól indul...

Kitöröltem az összes előzményt mindenestül... de nem segített
Leszedtem a chrome-ot és újratettem, de ettől sem lett jó. Biztos valamit nem felejtett el...
(pedig a users\felhasználónév\...-ből is töröltem a maradványokat)

Tud valaki javasolni valamit amivel újra normálissá varázsolhatom a Chrome-omat.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#11385) zsid


zsid
senior tag

#11371-re valaki?

<tRucKdriFteR>

(#11386) Steelmanus válasza laszlohu (#11382) üzenetére


Steelmanus
addikt

Regebben irtad a GreaseMonkey kromos valtozatat + a Yousabletubefix kromos valtozatat tedd be megegyszer a linket probaljak ki masok is, foxon vagyok ott nincs ez a problema termeszetesen a foxos GM + foxos Yousabletubefix-el.
Aki nem a Chrome beepitett flash-et hasznalja az pedig kapcsolja ki a protected modot.

[ Szerkesztve ]

(#11387) RexpecT válasza zsid (#11385) üzenetére


RexpecT
addikt

Nálam is hasonló a helyzet, pont most akartam írni!

(#11388) #41133696 válasza zsid (#11371) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezzel még nem találkoztam.

(#11389) Steelmanus válasza zsid (#11385) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Catalyst topikbol: (#18739) K_mester
Valasz: (#18744) K_mester
Beállítások-Játék-3D- Catalyst A.I. kellett speciálisra állítani.
Probaljatok ki, lehet megjavul.

(#11390) xcds


xcds
őstag

Én meg azt vettem észre, hogy a maxthon fele akkora processzor terheléssel játszik le egy 1080p youtube videot, mint a chrome. Megnéztem a videon jobb klikkel és 11.1-es flash verzió volt. Akkor nem lehet azt megcsinálni, hogy a chrom is egy régebbit használjon?

(#11391) laszlohu válasza Steelmanus (#11386) üzenetére


laszlohu
addikt

[link1]

[link2]

Én mondjuk már nem használom a Tampert, mert Chrome - ra nem kell, anélkül is lehet userscript - et telepíteni.

Ezt a protected módos dolgot még nem próbáltam, de eddig csak a Fox - nál olvastam, hogy ezzel probléma lenne, Chrome - nál nem.

(#11392) zsid válasza Steelmanus (#11389) üzenetére


zsid
senior tag

Sajnos Intel GMA-s notim van :DDD

<tRucKdriFteR>

(#11393) Steelmanus válasza laszlohu (#11391) üzenetére


Steelmanus
addikt

En arra ertettem ha valaki kikapcsolja a Chrome sajatjat es az Adobe-felet hasznalja, akkor lehet hasznos, a kromosat ugyis a kugli fejleszti, ahogy olvasom a topikot egyenlo nehezseggel az adobe-val csupa kisbetuvel :)

(#11394) RexpecT válasza zsid (#11392) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem is, akkor azzal lehet a baj.

(#11395) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Feldobtam az új verziót, AB még mindig sz@r FB alatt...

Véleményem szubjektív...

(#11396) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Sziasztok

Olyan problémám van hogy szoktam youtubra feltölteni videókat.
A max feltöltési sebbeségem 600kb/s.
A google chromban töltök fel akkor nem használ csak 100kb/s - 150kb/s.
Semmi más nem megy a chromon kívül.

Segítsetek légyszi.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#11397) #41133696


#41133696
törölt tag

Amúgy ezt is exportálni kellene tudni...

Több gép között nem buli... :D

(#11398) tombar


tombar
senior tag

hali!
kb 1 hete csinálja azt a chrome, h a youtube videóknál a trackbar meg maga az egész videó összevissza csúszkál. először csak akkor csinálta, ha rávittem az egeret, de most gyakorlatilag szinte mindig. ez a jelenség leginkább állóképnél merül fel, mozgónál csak a trackbar villog meg csúszkál. eléggé idegesítő. legfrisseb chrome van fent, de lehet h ledúrom aztán újból felrakom, mert firefoxot nem használnék. annak iszonyatos a görgetése...
most h van ez a probléma elkezdtem olvasgatni a fórumokat, eddig volt szétcsúszó kép egy adott területen az a kis színes kockás történet, sima youtube vidnél 360pben 3 exe is folyamatosan tekerte a cput, svchost egyáltalán nem evett semmit, szal vírus vmilyen szinten kilőhető... remélem kezdenek vele vmit, mivel ezt a szétcsúszós dolgot még nem olvastam.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#11399) laszlohu


laszlohu
addikt

Új chrome új flash playerrel,
de én maradok az NPapi - nál, az is frissült :
11.3.300.271

(#11400) hackeeeee válasza laszlohu (#11399) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tegnap is frissült, meg ma is, a böngésző. Szép.

Viszont jó lett végre az Angry Birds.

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.