Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) ielektros válasza dethroner (#12508) üzenetére


ielektros
senior tag

szerk: atyauristen ezt nagyon beneztem. Tobb mint egy honapos hozzaszolasra reagaltam. Sorry urak.

Az a baj, hogy abban az esetben ha ikonrol inditod akkor a beallitott parameterek lepnek ervenybe. Elvileg azzal nem lesz gond. Vagyis ha ikonrol inditod es nem tette at a cachet akkor valami megis van.

De nekem ott jott a gond, hogy sokszor nem ikonrol inditom. Pl. kapok egy emailt, klikkelek egy linkre, mar nem is lepett eletbe a cache beallitas meg semmi mas sem. Najo nem olyan sokszor, inditom nem ikonrol, de ki a fene figyeli. Ahhoz viszont, hogy hivatkozasbol is a beallitott parameterekkel induljon, ahhoz a registry-ben kell neki megadni a beallitasokat.

Ezen a linken levo leiras alapjan allitottab be nalam. hibatlanul mukodik annyi kulonbseggel, hogy ramdisk-be megy a cache nem az ssd-re vagy a hdd-re. Folosleges kiirkalnia azt a sok vackot.

BUEK mindenkinek. :C

[ Szerkesztve ]

(#12802) fPApi


fPApi
őstag

Van olyan kiegészítő, amivel két lapon lévő adatokat tudok összehasonlítani? Pl. két eszköz adatai vannak egy-egy lapon és össze szeretném hasonlítani őket úgy, hogy egyszerre lássam a két lapot és ne kelljen egyik lapról a másikra váltogatni.

(#12803) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne hogy meg lehet valahogy adni hogy hová telepítse a Google Chromot ?
nem szeretném ssdre telepíteni de se hogy nem tudom máshová telepíteni
előre is köszönöm

BUÉK MINDENKIENK !!!!!!!

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#12804) ielektros válasza csucsu21 (#12803) üzenetére


ielektros
senior tag

ssd-n miert nincs jo helyen? legalabb gyorsan indulna, etc. A cache-t rakd at mashova inkabb szerintem.

(#12805) csucsu21 válasza ielektros (#12804) üzenetére


csucsu21
aktív tag

csak 64 gb és már így csak 4-5 gb hely van rajta szabadon és ha átrakom is öcskös neki ül videót nézni elég sokat ír rá
de inkább a hely hiány miatt van gond

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#12806) tknof1871 válasza tknof1871 (#12793) üzenetére


tknof1871
őstag

Kicsit jobban értem. Ez egy google rss olvasó volt. Akkor valami kiegészítést kell telepíteni a böngészőbe? Melyik rss olvasó kiegészítés hasonlít az igoogle-ra? 1 lapon kis dobozokban a legfrissebb cikkek azokon az oldalakon, amiket figyelni akarok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12807) dnelb válasza tknof1871 (#12793) üzenetére


dnelb
veterán

Mi az hogy volt? 2013 nov 1 a leállás ideje nem?

(#12808) ielektros válasza csucsu21 (#12805) üzenetére


ielektros
senior tag

Értem, hát ha az a 200MB spórolás szerinted jelentős, akkor néz körül pl.

1. Alternetív telepítő - Google Chrome

2. itt

3. itt

Azért én a helyedben körülnéznék egy cseppet azon az SSD-n. Windows esetében mindig van olyan amit lelehet törölni, hogy felszabadíts egy kis helyet. Hibernálás kikapcsolása pl., hogyha nincs rá szükség akkor nagy segítség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12809) FLATRONW válasza csucsu21 (#12805) üzenetére


FLATRONW
őstag

Simán másold át a feltelepített böngészőt, ahova csak akarod és készíts egy új parancsikont hozzá.
A Chrome esetében a frissítések során megmaradnak az előző verziók is (kb. 200 MB mindegyik), az összest ki lehet törölni (természetesen a legújabbat nem). Akiknek SSD-n van a böngésző, azok sok helyet megtudnak ezzel takarítani. A múltkor 2 GB tudtam így felszabadítani.

[ Szerkesztve ]

(#12810) ielektros válasza FLATRONW (#12809) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez csak akkor jo ha mindig ikonrol inditja. Mas esetben nem indul automatikusan vagy hibat dob a win ha linkre kattint pl egy email-ben, programban, etc.

Elvileg, hogy mukodjon eleg atirni a registry-ben a HKEY_CLASSES_ROOT\ChromeHTML\shell\open\command -nal az utvonalat.

(#12811) csucsu21


csucsu21
aktív tag

okés köszönöm a válaszokat

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#12812) #99546112


#99546112
törölt tag

Ismét megkérdezném, mert nem kaptam választ sajnos. :(

Tud valaki olyan kiegészítőt, vagy plugint, ami mutatná a lap rögzített fülön, hogy pl frissült, vagy jött e-mail. Most is jelez alapértelmezetten a böngésző, de annyira halványan, hogy nem lehet látni. :S

(#12813) spammer válasza #99546112 (#12812) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, hogy van, de nem tudok róla, viszont sok népszerű cucchoz van bővítmény: pl. facebook, twitter (silver bird), rss live links, ezeknél mind piros kis jelzés mutatja számmal, ha frissül (új üzenet/értesítés), és a lapot sem kell nyitva tartani.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12814) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. A chrome böngészőm egy újraindítás után folyamatosan leállt mikor elindítottam, ezért gondoltam újrarakom. Szeretnék belépni és a könyvjelzőimet stb-t látni, viszont nem sikerül bejelentkezni. Pontosabban bejelentkezni be tudok, de utána egy "speciális szinkronizálási beállítások" fogad. Itt mi a teendő? Minden szinkronizálandó adattípusra szükségem lenne, mindnél ott a pipa, viszont kell valami összetett titkosítási jelszó (gondolom ez miatt nem enged továbblépni). Ez mit takar?

(#12815) ielektros válasza beholder00 (#12814) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt te adtad meg amikor eloszor aktivaltad a szinkronizalast. Ez a jelszo egy extra vedelem az adataid megszerzesehez.

szerk: legalabbis kulonosebb utana olvasas nelkul en ezt szurtem le

[ Szerkesztve ]

(#12816) #99546112 válasza spammer (#12813) üzenetére


#99546112
törölt tag

Outlook-hoz van? Én nem találok :S

(#12817) spammer válasza #99546112 (#12816) üzenetére


spammer
veterán

Outlook.com és outlook365 notifier van, ha azt keresel, de van még pár másik: [link]

Chromextension.org -on csak ennyit dob ki [link]

Más nem nagyon, max kiguglizni lehet, hátha valaki készített valamit, de nem tette fel egyik oldalra sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12818) w333


w333
félisten

Visszaraktam a Chrome 21-et mert ebben legalább normális a betűtípus és nem folyik ki tőle a szemem !
Már írtam nekik üzenetet remélem hogy javítani fogják mert ez így elég gáz !!!

szerk:

Tényleg direkt olyan verziót szedtem le amiben nincs auto update valami offline telepítő ami 30.14MB volt és mégis egy idő után frissült a legújabb verzióra !!!
Remélem most nem fog de valaki azért elmagyarázná hogy miért is frissül ez ilyen erőszakosan mikor én nem karom hogy az új verziót használjam ?
Esetleg azért mert a google főoldalon be vagyok jelentkezve és a böngésző küldi az adatokat a googlenak hogy helló én még a régi verzió vagyok és küldenek egy updatet vagy hogyan lehetséges ez ???

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12819) w333 válasza w333 (#12818) üzenetére


w333
félisten

Na megvan a kis nyavalyás !!!
A Chrome 21 telepítése után kb. fél óra múlva megjelent az Update mappa !!!
Gyorsan megnéztem az automatikus indításnál és ott is ott volt !!!
Gyorsan töröltem az Update mappát remélem most már nem jelenik meg újra !!!!

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12820) takjoe


takjoe
tag

Sziasztok,
Az utóbbi 2-3 héten a Chrome böngészőben lejátszott videók minősége iszonyatosan rossz, akadozik, meg-megáll a hang recseg, torzít. A fenn lévő IE -n ugyanezeket simán le tudom játszani.. Mi lehet a hiba?
Kösz

[ Szerkesztve ]

(#12821) laszlohu válasza takjoe (#12820) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem a flash player eltérő verziószáma , amit mind2 böngészőnél itt tudsz megnézni :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12822) Solar_Wind válasza laszlohu (#12821) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

html5-nél is csinálja.

(#12823) laszlohu válasza Solar_Wind (#12822) üzenetére


laszlohu
addikt

Azért csinálja, mert valószínű nem a html5 - t használja, hanem a flash playert,
Lefogadom, hogy ha a videón jobb klikkelsz, akkor az alábbi verziót írja ki :

11.5.31.5

[ Szerkesztve ]

(#12824) Solar_Wind válasza laszlohu (#12823) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Valóban. Miért van ez?:)

(#12825) takjoe válasza laszlohu (#12821) üzenetére


takjoe
tag

Igen ,valóban ezek a verziószámok, de mit lehet csinálni?

(#12826) w333 válasza takjoe (#12825) üzenetére


w333
félisten

Tessék itt egy normális flash player : Link

Chrome címsorba írd be : chrome:plugins majd a Flash Player-en belül kapcsold ki a : 11.5.31.5 verziójú Flash-t :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12827) laszlohu válasza takjoe (#12825) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha visszaolvasol,
lathatod, hogy manuálisan fel lehet tenni az alábbit :

11.5.502.135

Letöltöd a NON-IE - s verziót,
majd feltelepíted,
majd tiltod a régit és engedélyezed ezt :

URL - be :

chrome://plugins/

majd katt a részletekre a flash-nél

[ Szerkesztve ]

(#12828) takjoe válasza w333 (#12826) üzenetére


takjoe
tag

Köszönöm Neked és laszlohu-nak is. :K

[ Szerkesztve ]

(#12829) myke01


myke01
senior tag

Létezik olyan böngésző-tesztoldal ,ahol nem a Google Chrome foglalja el az első helyet ? :D

(#12830) TRob1 válasza myke01 (#12829) üzenetére


TRob1
veterán

Még ha létezik is, akkor is vmi csalás van ott ha nem a Chrome az első. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#12831) myke01 válasza TRob1 (#12830) üzenetére


myke01
senior tag

Akkor a 'többi' tesztoldal' csak szemfényvesztés , ahol más böngészőt hoznak ki elsőnek.....Az a tesztoldal vszínű nem a Google tulajdona :)) :D :DD .

(#12832) hengelhof válasza Dzsiszke (#12797) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nekem is pont ez a gondom.
Lehet, hogy a képeket és a videókat csak nekünk kettőnknek jeleníti meg így? Másik gépen, friss windowsal ugyan ez a probléma.
Amennyiben tudtok valami megoldást, kérlek írjátok meg.

(#12833) tknof1871 válasza dnelb (#12807) üzenetére


tknof1871
őstag

Mintha csak ma lett volna. :D

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#12834) D@niel


D@niel
addikt

mikor érkezik a 24-es chrome, ill. milyen újdonságok várhatóak?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12835) laszlohu válasza D@niel (#12834) üzenetére


laszlohu
addikt

Hogy mikor jön ki azt Rototti fórumtárs szokta megosztani,

egy újítás biztos, hogy lesz, mármint a csillag ikon az URL - ben + jelre lesz cserélve,
aminél választani lehet, hogy a könyvjelzők közé szeretnéd hozzáadni,
vagy meg szeretnéd osztani az adott oldalt.

(#12836) Rototti válasza D@niel (#12834) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem igazán lehet tudni az ünnepek miatt, mert fogalmam sincs, hogy mennyi szabijuk van a Google fejlesztőinek. :) Elméletileg Karácsony előtti hetén kellett volna érkeznie, de gondolom nem akartak új verzióval kijönni a nagy szünet előtt. Így mostantól bármelyik nap megérkezhet. :K

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#12837) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Nekem egy ATI x1250-es videokarim van a laptopba, és nézegettem a beállításokat, de nem találtam olyat, hogy le tudnám ellenőrizni, hogy működike a hw gyorsítás. Hol tudnám ezt megnézni? Ezeket állítottam át a Chrome-ba. Csak mivel nem egy új a vkari, nem tudom, hogy tényleg működneke. És jóke ezek a beállítások.

(#12838) dokee78 válasza krystman (#12837) üzenetére


dokee78
félisten

Ezeket hol lehet állítani?

(#12839) krystman válasza dokee78 (#12838) üzenetére


krystman
őstag

Ezt kell a böngészősávba beírni. chrome://flags/

(#12840) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok, Chrome-nak napok óta nehézségei vannak a GMail-lel. Pl. meg akarok nyitni egy üzenetet, vagy Compose-ra vagy Reply-ra nyomok, akkor 1 percig homokórázik, és ezt látom:

Error
Some Gmail features have failed to load. If this problem persists, try reloading the page, or using the basic HTML version. Learn More.

Mit nézzek, hol lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#12841) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom mi lehet a probléma.

Beállítottam egy oldalt kezdőlapnak, de minden esetben az utoljára használt oldal jön be a böngésző újraindításakor.

A beállításokban az induláskor alatt az alábbi van kiválasztva

Adott oldal vagy oldalak megnyitása.

Mégsem az a lap nyílik meg mi lehet a probléma?

(#12842) alratar válasza bozsozso (#12841) üzenetére


alratar
addikt

Valamilyen eszköztár nincs feltéve véletlenül? (pl. Babylon Tool)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12843) bozsozso válasza alratar (#12842) üzenetére


bozsozso
őstag

A feleségem rakott fel valami video lejátszót azzal együtt minden számomra nem kellőt serach kereső, eszköztárak is voltak fent, de azokat mind leszedtem, viszon így sem jó.

(#12844) degu válasza alratar (#12842) üzenetére


degu
senior tag

A Babylon Tool az egy mocsok,szinte kiirthatatlan spyboot virus! Es raadasul mindenfele sz*r hirdetesre iranyit,akarmit irsz be a keresobe.-Az NEM eszkoztar!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12845) L7wy válasza krystman (#12837) üzenetére


L7wy
őstag

chrome://gpu/

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#12846) alratar válasza degu (#12844) üzenetére


alratar
addikt

Jajj ne is mond!
Nálam csak win-reinstall segített, és tüntette el!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12847) bozsozso válasza bozsozso (#12841) üzenetére


bozsozso
őstag

Na valahogy megoldódott. Valószínű ahogy leszedtem még kellett neki egy gép újraindítás és most már jó minden. :DD

(#12848) dokee78


dokee78
félisten

Valaki használ "Kétlépcsős azonosítás"-t Chrome-al?
Mert nekem kb hetente be kell újra jelentkezni vele.

(#12849) D@niel


D@niel
addikt

be lehet állítani, hogy ne mentsen le folyamatosan 'search' nevű jegyzeteket magának? zavaró dolog, ugyan is nem csak arról van szó, hogy a háttérben lementi a keresési előzményeket (bárcsak ennyiről lenne szó), de időnként amikor beírom a címsorba amire rá akarok keresni google-n, nem reagál semmire, majd jön a 'search' lementése, ezután megint csak nem reagál enterre, sőt, a címsorból már ki is került amire rá akartam keresni, végül google.hu, és kezdhetem a keresést.

azt hiszem, már az előző verzióban is bejött ez a feature, de értelmét nem látom; gyorsabban eredményt nem jelenít meg, helyette meg...

köszi.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12850) dokee78 válasza dokee78 (#12848) üzenetére


dokee78
félisten

Létre van hozva pedig alkalmazásfüggő jelszó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.