Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) LÁZ


LÁZ
addikt

azt mondja már el nekem vki, hogy ezt miért csinálja a chrome:

megnyitáskor az oldalak újra megnyitása van beállitva, és 3-4 lap , pl a ph is 24"-on féloldalnyi méretben jön be, akkor dobja ki full screenbe, ha bezárom a lapot, és újra nyitom az oldalt. Ilyen még nem volt, az elmúlt 1 hétben tolja ezt,

meg a jutubnál is, ott teljesen széthúzza a képet, ha inditom okés, utána raknám nagyobba, vagy full screen, és úgy elb@ssza a képarányt, hogy még a kezelőfelület sem látszik....

any help? :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11402) Devilhun_HUN válasza LÁZ (#11401) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Esetleg a frissítés megoldja............... :F

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#11403) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Sziasztok
Olyan problémám van hogy szoktam youtubra feltölteni videókat.
A max feltöltési sebbeségem 600kb/s.
A google chromban töltök fel akkor nem használ csak 100kb/s - 150kb/s.
Semmi más nem megy a chromon kívül.
Segítsetek légyszi.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#11404) tombar válasza Devilhun_HUN (#11403) üzenetére


tombar
senior tag

függ a fogadó fél (ez esetben a youtube) letöltési sávszelőóától is. ha neki nincs 600 csak 100-150, akkor nem megy sajnos gyorsabban. esetleg próbálj akkor feltölteni, amikor kevesebben vannak fent. asszem hajnalban kicsit gyorsabb, de nem vagyok benne biztos. elég worldwide a yt, szal eléggé konstans lehet a terhelése :)

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#11405) dethroner


dethroner
veterán

Ennél a böngészőnél nem lehet azt beállítani hogy bezáráskor törölje az össze előzményt, keresést, sütit, stb?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#11406) spammer válasza dethroner (#11405) üzenetére


spammer
veterán

Nem. A click&clean bővítmény tudja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11407) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehet a böngészőben, közvetlenül az oldal újratöltése gomb mellé további gombokat kitenni?
Köszönöm előre is!

(#11408) spammer válasza Gaberking (#11407) üzenetére


spammer
veterán

Oda sehogy. A címsortól jobbra lehet, ahol a többi ikon is van, ott lehet rendezgetni őket.

szerk: a kezdőlap gomb bekapcsolható a beállítások -> megjelenítés menüpont alatt, ha alapból nincs ott.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11409) Gaberking válasza spammer (#11408) üzenetére


Gaberking
senior tag

Köszönöm szépen! :)

(#11410) #41133696


#41133696
törölt tag

Szomszédom szólt, hogy nézzem már meg a JAVA Pugin-t Chrome alatt...

A dolog pikantériája, hogy ha a legfrissebb offline java-t letölti az ember , beépül mindenhova, de Chrome alá egy olyat tesz aminél már van újabb, és Chrome alól rá is lehet frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#11411) DS39 válasza #41133696 (#11410) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ne foglalkozz vele, ez ugyanaz a verzió ami amúgy a legújabb, csak vmi módon 10.5-ösnek látja. (pedig 7.0.5-ösnek kéne lennie)

ha ezt megnyitod [link], és engedélyezed a plugin futtatását, akkor ellenőrzi és azt találja hogy nincs újabb. :U

egyébként a frissítésre kattintva szintén a java.com-ra visz, ahol csak ugyanezt a verziót ajánlja fel letöltésre.

[ Szerkesztve ]

(#11412) #41133696 válasza DS39 (#11411) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én ráfrissítettem még tegnap, azóta látja frissnek a Chrome is.

(#11413) DS39 válasza #41133696 (#11412) üzenetére


DS39
nagyúr

a java platformfüggetlen, de még is van egy külön Chrome-ra szánt verza? ez érdekes.

(#11414) #41133696 válasza DS39 (#11413) üzenetére


#41133696
törölt tag

:K

(#11415) L7wy


L7wy
őstag

Ebben a 23-as Canaryban nagyon elrontották a betűket, remélem nem fogják így hagyni. Amúgy chromeban lehet valahogy állítgatni a betű renderelőt?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#11416) #41133696 válasza L7wy (#11415) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megkérdezhetem, hogy milyen témát használsz ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#11417) #41133696 válasza #41133696 (#11414) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen a Chrome-os java-nál lefut egy ilyen:

(#11418) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

képek mentése másnéven erre nincsen bill. kombináció?

Javaslat?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#11419) spammer válasza Devilhun_HUN (#11418) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudok róla.

Nézd meg a Shortcut Manager -t, hátha megoldható vele ilyesmi.

Vagy: Image-Toolbar , megjelenik egy kis save ikon a 150x150-nél nagyobb képeken, arra kattintva automatikusan menti a letöltési mappába.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11420) L7wy válasza #41133696 (#11416) üzenetére


L7wy
őstag

Shine 2.0 for Windows 7 by zainadeel

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#11421) #41133696 válasza L7wy (#11420) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#11422) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok

Hogyan lehet elérni, hogy felajánlja a program a jelszó mentését egy adott oldalnál? A kivételek közt nincs, mentett jelszó nincs az oldalhoz, mégse kérdezi meg.

(#11423) myke01 válasza Gzolo (#11422) üzenetére


myke01
senior tag

Nem minden oldalon lehetséges (sajnos) , hiába van bepipálva a jelszavak mentésének lehetősége . Én is vagyok olyan oldalakon regisztrálva , amelyik fórummotorja nem teljesen kompatibilis a G. Chrome-mal. Admint megkérdezve ; ő is megerősítette az inkompatibilitást a Chrome-mal.

A Chrome sajátja helyett használd a LastPass lieg-et ,annál nincs ilyen probléma .

[ Szerkesztve ]

(#11424) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

SSD-ről szeretném a gyorsítótárat áthelyezni Hdd-re de nem sikerül sajnos ezzel a módzserrel sem : [link]

Lehetséges vmit nem jó csinálok?
Van más megoldás is?

Olvastam olyat is hogy ha van fenn adobe flashplayer akkor a chrome sajátját érdemes letiltani ezt hogyan kell?

Chrome verzió: 21.0.1180.79

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#11425) spammer válasza L7wy (#11415) üzenetére


spammer
veterán

Na most nálam is homályosak lettek a betűk.. :Y

Más nem tapasztalt ilyet? youtube-on is pl. minden tiszta homályos.

Az a durva, hogy nyomok F5-öt, újratölti az oldalt, akkor rendben van minden, majd amikor végzett a teljes betöltéssel, akkor elmossa a betűket.

Chrome 21.0.1180.81

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11426) spammer válasza spammer (#11425) üzenetére


spammer
veterán

Hát ez frankó, google support fórumon van neki több topik is, megoldás természetesen nincs, a Google is kussol.

A renderelés végén elmossa a betűket és kb. 5 pixelnyire balra betolja a scroolbart mellette pedig egy fekete sáv jelenik meg. De nem minden oldalon csinálja, de pl. a youtube-nál megfigyelhető.

Nagyon örülök, hogy muszáj naponta frissíteni orrba szájba, csak soha nincs letesztelve semmi rendesen. :W

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11427) L7wy válasza spammer (#11425) üzenetére


L7wy
őstag

Megoldás: felteszed a stabil verziót, az még a 79es, és reménykedsz, hogy nem marad ez a renderelés :)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#11428) spammer válasza L7wy (#11427) üzenetére


spammer
veterán

Ja, aztán holnapra az is frissül és szívhatok vele újra :D

De lehet, hogy az lesz, mert ez így nagyon gány :W

Bár lehet, hogy a dev channelt kellene megpróbálni, csak ott meg még több lehet a szívás :U Áhh, stable channel lesz ebből.

De ha valakinek van tippje, jöhet, holnapig talán várok az újratelepítéssel. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11429) L7wy válasza spammer (#11428) üzenetére


L7wy
őstag

Hát az én képem Canary-ből van, az szinte egyenlő a dev-el.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#11430) spammer válasza L7wy (#11429) üzenetére


spammer
veterán

Na, most vettem észre, hogy teljes képernyőre rakva a böngészőt rendben jön a kép, de ha visszarakom kisebb ablakba, megint elromlik.

Szóval az ablak átméretezése hatással van a betű renderelésre (illetve a hibára). :U

szerk: a scrollbar melletti fekete sáv is annak függvényében változik. Olyan, mintha valami "keretbe" töltené be az adott oldalt. Valami nagyon elcsesztek a Google-nél. :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11431) justo00


justo00
tag

Vki pls! [link]

[ Szerkesztve ]

(#11432) icons


icons
addikt

Hello!

Nem találtam általános böngésző topikot, viszont általában Chrome-ot használok, ezért megkérdezem itt:

Sandy Bridge procim van, aminek ugyebár van IGPje. A kérdés az, hogy ez felhasználható-e bármilyen webes tartalom gyorsítására (pl flash-sel ne proci játszadozzon, hanem továbbpasszolja)? (akár Chrome alatt, akár más böngészőben)

(#11433) #41133696 válasza #41133696 (#11417) üzenetére


#41133696
törölt tag

LOL Vistán nem csinálja meg... :(((

(#11434) DS39 válasza icons (#11432) üzenetére


DS39
nagyúr

ez alapból így működik ha csak nem tiltod le a flash vagy a böngésző hardveres gyorsítását.

justo00: lehet csak elgépeltél vmit, vagy előre létre kell hozni azokat a könyvtárakat a filerendszerben.
egyébként egy személyes vélemény, ha SSD-d van használd ki, hisz pont ettől lesz gyors hogy a cachelés nem HDD-n hanem SSD-n történik. persze ettől használódik de ez a dolga nem? 5-6 évig így is jó lesz, aztán veszel új rendszer vinyót (ami addigra valószínűleg már egy tartósabb megoldás lesz)

[ Szerkesztve ]

(#11435) cool13 válasza justo00 (#11431) üzenetére


cool13
őstag

Erre én is kíváncsi lennék. Pont a feltett kérdés miatt szeretném tudni én is.

(#11436) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!
Van arra lehetőség Chrome-nál, hogy a cache-t a memóriára helyezzük át? Tudtommal Firefoxnál van ilyen, de Chrome beállításai között ezt nem találom.

=== Szatocs ===

(#11437) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam a fórumban, hogy többeknél is előjön a Shockwave flash összeomlása.
Nincs erre valami ellenszer? A chrome plugin-jei között már kikapcsoltam a shockwave flasht, de amikor újraindítom a böngészőt, visszakapcsolja magától.
Nagyon kezd idegesíteni ez az egész, de nem akarom elhagyni a Chrome-t.

(#11438) Mosanke


Mosanke
senior tag

Nálam ezt csinálja a Chrome böngésző amikor be akarok lépni a gmail fiókomba.
FF és IE alatt gond nélkül be tudok lépni.

(#11439) myke01 válasza Mosanke (#11438) üzenetére


myke01
senior tag

Erre ellenszer lehet a "kuki-k, gyorsítótár " törlése ......

(#11440) spammer válasza spammer (#11426) üzenetére


spammer
veterán

Megvan a megoldás az elmosott betűk / scrollbar hiba témában:

A plugineknél le kell tiltani azt a flash plugint, amelyiknek az elérési útjában Pepperflash található (elvileg pepperflash.dll -re végződik)

Elég, ha a csak a Chrome saját flash pluginje van engedélyezve (gcswf32.dll -re végződik.)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11441) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A Safari Win fejlesztésének leállítása után most böngészőt keresek.
Az új Opera dög lassú ezért a Chrome-ot is kipróbálom most.A kérdésem az lenne ,h tudom-e a gyakori oldalak ablakait úgy rendezni mint az Operában:Csak 8-at lehet beállítani?Többet nem?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11442) L7wy válasza spammer (#11440) üzenetére


L7wy
őstag

Hát nekem nem ilyen a hiba, ami nálam volt a képeken, annak nincs köze a Flashhez, az simán a font render hibája.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#11443) TRob1 válasza Orlin (#11441) üzenetére


TRob1
veterán

Felteszed a Speed Dial 2 bővítményt és úgy szabod testre ahogy neked megfelel.

¤ R'n'R ¤

(#11444) Mikulásbá válasza Orlin (#11441) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nézd meg a Bookolio nevű bővítményt,lehet az kell neked!(nyiss egy új lapot,ott látod,mit is tud+a beállításai)

(#11445) Orlin


Orlin
addikt

Valami ilyesmi felület kellene,h a böngésző nyitásakor töltse be az oldalak képét ;]
[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11446) TRob1 válasza Orlin (#11445) üzenetére


TRob1
veterán

(#11447) middleaged


middleaged
tag

Üdv!
Néhány napja használok egy új gépet, ahol az op. Win7.Böngészőnek Chrome-ot használtam, sajnos csak fél napot, mert az egyszer csak lefagyott. Azóta újratelepítettem már néhány változatot a tűzfal kikapcsolása mellett, az eredmény sajnos mindig ugyanaz volt:"chrome://signin/?source=0&next_page=chrome%3A%2F%2Fnewtab%2F", és nincs tovább.A ChromePlus fut, igaz lassú, bár lehet, hogy sajátossága, firefox,ie kifogástalanul működik, csak egyik sem az általam preferált böngésző.
Elnézést, ha kellőképpen nem olvastam volna vissza, és az írás szakmaiatlanságáért is, aki tud, kérem segítsen!

(#11448) Orlin


Orlin
addikt

A Speed Dial 2 jó lesz :) Még egy kérdés!Azt nem lehet állítani benne,h az összes dial képet milyen időközönként frissítse magától?
Csak ezt látom:

Disabled (default) or every 2nd visit 5th visit 10th visit

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11449) Hawk1979 válasza middleaged (#11447) üzenetére


Hawk1979
őstag

Mi a baj ezzel?
Vagy kihagyod vagy belépsz.

(#11450) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

A FF megőrizte a PH!-n a kis keresőablakban beírt dolgaim - az aprón rákerestem valamire (pl. gtx570) - és azt megőrizte (csak egy "g"-t kellett nyomnom és már elő is jött). Itt milyen kapcsolót kell aktiválnom, hogy ne kelljen újra beírnom? Nem a lustaság, hanem inkább a feledékenységből adódó kellemetlenségek elkerülése a lényeg. ;)

Köszönöm előre is! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.