Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) szilu7 válasza #97520896 (#3750) üzenetére


szilu7
senior tag

Az jó ötlet, amit tibcsiworld írt, úgy tényleg beleférhetsz az időbe.
Viszont nem kötözködni akarok, de itt a nagy faluban szombatra már 30 fokot jósolnak. Illetve ma nálunk leesett 20 mm eső.
Ha nagyon lágy a talaj, akkor kiszakít egy csomót tövestől.
A hirtelen jött meleg meg stressz a fűnek, nehezen tud regenerálódni, miután megtépkeded. Szóval csak megfontoltan. :)

(#3752) Bandesz001


Bandesz001
csendes tag

A parkside gép szinte biztosan azért ment tönkre, mert az első kerekek mögött a por, kosz, nyesedék bejutott a burkolat alá és a helyet szépen kitömve bundába burkolta a motort. Sajnos ezt csak akkor vettem észre, amikor már késő volt.
A Makitának is hasonló a kialakítása?
Milyen az alja a gépnek? Nem találtam róla fotót. Ugye nem merevítő barázdás, hanem könnyen tisztítható sima?
Köszi!

(#3753) #97520896 válasza szilu7 (#3751) üzenetére


#97520896
törölt tag

Igazad van, finoman szólva nem a legjobbkor találtam ki. Lehet, hogy hagyom most a dolgot. Aztán majd ősszel kipróbálom és ha beválik tavasszal újra.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3754) bacardi1989


bacardi1989
csendes tag

Sziasztom.Abszolut nem értek hozzá,ezért inkább megkérdezem.Van egy MTD Bc 52es fűkaszám.Amikor beakarom rántani akkor forog a damilfej és csörög a kuplung rajta.Jól gondolom hogy nem igy kellene lennie?1 éve használtam,most tavasszal kölcsön adtam és nem rémlik hogy ilyennek kellene lennie

(#3755) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Hengerkéses fűnyírót élezett már valaki? YouTube-on néztem, de gyakorlati tapasztalatra lennék kíváncsi.

-

(#3756) Vikusz77 válasza Morris (#3745) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszönöm, akkor, ha másnak nincs tapasztalata, szerintem maradok a 4120-asnál.

(#3757) Örni


Örni
senior tag

Egy kis bemutató videó a Hecht gépről amit vettem :)

[link]

A fű minőségéért előre is elnézést kérek :DDD

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#3758) HagaNRG válasza Örni (#3757) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönjük szépen a profi videót és gratula a gyönyörű, új géphez!

(#3759) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Vettem a minap egy ilyen Parkside akkus szegélynyírót is!
Egyszerűen imádom.
Egészen erőske- bár a 32cm-es tologatós fűnyíró már épp eleget bizonyított, hogy ez bőven tudja azt, amit kell.

(#3760) syler123 válasza HagaNRG (#3759) üzenetére


syler123
veterán

Ezt Magyarországon vetted? Kell nekem is :D Árban hogy jött ki? Ugyanilyenem van zsinórosban, de akkor cseszhetem az akkus fűnyírót, ha ezzel meg hosszabbítózok. Neten csak olyan lidl-set láttam szegélynyírót, ami műanyagkéses.

(#3761) teppik_amon


teppik_amon
tag

Az aldiban lesznek 18ától akkus dolgok. Fűnyíró, fűkasza, fűszegélynyíró stb. [link]

Csak olvasója vagyok a topiknak egyelőre, fűkaszát vennék, azért figyelem az aldi/lidli oldalait :)

(#3762) Top cat válasza Örni (#3757) üzenetére


Top cat
őstag

Zajszint 92 db, a benzinesemen 98 van megadva. :D

(#3763) stickermajom válasza Top cat (#3762) üzenetére


stickermajom
addikt

Ne felejtsd, hogy a zajszint logaritmikusan növekszik, 6dB különbség nagyjából négyszer olyan hangosnak érződik.

(#3764) Top cat válasza stickermajom (#3763) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt nem tudtam, az elég durva különbség.

(#3765) f4lcon válasza HagaNRG (#3759) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem is van, alin van hozzá kés készlet, ami passzol és csak kb 2mm-el rövidebb (úgy keress rá, hogy Florabest)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3766) f4lcon


f4lcon
őstag

nem találok rotációs kapa topic-ot, de kellene valamit vennem.
nem lesz nagy használat, nagyjából 50nm a konyhakert, egyelőre arra kell
faternak van egy régi "Szeviép" amire egy GC190-es Honda motor lett téve a korai Briggs elhalálozása után, az jól bírja (van gyümölcsösünk, 1 hektár, ott dolgozik eleget) - ha ennyire erős nem is kell, ennyire megbízható azért legyen, szóval kínai motorok kilőve
munkaszélesség mindegy, később úgyis lehet kapataggal bővíteni

ja: csak benzinesben gondolkozom, ha ez nem jött volna le :)

szerk: ezek jönnének szóba
- Rotalux 5 B-40 99.000 Ft, s500-as Briggs motor 139ccm 2,2kW
- Al-Ko MH350-9 LM 91.900 Ft, valószínűleg Loncin motor, de nem találtam róla semmit (csupán megbízom az Al-Ko márkában) 2,7kW
- MTD Charlie 1B 88.990 Ft, s500-as Briggs motor 148ccm 2,9kW

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3767) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ki,hogy fükaszál ? fél gázon folyamatosan ? Vagy vágásonkét gázkar elengedése.

(#3768) HagaNRG válasza syler123 (#3760) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ha gondolod, szívesen átadom neked, egyetlen alkalommal használtam. Sajnos elkapott a gépszíj és bevásároltam mindenből... 160 ezres benzines fűnyíró, mellé egy akkus tologatós, aztán másnap benzines fűkasza és gondoltam, hogy a trendiség fullon legyen, kell az akkus szegélynyíró is.... Mamámnál tegnap 5 percig megmutattam, hogy van ilyenem is, aztán a végére én is rájöttem, hogy amekkora területeken van nálam, a szülőknél és a nagyszülőknél szegély, oda úgyis a benzines kasza fog kelleni... Ez meg csak azért kellett, hogy a gyermek lelkemnek legyen egy újabb unboxing feeling :) (azt már csak dióhéjban jegyzem meg, hogy a Lidl heti akciós akkus gépeit is hazahoztam, flex, kardfűrész, gallyvágó fűrész, excenteres csiszoló).
Ma délben pont azon gondolkodtam, hogy vajon vigyem-e vissza a boltba a szegélyvágót, vagy már úgyis füves lett és akkor inkább adjam el használtnak, egy naposan...

Ha érdekes, keress meg privátban! Köszi!
:R

(#3769) mrzed válasza HagaNRG (#3768) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem lesz ebből válás? :F

(#3770) HagaNRG válasza jenei1994 (#3767) üzenetére


HagaNRG
őstag

Én vágtam már az önkormányzatnál is 300 ezres Stihl gépekkel, a közmunkás profi kollégáktól is megkaptam, hogy nem zümm-zümm-zümm módjára nyírunk, jobbra-balra lengetve és közben játszani a gázzal, hanem egy folyamatos, nem túl magas fordulatszámon üzemeltetve a gépet nyomjuk a füvet végig. (igazság szerint derékig érő fűben ez azért full gáz is lehet).
De a lényeg, hogy nem kell elengedni a gázt... azóta már nézegettem a profi fűkasza videókat is a Yt-n, tehát kezdem kiképezni magam e témakörben is.

(#3771) f4lcon válasza HagaNRG (#3770) üzenetére


f4lcon
őstag

:DDD :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3772) szilu7 válasza jenei1994 (#3767) üzenetére


szilu7
senior tag

Sokan túráztatják, de nem kell vágásonként elengedni a gázt. Változtatni lehet a terheléstől függően. Ha úgy van, akkor lehet folyamatosan teljes gázon. Emlékeim szerint a Husqvarna például ezt szépen le is írja a használatiban.

(#3773) syler123 válasza f4lcon (#3765) üzenetére


syler123
veterán

Damilosra is át lehet alakítani? Nem tudom, hogy idehaza melyik verziót fogják árulni.

(#3774) f4lcon válasza syler123 (#3773) üzenetére


f4lcon
őstag

hát szerintem nem... nincs rajta ami elvágja a damilt
(a fejet le lehet venni, ami a késeket tartja, de honnan veszel damilos fejet hozzá?)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3775) syler123 válasza f4lcon (#3774) üzenetére


syler123
veterán

Damilos fej lenne, mert van ugyanolyan vezetékes gépem :D Na majd kiderül, remélem nálunk is a damilos verzió lesz.

(#3776) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Van már életszerű, valós tapasztalat a dupla akksis, 40V-os Parkside fűnyíróval?

(#3777) #97520896 válasza mrzed (#3769) üzenetére


#97520896
törölt tag

Nekem is ez jutott eszembe, engem már biztos tökön rúgott volna az asszony, ha ennyiféle gépet összevásárlok. :D

BrandonXXV: Én is kíváncsi lennék. Ahhoz képest, hogy mennyien belelkesültek rá, azóta se látni semmi véleményt róla.

[ Szerkesztve ]

(#3778) Örni válasza BrandonXXV (#3776) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem ma két videót is feldobott Youtube:

[link] , [link]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#3779) syler123 válasza BrandonXXV (#3776) üzenetére


syler123
veterán

Eddig egyszer nyírtam vele füvet, kb 60-70 négyzetméter. Jónak tűnik, nem tudom annyira rövidre nyírni, mint a vezetékessel, de nekem megfelel. De ember függő, tesóm kínlódos, ő azt mondta a zsinórossal rövidebbre / szebbre nyírja... Szerintem pont jó a legalacsonyabb fokozaton. Széleken ahol felfekszik a kerék a betonra, ott kicsit hosszabb, de ez a 43cm hátránya. Pénteken ismét nyírom, nem töltöm fel az akkut, hogy ki tudjam próbálni mennyit bír. A fűgyüjtője is jó. Nekem tetszik, én biztos nem fogok vezetékeket rángatni... Mondjuk a szegélynyíró pont vezetékes, abból még jó lenne egy akkus.

(#3780) inf3rno válasza Örni (#3778) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindkettőben azt mondják, hogy 300nm körül tud összesen a 2x4Ah és talán olyan 45 percig bírja. Szerintem egy kisebb kertben jó lehet, ha valakit nagyon zavar a vezeték és nem akar benzinest.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3781) den89 válasza inf3rno (#3780) üzenetére


den89
tag

Ugyanilyen akkuval működik az én gépem is (annyi, hogy 1 db 40V 4Ah), vágószélesség is majdnem ugyanekkora. 240 nm a nyírandó terület, 30-35 perc TÉNYLEGES menetidő után marad az akkuban kb 20-25%. Saccra az enyém és a Parkside is max 300 nm, 40-45 percet bír.

Igazából pontosat úgy sem fog tudni mondani senki, senki nem méri stopperrel a menetidőt és nem méri le hány centi a fű. :) De nagyjából látható mekkora területre valóak ezek a gépek. Hogy most 250 vagy 300 nm-t bír, 35 vagy 45 percet az már egyéni felhasználás és természetesen a fű függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#3782) #97520896


#97520896
törölt tag

Hátha érdekel valakit. Aldiban holnaptól Ferrex akkus fűnyíró [link] [link] 37 cm-s vágószélességgel, 40 literes fűgyűjtővel, működési időre max 30 percet írnak. Ha jól értelmezem 40V 2,5Ah az akku, mivel 40V gépek esetén 2,5 Ah, 20V gépek esetén 5Ah az akku teljesítménye, az alábbi linken le van írva részletesen [link] . 45 eFt a gép + 6 eFt a töltő + 16 eFt az akku, tehát összesen 67 eFt. Egyébként szinte tök ugyanúgy néz ki, mint a Parkside. Kisebb telekre jó lehet, 150-200 nm-ig.

[ Szerkesztve ]

(#3783) Tamas1982.1 válasza #97520896 (#3782) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Sógorom ma vett reggel ilyen Ferrex Aldi akkus fűnyírót, nagyon jó kis gép! Sík talajon kb 250m2-t vágott le vele, 5-ös fokozaton használta (az elektromost is úgy szokta), legutóbb 1 hete nyírta a füvét. Kb 30-35 percig bírta az akksi. Ha magasabb a fű, nem hetente nyírt, akkor szerintem 200m2 amit bírhat. Nagyobb emelkedőn 150m2. Én is megirigyeltem tőle, csak sajnos már nem kapható nálunk. A Parksideost is teszteltem ismerősnél, ennek egy kicsit kisebb a vágási szélessége, viszont érzésre kisebb súlyú, a Lidl-ösnek a kereke talán jobb minőségű. Egyébként nagyon megéri, főleg 67 ezer forintért (a Parkside ha jól emlékszem 80 ezer volt mindennel).

(#3784) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok! Látom éppen téma az akkus fűnyírás, jelenlegi albérlet mellé tartozik valami kertszerűség. Kb. 80-100nm, sok egyenetlen résszel, még több szűk vagy sarkos résszel, plusz a negyedét egy nagy fenyő is árnyékolja, ahol a gaz sem nő.
Kitaláltam, hogy kellene egy akkus szegélynyíró és az jó lesz nekem. Nos azt sem tudtam, hogy a fűkasza és a szegélynyíró 2 különböző dolog...így az Aldiban állva a lehetőségek előtt, elhoztam egy fűkaszát, mert abból csak kettő volt és mert van pár erősebb gyom pl. parlagfű.

De azóta is bizonytalan vagyok, hogy nem lett volna-e elég a szegélynyíró mégiscsak 2szer olcsóbb, de nem láttam még sehol műanyagkéses megoldást, mondjuk füvet sem vágtam gyakran. Azt tudom, hogy nem akarom, hogy egy benzinmotor duruzsoljon a nyakamban és zsinórt sem akarok húzni magamután.

Tartsam meg vagy sem? Nem fogok éhezni a hónapban miatta, de a különbözetből kimondottan mondjuk egy Last of Us 2 :D. Viszont ha szenvedős a kisebbik gép, akkor inkább a nagy, ez amúgy sem lesz egy kedvelt időtöltés...

Let's begin, de gozaimasu!

(#3785) inf3rno válasza _ak_ (#3784) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kasza szinte bármivel megbirkózik, ha elég erős a motorja, a szegélynyíró inkább csak az alacsonyabb fűre jó, vastag gazokra annyira nem, de ha nincs sok, akkor azokat ki tudod vágni metszőollóval is. A kaszához kelleni fog arcvédő is, ha azzal akarsz vágni, legalábbis az enyémhez kell.

Buliban hasznos! =]

(#3786) #97520896 válasza Tamas1982.1 (#3783) üzenetére


#97520896
törölt tag

Nem rossz gépek ezek, főleg az árukért cserébe. Én azért egy kicsit az alkatrész és akku utánpótlástól félnék. De ez más tészta.

_ak_: a szegélynyíró csak kisebb területre és kisebb fűre jó, itt-ott kiigazítani a szegélyek mentén lenyírni a füvet, tujákat, fákat körbenyírni. Persze cserébe nagyon könnyű, kompakt gépek, és árban sem drágák, legalábbis az egyszerűbb változatok. Nekem az 1000 m2-en a benzines fűnyíróm mellett egy ilyen szegélynyíróm van: [link] Amire vettem, arra tökéletesen megfelel. De nem lehet összehasonlítani egy benzines fűkaszával.Azért én azt mondom, hogy 80-100 nm-t bőven lenyírsz egy akkus szegélynyíróval is. Végülis akkor milyen fűkaszát vettél? Akkusat vagy benzineset? Későbbiekben még jól jöhet, ha lesz saját házad. Használtad már? Ha nem, akkor még kicserélheted a szegélynyíróra... Egyébként én ezektől a műanyagkéses megoldásoktól ódzkodom, a damilos megoldás szerintem még mindig jobb. Veszel a fűkaszához/szegélynyíróhoz 50 méternyi damilt kb 1000-1500 ft-ért, azzal 5 évig biztos elleszel ekkora területen. Míg a műanyag késeket sokkal gyakrabban cserélgetheted, nagyon gyorsan tönkremegy 1-1 db.

[ Szerkesztve ]

(#3787) Tamas1982.1 válasza #97520896 (#3786) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Néztem az akkut, máshol is kapható hozzá és vannak kompatibilis típusok is. Alkatrészt nem tudom, de ha bedöglene vissza lehet vinni, talán valami 3 év a garancia. A Ferrex tudtommal nem csak Aldiban van, így talán beszerezhető más alkatrész is.

(#3788) tibcsiworld válasza _ak_ (#3784) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Erős gyomra nem jó a szegélynyíró! A szomszédasszony a füvet vágja, én meg átugrok a benzines gardenline-al (einhell, aldi), és percek alatt levisz mindent!

50m damil sok lesz! A 15m is elég lesz 5-10 évig!

(#3789) _ak_


_ak_
addikt

Köszönöm a válaszokat, hajlok arra, hogy megtartsam, még ha kevés is az igazán gyomos rész, arra a 20 ezret jobban sajnálnám, ha végül kézzel kell megoldani. Sok infó ugyan nincs az erősségéről.

csibesz: Aldis akkus Ferrex 2 in 1 fűkasza. Hol fűkasza, szegélynyíró, hol fűnyíró, bozótvágóként szerepel [manual].

Let's begin, de gozaimasu!

(#3790) #97520896 válasza _ak_ (#3789) üzenetére


#97520896
törölt tag

Szerintem tartsd meg. Én azt mondom ez az akkus fűkasza tudásra pont egy szegélynyíró és egy benzines fűkasza között van. Úgyhogy jó lesz arra a területre, amit írtál. Később meg még ha lesz saját telked, házad, akkor biztosan jól fog jönni. Vagy max eladod, ha mégsem lesz rá szükséged.

(#3791) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Végül Ferrex GLM44 (aldis cucc) elektromos fűnyírót vettem. Még a Makita jött szóba, de a Ferrexre esett a választás, a Makita párezerrel drágább, a 4120-as 10ezerrel és ez is gyengébb kisebb a Ferrexnél, és 30e-ből szerettem volna letudni.
1800W, 44cm, 3 év gari, 60 liter fűgyűjtő, 20-70mm vágáshossz, 30ezer Ft.
Jövő héten kipróbálom.
Érdekesség, hogy Németországban 75 euró, ami kb 26ezer Ft.

20 centis fű és gaz nem okoz kárt a gépnek úgy általánosságban?

[ Szerkesztve ]

(#3792) troll81 válasza Rodzser Mór (#3791) üzenetére


troll81
addikt

Nem érdekes természetes mindennel így van.
Van egy szállítási költség is azért drágább otthon. :R

(#3793) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv mindenkinek!
Fűnyiró vásárlás előtt állok, kissé tanácstalanul.
A keret 100 ezer alatti. Két porta is lesz vele nyirva, egyik füvesitett, másikon azért akad bőven gaz...de ugye ha időben van vágva, oda is elég a benzines fűnyiró.
Nézegettem használtan, gyorsan kikötöttem a Hondáknál, 70 környékén kaphatók, van választék...ki mennyire ismeri a Hondákat, használtan mekkora rizikó megvenni? (az alap kockázatot tudom, ki tudja, mennyit és hol nyúzták, inkább a normál használtaból eredő hibák érdekelnének, azaz mennyire szétpergős, mennyire strapabiró készülékek).
Néztem újjakat is természetesen.
Hecht, VeGa, Fieldmann, ezek amiket jobbnak irnak, a VeGa-ról pl nem nagyon találtam semmit, a másik kettő cseh gyártás, állitólag jó a szerviz és jó minőség...mennyire igaz?
46 cm-es vágószéllel keresek, központi magasság állitás, mulcsolás, önjárót, fűgyűjtőst, csapágyazott kerekekkel, 3.5 Le teljesitménnyel és acél házzal. Nem baj, ha extrák vannak, pl öninditó, esetleg elfordulást biztositó késtartó fej...persze tudom, hogy ez 100 feletti kategória (öninditóst találtam 109-ért).
A Rivall, Bufallo, Scheppach állitólag kinai, nincs alkatrész...ezért nincs a listán, Einhell, Al-Ko eléggé kis teljesitményű motorral szereli ennyiért (a 3.5 lóerőt fontosnak tartom, hogy a mulcsoló funkciót erőlködés nélkül képes legyen megcsinálni, illetve ha eső miatt felnő a fű, akkor se kelljen kinlódni annyit).
Lehet ezektől eltérő márka is, de inkább 70 ezer környéke a cél, mint 100....
A válaszokat, észrevételeket előre is köszönöm :)

(#3794) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

CMI (MTD) 395 PO-t cserélnék le.
ThorX35 kínai motor, 99cm3, elvileg 2,2 lóerő. 39cm-s kés, 40 literes gyűjtő.

400m2 full nádképű-csenkesz fűre kell. A meglevő gép már eléggé le van harcolva, egyszer már gyűrűt cseréltem benne, ingadozik kicsit a fordulat, melegen néha 4-5 rántásra indul csak, és a sűrű, nagy füvet nehezen vágja, nehezen gyűjti. 3 fokozatban állítható csak, és 175-ös kerekei vannak a tengelyen. Műanyag váz, 25Kg.

Husqvarna LC153P-t néztem ki, de nem egyértelmű pár dolog. A mulcsozó nem tartozék, igaz? A BioClip gyakorlatilag egy másik vagy második kés? Mennyibe kerül?
Kicsit extrém az 51-es kés (a bolt 53-ast ír) a területhez, de szerintem így időt nyernék. Nem tudom, hogy az oldalkidobásra szükségem lesz-e valaha is. Inkább a mulcsozót próbálnám meg, legalább egy 3-5 vágásonként.
Kicsit nagyobb kereket is el tudnék képzelni, mint a 203-as.
Lóerőben és nyomatékban nem tudom, hogy elég erős-e az 51-es késhez. (elvileg 8-9Nm körül van a nyomaték.) (Műtrágyázott a fű, van, amikor heti 2 vágásból 2-2 nagy zsák nyesedékem van szinte beletaposva. Van amikor 2,5-3 zsák, min. 110 literes)

Ezzel a motorral, ilyen minőségben inkább ezt vegyem, vagy lenne alternatíva 80-110K között amihez tartozék a mulcsozó, nem feltétlen van oldalkidobó, ez a minőség, esetleg nagyobb kerekekkel?
A +4,5Kg tömegen kívül mindenben előrelépnék. Briggs motor, 163 cm3, 3,2-3,3 lóerő, 51cm-s kés, 65 literes gyűjtő, acél váz, 7 fokozat karral, és csapágyazott kerekek (203-as).

(#3795) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#3794) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megválaszoltam magamnak, megrendeltem az LC 153P-t. Mulcsozó készletet viszont nem találtam hozzá, így csak annyi maradt, hogy azt honnan tudnám beszerezni. Szakkereskedés nincs a közelben, a neten meg mindenhol akku-s gépekhez vagy traktorokhoz való készletet látok.

(#3796) szilu7 válasza [CS]Blade2 (#3795) üzenetére


szilu7
senior tag

Husqvarna külön kést ad mulcsozáshoz. Nekünk LC247SP van. Néztem pár percig a két kést egymás mellett, mire találtam különbséget. Gyakorlatban simán mulcsozhatsz a normál késsel és fordítva.
Őket hívd fel: [link]
Rögtön mondanak árat, ha kell 1-2 hét alatt szerzik be.

(#3797) IMGM6 válasza #10726912 (#3793) üzenetére


IMGM6
tag

Hecht, Fieldmann is kínai, a csehek csak disztribútorok. 100- alatt nem könnyű jó, tartós fűnyírót találni, talán még néhány áruházi saját márkást belehet szerezni Briggs 550-es motorral (sajnos már aldis is kínai motoros, bár elvileg az nem rossz). Néhol még lehet kapni McCulloch M51-150R 100 körül. A Hondák a legjobbak, de sajnos 70 körül általában már csak az igen leharcoltakat lehet megkapni, ha nem értesz hozzá nagyon könnyen bele lehet futni egy olyanba, ami rövid időn belül szinte teljes felújítást igényel.
Vagy egész jó Makitákat is lehet kapni 100 körül.

[ Szerkesztve ]

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3798) #97520896


#97520896
törölt tag

Sziasztok!

MTD kivonul Magyarországról. Csak tájékoztatásul mondom, ha esetleg ez valakit befolyásolna a későbbiekben fűnyíró vásárlás ügyben. [link] [link]

(#3799) [CS]Blade2 válasza szilu7 (#3796) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kösz a linket. Eltettem.

Amit találtam készlet, ott azt írja, hogy a kés mellé még van egy ledugózó. Nem tudom, hogy én kapok-e ilyen ledugózót a hátsó nyílás felé, vagy oldalkidobásnál elég, ha nincs fent a gyűjtő, esetleg az a dugó nem pont olyan, mint a bioclip-es készlethez járó :F

A másik, hogy jól látom, hogy azt írja a Briggs erre a 650 EXI motorra, hogy nem kell olajat cserélni benne :F Gondolom akkor leeresztő csavar sem lesz rajta. Én évente cserélném azért.

[ Szerkesztve ]

(#3800) #10726912 válasza IMGM6 (#3797) üzenetére


#10726912
törölt tag

Köszönöm.Beszéltem a Fieldmannos szervizessel, azt mondja, 6 éve használ egyet, nincs baja az övének...A használt Hondától ezért félek, igen, nem akarok egy lestrapált jó kinézetűvel kinlódni. McCulloch közül lehet bátran választani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.