Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) Chaser válasza Cyberpunk (#9800) üzenetére


Chaser
titán

Jól döntöttél:)

Valaki esetleg nézte milyen foglalatos a vga? MXM vagy valami spéci fuji megoldás, mint a pi 2530-ban?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9802) Anfield


Anfield
csendes tag

Sziasztok.
Hirtelen elkezdett beragadni a laptopomon a EEE betü. alig birom benyomni. és nemtudom mit tegyek, hogyhagy kiveszem vissza e lehet majd tenni. Amilo Li 3710 a laptop. sajnos az irásnal nagyon nehéz igy irni, ha visszaviszem mert még garis, akkor meg gondolom küldözgetik ide-oda...mar probaltam piszkálni hatha valami morzsa vagy egyéb valami került oda, de nem..

köszönöm aki tud segiteni..

(#9803) kenwood3


kenwood3
őstag

Helló !
Segítségeteket szeretném kérni ! Van 1 Amilo Pi 3540 típusu notebookom amivel problémám van az a wifi ! Ne, tudok kerestetni a wifivel és nincs is hozzá semmi progi amiivel kerestessek ! Mit tegyek ? Ja amúgy win 7 Home Premium van rá felnyomva ! Segítsetek , hogy kell beállitani a wifit ! Válaszokat köszönöm !

Mi az az ekezet dragasag??

(#9804) Chaser válasza kenwood3 (#9803) üzenetére


Chaser
titán

Esetleg nem lehet, hogy nem kapcsoltad be? Nem tudom nálad hol van, nekem az előlapon volt egy kis retesz a 2530-nál, azzal kellett bekapcsolni. Onnantól kezdve meg egy kis ikon megjelent a tálcán, jobb klikk rá és már ment is a keresés. win7 volt nálam is, alapból kezelte.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9805) kenwood3 válasza Chaser (#9804) üzenetére


kenwood3
őstag

be van kapcsolva mert világit a wifi ledje de nem talál semmit! A haver az acer laptopjával rögtön talál ezzel meg nem tudok düllőre jutni !

Mi az az ekezet dragasag??

(#9806) HZoli87 válasza kenwood3 (#9805) üzenetére


HZoli87
veterán

Itt találsz hozzá drivert: LINK

- Szerintem ez kell hozzá, ami a képen van:

(#9807) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni, melyiket érdemesebbb megvenni:
Fuji 3560 vs. Asus K52JR-SX102
A Fuji T6600-sal 160.000.-
Az Asus 171.000.-
A FUJIról már szinte mindent olvastam, de az ASUSról [link] nem találtam véleményt.

Specifications

Intel® Core™ i3 Processor 350M: 2.26 GHz
Mobile Intel® HM55 Express Chipset
Main Memory DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket for expansion up to 8GB SDRAM
15.6" HD (1366x768) LED backlight
ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1G DDR3 VRAM
320GB,5400rpm;7200rpm
DVD Super Multi
3 in 1 card reader, SD,MMC,MS
VGA web camera (Fixed type)
Fax/Modem/LAN/WLAN Integrated 802.11 b/g/n
LED Status Indicator HDD activity
Power-on/Suspend
Battery Charging/full/low
Capital Lock
Wireless on status indicator
Numeric KB Lock
Interface 1 x Microphone-in jack
1 x Headphone-out jack
1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
3 x USB 2.0 ports
1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
1 x HDMI
Built-in speaker and microphone
Altec Lansing® speakers
SRS Premium Sound
Numeric Keyboard
19.05mm 100% KB pitch
Battery Pack & Life 6 cells: 4400 mAh 48 Whrs
AC Adapter Output: 19 V DC, 4.74 A, 90W
Input: 100-240 V AC, 50/60 Hz universal
Dimension & Weight 38 x 25.5 x 3.45~3.57 cm (W x D x H)
2.62 kg (with 6 cell battery)
Security BIOS Booting / HDD User Password Protection and security lock
Kensington lock hole
Supplied Accessories Optical Mouse (optional)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#9808) HZoli87 válasza bluuzia (#9807) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia !

Két gép közül én az Asust venném meg, nagyon új a gép belseje (hardverek), mig a Fujitsu "csak" Core 2-vel van szerelve. Ha játszani is szeretnél, akkor szerintem a Geforce GT 240M erősebb a Radeonnál. Ha veszel +1 év garit az Amilohoz, kb, ugyanott van a két gép ára.

(#9809) Chaser válasza kenwood3 (#9805) üzenetére


Chaser
titán

HZoli87-nál okosabbat én se tudok rá mondani.

bluuzia: Ha játék a fő cél, akkor pi 3560, de nem a t6600-os, hanem a t4300-as, az 132k iponban, minden más paramétere ugyanaz. Ha kell a cpu kraft akkor az asus, bitang erős a kis i3-as. kb 155k-ból 3 év garival megvan a 3560.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9810) KissP


KissP
tag

Sziasztok!

Azthiszem ismét egy laikus kérdéssel fordulok hozzátok. :)
Egy Amilo PI 3560-asról lenne szó.
Észrevettem, hogy Everestben a túlhajtás fül alatt mutatja az aktuális processzor órajelet és CPU szorzót.
Nos az órajel 2194,5 és 1197 közt ugrál.
A szorzó pedig 11X és 6X közt.

Gondolom ez valami energiatakarékos megoldás lehet. Bár fogalmam sincs. :)
Nem árt ez a proci élettartamának? :)
Lehet esetleg ezt valahol ki/be kapcsolni?
Bocsi a láma kérdésekért. :)
Előre is köszi a válaszokat!

p

(#9811) HZoli87 válasza KissP (#9810) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia !

Jól írtad, ezzel is energiát és hőtermelést spórol meg a CPU + hosszabb akkus idő. Biztos nem árt neki. Már évek óta így van.

[ Szerkesztve ]

(#9812) Chaser válasza KissP (#9810) üzenetére


Chaser
titán

Tölts le egy cpuz nevű progit, ott a feszültségeket is láthatod, kisebb órajel mellé kevesebb feszt rendel a cpu. Mivel 45nm-es nagy különbség nincs, 65-ösöknél viszont számottevő. Nem lesz baja a gépnek, asztali cpu-nál is évek óta így van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9813) fireman808 válasza bluuzia (#9807) üzenetére


fireman808
csendes tag

Hali!
Ha játszani is akarsz a notival, az Asust felejtsd el!
[link]
54. helyezett a 91. ellenében (2010. 02. 01.)
Ja és ami a legfontosabb a VGA-nál: "Memory Bus: 64 bit" az :W Asusnál, míg a Fujitsunál 128 bit!!!

[ Szerkesztve ]

AZ EMBER TUDATLANNAK SZÜLETIK, NEM BUTÁNAK. BUTA CSAK AZ OKTATÁSTÓL LESZ.

(#9814) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Internetezésre és játékra kerestem egy megfizethető gépet és ezt találtam:

Fujitsu-Siemens Amilo Pi3560

Szerintem nem rossz vétel, erős proci és videókártya van benne 170e forintért. Mi a véleményetek? Vegyem, ne vegyem?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9815) KubanitoS válasza KubanitoS (#9814) üzenetére


KubanitoS
veterán

Elnézést kérek mindenkitől a dupla post miatt, de én marha csak a kérdésem után kezdtem visszaolvasni és láttam, hogy eléggé kitárgyaltátok már ezt a témát.

Ha jól értem a lényeg az volt, hogy 130 ezerért érdemes az iponból venni ezt a gépet.

Azért még lenne egy pár kérdésem. Az új laptop a régi Fujitsu Siemensem váltaná le, ez egy 2005-ös masina

i910-es chipsettel
egy 1.7 GHz-es Pentium Mobility procival
2 GB DDR 2-es memóriával
Ati Radeon X700 Mobility videókártyával (asztali Geforce 6600-as videókártyával egyezik meg nagyjából a teljesítménye)

Nyílván eléggé elavult masina, dehát ezért akarom lecserélni. :) Mindössze abban szeretnék megerősítést kérni, hogy ez az Amilo Pi3560 gép a T4300-as procival ugye minden tekintetben erősebb lenne a mostaninál? A jelenlegi laptopomon a HD filmek szaggatnak, remélem ez is megoldódik az új géppel.

Még csak annyit, hogy mégis mennyivel gyengébb ez a T4300-as processzor a T6600-asnál? Biztosan megéri megspórolni azt a 30-40 ezret?

Köszi srácok. :))

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9816) Chaser válasza KubanitoS (#9815) üzenetére


Chaser
titán

A t4300-ast érdemes venni igen, max 10%-kal gyorsabb a t6600-os, nagyon nem ér meg 2-3k-nál több kiadást. A pi3560 minden tekintetben jóval erősebb lesz a mostani gépednél, 1.5ghz-es 2 magos cpu is le tudja játszani az 1080p-t is ha rendesen van tömörítve, de az nv kártyában van hd gyorsítás is, nem lesz vele problémád. +2év gart vegyél hozzá, 20-25k, annyit bőven megér.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9817) KubanitoS válasza Chaser (#9816) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm a válaszod, most vettem meg a gépet, ki kéne csomagolni. :DDD Igaz, végül mégiscsak a T6600 mellett döntöttem, gondoltam ezzel talán hosszabb távon jobban járok (na meg csak ez volt raktáron ;]). Majd elválik. A paraméterei alapján még 160-ért sem volt sok ez a gép.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9818) Yürei


Yürei
csendes tag

Sziasztok.
Kicsit buta kérdésnek tűnhet ugyanakkor csak feltenném.
Arról van szó hogy van egy L7310W típusú notebook a vackaim közt.
Szerintetek ér ez még valamit vagy jobb ha várok míg muzeális értéke lesz? :)
Ha már annyiért el tudnám adni hogy tudjak venni belőle egy Scythe Grand Kama Cross-t és egy Kingmax 2gb 1600mhz DDR3 modult ami nagyjából 30.000 magyar forint akkor megfontolnám az eladását. :)
Válaszaitokat előre is köszönöm.

*******************Customer: "How fast will my COM ports go?"******************** *************Tech Support: "How hard can you throw your computer?"**************

(#9819) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Remélem hamarosan meglesz a FUJI 3560-as. :)
Már csak a kétféle proci közül nem tudom melyiket válasszam. Elég húzós a különbség, és ahogy írtátok, nem biztos,hogy megér annyit.

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#9820) Egorov válasza Yürei (#9818) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szerintem itt nézz szét. Segíthet az árazásban. :K
http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?sfor_all=L7310W

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#9821) Yürei válasza Egorov (#9820) üzenetére


Yürei
csendes tag

Köszönöm.
Úgy tűnik nagyjából stimmelnek az árak az elképzelésemmel.
Még alszom rá egyet azért :)

*******************Customer: "How fast will my COM ports go?"******************** *************Tech Support: "How hard can you throw your computer?"**************

(#9822) D.e.x.


D.e.x.
csendes tag

Sziasztok!
Ha nem jó témába írok, akkor lécci írányítsatok át!
Egy Fujitsu Siemens Amilo xi 2550-ről lenne szó. Gyárilag Vista, hozzá lett készítve e dvd-ből álló rendszerhelyreállító lemez. Viszont amikor egy Vista business telepítőlemezzel bootolok, akkor nem ismeri fel a merevlemezeket, és kéri az illesztőprogramot. A fujitsu oldalán (http://ts.fujitsu.com/support/downloads.html). A SATA driver résznél 3 van. Namármost a drivert Vista telepítés közben egy USB-n, vagy másik lemezen be lehet helyezni, és telepíti. De azt írja, hogy nem található.
Lehet hogy nem jó drivereket tettem rá? Vagy valami más módszerrel kellene feltenni az illesztőprogramot?
Remélem tudtok segíteni!
Thx
D

(#9823) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Beüzemeltem a 3560-as laptopom, eddig hibátlanul működik, a Win 7 is gond nélkül felment rá.

Mindössze az a furcsa, hogy nincs a gépen szinte semmiféle állapotjelző led, kivéve a gép jobb alsó sarkában levő 3 diódát. Ez normális? Mert a billentyűzet felett mintha le lenne védőfóliával ragasztva egy rész. Ott nem ledeknek kellene működniük?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9824) RBJ válasza KubanitoS (#9823) üzenetére


RBJ
addikt

nekem is furcsa volt ez a kevés állapotjelző led. de hát ez van.
viszont a netkábel csatlakozonál levo két ledet meg végkép nem értem mi értelme.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9825) HZoli87 válasza KubanitoS (#9823) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem, ott nincs semmilyen LED, csak az a 3 db amit említettél.

(#9826) Chaser válasza KubanitoS (#9817) üzenetére


Chaser
titán

160-ért se sok más gyártóhoz képest. Cpu jó, de ennyi felárat nem ér. Nekem végül dell lett t6400-gyel, az idle fesze 0.975V, ezen az értéken tudja a max 2ghz-et is ami a load órajele, érdemes alulfeszelni, fogyasztásban/aksiidőben nem keveset nyersz vele.

bluuzia: Azt a felárat nem éri meg amit az intel kér érte, a legkisebb i3 is elcsípáz ennél sokkal erősebb c2d-t is. Egy 5-6k-t megérne, többet nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9827) KubanitoS válasza Chaser (#9826) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mégis hogyan lehetséges ez az órajel csökkentés? A biosban kell valamit turkálni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9828) Chaser válasza KubanitoS (#9827) üzenetére


Chaser
titán

Nem asztali gép az, hogy biosban túrkássz ilyen ügyben :N fizetős pl a cpu genie, ingyenes rmclock és crystal cpu id. Ezt figy:

:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9829) akyyy


akyyy
senior tag

Szerintetek a jelenlegi amilo xi2428-as laptopba jó lenne ez a videókártya?:
nVIDIA Geforce 8600M GT G84M 600 512MB MXM II VGA Card

jelenleg 8600M GS van benne, ami alapból benne van, ennyit tudok. Csak ugye szar, megcsináltatni meg hülyeség, inkább veszek egy újat:D

(#9830) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Pi3560 vásárlásán gondolkodom, az alapot gondoltam. Szerintetek kellhet a 4GB DDR2 és a nagyobb proci?
Továbbá a procit és a videokarit hogyan lehet bővíteni, hol lehet hozzá új alkatrészt kapni és meddig lehet bővíteni?
Ja, és mennyit fogyaszthat max loadon a drága? Egy 90W-os FSP autós töltőt tennék alá.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9831) HZoli87 válasza CHIPman (#9830) üzenetére


HZoli87
veterán

T6600-as verzió fogyasztása:

(#9832) CHIPman válasza HZoli87 (#9831) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tehát egy 90W-os FSP elég lenne alá? Mert igencsak közel van a maxhoz, és a hűtés nélküli tápnál esetleg hőenergiává is alakulhat. Hány W-os gyári töltő jár hozzá?
Van valami mód eesetleg a touchpadet úgy megcsinálni, hogy ha az oldalán húzom az ujjam, akkor scrollozzon? Ja, és van benne BD-olvasó? A Fujitsu oldalán opcionálisnak írják.
Meg még valami: Az eSATA az power-over, vagy sima?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9833) HZoli87 válasza CHIPman (#9832) üzenetére


HZoli87
veterán

- Gyári adapter: 20V / 90 W (4,5A)
- BD olvasó opcionális.
- Touchpad nem tartalmaz scroll részt.
- eSATA-ról nincs semmi információm.

(#9834) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Van nekunk egy Pi 1536-os lapink es az lenne a kerdesem, hogy a neten merre talalhatoak meg hozza a win 7 driverek, ha vannak egyaltalan?
Nem reg feltelepitettem egy win 7 ultimate-et es megprobaltam a recovery dvd-n talahato vista driverekkel beuzemelni a hardvereket de sajnos nem jartam sok sikerrel! A legbosszantobb az volt, hogy a VGA-hoz egyaltalan nem talaltam mukodo drivert igy keptelen voltam felbontast valtani. Rosszul tudom, hogy a win7 alatt vista driverekkel lehet mukodesbe hozni a dolgokat?

:O :)

(#9835) CHIPman válasza HZoli87 (#9833) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1: Köszi.
2: Tehát nincs.
3: Szoftveresen gondoltam.
4: Hol lehetne megtalálni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9837) CHIPman válasza HZoli87 (#9836) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Király. Valami threadet kéne keresni külföldi fórumokon.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9838) Gabameister


Gabameister
csendes tag

Üdv
Nagyon nézegetem a gépet,és érdeklődnék hogy + 2 év garit hol és hogyan tudnák hozzá venni

(#9839) CHIPman válasza Gabameister (#9838) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hzoli adta.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9840) Lajkó


Lajkó
őstag

Helósztok!
Fusitsu Siemens Amilo Xi 1546 1, és 2 vs. Quadro FX770M sípolás problémára tud valaki megoldást??? Minden bekapcsolásnál sípol 30x! Elméletben semmilyen más gondja nincs, de persze sosem lehet tudni... :U

(#9841) Chaser válasza CHIPman (#9830) üzenetére


Chaser
titán

Cpu-t csak garvesztéssel tudsz bővíteni szervízben, 10-15k-ért meg is csinálják. Másik verzió: megcsinálod magad, eredeti cpu-t kénytelen vagy megtartani, ha garizni kell vissza tudd rakni, és imádkozol ne vegyék észre hogy belenyúltál...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9842) epinephrin


epinephrin
csendes tag

Üdv!

Tegnap óta én is egy Pi3560 tulaj vagyok. A kisebb(T4300) processzor melett döntöttem. 20 perc alatt felkúszott rá a Win7, mindent felismert. Nagyon baba kis gép. Negatív tapasztaltként egyenlőre csak az USB portok mennyiségét és picit feljebb említett visszajelző ledek hiányát tudnám felhozni. Örültem volna egy caps lock visszajelzésről. Nah sebaj, tuti kis gép ez!

Szerk.: az FN + (pl.:hangerő, stb.) gombok működésre bírására ez a program kell: FJ OSD Utility program-t kell letölteni? Ezzel lehet kikapcsolni a Wifi-t is?

[ Szerkesztve ]

(#9843) CHIPman válasza epinephrin (#9842) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szia.
Én is nagyon szemezek azzal a verzióval, légyszi nézd majd meg nekem a proci VID-jét és mondj majd általános tapasztalatokat folyamatosan pls. Elsősorban a proci és a RAM mennyiségéből adódó lassulásokra lennék kíváncsi, de a többi is jöhet, mert szeretnék róla mindent megtudni.
Amúgy asszem az eSATA-t is be lehet üzemelni USB-nek, nem? Nincs esetleg valami eSATA cuccod kipróbálni, hogy power-over-e, avagy sem?
Chaser: Ugyanez vonatkozik RAM, és winyócserére is? :F A 3GB nem lehet kevés?
A szoftveres touchpad-scrollozásra van lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9844) Chaser válasza CHIPman (#9843) üzenetére


Chaser
titán

Azokra tudtommal nem, csak cpu-val xaroznak. 3GB lehet kevés, akár 8 is, attól függ mit csinálsz, 2 is lehet sok. Tapipadját nem ismerem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9845) CHIPman válasza Chaser (#9844) üzenetére


CHIPman
nagyúr

4GB-tal elvagyok, a konfigommal CoD6-ban very highon jelzett egyszer a win7, hogy a memhasználat 75% fölé ment. A proci nem lesz kevés nekem, ha a 3GHz-es E2160-nal maxon tolom a gémeket?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9846) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Lehetséges olyan, hogy most csak 1 év garikiterjesztést veszek, és aztán még egyet, vagy ez felejtős?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9847) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Ja, és esetleg van lehetőség a GM45 GMA videokarit használni az nV helyett? Minek menjen, ha nem nézek HD-t vagy nem játszok.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9848) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Lassan elkezdek blogba átmenni. :DDD
Erről mi véleményük van a Pi3560-at használóknak?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9849) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

üdv

FSC Amilo Pro V3515 xp drivereket honnan lehet letölteni?

(#9850) HZoli87 válasza CHIPman (#9848) üzenetére


HZoli87
veterán

Én nem tapasztaltam semmi hibát ezzel kapcsolatban. (WIN7 x64)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.