Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) KissP


KissP
tag

Sziasztok!
Pont a mai napon jutok egy
Amilo PI 3560 géphez.
Remélem nem nagyon off a hozzászólásom.
A kérdésem az lenne, hogy 64, vagy 32 bites Win 7-et telepítsek rá? Melyiknek mik az előnyei és hátrányai? Driverek?
Előre is köszönöm!

p

(#9752) HZoli87 válasza KissP (#9751) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

-Itt találsz Drivereket a géphez.
-Elérhető driverek: Vista (64 bit) / 7 (64bit)
-Hivatalosan támogatott OS-ek: Vista (64bit) / 7 (64 bit)
-Kis program segítségével tudod a hiányzó drivereket telepíteni: DeskUpdate
(internet szüksége hozzá)
-Gép biztos működik 32 bites OS alatt is, de szerintem 64 bites WIN7 kerüljön a gépre.

(#9753) KissP válasza HZoli87 (#9752) üzenetére


KissP
tag

Köszi a gyors választ!
Lehet valami hátrányom 64 bitesből, vagy fordítva?

p

(#9754) HZoli87 válasza KissP (#9753) üzenetére


HZoli87
veterán

Én is pár hete váltottam XP-ről 64 bites WIN7-re, és meglepődtem, mert az összes eddig használt programom működik az új rendszer alatt is. Persze végignéztem a hivatalos honlapokat, hogy melyik alkalmazásból tudok külön x64-es telepítőt elérni, de WinRar-on kívül nem kellett mást letöltenem. Hardver probléma nem léphet fel, mert a gép gyárilag fel van készítve rá.

- Hardver és driver szempontjából biztos nem lehet gond, már csak a programjaidnak kell működni, és akkor teljes a siker. :)

[ Szerkesztve ]

(#9755) turcsikg válasza Chaser (#9746) üzenetére


turcsikg
csendes tag

Én a hétvégén telepítettem egy Pi3560-ast, xp-vel (32 bites), és talán kicsit több melóval, mint egy átlagos telepítés, de működik rajta a rendszer minden gond nélkül, és minden hardver megy.

(#9756) KissP válasza HZoli87 (#9754) üzenetére


KissP
tag

Használatban, sebességben van különbség ha egyiket vagy másikat telepítem?

p

(#9757) HZoli87 válasza KissP (#9756) üzenetére


HZoli87
veterán

Mivel nincs összehasonlítási alapom, mert csak 64 bites WIN7-et használtam eddig, így erre nem tudok választ adni. De nagyon gyorsan fut a 64 bites a gépen, megvagyok vele elégedve.

(#9758) Skyer válasza KissP (#9756) üzenetére


Skyer
senior tag

Azért mielőtt átveszed ellenőrizd a kijelzőt majd ne csikos e akárhogyan. Nehogy te is belefuss abba amibe én. Ajánlatos teszt szin lehet pl a pH nak a szürke háttere ferde vonalak nélkül. Ha ott nem csikos akkor biztosan jó a cucc. Ellenkező esetben át se vedd mert viheted a szervizbe. Enyém most van benn LCD cserén. 3 napos volt és kibontás után már ilyen volt.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9759) Chaser válasza turcsikg (#9755) üzenetére


Chaser
titán

SP3-ast? AHCI módot biosban lehet állítani?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9760) RBJ


RBJ
addikt

arra lennék kíváncsi , hogy a pi 3560 nál a 3 gram ot érdemes 4 gram ra bővíteni vagy gyakorlatilag nincs tapasztalható eredménye . :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9761) Skyer válasza RBJ (#9760) üzenetére


Skyer
senior tag

Persze hogy érdemes...hiszen 4gb már több mint 3 és a DC is megnyilik ami 3 esetében nemigazán lehetséges.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9762) Chaser válasza Skyer (#9761) üzenetére


Chaser
titán

1+2 felállásban sincs semmi akadálya.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9763) Skyer válasza Chaser (#9762) üzenetére


Skyer
senior tag

Azt mondod hogy 3gb is tud menni dual channelben????? Az minden fizikai törvényt meghazudtolna amit eddigi pályafutásom alapján a pckből szereztem :S

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9764) Skyer válasza Chaser (#9762) üzenetére


Skyer
senior tag

3x1 nél valoban lehet DC de 2+1 nél sztem kizárt.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9765) Chaser válasza Skyer (#9763) üzenetére


Chaser
titán

Akkor én már elég sokszor rácáfoltam a fizikára:) 3x1 viszont DC-ben sehogy nem menne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9766) outsiders válasza Chaser (#9765) üzenetére


outsiders
aktív tag

igaza van chasernek, 2x1gb megy dc-ben, egy meg csak úgy magában:) Hogy ez miért megy így, és hogyan, azt én nem tudom :D

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9767) turcsikg válasza Chaser (#9759) üzenetére


turcsikg
csendes tag

Igen, SP3-as xp-t telepítettem rá. Nem kellett a bios-ba semmit állítani. Felment az xp, igaz, szinte semmi hardvert nem ismert meg, úgyhogy onnan kezdődött a trükközés, de végül ment minden hardver.

(#9768) dstsem


dstsem
csendes tag

Hali nem is lehat rá winxp t rakni vagy nincsenek hozzá driverek vagy most mi van??? :W

Nem kifestőkönyv!

[ Módosította: #65675776 ]

Follow the white rabbit ... ...because you are the prisoner of the MartiX.

(#9769) epinephrin


epinephrin
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy Amilo Pi3560 (T4300-s) vásárlását. Ajánlátok ezt a masinát? Vkinek van vmi rossz tapasztalata? Igazság szerint mindennapos használatra szeretném, néha kicsi játék(nem gamer notit szeretnék!!).

Üdv.!

(#9770) Skyer válasza epinephrin (#9769) üzenetére


Skyer
senior tag

Sztem ezt a PI 3560 at nem éri meg csak azért mert erős a VGA ja ami ráadásul integrált. Bitangul bénán gyenge a gép hangja, semmi mély nincs benne mintha egy konzerves doboz zörögne ezen felül pattog is néha, kitudja hogy most driver vagy hardver hiba ez. Kitudja. Ha nem játékra kell feltétlen nem éri meg.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9771) outsiders válasza Skyer (#9770) üzenetére


outsiders
aktív tag

hát szerintem pedig nem gyenge a hangja, én tegnap óta használom egy HP 6715B helyett és cseppet sem gyengébb annál, pedig a HP-k igen szépen szólnak. Ha pedig kell a jobb hangzás, akkor köss rá hangszórót.........Nagyon halk és nem melegszik, billentyűzete nagyon bejön, egyedüli hibájaként talán a scroll hiányát a touchpadon tudnám felróni, amúgy tökéletes. Ez a vga pedig nagyon durva 130k-ért :K

és nem tudom mi alapon zárod ki a dual channelt 3gb-nál, ha fogalmad sincs róla...... Megnéztem és márpedig dualban megy.....................

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9772) Chaser válasza turcsikg (#9767) üzenetére


Chaser
titán

SP2 lenne valszeg zizis, van egy spéci xp-m, lehet megpróbálom beleintegrálni az sp3-at hátha megeszi, bár ezt a gépet még nem láttam, vásárlástól igen messze állok.

dstsem: Ezt kinek/mire? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9773) Roy24 válasza outsiders (#9771) üzenetére


Roy24
csendes tag

Már hogy menne dualba 2+1?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#9774) Skyer válasza outsiders (#9771) üzenetére


Skyer
senior tag

Jolvan lol vagy apukám..egy 200e feletti ACERnek vagy valami komolyabb gépnek aminek jobb a hangszoroja, amellett eltörpül ez a fujitsu..majd meglátod de gondolom nagyon tudod ezeket mert sok tapasztalatod volt már. nekem volt már vagy 15 notim mindegyik brandbol 1-1 volt amelyikből több is, nekem van már viszonyitási alapom. Kijelzőbe és hangba az Acer a király, strapabiroságba ASUS,LENOVO,HP, fujitsu inkább mindig a bowli kategoria. :F Bár most nekem is a pi 3560 van de már bánom.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9775) HZoli87 válasza Skyer (#9774) üzenetére


HZoli87
veterán

És ez mióta 200 ezer Ft, vagy több? Hülyeségeket nem kellene írni, még jó hogy jobb egy ennyivel drágább gép hangja. :W

- Már csak azt nem értem, ha ennyire értesz a gépekhez, akkor mért vetted meg a mostanit?
- Abból meg ne vonj le általánosítást, hogy te kifogtál egy hibás kijlezős gépet (,mert ez más márka, más típusával is lehet így járni), mert ahogy látod vagy olvasod, a többieknél nincs ilyen gond. Erre meg azt tudom írni, átvétel előtt ki kell csomagolni a gépet, és meggyőződni annak hibamentességéről.

[ Szerkesztve ]

(#9776) zolo77 válasza Skyer (#9774) üzenetére


zolo77
csendes tag

A pi 3560 előtt egy Asus K50 AB notim volt,semmivel sem volt szebb hangja,pedig annak Altec-Lansing hangszórói vannak.Ár\teljesítmény arányban pedig sokkal jobb az Amilo.
Egy kicsit féltem a Fujitsutól de nagyon megvagyok elégedve vele.(azért gari kiterjesztést veszek hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#9777) dstsem


dstsem
csendes tag

Mindenkitől kérdeztem az xp-t mert nekem nem jön be a win7 vista egyeneser ratyi.
A hangról anyit hogy hugomnak hp je van es recseg de elvile driver gond merrt fönököm fujiján lecserélve jo. Szerintem nem pont arravannak kitalálva hogy elég jol szoljanak hacsak nem egy integtrált 2.1 van benne mint egyes notikban.

Viszatérve az xp hez: szerintem jó nekem semmi bajom nincs vele és a win7 nagyon maces de mégsem az és sok minden nem tetszik benne bar még nem nagyon használtam de nem találok benne semit mert teljesen átvariálták.

Follow the white rabbit ... ...because you are the prisoner of the MartiX.

(#9778) Chaser válasza Roy24 (#9773) üzenetére


Chaser
titán

Ügyesen, ha hozol 5k-t akkor megmutatom :P

HZoli87 : linkelheted az ipont is ahol 132k:) de meddő vitába ne menj bele, aki 200k-s gépet hasonlít ehhez azzal nem érdemes vitába bonyolódni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9779) outsiders válasza Skyer (#9774) üzenetére


outsiders
aktív tag

nem érted? vegyél hangfalat ha jobb hangot akarsz, ne egy 130ezres noti hangszóróját becsméreld. Acert meg hagyjuk már........ Ne márkákkal dobálózz, hanem konkrét típussal. Strapabíró asus? Na ne röhögtess már :) Inkább a Dellt írtad volna helyette, Asus egy darab üzleti gépet nem tudott még kidobni, csak átalakítgatott egy másik szériát. Honnan a fenéből veszed, hogy nekem nincsen viszonyítási alapom? Rengeteg noti megfordult már a kezemben, és olyan gépet veszek amire szükségem van, és az most egy desktop-kiváltó. És szvsz jó kijelzője van, te csak kifogtad a rossz darabot. És attól nem leszel istenkirály, h minden márkából volt már géped, nem lesz viszonyítási alapod, ha egy adott típusból általánosítasz egy márkát, ez max a te fogyatékosságod, h így gondolod..................

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9780) dstsem


dstsem
csendes tag

nekem még nem volt notim nincs viszonyítási alapom bár volt már 1-2 a kezemben de a dell király csask drágának tartom és nekem a fujik bejönnek kinézetre meg tudásra is és most egy 3560ast fogok venni. Amugy szerintem ha valakinek pénze van akkor thinkpadot vegyen az ibm műhelyből mert én szerintem az az überkirály :DD

Follow the white rabbit ... ...because you are the prisoner of the MartiX.

(#9781) KissP válasza HZoli87 (#9707) üzenetére


KissP
tag

Sziasztok!

Nekem is olyan problémám akadt az amilo PI 3560 al, hogy a wifit nem tudom kapcsolgatni az Fn + F1 kombinációval.
Olvastam, hogy egy Fujitsu OSD Utility nevű programot javasoltatok már.
Hol tudnék ehez hozzájutni?
Előre is köszi!

p

(#9782) HZoli87 válasza KissP (#9781) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Itt a link.

Kiválasztod a gép típusát -> majd az operációs rendszert -> Tools and Utilities -> FJ OSD Utility letöltése (majd telepítése) -> Ezek után már ki/be kapcsolható lesz a Wi-Fi.

[ Szerkesztve ]

(#9783) KissP válasza HZoli87 (#9782) üzenetére


KissP
tag

Köszi a villámgyors választ!
Azért nem találtam mert Win 7 64bit alatt van. :)

Gondolom nem alaptalan a gyanum, hogy 32 bites win 7 re nem rakhatom fel. :S
Lehet megoldás Win 7 32bit-re is?

p

(#9784) KissP válasza HZoli87 (#9782) üzenetére


KissP
tag

Feltettem éa működik! :)
Hálás köszönet!!!!! :R
Azt hittem a 32bit miatt nem eszi meg. Bár amennyit én értek hozzá. :)

A többi Fujitsu honlapon feltüntetett drivert is érdemes 32bit-es win 7 re telepíteni?

p

(#9785) HZoli87 válasza KissP (#9783) üzenetére


HZoli87
veterán

Na ez jó hír. Hát az összes 64 bites driver biztos nem fog működni szerintem. De elég 1X kipróbálni, hogy működik-e. :DDD

- De a többiek ebben lehet többet tudnak majd segíteni, már aki 32 bites rendszerrel használja a gépét.

[ Szerkesztve ]

(#9786) turcsikg válasza dstsem (#9768) üzenetére


turcsikg
csendes tag

NA most akkor sikerült felrakni vagy nem? Pont azt írtam le, hogy nem fogsz hozzá találni a google 2. bejegyzésén drivereket, hanem kicsit több okoskodás kell hozzá, hogy rámenjen valami driver.

Pl a videókari itt van:
http://www.laptopvideo2go.com/drivers?dev=0A34&sub=118D1734&whql=0&lang=0&orderby=version&dir=desc&os=&os%5B%5D=xp

Csak a módosított inf-et kell használni, mert egyébként az xp nem látja a hardvert...

Dugj a gépre egy usb-s hálókártyát, telepítsd fel, tegyél fel egy driverkereső progit, wlan, aztán kerestesd meg vele a drivereket a géphez...

A bluetooth-hoz meg menj fel a Broadband oldalára, asszem az a márkája, az eszközkezelőbe írja, és ad egy progit, ami ugyanígy leszedi a drivert és feltelepíti.

Szóval csak ennyi a trükk, és vígan szalad rajta az XP SP3.

A drivereket külön-külön, fórumokon, vagy összegyűjtve nem fogod megtalálni, mert win7-et szépen viszi a gép, minek kéne xp rá... Nekem azért xp kellett, mert akié lett a gép, azt ismeri már, tudja kezelni, így a későbbiekben nekem kevesebb gondom lesz a géppel, ha vmit elbütyköl rajta...

[ Szerkesztve ]

(#9787) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali mennyivel rosszabb a helyzet ha mondjuk a 3560-asnál a T6600-as helyett a gyengébb CPU-sat veszem?
Jó persze van 200MHz különbség meg az L2-ben is. azért gondolkodom ebben mert ez egy kissé olcsóbb és később inkább veszek bele egy P8600-ast vagy valamilyen 4 magost. Egyébként 4 magost támogat? Persze nem az új i7-5-3 stb.-re gondolok hanem valami Q9000-esre.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9788) KissP válasza HZoli87 (#9785) üzenetére


KissP
tag

Zsír! Mostmár a hangot nem tudom szabályozni. :)
Uninstaláltam a OSD Utility-t és restartoltam párszor, de nem. :)
Valakinek ötlete, hogy hogyan működhetne újra? Mert eddig működött. :)

p

(#9789) HZoli87 válasza Cyberpunk (#9787) üzenetére


HZoli87
veterán

Attól függ, hogy mire szeretnéd használni. Ha csak filmre, netezésre és egyéb alkalmazások futtatására akarod használni, akkor bőven elég a kisebb is. Ha később cserélni szeretnéd, egy komolyabb CPU-ra, akkor is az olcsóbbat vegyed meg szerintem. Ha nagyon játszani akarsz a gépen, akkor talán a T6600-as változat jobb. Elvileg az Intel PM45 Chipset támogatja a négymagos Q9000-es Intel CPU-t is, de mivel ha jól tudom kicsit többet fogyaszt, mint egy 2 magos társa, nem biztos, hogy a notebook hűtése elbírná. Ebben a kérdésedben én megkérdezném a magyarországi supportot.

KissP: akkor mégsem ment tökéletesen a program. Sajnos nem tudom, hogy hogyan tovább. :N

[ Szerkesztve ]

(#9790) Skyer válasza HZoli87 (#9789) üzenetére


Skyer
senior tag

kérdezheted, amúgy elbirja csak ahogy kicseréled a cput inthetsz a garanciádnak.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9791) Skyer válasza KissP (#9788) üzenetére


Skyer
senior tag

Egy ujabb példa arra hogy a fujitsu mennyire otthon van a supportban. Lehet nevetgélni de én azt mondom válazatalnul hogy a gép vázán és vga-ján kivül talán semmi pozitiv nincs benne. nekem is volt Asus k50AB-m na hát igen az is elég szar a hangban. De mondjuk az vékonyabb is valamivel ennél az amilonál ott találn arra róhato.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9792) HZoli87 válasza Skyer (#9790) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem én akarom kicserélni a CPU-t, ezt elnézted.

(#9793) HZoli87 válasza Skyer (#9791) üzenetére


HZoli87
veterán

- Leírták normálisan a gyártó honlapján, hogy a gép csak 64 bites rendszereket támogatja. Az említett program hiba meg abból adódott, hogy egy 64 bites rendszerekre szánt driver lett feltelepítve egy 32 bites rendszerre. Ezek után nem meglepő, hogy nem működik megfelelően. Szerintem ez nem a gyártó hibája.

- Hagy ne kelljen bemásolnom a pár hete írt privát üzenetedet, amit nekem írtál a gép megvásárlása után. Erős lenne a kontraszt szerintem a mostanival... :(((

(#9794) KissP


KissP
tag

Visszatettem az OSD Utility-t. Így minden rendben működik.
Csak sajnálom, hogy visz egy kicsit a memóriából. De egyáltalán nem vészes. Asszem 7 MB :) állandóan.
Egyébként eddig ami gondom volt ezzel a 3560-al, az mind az én tudatlanságom volt és idővel kiderült, hogy van megoldás a problémákra.
Remélem ez így is marad. :)
Külföldi fórumokon is jókat olvastam róla és valljuk be, az árát nagyon megéri.
Remélem tartósan ilyen ó véleményem marad a gépről és sokáig bírja majd. :)

p

(#9795) Cyberpunk válasza HZoli87 (#9789) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen itthon többnyire nettre használnám kényelmi szempontokból. De alkalomadtán azért játszanák is rajta például lanpartyn. Elsődleges játékgépnek az asztalit használnám. Csak ezt macerásabb húrcolászin:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9796) HZoli87 válasza Cyberpunk (#9795) üzenetére


HZoli87
veterán

Asztalit biztos nehezebb cipelni. :DDD

- Elvileg CPU cserekor lőttek a garanciának, ezért én inkább a T6600-al szerelt változatot venném meg a helyedben. Ha meg lejárt a garanciád, akár még ki is cserélheted a CPU-t, ha akarod.

KissP: lényeg, hogy minden működik. Az a 7 MB meg semmi, úgyis van 3 GB a gépben, azért van, hogy használva legyen. :)

(#9797) Cyberpunk válasza HZoli87 (#9796) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja a gari ugrik ezért amíg az van addig nem cserélek benne CPU-t.
Akkor azt mondjátok jobban járok a T6600-al :U Esetleg tudtok egy jó helyet ahol olcsóbb ez a verzió?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9798) Chaser válasza Cyberpunk (#9787) üzenetére


Chaser
titán

Hangyaf@sznyival gyorsabb a T6600-os, nem éri meg a felárat. Pár k-t megérne, többet nem. A P9600-os ami már előrelépés lenne, kb 2.5ghz, 6 mb cache, de azt is veri a legkisebb i3-ax 330m, szóval ha erős cpu kell megfizethetőn akkor várj még, hátha lesz erős vga-val hasonlóan jó árban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9799) HZoli87 válasza Cyberpunk (#9797) üzenetére


HZoli87
veterán

T4300-as verzió - IPON - 132 ezer Ft
T6600-as verzió - LAPTOP.HU - 160 ezer Ft

Ezek megbízható üzletek, de ennyi felárat nem ér meg a kicsivel erősebb CPU. :N

[ Szerkesztve ]

(#9800) Cyberpunk válasza Chaser (#9798) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen én is így gondolom hogy nem igazán éri meg azt a plusz 30k-t.
Nettezésre meg egyéb dolgokra ez is elég lesz videót nem ezen fogok konvertálgatni arra ott van az i7-es gépem ;] Játékban meg amúgy is a VGA-é a döntő szerep amiben nem rossz ez a gép, persze nem akarok Crysis-t futtatni rajta elég ha a multis játékok zöme elmegy rajta szaggatás mentesen mint például cod sorozat UT meg ilyenek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.