Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) Valdez válasza HZoli87 (#10949) üzenetére


Valdez
őstag

Csak az ef9a-s alaplapos pi 3660-ok vannak ddr3-al szerelve. Tehát valszeg csak abból a konfigurációból találsz 6gb ramosat.

(#10952) HZoli87 válasza Valdez (#10951) üzenetére


HZoli87
veterán

Valószínű félreértettél valamit, én csak példát kerestem a 4 GB-os notebook memória modulokra, én tökéletesen megvagyok a jelenlegi 4 GB memóriával, nem kell ennél több számomra. Ha valamit cserélek a gépben, az a HDD lesz, egy pörgősebb darabra, többet nem költök rá, pár év múlva úgyis tovább fogom adni. :)

(#10953) RBJ válasza HZoli87 (#10952) üzenetére


RBJ
addikt

szerinted van értelme majd kicserélnem a pi 3560 ban a 3 gram om 4 re?
lesz érezhető javulás a teljesítményben ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10954) HZoli87 válasza RBJ (#10953) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem nem, volt már olyan, hogy kihasználtad teljesen a gépedben lévő 3 GB memóriát? Érdemesebb inkább a HDD-ét kicserélni, egy pörgősebb (7200 rpm) darabra, sokkal gyorsabb lenne tőle a gép. :K

(#10955) RBJ válasza HZoli87 (#10954) üzenetére


RBJ
addikt

csak azért gondoltam rá mert úgy hallottam a 3 gram nem tud párhuzamosan dolgozni. vagy valami ilyesmi. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10956) HZoli87 válasza RBJ (#10955) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát az lehetséges, ha van Everest a gépeden, akkor azzal megtudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#10957) brumi1024


brumi1024
veterán

Pozitív tapasztalat a fuji garanciális ügyintézéssel kapcsolatban: Saját hibámból elromlott a garis amilo pi 3560-as gépem billentyűzete, felhívtam a helpdesket, hogy mi a teendő, hova vigyem. Ők elküldtek a bécsi úti szervizbe, hogy vigyem be. Bevittem és ők szó nélkül a bevitelt követő 2. munkanapra visszaadták a gépet teljesen hibátlanul vadi új billentyűzettel! Nagyon segítőkész rendes társaság ez!

(#10958) cigam válasza RBJ (#10953) üzenetére


cigam
félisten

Csak akkor ha 64bites oprendszert használsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10959) bolzano


bolzano
csendes tag

szevasztok,
használ vki FujitsuSiemens Sa3650+Gboostert? érdekel ez a megoldás, cserére ajánlották nekem mivel én játszani is szeretek a tulaja meg már nem..:-D

csinált vki 3dmark06 tesztet ezzel a crossfire megoldással? előre is köszönöm a segítséget.
üdv.

(#10960) gabrielcat


gabrielcat
csendes tag

Hali! Tudom h nem nagyon vág a témába, csak feltűnt hogy a pi 3560-as notikat nem igen látom már a boltok polcain. Ez limitált noti volt ezek szerint? Remélem nincs vmi zűr a típussal és azért nem kapható már.

(#10961) zstxxx


zstxxx
csendes tag

Üdv!
Olyan gondom lenne, hogy kiválasztom a boot menübe a meghajtót és aztán akármilyen op rendszer próbálok azt írja ki h TFGHT is comprossed. Vkinek esetleg vmi ötlet? :)

(#10962) cigam válasza gabrielcat (#10960) üzenetére


cigam
félisten

Sztem egész 1xűen kifutott. tavaly októberi modell. Mivel kb 1-2 havonta bejelentenek egy ú cuccos-t a régiek jó ha fél évig gyártásaban maradnak. Persze az is lehet hogy a siemens elhagyása picit megkavarta a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10963) cigam válasza zstxxx (#10961) üzenetére


cigam
félisten

Vegyél egy eredeti példányt?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10964) kenwood3


kenwood3
őstag

Helló érdeklődnék , hogy 3540 -be lehet cserélni a vga-t !

Mi az az ekezet dragasag??

(#10965) HZoli87 válasza bolzano (#10959) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Itt egy teszt róla: Link

(#10966) cigam


cigam
félisten

Adott egy Pi2530. Hivatalosan nem támogatott rajta a W7. Van rá lehetőség, hogy működik, vagy bele se kezdjek a kísérletezésbe?
Netán komplett guide, hogy "mi kell hozzá még"?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10967) sz_abika


sz_abika
addikt

Hali!

Milyen elem kell az amilo 3560 alaplapjába?
Féléves és máris CMOS error -_-

Még szét szedni sem tudtam a laptopot, mert nincs ilyen kis csavarhúzóm itthon, így másokra hagyatkoznék :)

Jobb ha én csinálom meg és veszek egy 500ftos elemet bele, vagy vigyem el gariban inkább?

ty

PSN: xszabikax

(#10968) brumi1024 válasza sz_abika (#10967) üzenetére


brumi1024
veterán

Gariba vidd be a sercohoz. Sokkal jobban jársz mert jól dolgoznak és nekem 2 munkanap volt a javítás. Ami negatívum, h ráaknak egy szervizmatricát a javítás után az egyik csavarra amit ha leszedsz az garivesztéssel jár. Énmeg hdd akartam benne cserélni ugyh megkérdeztem mennyibe kerül a csere ha viszek saját hdd-t. Ingyen van. Minden bővítés ingyen van ha te viszel alkatrészt.

(#10969) rien válasza rien (#10856) üzenetére


rien
senior tag

Ha esetleg másnak is lenne ilyen gondja semmi baja nem volt csak a ventit kellett kitakarítani.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#10970) Thunderzolee válasza cigam (#10966) üzenetére

Vista támogatott rajt, úgy emlékszem amikor a Win7 kijött, a Microsoft úgy nyilatkozott, a Vistás driverek nagy része jó hozzá.

De ez elgondolkodtató:
forum.ts.fujitsu.com/forum/viewtopic.php?f=90&t=39147
ill ez is:
amilo-forum.com/topic,2844,-Amilo-Pi-2530-install-Win-7.html

Mindenesetre egy próbát megér.
Nem találtam direkt Win7 drivereket Googleval sem. :(
Mert gondolom az ami "Pi2530_winodws7_drivers.torrent", és ~670MB az valami más lett volna.. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10971) cigam válasza Thunderzolee (#10970) üzenetére


cigam
félisten

Na igen. Érdekes egy gépezet (nem az enyém, csak megkértek). A W7 állandóan driverért könyörög Pedig jó fiú voltam , és beadtam neki USB-n az intel ICH8M drivert amit megköszönt, de aztmondta: "Kérek még ..." (ala gyeremelyi tészta) Nem volt ötletem, ő meg nem írta melyik részéhez, így feladtam.

Ezexerint nem kicsi trükkök sora után menne, annyit meg nem ér meg (nekem).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10972) joecsipet


joecsipet
csendes tag

Hahó
Amilo Pi1556 lapim már a 2. GeForce 7600-ot fogyasztja, az utóbbi 1évig bírta kiegészítő hűtéssel; ZALMAN notebook hűtővel csak internetezésre használva.
A BIOS frissítés után a ventije állandóan ment de ez is kevés volt...
Megoldást keresek, valami kevésbé melegedő típust Ati Radeon X1400 esetleg kuka?

[ Szerkesztve ]

(#10973) cigam válasza joecsipet (#10972) üzenetére


cigam
félisten

Ha csak internetezel tuti megéri rákölteni annyi pénzt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10974) joecsipet válasza cigam (#10973) üzenetére


joecsipet
csendes tag

Most nem megy a gép a kártya miatt, valamit be kellene raknom, hogy legalább működjön.
Van ötlet a videokártyára, alsóbb árfekvésben?

[ Szerkesztve ]

(#10975) Thunderzolee válasza joecsipet (#10974) üzenetére

Úgy rémlik, mintha valamelyik apróhirdetőnél olvastam volna, h a Radeon Xsorozata nagyon melegedős.

Esetleg egy 6600-ost keress, bár úgy emlékszem, a 7600 az nem egy túl forró fajta, furcsálom is a jelenséged. Nekem 6800 Go volt, az forrófejű. Később 8600M GT-re váltottam, szinte ugyanaz a hőmérséklet maradt.
Pedig én is Zalman hűtőpadot használok, nekem az úgy 10°-ot csökkentett a hőfokon.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10976) cigam válasza joecsipet (#10974) üzenetére


cigam
félisten

Jah... Azt hittem dupla VGA-s...
A költségeket talán minimalizálni tudod, ha neki eladod a rossz karit, 1uttal rákérdezel, hogy mennyi lenne 1 működő példány.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10977) Acse


Acse
csendes tag

Üdv újra, immárom Amilo pi 3560 tulajként! :DD

Kérdésem az lenne a szakértőkhöz, hogy mi a teendő olyankor, amikor nem tudom bekapcsolni a noti wifi-jét. Az FN+F1-re egyáltalán nem reagál, és megpróbáltam a vezérlőpult/Windows Mobility Központból is bekapcsolni, de ezen a kis előugró panelen sem engedi bekapcsolni, mivel a gomb ki van szürkítve. :F 64 bites Windows 7 Gamer Editiont használok aminek Ultimate az alapja, és LAN-on keresztül felfrissítettem az összes drivert a kedvencemmel a Driver Genius nevű programmal. 99%, hogy a legfrissebb wifi drivert kapta meg, és tulajdonképpen bekapcsoláskor is kivillan a wifi-t jelző LED, és a vezérlőpultban a rendszereszközöknél is minden stimmel. Minden oké, csak éppen nem tudom bekapcsolni....nincs több ötletem.....esetleg nektek? :(

utóirat: Nagykereskedőktől hallottam, hogy a Fuji át fogja alakítani a Magyar piacot, és ez azt jelenti, hogy a jövőben nem fognak az országban csak Lifebookokat árulni. Aki szeretne egy 3560-ast, az vadásszon amíg még nem késő! Nekem is egy raktáron maradt utolsó példányt sikerült 1 hónap után megszereznem :)

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#10978) cigam válasza Acse (#10977) üzenetére


cigam
félisten

Mi a szar az a Gamer Edition?! :Y Ez is lehet hibaforrás.

Esetleg kukkants be a BIOS-ba, és ot nézd meg van-e olyan beállítás, ami már induláskor bekapcsolja a rádiós eszközöket.

Az is elképzelhető, hogy az OSD util kell hozzá (mint XP-n a launchmanager)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10979) Acse válasza cigam (#10978) üzenetére


Acse
csendes tag

"Mi a szar az a Gamer Edition?!" Egy programozók által tuningolt egyedi Windows 7....Na és mi az az OSD Util? :Y Gondolom utility a teljes neve, de még a google sem adott róla sok infót, letölteni pedig nem tudom sehonnan. Torrent oldalakon sincs fent, ergó nem lehet túl fontos program.....a BIOS-ban csak 1 dolgot találtam, de az nem változtatott semmin. Megpróbálom újrarakni....ezúttal sima Extreme Edition-nel. (Azért is nem értem, mert a pi 2515-ösömön simán felismerte a hálózatot már telepítés közben...lehetséges hogy nincs integrálva a wifi driver, és ezért a későbbiekben is bekavarodik, hiába teszem fel a legfrissebb drivert hozzá...)

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#10980) Acse


Acse
csendes tag

Boot közben sem és windows telepítés közben sem tudom ki/be kapcsolni, egyáltalán nem reagál a gombra, mintha totál halott lenne....csak bekapcs után villan fel. Nem értem, ilyet nem hogy nem láttam még soha, de még csak nem is hallottam ilyenről....elvileg minden oké, több program is jelzi, hogy működik, de nem lehet ki/be kapcsolni :W BIOS-ban minden enabled...

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#10981) brumi1024


brumi1024
veterán

Először is rakj fel egy normális, nem buherált windows 7-et és utána a fujitsu honlapjáról szedd le a drivereket ne külön programmal. Fujitsu support honlapon megkeresed a pi3560-as gépet és letöltöd onnan a deskupdate nevü programot. Azt elindítod és leszed neked minden drivert és utilityt ami kell. A videokártya drivert meg szedd le az nvidia honlapjáról a legújabbat.

Válasz az ui-ra: Nemcsak a magyar piacot, a fuji kivonul az olcsó gépek piacáról és tényleg csak lifebookokat fog árulni. Volt is erről egy cikk a PH-n.

[ Szerkesztve ]

(#10982) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!

Vettem egy amilo 1556-ot és a netcsatlakozója fura... x időnként ha nem nyomom be a kábel végét akkor elmegy a net valami csatlakozási gond...lehet ezzel valamit csinálni?

Köszi.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#10983) Acse válasza brumi1024 (#10981) üzenetére


Acse
csendes tag

A windows fajtája valószínűleg mindegy, mert többféle win 7-et is próbáltam, mindegyiken ugyan az volt a gond. Mindegy, hogy mivel szedem le, a program is a legfrissebbeket szedi le a hivatalos oldalakról, DE pont így kezdtem, ahogy írtad. leszedtem a fuji lapjáról a drivert, és azt tettem rá. Azzal sem volt hajlandó működni....szerintem be fogom vinni egy szervízbe, de előtte felhívom a pesti helpdeskeseket.

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#10984) Acse


Acse
csendes tag

Megoldottam! Sikerült szerenem hozzá egy OSD Utility-t. Úgy tűnik ezeken az új notikon a bluetooth és a wifi kezelhetetlen ilyen külön programok nélkül. Most már minden rendben van vele, működik ahogy kell. ;)

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#10985) akyyy


akyyy
senior tag

Olyat nem lehet csinálni, hogy valaki vett egy xi2428-at újjonnan, kicseréljük benne a vga kártyát az enyémre, sé elvisszük szervízbe hogy hibás, és garanciálisan megjavítják? mivel nekem ugye már le van járva --.--"

(#10986) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem...
Van egy PA3553-am, de minden indításkor kikapcsolva, alap állapotban van a Wlan, és csak az Fn+F1 gomb lenyomása után, az on-ra kapcsolva tudom aktiválni... Kérdés: Be lehet állítani valahogy, hogy ahogy elindítom a gépet (vagy a windowst) automatikusan bekapcsoljon?

Win7 32 bitről van szó, ha számít valamit. Fel van téve a noti egyedi gombjainak a kezelőprogramja.

(#10987) cigam válasza Thome (#10986) üzenetére


cigam
félisten

Nézz szét a BIOS-ban ott lehet beállítani, hogy induláskor automatice kapcsolja be a rádiós eszközöket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10988) cigam válasza akyyy (#10985) üzenetére


cigam
félisten

A szervízben nem fog feltűnni, hogy nem ahoz a szériához tartozó kari van a gépben?
Mégha a VGA proci stimmel is, mi a helyzet a gyáriszámmal?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10989) Thome válasza cigam (#10987) üzenetére


Thome
addikt

Megnéztem, de semmi nincs, csak hogy engedélyezem-e a vezetéknélküli cuccokak, vagy sem. De már alapból engedélyezve volt. Azért köszi a tippet!

(#10990) akyyy válasza cigam (#10988) üzenetére


akyyy
senior tag

nincs rajta semilyen szám

(#10991) Joe 89 válasza Thome (#10986) üzenetére


Joe 89
tag

Tedd fel a legújabb BIOS-t, és jó lesz.

(#10992) Thome válasza Joe 89 (#10991) üzenetére


Thome
addikt

Rendben!

(Majd felteszem, ha lesz hozzá merszem... :DDD )

Köszi! :R

(#10993) Thome válasza Thome (#10992) üzenetére


Thome
addikt

Na, feltettem, és valóban tökéletesen működik mostmár!

Köszönöm! :R

(#10994) bolzano


bolzano
csendes tag

helló,
sa3650 újdonsült gazdája vagyok, win7 64 bit telepítése után az eszközkezelő alapján pár dolog nem talált magára, de nem tudom mik lehetnek ezek.
ha vkinek van ötlete, dobjon 1 sort. első próbálkozásnál úgy tűnik az Fn gomb nem működteti a funciógombokat.

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10995) bolzano


bolzano
csendes tag

a gépről - SA3650 - magáról jó a véleményem, a külső videókártyás megoldás nagyon jó, néha szeretek hentelni és cod5 nagyon szépen megy rajta, plusz monitor már úton..:-D
próbáltam másik vidkaris msi notebookot (cx620), 1 gb-os HD 5470-es kártya a közelébe nem ért ennek a kis frappáns crossfire megoldásnak, 3dmark06 : majd 8000. vmi tuninggal feljebb is vihető de az már nem érdekel.

akksival kb 4,5 órát megy aktívan, ennyit bírt cd-ket grabbelni.
a külső vidkari érzékeny a feszingadozásra, beszereztem egy speckó aljzatot és negszűnt a hiba.
ha van kérdés csak bátran.

(#10996) cigam válasza bolzano (#10994) üzenetére


cigam
félisten

Tedd fel a DeskUpdate-et (ha támogatja), az feltesz minden szükséges driver-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10997) bolzano válasza cigam (#10996) üzenetére


bolzano
csendes tag

köszi,lefuttattam, nem mutat semmit. a tulajdonságokban ez van:

[ Szerkesztve ]

(#10998) bolzano


bolzano
csendes tag

vmi PCI busz cucc vár a driverre....vki?
:D
köszi

(#10999) cigam válasza bolzano (#10997) üzenetére


cigam
félisten

Legális a oprendszer, vagy turkált?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11000) bajzi89


bajzi89
csendes tag

Sziasztok!

A FuSI sa 3650 tulajoktól szeretnék véleményt kérni a géphűtéséről, felfedezett hibáiról.Olvastam a prohardveres tesztet, de szeretnék személyes tapasztalatokat is hallani.

Mennyire hangos alapjáraton, illetve terhelve?

Burkolat alja mennyire forrósodik fel?(ölbe véve mennyire használható)

Esetleg van-e valamilyen típus hibája a gépnek ami huzamosabb használat után jön/jöhet elő?

Elöre is köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.