Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) Bikicsunáj91 válasza HZoli87 (#10749) üzenetére


Bikicsunáj91
csendes tag

Bocsi, megkérdezhetem milyen progit használsz ami kijelzi mindhárom hőfokot a tálcán?

Nokia C7

(#10752) RBJ válasza Bikicsunáj91 (#10751) üzenetére


RBJ
addikt

orrod előtt van. everest :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10753) HZoli87 válasza brumi1024 (#10750) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, ez jó hír. Remélem nem fognak késni a megjelenéssel. :)

(#10754) HZoli87 válasza Bikicsunáj91 (#10751) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt használom: Everest

- Automatikusan nem írja ki a program a hőfokokat, be kell kapcsolni ezt a funkciót:
Fájl menü -> Beállítások -> Érzékelő ikonok -> Érzékelő ikonok megjelenítése

[ Szerkesztve ]

(#10755) Bikicsunáj91 válasza RBJ (#10752) üzenetére


Bikicsunáj91
csendes tag

zsír, nem is tudtam h az kiírja, sose használtam még :DDD

Nokia C7

(#10756) Bikicsunáj91 válasza HZoli87 (#10754) üzenetére


Bikicsunáj91
csendes tag

köszi :)

Nokia C7

(#10757) Superman


Superman
nagyúr

Egy dolgot kérdeznék még az Amilo Pro 2055-össel kapcsolatban: mindenhol azt olvasom, hogy Celeron M processzoral van szerelve, mégpdig a 430-as a legnagyobb.

Ebben viszont Core Duo T2350-es van. Nemlehet, hogy a laptop korábbi gazdája volt olyan szerencsétlen, hogy a PPGA478-as fogllatba beletette ezt a Core Duo-t (ilyet használ a Celeron M és a Core Duo is), amit az alaplap és a chipkészlet (VIA) nem tud lekezeleni és azért megy csak 6x-os szorzón, 800MHZ-en, 1.86 GHZ helyett? mert mást már nem tudok elképzelni....

(#10758) HZoli87 válasza Superman (#10757) üzenetére


HZoli87
veterán

A gépet lehetett kapni Core Duos változatban is: Data Sheet (PDF)

(#10759) CsiziDani


CsiziDani
csendes tag

Ma vettem egy fujitsu amilo pi 3560-ast. Feltettem rá a win7 ultimate-t, de a wifi nem talál semmilyen hálozatot. Mit lehetne tenni?

(#10760) Valdez válasza brumi1024 (#10750) üzenetére


Valdez
őstag

Ja, azt hittem nv control panelről beszélsz :D Na de akkor nem én vagyok a hülye, hogy nem megy a legújabb physx :)

(#10761) HZoli87 válasza CsiziDani (#10759) üzenetére


HZoli87
veterán

Letöltöd és futtatod: DeskUpdate

-Így gyorsan kiderül. hogy mindenhez a megfelelő drivert vagy illesztőprogramot használod, vagy nem. Ha ez nem segít, akkor nézd meg, hogy egyáltalán bekapcsolt állapotban van-e a Wi-Fi (a gép elején a jobb oldali kék LED).

-Ha Realtek WLAN van a gépedben, akkor így kellene kinéznie: KÉP

[ Szerkesztve ]

(#10762) Valdez válasza CsiziDani (#10759) üzenetére


Valdez
őstag

Driver fenn van hozzá?

(#10763) CsiziDani


CsiziDani
csendes tag

A fujitsu oldaláról szedtem le cuccokat:
lan
Realtek - RTL8111DL PCI-E Fast Ethernet

wlan
AW-NE104 miniCard WLAN IEEE802.11 b/g/pre-n
WN6600R 13ch. miniCard WLAN IEEE802.11 b/g/"Draft n"

Mind a kettő wlant letöltöttem, de egyikbe sincs semmi telepítő fájl vagy mi. Csak a lan-osban van, amit fel is telepítettem.
A wifi meg be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#10764) HZoli87 válasza CsiziDani (#10763) üzenetére


HZoli87
veterán

Esetleg megnéznéd milyen WLAN van a gépedben. És esetleg DeskUpdate programot is elindíthatod, ha valamihez nem passzol driver, majd az feltelepíti automatikusan.

(#10765) CsiziDani


CsiziDani
csendes tag

Hol tudom megnézni?
A deskupdateben meg csak arra tudok rámenni, hogy scan system, ami a locate updates from the internet alatt van. De mivel a gépen most nincs net, hogyan működjön?

Esetleg msn-n könnyebben mehet a diskurzus: csizidani@freemail.hu

[ Szerkesztve ]

(#10766) CsiziDani


CsiziDani
csendes tag

Meg azt írja ki a helyi kapcsolatnál, hogy az adapter nincs csatlakoztatva.

(#10767) HZoli87 válasza CsiziDani (#10765) üzenetére


HZoli87
veterán

Sajátgép - > Jobb klikk: Tulajdonságok -> Eszközkezelő -> Hálózati kártyák

- Mondjuk ez gáz, hogy a legfontosabb dolgot nem ismeri fel a WIN 7, nálam sem ismeri fel a WLAN-t, csak van Driver CD a gépemhez. :N

[ Szerkesztve ]

(#10768) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Találkozott már valaki a 4 gyors, 2 lassabb sípolás problémával? A képernyő nem kapcsolódik be indításnál, gép mintha bootolna. Kékhalál előzte meg, azóta néha bekapcsol és betölt a Windows, de csak nagy ritkán jut el eddig.

mod: mintha az utolsó kettőt is követné egy +1 beep

[ Szerkesztve ]

(#10769) silverlightx


silverlightx
tag

Sziasztok!!
Valaki mondjon már véleményt erről a notiról hogy megbízható -e vagy nem igazán!!
Fujitsu Siemens AMILO La 1703 (Mobil DualCore AMD Athlon64 X2 TK-53 (2x1.7 GHz) )

(#10770) CsiziDani


CsiziDani
csendes tag

Na guberáltam nagy nehezen a netről egy működő drivert és működik! Van netem. Végre!
Most mindenki mondjon el 5 miatyánkot. :D

Szerk: Ja és köszönöm az irányomba forduló fáradozásaitokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#10771) silverlightx válasza silverlightx (#10769) üzenetére


silverlightx
tag

Senki se tud erről a notiról véleményt írni?? :( Fujitsu Siemens AMILO La 1703 (Mobil DualCore AMD Athlon64 X2 TK-53 (2x1.7 GHz) )

(#10772) HZoli87 válasza silverlightx (#10771) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem volt egy hasonló Amilo gépem, sokáig használtam, abban Turion 64 X2 1,6 GHz-es CPU volt. Mindenre elég volt a teljesítménye, de bitangul melegített. Forró volt az egész gép és mindig ment a ventilátor. Amit te írsz az már 1 fokkal újabb gyártás technológiával készült (90 nm -> 65 nm), de még így is egy kazán. Akkor megfogadtam, hogy a következő gépemben Inteles lesz. Vásárlás előtt próbáld ki, nézd meg alaposan. Kérdezd meg hogy volt-e már a szervizben és hasonlók.

(#10773) silverlightx válasza HZoli87 (#10772) üzenetére


silverlightx
tag

rendben:) köszi szépen a választ és az infókat:)

(#10774) Bikicsunáj91 válasza CsiziDani (#10759) üzenetére


Bikicsunáj91
csendes tag

Szia! Nekem is ezt csinálja. Bemész a vezérlőpultba -> hálózati és megosztási központ -> (bal oldalt fent) Adapterbeállítások módosítása -> rákattintasz jobb egérgombbal a realtek wireless lan... és rákattintasz a diagnosztikára. Ekkor rájön h valami gebasz van, felajánlja h megcsinálja, leokézod és már megy

Nokia C7

(#10775) TIT válasza silverlightx (#10771) üzenetére


TIT
veterán

Furcsa,hogy dualos procija van mert amit láttam abba sima asszem 1.7celeron volt-nekem egy amilo 2727 van ami egy kategória vele kb.10 hónap után csíkozott a képernyő,3ik szervíz
megcsinálta és most 1,5 év múlva megint kezdi!Úgyhogy sztem amit nekem anno mondta:"Mindent csak fusit ne!"
Ja és a win7et se támogatja csak a vista 32bitet holott 64 bites a proci-mondjuk én feltettem a win7et viszont a youtubos videók akadnak és a proci 100%-on megy,divxnél szintúgy!
Tesómnak acere van 5715 mert állítólag azok jók(tele a szervíz)és az is behalt 1 éven belül :C

(#10776) Valdez


Valdez
őstag

Ez belemenne a pi3560-ba? :)

(#10777) akaido válasza akaido (#10661) üzenetére


akaido
addikt

ATI X1800-as VGA csere lett az Amilo xi 1546-osban, azóta röccenés nélkül skerázik...egyenlőre.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10778) dubin


dubin
csendes tag

Fujitsu Siemens Amilo L7310gw. Anno 2006-ban 180K volt. Most kb két hete, 4 év után egy windows újratelepítés nyírta ki. Régóta már csak ubuntut használtam rajta, hiába volt dual boot. Windowst egyre nehezebben bírta. Sokmindenen mentünk keresztül együtt. Levegőben, vizen, földön. Rajta írtam a szakdolgozatomat, játszottam, filmeket néztem, zenét hallgattam, interneteztem, djztem az egyetemi klubban, fűztem a barátnőimet ...
Árban és produktivitás arányában tökéletesen kihasználtam! Végig meg voltam vele elégedve. Ellenben a windowssal ... inkább ubuntura tértem át. Talán valamikor sikerül felélesztenem, akkor betenném multimedia gépnek (internet, zenehallgatás) ...

(még az elején a kijelző hullafoltos volt a philips dvd-rw-je pedig nem írta jól a dvd-ket, ezért ki is lettek cserélve)

[ Szerkesztve ]

(#10779) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Február óta boldog tulajdonosa vagyok egy Pi 3560-nak, eddig semmi gondom nem volt vele, egyedül a Made in Germany matrica ami nem tetszett rajta de attól már megváltam :C .

Nos idáig Win7 oprendszerem volt rajta, de mivel nem eredeti és munkahelyen is szeretném használni ezért arra gondoltam hogy feltolok rá egy Ubuntu 10.04-et (úgyis most jött ki és nagyon jó legalábbis ezt mondják).

Kérdésem az lenne hogy mennyi supportált az Ubuntu ezen a laptopon illetve valakinek már fut-e ilyen rendszer rajta.

Köszi

(#10780) HZoli87 válasza Bandi18 (#10779) üzenetére


HZoli87
veterán

Letöltöd az Ubuntut, kiírod lemezre, majd a lemezről elindítod, így telepítés nélkül is megnézheted, hogy muzsikál a gépen. Megnézed, hogy minden hardvert felismer-e, meg hasonlók.

(#10781) Aki Ross


Aki Ross
csendes tag

Van egy FuSi Amilo Pro V3405-ös lapitopim ....

Jelenlegi procija egy Intel Celeron M 440
Ezt szeretném lecserélni nagyobbra ..... milyen alternatíváim vannak?

Előre is köszönöm a válaszokat

Hiba esetén, cseréljen felhasználót!

(#10782) zolika09


zolika09
csendes tag

Sziasztok!

Szintén operációs rendszerrel kapcsolatos kérdésem lenne.Fujitsu Amilo Pi 3560as notebookom van és úgy tűnik,hogy csak Win7 Professional x64-es oprendszert tudok rátenni.Tudom,hogy a hozzá ajánlott oprendszer a Win7 Home Premium x64-es,de érdekelne,
hogy szerintetek a Professional hogyan menne rajta,okozna-e valami gondot,ha ezt tenném fel?Esetleg valakinek van-e ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata?A válaszokat előre is köszönöm.

(#10783) outsiders válasza zolika09 (#10782) üzenetére


outsiders
aktív tag

menne tökéletesen, nekem pl ultimate fut rajta

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#10784) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Bocsánat, hogy ide írok de nem találtam a gépemhez illő és élő topikot. Van egy Fujitsu Siemens Lifebokk B2154-es (PII 450MHz-es proci 128MB memória) kis gépem érintő képernyővel, hosszú idő után újra kellett telepítenem az op rendszert. Gondoltam fejlesztem és feltelepítettem egy win2000-t, minden működik kivéve az érintő képernyőhöz nem találok semmilyen drivert. Ebben kérném a segítségeteket, hogy honnan lehetne egy ilyen progihoz hozzá jutni.
Válaszokat előre is köszönöm, és még egyszer elnézést kérek ha alkalmatlankodtam :R :R .
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10785) jozsi86


jozsi86
tag

Hello.

Garikiterjesztést akarok venni a PI3560-as laptopra.
Amikor februárban vettem a gépet és nézegettem a garikiterjesztéseket, akkor mintha 27e lett volna a 2év és csak 180 napon belül lehetett megvásárolni, ilyen adatokra emlékszem.
Ma megint megnéztem mert lassan lejár a 180 nap, és ezt találtam 18e és 1 évig lehet kiváltani.
http://www.fujitsushop.hu/fujitsu-siemens-3-ev-szerviz-garancia-fsp-ga3b00z00hucn3.html

Az lehet,hogy pár hónap alatt így lement volna az ára, vagy rossz oldalt nézek, esetleg régen néztem félre?
Valaki vett már ilyen áron laptopjára garit?

Köszi.

Üdv.: J.

(#10786) Valdez


Valdez
őstag

Akinek van ebay accountja az kérdezzen már rá ennél a gyereknél, hogy megy-e pi 3560-ban (fujitsu ef7a alaplap) ez a qx9300 :) nem mintha tellene rá csak kiváncsi vagyok :)

[link]

(#10787) outsiders válasza jozsi86 (#10785) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is bruttó 18k-ért vettem plusz 2 év garit hozzá olyan 1hónapja kb, tényleg ennyi az ára.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#10788) HZoli87


HZoli87
veterán

NVIDIA GeForce Drivers 257.15 Beta

- Hivatalos honlap: Link
- Megerősítés: KÉP
- Driver összetevők: KÉP
- GPU-Z 240M: KÉP
- Sajnos nem működik minden: KÉP

(#10789) Valdez válasza HZoli87 (#10788) üzenetére


Valdez
őstag

:(

Akkor várunk megint... Bár nekem a fuji féle 189-es most jól megy... majesty 2-ben sincsenek problémák, minden maxon jól fut :)

(#10790) HZoli87 válasza Valdez (#10789) üzenetére


HZoli87
veterán

Az új Fujitsu driver nálam is szépem ment, hibátlanul. Csak kaptam a hírt, hogy elérhető az új driver bétája, gyorsan ki is próbáltam. Sajnos ebből már leszűrhető, hogy a végleges verzióban sem lesz teljes a támogatás. :N

(#10791) Fricu válasza Superman (#10757) üzenetére


Fricu
tag

Én is próbálkozom a bővítéssel, hasonló gondokkal.
Volt az én gépemben (V2055) is egy 2350-es, és ugyanezt csinálta.
Nem is az volt a gond, hogy csak 800-as frekin futott, hanem az, hogy a feszt is 0,95-ön tartotta, azzal meg mindig lefagyott (öt prcenként)
A FUSI magyarország azzal rázott le, hogy azt nem támogatja a gép, csak a 2050-est, ők azzal szerelték-tesztelték csak.
Van egy segédprogram, amivel lehet piszkálni a szorzót és a feszt is: RightMark CPU Clock Utility. Macerás beállítani, és be kell tenni az indítópultba is, hogy automatikusan elinduljon bekapcsolásnál. De ez sem volt az igazi, rendszertelenül fagyogatott (ritkábban, de nem volt stabil).
Szóval visszatettem a régit.
Most szereztem egy 2050-et, de a jelenség u.a. sajna,
vagyis nem a proci a gond. Bios nincs újabb a 2006-os óta, amivel kaptam anno (10F)
A FUSI most azzal rázott le, hogy azért szar, mert nem a szerviz tette bele!!
Nem vicc, ezt meri mondani egy 25 éves tapasztalattal dolgozó mérnök kollégának (ez lennék én :K ) 2010-ben.
Hosszas hőbörgésemre annyit vállalt, hogy ha megírom én a gondot angolul neki, akkor továbbítja a németeknek, hátha válaszolnak rá.
Ezt kapjuk közel 150eFt-ért, mint terméktámogatást, (anno ennyi volt).
Gratulálok nekik :C
Soha többet FUSI-t, ezt ígérem.
Összahasonlításul: egy HP gép XP telepítésekor gondom volt a SATA vinyó natív kezelésével, mert ők már ujabb op rendszert támogatják a gépre, de a tulajnak az nem kellett, szóval hívtam őket, regisztráltak (nem is enyém a gép, de még az sem volt gond), a srác összeszedte nekem és elküldte mailben a drivereket, részletes útmutatóval.
2 hét múlva visszahívott, hogy boldogultam-e, majd újra hívtak, hogy mennyire voltam elégedett a szolgáltatással. Az a gép 99eFt volt tavaly..

Akinek van ötlete infója a megoldásra, ne tartsa vissza magát...
köszi

Fricu

(#10792) brumi1024 válasza HZoli87 (#10790) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem olyan biztos, h a teljes támogatás nem lesz meg. Az nvidia honlapon a supported productsnál eltűnt a fujitsu gépek nem támogatottságára utaló mondat, csak a sony maradt, ugyh van még remény :))

(#10793) HZoli87 válasza brumi1024 (#10792) üzenetére


HZoli87
veterán

Legyen igazad. :R

- Egyébként hibátlanul működik, csak azt a nyamvadt fényerőállítást rakják bele, és nem kérdés, hogy ezt fogom használni véglegesen. :)

(#10794) necroshine


necroshine
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani hogy a PI 3560-as árban most, hogy mozog kb ?

Köszi:D

(#10795) Valdez válasza necroshine (#10794) üzenetére


Valdez
őstag

Attól függ melyik :)

procik:
t4300, t6600, p7450*

kijelző mérete:
15,6", 16"*

memória:
3gb, 4gb

oprendszer:
van, nincs

* - itthon valószínűleg nem kapható

[ Szerkesztve ]

(#10796) necroshine válasza Valdez (#10795) üzenetére


necroshine
csendes tag

Mondjuk t6600, 15,6", oprendszer pedig nem szükséges és elég a 3 giga ram.

(#10797) Valdez válasza necroshine (#10796) üzenetére


Valdez
őstag

Nem ismerem ezt a boltot de ott ennyiért kapható:
[link]

(#10798) Mrlink


Mrlink
tag

HAli!

Abban szeretném a segítségeteket kérni h szeretnék vásárolni egy Xi3650-s gépet.
Csakhogy nem találok sehol.
Mondjuk ez lehet h az én hülyeségem....

Akinek van, és tudja merre kezdjek az kérem jelezze.

KÖszi
HALi.

(#10799) KubanitoS válasza Valdez (#10797) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igen jó ár ahhoz képest, amennyiért én vettem a gépem februárban.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10800) greenstone


greenstone
csendes tag

Sziasztok! Egy PI3560-as gépet birtoklok. Az lenne a problémám, hogy az ALC272-es hangkártyája valami miatt hanglejátszás közben időnként ilyen reccsenésszerű (nem egészen, de talán ehhez tudnám leginkább hasonlítani) hangot ad ki. Különböző zenéknél különböző mennyiségben, de mindig más helyeken. Van amelyiknél csak 1-2-t hallani egész zene alatt, van viszont amelyiknél másodpercenként vagy mégtöbbször (sokszor a zene ütemétől függően is változva) hallatszik, ami egy idő után borzalmasan idegesítő, és szinte tönkreteszi a zenehallgatás élményét. Találkozott már esetleg valaki hasonló problémával (itt körbenéztem a topikban, de nem találtam erről semmit, persze lehet, hogy csak én voltam béna :) ) ? Már próbáltam driver frissítést legújabbra, nem segített a helyzeten. Az "effektus" egyébként mind saját hangszórón, mint külső hangszórón, mind fülhallgatón jelentkezik. :S Ezek szerint hibás a hangkártya? Azért mielőtt elvinném szervizbe, mindenképpen szeretnék kipróbálni minden lehetséges beállítást vagy egyebet, amitől hátha rendbe jön.

Köszönök előre is minden segítséget, és bármilyen tanácsot. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.