Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) WARZ válasza HZoli87 (#9250) üzenetére


WARZ
tag

Szerinted a gyengébbikre is jó lesz a W7 64bites verziója?

(#9252) PortmanX


PortmanX
csendes tag

Sziasztok!

Januárban szeretnék majd notebookot venni, de nem nagyon értek a témához. A gépet netezésre, filmezésre, játékra és szövegszerkesztésre szeretném használni. Kicsit utánaolvastam és a következő gép nagyon megtetszett: [link]. Mi a véleményetek róla? A válaszokat előre is köszönöm.

U.i: ennél drágább gépet nem nagyon szeretnék venni.

(#9253) HZoli87 válasza WARZ (#9251) üzenetére


HZoli87
veterán

Persze, szépen fog menni rajta. Ha jól tudom a gép csak 64 bites Vistát és 7-t támogatja, de biztos rálehet varázsolni a 32 biteset is. :)

- Dirt 2 fullon megy , szűrők nélkül, jó kis VGA. ( Nvidia GT 240M)

PortmanX: jó gép szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#9254) maross


maross
veterán

udv

tegnap vettem egy fusi amilo pi3560-at.

pro: a masina ereje olyan, amire szamitottam. t6600 2.2ghz core2duo proci teszi a dolgat, a videokartya pedig teljesiti az elvarasaimat, pedig nincs alacsonyan a lec. borderlands 1366x768, high, extrak kikapcsolva egy-ket dolgot kiveve (depth of field, decals), es 40-60fpsel megy. haver asztali gepet ami egymagos a64 es egy 7900gt, agyonveri. jatekra ennyi penzert erosebbet nem talalsz.
melegedesre semmi extra, meleg, de volt mar sokkal melegebb, gyengebb notim is.
hangzavar: a gep halk, meg nem sikerult bekapcsoltatni az extra kakaot a ventiknel, pedig borderlandseztem vagy husz percet rajta.

kontra: fn billentyuk. a wireless billentyu kikapcsolja a wirelesst, vissza nem, azt hittem hogy megorulok. le kell szedni fusi oldalarol a driverjeit, es megoldodik a problema. fn billentyuk kozul a fenyero szabalyozasa nem mukodik, ez szamomra fontos dolog, szetturok meg neten hogy mit tettek ez ellen az emberkek, ha nem oldodik meg, kicsereltetem a gepet.
mas: a fenyes boritasan az osszes ujjlenyomat klasszul latszik. ez engem speciel nem zavar, mast lehet igen :).
megint mas: valaki emlitette, hogy a toucpad ugral neha. nos ez nekem is elojott, de csak jatek alatt (ott pedig egeret fogok hasznalni).

jotanacsok: csak win7 64bit, es amint csorog a net, fusi oldalarol a DeskUpdate nevu progit szedjetek le, ez majd frissiti a drivereket.

osszessegeben elegedett vagyok vele, varhato volt hogy lesznek kisebb hibai ennyi penzert. de ha nem akarsz 200+t kolteni gepre, akkor ez egy jo valasztas. 4.5/5 pont.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9255) ko9 válasza WARZ (#9251) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Nekem is a "gyengébbik" van, ugyanaz, ugyanonnan, ugyanannyiért, amit linkeltél :DD . Win7 Ultimate 64bit fut rajta a kezdetektől, és tökéletesen megy...
Én már felkavartam egypárszór nagyra a ventit, de úgyis nagyon helk... Tapipadot nem használok...
Driverekkel én is szívtam az elején, ugyanis amit leszedtem a weblapjáról, azokra a Winrar azt mondta, h sérült archívum. De végül a DeskUpdate megcsinált mindent :R
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9256) maross


maross
veterán

megiscsak ugral a touchpad...valaki tud ra megoldast, szoljon. bar gondolom driver problema, ki kell varni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9257) HZoli87


HZoli87
veterán

Ezért is vettem WIN7-el szerelt változatot, mert a telepítés végén 4 GB driver és egyéb dolgokat íratott ki velem, azóta már újraraktam az oprendszert, csak elég volt a lemezt betolnom, és automatikusan megkereste, hogy mihez nincs driver és végül telepítette. Touchpad nálam szuper, nem ugrál egyáltalán, FN billentyűk működnek újratelepítés után, eddig megvagyok vele elégedve. :)

(#9258) Pörp


Pörp
senior tag

Hali!

Van egy Li2727-esem. Megvan pár éve, eddig nem is volt vele gond. Illetve addig,amíg a Vista-t újra nem telepítettem... Mikor nem utazok, akkor otthon megy a gép, és éjjel torrentezek vele. A probléma az, hogy reggelre mindíg kékhalál miatt újraindul... utorrent-el, vuze-val is ezt csinálja. Régen ment, új vista telepítése után nem hajlandó. Próbáltam Win7-t is feltenni, azzal is kékhalálozik. :( Driverekkel szenvedjek? Memtest86 nem dobott hibát.

(#9259) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Amilo pro v2055-ös laptop. Eddig 2X512 DDR2 667-es memória ment benne. Most vettem bele 2X1GB memóriát és nemindul vele a gép. Memóriahibával csipog. Külön külön sem megy benne egyik modul sem. Lehetséges, hogy ez a típus nemtámogat ennyi memóriát? :F Mit tehetek? Lehetséges valamiféle BIOS update? Várom az ötleteket.

(#9260) Kobe


Kobe
veterán

segitseg kellene egy li1705ös notival kapcs. Tudom nem nagy durr, de amig nincs jobb, jo ez is. Sajnos win7 alatt hiába dugok akármit a 3,5 jackbe, nem jön rajta hang. régen ugyanezt csinálta xp alatt is, netet bujva meg linuxn is. drivert ami mukodne nem találtam hozzá, eszközkezelőt már átnyálaztam

pls help

(#9261) Pörp válasza Kobe (#9260) üzenetére


Pörp
senior tag

A laptopodon ha jól láttam VIA audio chip van. VT8237A imbedded / VT1708A codec.
Itt, vagy itt nézz szét!

Tom5: BIOS-ok itt vannak.

Ha ezek segítenek egyáltalán nektek...

[ Szerkesztve ]

(#9262) ko9


ko9
addikt

Hali!
Szerintetek kezelné a DDR3as RAMokat a Pi3560?
Űdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9263) HZoli87 válasza ko9 (#9262) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem igen, Everest szerint ezeket lehet alkalmazni:

(#9264) sirzollee


sirzollee
tag

Tud valaki pozitívumot mondani Fujitsu Amilo Li3710 erről???

(#9265) heaven


heaven
tag

Amilo Pi 1505 memóriát szeretném bővíteni, jelenleg 2x512 van benne, szereztem 2x1024-et.
Lecsavaroztam a hátulját, de csak 1 modult találtam benne. Azt ki is cseréltem, most 1,5Gb RAM van. de hol lehet a másik modul és hogyan lehet cserélni?

(#9266) HZoli87 válasza heaven (#9265) üzenetére


HZoli87
veterán

Billentyűzet alatt van, vagyis a régi gépemben ott volt. (Amilo PA1510) Ezt már egy fokkal nehezebb cserélni. Billentyűzet le, és ott lesz majd egy kinyitható memória foglalat. :K

[ Szerkesztve ]

(#9267) heaven válasza HZoli87 (#9266) üzenetére


heaven
tag

... és hogyan veszem ki a billentyűzetet? van valami fotó róla?

(#9268) HZoli87 válasza heaven (#9267) üzenetére


HZoli87
veterán

Itt van hozzá segítség (angol), képekkel. Vannak ilyen kapaszkodók a billentyűzetnél, csak lekell nyomni egy vékony tárggyal , ha az összes megvolt, akkor már nem fogja semmi sem, csak alulról egy csavar ha jól tudom. Onnan már egyszerű, végén csak visszapattintod .

(#9269) ThorsHUN válasza T-unit (#9124) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Az itt linkelt tesztnel az ertekeles forditva tortenik ("Higher Twisted Rating is worse!").
Azaz a 2/10 az igen kemenyen 9 pontszam a 10bol ha rendesen ertekelik.
Ugyanakkor a kijelzot tenyleg jol lehuztak:(

(#9270) HZoli87 válasza ThorsHUN (#9269) üzenetére


HZoli87
veterán

Biztos, hogy van jobb nála, de egyáltalán nem rossz a kijelzője (LG gyártmány), itt ülök előtte. Fényerő kicsit túlzás már, oldalról elég jók a betekintési szögei, színtorzulás nélkül. :K

(#9271) sirzollee


sirzollee
tag

Szóval senki sem tud semmit sem mondani aFujitsu Amilo Li3710-ról.OKé :O

(#9272) HZoli87 válasza sirzollee (#9271) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha nincs senkinek, akkor nem tudunk sajnos. Max. találgatni tudunk róla (az meg vagy bejön, vagy nem) , neten sincs róla egy normális teszt. :N

(#9273) zoolii


zoolii
tag

Sziasztok!

Most készülök Fujitsu Amilo Pi 3560 laptopot venni, a 3 GB-os oprendszer nélküli verziót 160 k-ért. Játékra is használnám.

Lennének kérdéseim a laptoppal kapcsolatban, visszaolvasva láttam, hogy többeteknek is van ilyen.

1.) Milyen márkájú alaplap, RAM és winyó van benne?
2.) Windows XP-t nem is lehet rá telepíteni?
3.) 32 bites Win 7 menne rajta szerintetek?

Választ előre is kösz.

(#9274) sirzollee válasza HZoli87 (#9272) üzenetére


sirzollee
tag

Csak ennyit írnak róla [link].Win 7 elmegy rajta???Általános felhasználás-no game,no hd filmek.
Tesztet nem találtam

(#9275) HZoli87 válasza zoolii (#9273) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia !

1., Alaplap Fujitsu (többet nem tudtam kideríteni), Samsung 800 MHz DDR2-s memóriák és Hitachi HDD (ez változhat) van.
2-3., A gép Vista/7 64 bites változatát támogatja, ezekhez találsz drivereket a Fujitsu honlapon. Elképzelhető, hogy XP-t is rálehet varázsolni valahogy, de biztos hogy buherálni kell hozzá.

- Saját véleményem az, hogy "bűn" nem WIN7-t használni ezen a gépen, gyönyörűen viszi és akkus idő is jobb vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#9276) HZoli87 válasza sirzollee (#9274) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem rossz gép szerintem, WIN7 biztos megy rajta. Intel VGA bőven elég általános használatra, kivéve játékok természetesen. Tesztet sajnos én sem találtam róla. :)

(#9277) zoolii válasza HZoli87 (#9275) üzenetére


zoolii
tag

Ahogy most olvasgattam róla, ez a cikk 2/10 pontot adott neki. http://twisted-reviews.com/notebook-review-fujitsu-amilo-pi-3560/

Véleményem szerint ez azért erős túlzás lehet.
Azért húzta le elvileg, mert a kijelzőt nagyon gyengének találta.
Más cikkek se mondják jónak a kijelzőt, de viszont elfogadhatónak említik.

Neked, nektek mi a véleményetek a kijelzőjéről? Tényleg látjátok magatokat visszatükrözve még zárt helységen belül is? Ha igen, mennyire zavaró?

Választ ismételten kösz.

(#9278) HZoli87 válasza zoolii (#9277) üzenetére


HZoli87
veterán

Ahogy előttem írták pár sorral feljebb, ezen a teszten 1/10-s eredmény a legjobb, szóval az a 2/10 nem rossz. :K

- Itt isl jó eredményt kapott: TESZT (német)

- Persze, ha kivan kapcsolva a gép, akkor látom magam benne, de ha megy a gép, világít a képernyő, akkor egyáltalán nem. :K

[ Szerkesztve ]

(#9279) zoolii válasza HZoli87 (#9278) üzenetére


zoolii
tag

Okés, kösz a választ.
A tesztet illetően megnyugodtam, hogy minél kevesebb pont, annál jobb eredmény. :)

Akkor valszeg holnap meg is veszem ezt a notit, és remélem, hogy a garancia 1 éves lejárta után nem lesz semmi baja. De azelőtt se legyen :DDD .

(#9280) heaven válasza HZoli87 (#9268) üzenetére


heaven
tag

Köszi a segítséget!
1 órán keresztűl Google kerestem és nem találtam meg ezt a linket :(

(#9281) akyyy


akyyy
senior tag

írtam egy fs szervíznek, azt írták vissza, jobbat nem lehet bele tenni, és 45700 ft + áfa lenne a javítása.

pedig elvileg lehetne jobbat bele tenni, és az még olcsóbb is:O

(#9282) ThorsHUN válasza zoolii (#9279) üzenetére


ThorsHUN
őstag

mar 10 ropiert tudsz hozza bonusz ev garit venni... mindenkeppen erdemes.

(#9283) SirKero válasza maross (#9256) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
Az egér ugrálása nem driver probléma sajnos. A havernak telepítettem egy pi3560-at és ugyan ez volt a gond. Vissza vittem az üzletbe és szó nélkül kicserélték. A másik gépen nincs gond vele tökéletesen működik ugyan az az op.rendszer alatt.

Az Én gondom viszont a következő: ugyan ez a haverom nem tudom mit nyomott meg a billentyűzeten de az Fn+ gombok felcserélődtek. Tehát most alapból úgy reagál a klaviatúra mintha nyomnád az Fn gombot. Hogy lehet vissza állítani vagy bedöglött a billentyűzet??

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9284) ko9 válasza HZoli87 (#9275) üzenetére


ko9
addikt

Na ez érdekes...
Az én gépemben ezek találhatók:
Alaplap: Fujitsu EF7a (INTEL PM45 chipset)
Memória: Hynix HYMP125S64CP8-S6 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) <-- a másik ugyanez, csak 1gigás...
Merevlemez: WDC (Western Digital) WD3200BEVT-22ZCT0 (298 GB)

Próbáltam én is XPt rárakni, egyáltalán nem ismerte fel, állítgattam a SATA módot, próbáltam driverekkel is, de egyszerűen a telepítő állandóan kékhalált kapott :W

Viszont nekem ma jött a meglepi: NEM támogatja a hardveres virtualizációt a proci :O :O Így Windows XP Mode Win7 alatt kilőve :O Fu*k Intel :(((

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9285) HZoli87 válasza ko9 (#9284) üzenetére


HZoli87
veterán

- Ezért írtam, hogy nem minden gép alkatrésze egyezik meg, alaplap azért ugyanaz.

- Én nem próbáltam XP-t telepíteni (WIN7-s verziót vettem), de gondoltam hogy nem fog tetszeni neki.

- Igen, sajnos a T6600-s CPU nem támogatja a virtualizációt, a 6000-s szériából csak a T6670-s típus tudja. :)

- WD HDD mennyi pontot kap a Windows-élményindexnél ? (Hitachi-5,5)

[ Szerkesztve ]

(#9286) Petrickstar


Petrickstar
csendes tag

Én is pont ma megyek megvenni a Pi3560-am. :C
Egy olyan kérdésem lenne, hogy nektek mennyit bír az akkumulátora ?
Gondolom a legújabb játékokat viszi vagy nem?

(#9287) zoolii válasza Petrickstar (#9286) üzenetére


zoolii
tag

Én is ma veszem remélhetőleg.

Te mennyiért veszed és hol?

Én 160 k-ért laptop.hu-n.

(#9288) ThorsHUN válasza zoolii (#9287) üzenetére


ThorsHUN
őstag

155K az a verzio a fujitsushopban.
Es ha ram hallgatsz megrendeled hazhozszallitassal, ugyanis akkor van 8 napod elallni a szerzodestol es meggondolhatod magad. (Ez abban az esetben csodas, ha mondjuk pixelhibas a monitor) Raadasul, ha sikerul szerezned egy szeriaszamot elotte es igenyelsz husegkartyat, akkor kedvezmenyes termekekhez is juthatsz.
Amugy - szerintem es ez tenyleg csak egyeni velemeny - a kozepkategorias a legkevesbe jo valasztas.
Kar, hogy a T4300as procist mar nem lehet kapni a fujitsushopban (igazabol nem is lehetett sosem). En azt vettem volna meg szivem szerint.

(#9289) zoolii válasza ThorsHUN (#9288) üzenetére


zoolii
tag

Felhívtam a Fujitsu shop-t, kifogytak belőle, legközelebb dec. 28-a környékén várható ez a típus, de az ára már nem biztos, hogy 155k lesz.

Hűségkártyát lehet a laptop megvétele után is rendelni, és venni olcsón termékeket.

A pixelhibás laptopot pedig 3 munkanapon belül bármikor visszavihetem kicseréltetni, bárhol, ahol veszek laptopot, nem?

(#9290) ThorsHUN válasza zoolii (#9289) üzenetére


ThorsHUN
őstag

En nem igy tudom. (Marmint a pixelhibat.)

(#9291) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Jövő héten valószínú, hogy én is veszek egy Pi3560-as notit. Mi a vélményetek a márkáról? Mert eddig csak Acer és MSI gépeim voltak. De most, hogy ilyen jó áron tudok venni GF 240M VGA-s gépet, ezt meglépem. A T4300-as proci lesz benne. Ez elég erős a VGA alá?

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9292) ko9 válasza HZoli87 (#9285) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Szép sorba :DD

HZoli87: 5.5 pontot kapok én is... Vagyis akkor téleg csak a márka más :C

Petrickstar: Én eddig olyan 2órát használtam akksiról, Win7ben a teljesítményes beállításon, a proci végig maxon, és a kijelző is, vagyis hajtva volt, de ígyis bírta! Arra viszont figyelhetek, hogy a FujitsuShopban a T4300as verzió 2400mah-ás akksival van, a laptop.hu-n a T6600as meg 4800mah-ással :K

zoolii: Én is onnan vettem, vasárnap este rendeltem, hétfőn hívtak, kedd délbe a kezemben volt :R Annyit sajnáltam, hogy egy CD-t se találtam a csomagba, de a DeskUpdate segített :C

ThorsHUN: Hiddel megéri a T6600as, még ígyis eléggé procilimites egy-két játékban... Igazából egy P8xxx szériás proci lenne a jó hozzá :K

plaszy: Mint mondtam még T6600assal is eléggé procilimites egy-két játékban, de amivel én próbáltam (NFS: Shift fullgraf - 34fps körül ; COD-MF2 fullgraf 4xAA 31fps, persze natív 1366x768as felbontásban) eléggé élvezhető játékmenetet nyújtanak :C :R

1ébként elég pozitív csalódás a gép, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, pedig én kritikus vagyok :DD

Üdv: Ex

U.i.: A kijelzőn állítottam WoW közben ma a hajam :DDD Vagyis fénylig egy kicsit, de csak akkor vettem észre, ha direkt "magamra fókuszáltam" :DD 1ébként hátfényben sem zavaró 1általán...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9293) HZoli87 válasza ko9 (#9292) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, akkor nincs nagy különbség a kettő között. Nekem is csak WIN7 lemez volt a gép mellé, de volt oly kedves és kiíratta velem a drivereket egy lemezre. Sajnos csak ilyen CPU-val lehet kapni a gépet: T4300, T6600 és P7450 (ez nem kapható nálnuk, vagyis eddig nem). De nekem bőven elég ami van, nem játékra vettem. :)

(#9294) plaszy válasza ko9 (#9292) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi! :R

Az Acer 9920G-mben van egy T7700-as...azzal kitudnám cserélni a T4300-ast? Vagy ez sem lenne túl nagy előrelépés?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9295) HZoli87 válasza plaszy (#9294) üzenetére


HZoli87
veterán

T7700-s CPU azért jobb, mint a T4300-s. 2,40 GHz és 4 MB L2 Cache azért igencsak jó, annyi, hogy nem 45 nm-s hanem még az előző 65nm-s gyártástechnológiával készült.

+ támogatja a hardveres virtualizációt! :)

(#9296) maross válasza plaszy (#9291) üzenetére


maross
veterán

t6600 20-25%-kal erosebb a 4300nal, es mivel kellokeppen eros a vga, ezt ki is hasznalja szerintem. a 15ezres kulonbseget megeri, kesobb mar hiaba lobogtatod a penzt es teped a hajad, hogy keves valamelyik jatekhoz a proci :). persze ha nem jatekra kell, akkor szinte mindegy.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9297) maross válasza SirKero (#9283) üzenetére


maross
veterán

koszi. ez nem tul jo hir.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9298) plaszy válasza maross (#9296) üzenetére


plaszy
őstag

Én 135k-ért itt láttam a PH-n.
Tudsz mondani/adni linket ahol van T6600-assal?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9299) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Tegnap megrendeltem a gepet... aztan bementem a saturnba es meglattam egymas mellett a HP pavilion DV6ossal... hat az a gep kategoriakkal jobban nez ki, de rizikosabb a beszerzese:S
Mar majdnem lemondtam a megrendelest banyek... :)

(#9300) plaszy válasza plaszy (#9298) üzenetére


plaszy
őstag

Találtam 1 ilyet: [link]
Szóval most az a kérdés lappang bennem, hogy a T4300-assal 135k vagy így 160k...:F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.