Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) smatte


smatte
tag

Egyébként a gépről, aki egy pi3560-as vásárlásán gondolkodik:
Bár nincs nagy tapasztalatom, de szerintem jól sikerült kis gép. WLAN, játékok tökéletesen mennek, gyors, halkan működik.
Amit laikusként észrevettem: nagyon jól össze van szerelve. Nem nyiklik-nyaklik, nem recseg, jó anyagból rakták össze. Ez a súlyából is látszik, nem egy könnyű laptop.
Az akksi jó, sokáig bírja (kb. 3 órát), bár nagyon függ az felhasználástól is, COD4 közben gyorsan merül... :DD
Talán a kamerája csalódás, nagyon lassan "frissít", nagyon robotszerű a mozgás, bár lehet ez is beállítás kérdése (ha valakinek van ezzel kapcsolatban 5lete, nyugodtan ossza meg).
Szerintem jó vétel, árkategóriájában mindenképpen az elsők között van.

[ Szerkesztve ]

(#10152) cigam válasza smatte (#10150) üzenetére


cigam
félisten

Igen, vagy csak egy sima jack-RCA kábel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10153) Valdez


Valdez
őstag

Nekem is pi3560am lesz a héten (4gb, t6600, win7 home pre 64bit).
Várom már nagyon :) Az lenne a kérdésem, hogy tuninggal próbálkozott-e valaki?

Azt tudom hogy a gpu-t benne elég jól lehet húzni, egy tesztben az alap 550/1210/790 -ről 650/1700/790-re húzták. A gpu memóriáját viszont nem húzták, ezt nem próbálta valaki meddig lehet?

Mindenesetre a gt330m szintjét szvsz simán el lehet érni, mivel ez ugyanaz a gpu csak minimálisan nagyobb órajellel, viszont lényegesen nagyobb memória órajellel( 575/1265/1066).

A másik kérdés a proci, jó lenne kicsit meghúzni majd, mivel legfőképpen prociigényes játékkal fogok majd játszani rajta. Setfsb-t vagy clockgent próbálta valaki?

[ Szerkesztve ]

(#10154) Valdez


Valdez
őstag

Amúgy a 3660 mellett a 3560 16"-os változatát sem lehet itthon kapni? Sehol sem találtam. Pedig 16-osra fájt volna a fogam :)

(#10155) ko9 válasza Valdez (#10153) üzenetére


ko9
addikt

Hali!

Én rángattam is a végletekig EVGA Precisionnal. A 650-es GPU nekem volt 672 is, meg a memória is volt 1008, de akkor már egy-két artifact-ot mutatott a ATITool... Ami a meglepő, hogy a 3DMark06-ban nem született nagyon kirívó eredmény a húzott és az alap közt... Viszont a Resident Evil 5-ben jött pár plusz FPS (minden fullon, 4x-es élsimítással 40körüli FPS-t simán produkált). De alapon is simán elfut a COD6:MW2 maxon, 4xAA-val, effektív felbontáson :C
Valahol vannak screenjeim is róla, nemtom hol...

A CPU-t BIOSból nem lehet húzni, ez nemis nagyon meglepő, SETFSB-vel nem próbáltam, mert nem tudom az órajelgenerátor típusát, hasraütni meg nem akarok, mert elég hamar el tudnám füstölni vele, és azt nem igen akarom :DD

Üdv: Ex

Szerk.: a GT330M szintjét simán hozza teljesítményben! Nagyon jól össze van rakva a lapi, csak az a ku*va Win7 ne vágná haza :((( Nagyon tud idegesíteni, mikor a WoW nem tölt be egybűl, meg kerreg a vinyó feleslegesen...

Vki rakott már WinXP-t, vagy MacOS-t Pi3560-ra???

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10156) Lajkó válasza Valdez (#10153) üzenetére


Lajkó
őstag

Sajnos nem lehet kapni. :N
Egyébként volt már neked notid? A tuning iránti túlfűtöttséged miatt kédezem...

smatte: Ha rca csatis digitális bemeneted van, akkor az Coaxális. Erre jelet nem tud küldeni a Fusi Pi sorozat egyike sem. Viszont tud Optikai jelet küldeni az S/PDIF-en keresztül! Feltéve, ha alapértelmezett eszköz-nek kiválasztod a Realtek Digital Output-ot.
Viszont a legelterjedtebb optikai csatolás EZ, úgyhogy figyelj oda ha venni akarsz optikai kábelt, mert neked olyan kell aminek az egyik vége 3.5-es jack alakú. A helyedben inkább vennék egy ilyen átalakítót (sok helyen adapternek nevezik), és egy "sima"(aminek mindkét vége négyszög alakú) kábelt. Így a későbbiekben is kompatibilis marad mindenféle cuccal! ;)

ko9: Most egy Pi3560-as notinak a GT240M-jéről beszélsz? A hűtése hogy bírta? :F

[ Szerkesztve ]

(#10157) ko9 válasza Lajkó (#10156) üzenetére


ko9
addikt

Igen, arról beszélek :DD Mondom megkeresem a screeneket! Énse hittem el, de mikor láttam... pfűűű :C

Am a hűtés: kb fél sec után pörgött mint az állat, de mértem a kifújt levegő hőmérsékletét, és azt volt 60fok :DD

Ja és azt meg kell jegyezni, hogy az adatok csak tájékoztató jellegűek, lehet, hogy csak kifogtam egy jó példányt, de ennek örülök :DDD Am egyszer sikerült elérnem, azóta nem is próbálkoztam, nem akarok szétnyúzni :N

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10158) Valdez válasza Lajkó (#10156) üzenetére


Valdez
őstag

Nem volt még notim, de úgy tartom, hogy az alapfeszes tuning az nem is tuning :)

Mondjuk a t6600 alapórajele 2200, ezt felhúzni 2400-2500 körülre már jobb lenne. Nem hiszem, hogy számottevően nőne ettől a fogyasztás és a hőmérséklet.

(#10159) Lajkó válasza ko9 (#10157) üzenetére


Lajkó
őstag

60fok volt a kifújt levegő? Nem sok az egy kicsit? :F
Mindenképp érdekelnének azok a képek!

Valdez: Megnyugtatlak, hogy nem fog menni! ;) A notik bios-a nem támogat semmiféle tuningot!

(#10160) ko9 válasza Valdez (#10158) üzenetére


ko9
addikt

Hali!

Hááát akkor nem nagyon fogod tuningolni... Max ha voltmodolod az alaplapot... Akkor tudsz feszt emelni, máskor nem...
Esetleg a SETFSB-vel el lehetne szórakozni, ha valaki szedi szét a Pi3560-asát mostanság akkor leolvashatná az órajel-generátor számát az alaplapról :DD Akkor énis próbálkoznék egy kicsit :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10161) Valdez válasza Lajkó (#10159) üzenetére


Valdez
őstag

Igen tudom, épp azért kérdeztem, hogy próbálta-e valaki a setfsb vagy clockgen nevü progikat.

(#10162) Valdez válasza ko9 (#10160) üzenetére


Valdez
őstag

Nem akarok feszt emelni épp ezt írtam :) Nem őrültem meg :)
Ezért érdekelnének a setfsb tapasztalatok.

Idővel csak lesz pll info :) A bolgárok is érdeklődnek ezügyben, náluk még 16"-ost is kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#10163) Lajkó válasza ko9 (#10160) üzenetére


Lajkó
őstag

Ha megmondod, hogy kb. hol találom, akkor lehet hoogy tudok segíteni...

Valdez Elkerülte a figyelmem, sry! :R

(#10164) ko9 válasza Lajkó (#10159) üzenetére


ko9
addikt

Most vettem észre h írtál :))

De sok volt, azért hagytam abba a húzást. És vissza is vettem alapra.

A képeket miest tudom küldöm! Csak kölcsönadtam a gépet, és kb hétvégén kerül vissza.

PLL: Egy kis kristály az alaplapon, a déli híd környékén elvileg. Ilyen egy AMD-s lapon, de Intelesen is így néz ki. A rajta lévő szám az érdekes.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10165) Valdez válasza Lajkó (#10163) üzenetére


Valdez
őstag

Semmi baj ;)

Amúgy gondoljuk már végig... Ezt a notit szerelik p7450-es procival is ami 1066-os fsb-s és mellette is 800-as ram van. tehát ha a t6600-at felhúzom 1066-os fsb-re akkor nem lehetséges hogy 800-on marad a ram?

Az igaz hogy akkor már 2933 lenne a proci órajel, de mivel feszemelés nem lesz és bírja (ha bírja) akkor miért ne? :) R0 steppingből 2.66ghz-es a legnagyobb amúgy.

Hibázik valahol a gondolatmenet? :)

[ Szerkesztve ]

(#10166) Lajkó válasza Valdez (#10165) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen! Mégpedig ott, hogy szerintem ismét a problémás bios lép életbe! Ehhez kellene annak is támogatnia. Amit Te láttál, az szvsz 3660! :U
Érdeklődtem már bios-os, és alkatrészes topikban is, de nem nagyon akadtam konkrét válaszra.

Egy helyen találtam ilyen procival eladót, de ez 3660, és 800 Angol font! :F (240.000Ft)

(#10167) Valdez válasza Lajkó (#10166) üzenetére


Valdez
őstag

Nemnem, 3560. Itt egy teszt róla:
pi 3560 p7450 procival

Amúgy lényegeben a 3560 megegyezik a 3660-al csak a kijelző mérete más, de belül ugyanaz minden.
A biosuk is egységes, tehát ugyanazt a biost kapják mindketten, mivel ugyanaz az alaplap is.

Amúgy a másik topikban írtam a problémádra egy választ, persze konkrét megoldást én sem tudok ;)

[ Szerkesztve ]

(#10168) ko9 válasza Valdez (#10165) üzenetére


ko9
addikt

Háát az alaplap az támogatja az 1066-os FSB-t, sőőt a DDR3as ramokat is! A foglalat már más kérdés :DD

Az viszont igaz, hogy Core2Duo proci, és jól húzható, de azt mondjuk kétlem, hogy 2933Mhz-ig fel lehetne rángatni biztonsággal. Mondjuk egy 2,5-2,6ot még eltudnák képzelni.

Ez a xar Google Chrome 3madik írás után küldi el :W :W

Szerk.: Lajkó, ha tudnál küldeni a alaplapról egy nagyobb felbontású, és éles képet, megmutatnám, hogy merre keress :DD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10169) Valdez válasza ko9 (#10168) üzenetére


Valdez
őstag

Ömm, pontosítanék, a chipkészlet támogatja a ddr2-öt és ddr3-at, de hogy milyen ramot tudsz rátenni az nyilván a foglalattól függ :)
Ez igazából csak azért probléma mert 800-as ddr2-ök vannak benne és azt tudjuk h 1066-os proci mellett is 800-on megy a ram. Viszont 800 és 1066 közötti fsb emelésre valszeg a memória órajele is növekedne és nem tudom mennyit bírnak ezek a hynixek, visszaosztás csak 1066-nál lesz legközelebb.
Persze ez mind csak feltételezés, lehet hogy nem így van ám :)

(#10170) Lajkó


Lajkó
őstag

Azért ennek örülök, hogy akadt olyan ember, akit ugyanúgy izgat a téma mint engem! :K
Ha kis ráfizetéssel cserélődnek a ramok, akkor már nem is gond azaz 1066. Szó-szó! Eddig a P8700 van a legjobb árfekvésbe ami 27.000. Ellenben a T9400 (ami kicsit gyenguszabb) más 35.000! :))

(#10171) Valdez válasza Lajkó (#10170) üzenetére


Valdez
őstag

Hát a t9400 pont hogy erősebb, ugyanolyan órajel mellett dupla annyi kess :)
Oda nem tudsz elutazni ahol ezek a procik vannak? Talán meg lehet velük beszélni egy próbát.

(#10172) Lajkó válasza Valdez (#10171) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor ezek a táblázatok vagy hazudnak, vagy nem jól értelmezem az eredményeket. :F T9400 vs. P8700

Sajna Sátoraljaújhely melől elég necces, és költséges bármerre is megmozdulni... pl. Budapest, Debrecen.

TE nem tudnál szerválni egyet??? :U

[ Szerkesztve ]

(#10173) Valdez válasza Lajkó (#10172) üzenetére


Valdez
őstag

Nem tudok mit kezdeni ezzel a felsorolással, nem is tudjuk milyen cucc van ezek mellett a procik mellett.
Én innen írtam azt amit:
mobile core 2 duo procik

Hát én szekszárdi vagyok, bp tőlem is messze van. Közel levő nagyobb város csak Pécs.

[ Szerkesztve ]

(#10174) Lajkó válasza Valdez (#10173) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor próbálkozz ezzel! ;) Elméletben a Passmark CPU Mark csak a CPU-t méricskéli, szal kell hogy legyen valami alapja...

Pécs az jó "nagy" hely! Úgyhogy hajrá! :C

[ Szerkesztve ]

(#10175) Valdez válasza Lajkó (#10174) üzenetére


Valdez
őstag

Miért próbálkozzak vele? :) nem értelek.. Amúgy ez a lista a t9400-at teszi előbbre. A lista szerint még a t9300 is megelőzi a p8700-at.

Ne nekem mondd hogy hajrá hanem magadnak :) te akarsz procit cserélni én csak segíteni próbáltam :)

(#10176) Lajkó válasza Valdez (#10175) üzenetére


Lajkó
őstag

Az egésszel csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy nem ér annyival többet, mint amennyivel drágább... Bár az álltalam elsőnek linkelt oldalon jobbnak bizonyult. Ott közel 700 eredmény van minkét oldalon.
Ahogy nézem, a p8700 azért minden második, vagy harmadik tesztben megszorongatja a T9300-at.
Viszont majdnem egy 10-essel olcsóbb!

Eddig úgy jött le a dolog, hogy Te is akarsz cserélni.... Lehet hogy rosszul értelmeztem valamit! Mondjuk ezt.

[ Szerkesztve ]

(#10177) Valdez válasza Lajkó (#10176) üzenetére


Valdez
őstag

nem, én tuningolni akarok majd, persze egy későbbi procicserét én is meg fogok majd fontolni, de az nem most lesz :) egyelőre nem akarok többet költekezni.

(#10178) Mui


Mui
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Páromnak vettünk egy Amilo L7320GW notebookot használtan, abszolút megkímélt alig használt gép volt.
Feltelepítettem neki rá mindent ami kell, simán ment benne az Xp lemez, az Office, a driver cd, és még egy írott dvd film is. Rá fél órára elvitte a munkába, és nála semmi lemez nem indul! Mi lehet a gond?
Ha esetleg csere lenne a meghajtó, milyet érdemes bele venni, persze nem túl drágán?!
üdv mui

(#10179) BBBandi


BBBandi
csendes tag

Sziasztok!

Amilo pi1536-os gépemre mai nap folyamán telepítettem a windows7 operációs rendszert.Mivel nem egy mostani gépröl van szó,ezért nem találok hozzá sehol sem drivereket.Videokártya,hangkártya lenne fontos számomra.Ha valaki valamilyen segítséget tudna adni azt megköszönném.

(#10180) Valdez válasza BBBandi (#10179) üzenetére


Valdez
őstag

A vga-t próbáld ezzel:
[link]

Hangot meg innen:
[link]

Úgy tudom, hogy realtek alc880 vagy 885 van benne, de ha mégsem, akkor everesttel nézd meg hogy mi van benne és az alapján keress drivert.

(#10181) BBBandi válasza Valdez (#10180) üzenetére


BBBandi
csendes tag

Köszönöm,sikerült :R

(#10182) KubanitoS válasza Lajkó (#10176) üzenetére


KubanitoS
veterán

P8700 vs T9400

-Az órajelük azonos
-T9400: 6 mega cache, 35w fogyastás
-P8700: 3 mega cache, 25w fogyasztás.

Magyarán teljesítményben a T9400 a jobb, fogyasztásban a P8700.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10183) f.pistee válasza cigam (#10147) üzenetére


f.pistee
csendes tag

igen, ez jó ötlet. De ha a mikrofonra is szükség volna? (például msn...) akkor úgy már nem biztos, hogy jó ötlet... De azért majd kipróbálom, hátha müxik.
Esetleg a win7 regisztrációjával tapasztalat valakinek?

ha valami nemm megy.... vegyél elő egy nagyobb kalapácsott....

(#10184) smatte válasza Lajkó (#10156) üzenetére


smatte
tag

Köszi, ez kimerítő volt! És hasznos! :R

(#10185) cigam válasza f.pistee (#10183) üzenetére


cigam
félisten

Hát az, hogy te hallod a mit a mikrofonba beszélsz, és az, hogy téged hallanak a vonal másik végén 2 különböző dolog. Nem véletlen van a keverőn 2féle csúszkasor (felvétel/lejátszás). Attól, hogy te a mikrofon "lejátszását" némítodd, attól még a "felvétel" működik. És a "felvétel" beállításaitól függ, hogy pl. az msn milyen jelet visz át. (mikrofon, vagy vonalbemenet+ ezek hangereje). A mikrofon "lejátszását" meg pont azért kell tiltani, mert összegerejed.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10186) DeFranco válasza Lajkó (#10138) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Bocs' hogy csak most válaszolok, eltűntem pár napra teljesen. A hűtő leállás pontosan akkor jelentkezik, amikor az Op. rendszer (légyen az XP, vagy valami "live" cucc) betöltött. DOS, FreeDOS, Memtest és BIOS Setup alatt megy a venti rendületlen.
Nem írnék le részletesen még egyszer mindent (ne vedd tiszteletlenségnek, csak nem akarom teleszemetelni a topicot), ezen a linken minden infót leírtam összefoglalva. Ha bármilyen ötleted lenne, nagyon megköszönném!

@buherka: köszönöm, közben másik kolléga leszállította az infót, ami kellett

(#10187) f.pistee válasza cigam (#10185) üzenetére


f.pistee
csendes tag

Igen, igazad volt! :)
Működik a dolog! Köszönöm a segítségedet! :R :C
jobban bele gondolva totál logikus, bár őszintén meg kell mondanom, észre sem vettem a két funkciót mostanáig! :DD
Köszönöm még 1X.

ha valami nemm megy.... vegyél elő egy nagyobb kalapácsott....

(#10188) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

a fujitsu siemens már nem csak simán fujitsu csak mert most vettem egy pi3560-at és azon csak fujitsu felirat van.

ha így van akkor át kéne nevezni a topicot. :)

(#10189) RBJ


RBJ
addikt

aprócska kérdésem lenne.
az pi 3560 nál F 12 a boot menu de már elfelejtettem , hogyan kell állítani a sorrendet.
anno rájöttem mikor feltelepítettem a rendszer de most nem tudok variálni a sorrendekkel.
help. :D

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10190) cigam válasza hejesírásó (#10188) üzenetére


cigam
félisten

És letrehozni egy újjabbat azoknak amiken még Fujitsu-Siemens szerepel? :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10191) Valdez


Valdez
őstag

Megvan nekem is a pi3560, nagyon jó eddig :K

(#10192) tomsics válasza cigam (#10190) üzenetére


tomsics
senior tag

cigam!
nem tudsz pa 2548-hoz társprocesszor drivert szerezni win7-hez???Én már egyszerűen nem tudom hol keressem,lehet én vagyok a balfxsz de nem találom sehol.Köszi

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10193) hejesírásó válasza RBJ (#10189) üzenetére


hejesírásó
senior tag

oldalt van a magyarázat boot menüben h mit hogy kell csinálni.

cigam, miért kéne? azok is idetalálnak, csak ez a topic név már nem felel meg a valóságnak ha új notit vesz vki.

[ Szerkesztve ]

(#10194) RBJ válasza hejesírásó (#10193) üzenetére


RBJ
addikt

Semmi nincs oldalt csak középen egy ablak.
1. cd dvd meghajtó
2. hdd
7. lan kapcsolat alapján boot olás

így van. sehol nem látom hogyan lehetne módositani a sorrendet.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10195) cigam válasza tomsics (#10192) üzenetére


cigam
félisten

A nemtámogatott rendszer mellékhatása. Vagy visszatérsz Vista-ra, vagy megbarátkozol vele. Legalább 64bites?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10196) cigam válasza RBJ (#10194) üzenetére


cigam
félisten

Akkor ne a boot menübe keresgélj, hanem a BIOS-ban!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10197) cigam válasza cigam (#10195) üzenetére


cigam
félisten

A chipset driver fent van? A W7-hez való?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10198) hejesírásó válasza RBJ (#10194) üzenetére


hejesírásó
senior tag

akkor menj be a biosba...

(#10199) tomsics válasza cigam (#10197) üzenetére


tomsics
senior tag

köszi,igen 64 bites.Inkább maradok még így is a win7-nél,mert a vista nagyon nem jött be nekem

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10200) smatte


smatte
tag

pi 3560-nál silent módot valaki használta már? Hogyan lehet előcsalogatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.