Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) cigam válasza Beerwolf (#9149) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld meg a gyáti intel drivert: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9152) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

"Ez a számitógép nem felel meg a szoftver által előírt minimális követelményeknek" :(((

(#9153) cigam válasza Beerwolf (#9152) üzenetére


cigam
félisten

... és ha eszeközkezelőben megmutatod neki az .inf-et?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9154) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Köszi, így megy. Nagy segítség volt.

(#9155) doornbos2


doornbos2
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam használtan egy Amilo 1556 laptopot és nem tudom hogy lehetne beállítani, hogy a backspace -el ha 2őt törölnék (tehát 2x megnyomom) akkor ne a sor elejére ugorjon.. segítsetek légyszíves, remélem nem valami alaplap probléma..

A melegedéstől szoktak ezek tönkremenni főleg nem? ha havonta portalanítom akkor kicsit kitoldja az idejét nem? vagy ha a laptop alá laptop hűtőt raknék..

köszi

(#9156) gyepet


gyepet
csendes tag

Hát szerintem a FSC gépek olyanok, mint az autókban a Suzuki... Sok ember használja, olcsó, nem csúcsminőség, de három-négy évig szépen elfut. Nekem 2 FSC gépem volt, és utána kaptam egy IBM-et. Hát összehasonlíthatatlan a minőség és a megbízhatóság. Mondjuk a Fujikhoz drivert találni sokkal könnyebb volt, mert sokkal jobban el van terjedve :))

(#9157) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!!

Megvettem az Amilo Pi3560 notebookot. Telepítettem rá Win 7 32-bet-et. Az a problémám, hogy a WLAN-t nem tudom ki/be kapcsolni.
Alapból fel sem telepítette, csak sárga felkiáltó jel volt mellette. Szedtem le drivert (everest szerint ilyen WLAN: Realtek RTL8191SE), de még most sem tudom ki/be kapcsolni. Biosban engedélyezve van a WLAN és a Bluetooth is, meg a WLAN valami Type2-re van állítva. Ez a driver felment és az eszközkezelőbe már jónak is látszik, de még mindíg nem tudom kapcsolni!!

Remélem tud valaki segíteni!!

Előre is köszi!!

(#9158) ko9 válasza RAMBÓ (#9157) üzenetére


ko9
addikt

Hali!

Én kipróbáltam, 64bites Win7em van igaz, de nekem a FN+F1 kikapcsolja...

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9159) ko9 válasza RAMBÓ (#9157) üzenetére


ko9
addikt

Most jut eszembe, hogy kell valami driver a gyorsgombokhoz is...

Rakd fel a DeskUpdate-et, leszedi neked az összes drivert! Meg ajánlom a Windows Update-et, nekem pl vidikarihoz driver onnan jött le csak jól :DD

ÜdV: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9160) RAMBÓ válasza ko9 (#9159) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

A gyorsbillentyűk működnek, legalábbis a többi.. De ez nem akar. Már szedtem le drivert, csak az a gond, hogy 64bites windowshoz van. Elvileg felment a 32-bitesre is, de nem működik. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, és ott is azt mondta a csávó, hogy tegyek rá 64bites windows-t :(:(:(. De én meg 32bitest akarok használni.

Valaki meg tudná mondani pontosan a gépben lévő WLAN kártya típusát. Nem akarnám szétszedni érte!! Bár elvileg nincs leragasztva....

(#9161) cigam válasza RAMBÓ (#9160) üzenetére


cigam
félisten

Akkor így jártál. Hivatalosan csak a 64bites windows támogatotta gépeden.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9162) ko9 válasza cigam (#9161) üzenetére


ko9
addikt

Hát ezt én is csak megerősíteni tudom... XP telepítés mindig kékhalállal végződött... Nem is küszködtem, mehetett a Win7 64bit :))
Egyébként mennyi memót ismer fel? Mert 3072(RAM)+1024(VRAM) az pont 4096MB, annyi, amennyit támogat a 32Bit...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9163) cigam válasza ko9 (#9162) üzenetére


cigam
félisten

Mivel 64bites rendszeren már nem gond a 4G feletti címzés, és a gépbe max 2db 4GB-os modul rakható, így az jön ki hogy max 8GB-ot kezel(a VGA dedikált 1GB-ja ezt nem befolyásolja)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9164) ko9 válasza cigam (#9163) üzenetére


ko9
addikt

De ha az oprendszer 32bites??? Akkor marad a 4GB limit, akármilyen 64bites a rendszer... Nem fogja tudni kezelni...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9165) cigam válasza ko9 (#9164) üzenetére


cigam
félisten

Azthittem azon már túlléptünk. 32bites rendszer is tud kezelni 4GB memóriát, a kulcsszó a PAE. Viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy eléggé alaplap/BIOS függő a dolog.
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9166) ifamester


ifamester
csendes tag

Hali!

Érdekelne Fujitsu Amilo Pi3560 -as gépről mi a véleményetek, vagy akinek ilyen van milyenek a tapasztalatai a masinárol ?
[link]

(#9167) ko9 válasza ifamester (#9166) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
A mai nap folyamán csinálok róla egy logoutos cikket, abba leírok minden tapasztalatomat :R

cigam: Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre, és bocs, h akadékoskodtam... Hiába... Jó pap is holtig tanul... :R
Üdv: Ex

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9168) D013


D013
aktív tag

Most vettem egy pi3560-ast, brutális,kicsit féltem hogy mi az ára az ilyen teljesítménynek 160 ezerért, de ez a noti magasan felülmúlta az elvárásaimat. Nem tudom hova tünt a "siemens" a márkanévből, nem is érdekel. Ha a Fuji ilyen árú és teljesítményű notikat fog dobálni, akkor ez nagyobbat durranhat mint az msi G szériája. Összehasonlításképp egyik ismerősöm vett 2 hónappal ezelőtt gx633-at Gf 130M-el 230 ezer környékén. Nem merem neki megmondani hogy gyakorlatilag erősebbet kaptam 70 ezer forinttal olcsóbban. Ráadásul ebbenintel proci van 2.2-es 2 mb cache, nem gondoltam volna, de erősebb lett a notim mint az asztalim volt (na jó a vga nem):D Szóval mindenkinek ajánlom!

(#9169) ko9 válasza D013 (#9168) üzenetére


ko9
addikt

Röviden nekem is ennyi a véleményem róla :))
A cikk csúszik holnapig, ugyanis akarok egy kis tuningot is rakni bele... A vidikari már 25%al feljebb van az alapnál, csak a procit kéne még bűvőlni...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9170) adodaniel


adodaniel
őstag

hali. van ez a gondom a pa 1510-esemmel, hogy néha megakad, egész addig míg itt a bal alsó sarokban az usb-knél vagy meg nem nyomom erősen vagy kicsit rá nem ütök. valaki, aki pesti és ért a notkhoz nem tudna ránézni? meghálálom. üdv

(#9171) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

..vki tudna segíteni, h manapság mit ér, egy FuSi A1667G noti?
AMD 3200+
2gb Ram
160gbHDD
Ati X700 128mb + 512mb hypermemori
Wifi
Hibátlan külső

Köszi

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9172) ifamester válasza ko9 (#9167) üzenetére


ifamester
csendes tag

Köszi!
Feszülten várom a leírást a gépről. :C

(#9173) usza válasza cigam (#9115) üzenetére


usza
tag

Erkölcsileg maximálisan érthető a gondolatmeneted, egyet is értek veled, viszont más a helyzet a joggyakorlatban. A biciklis példád azért nem klaffol, mert míg nyilvános bicikli pontok egyenlőre nincsenek, addig nyilvános wifi nagyon sok, sőt egyre több helyen van, és sokszor nem tudom mire csatlakozok, de nem is érdekel adott esetben egy város főterén mondjuk. Legfeljebb zombi lesz a gépem, de ez már legyen az én problémám...
Hangsúlyozottan hozzátenném, én nem szoktam más routerére fölmászkálni, úgy, hogy biztos vagyok benne, hogy magán masina!

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#9174) cigam válasza usza (#9173) üzenetére


cigam
félisten

Persze hogy santit a pelda. En talaltam ki ;) Viszont a pelda meg al, ha az illeto nem teszi meg az elvarhato/elerheto biztonsagi intezkedeseket. Mondom mast. Ha nincs kerites, es bemegyek a telkedre, az ugyanugy birtokhaboritas, mintha lenne kerites.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9175) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Sürgős lenne!!! Tegnap vettem egy Amilio Pi3560 laptopot. Minden ok. lenne de az egér tapipad olyan hibát produkál,hogy a kurzor lefelé mozgatása közben hirtelen ugrik egyet. Külön driver nincs hozzá a Win7 alapból kéne hogy kezelje. Külső egérrel megy tökéletesen.
Nagyon bosszantó mert az ikonokon átugrik így tapipadról kezelhetetlen a gép.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9176) cigam válasza SirKero (#9175) üzenetére


cigam
félisten

Biztos csak 1 ujjal érsz hozzá? Akkor szokott ugrani ha nem multitouch padot két (vagy több) ujjal próbálsz kezelni. Mivel benne vagy a 3 napban, szépen összecsomagolod, és visszasétálsz a vásárlás helyére, és kered a cserét.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9177) SirKero válasza cigam (#9176) üzenetére


SirKero
őstag

Nem csak egy ujjat használok. Volt már több laptopom ismerem a működését.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9178) cigam válasza SirKero (#9177) üzenetére


cigam
félisten

Értem. Azt viszont nem, hogy akkor miért írtál ide? Milyen reakciót vártál?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9179) SirKero válasza cigam (#9178) üzenetére


SirKero
őstag

Csak arra lettem volna kíváncsi,hogy Én vagyok a béna és csak be kell valamit állítani vagy gyári hibás a gép. Tegnap lett véve mert akkor visszaviszem.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9180) SirKero válasza SirKero (#9179) üzenetére


SirKero
őstag

Visszavittem szar volt kicserélték remélem ez már jó lesz :))

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9181) cigam válasza SirKero (#9180) üzenetére


cigam
félisten

Bízzunk benne hogy egyedi gond, és nem széria...
ko9: Elkészült a cikkecske?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9182) doornbos2


doornbos2
tag

Bontott billentyűzetet keresek Fujistsu Siemens Amilo Pi 1556 típusú laptopomhoz!

Ha tudja valaki hogy ezzel a billentyűzettel még pontosan milyen FSiemens gépeket szereltek és megírná, azt megköszönném! Már néztem bontottakat de hiába ugyanígy néznek ki a szalagkábelük állítólag másképp megy..

köszönöm!

(#9183) CzÁgi


CzÁgi
csendes tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyen járok a kérdésemmel, de próba szerencse.
Van Nekem egy FSA 7350-es gépem, nem egy mai darab. Segítenétek nekem abban, h Milyen alkatrésze hibásodhatott meg, ha a kijelzőnek elment a fénye? :F
Sajna az aksi már nem jól szuperál és amikor kihúzódott a táp utána elszállt a kijelző fénye.

előre is köszi a segítséget. :R

(#9184) cigam válasza doornbos2 (#9182) üzenetére


cigam
félisten

Én csak erről tudok: [link]

CzÁgi: Miután visszadugtad a tápegységet, és bekapcsoltad mi történik?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9185) CzÁgi válasza cigam (#9184) üzenetére


CzÁgi
csendes tag

Igen amikor megint bekapcsoltam(ez táp nélkűl nem megy) akkor csak bizonyos szögből és némileg sejlően látható a kijelző.
Ha nap felé fordítom akkor jobban látom.

(#9186) cigam válasza CzÁgi (#9185) üzenetére


cigam
félisten

Akkor sajna a háttérvilágításnak annyi. Neked is egy szervízt javaslok, esetleg egy csini netbook?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9187) adodaniel


adodaniel
őstag

kösz a sok segítséget....

(#9188) CzÁgi válasza cigam (#9186) üzenetére


CzÁgi
csendes tag

Köszi az ötletet, ez nekem is eszembejutott, de úgygondoltam magam felhajtom hozzá az alkatrészt ami kell, ha végre megtudom, h pontosan mi is az.
Van most egy bontásraitélt olyan laptop mint az enyém és abból szertnék lecsapni akellő alkatrészre.
Van már csini laptopom egy rózsaszín MSiPR200 :))

(#9189) ThorsHUN válasza ko9 (#9169) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Hol az a cikk?:)

(#9190) cigam válasza ThorsHUN (#9189) üzenetére


cigam
félisten

ko9: Neked elöbb vannak "rajongóid" minthogy kiadnád az írásodat. Szóval az elvárások veled kapcsolatban nagyok :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9191) phcalvin válasza Napfénysüti (#7756) üzenetére


phcalvin
csendes tag

nem olvastam végig a fórumot, de az esetedben majdnem 100%, hogy sem a RAM nem hibás, sem a gép. Egyszerűen high density RAM-t vettél, ami olyan a low densityhez képest, mint a celeron a pentiumhoz képest.
Elvileg 2GB RAM-t tud az Amilo 7320 kezelni, két szimpla 1GB-t. Nekem van két low densitys RAM-m, egy 512-es és egy 1GB-os, ami a kettő együtt 1,5GB, és szuperül mennek, de vettem én is két gyATRA SAMSUNG ram-T, 1GB-akat és összesen 1GB-t lát, mert jó eseben csak a felét látja, rossz esetben semennyit. Low density amúgyis gyorsabb.

Ezért mondom, hogy olyan, mint a Celeron-Pentium viszony, a lassabb, rosszabban sikerült darabokból leszenk high density RAM-ok, amúgy a gyártónak mindkettő ugyanannyiba kerül, de nekünk közel se...

(#9192) cigam válasza phcalvin (#9191) üzenetére


cigam
félisten

Sikerült egy majd 1 éves kérdésre válaszolnod. :C

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9193) phcalvin válasza cigam (#9192) üzenetére


phcalvin
csendes tag

Bocs, de nekem új volt a kérdés, de ha te már megválaszoltad 1 éve, mármint nem találgattál valamit, akkor reskeptah!

Ahogy nézem te, mint őstag bátran húzod le az újonc, de építő hozzászólást. :C

(#9194) Kovi0828


Kovi0828
csendes tag

Akit érdekel az amilo pi3560,azoknak itt van egy teszt:
http://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-Amilo-Pi-3560-Notebook.22733.0.html
Nekem tetszik :)

(#9195) cigam válasza phcalvin (#9193) üzenetére


cigam
félisten

Már megbocsáss a kifejezésért de nagyívben leszarom kinek mi a "rangja".Az nem az illető tudásbázisával ál kapcsolatban, hanem a hozzászólásainak mennyiségével. 1xűen viccesnek találom, hogy 1 évvel ezelötti kérdést hoztál fel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9196) codec


codec
senior tag

Üdv!

Fujistu Siemens amilo_pi_3540-hez keresnék xp-s drivereket..
Honnan tudnám leszedni?
Segítséget előre is köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#9197) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Pa1538 gép, WindXp SP3 rendszerrelés: skype, windows hangrögzítő közben nem megy a mikrofon. Van hozzá valami driver vagy nyomkodni kell valamit a gépen, hogy működjön? Esetleg az is lehet, hogy teljesen feldobta a talpát? :F
Régen használtam már, akkor még működött. :(

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#9198) Egorov


Egorov
aktív tag

Hááá ennyire eldugni a megoldást. :U
A windows hangrögzítőjének a beállításaiban kellett a mikrofonra hangot adni. :W
A sima hangerő szabályzóból miért nem lehet valamit működésre bírni?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#9199) akyyy


akyyy
senior tag

Kéne egy kis segítség. Amilo Xi2428 a laptop (továbbra is:) )

Nemrég akadt vele egy kis problémám. Eléggé belassult már az op. rendszer, ezért kíváncsiságból feltettem a Windows7-et. Fel is ment, szép volt, jó volt, felismerte a drivereket hozzá, így nem kellet nekem leszedni külön mindegyiket. A gond a videókárta driver telepítése után jött. Valamiért újraindítást követelt, amit meg is tettem, utánna a windosw már nem indíult el, kék halállal lefagyott, és nem is indult el, amig csökkentet módba le nem töröltem a drivert. Nekem mind1 módszerrel visszatettem az origi Vistát, az legalább működőképes, akár újabb driverekkel, akár az Fs honlapjáéval (win7-en csodaszép csíkokat produkált)

Sajnos megint ugyanez a helyzett, csak Vistán. A gyári driver felmegy, de az elég régi ugye (2006-os). A win Update is visít, hogy van újabb, laptop2video-ról is tudnék újakat szedni, de sajnos "bármit" teszek fel, mindig előjön a megszokott hiba:
Mielőtt a win betöltődne, kékhalál, és egy bizonyos nvlddmkm.sys fájlra hivatkozik.
Kb ugyaneztírja ki:

szerk.: a kép csak google, ne a DELL feliratot nézzétek, nekem FS van. :)

Persze lehet, hogy valamelyik driverrel nem csináná ezt, de hát azt a százvalamennyit csak nemtudom kipróbálni:)

Netem keresgéltemmegoldást erre, de nem találtam semmit, supán segítségkéréseket.

Nagyon jól jönne valami segítség, hisz szeretném újra teljesértéküen kihasználni a laptopomat, bár játszani már nem játszok rajta, max egy kettő régebbi játékkal, amik nem izzasztanák meg a kártyát, de jelenleg még egy Windows Aerot se tudok használni így, meg a Windows Update is hápog mindig, hogy van friss driver. Ha esetleg a Win7 mégis fel tudna rá menni, az mégjobb lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#9200) BlueAthlon válasza akyyy (#9199) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Mintha köhögne a laptopba helyezett VGA kártyád.....

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.