Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

Sziasztok!

Takarítás közben leszívta a porszívó az egyik billentyűt a laptopról, hogyan tudom vissza rakni? :F

Köszönöm a válaszokat előre is.

Jelenleg nincs 20K-ám másikra. Viszont külső billentyű kizárt a hordozás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9202) akyyy válasza BlueAthlon (#9200) üzenetére


akyyy
senior tag

De mit csináljak, hogy jó legyen?

(#9203) ChuckyOsb válasza ChuckyOsb (#9201) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Megoldva.

(#9204) phcalvin válasza cigam (#9195) üzenetére


phcalvin
csendes tag

Jó, megnyugodtam, ha leszarod.

(#9205) phcalvin válasza akyyy (#9199) üzenetére


phcalvin
csendes tag

ha a gyári (eredeti) felmegy, akkor miért kísérletezel?
Vistában Win7-ben van egy TDR (Timout Detection and Recovery) nevű szolgáltatás, ami újraindítja a GPU-t, driver-t, ha azt hiszi vm. baja van (pl.: egy művelet nem hajtódik végre elég gyorsan). Elvileg XP-n nem csinálna ilyet, és XP nem is olyan érzékeny a HW, driver gondokra, mint Vista, Win7, de ott is előfordulhat. Elvileg registryben kikapcsolható ez a szolgáltatás, de nem javasolt, én az eredeti drivert használnám, ha azzal nem következik be.
Vistára SP1 kell, hogy kevesebb ilyen gond legyen.

(#9206) akyyy válasza phcalvin (#9205) üzenetére


akyyy
senior tag

Mert Win Update is sír, hogy tegyek már fel az újat, direkt laptopra van fejlesztve...

Meghát ha teszem azt játszani akarok egy két játékkal, akkor ne ezer éves driverrel legyen hanem ujabbal :) Valamint Win7-re nem megy fel a gyári, és igy nemtudom használni a Win7-et, amit pedig szeretnék, ha már megvettem. Hol kapcsolható ki ez? Megnézném

(#9207) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Nvidia legújabb 195.xx bétája se működik vele ?

Nvidia honlapjáról a béta szekcióból leszedhető...

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9208) akyyy válasza BlueAthlon (#9207) üzenetére


akyyy
senior tag

Az hol jó laptopra te:D má a telepítő hibát ír ki.

(#9209) akyyy


akyyy
senior tag

Kipróbáltam ezt a Timout Detection and Recovery. netne leltem hogyan kell beírni registribe, stb.
megcsináltam, fetettem a legújabb bétát, amit leltem laptopokhoz. telepíteni feltelepítette, bár villant a kép, meg telepítés közbe kétszer kiiírta, hogy az eszközillesztő hibát észlelt blablabla, hibaüzenetben, illetve óra mellet, majd restartot kért, megcsináltam és a szokásos kék képernyő. ha registrsyben kikapcsoltam ezt a funkciót, akkor meg csak sötétség fogadott, és nem ment tovább...legetséges,h ogy szerviz lesz? azt se tudome rre érvényes e a garancia, vagy mennyiért javitsák meg, nekem nincs most pénzem ilyennel foglalkozni sajnos.

(#9210) BlueAthlon válasza akyyy (#9209) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Akkor jól sejtettem, hogy a VGA pikkent meg benne.

Amennyiben MXM modulos, akkor relatíve olcsón találsz a bolhán belevalót. Van itt egy pár tag, aki ilyeneket árul.

Ha szó szerint alaplapra integrált, és nem garos a géped, akkor sajna sok forinti lesz. Kevés az esélye, hogy ilyenhez való alaplapot árulnának külön is, bár ebay néha csodákra képes..

Sok sikert

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9211) akyyy válasza BlueAthlon (#9210) üzenetére


akyyy
senior tag

Fogalmam sincs hogy az enyém milyen, viszont itt letlem ilyen hirdetést:
http://hardverapro.hu/apro/amilo_xi_2xxx_vga_panel/hsz_1-50.html

Elvileg akkor lehet ilyet venni , bár elég borsos az ára, esetleg megcsináltatni? Mindjárt szét is kapom az enyémet, ki lehet- e venni :D

(#9212) usza válasza adodaniel (#9050) üzenetére


usza
tag

Ez a beakadás mit jelent konkrétan? Olyan mintha fagyna 2-3 mp-ig?

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#9213) BlueAthlon válasza akyyy (#9211) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Szerencséd van, az XI2428-ban cserélhető VGA van, tehát vadásznod kellene majd egy MXM-II-es példányt, ha ezt nem sikerül megjavítani...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9214) skylinelaca válasza akyyy (#9211) üzenetére


skylinelaca
senior tag

szia!! végre egy sorstárs !! nekem ugyanez a bajom az én xi2428-asommal is... már szétkaptuk itthon, kivehetős a vga belőle, javításra 15k-t mondtak nekem, az új árat pedig igencsak a 3-4 szeresére....

szerk: egyébként nekem is win7 alatt csinálta ezt, de azóta visszapakoltam rá a vistát is de nem javult... egyébként nálam a dolog végleges, nem indul el a gépem normál módban csakis csökkentettben, normálban amint bejelentkezek és 3D-s munka következne kifagy, és a színek is szétesnek...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9215) akyyy válasza skylinelaca (#9214) üzenetére


akyyy
senior tag

Alap driverrel is (amit az Fs honlapjáról töltesz le) nekem azzal müködik minden, bár attól függ, mi az a 3D-s munka. Win Aero igy nekem müködik, mást még nem tettem fel:D

(#9216) skylinelaca válasza akyyy (#9215) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nekem annyira sz@r , hogy ahogy használatba kerülne a videókari, egyből nyekk, ma reggel feltoltam az xp-t mert az nem jár 3D-s munkával , mármint az elindulás... ahogy elkezdtem telepíteni a vga drivert, egyből kifagyott és semmire sem reagált csak egy fehér képernyő amin egyre erősebb színek scsíkozódtak felfelé.... nekem ebből vga csere lesz.

Üdv: Laca

(#9217) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Hátha valakinek volt hasonló problémája, cimbi laptopjával lenne a gond, szívesen várnánk a segítséget:

2 éves Fujitsu siemes pa2510-es a típus
A VGA meg ati x1200

A fehér részek kékek lesznek a feketék meg pirosak, meg olyan mintha kevesebb lenne a színmélység, és licsit vibrál mármint csíkoz. Magától történik, ha mozgatom arra nem reagál
inkább a hőre sztem,ha felmelegszik a gép többet csinálja. BIOS-ban is műveli, sokszor változó. Win 7 meg egy Bios frissítés megoldotta 1 hétre (lehet totál véletlen) aztán azóta újra csinálja. Lehet csuklópánt? Vagy vezérlő? :(

Rákötött external kijelzővel nem produkálja, ezért VGA-t kizárnám.

Nagyon szívesen várnám a hozzáértők véleményét, mert nem akar belemenni hirtelen egy kijezlővásárba, vagy szervíz-szívásba.

Előre is kösz!

(#9218) cigam válasza Ren Hoek (#9217) üzenetére


cigam
félisten

nem akar belemenni hirtelen egy kijezlővásárba, vagy szervíz-szívásba.

Akkor áldozzon fel 1 kakast éjfélkor, az segíthet még.
Ha külső monitorral nem csinálja, 1értelmű, hogy vmi hw hiba a noti LCD környékén.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9219) skylinelaca válasza Ren Hoek (#9217) üzenetére


skylinelaca
senior tag

én nekem 3x cserélték a laptopomban a monitort (hurrá minőség) , nem ebből az okból , de az bizony darabja 40 ért csinálták szereléssel hivatalos szervízben, de szerencsére nem kellett fizetnem mert épp mindig belecsúsztam a garanciaidőbe, csak láttam a számlát a végén...

Üdv: Laca

(#9220) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Fujitsu Siemens Amilo Pro V3515-ös gépezetembe tudok videókártyát cserélni? Tehát leginkább arra lennék kíváncsi, hogy PCI-expresszel szerelték-e be :)

Illetve találkoztam most egy olyan dologgal, hogy amikor USB-s egeret dugok rá kiírja, hogy Új hardver telepítése... de tudtommal simán fel kéne ismernie az egeret. Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a választ

(#9221) cigam válasza GNorbi (#9220) üzenetére


cigam
félisten

A 3515-ben tudtommal integrált GMA950 van, nincs külön mPCI foglalata másik VGA-nak.
Az meg természetes, hogy mikor rádugod, akkor "telepíti" az egeret, hiszen egy új eszközt csatlakoztattál reá. Vagy nem is működik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9222) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok segítség kellene!

Ezt csinálja jelenleg a laptopom:

itthon hagytam bekapcsolva egy órára és mire hazaértem ez fogadott + az volt kiírva, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre...

mi lehet ez?
- vírus?
- szoftver hiba?
- hardver hiba?

a gép: FUSI Amilo M valami jó régi
17" 1440x900 kijelző
Intel m760 cpu
2Gb ram
nvidia 6800go 256mb kártya

(#9223) skylinelaca válasza cecil (#9222) üzenetére


skylinelaca
senior tag

szia! a bekapcsolás közben a szokásos képeknél (üdvözlő+gyártó képe) is csinálja ezt, vagy csak amikor már beléptél?

Üdv: Laca

(#9224) cigam válasza cecil (#9222) üzenetére


cigam
félisten

Nálam akkor volt ilyen ami Vista-t vagy W7-et (már nem emléxem) próbálgattam, és a suspend(vagy hibernate) után jött vissza, de pár mp után rendbejött. Milyen VGHA drivert használasz? Nincs tuningolva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9225) cecil válasza skylinelaca (#9223) üzenetére


cecil
aktív tag

rögtön bootolás alatt és bios menu alatt is ilyen!
1 nap pihentetés után is ilyen...

(#9226) cecil válasza cigam (#9224) üzenetére


cecil
aktív tag

nincs tuningolva, gyári legutolsó nvidia driver ami még támogatta ezt a kártyát,
eredeti XP van rajta mióta meg van

(#9227) cigam válasza cecil (#9226) üzenetére


cigam
félisten

Próbaképpen tedd vissza azt amit a fs-től tudsz letölteni.
Esetleg egy live Linux-al kipróbálni, hogy akkor is ilyen cirádás a kép?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9228) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

az én gépem olyan h ha hideg tehát nem hazsnálom pár napig, akkor a bootképernyő még rendes , de ahogy bemelegszik már szétesik minde, de ez nem számít , az enyém teljesen rossz szal :D

Üdv: Laca

(#9229) cigam válasza cigam (#9227) üzenetére


cigam
félisten

Jah, most olvasom hogy már a BIOS is ilyen. Akkor kuka, vagy goto service

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9230) akyyy


akyyy
senior tag

Kész, vége, teljesen meghalt a vidkari:(
most már az alap driverrel sem akar betöltődni, csupán az ablak szélei látszódnak meg csíkok, es felirat, semmi, de van amikor csaka login képernyő látszódik, majd elsötétül, és blue screen.

ha csökkentet mdba letölröm a drivert, akkor utánna még müködik, de a win egyből letöltené valamelyik drivert, restartot kér, és ugyanott vagyok...

Nem létezik valami garancia, vagy szervíz, ami esetleg megjavítaná? Xboxnál ugye létezik 3 év garancia bármilyen meghibásodás esetére, nem igaz hogy ezeknél nincs:D leltem két telefonszámot, holnap majd felhívom valamelyiket, csak félek, max 1 év lehet rá, az meg letelt a nyáron.

esetelg winbe nem lehet kikapcsoli ezt a szar illesztőprogramletöltősdit? max csak netezni fogok amig nem lesz komolyabb összegem venni egy videókarit bele. de ha veszek, akkor már az elérhető legjobbat. az melyik?:D

(#9231) skylinelaca válasza akyyy (#9230) üzenetére


skylinelaca
senior tag

bp-en 3 helyen javítják, legalábbis hivatalos partnerként ezt a ....-ot... , ha lejár a gari (1év) akkor így jártál... csak pénzért javítanak.. érdekes, a minap voltunk az egyik szervízben, vittük apu msi wind-jét a szervízbe (az is nagyon jó...) és elképedve halgattam az embert amint azt mondta h a javításra leadott termékek jórészt MSI-k és a Fujitsu-ból adják le a legkevesebbet... aztán ő képedt el amikor elmeséltem neki az én történetemet. Énmár teljesen készvagyok tőle... az biztos h soha többé nem veszek Fujitsu-t... a 3. monitort fogyasztom másfél év alatt (szerencse h a monitorra minden cserénél meghosszabodik a garancia...) és most ez a videókártya csere is. nemtudom h érdemes-e.... egyébként nekem , ha csökkentettbe indítom akkor simán megy, nem telepít semmit... (xi2428) :( :( :(

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9232) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!a problémám a következő lenne a vezeték nélküli hálózatnál nem kapja meg a hálózati cím lekérést.Mi lehet a baj néha jó néha nem Hálózati cím lekérése,ez nem változik át.

[ Szerkesztve ]

(#9233) cigam válasza BullKoxa (#9232) üzenetére


cigam
félisten

Csak nem D-Link router?
Minden hálózatnál, vagy csak ennél az 1nél?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9234) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Egy barátomnak Amilo PRO V3505 laptopja van, amin az előző tulaj levédte a BIOS-t egy jelszóval... Mivel lehet rajta Bios resetet csinálni? Billkombináció? esetleg hardveres megoldás?
Köszi előre is!

(#9235) BullKoxa válasza cigam (#9233) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia!Ilyen Edimax -om van."Minden hálózatnál" ez nem igazán értem.A lapon Wifivel(vezeték nélküli hálózattal) szeretnénk netezni,de tegnap feltettem a USB Adapter driverét,hogy ha ismét nem lenne jó a net akkor így látni fogom hogy a laponak a Wifije rossz vagy a router(szerintemígy kizárható lesz a wifi vagy a router hibája).

(#9236) cigam válasza BullKoxa (#9235) üzenetére


cigam
félisten

Mivel könnyen mobilizálható, elvégre laptop... Szóval hogy ismiknél, melóban, plázában rá tud cuppanni a hálóra, csak az otthonit nem szereti?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9237) BullKoxa válasza cigam (#9236) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nyáron voltunk nyaralni ott semmi baj nem volt 4 napon át!De idehaza eddig ha nem volt jó mindig ki húztam a Routher kábelt és vissza dugtam utána jó lett4most már ez sem segít,ezért tettem fel az USB-s drivert.

(#9238) BullKoxa válasza cigam (#9233) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ez a gyári oldala.

(#9239) akyyy válasza skylinelaca (#9231) üzenetére


akyyy
senior tag

sajnos én közel sem pesten lakok, kb az oda utazás kerülne plusz 10-be. mivel sem diák nem vagyok már, illetve benzin + autópályadij, ugyanott vagyok. amit észrevettem még, ha az energiasémát átállítom takarékosra, akkor bejön a gép, ha teljesitmény centrikus, akkor egy kis ideig jó de hamar várható a fagyás, és akkor nem is indul el, de csökkentet módbva visszaállíotm takarékossá akkor müködik. csak igy meg lassú az egész gép. de pénz hiján marad ez, esetleg miskolc körnékén javitható ?:D

(#9240) csilla145 válasza gergobaby (#9234) üzenetére


csilla145
tag

Szia.Vedd ki a Bios elemet,várj 15 percet és tedd vissza.Nem fog többet kódot kérni. :R
Én már csináltam párszor és mindig bejött

(#9241) cigam válasza BullKoxa (#9237) üzenetére


cigam
félisten

Hát lehet nem szereti ezt a típust. Végülis az USB-s WiFi adapterrel beröfent?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9242) cigam válasza csilla145 (#9240) üzenetére


cigam
félisten

Azért ezt csak akkor tedd meg, ha van némi műszaki érzéked, és megfelelően nyugodt természet vagy. Én már szedtem szét 3505-öt. Hát nem leány álom, mert "természetesen" az alaplap másik oldalán van a gombelem. Szóval küzdeni kell, és jól megfigyelni melyik csavar hova való, mert nem 1forma hosszúak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9243) BullKoxa válasza cigam (#9241) üzenetére


BullKoxa
őstag

Majd azt akkor akarom használni ha a Lapo Wifi-je nem működik,mert most jó Wifi-vel is.

(#9244) zbence


zbence
aktív tag

Sziasztok!

Noti vásárlás előtt állok, és van egy jó kis ajánlat.
65k-ért egy Fusi Amilo Pi 1556.
Erről a notiról kellenének infók, hibásodás, gyenge pontok stb..

Annyi, hogy T7200-es procival van nem a gyárival! :K

(#9245) zbence válasza zbence (#9244) üzenetére


zbence
aktív tag

Választ kérnék szépen, sürgős lenne! :K

Up!

(#9246) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
A segítségeteket illetve a véleményeteket szeretném kikérni erről a gépről?! [link]

160e ftom van és ebből az árból szeretném a legjobb gépet meg venni! Ha tudtok jobbat ennél és ennyi pénzért akkor ne habozzatok és linkeljétek be!
A válaszotokat előre is köszönöm! :))

(#9247) ko9 válasza WARZ (#9246) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Nekem ilyen van, és eddig csak pozitív! Jó az akksi is, brutál a teljesítmény (COD6 fullgrafon megy simán :C ), egyedüli hiba amit észrevettem, hogy ha kezd telni a vinyó (olyan 40GB szabad, akkor van hogy brutálisan belassul... De ez lehet csak a Win7 hibája, nemtom, de tuti köze van a 5400rpmes vinyóhoz. Ha bármi kérdésed van róla, nyugodtan szólj, és sztem 160ért nem kapsz jobb gépet!
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9248) HZoli87 válasza WARZ (#9246) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia !

Nekem is ilyen masinám van, csak eggyel erősebb, gyári WIN7-el, nagyon megvagyok vele elégedve, szerintem ezért az összegért megéri. ;)

(#9249) WARZ válasza HZoli87 (#9248) üzenetére


WARZ
tag

Köszönöm mind2tök válaszát! Most már csak levelet kell írjak a jézuskának hogy iparkodjon míg akciós a gép és hozza karrira! Még jó hogy én szponzorálom a jézuskát :D Amúgy melyik az 1el erősebb ebből? :DD

(#9250) HZoli87 válasza HZoli87 (#9248) üzenetére


HZoli87
veterán

Eggyel erősebb = + 1 GB memória és gyári WIN7 HP 64 bit :DDD

- De télleg jó masina, halk és nem melegszik. Játékokat még nem próbáltam rajta, de elég jó a VGA benne. Kijelző abszolút megfelelő, sőt a teljes fényerő már túlzás. Zavaróak egy kicsit a kék visszajelző ledek (erősen világítanak) és a 320-s HDD kicsit "hangos".

- A gép teljesítménye WIN7 szerint: Link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.